Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) AMDFan válasza rauschie (#4100) üzenetére


AMDFan
addikt

Dukascopy-t nem ismerem (állítólag korrekt cég), én MT4-es brókereket keresek.

(#4102) rauschie válasza rauschie (#4100) üzenetére


rauschie
senior tag

Na, megint eljátszotta EUR/USD-n, de ezúttal a profit targettel és csak két pippel. Ugyanakkor sikerült visszanyernem az 50 pipemet+1et, ami úgy érzem az egy hetes kereskedői tapasztalatomoz és a mai naphoz képest nem is rossz, mindenesetre én örülök neki :))
Már csak azt sajnálom nagyon, hogy a GBP/USD mókából kimaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#4103) brd válasza bobsys (#4097) üzenetére


brd
nagyúr

Valójában pont az ellenkezőjét jelenti a dolog. Amikor ekkorát ugrik az árfolyam (van egy ún. gap a grafikonon), az azt jelenti, hogy a köztes szinteken egyszerűen nem volt kötés (minden egyes pont elmozdulás az árfolyamban igazából egy kötés megtörténtét jelenti). Valószínűleg volt valami kisebb hír (jelen esetben jó eséllyel USD-érdekeltségű, a többi USD és EUR párok grafikonja alapján), és ilyenkor sokan kivárnak, ezért fordulhat elő, hogy jóval kevesebb pozíció van előre betéve. "Súlyosabb" esetben piaci áron sem akar senki kötni, ilyenkor tudja átugrani a stop szinteket is az árfolyam.

rauschie: ON: És ezt nekem honnan kellett volna előre tudni?

Sehonnan, ezt senki nem tudhatja előre 100%-os biztonsággal, ezért nem is akarnak ilyenkor kötni sokan.

The only real valuable thing is intuition.

(#4104) Ferdzsoo válasza rauschie (#4096) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én meg egyáltalán nem is néztem hogy ekkora hír lesz ma is, szépen kiszedegette a stoppjaimat, szerencsére szinte nullában. Csak néztem, mert 14:29-kor vastag pluszban voltam vagy 5 pozival, utána meg látom kiszedte mindet szinte nullában.
Figyelnem kellett volna és lezárni ahogy kell, az összeset. De szerencsére ez most csak demo volt. Ennek ellenére figyelni kell,...
Ekkora hírek allat - no kerskedés.- Ezt megtanultam.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4105) bobsys


bobsys
addikt

Van valami online kalendar ahol lehet nezni mikor jonnek a hirek?

(#4101) AMDFan : Admiralmarkets, Tadawul? Mondjuk az admiralmarkets az market maker mig tadawul ha jol emlekszem stp broker

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4106) rauschie válasza Ferdzsoo (#4104) üzenetére


rauschie
senior tag

Igazából azt nem tudom eldönteni, mázlim volt-e, vagy jól döntöttem, amikor az első stopom kivétele után beleugrottam a második shortba.
Jelenleg akkor kötök, ha az MACD vagy alul vagy fölül tanyázik és konvergál, a sztochasztikus szintén ugyanott és már metszette egymást a két vonal, MOM szintén ugyanott, tehát van bőven hova emelkednie/zuhannia (tehát vagy nagyon fönn van vagy nagyon lenn, de ugyanazt mondja, mint a fenti két indikátor), és az egész várt elmozdulás a 30 perces/ 1 órás grafikonon belőtt trend irányába történik. A konkrét belépési pont az árfolyam és a TSF indikátor metszéspontja 5perces grafikonon, aztán maradok a trendben amíg ez visszafelé meg nem történik, illetve ha a MOM és az árfolyam divergál, vagy az RSI nagyon nem akarja az igazságot, akkor újraértékelem a helyzetet. Ez alapján az első kötésem is jó volt, csak nem számítottam rá, hogy kiveszik a stoppomat. Végeredményben az indikátoroknak igaza lett, de nem tudom, hogy ez mázli volt-e vagy máskor is számítsak ilyesmire?

Itt egy kép a második kereskedésről, azzal a különbséggel, hogy ott kellett hagynom, ezért a gép zárta helyettem.
Az indikátorok föntről: ATR, MOM, sztochasztikus, RSI, MACD
Ti mit gondoltok?

(#4107) brd válasza bobsys (#4105) üzenetére


brd
nagyúr

Hogyne, pl.

The only real valuable thing is intuition.

(#4108) AMDFan válasza bobsys (#4105) üzenetére


AMDFan
addikt

Tadawult szokták ajánlani, meg Alparit. Ezek elég nagyok. Esetleg Fxpro.

(#4109) bobsys válasza brd (#4107) üzenetére


bobsys
addikt

Kosz.

(#4108) AMDFan van valami site ahol vannak ertekelesek a brokerekrol, ha jol emlekszem forex peace army a neve
Demo szamlat nyomok Admiralmarketnal is kulonosebb bajom nincsen veluk, csak nemtudom mint market makerek trukkoznek-e vagy sem, Tadawullal nincs semmi gond, szinten demon

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4110) Ferdzsoo válasza rauschie (#4106) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Huh. Nem Bonyolítod ezt egy kicsit túl? :D
Persze ha profitos vagy hosszú távon akkor király.
Csak nem szabad elfelejteni hogy nem az indikátorokat, hanem az árfolyamot kell lekereskedni... :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4111) rauschie válasza Ferdzsoo (#4110) üzenetére


rauschie
senior tag

Lehet, nem kötök sokat, devizapáronként napi 1-2x állnak együtt a dolgok ilyen szinten, de jelenlegi limitált ismereteim alapján ezek azok a pontok, ahol a stoppot nyugodt szívvel tudom 2-3x közelebb tenni a pozi nyitóárhoz, mint a profit célt.

Van valami, amit nem értek:
Vannak brókerek, akiknél fizetni kell az overnight ügyletekért és ki is fizetik a kamatkülönbözetet, és vannak, akik nem.
Na most, ha az előbbi brókernél nyitok pozit úgy, hogy a kamatkülönbözetet zsebre tehessem más nap, és a második brókernél ellentétes irányban teszem meg ugyanazt a tétet, akkor egyszer ugye levonódnak a spreadek, de ha mondjuk fél év múlva lezárom mindkét pozit mindkét brókernél, akkor a kamatkülönbséget leverage-el beszorozva kockázatmentesen zsebre tettem? Ez túl jól néz ki, hogy igaz legyen.

Annyi hátulütőt látok eddig, hogy nyilván a magas tőkeáttét miatt a portfólió mérete limitálja, hogy meddig leeht a poziban maradni, mivel a vesztes pozíciót egy idő után le kell zárni, a nyereség, amiből finanszírozom, pedig egy másik brókernél van.

[ Szerkesztve ]

(#4112) AMDFan válasza rauschie (#4111) üzenetére


AMDFan
addikt

Pontosan az a hátulütője amit írtál. Ehhez nagy tőke kell.

(#4113) kariad


kariad
senior tag

No végigolvastam mindent :C

(#4114) Caruso77


Caruso77
csendes tag

Sziasztok,

Az a helyzet, hogy olyan stratégiát keresek, amelyet viszonylag kevés szabadidőben is eredményesen lehet folytatni. Próbáltam keresgélni és arra jutottam, hogy erre swing vagy a hosszútávú kereskedés lehet megoldás. Kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek?

(#4115) kariad válasza Caruso77 (#4114) üzenetére


kariad
senior tag

És mivel akarsz kereskedni? Részvény? hati? deviza? áru?
Mert szerintem ha deviza hosszabb swing (napon túli) kereskedése sok tőkét igényel!
(hogy ki tudd ülni a mozgást)

De vannak nálam okosabbak majd kijavítanak, ha nem így van..... ;)

(#4116) brd válasza kariad (#4115) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem az hibás megközelítés, hogy ki kell ülni a mozgást. De ha már ez a terv, akkor kis tőkével kell indítani, majd, ha úgy látszik, marad a jó irány az árfolyammozgásban, akkor kell nyitni a következő pozíciókat. Inkább a megfelelő jelekre jókor kell nyitni a pozíciót, és akkor nem kell sokat várni. ;) Még1 okosság: a jó stratégiának mindegy, hogy rövid, vagy hosszú távra gondol vele az ember, nagyrészt ugyanúgy működnie kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#4117) kariad válasza brd (#4116) üzenetére


kariad
senior tag

Amúgy úgy gondoltam, hogy nagyobb stop kell egy swinghez, ezért kell több töke, aminek ki kell bírnia a mozgást!
Nem 5 perces gyertya alá fogja tenni a stopot! Hanem a naposhoz és az lehet több száz pip is! :R

De jöhet az ellenvetés ;)

(#4118) brd válasza kariad (#4117) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, én pedig erre írtam, hogy akkor kisebb tőkével kell kezdeni a kereskedést. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4119) Caruso77 válasza kariad (#4115) üzenetére


Caruso77
csendes tag

Nem szűkíteném le feltétlenül, hogy csak forex vagy részvény vagy index. Az a baj, hogy csak alakzatok alapján tudok még csak belépési jeleket keresni, így viszont sok ígéretes mozgásból maradok ki. Így viszont van, hogy akár hetekig nem találok belépési jeleket. Leginkább csak napos vagy maximum órás chartot nézek és az alapján döntök. Ha azonban van megfelelő lehetőség, akkor akár hetekig lehetek pozícióban, amíg teljesül a célár. Lásd DAX tavaly október közepétől december közepéig, vagy az S&P500 december elsejétől még mindig. Ha ezeket megfelelően le tudja kereskedni az ember, akkor elég jó kis profittal lehet számolni. Csak elég nagy türelem kell a kiváráshoz.

(#4120) kariad válasza Caruso77 (#4119) üzenetére


kariad
senior tag

Akkor bővítsd a tudásod, hogy ne csak alakzatok alapján kereskedj :)
Én velem az a baj épp nem lenne türelmem annyit várni.....

(#4121) batorpeti válasza kariad (#4120) üzenetére


batorpeti
tag

Sziasztok
Mostanság olvasgattam a topicot és engem is érdekelne ez a tőzsde dolog, az online kereskedés. A baj csak az hogy nincsen semmilyen gazdasági ismeretem, egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, de szeretném megtanulni. Tudnátok ajánlani esetleg valami könyvet amiből nagyon az alapoktól kezdve megtanulhatom ezeket a dolgokat? Vagy egyáltalán hol kezdjem?
Köszönöm

(#4122) AMDFan válasza batorpeti (#4121) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia!

Kecskeméti István két könyvét olvasd el ha érdekel a téma.
Ha célzottan a forex érdekel, akkor Matthias Weigel/Várkuti Géza - Forex Trading c. könyve elmondja az alapokat.

Online is van két oldal amit ajánlanék: Forexbázis és a BZForex

Ezt a fórumot is olvasgathatod, de azért arra készülj fel, hogy ha netről/fórumokból akarsz tanulni akkor nehéz lesz különbséget tenni a hasznos információ és a tévút között.

Üdv!

(#4123) batorpeti válasza AMDFan (#4122) üzenetére


batorpeti
tag

Igazából a nyersanyagokkal, nemesfémekkel való kereskedés érdekelne komolyabban. Ehhez is van esetleg valami könyvajánlatod?
Köszönöm a másik 3 könyvajánlatodat is. :R

[ Szerkesztve ]

(#4124) AMDFan válasza batorpeti (#4123) üzenetére


AMDFan
addikt

Sajnos ehhez nincs.

(#4125) Caruso77 válasza kariad (#4120) üzenetére


Caruso77
csendes tag

Pedig a türelem a kereskedésben igencsak sarkalatos kérdés.

(#4126) kariad


kariad
senior tag

Emailbe jött nekem... gondoltam feldobom a témát!Link Vélemény?

(#4127) AMDFan válasza kariad (#4126) üzenetére


AMDFan
addikt

Az én véleményem az, hogy nem használnám.

(#4128) brd válasza kariad (#4126) üzenetére


brd
nagyúr

Ez kb. a FAPTURBO/Megadroid szint. Ugyanúgy rábízod magad "valamire", ami persze lehet jó is, csak éppen senki nem garantál semmit.

The only real valuable thing is intuition.

(#4129) kariad válasza brd (#4128) üzenetére


kariad
senior tag

No igen!
Szerintem ez 2 Típusú embernek jó! Aki nem bízik magában a kereskedési rendszerében és a másik aki már csalódott vesztett sokat és másra akarja ezáltal bízni a felelősséget! :K

(#4130) FireShadow


FireShadow
senior tag

Lesz még valaha (elkövetkezendő pár hónapban) 210 felett a dollár? Vagy 1.3 alatt az EURUSD?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4131) kariad válasza FireShadow (#4130) üzenetére


kariad
senior tag

Lesz! Konkrét napot is mondjak? :DD

(#4132) iater


iater
csendes tag

üdv!

elég járatlan vagyok a témában
egy lényeges kérdésem lenne.
a tőkeáttét mit jelent számomra?
ok, hogy pl. 100 euro összeggel nyitok számlát, de pl. 100x-os tőkeáttéttel csinálom a forex-kereskedést.
elbukom.
konkrétan mennyit buktam? :)
a 100 eurot vagy a 100x-át?

(#4133) Gh0sT válasza iater (#4132) üzenetére


Gh0sT
addikt

Azt a tőkét bukhatod el maximálisan, ami a számládon rendelkezésre áll.
A 100x-os tőkeáttét kb. azt jelenti, hogy százszor gyorsabban, mint tőkeáttét nélkül. :) Százszor kisebb mozgás elég ahhoz, hogy ugyanazt a profitot/veszteséget realizáld, mint egyébként.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4134) Dzoli válasza iater (#4132) üzenetére


Dzoli
tag

A bróker be fog kötni neked egy 10000 eurós tranzakciót a 100 euró letétedért cserébe. Ha jó irányban mozdul az árfolyam akkor a 10000 euró nyereségét írják jóvá a számládon, és a letétet is visszakapod. Ha ellened megy az ár, akkor a letétből vonódik a veszteség, amíg csak el nem fogy. Ez most kb 137 pip lesz EUR/USD-ben.
Demón mindent ki lehet próbálni, mielőtt valódi pénzt kockáztatnál. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4135) anakonda válasza kariad (#4131) üzenetére


anakonda
csendes tag

Erre kiváncsi lennék ,meg hogy mikor kezd már szakadni a tőzsde? :K

(#4136) kariad válasza anakonda (#4135) üzenetére


kariad
senior tag

Melyik tőzsde? :)

(#4137) anakonda válasza kariad (#4136) üzenetére


anakonda
csendes tag

Nemzetközi tőzsde :B ...usa, dax , bux.
Remélem a héten már lejtmenetbe kapcsol mindenki!

(#4138) kariad válasza anakonda (#4137) üzenetére


kariad
senior tag

Sok a shortod mi? ;)

(#4139) anakonda válasza kariad (#4138) üzenetére


anakonda
csendes tag

:K tul sok nincs,de nyitottam itt ott ;) Na majd meglátjuk,vagy a stopp csap ki!
Te hogy látod a piacot,piacokat?

[ Szerkesztve ]

(#4140) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok.
Keresek egy egyszerű robotot MT4 alá, amely a manuális kereskedésemnél minden pozíció nyitásakor betesz automatikusan egy stop-ot pl. 5 pipre. Tudtok esetleg ebben segíteni? Olyanokat találtam, amelyek követő stoppokat tesznek be, de nekem elég lenne az egyszerű is. Sajnos az MT4 programozásához nem értek, így nem tudom 'lebutítani' a fentieket az én igényemre. Remélem valakinek pont van ilyenje :R

(#4141) Dzoli válasza indigo (#4140) üzenetére


Dzoli
tag

Erre legegyszerűbb lenne scripteket használni.
Azokhoz tudsz billentyűkombinációt is rendelni, így gyorsan lehet velük kötni.
Én legalábbis így csinálom.

Találsz ilyeneket itt.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4142) FireShadow válasza kariad (#4131) üzenetére


FireShadow
senior tag

Hát ilyen 1.37-ek elég elszomorítóak.. :D De 1:1ben vagyok ugyhogy megvárom mig kedvező szintet ér el. Hacsak nem tervez csődbe menni az USA addig. :Y

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4143) Caruso77


Caruso77
csendes tag

Sziasztok,
Mostanában az Elliot-hullámokat tanulmányozom és próbálnom felismerni. Az EURAUD grafikonja volt amit most vizsgáltam. De úgy tűnik, hogy nem jó, mert nem jön ki rendesen a korrekció a végén. Legalábbis nem tudtam rendesen besorolni. Szerintetek hol lehet a hiba? Vagy egyszerűen csak egy szabálytalan korrekcióról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#4144) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Üdvözletem!
Ez miez? Mire elolvastam a fórumot meg is szűnt? Remélem, hogy nem, :)
Nem tudom, hogyan kerültem ide, de érdekel, maradok. Elkezdtem az Oandán demózni, 2 óra múlva sztem nullázom is tőkém. :) Mindenesetre nagyon érdekel a téma, bízom benne, hogy sikerül aktiválni a fórumot. Profitra fel! :D

(#4145) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Mindenki elbukta mindenét és újra tőkét halmoz fel? :)

(#4146) brd válasza Amoroso (#4145) üzenetére


brd
nagyúr

Mire gondolsz? Volt kérdés?

The only real valuable thing is intuition.

(#4147) Amoroso válasza brd (#4146) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Kérdés? Igazad van, kérdés nem volt. Azt gondoltam, hogy gyűjtjük a tapasztalatokat, eseményeket. Kinek, hogyan megy, hogyan nem. Én például 2 hetes trial accountal most 2% + nál járok, nagyon amatőr módon buktam vissza 7-ről. Egy kitörést szépen feldíszítettem short-al, nagyon csinos lett. :) Jó kis tapasztalan szerzés volt, hogy ne csak 1 idősíkon figyelgessem az eseményeket. Sikerült hozzájutnom, egy technikai elemzésről készült dolgozathoz, abból tanulgatok. Aztán beszerzek valami "komolyabb" anyagot. Addig is csak ügyesen! :D

(#4148) brd válasza Amoroso (#4147) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, én értem félre a topic célját, de szerintem az nem egy dicsőségtábla összeállítása, hanem egymás segítése, és a tapasztalatok (problémák, megoldások) megosztása lenne.
Az eredményhez persze gratulálok. ;)
Ha érdekel, én éppen azzal küzdök, hogy nyereséges robotot szinte majdnem biztosan tudnék írni (a saját stratégiám alapján működne), de kézzel még nem tudom úgy lekereskedni a helyzeteket, hogy az mindig nyereséges legyen. Tudom, fura, de ez van...

The only real valuable thing is intuition.

(#4149) _AnTi_


_AnTi_
tag

Sziasztok!

Nem tudom, érdekel-e valakit, de én most vettem észre, hogy végre az Oanda is megy már MT4-gyel! Szvsz ideje volt már meglépniük...
Én biztosan így fogom használni ezután!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4150) AMDFan válasza brd (#4148) üzenetére


AMDFan
addikt

"Ha érdekel, én éppen azzal küzdök, hogy nyereséges robotot szinte majdnem biztosan tudnék írni (a saját stratégiám alapján működne), de kézzel még nem tudom úgy lekereskedni a helyzeteket, hogy az mindig nyereséges legyen."

Ezt kifejtenéd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.