Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) PeL


PeL
addikt

Végül közben feltettem a Reshadet, aktiváltam rajta három dolgot, ami sharpening-et ad, valami "Levels"-et meg egy "FakeHDR"-t... Asszem végre tényleg elértem azt a kinézetet amit nagyjából szerettem volna. Kontrasztos, szép színes, így már éles is :) Kár hogy ezt nem akartam kipróbálni korábban :DDD

Első képen bekapcsolva maradt a HUD, bocsi :DD

[ Szerkesztve ]

(#26952) Lendova válasza PeL (#26951) üzenetére


Lendova
őstag

Őszintén, elképesztően jó amit kihoztál belőle ilyen teljesítménnyel. Szívesen néznék még képeket róla! :)
No rush! Ne érezd süsgetésnek, jó képekhez idő kell. No meg játszani se lehet mindig. :D

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#26953) PeL válasza Lendova (#26952) üzenetére


PeL
addikt

Azóta még kellett játszanom a beállításokkal, mert így tényleg baromi jól néz ki, de mint kiderült éjszaka meg annyira sötét lett a játék hogy szó szerint az orromig nem láttam még holdfény alatt sem :DDD Muszáj volt valamennyit világosítani rajta, ki kellett kapcsolnom a "FakeHDR" opciót, ami nagyon sötétített a képen, vagyis a kontrasztból veszítettem valamennyit ami lehet nem is baj, mert az árnyékok már szinte irreálisan sötétek voltak így. Majd délután csinálok pár képet róla :)

[ Szerkesztve ]

(#26954) PeL


PeL
addikt

Lőttem még pár képet több helyszínen, előre is bocsi ha túl nagy lesz a post :B

[ Szerkesztve ]

(#26955) tibaimp válasza PeL (#26954) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mocskosul jól néz ki :R :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26956) PeL válasza tibaimp (#26955) üzenetére


PeL
addikt

Igen, úgy érzem végül csak megérte napokat szívni a beállításokkal, próbálgatásokkal. És a legjobb hogy még a nem túl acélos configomon is tartja stabilan a 60fps-t az esetek 95%-ban... :K

(#26957) ®abstract® válasza PeL (#26954) üzenetére


®abstract®
őstag

remek munka :K 💯 a belső külső fényviszonyok is rendben vannak+ jok a szinek.
nekem a magas fűvel az a bajom hogy elvesznek benne a cuccok..
a tűzhely ki van fakulva- Lendova kolega képen profi nagyon- hasonlitsad- kicsit feljebb √

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26958) PeL válasza ®abstract® (#26957) üzenetére


PeL
addikt

:R

Tűzhely fakultsága sajnos a belső fények miatt ilyen, ha feljebb húznám a színtelítettséget akkor már túl sok lenne rajta máshol, úgy meg már nem lenne az igazi :B .

[ Szerkesztve ]

(#26959) ®abstract® válasza PeL (#26958) üzenetére


®abstract®
őstag

ja, értelek.akkor maradhat 😎

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26960) PeL


PeL
addikt

Ebédet valaki? :)

Az a káposzta elég valóságosra sikerült :DD

(#26961) tibaimp válasza PeL (#26960) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon komoly!
Amúgy ezek a tárgyak, élelmiszerek itt az asztalon mozgathatóak, felvehetőek (a főkönyv kivételével), vagy statikus (csak mert az alap játékban, ha jól emlékszem, kb. minden felvehető, ami egy ilyen asztalon van)?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26962) PeL válasza tibaimp (#26961) üzenetére


PeL
addikt

Az élelmiszerek, kupák asszem felvehetőek, de pl. a toll, könyv, borítékok statikusak. Tán a borok is. Van fent pár olyan mod ami épületek belső tereit változtat meg vagy turbóz fel, az alsó kép pl. Jorrvaskr egyik kis szobájában készült. Asszem alapból nincs benne ez az asztal.

(#26963) tibaimp válasza PeL (#26962) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem. Ez olyan akkor, mint amit nem rég játszottam ki, a Skyrim motorjára épülő ingyenes Enderal játék [link] . Ott is számomra először nagyon furcsa volt, hogy egy csomó asztalt, polcot, földet "díszítő" tárgy nem vehető fel, statikus, nem ezt szoktam meg a Skyrim-ben, mert ott kb. minden felvehető.
Amúgy maga a játék zseniális, csak ajánlani tudom, 240 órát tettem bele 1 végigjátszással.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26964) PeL válasza tibaimp (#26963) üzenetére


PeL
addikt

Nekem 211 órám van jelenleg a Steam szerint, de ebből minimum a fele modok próbálgatásával ment el :D

(#26965) tibaimp válasza PeL (#26964) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az Enderal-ba, vagy a Skyrim-be van a 211 órád?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26966) PeL válasza tibaimp (#26965) üzenetére


PeL
addikt

Skyrim SE :) Ilyen nagy total conversion modokat még nem is néztem semmit, jól elvagyok jelenleg a modlistákkal még.

(#26967) tibaimp válasza PeL (#26966) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, OK. Ez az Enderal egy eleve kész, játszható játék, csak fel kell telepíteni, a Skyrim alapjára és motorjára épülve, önálló, nagyon komoly sztorival. Csak mondom, hogy érdemes kipróbálni. Ráadásul a karakter fejlesztése totál eltér az Elder Scroll-ban (Skyrim-ben) megszokottól.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26968) PeL válasza tibaimp (#26967) üzenetére


PeL
addikt

Ha ez a modlistás dolog kifullad, rá fogok nézni ezekre is majd, mindenképp :K

(#26969) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Haverom beleesett abba a bugba, hogy rögtön a játék elején, mikor a toronynál megöli a sárkányt, a lelke nem száll bele a testébe! Ilyenkor mi a teendő, én már vagy 4x kitoltam, de egyszer nem találkoztam ezzel a buggal.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26970) VikMorroHun válasza tibaimp (#26969) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Használjon Unofficial Skyrim Patchet. A leírásnál ott van, hogy mire kell még figyelni, ha nem működik a sárkányok lelkének elszívása.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26971) tibaimp válasza VikMorroHun (#26970) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R .
Utánaolvasva, azt is írták, hogy korábbi mentés visszatöltése is segíthet.
Az a fura, hogy én vagy 4 karaktert már felnyomtam ~150-es szintig benne, de ezzel a hibával nem találkoztam, szerencsére, kopp, kopp, kopp...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26972) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali nemrég kezdtem el ezt a játékot, ja kimaradt eddig az életemből, nem voltam valami játékos az utóbbi 10-15 évben. Szóval Steam-en vettem meg, Special Edition. Van egy olyan problémám, hogy a sárkányüvöltés nem működik, vagy is működik, de a karakterek figyelmen kívül hagyjak. Es így a kolostorban tett látogatásomnál végleg elakadtam, nem lehet tovább haladni. Ez mar a toronynál az első sárkány megölésenel elő jött, de akkor az nem volt gond. Tipp mi lehet?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26973) PeL válasza Cyberpunk (#26972) üzenetére


PeL
addikt

Egyik kötelező mod: Unofficial Skyrim Special Edition Patch

A másik kötelező pedig egy UI mod: SkyUI

Ehhez kell egy Skyrim Script Extender nevű cucc is, ezen keresztül kell indítani a játékot majd hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#26974) PeL válasza PeL (#26973) üzenetére


PeL
addikt

Unofficial Patch link lemaradt: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/266

SKSE-t csak ki kell csomagolni a játék főkönyvtárába, a másik kettőt a játék "Data" mappájába. Utána futtathatod az skse64_loader.exe -t. Innentől mindig ezzel indítsd. Ha magyarítással játszol akkor viszont lehet hogy az unofficial patch miatt visszajönnek angol szövegek.

Ha megfelelő neked a gyári fapados UI, akkor a másik kettőt mellőzheted (én mindenképp javaslom feltenni, mert a gyári UI tényleg borzalmas :D)

[ Szerkesztve ]

(#26975) Cyberpunk válasza PeL (#26973) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Koszi megnezem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26976) PeL


PeL
addikt

Pár naplementés kép Whiterun -ból (közben kinőttek ott is a fák :DDD) :

[ Szerkesztve ]

(#26977) tibaimp válasza PeL (#26976) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon komoly :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26978) tzimash


tzimash
őstag

Boldog születésnapot! :C :R

(#26979) Mr.White


Mr.White
senior tag

Sziasztok.
Kicsit noob vagyok modolásban, odáig eljutottam hogy Vortexben el kezdi tölteni, viszont minden egyes modot manuálisan kell letöltenem Nexuson keresztül. Erre van valami megoldás, hogy egybe letöltse? Kicsit fárasztó lenne 1000 modot egyesével hozzá adogatnom.
Köszi.

(#26980) PeL válasza Mr.White (#26979) üzenetére


PeL
addikt

Elő kell fizetni egy hónap premiumra. Mást nem nagyon tudok sajna... :\ A letöltött modok megmaradnak

(#26981) PeL


PeL
addikt

Szerintetek melyik a jobb body mod? a CBBE vagy a BHUNP? Jelenleg utóbbit használom, de erőteljesen hajlok arra hogy váltok az elsőre, mert kb 10x annyi mod elérhető rá, és én személy szerint nem látom rosszabbnak a screenek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#26982) tibaimp válasza tzimash (#26978) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz! Nekem is ma van, nem csak a Skyrim-nek :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26983) VikMorroHun válasza Mr.White (#26979) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Vannak "Collection" nevű mod gyűjtemények, azokat elvileg egyben letölti (még nem próbáltam). Egyébként igen, egyesével kell letölteni azokat a modokat, amik érdekelnek.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26984) PeL válasza VikMorroHun (#26983) üzenetére


PeL
addikt

Azokon is csak akkor működik az egyben letöltés ha van premium, anélkül sajna minden modra egyesével kell rákattintgatni vortex-ben ahogy dobálja fel őket...

(#26985) MasterDeeJay válasza PeL (#26984) üzenetére

Annyit lehet javítani a dolgot hogy böngésző pluginnal nem kell végigvárni a visszaszámlálást nexuson hanem egyből tölti le. Kell hozzá két dolog:
https://chrome.google.com/webstore/detail/violentmonkey/jinjaccalgkegednnccohejagnlnfdag
https://github.com/randomtdev/nexusmods_downloadfix

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26986) ®abstract® válasza PeL (#26981) üzenetére


®abstract®
őstag

azt nemtom,hogy melyik a jobb, a cbbe modellt használom=tetszik nagyon amit mutat :K
meg is valaszoltad a kérdésed.

Mr White

vannak ugynevezett AIO modok vagyis all in one csomagok- összerakva sok mod. de ha egyedi az igényed akkor sok időbe fog telni mire leszeded mindet..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26987) Mr.White


Mr.White
senior tag

Vettem 1 hónap előfizut Nexuson végül.
Fel tettem, és működésre bírtam nagy nehezen a Gate to Sovngarde collectiont, de sajnos a külső területeken elég gyenge az fps. ( i5+rx470+16giga ram)
Tudnátok ajánlani olyan mod packot, ami kevésbé eszi a gépet, és játékélményben tud újat adni? Az se hátrány ha a magyarítás is megy vele, de ez nem fontos. :)
Köszönöm!

(#26988) PeL válasza Mr.White (#26987) üzenetére


PeL
addikt

Ha van benne ENB, javaslom hogy szedd ki belőle. Lehetnek modok amik nem fognak miatta működni, ezeket általában csak újra kell telepíteni úgy hogy nem választod ki az ENB-s összetevőket benne, vagy magát a modot cseréled ki a nem ENB-s megfelelőjére.
Helyette felteszed a Community Shaders modot az összetevőivel és mellé egy jobb fajta ReShade profil és majdnem ugyanaz a látvány, helyfüggően akár átlag 20 fps plusszal. Ezek az előre összerakott modlisták nagyrészt mindegyik ENB-re épül. Én is olyat használok alapnak, szerencsére nem volt nagy meló kiszedni belőle, csak 3-4 modot kellett megváltoztatni miatta pluszban

(#26989) MasterDeeJay

Vortexben nincs esetleg update all gomb?
Azaz hogy ne csak lecsekkolja hogy van update hanem rakja is fel az összeset aminél van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26990) VikMorroHun válasza Mr.White (#26987) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

eFPS modok esetleg segíthetnek.

Régóta nem frissítettem a játékot, de ma megmakacsolta magát, és csak azért is letöltötte az AE verziót. Kíváncsi vagyok, mi fog elromlani. Aztán, ha rendben működik, lehet, én is megnézem azt a Gate to Sovngarde gyűjteményt.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26991) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Helyesbítek, eFPS modot el lehet felejteni Gate to Sovngarde gyűjtemény esetén. Összeomlik tőle. Amúgy nem semmi ez a gyűjtemény. Csak az a baj, hogy nem lehet aludni - a Riverwood fogadóban nem adnak szobát, hálózsák/sátor meg nincsen, hiába gyújtottam tábortüzet. Csak ücsörögni lehet mellette.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26992) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Elkezdtem elemezni a Gate to Sovngarde tartalmát. Ügyes mod alkotók megoldották, hogy akkor is fusson a játék, ha megnyitjuk a menüt. Mivel ez használhatatlanná teszi a harc közbeni gyógyital után való kotorászást (főleg, hogy az ajánlott nehézségi szinten 60%-kal többet sebeznek az ellenfelek, mint normál játékban) ezért készítettek olyan modot is, ami egy billentyű lenyomásával automatikusan elfogyaszt egy italt. Csak meg kell jegyezni azt a plusz 3 gombot. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26993) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Valaki használja/próbálta az Immersive & Pure, Immersive & Adult gyűjteményeket? Van esetleg véleményetek ezekről?
Úgy működne, hogy fent van a gépen a MO2 és a gogos AE, mellé feltenni a Vortexet és a steames AE-t? Nem akadnak össze a dolgok?

"Where is Jessica Hyde?"

(#26994) PeL válasza Beerdrinker (#26993) üzenetére


PeL
addikt

Nekem az Immersive & Epic van alapnak telepíve, erre tettem fel illetve cseréltem ki pár modot. A különbség a packok között annyi, hogy a "Pure" az a lecsupaszított változat, nincsenek benne szexmodok, leginkább a harcra fókuszál csak, azt modernizálja. Az "Adult" -ban vannak már szexmodok is, ezért az a neve. Több follower mod, ilyesmi. Az Immersive & Epic meg az Adult felturbózott változata, ebben van a legtöbb follower mod, van rajta jó pár quest expansion mod is, meg sok egyéb, nagyobb textúrák, meg alapból az ENB egyik változata is rajta (ezt ki lehet belőle mókolni utólag ha nem akarod használni). Méretben is ez a legnagyobb, majd 70GB extra hely kell a modoknak amit telepít (az én átalakított verzióm 106GB-ot nyom jelenleg, játékkal együtt 125 körül :DDD)

Ha ezen packok valamelyikét használod akkor javaslom hogy menj fel a packok discordjára, elég segítőkész communityje van, ha valami technikai segítség kellene.

A két játék mehet egymás mellett szerintem ha külön helyekre vannak telepítve. Arra figyelj hogy a Vortex azon a driveon legyen ahol a steames játék is. Az alap játék config fájlok esetleg összeakadhatnak, ha közös a mentési mappa, de vortexben asszem ezt is be lehet állítani, hogy külön konfigok legyenek a vortexben lévő instanceokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#26995) VikMorroHun válasza PeL (#26994) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

"Arra figyelj hogy a Vortex azon a driveon legyen ahol a steames játék is. " Én ilyen követelményről még nem hallottam. A modoknak kell azon a partíción lenniük, ahol a játék van, ha a modok bevetése rögzített hivatkozással (javasolt módszer) történik.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26996) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Köszönöm az infókat! :R
Majd rápróbálok valamelyikre. Gondolom a magyarítás(okat) ezekbe is bele lehet pakolni.

"Where is Jessica Hyde?"

(#26997) PeL válasza VikMorroHun (#26995) üzenetére


PeL
addikt

Erre akartam célozni, csak rosszul írtam, utána meg már nem tudtam szerkeszteni :B

(#26998) VikMorroHun válasza Beerdrinker (#26996) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Az alapjáték magyarítását biztosan, de mindegyik mod szövegei felül fogják írni. (Rendszeren kaptunk olyan hibajelentéseket, hogy a magyarítás telepítése után a játék félig angol maradt. Persze, ha felrakták az Unofficial Patchet, csak a magyarítását nem.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#26999) Beerdrinker válasza VikMorroHun (#26998) üzenetére


Beerdrinker
tag

Mondjuk ezt én sem értem. Van ez a Vikakárki Nexuson. Azt írja Se és Ae magyar fordítás, és mégis angol az összes CC tartalom. :DD
Viccet félretéve, akkor mehet a listába a magyarítás, nem kavarja össze a dolgokat. A többi modot meg majd szép lassan magamnak.

"Where is Jessica Hyde?"

(#27000) PeL válasza Beerdrinker (#26999) üzenetére


PeL
addikt

Épp annak a "Vikakárki"-nek válaszoltál itt, valszeg ő készítette el a magyarítást az új Skyrim verzióhoz ;) Gondoltam szólok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.