Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Intruder2k5 válasza slice14 (#900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenVPN szerver beállítása statikus kulccsal

A PPTP VPN-t pedig még egyszerűbb, csak bepipálod, hogy aktív legyen, felveszel alul egy felhasználót, adsz neki jelszót, aztán gépen pedig új hálózati kapcsolatot hozol létre, windows-ban "kapcsolódás a munkahelyem hálózatához" néven fut a vpn, ha jól rémlik! Ez úgy működik, mint az ADSL, PPPoE kapcsolat!

[ Szerkesztve ]

(#902) golya87


golya87
őstag

Abban tud valaki segíteni, hogy a dnsmasq résznél, hogy lehet ip címet porttal együtt megadni?

(#903) #79335424 válasza Intruder2k5 (#901) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megcsináltam ezt a PPTP VPN -t Androidra. Mobilról működik, de otthoni routeren keresztül semmi. De nem csak a VPN, hanem az FTP sem. Bár van fix ip, de az a gyanúm, hogy mégis az otthoni net a ludas. Ilyen, 3C mikroweb netem van. Sajnos, más szolgáltatásra nincs lehetőség. Van vkinek ilyennel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#904) Intruder2k5 válasza #79335424 (#903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjál, most ez nekem nem egészen tiszta... Mi az, hogy otthoni router? Akkor hol van a VPN server-es router?

(#905) #79335424 válasza Intruder2k5 (#904) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocsánat, ez így tényleg homályos. Szóval irodában DIGI PPPOE net, no ip -vel, a router egy ASUS RT N16, Shibby -vel. Routeren a VPN szerver, router mögött egy NAS, többek között FTP szerverrel.
Otthon ugyebár ez a 3C net, fix ip -vel. A router egy LINKSYS E3000, Shibby -vel. Router mögött ugyanúgy egy NAS.
Az irodai NAS -t szeretném elérni VPN kapcsolattal. Ha a telón beállított VPN klienst mobilnettel használom, akkor működik. De ha ugyanezzel a beállítással wifiről, az otthoni routeren keresztül próbálom, akkor nem működik. Ha bármelyik NAS automatikus FTP -feltöltés funkcióját beállítom pl. a data.hu -s táramra, akkor mindkettő működik. De ha egyik NAS -on, a másik NAS FTP szerverét állítom be, akkor nem működik.

(#906) Intruder2k5 válasza #79335424 (#905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen a 3C neten publikus IP címed van? Tehát a router Status oldalán, és az ITT látott cím megegyezik?

(#907) #79335424 válasza Intruder2k5 (#906) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy itt lesz a bibi? Nem ugyanaz. Kaptam a szolgáltatótól egy publikus IP -t 194.152.xxx.xxx. Ezt írja ki a linkelt program és ezen keresztül érem el pl. mobilról a routert. De a router szerint (Status/Wan) bár statikus az IP, de szerinte 10.1.xx.xx és egy 10.1.xx.y az átjáró.

[ Szerkesztve ]

(#908) Intruder2k5 válasza #79335424 (#907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha eléred a routert mobilnetről, akkor az a 194.152.xxx.xxx IP cím mégis publikus! Na de, ha nem egyezik a weboldalon látott, és a routerben szereplő IP cím, akkor az azt jelenti, hogy van még valami szolgáltatós router nálad a házban, és az ossza ki ezt a 10.1.xx.xx címet az ASUS-nak!

Nem próbáltad az otthoni router PPTP Client-ét beállítani, hogy az csatlakozzon a céges PPTP szerverre?

[ Szerkesztve ]

(#909) #79335424 válasza Intruder2k5 (#908) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van itt minden, mint a bucsuban. A tetőn egy antenna, alatta szolgáltatós varázsdoboz. Onnan lejön egy utp a lakásba, bele egy másik, sokkal kisebb varázsdobozba. Onnan megy az én Linksysembe.
Nem próbáltam az itthoni PPTP klienst, de kipróbálom majd. Viszont most csoda történt, működik az FTP. Úgy tűnik, hogy nem a beállításokkal van a gond, hanem ennek a mikroizés netnek a stabilitásával. Lehet, hogy a VPN is itt vérzik el. No, majd egy stabilabb netről újrapróbálom az irodai VPN -t. Köszönöm a segítséget!

(#910) Ablakos


Ablakos
őstag

1.28-as tomato van a Netgear-emen. Van lehetőség IP tartományokat szűrni? Kína és Török ország felől nagyon érdeklődnek, a NAS-omról.

[ Szerkesztve ]

(#911) Intruder2k5 válasza Ablakos (#910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#912) Ablakos válasza Intruder2k5 (#911) üzenetére


Ablakos
őstag

A routert szeretném távolról elérhetővé tenni, de nem akar működni az SSH kulcspárom. Ugyanez a pár a NAS szerveren működik. A routeren: No supported authentication methods available Próbáltam 1024, 2048 bitessel, egyikkel sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#913) Intruder2k5 válasza Ablakos (#912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Passz! Én nem használok kulcsos SSH logint, de régebben próbáltam, akkor ment!

(#914) Intruder2k5 válasza Ablakos (#912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg, ha addig nem jön össze, akkor estefelé otthon megpróbálom megint, és leírom, hogy milyen kulccsal, mivel generálva, milyen beállítás mellett működik nekem... Bár tudom, sok variáció ezen a téren nincs!

(#915) Ablakos válasza Intruder2k5 (#914) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm, erre kíváncsi vagyok.

(#916) Intruder2k5 válasza Ablakos (#915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos tehát kipróbáltam a Linksys WRT54G-n, ami itt porosodik a fiókban! Kell hozzá egy PuTTYgen nevű program, ahol is rányomsz a Generate gombra, majd rángatod az egeret tetszőleges módon, amiből generálja a kulcsot! Ha végzett, akkor megadsz még hozzá jelszót is a Key Passphrase és a Comfirm Passphrase mezőkbe, majd a kékkel kijelölt részből (alsó kép) CTRL+C párossal kimásolod a kódot, és beilleszted a Tomato megfelelő mezőjébe! Egyúttal a Password Login támogatást is kikapcsolhatod...

A PuTTYgen-ből még mentened kell egy file-ba a Private Key-t, amit be is kell tallózni a PuTTY (nekem KiTTY) megfelelő menüjébe!

Ezután mehet is a login...

[ Szerkesztve ]

(#917) Ablakos válasza Intruder2k5 (#916) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm, müködik! Az volt a gond, hogy a kiexportált pub.kulcsot alakítottam át. Nem olyan a formátuma az exportáltnak, mint a közvetlen puttygenból kopizottnak. Na de most jó. :R

(#918) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Asus rt-n10u routeren Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-104 K26 USB Big-VPN fw van fent. Eddig hiba nélkül működött, de az utóbbi napokban egyszerűen elveszti a kapcsolatot. Nincs internet, nincs wifi jele és a pc-ről sem érem el a webes felületét kábelen. Az újraindítás után megoldódik a probléma. USB-n egy 500 Gb-os vinyó van és úgy vettem észre, hogy ilyenkor az vinyó ugyan világít, de nem megy (legalábbis ahogy hozzányúlok, érzem hogy nem megy)
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma illetve a megoldás? köszi.

(#919) #79335424 válasza nOvOp (#918) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a vinyó a router usb portjáról kapja a tápot (ami sztem nagyon rossz megoldás), akkor húzd le a vinyót. Ha elmúlik a hiba, akkor megvan az okozója.

(#920) nOvOp válasza #79335424 (#919) üzenetére


nOvOp
senior tag

ok,koszi kiprobalom,bar egy fel evig igy ment gond nelkul....

(#921) #79335424 válasza nOvOp (#920) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, egyszer minden jó véget ér. :)
Nem biztos, hogy ez a hiba oka. De azért talán érdemes egy kicsit átgondolni a dolgot. Egy usb porton (2.0) szabvány szerint 450mA mehet át. (3.0=900mA). Ez kevés egy háttértár stabil üzemeléséhez. Ezért szokták y kábelt használva, 2 portról üzemeltetni. A stabilitás a tárnak is fontos, mert különben lehetséges adatvesztés, vinyó sérülés. Ha a router nem szabályoz le, akkor a vinyó átszívhat többet is, mint 450mA. Ez viszont a router szempontjából nem egészséges. Annak is van tápja, ami nem biztos, hogy el tudja látni elég árammal mindkét eszközt. Arról nem is szólva, hogy ebben az esetben a routeren halad át a vinyó táplálásához szükséges plusz áram. Sanszos, hogy előbb-utóbb lesz egy gyenge láncszem.

(#922) nOvOp válasza #79335424 (#921) üzenetére


nOvOp
senior tag

na hat ezt nem tudtam, miert is van ez az y ag :( azt gondoltam, hogy ha egyszerre van csatlakoztatva, akkor az nem tesz jot neki...
van egy usb elosztom, aminek kulso tapja van, akkor megprobalom azt is racsatlakoztatni a vinyora, ha igy sem jo, akkor megnezem vinyo nelkul. koszi

(#923) #79335424 válasza nOvOp (#922) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sem biztos, hogy üdvözítő megoldás. Az y úgy van bekötve (vszínűleg), hogy az egyik ágán megy táp, a másikon adat, plusz táp. Ezért tud működni akkor is, ha csak az adat+táp van bedugva. De a kábelben nincs semmilyen vezérlő, egyszerűen össze van kötve két ér. Ha tápot adsz az egyikre, akkor az az áram meg fog jelenni a másik ágon is. Méghozzá mindkét végén. Azon is, ami a routerbe van dugva. Ha a router fel van készítve arra a helyzetre, hogy az usb portján "tápot" kap, akkor nincs gond. De én már találkoztam olyan eszközzel (igaz, nem router volt), ami az adott szituban kikapcsolás után is világított, mint a karácsonyfa.

(#924) Intruder2k5 válasza #79335424 (#923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerek is ezt csinálják, de ez egyáltalán nem árt nekik...

(#925) #79335424 válasza nOvOp (#922) üzenetére


#79335424
törölt tag

"A routerek is ezt csinálják, de ez egyáltalán nem árt nekik..."

Akkor hajrá! :)

(#926) retexis


retexis
tag

Egy adott weblap blokolásához kell valami extra műveletet végeznem.
Felüle az "enable" kipipálva.
A "http request"-hez be írtam a konkrét url-t és a szó töredéket is, de továbbra is betölti az oldalt.

(#927) retexis


retexis
tag

Módosítanék.
Működik a web blokkolás, kivéve a https.

(#928) #79335424


#79335424
törölt tag

Kicsit elakadtam a Bandwidht limiter bállításával. Valószínűleg, értelmezési problémából adódóan. De ahhoz, hogy az azzal kapcsolatos kérdésnek legyen értelme, egy másik dolgot kéne megtudnom.
Most 100-199 tartmányban osztja ki a router az IP -ket. Azt szeretném, hogy a 100-150 közötti tartományban ne osszon ki IP -t, csak ha én oda fix IP -t határozok meg egy kliensnek. Az új (ismeretlen) klienseknek a 151-199 közötti tartományt használja. Lehetséges ilyen beállítás? Azért gondoltam erre, hogy IP -tartomány szerint tudjak prioritást beállítani a limiterben.

(#929) Intruder2k5 válasza #79335424 (#928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyne lenne lehetséges... Basic - Network - LAN menüben!

(#930) #79335424 válasza Intruder2k5 (#929) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!
Akkor tehát van a limiterben tartományom. Leírás alapján, végeztem méréseket. Ezután kicsit "alálőve" beállítottam a max. le/fel sávszélességeket. Minden klienshez ezt a maximumot állítottam be, de eltérő prioritással. Az a cél, hogy egy alacsonyabb prioritású kliens is használhassa a teljes sávszélességet megosztva a többi, azonos prioritású klienssel mindaddig, amíg abból egy magasabb prioritású kliens nem igényel. Ez így működhet?
A másik kérdés, hogy ha IP tartományt limitálok, akkor van -e annak jelentősége, hogy a tartományba eső kliens vezetéken, vagy wifin csatlakozik? Az én esetemben az ismeretlen, alacsony prioritású kliensek szinte kizárólag wifin csatlakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#931) Intruder2k5 válasza #79335424 (#930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, elvileg működhet, bár ezt a részét sosem próbáltam, hogy milyen hatásfokkal megy... Mármint a priorizálást a BW Limiterben!

Nincs jelentősége!

(#932) #79335424 válasza Intruder2k5 (#931) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Akkor jó nyomon vagyok, csak még finomítgatni kell a beállításokat. A szétosztás hatásosságát még én sem tudom, de a korlátozás 100% -osan hatásos. Egyszer rosszul adtam meg valamit és úgy lekorlátoztam mindenkit, hogy alig bírtam belépni, hogy visszaállítsam. Azóta az első sorban a saját IP -m van teljes sávszélességgel és ahhoz nem nyúlok, amíg nincsenek véglegesítve a beállítások. Egyébként ezt a korlátozást szoktam alkalmazni, ha valakinek nem tetszik a nethasználata. Jól lehúzom az értékeket az IP -tartományára. Csatlakozik, kap IP -t, net is van, csak nem megy vele semmire. Én meg vele együtt szidom azt a r@hadt, m@cs@k szolgáltatót. :)

(#933) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Van valami progi vagy módszer a hálózati sebesség tesztelésére?
Elvileg az alaplapom tudja a gigabites sebességet és a router (N16) is.
Hogy tudom ezt tesztelni? Nem tudok sajnos kábelen a routerre másik gépet kötni, wifin gondolom hiába is akarom mérni ugye?
Köszi!

(#934) nOvOp válasza #79335424 (#925) üzenetére


nOvOp
senior tag

Kipróbáltam az USB-s elosztót, de ott is leállt. Majd gondoltam megpróbálom egy másik USB kábellel és azóta megy :) Igaz ez egy normál hosszúságú és nem egy rövid, de gondolom ez nem probléma.

(#935) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha telepítesz egy iperf-et a routerre, akkor azzal tudsz tesztelni...

(#936) Intruder2k5 válasza nOvOp (#934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Y kábel? Mindkét USB-re rá van dugva?

(#937) nOvOp válasza Intruder2k5 (#936) üzenetére


nOvOp
senior tag

Az egyik a routerre, a másik az usb elosztóra, aminek külön tápja van. Sajonos úgy nem ismerte fel a vinyót, ha az usb elosztót dugtam a routerre és a vinyót az usb elosztóra. Szóval egyik sem vezetett eredményre, csak az usb kábel csere.

(#938) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

A tomato Bittorrent client felületén meg lehet adni hálózati helyet is ahova a letöltéseket helyezze a Transmission?
Ha igen, hogy tudom pld, hálózatba kapcsolt NAS-ra irányítani a letöltéseket?

Köszi előre is!

(#939) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Be kell mountolni a megosztást a router filerendszerébe! Erre vannak a /cifs1 és a /cifs2 mappák! Administration -> CIFS menüben tudod beállítani, ezután letöltési célnak már nem hálózati címet kell megadnod...

(#940) lolchief70 válasza Intruder2k5 (#939) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi! :R

Ez nagyon jól hangzik. Ha napokig turkáltam volna a router felületein, akkor se találtam volna meg. :D
Mennyire lehet stabil az így felmountolt megosztás?
Ha ez jól működne a torrent kliens futhatna továbbra is a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#941) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ismerős így torrentezett RT-N66U-n egy jó ideig, egy Zyxel, majd később egy Synology NAS-al, DIGI 80/25 nettel, több TB-ot töltött fel havonta, nem volt vele gondja... Én még sosem próbáltam, mivel nincs NAS-om!

(#942) lolchief70 válasza Intruder2k5 (#941) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi!

Nem szorosan a Tomato-val kapcsolatos, de azért megkérdezem itt.
Mit tudok tenni ha az N16-os router és a PC közti kapcsolat 100 megabites holott a gigabites kapcsolatra képes mindkét eszköz? Fissítettem a PC-n a drivereket, cserélgettem 8 eres Cat-E kábeleket hiába. Valamiért nincs csak 100 megabites kapcsolat.
Tomato felületét is böngésztem de ott nem találtam semmit.
Full duplex kapcsolat hiánya okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#943) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a PC is 100Mbps sebességűnek érzékeli a kapcsolatot? A kártya beállításaiban nem nézelődtél? Mondjuk AUTO helyett Force 1Gbps-re állítani nincs mód?

(#944) lolchief70 válasza Intruder2k5 (#943) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Igen a PC is 100 megabitesnek írja.
Letöltöttem a Realtek Diagnostic Utility programot az is 100 Mbps sebbességet mutat.
Ami fura, hogy duplex üzemmód: unknown.
Átállítottam a eszközkezelőben a sebességet 1Gbps teljes duplexre.
Ez sem változtatott semmit.

(#945) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - [RELEASE] v109-EN is now available

[RELEASE] 109

- Webmon Backup Script – look Administration -> Logging
- Busybox: Fix tune2fs and revert e2label tool
- EtherState: cosmetics changes – looks better
- Ethernet State: fix when WAN is tagged – thx @Victek
- Allow WNR3500Lv2 to upgrade from Web interface
- Openssl: enable s_client
- rp-pppoe: upgrade to 3.11
- Dnsmasq upgrade to 2.67test3 – thx @Kevin
- Added refresh timer to tools/system page – thx @Toastman
- Add Time 0:01 and 23:59 to Scheduler
- Backported new exportfs method (365-exportfs1 patch from WL500g) – thx @RMerlin
- Extended MOTD with GUI – written by @Monter, modified by @Shibby – can be disabled in GUI Administration -> Admin Access -> SSH
- IPTraffic bugfix – thx @RMerlin
- StealthMode v0.5 – Sunset – thx @Monter – please run stealthMode via SSH/telcon for more information
- Fix for dhcpv6 with prefix delegation – thx @Toastman
- Remove radvd & libdaemon, use dnsmasq for IPv6 RA instead – thx @Kevin
- Added ipset support – thx @RMerlin
- Implement multithreaded kernel building to speed up firmware compile time – thx @RMerlin
- Do not write out ‚no-dhcp-interface’ in dnsmasq.conf as is superfluousas no dhcp-range has been set – thx @Kevin

(#946) retexis válasza Intruder2k5 (#945) üzenetére


retexis
tag

Köszi az infót!

Ki is próbálom. :)

(#947) StSanya válasza Intruder2k5 (#945) üzenetére


StSanya
őstag

Aki már feltette, írja meg a tapasztalatait, köszi!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#948) Intruder2k5 válasza StSanya (#947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én feltettem mindjárt akkor este, semmi problémám nincs vele, bár különösebb tesztelésekbe nem bonyolódtam, de azóta is megy a router stabilan...

(#949) golya87


golya87
őstag

Hello

WRT160N V3-ra Shibby K26-os Tomato kell és 4MB alatti mérettel rendelkező verzió?
Mondjuk a tomato-K26-1.28.RT-MIPSR2-109-Mini.trx? Csak net megosztásra kell, semmi más. Most egy Victek-es mod van rajta, de frissíteni lehet úgy, hogy az adott menüben betallózom az új firmware-t és nvram törlés?

Köszönöm a segítséget!

(#950) Intruder2k5 válasza golya87 (#949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, így van ahogy írtad...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.