Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) ForexGuru válasza amargo (#4449) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

volt már valaha is 1 forgatókönyv? mert ha igen akkor már megmondhattad volna és kur*a gazdag lennék :DDD

(#4452) NickLang válasza ForexGuru (#4450) üzenetére


NickLang
csendes tag

Ez a FxPro Demo lenne az?
Én sajna már a regelésnél elakadtam :DDD ... "Maximum Leverage" mit jelent, illetve mit érdemes beállítani? :U

[ Szerkesztve ]

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#4453) Ferdzsoo válasza NickLang (#4452) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tőkeáttétedet jelenti, max 1:100-at válassz.
AZ is rengeteg... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4454) ForexGuru válasza NickLang (#4452) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Te hány éves vagy?

(#4455) NickLang válasza ForexGuru (#4454) üzenetére


NickLang
csendes tag

Ez miért fontos? ... amúgy több mint 20év, de kevesebb mint 60év. :)

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#4456) amargo válasza ForexGuru (#4451) üzenetére


amargo
addikt

persze, hogy volt, csak mi nem kaptuk meg még soha ;) 30 perc és kiderül, merre megyünk..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4457) amargo válasza Gh0sT (#4439) üzenetére


amargo
addikt

Eddig bizony így néz ki! Érdekes. Számomra..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4458) Gh0sT válasza amargo (#4457) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát, őszintén szólva én olyan 80-150 pipes gapre számítottam. Ahhoz képest ez elég karcsúra sikerült. Még Japán nyitás lesz érdekes, illetve reggel London.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4459) Gh0sT válasza Gh0sT (#4458) üzenetére


Gh0sT
addikt

"23:10
Amerikai (keleti parti) idő szerint vasárnap délután Barack Obama amerikai elnök a Kongresszus demokrata képviselőivel találkozik, miután nincs kilátásban egyezség az ellenzéki republikánus és a kormányzó demokrata erők között. Közben a politikusok aggódnak amiatt, hogy nincs megállapodás és alig egy óra múlva nyitnak az ázsiai piacok."

Forrás: portfolio.hu

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4460) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

én még pénteken shortoltam eur usdot 1.44en ,sl pénteki csúcs.
1.42 ig várom őt ma....
slt átraktam brake evenre mert nem leszek ma gépnél.... :(

[ Szerkesztve ]

(#4461) amargo válasza ForexGuru (#4460) üzenetére


amargo
addikt

Nálam is short-ban volt pénteken, de kiszálltam nyitáskor, erre most megint lefordult. Sokat kell demoz-ni és robotokra bízni.. mert magamba nem tudok, ennyire.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4462) ForexGuru válasza amargo (#4461) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ezt még nem nevezném lefordulásnak, 1.425 nél már az nekem.
igaz lehet mi nem egyforma pip méretre megyünk :D
lehet te 20 pipre is azt mondod hogy "oké ték profitojunk"
én meg 200 ra :DDD

(#4463) amargo válasza ForexGuru (#4462) üzenetére


amargo
addikt

Ez biztos különbség közöttük. Sajna a 120sl-t nem szeretném bevállalni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4464) ForexGuru válasza amargo (#4463) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

akkora sl em még nem volt sose eur usdon
93 volt talán a legnagyobb , de a 340 valahány pip pluszban volt lezárva.

(#4465) brd


brd
nagyúr

Milyen megfontolásból shortoltatok? ~1 hete emelkedés van. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#4466) amargo válasza brd (#4465) üzenetére


amargo
addikt

Indikátorat néztem H1-re és M30-ra is. A trend mondta a sort-ot még pénteken.
Részemről, ha nem lettem volna nyuszi, akkor hozott volna 10 órási zuhanás profitot, ellenben gyáván megfutamodtam, még a legelején nyitáskor - túl érzelmes vagyok.

ForexGuru: Forex-el még csak most ismerkedek, jó tudni ilyeneket. Esetleg más párokra is vannak ilyen információid?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4467) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mennyire szoktátok rakni a gyertya tetejétől, vagy az aljától az SL-t trendkövetéskor?
Hány pip-re?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4468) Fecdzo válasza Ferdzsoo (#4467) üzenetére


Fecdzo
senior tag

FX-en mindegy...2-3 pip is elég lehet vagy épp kevés. Egyesek (high+low)/2 -vel teszik alá/fölé a stoppot, vagy épp ATR-nyire...

fulekitrading.wordpress.com

(#4469) brd válasza amargo (#4466) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen trend? H1-en hol fordult a hetes trend? Nem vitatkozásból, csak én nem látom a jelet, ezért kérdezem.

The only real valuable thing is intuition.

(#4470) Fecdzo válasza brd (#4469) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Fölösleges kérdés...ahány ember annyi chart és annyi template...ami neki trend forduló az neked nem és vica versa...egyikőtök longol a másik shortol és mind ketten nyerhettek/veszthettek...

fulekitrading.wordpress.com

(#4471) amargo válasza brd (#4469) üzenetére


amargo
addikt

Lehet csak én vizionálom, rövid távon nézem a char-ot, talán nem helyesen trendnek hívtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4472) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4371) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Belekérdeznék részzáráskor hány pip a célárad amikor zárod a fele pozit...?
Vagy mi alapján részzársz?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4473) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

Na hazajöttem...ahogy látom nem sok mindenről maradtam le ma.

(#4474) ForexGuru válasza brd (#4469) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Te csak H1 et nézel :F
Milyen jelet :F

(#4475) amargo


amargo
addikt


usdcad és erre a WS short ra nyitott.. nem tudom mi lesz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4476) Ferdzsoo válasza amargo (#4475) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

atyaúristen. Te ezen kiigazodsz?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4477) ForexGuru válasza amargo (#4475) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ws? az mi :))

ui:
ez mi ez? XDDDDDDD

[ Szerkesztve ]

(#4478) amargo válasza ForexGuru (#4477) üzenetére


amargo
addikt

wallstreet robot.

Feree13:
zup/gartley indicator. Jobban kiemeli az alakzatokat :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4479) ForexGuru válasza amargo (#4466) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

hát ha már részvényztél előtte akkor maradj is ott, jobban fog a pénztárcád járni :DDD
forex más,mondhatni "nehezebb", Fecdzo szokta jól megfogalmazni miért it.

(#4480) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

úgy látom kezd a topik föléledni, holnap összehozok vmi ingyenes chat szobát nekünk.
Persze ha csak érdekel vkit?
kezeket fel :R

(#4481) amargo válasza ForexGuru (#4479) üzenetére


amargo
addikt

Kíváncsi lennék miért írod?
Én jelentkezek erre a szobára :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4482) brd válasza ForexGuru (#4474) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, de a topictárs azt írta (meg M30-at, de az majdnem ugyanaz).
Azt a jelet, ami azt jelzi, hogy a trend megfordult.

The only real valuable thing is intuition.

(#4483) ForexGuru válasza amargo (#4481) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

price action hívőknek sokkal ésszerűbb a működése :K
szerintem.
extra likvid papíroknál nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#4484) ForexGuru válasza brd (#4482) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Megfogalmaznál egy múlt béli "jelet, ami azt jelzi, hogy a trend megfordult" ?
hogy érted ezt? én szerintem sose tudjuk hogy megfordult e vagy sem csak utólag
meg milyen trend? 1 órás? 1 napos? 1 hónapos chart? mert én azt is nézem
én nem izgulok azon ha nincs igazam nem találtam el az irányt, nem érdekel a trend, múlt béli ismétlődésekben bízok , nem technikai alakztokat értem ez alatt hanem hogy adott szituációban mit csinált a pár ebben a helyzetben, jó tudom a piac napról napra változik bla bla bla bla de vmiben hinni kell mert küldönben nem is lennénk itt...
lehet neked hülyeségnek tűnik vagy akár másnak is de nekem szépen hoz a konyhára :K
meg minek idegeskedjek még csak 5 hónapja tőzsdézek azelőtt azt se tudtam mi az a long :C

(#4485) tlac válasza ForexGuru (#4480) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább itt menjen a beszélgetés, ha lehet

(#4486) brd válasza ForexGuru (#4484) üzenetére


brd
nagyúr

Csak olyat tudok, ami valószínűsíti (a hosszú távú megfigyelések alapján trendfordulókor ilyen jel látható sokszor). Pl. dupla tető/alj, fej-váll, ill. a lankadt dákó a két golyóval (fordított fej-váll). Hogy milyen trend? Olyan trend, amit a legjobban lehet látni, és lekereskedni (szépen kialakulnak a támaszok, hullámok). Nekem ezek jelenleg a hetes/2 hetes mozgások szoktak lenni, de figyelem a nagyobb időtávok által adott támaszokat is. Spec. én sem izgulok, mert tudom, hogy hosszútávon nyerek. Ezt a játékot nem lehet 100%-os biztonsággal játszani, "pár" tévedésnek bele kell férnie. :)
Nem írtam sehol, hogy bármi hülyeség lenne, csak kérdeztem, hogy milyen jelre indult a short. Egyébként miért védekezel? Semmi olyat nem kérdeztem, amiért kellene. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#4487) ForexGuru válasza brd (#4486) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

te ilyen pintér féle módszerrel kereskedsz gondolom?
igen neked fontos bízni a folyatatódásban, nálam tök mind1

(#4488) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Tényleg jó volna ha inkább itt folytatódna a diskurzus. Eleve nem nagyon daytradel senki itt fx-en (tudtommal:) ), arra meg chatszoba fölösleges, hogy óránként legyen egy hsz...

Tök jó kis tudásanyag jött így is össze, had bővüljön...

fulekitrading.wordpress.com

(#4489) Fecdzo válasza amargo (#4475) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Gartley/Pesavento cuccok sztem elég jók. Annyi bajom volt velük, hogy még csak vizuálisan sem tudtam tesztelni mert csak az aktuális alakzatokat rajzolta ki az indi...ezek ilyen "mérnöki" formációk, fantázia van benne...

fulekitrading.wordpress.com

(#4490) amargo válasza Fecdzo (#4489) üzenetére


amargo
addikt

Bár még csak most ismerkedem vele. Ha nem vagyok nyúl és hiszek az alakzatnak, akkor az eurusd most szépet hozott volna, de így a negyedénél leskalpolta a biztonsági tp 03' környékén - ahogy elnézem nem is negyede, mind1 nem maradtam benne.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4491) ForexGuru válasza Fecdzo (#4488) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

oké legyen.
sokan daytradelnek itt amugy.

pl jó példa " rauschie" fórum társunk akinek 10 percenként van 1 új trédje kb
persze kézzel , gép nem számít

[ Szerkesztve ]

(#4492) Fecdzo válasza amargo (#4490) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az ilyen különleges formációknak hinni csak úgy fogsz tudni ha már látod sokszor működni. Ehhez pedig legalább vizuális backteszt kell. Ha ez megvan akkor pszichológiailag is sokat fogsz fejlődni és a szellemi tőkéd is gyarapszik majd :) Úgyhogy megy a manuális real time követés...lehet én is előkaparom mert régebben sok fantáziát láttam benne csak nem tudtam egyeztetni a stratégiáimmal...

fulekitrading.wordpress.com

(#4493) Fecdzo válasza ForexGuru (#4491) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Lehet....ahogy mondtam régen követtem már kik mit csinálnak. A 10 percenkénti trade= overtrade...ott előbb utóbb számla füstölés lesz ;)

Ne félj, leszoknak majd az emberek a daytradről fx-en...én is leszoktam és marad az amivel konzisztensen tud majd profitot csinálni, ha egyáltalán benne marad a bizniszben.

fulekitrading.wordpress.com

(#4494) Gh0sT válasza amargo (#4475) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezek a robotok általában korrekciót trédelnek M5-M15 timeframen. Bár WS-t pont nem ismerem annyira, hogy ezt bátran kijelenthessem, de a skalpereknél ez a bevett gyakorlat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4495) ForexGuru válasza Fecdzo (#4493) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

énis mondtam neki személyesen skypon hogy ez már nem "normális"...
de tényleg nem akarom megbántani.

(#4496) amargo válasza amargo (#4475) üzenetére


amargo
addikt

És nem tévedett az alakzat :) Most lehet aratni..

Szerk:
Gh0sT: A ws sem tévedett.
Fecdzo: Gyakorlok is, hogy értelmezni tudjam a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4497) brd válasza ForexGuru (#4487) üzenetére


brd
nagyúr

Nem egészen, inkább csak felhasználtam a stratégiámban annak a módszernek az elemeit (már amit tudni lehet róla a videok, és fórumok alapján, mert a tanfolyamukon nem voltam), elsősorban a szigorú money managementet, de például nem az ő szignáljaikra szoktam nyitni, arra saját módszert dolgoztam ki, mert ritkán tudok pont akkor gép előtt lenni, amikor azok kialakulnak.
Én csak arra voltam kíváncsi, hogy miért shortoltatok, amikor a hosszú távú (napos-hetes) trend egyértelműen emelkedő, de úgy látom, ezt már nem tudom meg. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#4498) amargo válasza brd (#4497) üzenetére


amargo
addikt

Én már párszor leírtam, hogy rövid távban gondolkodtam. Ilyen egyszerű :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4499) ForexGuru válasza brd (#4497) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

nekem az eur usd lefele trendben van. 5hó 5 óta ez a long nálam csak egy korrekció.
a fő trend természetesen long de azt 2002 óta tart

(#4500) brd válasza ForexGuru (#4499) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, hogy te ilyen hosszú időtáv alapján kereskedsz, akkor értem, köszönöm a válaszokat!

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.