Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) TESCO-Zsömle válasza JanR (#848) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hesszeld meg jobban. Nem neked ment válaszként. ;)

fudi2002: Simán megoldható, de hangosabb lesz. (Ugye a hőtöbbletet le kell adni vhogy.)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#852) Henk válasza Gorneck (#850) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom megmondani, 1000 éve volt HR-01-em és nem is teszteltem azonos konfigban őket. Saccra azt mondanám, hogy a Xigma Achilles annyit tudott mint a HR-01 tehát a TRUE mindenképpen komolyabb náluk.

fudi2002: fogalmam sincs de ha megcsinálod kíváncsi vagyok az eredményre. :K

(#853) Gorneck válasza Henk (#852) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#854) Henk válasza Gorneck (#853) üzenetére


Henk
veterán

Ja még annyi, hogy nekem HR-01 Plus volt nem a sima. Az is egy nagyon jó hűtő volt az E8400-et passzívan vitte csak nyáron tettem rá egy 500 rpm-es ventit.

(#855) Gorneck válasza Henk (#854) üzenetére


Gorneck
titán

Igazából csak hangosan gondolkodtam...valszeg bevárom a Ninja3at... :K

Gorneck#1239

(#856) Henk válasza Gorneck (#855) üzenetére


Henk
veterán

Nekem a Yasya szimpatikusabb mint a Ninja, de már nem próbálom ki. :DDD

(#857) Gorneck válasza Henk (#856) üzenetére


Gorneck
titán

Majd elválik... :D

Gorneck#1239

(#858) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Xp-120al kapcsolatban lenne kérdésem.
A hűtő talpától a borda aljáig tartó rész magassága érdekelne.
Köszönöm.

(#859) megema


megema
őstag

Szerintetek jó a TRUE (rev. A)-hoz kapott paszta vagy érdemesebb MX2-t venni?

(#860) Henk válasza megema (#859) üzenetére


Henk
veterán

Jó a TR paszta, ha maximalista vagy és számít 1-2 fok akkor vedd meg az mx2-t vagy valami jobb pasztát.

(#861) megema válasza Henk (#860) üzenetére


megema
őstag

Köszi a választ :R 1-2 fok nem számít annyira. Legalábbis a paszta árát nem érné meg nekem...

(#862) proci985 válasza megema (#861) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

én nem mértem anno érdemi különbséget a TR (IFX14es bundle) és az MX2 között. amikor kifogyott a TR, akkor MX2őt vettem, de a hőfokokban nekem nem tűnt fel különbség (figyelembe véve, hogy jött a nyár, max 1-2 fokos eltérés lehetett).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#863) Henk válasza proci985 (#862) üzenetére


Henk
veterán

Én kipróbáltam néhány pasztát az utóbbi időben és azért lehet komoly eltérést is tapasztalni egy gyengébb minőséghez képest. Nálam a Thermal Elixer volt a legjobb ez 2 fokot adott az MX3-nak is. Aztán az MX3 meg a Prolimatech pasztája kb egy szint, további 1-2 fokkal gyengébb az AS5. Aztán próbáltam egy Scythe pasztát amit gyárilag csomagolnak a hűtőkhöz az 5-7 fokkal gyengébb mint a Thermal Elixer.

(#864) proci985 válasza Henk (#863) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez a Thermal Elixir új dolog?

érdekes amiket mondasz, főleg a Scythenél nagyok az eltérések. 5-7 fok, az már nagyon érezhető.

apropó, hátha Te tudsz segíteni: lassan újra kéne pasztázni a CPU/GPUt és az egyik GPU ramot, acetonmentes körömlakklemosó működik a célra? Mo.n orvosi etilalkoholt használtam, de az itt nem beszerezhető. esetleg van valami más tisztítószer, ami nem marja le a ram/chip kupakját (CPUn van HS, de a többi meztelen)?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#865) Henk válasza proci985 (#864) üzenetére


Henk
veterán

Annyira nem új már csak én most szántam rá magam, hogy rendeljek belőle. De jó mert normálisan kenhető és majdnem csak fel annyiba kerül mint az mx3 viszont jobb nála. Én is tiszta alkohollal szoktam lemosni a cuccokat de jó a körömlakklemosó ha nincs más csak acetonmentes legyen az a lényeg.

(#866) proci985 válasza Henk (#865) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, ezekszerint kb egy árban van az MX2vel és jobb nála, jól hangzik.

jah, alkohol jó lenne, de nincs (orvosi felírásra lehetne kiváltani). viszont acetonmentes beszerezhető.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#867) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#866) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Panaszold el a dokinak, hogy beteg a videód... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#868) Henk válasza proci985 (#866) üzenetére


Henk
veterán

Azt elfelejtettem mondani, hogy úgy reklámozták, hogy magas TDP-nél jön ki az előnye ennek a pasztának, asszem 180 W-al tesztelték.

(#869) proci985 válasza Henk (#868) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Te hány W körül tesztelted?

igazából ha visszakerül nyáron az IFX14 is, és 3.0hoz hasonlóan 3.6ra is kevesebb fesz fog kelleni, mint amennyi a budapesti lakásomhoz kellett, akkor lehet értelme (1.48as Vload légen sok volt, ha ez leesik 1.38-1.42 köré, akkor már a hűtésnek elégnek kell lennie) a dolognak, minimum egy teszt erejéig.

TESCO-Zsömle:
és mije fáj?
a ramsünim helye!:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#870) Henk válasza proci985 (#869) üzenetére


Henk
veterán

Én a Megahalems-el próbáltam 4 Ghz-en (HT off) és ott volt 2 fok előnye az MX3-hoz képest. Azt nem tudom ez hány W lehetett de itt már melegszik szépen a cucc.

(#871) DigitXT


DigitXT
félisten

Ha elakarnék adni egy TRUE-t, manapság mennyit lehet kérni érte?:R
(Vagy tartsam meg tartalékba, hátha egyszer soká visszaállok légre?:F)

(#872) JanR válasza DigitXT (#871) üzenetére


JanR
addikt

Soka' lehet visszaallsz legre, de akkor mar nem ezek a foglalatok lesznek szerintem :D

Amugy egy pot huto akarmikor jol jon, foleg viz melle :)

(#873) Henk válasza JanR (#872) üzenetére


Henk
veterán

Átalakítót elég sok hűtőhöz lehet már kapni ha gyárilag nem is tartalmazza azt a lefogatót ami épp kéne és a TRUE egy nagyon jó hűtő szerintem ennél sokkal komolyabb teljesítményűt már nem nagyon tudnak gyártani, a méret határt szab nekik.

(#874) r9550


r9550
senior tag

hali vettem egy thermaltake si8 cpu hűtőt és az lenne a kérdésem hogy olyan magas hogy a ház oldallapján lévő venti és a hűtő között kb 1 centi távolság van ez nem is gond csak az hogy a oldallapon lévő venti kifele fujja a levegőt a procihűtő meg befele a proci fele és nem gátolják igy egymást a hűtésben? vagy nem érdemes megfordítani a oldallapon lévő hűtőt vagy kiszedni? válaszotok előre is thx

(#875) proci985 válasza r9550 (#874) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem fordítsd meg a házhűtő ventit, vagy vedd ki. nézd meg a hőfokokat is azért a jelenlegi állapotban, megfordítva és kivvée is. amelyikkel a legjobbk lesznek, az maradhat.

egyébként ez a Thermalright topik, nem a Thermaltake:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#876) r9550 válasza proci985 (#875) üzenetére


r9550
senior tag

köszi a választ :R és télleg rossz topicba irtam :DDD elnézést

(#877) fudi2002


fudi2002
veterán

A 1366-os leszorító alá van egy ilyen, hogy alátét mod. Ergo jobban szorítja rá a bordát a procira. Szerintetek lehet ennek bármilyen mellékhatása (a jobb hűtést leszámítva) az alaplapra vagy a processzorra?

Üdv. Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#878) Henk válasza fudi2002 (#877) üzenetére


Henk
veterán

Ha elég vastag az alátét és észnélkül meghúzod akkor lehet, hogy engedni fog valami. A TRUE rev.c-nek olyan erős az 1366-os lefogatója, hogy nem mertem teljesen meghúzni a csavarokat mert féltem, hogy engedni fog már valami. Amúgy ez az alátétes dolog nem pont 1366-ra van ezt már a 775-nél alkalmazták.

[ Szerkesztve ]

(#879) fudi2002 válasza Henk (#878) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi. Akkor csak ésszel... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#880) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy év használat után újrapaztáztam a GPUt (3870 HR03Gtvel) és a CPUt is (políros q66 és AC7pro).

ami meglepő volt: az AC7 teljesen bekeményedett mindkét eszközön. oké, hogy ez idő alatt egyik sem ment 50 fok fölé két rövid smallFFT+furmark futam kivételével, de azért mégsem ezt vártam volna. proc fogyasztása 70W fölé nem ment, a GPU pedig alapon jár (110W max).

anno amikor két-háromhavonta pasztáztam újra (tavalyelőtt több időm volt próbálgatni a hűtést, itt már leginkább csak használom), akkor nem volt vele ilyen probléma de úgy tűnik, hogy ilyen szempontból annyira azért nem jó az MX2es.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#881) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hali.
P45-ös Chipsetre felhelyezhető a HR-05?
Pontos alaplap típust nem tudok mondani, a vevőm egyelőre ennyi infóval kérdezett.

MOD: Meg is van a pontos típus, P5QL-E alaplapra kellene a srácnak.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#882) csigi


csigi
addikt

Beírom ide az új SI-128 SE procihűtőm történetét, mások okulására. Nem jelenti azt, hogy mind így elbaltázták. Én csak ezt az egyet láttam, de ez kétségbeejtő...

Szóval lecseréltem a jó régi Zalman hűtőm, egy ilyen szép nagydarab vasra. Gondoltam haladjunk a korral kicsit, ha már közben négymagos és tuningos procim lett.
Alaphőmérséklet maradt, 35-38 fok körül. Aztán elindítottam a prime95 progit, aztán le is állítottam. Olyan 5 perc után 80 fok fölött voltam. Majd elindítottam az Intelburnteszt főző programot. Na ezt nem mertem hagyni, a negyedik számítási körben 105 fokos volt a processzorom. :Y Ekkor lekapcsolam...
Ezután gondolkodtam, mit is ronthattam el. Végül az egész alaplapot kiszedtem, úgy is nézegettem, de semmi. Leszedtem a hűtőt. Már ekkor fura volt, hogy tapadás helyett milyen könnyen csúszkál egyből. Aztán megnéztem közelebbről a felületét. Kár volt. Szemmel is látható görbület volt benne, egy sík lapra téve szépen ingott jobbra-balra. A procin is nyomot hagyott, mert csak egy igen kis felületen ért hozzá, oda jól belenyomódott.
Reszelgettem, polírozgattam órákon át. Sokkal jobb lett, de még nem tökéletes, valami géppel jóval több anyagot kellene kitermelni a közepéből. Amit csináltam azzal kb. a régi Zalman szintjére tudtam hozni a hűtő teljesítményét. Prime95 65-70 fok, Intelburn teszt 80 felett. De legalább itt megáll, lefut a program.

Hát így jártam. Egy Thermaright -tól nem ezt vártam, nagy csalódás volt. :(

nofene

(#883) Savanya válasza csigi (#882) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem is ilyen hűtőm van I7 860-on , de max 45 fokra ment eddig fel , igaz egyből polirral kezdtem .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#884) csigi válasza Savanya (#883) üzenetére


csigi
addikt

Reméltem, hogy nem futószalagon jön ki az én verzióm... :N

Kellene keresnem valakit, aki ilyesmivel foglalkozik. Nem a polírozás a lényeg, hanem hogy sok anyagot kellene kiszedni még. Mindezt síkban lehetőleg. Valami gép, de hogyan lehetne a komplett vasat befogni valamibe, vagy rögzíteni...?

nofene

(#885) Henk válasza csigi (#884) üzenetére


Henk
veterán

Olyan nagyon sokat nem szedhetsz ki belőle mert akkor a leszorítóerő lesz kevés és az is rontja a teljesítményét, TR-nál a polír szokott javítani sokat.

(#886) csigi válasza Henk (#885) üzenetére


csigi
addikt

Ebben igazad van. Nem is gondoltam rá, hogy minnél lejjebb kerül a hűtő, annál kissebb erővel szorítom azután le. De viszont az is kérdés, hogy eredetileg mely részéhez kalkulálták a lefogatást. Lehet az enyém kipúposodott, és így még nagyobb is a lefogató erő, mint kellene?
Meg csak egy-két tizedmilliméterről lehet szó... nem tudom az mit jelentene pontosan leszorítóerőben. :U

Aztán lehet egyszer, ha majd unatkozom, teszek vele még egy kört. Csiszolgatom még egy-két órát, majd polírozom is. Csak javítani tudok szerintem rajta, annyira rosszul fest így.

nofene

(#887) sz.j válasza csigi (#886) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mint azt már előbb is írták, sajnos a TR hűtőkre ez nagyon jellemző, de viszont ha fel lesz polírozva, akkor az egyik legjobb hűtővé válhat.
Amúgy szvsz nem nagy ügy a polir, csak minimális érzék, türelem és egy aránylag vastag (kb 6mm-es) sík üveglap kell hozzá.
Én már több hűtőmet, ill. procimat is felpolíroztam, mindegyiknél lényeges javulás volt.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#888) Henk válasza csigi (#886) üzenetére


Henk
veterán

Ezeknél a hűtőknél olyan, hogy túl nagy leszorítóerő nincs. Ha 0,1-0,2 mm-t leszedsz belőle az nem befolyásolja a lefogató erejét. Nekem is enyhén púpos a TR talpa, de i7-hez kifejezetten előnynek tűnik.

(#889) csigi


csigi
addikt

Szóval azt mondjátok a púposságával ne foglalkozzak, inkább polírozzam meg?
Elsőre azt gondolnám fontosabb, hogy nagy felületen érintkezzenek, a simasága másodlagos. De fejet hajtok a tapasztalatok előtt, majd egyszer nekifutok annak a polírnak.

Egy kérdés. Mennyire, vagy meddig van értelme a hűtő polírnak, amennyiben a másik felület (proci) olyan marad, amilyen? Ahhoz nem nyúlnék, igen jó példány amúgy is...

nofene

(#890) Henk válasza csigi (#889) üzenetére


Henk
veterán

A polírnak egyenes következménye, hogy a felület is sík lesz, nehogy domborúra polírozd. Az emberek pont azért polírozzák a hűtőt, hogy a felfekvő felület egyrészt ne legyen karcos mert azt rontja a hőátadást másrészt sík legyen, hogy minél nagyobb felületen érintkezzen. Azért szokták egy durvább papírral kezdeni mert az többet visz így az egyenetlenségek könnyebben kijavíthatók aztán ha ez meg van jöhet a finomabb papír. Olvastam olyan tesztet is ahol a polírozás különböző fázisaiban kipróbálták a hűtőt és ott az derült ki, hogy a tükör polír már gyengébb teljesítményt hozott mint az azt megelőző állapot. Így aztán nem tudom egyértelműen megmondani, hogy milyen legyen a felület de azért addig juss el, hogy sík legyen. Bár azt is hallottam, hogy ez is akkor eredményes igazán ha a proci is hozzá van polírozva.

(#891) csigi válasza Henk (#890) üzenetére


csigi
addikt

Nohát ezzel van pont a gond, akkorra domb van az enyémen, hogy több óra durvább csiszolás után is csak segíteni tudtam rajta, de megszüntetni nem. Csak nőtt a domtetőn a sík felület nagysága.
Akkor egyetértünk. Első, hogy sík legyen, ezt durva papírral kell elintézni (nekem még sokat kellene leszednem). Ha ez megvan, lehet még finomkodni vele.
Jól van, köszönöm a válaszokat, ha lesz időm nekifekszem mégegyszer, aztán jövök és elmesélem milyen lett.

nofene

(#892) Savanya


Savanya
addikt

ThermalRighthoz keresnék LGA1156 -os lefogatót és AM2 -es is . Esetleg ha valakinek volna eladó kérem jelezze .

AM2-hőz jó lenne akár az S-Type is : [link]
LGA1156-hoz viszont a "B"-s kellene : [link]

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#893) TomiLi


TomiLi
addikt

Én is segítséget szeretnék kérni ez ügyben!

Nagyon köszönöm! :R

Bogyóka

(#894) norbitális válasza TomiLi (#893) üzenetére


norbitális
tag

Sziasztok most készülök true rev.c-t venni és nem tudom ,hogy rá lóg e a ramokra a cucc mert az jó lenne, ha nem lógna rá.
A lap egy msi p55-gd65 lenne.

(#895) Henk


Henk
veterán

Nem tervezi valaki, hogy vesz egy HR-02-t? :U
Nagyon kíváncsi lennék rá mit tud, egyes tesztekben passzívan és egy ventivel lenyomja az NH-D14-et. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobban elfér a ramoknál a spéci kialakítás miatt.

(#896) Cadal


Cadal
őstag

Bocs hogy ide írok, de nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehetne mo-n beszerezni TRUE-hez venti klipet? (a linken az első)
Ha valaki tud ilyen helyről, ne tartsa magában! :) :R

(#897) Henk válasza Cadal (#896) üzenetére


Henk
veterán

Nem láttam még külön sehol, de felesleges is rá két venti. :D
Esetleg marad a gyorskötöző az univerzális vagy kérdezd meg Matamata-t őt tud TR lefogatókat, hátha van neki clip is.

(#898) Cadal válasza Henk (#897) üzenetére


Cadal
őstag

"felesleges is rá két venti" Mindig elveszed a költekezéstől a kedvem! :DDD
Asszem egyenlőre marad így ahogy van. :)

(#899) Henk válasza Cadal (#898) üzenetére


Henk
veterán

Költsd másra. :D
Nálam a 2. venti 1 fokot javított a hőmérsékleten. Ha megnézzük mennyi + pénz esetleg zaj a 2. venti felszerelése akkor szerintem annyit nem ér.

(#900) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok hol tudok beszerezni Thermalright Ultra120 eXtreme-hez 1366 lefogatót ?

Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.