Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) zuhi_ válasza Ragadozó (#250) üzenetére


zuhi_
senior tag

Mindent ki lehet szedni, csak akarni kell. Szerintem levágom majd valahogy így...csak megprobálom majd kicsit szebben.

Ha ezt megcsinálom tutira elfér benne az XP-120! :C

[ Szerkesztve ]

(#252) Ragadozó válasza zuhi_ (#251) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Érdemes ide, ilyen drága hűtőt rátenni?
Lassan cserélni kellene...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#253) zuhi_ válasza Ragadozó (#252) üzenetére


zuhi_
senior tag

Hát, mondjál jobbat és halkabbat az XP-120nál s478-ra. :P

(#254) zuhi_ válasza Ragadozó (#252) üzenetére


zuhi_
senior tag

Igazad van Ragadozó, lehet mégsem lesz semmi a házzal, se XP-120 nem lesz, mit szólsz a Spire Quietude VI hűtőhöz 19dBA zajjal? Nekem nagyon bejön. :K

(#255) zuhi_


zuhi_
senior tag

Hol lehet még kapni Thermalright XP-90 nevű hűtőt???? :Y :Y

(#256) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

Találkozott már valaki Thermalright IFX-14-es hűtővel? A Tom'sHardware-en elég jól szerepelt a teszteken:[link]. A gondom, hogy eddig csak 2 websohpban találtam árlistán (gugli az elsőszámú barátom). Valamint az is érdekelne, hogy vajon egy Gigabyte P35-DQ6-ra felférne a sok bizbasztól? Q6600-asra keresek egy hatékony léghűtést, és húznám is kicsit. Az ára mondjuk annyiban nem számít, hogy ha egy vízhűtésnek tűrhető alternatívája, akkor annál csak olcsóbb lehet. Köszi.

(A többi érintett topikban is felteszem ezt a kérdéskört, úgyhogy ne küldjetek át máshova. :) Elnézést a duplázásért, de így talán több esélyem van az érdemi válaszokra.)

(#257) atilius válasza i are robot (#256) üzenetére


atilius
tag

Csak akkor tudod felhelyezni a lapodra ha eltávolítod a crazy cool nevezetű hőcsöves alaplapi coolert.
Ajánlottam volna az ultra 120 extreme-t helyette de azzal ugyanez a helyzet.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#258) i are robot válasza atilius (#257) üzenetére


i are robot
senior tag

Közben rájöttem, hogy létezik sima TR 120-as, meg annak az extreme változata, ami nagy különbség. Így viszont minden bizonnyal a 120 extreme is megfelelne a céljaimnak.

Amit mondasz viszont, ez a crazy cool hőcsöves csoda az az egész cucc egyben, vagy csak valami hátlapi alkatrész? Azalatt hogy eltávolítom, azt érted, hogy ki is dobhatom, vagy csak amíg felteszem a CPU hűtőt, addig van útban, és utána visszatehetem? :U [link]

(#259) atilius válasza i are robot (#258) üzenetére


atilius
tag

Innen az info [link]
Ahogy elnézem a képeket nem csak a szerelés idejére kell eltávolítani.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#260) i are robot válasza atilius (#259) üzenetére


i are robot
senior tag

Húbazz, az nem lenne jó ha szét kéne kapni az alaplapot a hűtő miatt. Ha mégis így döntök, akkor a chipset hűtésssel mit kezdjek? Üresen nyilván nem maradhat. Vennem kell plusz zsetonért olyat ami elfér, praktikusan Thermalrightot? :F Vagy válasszak inkább másik hűtőt? :U

[ Szerkesztve ]

(#261) atilius válasza i are robot (#260) üzenetére


atilius
tag

Hát az egyik megoldás, hogy veszel másik chipset hűtést. Az viszont nem kevés pénz. Meg nem is rossz a már meglévő alaplapi hűtésed.
A másik megoldás, hogy vagy kisebb hűtőt veszel mert szerintem azok amelyek 12cm-es ventit használnak nem nagyon férnének el (akkor viszont lényegesen csökken a hűtési pontenciál), vagy olyannal próbálkozol amelyek az alaplapra merőlegesen fújnak, azoknak a bordái általában magasabban vannak az alaplahoz viszonyítva.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#262) tlac válasza i are robot (#260) üzenetére


tlac
nagyúr

csak a hátlapot (crazy cool) kell leszedni, a többi marad
ehhez van csavar is és a giga manual-ban is le van írva hogyan kell
nem nehéz, de azért figyelj oda, ne zárd rövidre majd a lapot

próbálj meg rev1.1-es lapot venni, annál biztosnágosan elfér a hűtő (de azt hiszem a rev1.0-nál is éppen)

a kérdésed egyébként inkább a giga topikba tartozik

[ Szerkesztve ]

(#263) h.istvan


h.istvan
csendes tag

Ma vettem egy thermalright 120 extreme hűtőbordát, és az lenne a gondom, hogy nem tudom felhelyezni az alaplapra! mivel gigabyte alaplapom van, ezt írja is a gyártó hogy ekkor gondok lehetnek, ezért szükséges lehet egy plusz am2-es backplate, ami sajnos nem jár hozzá alapból :(
nem tudja valaki, hogy hol lehet ezt magyarországon megkapni?

[ Szerkesztve ]

(#264) tlac válasza h.istvan (#263) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem semmi nem kell pluszba
de elárulhatnád milyen lapod van...

(#265) h.istvan válasza tlac (#264) üzenetére


h.istvan
csendes tag

gigabyte ga-m57sli-s4 -es alaplapom van. ehhez az alaplaphoz nem jár olyan backplate alapból, amiben vannak anyacsavarok, ergó nem tudom rögzíteni a hűtőbordához adott csavarokkal a hűtőbordát. és azért nincsen benne csavar, mert az alaplap proci felőli oldalán a műanyag keret, amire rá tudod rögzíteni például a gyári hűtőt, az ilyen műanyag pöcök/szegecs szerű megoldaással kapcsolódik a backplate-hez. ezt mondjuk írja is a thermalright.com, a gond az, hogy későn vettem észre :)

(#266) tlac válasza h.istvan (#265) üzenetére


tlac
nagyúr

hol írja?

(#267) h.istvan válasza tlac (#266) üzenetére


h.istvan
csendes tag

(#268) Gorneck válasza h.istvan (#267) üzenetére


Gorneck
titán

Itt is van az a kis AM2es lapka, ami kell neked...de ilyet nemtom, hol lehetne beszerezni...

Gorneck#1239

(#269) h.istvan válasza Gorneck (#268) üzenetére


h.istvan
csendes tag

hát igen, pont erre lennék kíváncsi :)
egyébként k8-ast linkelted be az am2-es helyett ...

(#270) i are robot válasza tlac (#262) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszi, megnéztem a giga manualt meg a hűtő kompatibilitási listáját is, és megvilágosodtam. :))

(#271) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Hali! Egy C2D 6750et elvinne egy Thermalright Ultra 120 Extreme hűtő, alapon?!

(#272) Hulk24 válasza Hulk24 (#271) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Sorry, elfelejtettem odaírni, h passzívan!

(#273) atilius válasza Hulk24 (#272) üzenetére


atilius
tag

Szerintem igen, de a passzív hűtés sikere mindig nagyban függ a házszellőzéstől.
Zárt házban erősen kétséges a dolog, első és hátsó 12cm-es ventivel felszerelt ház esetében szinte biztosan. Azonban az is igaz, hogy az ultra 120 extreme nam kimondottan passzív módra tervezett hűtő.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#274) Hulk24 válasza atilius (#273) üzenetére


Hulk24
aktív tag

THX! Na, majd ha ideőm engedi kipróbálom! Amúgy Yesico házban van a rendszer, elöl-hátul Papst 12cm-es ventikkel! ;)

(#275) tlac válasza Hulk24 (#274) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor már a bordára is rárakhatnál egy olyan venit ;)

(#276) Hulk24 válasza tlac (#275) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Most bizti mosolyogni fogsz, de nekem letöltő gépbe lesz/van ekkor proci! :D És így csak egy FSP Bluestrom 350W-os táp hangját meg egy 500gb-os Western Digital merevlemezét hallom! Amit tudtam passzívra cseréltem! Még a 2db 12cm-es ventit se lehet hallani! Ja és a házam elöl, hátul, felül és mind a két oldal szellőzik...

(#277) tlac válasza Hulk24 (#276) üzenetére


tlac
nagyúr

nem pocsékolás ez? :D

így már akkor végképp nem értem miért akarod a procit passzívan hajtani, ha a táp meg vinyó hangos

(#278) Hulk24 válasza tlac (#277) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Tudod, kimaradt alkatrészek... :DD Nekem már a winyó meg a táp se hangos, nem akarok még egy zajforrást... ;)

(#279) horitomy


horitomy
tag

Legyetek szívesek segítsetek!

Megjött a hr-01, de ahonna jött ott nem lehetett hozzá kapni fan duct-ot.
TTS-en kívűl hol tudnék venni fan duct-ot? Köszönöm!

(TTS-nél nincs személyes átvétel csak posta, ami többe kerül mint maga a cső!)

(#280) daveed


daveed
tag

Lehet volt mar rola szo, de akkor most felhozom megint:
Ultra 120 ra nem mind1, hogy milyen iranyba forgo ventit szerelsz, mert ugy vannak kialakitva a lamellak.
1 keret nelkuli AC 12 PWM-el szivtam sokat, nem ertettem az elejen, hogy miert nem jo a hutes.

(#281) skippper


skippper
senior tag

XP-120 ról mi a vélemény? Erős hűtő? (Q6600-ra lenne) CoolerMaster Hyper-TX2höz képest érdeklne.

(#282) pentium4 válasza skippper (#281) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor inkább hr-01
én ugy halottam hogy nem valami ez a hyper tx2. bár láttam a PH-s tesztet de akinek volt aztmondta hogy quadon szart se hűtőtt!
lehet szarul szerelte fel vagy nagyon púpos vagy pupos a procija vagy nem tett hűtőzsirt vagy csak szimplán kamuzott!
én thermalright-ra szavazok!! ne sajnáld rá a pénzt megfog térülni, de ha nem tuningolsz akkor vehetsz gyengébbet is!

P4

(#283) Osiris


Osiris
őstag

Üdv!
Valaki erre tudja a választ?

(#284) taxi


taxi
aktív tag

A héten kapom meg a Thermalright Ultra 120 Extreme hűtőt.Két kérdésem lenne:Q6600-ra kerül Giga DS3 lapon.Milyen ventit érdemes venni hozzá?1db kell?Adnak e hozzá pasztát?És ha igen,akkor az használható?

Hakuna matata

(#285) Bagira01 válasza horitomy (#279) üzenetére


Bagira01
veterán

Na az a fan duct engem is érdekelne mert sehol nem találtam, nekem egy hr01-plus-hoz kéne :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#286) tlac válasza taxi (#284) üzenetére


tlac
nagyúr

adnak pasztát, bőven jó
szerintem egy jó venti elég

(#287) taxi


taxi
aktív tag

Még egy kérdés:Szerintetek be fog ez férni egy aerocool házba?[AEROCOOL MAGIC 3D]

Hakuna matata

(#288) Shodan válasza taxi (#287) üzenetére


Shodan
addikt

Ezekből a képekből nem látni, de azt kell megnézned hogy az alaplap széle nincs e nagyon közel a táphoz.Mert a hűtő elég széles és ha jól tudom, kicsit le is lóg a lapról, ha vertikálisan teszed fel.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#289) DeadMeat válasza taxi (#287) üzenetére


DeadMeat
veterán

450mm(D)x200mm(W)x430mm(H) a hazad meretei,ebbol a 200mm a nekunk kello meret.A tr 160.5mm magas,+ a lap,meg a proci.Hat kerdeses... az en 213mm-es hazamban a hr01 eppenhogy befer.Nem tennem az oldallap es a hut teteje koze az ujam.

Szoval cinkes lesz az a dolog...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#290) Shodan válasza DeadMeat (#289) üzenetére


Shodan
addikt

Nálam 190es házban van a hr01 és befér. Mondjuk ide egy papírlap nem férne be a hűtő teteje és a plexi közé.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#291) taxi válasza Shodan (#290) üzenetére


taxi
aktív tag

Most egy hétig rághatom a körmömet :W Köszi

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#292) fudi2002


fudi2002
veterán

Kis story: :)

Vettem egy Thermalright Ultra 120 Extreme hűtőt. (pcgear.hu, nagyon ócó vót)
Hát írogattátok, hogy durva, de ezt nem hittem volna. Egy db 12cm-es venti csücsül rajta, ami 14db-s, és speedfan nevű kis progi úgy volt belőve, hogy 50 cfoknál ezt a 12cm-es ventit 50%ról feltekeri 100%-ra. (p4 northwood, 3,5ghz, s478). Előző thermaltake hűtőm ugyanezzel a ventivel ugyanígy műxött. Azzal a hőmérsékletek: alapon windózba 40-41 fok. h264-tömörítésnél 55 fok durván. Naszóval betettem ma ezt a szörnyet, és láss csodát.
Bekaccsolom a verdát, erre nyomja, hogy 37 fok, ami ráadásul lement 36-ra. (50%os fordulat mellett). Na mondom megfőzöm az agyát, rádurrantottam egy CPU stability tester 6-ot, és leesett az állam. Ez a dög nem akart 44 fok fölé melegedni, és mivel a speedfan 50foknál tolta volna csak rá 100%-ra a ventit, ezért ez tekert 50%-on. Hát enyhénszólva le vagyok nyűgözve... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#293) Speed® válasza fudi2002 (#292) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dzsézusz, egy TrU120eXet pakoltál az NWre? Drágább a hűtő mint amennyiba a lap+proci kerülne most :) Bár később is jó lesz, az biztos.
Ami viszont érdekes, az a hőmérséklet. A terhelésmentes 37°C szerintem sok.
Valószínűleg fölémér a lapod, bár az is lehet, hogy meleg van a szobában és/vagy valami befűti a házat ami miatt nem megy lejjebb az érték.
Amúgy ez a típusú hűtő ritka sz@r talppal rendelkezik, tökre egyenetlen. Nem egy vevő tapasztalta, hogy polírozás után jelentősen jobb lett a hűtés.
Mondjuk ilyen procival nem gáz, de 3.5GHz+ra húzott Quadnál számíthat -5°C ;]

taxi
Nekem is volt Magic3Dm meg jópár batár hűtőm. Befért az U8-120, a Hyper6+, az Infinity és a Ninja is, de az oldallap közepén lévő ventit le kellett kapni.
Mondjuk nem nagy veszteség, sokkal jobb ha a bal alsó sarokban fúj befelé egy.
Én a rácsot kikaptam és a helyére 3mmes plexit raktam, bal alulra meg a 12est.
Így kicsit otimálisabb a szellőzés, főleg ha passzív vidkarival rendelkezik valaki.

[ Szerkesztve ]

(#294) fudi2002 válasza Speed® (#293) üzenetére


fudi2002
veterán

Pont azé vettem mert nemsoká belsőcsere. Ez amolyan rákészülés :)
Amúgy igen, a közepe dudoribb, majd polírozva lesz, ha az új cucc jön.
Abit ic7, mindíg is ennyit mért, viszont a borda hideg szinte (természetesen a talpánál). Viszont a fölémért hőmérsékletek közt terhelésnél 11 fok difi, ami azé nemgyenge... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#295) Speed® válasza fudi2002 (#294) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én HR-01 Plust akarok venni, emberibb az ára és kis huzatban remekel.
Igaz, még odébb van mire szükségem lesz rá, a mostani procimat álló ventivel is elbírja egy rezes gyári S478 cooler :D Át sem merem írni az adatlapomat :DDD

(#296) Bagira01


Bagira01
veterán

Hr01-plus-nál mennyivel jobb a tru120ex, 133cfm légszállítású venti mellett :F :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#297) Speed® válasza Bagira01 (#296) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hüje :D Amúgy nem sokkal, de jobb. Viszont alacsony légszállítás mellett akár 10 fokot is ráverhet a HR01+ a TrU120eXre (alacsony=1-1 500rpmes SFlex a ház elejében és seggében, minden más passzív).

(#298) Bagira01 válasza Speed® (#297) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor nem cseréle, igaz políroznom kellett de megérte :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#299) Speed® válasza Bagira01 (#298) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mármint a HR-01 Plust políroztad és tartod meg? Lemaradtam, múltkor még azt beszéltük, hogy rendeltél egyet, meg majd csinálsz tesztet a nálad lévű hűtőkkel. Nem lesz teszt? Amúgy minek bivaly venti rá? 1000rpm alatti bőven megteszi..

[ Szerkesztve ]

(#300) Bagira01 válasza Speed® (#299) üzenetére


Bagira01
veterán

Az az igazság, hogy itt vannak a hűtők csak lusta vagyok tesztelni :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.