Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) redbiro válasza Intruder2k5 (#489) üzenetére


redbiro
őstag

ez a leírás Linksys esetében is használható?

it never gets easier, you just go faster

(#502) Intruder2k5 válasza Lalee (#500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A torrentnek be van állítva a port forward, az Administration -> Scripts -> Firewall menüben!

(#503) Lalee válasza Intruder2k5 (#498) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm. A ruTorrentet nem kell Port Foorwardingolni? Ma beírtam a PF-ba kíváncsiságból, a router IP címét adtam meg. Utána egyszerűen nem lehetett a torrentet megnyitni, nem töltődött be az oldal. Utána kikapcsoltam a PF-t, de akkor sem ment. Leválasztottam a hdd-t. Gondoltam itt a jó alkalom és kipróbálom egy pendriveval a megosztást, de nem lehetett mountolni mert mindig kiírta, hogy csatlakoztassam újra. Végül meguntam és visszatettem a hdd-t. Automatikusan mountolt és kigyulladt a routeren a kék led ami idáig viszont egyáltalán nem világított. :) Utána indítottam a torrentet, megnyílt az oldal, de elég lassan. Nem értem, hogy a pendrive miért nem akart csatlakozni.

(#504) Intruder2k5 válasza redbiro (#501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen Linksys? Miről is van szó? :)

(#505) Intruder2k5 válasza Lalee (#500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az SSH-t hagyhatod, nem sok vizet zavar, nem mérhető a terhelés, amit üresjáratban okoz, viszont ha meg kell, akkor így kéznél van!

(#506) Lalee válasza Intruder2k5 (#499) üzenetére


Lalee
aktív tag

Tehát ha most a számítógépre dugom a hdd-t akkor nem is látná a Windows? Most a "Z" meghajtó tulajdonságainál NTFS van kiírva. Ha viszont telepítem ezt a progit akkor már felismeri és TC-ből tudok másolgatni?

(#507) Intruder2k5 válasza Lalee (#506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, így nem látná, mivel Linux ext3 filerendszer van rajta! Az, hogy mit ír a Windows, egy dolog... Mivel a filerendszert a routeren futó Linux kernel kezeli, és azt csak megossza a samba szerver segítségével, a Windows-nak lövése sincs arról, hogy az valójában milyen filerendszer, így jobb híján NTFS-nek titulálja!

[ Szerkesztve ]

(#508) Lalee válasza Intruder2k5 (#507) üzenetére


Lalee
aktív tag

Értem. Vajon miért nem engedte a pendriveot csatlakozni?

(#509) Intruder2k5 válasza Lalee (#508) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert a mountolás adott parancsok alapján történik, ami ha nem "passzol" a pendrive-on lévő partíciókra, akkor nem fogja felcsatolni! A router jelenleg úgy mountol, hogy az sda1 ext3 rendszerű partíciót csatolja az /opt mappába, az sda2 swap-et swap-nek használja, és az sda3 szintén ext3 rendszert a /nas mappa alá csatolja! Mivel a pendrive gondolom egy FAT partíciót tartalmaz, így ezek a parancsok ott hibára futottak! Lehet mountolni, de az automatikus mountolás jelenleg nem úgy van beállítva, hogy azt felcsatolja!

(#510) Lalee válasza Intruder2k5 (#509) üzenetére


Lalee
aktív tag

Aha! Mikor rádugtam akkor megnyomtam a refresh gombot. Ki is írta, hogy xy valami. Akkor nyomtam a mount gombot, de mindig jött a hiba üzenet. Az lene jó, ha tudnám a hdd-t is meg néha ha kell a pendriveot is használni. Ezt lehet? Vagy a pendriveot is ext3-ra kéne particionálni?

(#511) redbiro válasza Intruder2k5 (#504) üzenetére


redbiro
őstag

wrt54gl v1.1

it never gets easier, you just go faster

(#512) Intruder2k5 válasza Lalee (#510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem nagyon fog menni, mert vagy ehhez, vagy ahhoz van beállítva... A baj az, hogy ha nem írsz mount scriptet, akkor az automount csak az /mnt alá csatolja, ami megosztásra elég is, tehát a pendrive-nak, de onnan a torrentet futtatni nem lehet!

(#513) Lalee válasza Intruder2k5 (#512) üzenetére


Lalee
aktív tag

Persze, ha a pendrive lenne akkor nem is futtatnám a torrentet. Mi van akkor ha a nyomtatót csatlakoztatom a routerhez? Az Asus fw-vel működött.

(#514) Intruder2k5 válasza redbiro (#511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linksys WRT54Gx-re én úgy szoktam feltenni, hogy első lépésben a Victek Mod-ot teszem fel (persze kicsomagolás után), ami direkt erre készült! Ez mehet fel a gyári fw webes felületéről! Utána második lépésben a fentebb linkelt Shibby féle Tomato-t, immár a Tomato webes felületről! Közben minden flashelés után reset, vagy a Tomato menüben...

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory -> OK

És ezt követően mehet a beállítás...

[ Szerkesztve ]

(#515) Intruder2k5 válasza Lalee (#513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A nyomtató más, az ezzel is működik! Ha cserélgetni akarod a háttértárakat, azt már neked kell megoldani! :)

(#516) Lalee válasza Intruder2k5 (#515) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm a mai segítséget is. :) Jó éjszakát!

(#517) Intruder2k5 válasza Lalee (#516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, kéne menni aludni! Jóéjt! :)

(#518) redbiro válasza Intruder2k5 (#514) üzenetére


redbiro
őstag

a victec modot tftp-vel, vagy a bin-t kitallózva a webes felületről?
vagy ez mindegy?

az első flash előtt is menjen a reset, vagy elég csak a flashek után?

it never gets easier, you just go faster

(#519) redbiro válasza redbiro (#518) üzenetére


redbiro
őstag

közben sikerült, holnap kipróbálom az iptv-t, bár kétlem, hogy ez a router elbírna a torrent+iptv kombóval.:)

it never gets easier, you just go faster

(#520) Intruder2k5 válasza redbiro (#518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leírtam ezt is!

"első lépésben a Victek Mod-ot teszem fel (persze kicsomagolás után), ami direkt erre készült! Ez mehet fel a gyári fw webes felületéről!"

Csak én aztán elmentem lefeküdni már... De látom sikerült, nem volt gond!

(#521) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! A ruTorrentben mikor betallózok egy torrent fájlt akkor elkezdi letölteni, de nem tudom a fájl tartalmát megnézni, módosítani. Az asztali gépen ahol a uTorrentet használom ilyenkor felugrik egy ablak amiben mutatja a fájl tartalmát. Pl. Ha több részes sorozat van akkor kiválaszthatom, hogy melyik részt töltse le, ne az összeset. A ruTorrentben ez megoldható? Konkrétan van egy 3 részes sorozat feltöltve, de abból csak 1 rész kéne.

(#522) stafff71 válasza Lalee (#521) üzenetére


stafff71
tag

A proritás fülön válaszd a "kihagy".

(#523) Lalee válasza stafff71 (#522) üzenetére


Lalee
aktív tag

Erre gondoltam! Köszönöm. :C Viszont most az állapot szerint letölt, de már feltölteni kéne.
A torrent oldalon a profilomnál a statusnál nem seed, hanem leech az állapot. Ez jó?

[ Szerkesztve ]

(#524) stafff71 válasza Lalee (#523) üzenetére


stafff71
tag

A leech azt jelenti, hogy te is letöltő vagy.
Én nem szoktam kihagyni file-kat letöltésnél, így nem tudom, hogy utána tudnám-e seed-elni.
Ahogy látom nem megy, sajnos le kell töltened mindet, vagy megkeresni azt a torrentet amiben csak az van amit le szeretnél tölteni.
Hátha másnak van jobb ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#525) Lalee válasza stafff71 (#524) üzenetére


Lalee
aktív tag

Muszáj volt így, mert az 1-2. részt külön-külön rakta fel és töltöttem le. A 3. részt nem tudom miért így rakta fel egyben a többivel. Végül is 48 órát vagy 0,8 arányig kell seedelni. Néztem az oldalt és az idő számláló szépen megy le. Azért is vettem ilyen routert, hogy a seedelés menjen és ezért ne kelljen a gépet járatni, ha másra nem használom éppen.
Asztali gépről a uTorrenttel működik így a dolog, hogy azt seedeli amit letöltöttem a többi közül.

[ Szerkesztve ]

(#526) stafff71 válasza Lalee (#525) üzenetére


stafff71
tag

Tapasztaltam hogy az rtorrent használatakor kompromisszumokat kell kötnöm a PC nélküli torrentezés érdekében, sajnos nekem is muszáj válogatnom a letölthető file-ok között.

(#527) Lalee válasza stafff71 (#526) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ennyi belefér szerintem. A lényeg, hogy ez takarékos megoldás és az arányok is megmaradnak. Egy Asus 1,8" 30 GB-os külső vinyó van a routerre csatlakoztatva. Teljesen hangtalan, épp hogy langyos, 7000 Ft volt 2 év garanciával. Erre tökéletes.

(#528) Intruder2k5 válasza Lalee (#523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár ilyet én sem próbáltam, tudtommal ez a "Partial Seed-er" állapot, de szerintem így sosem fog seed-be váltani az állapotod! Természetesen ha éppen akad letöltő, akinek a nálad meglévő adatok kellenek, és nincs szabad slot a seed-ereknél, akkor hozzád lesz irányítva, tehát azért tölthetsz fel! Alapesetben a partial seed-erek kisebb prioritásban vannak mint a normál seed-erek, csak akkor kapnak letöltőt, a a seed-erek nem győzik...

[ Szerkesztve ]

(#529) Lalee válasza Intruder2k5 (#528) üzenetére


Lalee
aktív tag

Bízom abban, hogy rajtam kívül sokan letöltötték az 1-2. részt és a 3. kedvéért nem fogják még egyszer.. A szabályzat szerint jó a 48 óra seed is és abból már lassan 4-et leszámolt.

(#530) Intruder2k5 válasza Lalee (#529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez a router nagyon jó erre a 48 órás szabályra, főleg a kis feltöltési sebességgel rendelkezőknek!

(#531) Lalee válasza Intruder2k5 (#530) üzenetére


Lalee
aktív tag

Azért vannak furcsa dolgok. Mint a kép mutatja. Nekem Asus RT-N15U routerem van, hogy kerül ez ide? Érdekes, hogy néha egyet, néha kettőt, de volt már, hogy három TL ikont rakott ki. Ez a laptopon van, de az asztali gépen ha ugyanezt megnyitom akkor ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#532) Intruder2k5 válasza Lalee (#531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom azok a szomszédok routerei! Büszke lehetsz magadra a sok TP-LINK közt! :)

(#533) Lalee válasza Intruder2k5 (#532) üzenetére


Lalee
aktív tag

Értem. Ugyan a laptop kábellel van a routerhez csatlakoztatva, de a wifi alapból megy állandóan. Most kikapcsoltam a laptop wifijét és eltűntek. Akkor ezért nem volt az asztali gépen látható. :)

(#534) Intruder2k5 válasza Lalee (#533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az asztaliban nincs WiFi adapter, akkor nyilván az nem látja ezeket... Elvileg Tomato-ban a Tools -> Wireless Survey menüben is tudod scannelni a környező WiFi eszközöket, amiket a router lát...

[ Szerkesztve ]

(#535) Lalee


Lalee
aktív tag

@ Intruder2k5

Kaptam a no-ip oldaláról egy levelet amiben javasolják, hogy töltsem le és telepítsem ezt az alkalmazást. Szükség van nekem erre?

(#536) Intruder2k5 válasza Lalee (#535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs! A routered update-eli a no-ip címet, és nem a Windows!

(#537) Lalee válasza Intruder2k5 (#536) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm. Most leválasztottam a hdd-t, a Tomatoban kikapcsoltam az auto mount jelölést és egy pendriveot csatlakoztattam, majd a mountra kattintva szépen el is fogadta, Igen ám, de sehol nem látom a pendrive tartalmát. Se a Filezillával, sem a hálózatnál, sem a böngészőből. Mindenhol üres mappát mutat. A pendrivera tettem egy nas nevű mappát és abba pakoltam a fájlokat. Ezek szerint ez nem jó megoldás? :)

(#538) Intruder2k5 válasza Lalee (#537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A /nas mappa a router filrendszerében van, a flash-ben, és nem a HDD-n!

Ezt hova mountolta fel?

(#539) Lalee válasza Intruder2k5 (#538) üzenetére


Lalee
aktív tag

A pendrive fent van, ha a böngészőbe vagy a Filezillába beírom az ftp címem meg is nyitja, de üres könyvtárt ír ki. Mit nyit meg? :)

(#540) Intruder2k5 válasza Lalee (#539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A /nas mappát gondolom, vagy ami be van állítva...

De jelenleg hova van mountolva a pendrive? Admin felületen látod, az USB and NAS oldalon alul...

(#541) Lalee válasza Intruder2k5 (#540) üzenetére


Lalee
aktív tag

Az lehet, mert a Sajátgépben a "Z" meghajtóra ha rákattintok az üres. Hogy fogom a pendriveot akkor látni?

[ Szerkesztve ]

(#542) Intruder2k5 válasza Lalee (#541) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. File Systems Support-ban legyen bejelölve a FAT!
2. Kiveszed a Run after mounting részből az ottani sorokat!
3. Bejelölöd az Automount-ot!
4. File Sharing-ban Auto-share all USB Partitions.t tedd Read / Write állásba!

De így nem fognak működni a HDD-n lévő dolgok, ha visszateszed!

[ Szerkesztve ]

(#543) Lalee válasza Intruder2k5 (#542) üzenetére


Lalee
aktív tag

Mivel kivettem az Automount elől a pipát ezért a Run after mounting meg a többi eltüntek. Ez nem elég? A manual mounting nem jó? A Run after mounting meg a Run before unmounting metőben lévő sorokat lementettem, gondolván visszatudjam majd tenni. Mivel nem látszik akkor is töröljem és tegyem auto mountra?
A hdd csak torrentre kell, de néha kéne a pendrive is, hogy ne kelljen a Dropboxba feltöltögetni ismerősöknek. Ők úgyis letöltenek, nekik mindegy, hogy Drobox vagy pendrive. :) A nyomtatót is rádugtam és rögtön kiírta a nevét. Ott nem lesznek ilyen gondok? A pendrive maradhat Fat vagy jobb az ext3?

(#544) Intruder2k5 válasza Lalee (#543) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem lenne egyszerűbb a HDD-n csinálni FTP hozzáférést a haveroknak? Minek kell ehhez Neked külön eszköz? Azt legalább elérnék akkor is, ha épp megy a torrent... Vsz egy kicsit túlbonyolítod ezt, de Te tudod!

(#545) Lalee válasza Intruder2k5 (#544) üzenetére


Lalee
aktív tag

Lehet azt is? Mert mikor Ftp-n néztem a hdd-t akkor minden mappa látszott és nyitható volt. Gondolom akkor ők látják.

(#546) stafff71


stafff71
tag

Sziasztok,
A páromnak van egy tablet-je, de sehogy sem tudom beállítani hogy lássa a routerhez csatlakoztatott merevlemezeken levő file-kat, android 4.1 fut rajta.
Akinek sikerült már ezen túljutnia kérem segítsen, milyen apps-okat töltsek le, és mit állítsak a routeren?
Sajnos az androiddal eléggé hadilábon állok.

(#547) Intruder2k5 válasza Lalee (#545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak beállítás kérdése... Lehet közös mappát is nekik, lehet egyenként is felhasználó szerint, lehet írhatót, lehet csak olvashatót, a lehetőségek elég számosak! És természetesen minden haver kaphat egyedi nevet jelszóval ha kell!

(#548) Lalee válasza Intruder2k5 (#547) üzenetére


Lalee
aktív tag

Most a hálózat ablakban látom a pendriveot, a TC-ből is megnyitható. Ezt kéne valahogy kívülről elérni.

(#549) Intruder2k5 válasza Lalee (#548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

USB and NAS -> FTP Server

Itt aztán beállíthatsz olyan mappát amit szeretnél, vehetsz fel felhasználókat, stb...

(#550) Lalee válasza Intruder2k5 (#549) üzenetére


Lalee
aktív tag

Akkor amit bekereteztem ott kell mást beírni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.