Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) gtamate2 válasza i are robot (#340) üzenetére


gtamate2
veterán

nem rossz.. :K

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#352) Xathur válasza proci985 (#350) üzenetére


Xathur
csendes tag

[link] Nálam most így nézki , kimértem centivel, 5,9 cm vgatol borda végéig ventilátor nélkül ( lefelé de akkor az felfelé is ugyan annyi. )

[ Szerkesztve ]

(#353) HarryPotter


HarryPotter
őstag

sziasztok!
V2-es hűtő 3870-hez jó? a thermalright oldalon PWN heatsinket írnak, de csak mint remark, egyébként a compatibility "okay".

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#354) proci985 válasza Xathur (#352) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi. 80milis ventit is rá lehet dobni? ez azért fontos mert 80x80x15ös venti van, 92x92x15öst pedig még sanos nem láttam:/

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#355) Xathur válasza proci985 (#354) üzenetére


Xathur
csendes tag

Szerintem meg lehet oldani tele van lyukakkal a borda oldalt ahova dugható a ventilátor rögzitő (valahogy ráerőszakolod :) ) . Amúgy nézegettem a képket ha felfele van felrakva egy picivel kissebb olyan 5,4 körül lehet.

(#356) SeaShark


SeaShark
tag

Hi!

Volna egy nagy problémám.

Nézegettem egy két tesztet a Thermalright Ultra-120 eXtreme hűtővel kapcsolatosa, és elbizonytalanodtam azon, amit láttam.
Nem egyenes, hanem púpos egy kicsit a hűtő talpa.
Ez az összesre elmondható vagy van egy két ilyen darab, mert ha igen akkor meggondolandó a dolog. Akkor talán a Noctua 12-es hűtője lenne helyette.
Mi a tapasz tényleg ennyire gázos a Thermalright Ultra-120 eXtreme talpa és válasszak helyette egy noctua hűtőt, vagy ne foglalkozzak, fele nyugodtan vegyem meg.

Segítségeteket előre is köszönöm

(#357) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.HR03+-ra milyen ventilatort ajanlotok ami a legjobban hut/leghalkabban vegzi a dolgat?8800GTX-en hasitana :K olvastam hogy max 92mm-es venti megy ra ez igaz?120-as nem jo ra?vagy 140-es? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#358) Ragadozó válasza PPSH (#357) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Csak barkácsolva lehet rátenni nagyobbat, ha egyáltalán rá lehet...
AC - zalman 9-es..szabályozni is lehet...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#359) PPSH válasza Ragadozó (#358) üzenetére


PPSH
őstag

egy kollega PU-zott hogy o 120-ast hasznal :K ki kell deriteni hogy hogyan csinalta es olyat raszerelni. :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#360) proci985 válasza PPSH (#359) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

TR oldalát nézd meg esetleg. a HR03masra is 92est ajánlanak, de konkrétan a gyártó oldalán a FAQban le van írva, hogy fórumokon rámüxölték, szóval a megoldás így meg így van.

TRnek eszméletlen méretű cuccai vannak, cserébe viszont a FAQjuk nagyon jó, és vészesetben még mindig lehet nekik levelet küldeni, valszeg érzik, hogy support nélkül nem tudnák eladni a cuccaikat, mert amikor mmeket kell számolgatni minden irányba, vagy nem tudod használni a cuccot...:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#361) G@ß!


G@ß!
őstag

Hali!

Vajon egy HR-01 plus (passzívan) elvisz egy Quadot tuningolva, jól szellőző házban?
Esetleg egy ilyen:Thermalright Ultra-120 eXtreme ?

[ Szerkesztve ]

(#362) Acus


Acus
tag

Sziasztok!
Szeretnék a hűtömhöz nem Thermalright-hoz, egy Thermalrigth Bolt Kit-et venni. S775 foglalatról lenne szó, és erről a kitről.
TTS-nél lehet kapni?

(#363) G@ß! válasza Acus (#362) üzenetére


G@ß!
őstag

Sztem az lett volna a legegyszerűbb, ha őt kérdezted volna meg személyesen! :P

(#364) Acus válasza G@ß! (#363) üzenetére


Acus
tag

Megkérdeztem már , de nem érkezett válasz. :O

(#365) csokisbugyi


csokisbugyi
tag

ti a gyari pasztat hasznaltatok a tr 120 extremhez ?
mert en vettem hozza kulon ac mx 2-est.
Vajon melyik lehet a jobb?

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#366) Ragadozó válasza csokisbugyi (#365) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szerintem tr jobb, de próbáld ki mind2-t, úgy a legegyszerűbb ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#367) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Üdvözlet mindenkinek!

Thermalright HR-05-et fel lehet olyan chipsetre fogatni, aminek 2 karma van?

(#368) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Jön a Thermalright új vgahűtője: T-Rad2

Vga lista (4850/4870 is!): [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#369) ¤Demes¤ válasza Ragadozó (#368) üzenetére


¤Demes¤
tag

Jól néz ki, hasonlít az AC Accelero-ra.

Az a +2 heatpipe még jól jöhet egy HD 4870-hez :)

(#370) ImI87 válasza Ragadozó (#368) üzenetére


ImI87
őstag

Jópofa, ötletes megoldás. Végre csavarral lehet rögzíteni a ventit, nem kell gyorskötözővel szarakodni, mint pl az S1-nél. ÉS saját tapasztalatom alapján - szintén S1-gyel - a 2*92 venti jobb hatásfokú, mint az 1*12. A kártya majnem mindenhol kap levegőt, és a légszállítás (azonos típusú ventik esetén kb 1,5-1,6x több.) Kiváncsi leszek az árára, szerintem 10K körül lesz. És az is érdekelne, hogy egy HR03 Plus-hoz képest milyen teljesítményre képes............. :F

(#371) sz.j válasza Acus (#362) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hüüüü de jó ..., ez engem is érdekelne.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#372) attilaaaa


attilaaaa
csendes tag

sziasztok vettem egy Thermalright HR-03 Plus VGA hűtőt mert akcios volt 11 k és nem tudom hogy tegyem fel.. szoval hogy a maga a hütö nagy része a gpu mögé kerüljön és igy kevesebb helyet foglal vagy inkább elöre tegyem és sok helyet foglaljon... neten nézegettem logout teszten a kártya elött volt ott 8800 gtx en másik teszten ott 8800 gt-n volt ott a kártya mögé került.. am egy 8600 gt re mene.. hova tegyem?

(#373) Ragadozó válasza attilaaaa (#372) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ahol elfér ;)
Nekem alul van...
régi karimon

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#374) attilaaaa


attilaaaa
csendes tag

és lenne még valami! ventit nem vettem rá..
tudom hogy passzívba is nagyon jó.. de nekem a gépbe csak Proci hűtő van meg a tápé és nincs légmozgás a házba.. főszempont a csendesség mert este sokat menne a gép..
milyet ajánlotok?
és a hűtő paszta jóféle? vagy érdemes újat venni rá?

[ Szerkesztve ]

(#375) Muton válasza attilaaaa (#374) üzenetére


Muton
addikt

a tr pasztája tűrhető, nyugodtan használhatod.
én a proci felé fordítanám a vga hűtőt, mert akkor kaphat a proci hűtőjének légmozgásából.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#376) pentium4


pentium4
senior tag

helló

eladóvá vált 2 szett TR HR-07 cooler!
itt megnézhetitek: [link]
bocs az OFF-ért!

P4

(#377) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

A HR3 egy HD 3850-re rakva befer a 16cm szeles hazba? :U

(#378) Ragadozó válasza Bubu maci (#377) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Lesz időm lemérem, ki kell hozzá bányásznom a gépem...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#379) bnss válasza Ragadozó (#368) üzenetére


bnss
veterán

Igazán jöhetne már, early August van... Húzzák a mézesmadzagot az ember előtt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#380) Neo76


Neo76
tag

Sziasztok!

Termalright 120 ultra extreme hűtő van az E8400-as procimon, amit tesztelgetni szoktam, hogy mennyit bír. A tesztelést Prime95-tel végzem. Azt vettem észre, hogy 1.3V valós fesz felett már erősen emelkedik a proci hőmérséklete. A ház szerintem nagyon jó szellőző típus. A felállás a következő:
2db wincsi (egy 74GB-s WD Raptor és egy 320-as WD van a házban legalúl), a felett lévő helyre tettem egy Scythe S-Flex 1600rpm-es ventit. A procira ugyanilyen típusú, de 1200rpm-es került. A házban lévő ventik low beállításban vannak. A hűtő és a proci közé Arctic Silver 5 paszta került. A hűtő lényegében mindegy, hogy milyen helyzetben van felszerelve (rövidebb oldal vagy a hosszabb oldal párhuzamos a földdel) kb. ugyanazt az eredményt kaptam. A házban csak két kártya található, egy PCI-os tunerkártya és egy 9600GT passzív VGA.

A VID érték CoreTemp szerint 1.2000V, a hőmérsékleti értéket PC Probe II-vel mértem (kb. azonos a Real Temp-pel mért értékkel)

Azt vettem észre, hogy olyan 1.32V feletti (BIOS-ban állítva) feszültség esetén, amihez 8x515MHz van beállítva, erőteljesen kezd melegedni a proci (Prime95-öt futtatva, akár 74 fok körüli értékre is felmegy a hőmérséklet). Létezik, hogy ebben a felállásban már nem elég a fenti hűtő+venti?
A hűtő alja polírozva lett, de érdemi változást utána sem vettem észre.

Szerintem vagy a proci és a hűtő közötti hőátadás nem megfelelő (mag - kupak - hűtő) vagy fölé mér a rendszer (ezt majd kézzel, esetleg digitális hőmérővel probálom ellenőrízni), vagy tényleg ez a valóság, és elértem egy olyan küszöböt, ahol ennyit ugrik a hőmérséklet.

Ötletek?

Köszi,
Laci

(#381) Muton válasza bnss (#379) üzenetére


Muton
addikt

tavaly a honlapon kirakták, ha HR-09 type3 augusztustól elérhető. külföldön kb fél év múlva már lehetett is kapni...

mondjuk ebbe nagyobb üzlet lenne, lehet, h ebből nem csinálnak réttest :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#382) Muton válasza Neo76 (#380) üzenetére


Muton
addikt

nálam is volt/van némi gond, mégpedig az, h a bordára rakok egy (nagy) ventit, akkor a borda tök hideg lesz, míg a proci marad forró. volt polírozva, majd még egyszer, és tökéletes a kupak-hűtő között az átmenet, ott nem lehet gond. viszont ha vga, chipset bordát nézem, az mindig olyan meleg, mint az alatta lévő chip. érdekes dolgok ezek

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#383) Neo76 válasza Muton (#382) üzenetére


Neo76
tag

No igen. Nálad mennyi volt az a forró érték °C-ban?

(#384) bnss válasza Muton (#381) üzenetére


bnss
veterán

Nagyon remélem, hogy hamarosan kapható lesz, mert elég forrófejű tud lenni a 4850. Főleg nagyobb üzlet lenne benne, ha 50$ környékére áraznák be.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#385) Muton válasza Neo76 (#383) üzenetére


Muton
addikt

90°-on a lap vészlekapcsolója, amit ki kellett kapcsolni, h mehessen a tuning. viszont ebből lejön vagy 20°, mert a lapom kb annyival fölé mér (a cpu -hoz képest). szóval 70+. a max-ot nem tudom pontosan. megjegyzem ez engem nem zavar, akár mehetne 130-on is, kibírná, csak furcsa, h teljesen másként viselkedik, mint a többi hp-os hűtőm :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#386) Neo76 válasza Muton (#385) üzenetére


Neo76
tag

Szia!

Hogy sikerült kimérned, hogy a lapod kb. 20°C-szal fölémér?
Lehetséges, hogy nálam is ez lehet. Szerinted, szerintetek mivel és hol érdemes megmérni a hőmérsékletet? Mondjuk digitális hőmérővel hol érdmes?

Üdv.,
Laci

(#387) Ragadozó válasza Neo76 (#380) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Milyen deszka van alatta?
Biosban mennyi feszt toltál a procinak?
Lehet, hogy ez a beállítás meghaladja a küszöböt, hogy megfogja a proci hőtermelését..
74 fok, ha real temppel mérted sok, lehet, hogy már itt H2O fogná meg...
Az E8xxx-nel ráadásul hiába kisebb a csíkszélessége, de kisebb a hőleadó felülete is...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#388) Neo76 válasza Ragadozó (#387) üzenetére


Neo76
tag

Szia!

Asus P5Q Deluxe. A BIOS-ban 1.35-1.36V körüli értéket állítottam, ami CPU-Z szerint is majdnem ennyi volt.

Üdv.,
Laci

(#389) Ragadozó válasza Neo76 (#388) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A fesz az jó...1,4 felett kell vigyázni
Lehet, hogy sok a hűtésnek ez a beállítás, bár még meg kellene fognia...
74 fok real temppel rengeteg, nálam 4000-en se ment core temppel (10 fokkal mér fölé) 70 fölé...OCCT-vel tesztelve...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#390) Neo76 válasza Ragadozó (#389) üzenetére


Neo76
tag

Szia!

Ez a 74 fok a maximum környéke, ami Prime95 alatt van, átlagos használat mellett ennél azért lejjebb szokott lenni. Elképzelhető, hogy a hőmérséklet detektálás sem pontos? Olvastam olyan visszaírást is, hogy 20 fokkal fölémér a rendszer. 4000-en nálam 1.272V valós fesszel Prime95 alatt max. 60-62 fok (Real Temp 2.70-nel mérve), de ez a legmelegebb időben, amikor iszonyat fülledt a levegő.

Üdv.,
Laci

[ Szerkesztve ]

(#391) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

A Thermalright TRUE 120-hoz adnak hátlapi merevítőt? Vagy csak külön lehet venni hozzá?
Valami ilyesmire gondolok.

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#392) sz.j válasza sz.j (#391) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben megtaláltam a választ.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#393) Savanya


Savanya
addikt

Tudna valaki segiteni hol kapok ilyet :

Mobilszámom: 70-516-8068

(#394) Muton válasza Neo76 (#386) üzenetére


Muton
addikt

én a magok hőfokát (amit a cpu-ba integrált dióda mér) hasonlítom az alaplap által mért processzor hőmérsékletéhez. itt van az a ~20° differencia.

ha dig. hőmérővel nézed, akkor a proci kupakját mérd. oldalról biztos sikerül. a pontos feszeket meg multiméterrel a megfelelő (ezt a lapod topikjában biztos, h meg tudják mondani) smd alkatrésznél

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#395) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!

Egy True Black 120as befér egy Chieftec nagytoronyba? (persze felszerelve és zárt oldallal :D )

(#396) Henryk válasza Henryk (#395) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na sikerült betuszkolni, az elején mintha billegett volna a procin valahogy, de rögzítés után tart mintha ráhegesztettem volna. az oldallaptól kb1.5 cm-re van a teteje, sajna a rárakott venti belelógott a plexin lévőbe, így azt le kellett szedni, viszont így rádugtam ahelyett az előlapi vezérlőre amiről tudom tekergetni. ha nem jáccok passzivban használom, így 26 fok.
Nemsokára jön alá a Q9450 kiváncsi leszek azt hogy bírja.

(#397) sz.j


sz.j
nagyúr

Mivel nem tudok angolul ( :B ) lenne egy kérdésem.

A linkben lévő tesztnél két féle TRUE eredmény látható unlapped/lapped aláírással.
Ez mit akar jelenteni? Két fajta true van vagy mit?
[link]

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#398) Bagira01 válasza sz.j (#397) üzenetére


Bagira01
veterán

Az hogy az egyik a gyári a másik talpát meg megpolírozták(házilag)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#399) sz.j válasza Bagira01 (#398) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#400) sz.j


sz.j
nagyúr

Van valakinek már tapasztalata a TRUE BLACK hűtővel???

A síma TRUE-hoz viszonyítva miyen a Black
- hűtése
- a talp minősége (állítólag a Black talpa polirozott?!)
- a talp ennél is krómozott
- a leszórító pánt és a hűtő talpa közé ennél is ajánlatos valamilyen vékony alátétet tenni?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.