Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Fulmi válasza Intruder2k5 (#3550) üzenetére


Fulmi
senior tag

Koszi

(#3552) szuszinho


szuszinho
őstag

Bocsi az off-ért, de gondoltam tudtok segíteni.
USB-s wifi adaptert keresek laptopba. Tudjam használni 5 GHz-en és menjen linux alatt.

Köszi!

(#3553) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Tomato-ban lehet olyan ACL-t készíteni, hogy a LAN-on csatlakoztatott PC ne érje el az internetet, de belső hálón tudjon kommunikálni? Tehát, hogy a 192.168.x.x hálózaton kívül ne tudjon elérni semmit se.

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3554) Intruder2k5 válasza Immy (#3553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen lehet, rém egyszerűen!

(#3555) Immy válasza Intruder2k5 (#3554) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm, működik :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3556) abcde21


abcde21
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ide írok, nem tudom hol lehet új témát nyitni (vagy hogy szabad-e egyáltalán), de úgy láttam, hogy itt hasonló dolgokról van szó.

Megmaradt az internet-szolgáltatótól egy Cisco epc3925 modem, ami egyben router is. Routerként nem tudom használni, mivel nincs WAN portja, hanem csak KOAX csatlakozója van. Jelenleg wifi hozzáférési pontként használom.

Az az ötletem támadt, hogy esetleg ha lecserélném a firmware-t, akkor alkalmassá lehetne tenni valamire. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehetne lecserélni (ha egyáltalán le lehet) a firmware-t. És jöhetnek ötletek is, hogy mire lehetne használni, minden őrült ötlet érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3557) Intruder2k5 válasza abcde21 (#3556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A CISCO EPC3925-nek is van topikja, itt!

De erre a problémádra egész biztosan nem fogsz megoldást találni, mert egyszerűen a modderek, firmware fejlesztők, nem foglalkoznak ezekkel az eszközökkel! Ennek a magyarázata is végtelenül egyszerű, egyrészt mert az általad is említett WAN port nélküli felépítése miatt erős hátrányból indulna, másrészt ezek a HGW eszközök 95%-ban a szolgáltató tulajdonát képezik, a szerződés megszűnésekor azt vissza kell juttatni részükre, így olyan kevés forog belőlük magánkézben, hogy a téma mondhatni érdektelen is!

(#3558) abcde21 válasza Intruder2k5 (#3557) üzenetére


abcde21
csendes tag

Értem. És üzembe helyezni nem lehetne esetleg? Arra gondolok, hogy most hoztak egy másik kábelmodemet, ami D-Link márkájú, de nekem jobban tetszett ez a "régi" cisco. Ezt szeretném inkább használni a D-Link helyett, mert ezen olyan kevés beállítási lehetőség van, hogy a DHCP kiszolgálón nem tudom hozzárendelni a MAC címhez az IP címet.

[ Szerkesztve ]

(#3559) Intruder2k5 válasza abcde21 (#3558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valószínű, mert az eszköznek regisztrálva kell lennie a szolgáltató rendszerében, csak úgy fog működni! Csak, hogy ezeknek a gyári szoftvere nem támogatja a "WAN port" MAC címének módosítását! Röviden, ezt így csak Switch/AP-nak tudod használni, amire a fentebbiek szerint magadtól is rájöttél! Amennyiben a HGW ugyanattól a szolgáltatótól van, aminél most is használni szeretnéd, úgy lehet rá esély, hogy működik most is!

[ Szerkesztve ]

(#3560) abcde21 válasza Intruder2k5 (#3559) üzenetére


abcde21
csendes tag

Működni működik, csak nem azzal a sebességgel. Utánajártam ma kicsit ezeknek a dolgoknak, és találtam olyat, hogy jtag-gal vagy mivel lehet módosítani a firmware-t. A MAC cím a firmware-ben van? Mert ha igen, akkor esetleg le lehetne tölteni a modemről a firmware-t és módosítani a MAC címet, majd visszatölteni a modemre a firmware-t. Bocsi, ha hülyeséget írtam, de elég kezdő vagyok még ebben.

(#3561) Intruder2k5 válasza abcde21 (#3560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván azért lassabb, mert egy lassabb előfizetéshez van regisztrálva, tehát nem a sajátod! Viszont mivel kezdesz egyre jobban belemerülni a témába, ami igencsak eltér ennek a topiknak az eredeti tárgyától, így inkább menj át a fentebb linkelt CISCO EP3925 fórumba, és tedd fel ott a kérdésed! Bár mivel úgy tűnik, hogy ez nem teljesen legális elképzelés, elvileg a PH-n senki sem fog tudni segíteni neked ebben!

[ Szerkesztve ]

(#3562) abcde21 válasza Intruder2k5 (#3561) üzenetére


abcde21
csendes tag

De az a sajátom volt, csak váltottam egy gyorsabb csomagra. Egyébként már feltettem ott is a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#3563) Intruder2k5 válasza abcde21 (#3562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor kérd a szolgáltatót, hogy regisztrálja vissza a CISCO modemet, mert azt szeretnéd használni! Az elvileg képes 400/100-as sebességre, ettől nem hiszem, hogy nagyobb a jelenlegi csomagod! Ennyit tudtam a kérdésben segíteni, a továbbiak a másik topikban!

(#3564) abcde21 válasza Intruder2k5 (#3563) üzenetére


abcde21
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#3565) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

OpenVPN-nel kicsit elakadtam.
Előre szólok, hogy rádiós netem van, lehet hogy ez okozza a problémát alapból.
Korábbi történetem hogy nem ment a külső elérés, de a szolgáltatóval egyeztettem, és most már az működik.

E szerint csináltam mindent, de ezt a hibaüzenetet kapom csatlakozási kérelemnél.

Ezt úgy próbáltam hogy a key megadásánál az első 3 sort is beírtam, ellentétben a példával hátha...

Ezután megpróbáltam a példa szerint is:

Mi lehet a galiba? :F

SZERK:: És asszem' a Status is azt mutatja hogy nem jó...

[ Szerkesztve ]

(#3566) bigdigit


bigdigit
addikt

Tudna valaki dobni egy közvetlen linket wrt320n-hez?mindig gondba vagyok melyik is kell nekem.
illetve jól olvasom tomato kezdőlapján ha a sima k26 kell nekem nem működik wifin az 5ghz?

[ Szerkesztve ]

(#3567) B@ldrick válasza z123456789 (#3565) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Az a kliens nem jó, én is szívtam vele, ezt tedd fel: openvpn-install-2.3.4-I002

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3568) Intruder2k5 válasza bigdigit (#3566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#3569) z123456789 válasza B@ldrick (#3567) üzenetére


z123456789
addikt

:F
Úúúú. Ne haragudj a tudatlanságomért, de ott van egy-pár letöltő link. Az mind egy és ugyan az csak más formában, vagy látnom kéne bennük a különbséget?
Ha egy screenshot-ra rávágnál egy piros nyilat, azt megköszönném. :B

(#3570) B@ldrick válasza z123456789 (#3569) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

32 bites win-hez és ez a 64 biteshez való ;)

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3571) z123456789 válasza B@ldrick (#3570) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi! :)
És akkor ha feltelepült, megnyitom a Settings-et, Manual configuration, címhez a routerem belső ip címét, portnak meg azt amit beállítottam a VPN tunnelling Basic pontjában?
Jelenleg a munkahelyemen vagyok, és Team Viewer-rel csatlakozom az otthoni géphez. Ha sikeresen beállítottam a VPN-t, akkor már nincs szükségem TV-re nem?
Viszont akkor a mukahelyi gépemről hogyan tudok csatlakozni az otthonira? A munkahyelyi gépre is kell egy GUI-t telepíteni, vagy webes felületen? :F ...kicsit ködös még nekem ez, elnézést.

(#3572) B@ldrick válasza z123456789 (#3571) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

A leírás szerint beállítod a routered, létrehozod a config mappába a .key és .ovpn fájlokat és connect. Munkahelyire kell az openvpn-gui kliens, amivel tunnelt nyitsz az openvpn szerveredre, ezzel bent vagy az otthoni hálózatban, eléred a routered, de ez még nem fog neked távoli asztal kapcsolatot adni. Ahoz kell a win-es vagy vncviewer.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3573) z123456789 válasza B@ldrick (#3572) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor ezek szerint a tunneling most már működik?

Ez az openvpn gui van fent az otthoni gépemen is nem? És ha jól sejtem amennyiben a rendszergazda nem engedélyezi, ezt a büdös életben nem fogom a melós gépre felrakni.
Innentől kezdve a munkaheyi VPN-ezés ugrott is érzéseim szerint. :)

Ebben az esetben lássuk mondjuk a "nyaralós laptopot"! Elmegyek nyaralni, és VPN-en keresztül szeretném elérni az asztalomat. (Ez azért jobb nekem mint a teamviewer, mert biztonságsabb? Mármint a VPN+win/vncviewer kombináció.) Fel kell gondolom mind a két gépre telepítenem ezek valamelyikét nemde?
Mondjuk a VNCviewer vagy feltelepült a munkahelyire, vagy telepítve volt, vagy portable.
Ezek után milyen beállításokkal kellene használnom hogy működjön? (Hangsúlyozom, szerintem ez nem megy amennyiben nincs meg a VPN igaz?)

(Bocs hogy német, nem tudom átállítani)

(#3574) B@ldrick válasza z123456789 (#3573) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Nem úgy tűnik, connect megvolt, semmi hibaüzi? Ez melyik gép akkor most? Otthoni gépre minek kéne openvpn gui, az openvpn szerver oldal a routeren fut.
Driver telepít szóval ha nem vagy rendszergazda akkor esélytelen. Biztonságosabb.
Miután a vpn kapcsolat összejött - nem használok ilyet de gondolom - akkor az otthoni gépen is engedélyezni kell a windows távoli elérést vagy feltenni a vnc szervert+beállítani és persze bekapcsolva legyen a gép :) Távoli asztali kapcsolatban vagy a VNC viewerben meg megadod az otthoni géped ip-jét.

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3575) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

MS-chap-v2-őt próbált már valid certel összelőni?

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3576) CloZee


CloZee
aktív tag

Van egy Tenda N630 v2-m, ami elméletileg ugyan az mint a Tenda W309R, csak nem levehetők az antennák (plusz nem 7 Dbi-sek hanem 5) és nem forgalmazzák európában. Feltettem az N630 v2-re a legutolsó W309R firmware-t és megy is rendesen, viszont azt olvastam, hogy a W309R az ugyan az mint az Asus RT-N12. A kérdés, melyik Tomato verzió fut Asus RT-N12-n?

Ha az Asus RT N12 ugyan az a Broadcom készlettel rendelkezik mint a W309R és a N630 v2 belsőleg ugyan az mint a W309R, akkor futnia kell rajt a RT-N12 firmware-nak nem?

[ Szerkesztve ]

(#3577) Intruder2k5 válasza CloZee (#3576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N12-nek melyik verziója? Volt ugye a "sima" RT-N12, amire K26-os build kell, méghozzá olyan ami elfér a 4MB flash-ben!

http://tomato.groov.pl/?page_id=69

Aztán az újabb RT-N12 B1 / C1 / D1 (válogasd ki) verziókra már a K26RT-N kell, és 8MB-ig lehet menni a mérettel!

Az anon database-ben körül tudsz nézni, hogy ki, mit használ, de egyébként Max build a divat!

http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php?model=Asus+RT-N12+B1

Ahhoz, hogy működjön, a flash chip-nek is támogatottnak kell lennie!

Ha van recovery mód a routeren, akkor lehet nyugodtan próbálkozni!

[ Szerkesztve ]

(#3578) CloZee válasza Intruder2k5 (#3577) üzenetére


CloZee
aktív tag

Sajnos semmi többet nem tudok a routerről. Telnet és SSH kapcsolatot nem lehet indítani, mert alapjáraton elutasítja. Support nem túl segítőkész (nem tudják mi az a Telnet pl). Megpróbáltam a Max-ot és a Mini-t is és olyan tapasztaltam amit eddig még sosem. Újra indult a router de a régi firmware fogadott, mintha csak reboot lett volna és megy tovább rendesen a W309R firmware, holott elméletileg fenn kellene lennie a másiknak :D

Egyébként a Sima Rt-n12 (BCM4716B0 ) más Broadcom készlettel megy mint a többi (BCM5357B0)

(#3579) Intruder2k5 válasza CloZee (#3578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha sima RT-N12 klón, akkor arra nem fér fel a Max build, csak a Mini, esetleg a MiniIPv6, vagy MiniVPN! És ugyebár a K26 kell rá!

tomato-K26-1.28.RT-MIPSR2-121-Mini.trx

Csak nehogy téglát csinálj belőle!

[ Szerkesztve ]

(#3580) CloZee válasza Intruder2k5 (#3579) üzenetére


CloZee
aktív tag

Kíváncsiságból ezt az előbb próbáltam, de ugyan az. Elkezdi flash-elni és újra indul a router, majd a szokásos admin felület fogad (érdekesség, hogy a böngésző aljában a feltöltés 1%-nál megáll szóval arra tippelek, hogy túl hamar indul újra a router). (Bátran próbálkozok, összesen 2000Ft -ért vettem ezt a routert). Egyébként a gyári firmware kemény 1MB, ha ez jelent bármit is (a gyári alatt a Tenda W309R firmware-t értem, ami most fel van téve rá)

Próbáltam belépni a routerre SSH-val vagy telnettel, de mindig visszautasít, szóval nem lettem azzal sem okosabb.

[ Szerkesztve ]

(#3581) Intruder2k5 válasza CloZee (#3580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most eszerint, a Te routered (Tenda W309R)...

CPU: Broadcom BCM5357
RAM: 32 MB
Flash 4 MB

Az RT-N12 pedig...

Chipset: Broadcom 4716
CPU Clock: 300 MHz
RAM: 32 MB
Flash: 4 MB

Viszont az RT-N12 D1...

Chipset: Broadcom 5357
CPU Clock: 300 MHz
RAM: 32 MB
Flash: 8 MB

És ha ez így van, akkor mégis a D1-es a rokon, tehát RT-N build kell rá, de kisebb mint 4MB, amiből ezt találtam!

tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-112-Mini.trx

(#3582) CloZee válasza Intruder2k5 (#3581) üzenetére


CloZee
aktív tag

Megpróbáltam flashelni, de megállt a feltöltés 99%-nál majd rá pár mp-re újraindult a router és maradt az gyári felület. Ez mitől lehet?

(#3583) Intruder2k5 válasza CloZee (#3582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2 okból is lehet... Vagy nem fér el a flashben még ez sem! Vagy felismeri, hogy nem jó neki, és nem flasheli!

Ha méret gondja van, akkor ennek 100%, hogy rá kell férnie!
tomato-K26-1.28.9006MIPSR2_RAF-Std-NOCAT.trx

(#3584) CloZee válasza Intruder2k5 (#3583) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ugyan azt produkálja. Hagyom inkább, így is ki tudtam préselni egy elég elfogadható sebességet a WISP-ből, ha már a WDS nem ment.

(#3585) FF23 válasza CloZee (#3584) üzenetére


FF23
senior tag

Van, hogy egyből nem megy fel. Előbb egy dd-wrt-t kell feldobni és arra valamelyik tomato-variánst pl. [link]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#3586) Intruder2k5 válasza FF23 (#3585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre gondoltam én is, csak nem találtam rá DD-WRT-t, így nem is írtam! :)

De akkor itt a lehetőség...

Van, hogy Tomato-ból is kell egy init verzió, pl. N60 esetén!
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-121-EN/Tenda/

(#3587) CloZee válasza FF23 (#3585) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ez most melyik N12 verzió? R_vA1 eddig ilyet egyik firmware build-ben sem láttam

(#3588) Intruder2k5 válasza CloZee (#3587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ja, látod Te vagy képben, ezt én sem figyeltem! Bár közben ki-ki rohangálok az udvarra is, csak félig vagyok gép előtt... Szóval, ez a sima RT-N12-höz jó, bár az sem A1-es, de lehet elkeresztelték, mivel a következők B1, C1, és D1 névre hallgatnak! Szerintem 2011-ben még nem is nagyon volt más! B1 és C1 verzióhoz itt van DD-WRT!

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/06-23-2014-r24461/broadcom_K26/

(#3589) CloZee válasza Intruder2k5 (#3588) üzenetére


CloZee
aktív tag

Próbáltam a dd firmware-ket is de ugyan ez a helyzet áll fenn ezekkel is. Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Olyan mintha nem lehetne firmware-t frissíteni, pedig már frissítettem, igaz az tenda firmware volt

(#3590) Intruder2k5 válasza CloZee (#3589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként furcsállanám is ha menne, mert akkor csak lehetne olvasni a neten itt-ott, hogy valakinek sikerült rátennie!

(#3591) CloZee válasza Intruder2k5 (#3590) üzenetére


CloZee
aktív tag

Tendának szokása ugyan azt a routert más köntösben kiadni. Lásd N6, N60, N80. Mindnek van megfelelő párosa Linksysnél vagy Asusnál. Right.com on láttam olyat is, hogy egy kínai fórumozó konkrétan a Linksys E2500 (azt hiszem)hivatalos firmware-ét tette rá a Tenda N6-ra és működött.

Gondolom egyazon gyárban készülnek 2 különböző borítással.

[ Szerkesztve ]

(#3592) CloZee


CloZee
aktív tag

Kérdés: ha szétszerelem a routert, akkor ki fog derülni, hogy hány mb a ram / rom illetve a broadcom típusa? (hátha több verzió van)

(#3593) Intruder2k5 válasza CloZee (#3592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez attól függ, hogy rá van-e szitázva a chipre valami azonosító, illetőleg látható-e...?!

Egyébként azért nem teljesen egyformák, nem csak a borítás tér el, csak hasonlók!
http://itcafe.hu/tema/asus_rt-n66u/hsz_1602-1602.html

(#3594) CloZee válasza Intruder2k5 (#3593) üzenetére


CloZee
aktív tag

Szétszedtem, de csak annyi derült ki, amit eddig is tudtunk. Broadcom Bmc5357

(#3595) Intruder2k5 válasza CloZee (#3594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Soros port nincsen benne? Lehet azzal ezen is meg lehetne állítani a boot folyamatot, és akkor bejönne a cfe webserver, mint N80 esetén! Arra is csak azon keresztül megy fel a Tomato!

(#3596) CloZee válasza Intruder2k5 (#3595) üzenetére


CloZee
aktív tag

Sajnos nincs. Vagyis én nem találom. Ilyet kellene keresnem ugye?

(#3597) Intruder2k5 válasza CloZee (#3596) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ilyesmit! Ez a Tenda N80 soros portja!

De véletlenül nem ez a W309R panelja?

[ Szerkesztve ]

(#3598) CloZee válasza Intruder2k5 (#3597) üzenetére


CloZee
aktív tag

Sajnos nem, mert nekem N630 v2 van, csak W309R firmware van rajt.

(#3599) Intruder2k5 válasza CloZee (#3598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem azok a TP1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 pontok lehet a soros port lesz, de így dokumentáció nélkül ez nehéz! Ráadásul nagyjából ugyanott is van, ahol a testvérén!

[ Szerkesztve ]

(#3600) CloZee válasza Intruder2k5 (#3599) üzenetére


CloZee
aktív tag

Az a baj nem is tudok nagyon keresni erre, mert ahol szó van róla az mind kínai fórum, viszont a Right.com.cn en sem találtam erről igazából semmit (csak páran kérdeztek felőle)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.