Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Nyugdíjas válasza Hurkaleves (#500) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, a hangnyomás nem lineáris, hanem logaritmikus mennyiség, éppen a minap rágtuk át a témát a léghűtés totyikban :)

Azért megnyugodtam, hogy ez sem ok passzivan ;] Nem szeretem, ha ződebb a szomszéd kertye :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#502) syC válasza Nyugdíjas (#501) üzenetére


syC
addikt

Kollégák! Hogy a ***ba lehet ráfogatni ventit a hr-01 -re ?:) Sehogy sem akar ottmaradni. Minden ventivel kompatibilis a két keret?

(#503) syC


syC
addikt

Asszem megoldódott a probléma :)

[link] Prime 46 fok , procim alapon... Az reális?

(#504) Nyugdíjas válasza syC (#503) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az én eredményeimet látva igen, és valószinüleg polirozatlan talpra utal :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#505) Henk


Henk
veterán

Van valakinek összahasonlítási alapja a HR-01 Plus és a Xigmatek S1283 között?
Az elöbbi volt nekem is,de gondolkozok a 2 közül valamelyik beszerzésén.

(#506) syC válasza Nyugdíjas (#504) üzenetére


syC
addikt

Így van kolléga! Talpat políroztatnám, de a procit nem szeretném, ezért egyiket sem fogom :) :R

(#507) eisento


eisento
addikt

Hali Használ valaki HD4870-en T-rad2-őt? ha igen mik a tapasztalatok? :) kellene az enyémre egy ^^

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#508) Henk


Henk
veterán

Továbbra sincs valakinek infó-ja,hogy mikor,hol lehet kapni a HR-03 Gtx-et?
Esetleg,hogy ki a Thermalright magyarországi disztribútora?
Hátha ők betudnák szerezni nekem. :U

(#509) Nyugdíjas válasza Henk (#508) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

OHS-t, PCGear-t kérdezted már?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#510) Henk válasza Nyugdíjas (#509) üzenetére


Henk
veterán

Igen.
Meg BandiT-ot,tts-t,pixel-t,computermode-ot aki így hirtelen eszembe jutott.De mindenhol :( a válasz.
Pedig annyira nem új darab,hogy még ne lehetne kapni.Szerintem nincs rá kereslet azért nem hoz senki.
De másik hűtőt meg nem is találtam ami kompatibilis lenne a gt200-al.

(#511) Nyugdíjas válasza Henk (#510) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Német webáruházak?
caseking, satöbbi?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#512) Henk válasza Nyugdíjas (#511) üzenetére


Henk
veterán

Megmondom őszintén ilyeneket nem néztem mert a nyelvtudásom közép-haladó(csak pár szót tudok) és ilyen helyekről nem tudnám megrendelni.
Viszont találtam itt ph-n olyat aki ezzel foglalkozik és tudna rendelni azt mondta.
20k-ból kijönne. :Y
Még gondolkodok rajt.

(#513) Nyugdíjas válasza Henk (#512) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Caseking az ért angolul pl :D
De nincsen náluk sem amugy :(

Angoloknál láttam,de onnan horror szállítsi ktg.-k vannak, mert ugye ők csak olyan dolgokkal foglalkoznak, amihez a királynő a nevét adja. Nah, a Royal Mail az ilyen, és jó drága is ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#514) Henk válasza Nyugdíjas (#513) üzenetére


Henk
veterán

Van most egy srác,vele egyeztetek.
19k-ért hozná,ha nem lesz jobb akkor lehet megkockáztatom.

(#515) bolvar


bolvar
senior tag

üdv
érdekelne hogy valaki am2 lefogatóval használ-e ultra 120-as procihoz?merre áll a hűtő?(merre áll a szélesebb oldala).sajna a ninjám túl nagy:).
előre is köszi

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#516) bolvar válasza bolvar (#515) üzenetére


bolvar
senior tag

bocsi elírtam 939-es lapra kéne:)de ha jól olvastam oda külön lfeogató keret is kell hozzá.az beszerezhető kishazánban?

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#517) Nippon


Nippon
őstag

Hali!

A HR-05 IFX passzív üzemben le tud hűteni egy tuningolt P45-öst?

(#518) jenei92 válasza Nippon (#517) üzenetére


jenei92
senior tag

kétlem

(#519) Gorneck válasza Nippon (#517) üzenetére


Gorneck
titán

A gyári bordánál ami nem HPs biztos jobb...a csipcsilla nekem simán vitte passzívba a DS3at...szolid tuning mellett...

Gorneck#1239

(#520) jenei92 válasza Gorneck (#519) üzenetére


jenei92
senior tag

ha jól szellőzteted akkor persze.de valahol olvastam hogy amugy nem sokkal jobb eredményel dolgozik paszívba mint a gyári borda..

(#521) Gorneck válasza jenei92 (#520) üzenetére


Gorneck
titán

Én is sok mindent olvasok...de jobb szeretem kipróbálni...

Nem volt...
Annyira nem sokkal, hogy langyoska volt a csilla, ahol a gyári igen csak meleg volt...a HR-05 meg nagyobb...mindenképp jobb a gyárinál nem is kicsivel...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#522) jenei92 válasza Gorneck (#521) üzenetére


jenei92
senior tag

Nincs tapasztalatom csak a tesztekre tudok halgatni! :R

(#523) Bagira01


Bagira01
veterán

Nem tud vki vmi szert amivel a tru120ex-em visszanyerhetné régi fényét :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#524) Savanya válasza Bagira01 (#523) üzenetére


Savanya
addikt

Rozsdamentes edényeket tisztitó kell . Utóbb 2 THermalright hütőt is olyannal takaritottam , de olyan kell ami nem karcosit csak fényez / valamikor Sidolnak nevezték / .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#525) Bagira01 válasza Savanya (#524) üzenetére


Bagira01
veterán

Köszi, utánajárok :DD :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#526) Nippon válasza Gorneck (#519) üzenetére


Nippon
őstag

Értem, akkor még marad a vízhűtés.... :)

(#527) skyny válasza eisento (#507) üzenetére


skyny
tag

Nekem van egy 0 km-es.Adnak hozzá mindent mint a bucsuba.teljes disz csomiba.
10 ezerert eladom.ha jol latom minden hol 12 ezer.

(#528) skyny


skyny
tag

Thermalright IFX-14 CPU Cooler (Socket szeretnek vasarolni,ehez kell meg venti es millen?
Koszi Fiuk :R :R :R :R

(#529) Henk válasza skyny (#528) üzenetére


Henk
veterán

Mindenképpen érdemes rá tenni valami 12-est.Ezt döntsd el,hogy halk legyen vagy jó nagy légszállítás,esetleg olcsó.
más:Na kapható nálunk is a HR-03 Gtx,gyorsan rendeltem is egyet.Kiváncsi leszek mit mutat,majd beszámolok róla ha megjött.

(#530) skyny válasza Henk (#529) üzenetére


skyny
tag

Koszi a segitseget :))
Elég amugy egy venti vagy kell 2 is ebbol?

(#531) Henk válasza skyny (#530) üzenetére


Henk
veterán

Hát én megpróbálnék a 2 borda közé rakni 1db ventit.
Kipróbálod,aztán ha nem kielégítő a hűtés akkor teszel rá 2 ventit.

(#532) skyny válasza Henk (#531) üzenetére


skyny
tag

koszi :C

(#533) skyny válasza Henk (#531) üzenetére


skyny
tag

koszi :C

(#534) syC


syC
addikt

Sziasztok! Van egy P5K-E lapom HR-01 Plus cpufűtővel és az lenne akérdésem, hogy szerintetek nem férne el a HR-09 S -es mosfet hűtő az I/O oldalon? Illetve a HR-01 Plus-tól az UP-side-i hr-09 S - borda elfér-e? További kérdésem még, hogy 4850 CF esetén (ref hűtés) az SB-re milyen bordát érdemes tenni ami egyik kártyához sem ér hozzá? :R

(#535) Nyugdíjas válasza syC (#534) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyon kétlem, hgy valakinek pont ugyanilyen konfigja lenne, ennek hiányában csak betippelni tudjuk, az meg igen kevés.

Talán méricskélés, és méretek alapján lehetne kimatekolni, de egyébként szerintem felesleges az egész, nálam nincs semmi problem, bár az is tény, hogy az X38/48 azért fűtöget rendesen,de egy újrapasztázás, és csavaros lefogatásra cserélés (ha már nem eleve olyan), sokat segithet.

TR honlapján amugy nincsen valami compatibility list? Google se mondott semmit?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#536) syC válasza Nyugdíjas (#535) üzenetére


syC
addikt

TR oldalán van. De nem igazán értem,hogy mi különbség lenne a 09-es S ill U mosfet hűtők között, mind2 ugyan akkora. Esetleg valami alkatrész bezavarna az alaplapon? :U

(#537) Nyugdíjas válasza syC (#536) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Néha elég hülye helyekre tesznek tekercseket ott a környéken, szerintem valami ilyesmi lehet a dologban...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#538) proci985 válasza syC (#503) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kicsit lassan reagálva, de teljesen reális. én 43ig tudtam a q6600at lenyomni IFXel, igaz 1.008as fesszel már prime stabil volt a drága. menne ez lejjebb is, dehát a Cosmosnak vannak alapvető tervezési döntései, amik miatt a gépből nehezen lehet szélcsatornát csinálni... bár konkrétan vegyész ismerősök nekem elhűltek, amikor közöltem, hogy 1000+m3/h megvan:DDD majd közölték némi gondolkodás után, hogy igazából ennyihez már víz kéne. csak nem hagyják abba a fülembe bogárültetést:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#539) Henk


Henk
veterán

Megjött a HR-03 Gtx hűtőm. :C
Az elöbb végeztem a felrakásával.Ma már nincs időm,de holnap lesz teszt és képek.

(#540) jenei92 válasza Henk (#539) üzenetére


jenei92
senior tag

:C Én nagyon várom. :R

(#541) proci985 válasza Henk (#539) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem a 3870emet lazán viszi passzívban, és 10fokot ver a gyárira... szerintem szeretni fogod;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#542) Henk válasza Henk (#539) üzenetére


Henk
veterán

Na készült pár kép meg teszt is.
A képek nem túl jók mert lemerült a fényképező és nincs itthon a töltője,így siettem,hogy sikerüljön fotózni míg bírja az akksi.
Először is a hűtő csomagolása már nem a megszokott karton doboz,hanem egy átlátszó műanyag és belül fekete karton,ami igényes.(biztos azért ilyen drága is)
Valamint az összes alkatrész kiterítve.Hozzá 4 nyelven összeszerelési útmutató,természetesen magyar nincs.De mondjuk ez nem okozott problémát,a képek alapján is egyértelmű.A hűtő talpának polírozása számomra nem volt valami meggyőző,mondhatni gyenge.De ezt talán valamennyire ellensúlyozza,hogy nem a gyári pasztával hanem Arctic Silver 5-el raktam össze.
Az alany amire a hűtő felkerült.
Nos a karit szétszedni gondoltam,hogy nehéz lesz,de ez talán nem is a helyes szó rá.Iszonyat apró nyílású csillag csavarok fogják amihez csak az órás csavarhúzó jó,de annyira megvan húzva,hogy azzal meglazítani komoly feladat volt.Bár ez volt a legkissebb problémám.A ram hővezető ragacsai olyan iszonyatosan fogták a hátlapot,arról nemis beszélve,hogy az eleje és a hátulja a hűtőnek össze is van műanyag fülekkel pattintva,hogy nem bírtam levenni a burkolatot.Itt volt két olyan pillanat amikor gondoltam rá,hogy feladom a küzdelmet.Arról nem is beszélve,hogy úgy szedd szét,hogy nem látszon meg a hűtőn,ha esetleg garira kerülne sor akkor ne legyen belőle probléma.Hát ez maradéktalanul nem sikerült mert apróbb nyomok utalnak rá,hogy meg lett bonta,úgyanis olyan passzosan össze van rakva a 2 fél,hogy egyszerűen nem lehet közényúlni + a ragacsok is fogják.Esetemben annyira,hogy a nyákot elöbb elengedte a gpu felöli borda mint a hátlap,ezzel csak az a gond,hogy a hátlapot kell elöbb levenni mert alatta van még 2 csavar ami az első bordát rögzíti.Egyszer csak egy határozott pattanással elengedte a sok ragacs a hátlapot,de ekkor már aggódtam mert elég erősen kellett feszíteni és aggódtam,hogy a nyák bírja e még.Végül is semmi probléma nem történt és lekerült a hűtő róla és maradt ez a vézna valami ami viccesen néz ki ahhoz képest,hogy amúgy milyen robosztus egy kártya.A gpu-n a paszta iszonyat száraz volt,ha valaki nem is cserél hűtőt csak átpasztázza szerintem még az is számít pár fokot.A memókról a ragacsok gond nélkül eltávolíthatók voltak,kicsit tartottam ettől is.
Az új hűtő felszerelése ezután már gyerekjáték volt,bár én a ram süniket nem úgy raktam fel ahogy azt a gyártó megálmodta.Ennek az oka,hogy ez a 280 is jó hűtő és azon 1db rammal több van oldalanként.Így ha a 2db-ra való ram hűtőt felragasztom akkor annak az egyik vége a levegőben lenne.Így addig variáltam a süniket míg mindenre jutott rá való és maradt egy 2-es hűtő.Képeken látszik majd.Majd teljes pompájában.S íme mikor a venti is felkerült rá.A rögzítése kritikán aluli de hírtelen nem tudtam mást kitalálni rá mert a hozzá kapott 2 clips és az ábra az mindenre jó csak a venti rögzítésére nem.Amúgy a kötegelő teljesen jól fogja csak rosszul néz ki.
Végül mikor bekerült a helyére.
Azt azért hozzáteszem,hogy a gyári hűtő nélkül iszonyat nyegle ez a hosszú nyák és elég határozottan görbül is az új hűtővel. :F
Ja és igen kicsivel több mint 4 slotot foglal így.
Ezektől az apróságoktól eltekintve nekem tetszik mind kinézetre,mind teljesítményre.Bár nálam az elsődleges szempont a hangja volt azért is vettem,a hőfokokkal eddig sem volt gondom.A foglalkozás elérte célját mert szinte hangtalanul teszi a dolgát egy 800rpm-es s-flex társaságában.
A tesztet már nem írom ide mert így is egy regény lett,amiért sorry,de itt megtekinthető.

[ Szerkesztve ]

(#543) jenei92 válasza Henk (#542) üzenetére


jenei92
senior tag

Szép munka,szebb is a kártya ,hűvösebb is,halkabb is.
szerintem megérte a fáradozás,főleg ha hosszabb távra tervezed a hűtőt! :R

[ Szerkesztve ]

(#544) Henk válasza jenei92 (#543) üzenetére


Henk
veterán

Thx.
Részben azért vettem a hűtőt,hátha ez visszatart az állandó vga cserélgetésben. :DDD

(#545) Nyugdíjas válasza Henk (#542) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet ki kell próbálnom. Nem vagyok "hanyattesve" a T-rad teljesitményétől. Vagy esetleg egy Auras Fridge is szóba jöhet, mert jó lenne valami passziv cucc, vagy legalább passziv közeli :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#546) Henk válasza Nyugdíjas (#545) üzenetére


Henk
veterán

Gtx-en a passzív kizárt.
Azért kell a másik s-flex mert új projekt van,2 venti lesz rajt. :K

(#547) Nyugdíjas válasza Henk (#546) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nade nekem "csak" egy 88GT van. Szeretném, ha lenne valami hűtő végre, ami elkocogna vele passzivan. Két ünnep közt lesz sok időm tesztelgetni, valsózinüleg "beraktározok" egy Auras Fridge-et, meg egy HR03-GTX-et, és a végén az marad aki a legjobban szerepelt.

Apropó! A tiéd honnan?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#548) Henk válasza Nyugdíjas (#547) üzenetére


Henk
veterán

Én OHS-től rendeltem,de a 88gt-re nem jó a HR-03 Gtx.
Neked a HR-03 Gt kell,sokkal olcsóbb is.Vagy a fridge,azt is dícsérik.
KIváncsi vagyok a 2 közül melyik lesz a befutó.

(#549) Muton válasza syC (#536) üzenetére


Muton
addikt

az a különbség, h az U-nál az alsó és a felső rész egymás felett van, míg az S-nél nem, ha merőlegesen nézel a lapra

amúgy az én TR megoldásom így fest: kép1, kép2 (a procin már nincs venti)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#550) proci985 válasza Henk (#548) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja.

viszont ha a 3870re elég kvázi passzívban a GTX, akkor a kb azonos fogyasztású 8800GTt el kell vinnie a GTnek. mellé legyen valami aktív szellőzés is, bár nálam előfordult, hogy nekiálltam játszani, és elfelejtettem az SFlex1900/UltraKaze2000/Papst4412@2800 kombót 5-5-0Vról visszaállítani 12-12-12re és semmi baja nem lett. jó, felül 12Vn jár két 1200 körüli CM, de közben mégis csak ottvolt a CPUhűtő...

Muton: ismerős a helyzet, bár nekem az NBhűtés már nem férne be, hacsak nem találnák fel az ultraslim kétmm vastagot:D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.