Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) ForexGuru válasza #83856896 (#4299) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

nincs esetleg olyan indikátorod amit ATR-t mutat % osan?

(#4302) #83856896 válasza ForexGuru (#4301) üzenetére


#83856896
törölt tag

az meg minek? :D
itt van egy egyszerűsített ATR:

http://www.forexdeviza.hu/?q=Metatrader-indikatorok

amúgy a klubba is érdemes tag lenni. 5000ft/hó + ussbforex.com
bocsi a reklámért.

[ Szerkesztve ]

(#4303) yosidek


yosidek
újonc

sziasztok..galaxy tabbal próbálgatom az oandát, nem tudjátok véletlenül, van-e lehetőség 2-3-4 órás gyertyákra, mert maga a program csak 1 órásba és 1 naposban mutat. köszi
vagy esetleg más programot, ahol láthatok gyertya adatokat?

(#4304) brd válasza yosidek (#4303) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyan nem Oanda, de amit ezek közül egyik sem tud, arra valószínűleg nincs is szükség (mobile/tablet vonalon): egyik, másik.

The only real valuable thing is intuition.

(#4305) yosidek


yosidek
újonc

este tudom csak átnézni, de első pillantásra megfelelő lesz
nagy köszönöm a segítséged!!!
minden jót!

(#4306) yosidek


yosidek
újonc

este tudom csak átnézni, de első pillantásra megfelelő lesz
nagy köszönöm a segítséged!!!
minden jót!

(#4307) Fecdzo válasza yosidek (#4303) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Oanda és mobil eszköz párosítás a lehető legrosszabb....remélem csak demozni akarsz ezzel a párossal...Éles kereskedésre nagyon nem ajánlott egyik sem külön-külön nemhogy még együtt...csak óvatosan...

fulekitrading.wordpress.com

(#4308) ForexGuru válasza yosidek (#4303) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

egy lehetőséged van tableten,hogy távoli asztalt kell használnod....ha nem tudod miről beszélek gugli

(#4309) Ferdzsoo válasza Fecdzo (#4300) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"bar pintereket fenntartasokkal kezelnem)"

Ha ezt kifejtenéd bővebben nagyon megköszönném, érdekelne a véleményed mint tapasztalt trader, jövőre tervezem hogy megyek a 4 napos tréningjükre. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4310) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4309) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

az hogy ők a pénzt nem kereskedésben szerzik hanem tanítatásban
a módszerükkel lehet nyereségesen kererskedni de csak fejlesztéssel
sztem ezt fogja irni :DDD

(#4311) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4309) üzenetére


Dzoli
tag

Én nem adnék annyi pénzt érte. Beszereztem kb 50db (100 óra) online klub videót, azokból gyönyörűen meg lehet tanulni mindent. Nekem egyébként sem fekszik a H1-H4 időtáv. De a trendkövető gondolkodásmódot, valamint a nagy nyerő kötések, és a kockázatkezelés fontosságát nagyon szépen meg lehet tanulni tőlük.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4312) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4310) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha nem működne a módszerük, akkor nem tudnának a taníttatásából sem megélni. :N
Szerintem.
legalábbis ilyen jól, és ennyi ideig nem. Ha valamilyen rendszer nem működik, akkor azzal csak ideig óráig lehet lehúzni az embereket vele.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4313) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4312) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

". Ha valamilyen rendszer nem működik, akkor azzal csak ideig óráig lehet lehúzni az embereket vele."

irtam én ilyet?
"a módszerükkel lehet nyereségesen kererskedni"
nem

:W

(#4314) kariad válasza Ferdzsoo (#4312) üzenetére


kariad
senior tag

Csak a tanítás biztosabb pénz :K Nincs kockázat. És más elmondani megmutatni, majd te ezt élőben ugyanúgy csinálni! Ott az a francos emberi tényező az meg te saját magad vagy! :R

(#4315) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

Meg a másik hogy ugy beszélünk a "módszerükről" mintha vmi új dolog lenne...
Pedig az egész trendvonal törésre épül, semmi másra.

(#4316) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4315) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Potnosan ezért tetszik, mert végletekig egyszerű.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4317) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4316) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ez alapján kereskedsz?

[ Szerkesztve ]

(#4318) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4317) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jelenleg nem kereskedem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4319) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4318) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

akkor régebben ez alapján kereskedtél? és milyen eredményel?
vagy
régen más alapján kereskedtél amivel nem tudtál profitablils lenni és új rendszert keresel?

(#4320) Dzoli válasza ForexGuru (#4315) üzenetére


Dzoli
tag

Azért ennyire nem egyszerű. Egy dolog, hogy vonaltörések adják a szignálokat, de ez csak a rendszer egyik része. A fő hangsúly a trendkövető gondolkodáson, a pozíció sor építéseken, és a szigorú kockázatkezelésen van.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4321) ForexGuru válasza Dzoli (#4320) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Te kereskedtél az ő módszerükkel?ha igen eredmény?

(#4322) Dzoli válasza ForexGuru (#4321) üzenetére


Dzoli
tag

Alaposan tanulmányoztam, és a számomra hasznos dolgokat felhasználtam belőle a saját rendszerem kialakításakor. Nekem nem fekszik a H1-H4 időtáv, én attól pörgősebb vagyok.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4323) ForexGuru válasza Dzoli (#4322) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

5percesen is lehet csinálni ha épp szerencséd van :DDD

(#4324) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

Tegnapi eur usd megmozdulás adatok közlése után.
Volt egy 114,9 pipes 15 perces gyertya, de ha leváltok 1 percesre ott meg ki van véve az a gyertya amivel kezdődött ez a nagy mozgás, üres a helye.....
Miért?

[ Szerkesztve ]

(#4325) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4319) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"régen más alapján kereskedtél amivel nem tudtál profitablils lenni és új rendszert keresel?"

Ígyvan.
A probléma nem ismerem 100%-ig a stratégiájukat, emiatt is akarok elmenni a tanfolyamra.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4326) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Érdekelne, hogy milyen programmal érdemes elkezdeni tőzsdézni.
Előre köszönöm válaszaitokat :R :R

(#4327) ForexGuru válasza Cimbooora (#4326) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Én meta trader 4et javaslom vagy a dukascopy felületét

[ Szerkesztve ]

(#4328) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Lehet buta kérdést teszek fel, de a Fibonacci visszatérés csak a devizánál van így van akár más értékpapíroknál?

(#4329) ForexGuru válasza Cimbooora (#4328) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Bármire fel lehet tenni,részvénynél jobban működik mint devizán.
faterom állásponta a fibóról: "vudu az egész" :DDD

XD

[ Szerkesztve ]

(#4330) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

A Metatrader demo verziójában is lehet devizán kívül mással kereskedni?

(#4331) ForexGuru válasza Cimbooora (#4330) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

brókertől függ.
szinte mindenhol van arany ezüst,
sok helyen van cfd, futures
részvényel még nem talákoztam sehol se metában

[ Szerkesztve ]

(#4332) Dzoli válasza ForexGuru (#4323) üzenetére


Dzoli
tag

Semmi köze nincs az alacsony időtávú kereskedésnek a szerencséhez. Ott ugyanúgy kialakulnak a mozgásrendszerek, csak jobban befolyásolják őket a magasabb idősíkok mozgásai. Ezért a rajtuk való kereskedés kicsit több agymunkát, és nagyobb rutint igényel. Cserébe viszont sokkal több kereskedési lehetőséget kínál a piac.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4333) ForexGuru válasza Dzoli (#4332) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

persze hogy nem szerencse....jó kiveszem a tőzsdei szóhasználtomból ezt a szót.
Én ugy értem hogy 5 percesen túl voltatilis akár az eur usd is...nem is beszélve sok másról.
túl sok kistopolás van.

[ Szerkesztve ]

(#4334) Dzoli válasza ForexGuru (#4333) üzenetére


Dzoli
tag

Normál piacon eurusd-ben bőven elég a 20 pip, még sok is.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4335) ForexGuru válasza Dzoli (#4334) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Milyen RRel?

Te robotozol hogy mindig egyforma SL-t használsz?
Nekem még nem volt két egyforma trédem....
sl tp távolságban pipben

[ Szerkesztve ]

(#4336) brd válasza ForexGuru (#4324) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, ott nem volt kötés. Más brókernél sincs ott?

The only real valuable thing is intuition.

(#4337) ForexGuru válasza brd (#4336) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

dukascopyéknál rendbe van, de 39,5 pipes gap eur usdon...napközbe :(
ez azért zavaró mert lehet bent van az SLed de ha ott van a gap akkor semmit se ér...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4338) Dzoli válasza ForexGuru (#4335) üzenetére


Dzoli
tag

Manuálisan kereskedem M5 idősíkon. Csak olyan helyeken lépek be, ahol eurusd-ben több mint elég számomra a 20 pip, vagy ettől kevesebb.
Ugyan mi alapján számolsz RR-t? Egy képzeletbeli célár alapján ami vagy bejön, vagy nem. Lehetne minden kötésem 1:20 RR arányú is, mert előre nem tudhatom meddig fog eljutni az ár. De nyugodtan kijelenthetném ott van az én céláram, ezért ennyi az RR-em. Ezt a "statikus" szemléletet, hogy kössünk egy képzeletbeli RR-el, és várjuk meg mi történik (stop vagy célár) én már rég elhagytam.
Egy dolog érdekel: Van-e akkora mozgási potenciál a következő hullámban, hogy a kockázatot ki tudjam venni belőle részzárással. Ha ez megtörténik, akkor a legrosszabb eset ami bekövetkezhet, hogy lesz egy 0 végösszegű tranzakcióm. Minden más esetben profitot fogok termelni. A trendkövető gondolkodásmód miatt pedig ezek a profitok jóval nagyobbak, mint a nagy ritkán bekövetkező teljes induló pozícióval történő stoppolódás. Ezek sem tényleges stoppolódások, mert legtöbbször hamarabb észreveszem, ha nincs igazam, mint hogy a stopig eljutna az ár.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4339) ForexGuru válasza Dzoli (#4338) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Igen ez a RR számolásról sokat lehetne vitázni... nekem sincsen céláram vagyis betett TP.
De végülis te is vmi ilyet csinálsz "mozgási potenciál a következő hullámban"
Igaz nem értem ezzel mire célzol.
Nincs rosz vagy jó rendszer szerintem, biztos sokan tudnak profitálni indikátorok kereskedéséből attól függetlneül hogy én haszontalannnak látom őket mint be és kilépési szignálok..

"mint hogy a stopig eljutna az ár."
Hát ezzel biztos sok vesztőt csinálsz magadnak....

(#4340) brd válasza ForexGuru (#4337) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, kis forgalmú/MM brókerről van szó. Egyik bróker sem jótékonysági intézmény, de ezek különösen nem; ha neki veszteséget okozna egy ilyen ugrás, akkor simán úgy alakítja az árfolyamot (mármint az ő általa mutatott árfolyamot), hogy akár egy nagy gap is lesz rajta. Ha ez ellen akarsz tenni, akkor azt csak EA-val tudod megoldani. Azt kell benne megoldani, hogy ha elér, vagy áthalad egy szinten (az óhajtott SL) az árfolyam, akkor lezárja a pozíciót, ez annyiban több a sima SL-nál, hogy ha átment rajta, akkor is folyamatosan zárni akarja. A másik lehetőség, hogy nagy/STP/ECN brókernél nyitsz számlát, náluk ez ritkább.

The only real valuable thing is intuition.

(#4341) ForexGuru válasza brd (#4340) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

egynelőre kis összegű a számlám, nem zavar.
dukasopy ügyfél leszek majd ha növekedek :K

(#4342) Dzoli válasza ForexGuru (#4339) üzenetére


Dzoli
tag

Ugyan miből vontad le azt a következtetést, hogy sok veszteséges kötésem lenne? Valld be, hogy csak találgatsz. :)

Sok pipet mindenkinek a jövő hétre is!

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4343) ForexGuru válasza Dzoli (#4342) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Gondolom ez demó ?

(#4344) ForexGuru válasza ForexGuru (#4343) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Hú most kerestem rá a hszeidre , jó régen tőzsdézel már ahogy látom.

(#4345) Dzoli válasza ForexGuru (#4343) üzenetére


Dzoli
tag

Fejlesztés alatt van egy célirányos forex oldal (gyakorlati kereskedés M5 idősíkon), ahhoz készült ez a demó számla mellékes időmben. A Myfxbook publikáció, és a Twitter követés megvalósítását teszteltem vele. 3 éve foglalkozom a témával, más nyilvános helyeken Archenius nicknévvel találsz meg, de ez volt az első fórum ahová írogatni kezdtem.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4346) ForexGuru válasza Dzoli (#4345) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Én nem fórumozok máshol, mert nem igazán látom értelmét...
Csak próhardveren mert már nagyon régen fent vagyok, nem ezzel az accal...
(azt törölték személyeskedés miatt) :DDD

(#4347) _AnTi_


_AnTi_
tag

ForexGuru, Feree13: Én voltam a Pintér Péter féle tanfolyamon, ha van kérdésetek a tapasztalataimról, szívesen válaszolok!
Röviden: Ahogy Dzoli is írta, a MM része a dolognak nagyon rendben van, nekem fekszik az 1h/4h grafikon (munka mellett nyomom). Jelenleg demózok, építem a tanultakat a stratégiámba.
~2,5 éve foglalkozom a forex-szel kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Volt már éles számlám is - nem jött be, pedig előtte demón király voltam. :)
Most sokkal megfontoltabb vagyok, hogy megismertem a Money Managementhez való hozzáállásukat. A beszállóim/kiszállóim nem pont ugyanolyanok, mint amiket ők oktatnak, de úgy érzem, hogy sokat tanultam. Indikátort nem használok, csak néhány trendvonalat.
Egyébként a stratégia nagy része fent van a neten, de sokat tanultam a tanfolyamon.
Jelenleg június óta (tehát kb. 1 hónap alatt) ~12% profitom van, ami ugyan nem világmegváltó, de az eddigi - hosszútávú - bukóimhoz képest ez óriási előrelépés.
Amivel nagyon elégedett vagyok, hogy nagyon sok lett a nullás trédem és nagyon kevés a bukó.
Most - programozó vagyok - csinálok egy félautomata mókát a stratégiámhoz, mert sok nyereségtől esek el, mivel nem tudok sokat Forex előtt lenni és nem tudok rendesen építkezni (a munkámat meg jobban szeretem, minthogy abbahagyjam a Forex miatt).

Bocs, ha hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4348) ForexGuru válasza _AnTi_ (#4347) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Köszi kedves vagy, nincs kérdésem :)

(#4349) ForexGuru válasza _AnTi_ (#4347) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Mint irtad minden fent van a neten, pl az is amit tanfolyamon levetítenek...
amiről beszélnek.
"sokat tanultam a tanfolyamon."
Mégis miért éri meg elmenni? Érdekelne, ha van kedved leírhatnád. :K

(#4350) Dzoli válasza ForexGuru (#4349) üzenetére


Dzoli
tag

A Péter egy nagyon jó előadó, és nem beszél hülyeségeket. Egy jó tanfolyamon nem feltétlen hallasz új dolgokat. De segíthet abban, hogy az a rengeteg információ amit lassanként összeszedsz letisztuljon, és összeálljon a fejedben. Ráébredj olyan elvekre, és összefüggésekre, amik eddig is ott voltak, csak te magadtól valahogy elsiklottál felettük. A végén pedig úgy jössz ki, hogy megint tanultál valami hasznosat. Ha pedig mégsem érzel így, szó nélkül visszaadják a pénzedet.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.