Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Hukkle


Hukkle
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy a Thermalright HR-05-SLI NorthBridge coolert milyen AM2-es lapokon lehet használni, illetve lehet-e?
köszi a választ

(#202) Eddie141 válasza Muton (#200) üzenetére


Eddie141
senior tag

Köszi!Megpróbállom.De a zalman bordálya felfér?Nekem úgy tűnik, hogy a karima miatt sem fér fel,és a hőcsöveknél lévő 3 ram hűtő miatt sem fér fel... Zalman ZM-RHS88
:R :R

(#203) atilius


atilius
tag

Ahogy én olvastam a tesztekben az ultra 120 extreme most mindent ver.
A silent knight-al pedig szerintem nem tartozik egy súlycsoportba.
Én is fontolgatom egy ilyen vásárlását.

[ Szerkesztve ]

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#204) Eddie141 válasza atilius (#203) üzenetére


Eddie141
senior tag

De elég drága is, nem? Vagy keverem valamivel? :)

(#205) atilius válasza Eddie141 (#204) üzenetére


atilius
tag

Hát olcsónak semmi esetre sem mondható.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#206) Ragadozó válasza Eddie141 (#202) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Vegyél egy pluszost pl: [link]

A simát meg ad el...és nem kell görcsölni, én is megváltam hr-03-amtól (igaz sok karira jó lett volna még), már jön a HR-03/R600-am...

Lehet, hogy így többe jön ki, ha bordát keressel...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#207) Z/X


Z/X
csendes tag

Sziasztok!

Hol tudnék vásárolni
Thermalright HR01 Plus és Thermalright HR-03 GT CPU illetve VGA hűtőket?

KÖszi a válszokat

(#208) Shodan válasza Z/X (#207) üzenetére


Shodan
addikt

ohs-nél lehet www.ohs.hu
vagy computermode-nál

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#209) Ragadozó válasza Z/X (#207) üzenetére


Ragadozó
Ármester

tts vagy Bandit aki foglalkozik még thermalright-tal...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#210) tucsok. válasza Ragadozó (#209) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szia!

boldog tulajdonosa vagyok shodan kollega hr-05 sli-jének, azt szeretném megkérdezni, hogy milyen márkáju ventit ajánlasz rá? szeretem a csendet.

köszi :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#211) Ragadozó válasza tucsok. (#210) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Én egy gyári amd proci hűtő cooler-t raknék rá...
7 cm...vékony...jól hűt, megvezérled alaplapról, vagy szabályzóval...de szerintem 12v- ról se hangos, mondjuk ez a lamelláktól is függ...
Én vrm hűtőnek használom...(csak a ventit természetesen)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#212) tucsok. válasza Ragadozó (#211) üzenetére


tucsok.
senior tag

köszi az ötletet :R

üdv. tucsok

"So say we all"

(#213) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem a Thermalright HR-01 PLUS tulajokhoz. V.ki meg tudná mérni pontosan, hogy a legalsó lamella hány mm magasan van az alaplap nyákjához képest?

Előre is nagyon köszönöm! :R

ImI

(#214) <cafat>


<cafat>
senior tag

vettem egy TR U 120 E-t hogy halkabb legyen a gépem, de sokkal halkabb nem lett, csak hidegebb, ha annyira csendes lenne hogy nem hallom akkor leégne, szal mindenképpen kell egy alapzaj ahoz hogy hideg maradjon... :W
egy kicsit moddingoltam is a hűtőn :) : [link] [link] (kb -1-2 fokot számít az alján az kis kék nagyonrégi pentium 1 vagy 2-es hűtő :) )
a rögzítő csavarokat nem húztam meg teljesen, mert deformálódott a lap, annyira erősen tart, hogy hátul kidomborodott a nyák a proci körül :F :Y , remélem ez nem lesz gond a későbbiekben, ugye?
mert most is erősen tart, csak azér legalább sima marad a lap :)

[ Szerkesztve ]

(#215) gazfickooo


gazfickooo
tag

hűtésem :))

[ Szerkesztve ]

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#216) Shodan válasza ImI87 (#213) üzenetére


Shodan
addikt

4,2 cm a hűtő talpától, ehez add hozzá a proci magasságát, ami 3-4 mili és kb annyira van a nyáktól. ~46mm körül.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#217) pentium4 válasza gazfickooo (#215) üzenetére


pentium4
senior tag

pöpi :D
nekem is most jön pénteken egy hr-05 SLI/IFX borba ami neked is van a déli hidon énis oda szánom mert a gyári borda 50 fokos!
1 valami még nem vettél, de én azt már megvettem, majd küldök képeket szerdán, mindenképp vedd majd meg :D

P4

(#218) gazfickooo válasza pentium4 (#217) üzenetére


gazfickooo
tag

köszi :D
Kiváncsivá tettél mi az amit még vennem kell :) várom majd a képeket :)) sejtésem azért van :) adatlapod alapján a memória hűtőre gondolhatsz :)
Egyébként még egy hr3 plust is tervezek a forrófejű gtx-emre,a jövő hónapban.
Nekem sokat javult a hűtésem, egy zalman előlapi panelt használok amin vannak hőérzékelő diódák ezekkel mérem a hőfokot,az északi chip a gyári bordával 55fokot mutatott,hr5-el 38 :) ,a déli chip 60fok volt hr5 sli-vel 32,procim intel hűtővel alap 38fok terhelve 68 volt,hr1-el 31alap,47 terhelve egy 12es s-flex ventivel.
üdv

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#219) Ragadozó válasza gazfickooo (#215) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szép gyűjtemény :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#220) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali!

Sztetek mennyivel lehet rosszabb egy ASUS Silent Knight II egy TR U120 Extreme-nél?
Mert kénytelen leszek lecserélni a hűtőmet, ugyanis nem fér el jól az új alaplapomon... :(

We are analog players in a digital world

(#221) gazfickooo válasza Ragadozó (#219) üzenetére


gazfickooo
tag

köszi! :R

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#222) pentium4 válasza gazfickooo (#218) üzenetére


pentium4
senior tag

hát ezt nevezik lebukásnak :DD
nagyon pöpec cucc a memóra, jó hüsin tartja őket 2.3V on :D
nekem silent knight 2 es van a procin, q6600 procim volt sajna a B3-as 3.4ghz n egyszerüen prime teszt nél kifagyott a gép, mert túlmelegedett!
38 fok volt idl be de full erhelés latt pillanatok alatt felkúszott 90-100 fokra és kifagyott!
olvastam másnál hogy vizzel 18 fokos és uygan ugy full terhelés alatt 5-10mp alatt szükik fel a hőfok 100 fok felé, számomra ez rejtéj, de másoknak is!
szerdán jön meg a G0 ám, ha azzal is ez lesz nemtom milesz, akkor lehet procira is vezsek thermalright ot!
köszi

P4

(#223) Superman válasza <cafat> (#214) üzenetére


Superman
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogyan rögzítetted azt a bordát a hűtőhöz. Nekem is pont ilyen bordám van, de eszembe nem jutott volna. Én alaposan meghúztam a csavarokat, ugyanis enélkül lötyög és kilazul. Deformitást nem vettem észre. Hol vetted észre egészen pontosan, hogy deformálódott a lap? Mert sok értékelést és szerelési útmutatót, meg moddolási útmutatót elolvastam a hűtőhöz, de ilyenről még nem hallottam.

(#224) pentium4 válasza gazfickooo (#218) üzenetére


pentium4
senior tag

még egy oylan kérdésem lenne, hogy a HR-01 ből van több változat: a sima, a plus és az X
mi a külömbség köztük, melyiket érdemesebb venni?
köszi

P4

(#225) Shodan válasza pentium4 (#224) üzenetére


Shodan
addikt

a sima HR-01en kevesebb heatpipe van 4, a pluson 6, és az x nek pedig más a lefogatója, serverekbe való.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#226) gazfickooo válasza pentium4 (#224) üzenetére


gazfickooo
tag

Szia!
Én is úgy tudom a sima HR01-n 4 hőcső van és a lefogató olyan mint az intel gyári hűtőké,tehát az a 4elforgatható rögzitő.A HR01 plussz már 6 hőcsőves és stabilabb csavaros rögzitést kapott.Az HR01X én úgy tudom szerver gépekhez van.De itt egy link HR01x

[ Szerkesztve ]

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#227) ImI87 válasza Shodan (#216) üzenetére


ImI87
őstag

nagyon köszönöm! :R :R :R

amúgy meg vagy vele elégedve? mert ultra 120extreme meg e között vacilálok.
van köztük valami érdem kölönbség? :F

ImI

[ Szerkesztve ]

(#228) Shodan válasza ImI87 (#227) üzenetére


Shodan
addikt

Én teljesen, ár/érték arányban szerintem ez jobb, nekem nem ér meg plusz 4ezret az a 2-3 fok különbség.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#229) <cafat> válasza Superman (#223) üzenetére


<cafat>
senior tag

a képen látszik a rögzítés titka, az a 2 kis fehér műanyag csődarab, + a borda aljára egy kis hűtőtakony :)
hát képet már nemtok csinálni, de mikor a csavarokat full meghúztam annyira ráfeszült a hűtő a procira, hogy hátrafelé kinyomta a lapot, szal ahol a proci van a lap hátulján, ott kidomborodott a lap... :F :Y ezért csak félig vannak meghúzva a csavarok, de nem lötyög, így is nagyon stabilan tart

(#230) Shodan válasza <cafat> (#229) üzenetére


Shodan
addikt

de hogy domborodott ki nem tettél rá backplatet :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#231) <cafat> válasza Shodan (#230) üzenetére


<cafat>
senior tag

dehogynem, de annyira erősen ráfeszült hogy azzal együtt domborodott ki az egész lap hátulja a proci körül....

(#232) M_zolee


M_zolee
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem nemrég egy Ultra 120 Extreme-t és meglepődtem amikor megnéztem a hűtő talpának a síkját. Az élvonalzóval szemre látszot a kb. 3-4 tizedmm-es domborúság! :Y
Az asztalra letéve a hűtőt rendesen lehetett billegtetni. Ezért köszörűgépen felsíkoltattam a hűtő alját. De ahogy néztem, most már a proci négy sarkán fekszik fel a hűtő, tehát még igy se tökéletes a hűtő és a proci közötti hőátadás. Ja és én tettem a hűtő és a lefogató közé egy felfúrt 6os alátétet, a nagyobb leszorító erő érdekében.
Ti amúgy teljesen becsavarjátok a csavarokat a backplate-be?

(#233) <cafat>


<cafat>
senior tag

ki milyen ventit ajánlana egy TR U 120 E-re ami alatt egy 5200+ izzad? alapon 30°C, 100%on terhelve 50°C, ezt le szeretném vinni: alapon 20°C-ra, terhelve pedig max 40°C-ra

nem kell tuning, csak legyen nagyon halk és hűvös, olyasmi venti kéne ami azért erős, és átfújja a lamellák között a levegőt, de mindezt halkan, a fordulatszám, légnyomás, légszállítás tök mind1 ha megfelel az elvárásoknak.... :)

(#234) <cafat> válasza M_zolee (#232) üzenetére


<cafat>
senior tag

hi
én nem mert annyira megfeszült hogy deformálódott a lap (hátrafelé kidomborodott a nyák a procival...)
nálam sem volt teljesen sima az alja, és apró kis íves csíkok voltak benne, (minta egy bakelit lemez darabjának a lenyomata lett volna :D ) de én nem buzeráltam, mert mikor meghúztam a csavarokat felfeküdt rendesen a hűtő, sztem jó anyag :)

(#235) GanXstaZ válasza pentium4 (#222) üzenetére


GanXstaZ
tag

Valami nekem itt gyanús, szinten q6600 van 1,3V-n 3,2 asus silent square és max 50fok ha szét terhelem. egyébként 35-45 fok között mozog. Jól fent van az a hűtő a procin? Mennyi feszt adsz 3,4hez?

(#236) GanXstaZ válasza GanXstaZ (#235) üzenetére


GanXstaZ
tag

+ még anyi hogy én anno gyárival coolerrel toltam a 6400ast és komoly feszt adva volt 80-85 fok de sose kapcsolt igy le.

(#237) Muton válasza GanXstaZ (#236) üzenetére


Muton
addikt

meg lehet, h a lap is félremér. nekem a bios és a coretemp között ~20°C eltérés is van :(
így nálam sajnos megáll a tuning 70°-nál (mert 90 °a biosban adható legmagasabb vészlekapcsolási hőmérséklet)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#238) atilius


atilius
tag

Sziasztok!

Tegnap én is szert tettem egy ultra 120 extreme cooler-re.
CM Hyper tx2-ről váltottam, a legszembetűnőbb különbség, hogy idle-ben alig van különbség hőmérsékletben a venti max (2900rpm) vagy 1000rpm fordulata között. Load-ban sem jelent sokat a max fordulat. Szerintem ehhez a hűtőhöz bőven elég egy csendes 1200rpm-es venti.
Próbáltam két ventivel is de nem jelentett szinte semmi különbséget a síma 1 ventis megoldáshoz képest. Lehet az volt a baj, hogy akárhogy fordítottam mindig az egyik kifele fújó venti (1 a ház hátulján, egy a tetején) mellé került párhuzamosan a prociventi, szóval egymás elöl szívták el a levegőt. Olyannyira, hogy a papst prociventi max fordulaton -200rpm-mel meglassította a tőle kb 5-6 centire lévő házventit pedig az sem egy gyenge darab (silenx ixtrema 1400 rpm, 123m3/óra).
Most egy venti van rajta amely az egyik kifele fújó házventire fújja rá a levegőt a bordákról. Így csendesebb és hőmérsékletben sem vettem észre változást. Szóval mielőtt valaki 2 ventit akar rászerelni gondolja végig hogyan fogja ez befolyásolni a házventik működését, és természetesen visszahatva a házventik működése a prociventikét.
Én nem políroztam fel az alját (habár feltett szándékom volt) mert a hyper tx2-höz képest ennek az alja közel volt a tökéletesen símához, meg egyébként is nekem úgy tűnt, hogy az alján látható megmunkálásból származó barázdák látszódnak, de gyakorlatilag semmilyen felületi egyenletlenség nem érezhető.
A rászorító ereje egyáltalán nem meggyőző, habár többek tapasztalták, hogy meghajtja a lapot, a csavarok teljesen meghúzott állapotánál is símán elforgatható a cooler.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#239) atilius


atilius
tag

Csak nem hagyott nyugodni ez a felpolírozás dolog, szóval addig políroztam amíg nem jött le a krómozás és mindenhol a rézmag látszott. így már sokkal jobban felfekszik a procira. Idle-ban kb 1 max 2 fok minusz, load-ban kb 3 fok minusz.
Továbbá raktam a leszorító alá egy alátétet, amivel azért jobban rászorul a hűtő a procira.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#240) gazfickooo válasza atilius (#239) üzenetére


gazfickooo
tag

én is felpoiroztam a HR01plusszom 2500as papirral,nekem is hozott 2-3fokot mind idle mind load-ban.Az enyém is domború volt nagyon.

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#241) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! A Hr01-plus-hoz jár gyárilag fan duct?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#242) DeadMeat válasza Bagira01 (#241) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megvan mar.BAr nemertem mire jo azonkivul,hogy sok helyet foglal.
Es nincs hozza.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#243) Bagira01 válasza DeadMeat (#242) üzenetére


Bagira01
veterán

Ilyen légcsatorna :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#244) atilius


atilius
tag

HR-03, HR-03+, HR-03 GT tulajoktól kérdezném, hogy az ajánlásban szereplő 92mm-es venti rögzítéséhez adnak valamilyen rögzítőt a cooler-rel együtt? Ha nem akkor hogyan lehet rá a ventit felfogatni? Egyáltalán létezik hozzá valamilyen gyári felfogató?

[ Szerkesztve ]

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#245) Ragadozó válasza atilius (#244) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Adnak rúgót hozzá...
De kábel kötözővel mást is rá tudsz tenni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#246) atilius válasza Ragadozó (#245) üzenetére


atilius
tag

Köszönöm :R

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#247) atilius


atilius
tag

Tegnap megjött a HR-03 GT hűtőm. És és Föld a gyári referencia coolerhez képest.
Viszont a hűtőbordák amelyeket a kártya végén lévő apró ic-kre kell helyezni mindig leestek.
Szenvedtem vagy egy órát mire dróttal rögzíteni tudtam őket. Találkozott már más is ezzel a problémával? Ha igen ki milyen megoldást talált rá?

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#248) zuhi_


zuhi_
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy akarok venni egy Thermalright XP-120-ast és ahogy mértem nem nagyon fér el a házban.

Tehát, az alaplap egy 'Asus P4P800 SE' a ház pedig egy Chieftec Dragon DA nagy torony.
Ahogy nézegettem, elég keskeny hely maradt a hűtőnek, mellékeltem egy képet is: link.

Az XP-120-at pedig csak hátrafelé lehetne feltenni a lefogatójával (tehát hőcsövek előre fele néznek, hőcsövek vége meg hátra felé) és hát 125mm széles a hűtő maga... :U

Ha valakinek van tapasztalata, vagy ötlete.. na az jól jönne! :K

[ Szerkesztve ]

(#249) zuhi_ válasza zuhi_ (#248) üzenetére


zuhi_
senior tag

Mindenki lefagyott mi? :D

(#250) Ragadozó válasza zuhi_ (#248) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Nekem midi van megmoddolva....ki van szedve a vinyótartó, nem lehet kiszedni belőle azt a merevítőt...
Kép

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.