Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Dzoli válasza Caruso77 (#5999) üzenetére


Dzoli
tag

A nyereség/veszteség a devizapár második tagjában képződik!
USD/CHF esetén 0,1 lotnál 1 pip elmozdulás 1CHF nyereség vagy veszteség.
0,03 lot 108pipes mozgása 32,4CHF nyereség. EUR/CHF keresztárfolyama most 1,214.
Hogy EUR-ban megkapd a profitodat a 32,4CHF-et osztani kell a váltószámmal (1,214), ami kiadja a 26,7 EUR profitodat.
Spreaddel itt nem kell külön számolnod, eleve az azzal növelt áron nyílt a pozíció, így már nyitáskor megfizetted.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6002) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen stratégia értékelési mutatókat ismertek, amik jól mutatják a strat. erejét?

A következőket ismerem: profit factor, payoff ratio, max. DrawDown, találati arány, legnagyobb veszteség, átlagos veszteség, legnagyobb nyereség, átlagos nyereség, összes nyereség, átlagos kereskedési idő, kötések száma.

Portfólió értékelési mutatókra szintén kíváncsi lennék.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6003) Ferdzsoo válasza Santosh (#6002) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem a payoff ratio a legjobb, azzal egyszerűen lehetetlen átvágni magadat...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6004) #83856896 válasza Santosh (#6002) üzenetére


#83856896
törölt tag

itt egy kép. ezek a legfontosabb mutatók. ezekből sok információt tudsz kinyerni a stratégiáddal kapcsolatban.
az hogy mibe nyitottál egy pozit,mikor és hogy shortoltál vagy longoltál, azok nem olyan lényeges infók.

az átl. vesztő trade,legkisebb/legnagyobb vesztő trade oszlopok azért nem szerepelnek, mert azok mindig 1 R-ek. 1 R értéke = a kockáztatott összeg/trade.

sindler

[ Szerkesztve ]

(#6005) #83856896


#83856896
törölt tag

itt van egyébként egy olyan napló(egy női tradertől), amiben sok infót ki lehet nyerni, de ebben olyan infók vannak, ami számomra nem értékes. azt is hozzátenném, hogy nekem egy 1 be- és kilépési szignálom van.
tehát nekem nem is kell annyi mindent a naplóba írni. az hogy mennyi a kezdeti kockázat, azt minek töltsem ki, amikor mindig 1 R. vagy az R/R-t minek írjam, amikor az mindig jó az én stratégiámnál. + nálam max. drawdown is megegyezik a max. egymás utáni vesztő trade-el. tehát csak a lényeges dolgokat teszem a naplóba. de ez függ a személyiségtől és az alkalmazott stratégiától. mindig azt kell betenni a naplóba, ami a saját stratégiád fontos kimutatásait megmutatja.

(#6006) Santosh válasza #83856896 (#6005) üzenetére


Santosh
tag

Köszönöm!

(#6007) Santosh válasza Ferdzsoo (#6003) üzenetére


Santosh
tag

Köszi a hsz-t, de ezzel nem értek egyet. A payoff ratio definíciója a következő: átlagos nyereséget osztjuk az átlagos veszteséggel.

Ez azt jelenti, hogy nekem ha van 2 sokat hozó kötésem, és van 8 kisebb bukó kötésem, lehet hogy az egyenlegém csökken, a payoff ratio-m viszont lehet 1 felett bőven.

Akkor én már inkább a profit factor-ra szavaznék, az legalább megmutatja, hogy plusszos a strat. vagy mínuszos. De ez sem üdvözítő önmagában, ezért kell a többi mutató is (a payoff ratio is természetesen).

(#6008) Ferdzsoo válasza Santosh (#6007) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha a payoff ratiod 1 felett van, nem lehetsz vesztesèges...
Szàmold ki...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6009) Santosh válasza #83856896 (#6005) üzenetére


Santosh
tag

Egyébként a max. DrawDownt úgy számítják, hogy az eddig elért legnagyobb számlaméret hány %-al csökkent vissza maximum. Ez nagyon jó mutató, hiszen ha valaki elért 1 év alatt teszem azt 40%-os összhozamot, viszont volt neki 50%-os max. Drawdownja, akkor az a stratégia nagyon kockázatos. De nyilvánvalóan az egyén dönti el, hogy milyen habitusú kereskedő, mit vár el a trade-től.

(#6010) Santosh válasza Ferdzsoo (#6008) üzenetére


Santosh
tag

De lehetsz veszteséges.

Volt pl. 10-ből 2 nyerő kötésed, átlag 50pip. És volt mellette 8 vesztő kötésed, átlag 25 pip.

Payoff ratio: 50/25=2
Összhozam: 2*50-(8*25)= -100 pip Tehát veszteséges lehetsz 2-es payoff ratio-val is.

Te szerintem a profitfactorra gondolsz:

Az előbbi gondolatmenetet követve:

profit factor = 100/200 = 0,5

Tehát ha a profit factor 1 felett van, akkor nem lehetsz veszteséges.

(#6011) _AnTi_ válasza Santosh (#6010) üzenetére


_AnTi_
tag

Lehetsz veszteséges, ezért kell a találati aránnyal kiegészíteni, így megtudod, hogy milyen payoff ratio szükséges ahhoz, hogy nyereséges legyél.
50-50 találati aránynál 1-es payoff ratio kell, hogy nullán legyél, míg mondjuk 40/60 (nyereség/veszteség) aránynál már 1,5-re van szükséged.
Ennek segítségével tudod kiszámolni, hogy milyen Risk/Reward arányú pozíciókat célszerű felvenned.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#6012) #83856896


#83856896
törölt tag

Payoff Ratio

Átlagos nyereségek/átlagos veszteségek

Pl.
100 USD/1000 USD = 0.1 Payoff Ratio
1000 USD/100 USD = 10 Payoff Ratio
1000 USD/500 USD = 2 Payoff Ratio

Nézzük az utolsó példát:
1000 USD/500 USD = 2 Payoff Ratio

Megállapítottuk, hogy a Payoff Rationk: 2.
Tehát a nyereségek 2* akkorák, mint a veszteséges tradek.
De mi van, ha a találati arány 20%?
Akkor 10 tradeből 8 veszteséges lesz.
Tegyük fel, hogy egy veszteséges trade elvisz 100 USD-t.
Akkor 8*100 USD az 800 USD veszteség.
Volt 2 nyerő trade. A nyerő trade ugye 2* akkora, mint a
a veszteséges trade. Tehát 1 nyerő trade=200 USD.
De 2 nyerő trade volt, tehát az össz. nyereség 400 USD.
Az eredmény: 400 USD nyereségből ki kell vonni 800 USD veszteséget.
A végeredmény: -400 USD. Tehát a 2-es Payoff Ratio nem elegendő
ahhoz, hogy nyereséget termelj 20%-os találati aránnyal.
A tanulság az, hogy a Payoff Ratiot a találati aránnyal együtt kell nézni.
Most hogyan tudnánk megállapítani, hogy mekkora Payoff Ratiot kell elérnünk
20%-os találati arány mellett?
El kell osztani a VESZTESÉGES TRADEK ARÁNYÁT a találati aránnyal.
Ha a találati arányunk 20% és a tradek száma: 10, akkor az azt jelenti, hogy
10-ből 8* veszítünk és 2* nyerünk. .
80/20=4! Tehát 4-es Payoff Ratioval tudjuk a számlánkat NULLÁN tartani.
5-os Payoff Ratioval meg nyereséget termelünk.

Feree13 írta:
"Ha a payoff ratiod 1 felett van, nem lehetsz veszteséges..."

Lehet nyereséges 1 alatti payoff ratioval is.
Ha például a Payoffod 0.66, akkor ugye a találati arányod 60%.
(40%vesztő/60%nyerő=0.66)
Tehát legyen a veszteséges trade: 100 USD.
Legyen 10 trade. Ebből ugye a veszteséges tradek száma: 4(60%-os találati aránynál).
A veszteség össz. értéke=400USD.
A nyereséges tradek száma: 6. 1 nyereséges trade értéke=a veszteséges trade 66%-a, tehát 66 USD.
6*66=396 USD nyereség. A veszteség 400 USD volt. Tehát mondhatjuk, hogy nullán vagy 0.66-os Payoff
Ratioval. 60%-os találati aránnyal és 1-es Payoff Ratioval nyereséges a rendszered.

Santhos a Drawdown fontos mutató. Stratégiától függ.

sindler

[ Szerkesztve ]

(#6013) _AnTi_ válasza #83856896 (#6012) üzenetére


_AnTi_
tag

Asszem ezt jól kifejtettük, csak a terjedelem különbözik "kissé"... :)

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#6014) Ferdzsoo válasza #83856896 (#6012) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igazatok van, a találati aránnyal kell együtt nézni. My bad. :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6015) Gibkey


Gibkey
csendes tag

ATC broker, valaki személyes tapasztalat ?

(#6016) aAron_


aAron_
őstag

Financial Engineering and Risk Management - azt hiszem ez egy hatalmas lehetőség, hátha érdekel valaki mást is rajtam kívül

vannak egyéb tanfolyamok is kb a világ top egyetemei által:

https://www.edx.org/
https://www.coursera.org/
https://www.udacity.com/

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#6017) aAron_


aAron_
őstag

ez is érdekes lehet: Computational Investing, Part I

What is your ikigai?

(#6018) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Majd írj egy szösszenetet ,hogy milyen volt.

(#6019) Dany007


Dany007
veterán

Üdv emberek!

Szó szerint évek óta nem jártam itt. Legutóbb valamikor 2009 környékén. :)

Viszont a helyzet most úgy alakul, hogy elképzelhető, hogy lesz lehetőségem beszállni élesben is. Konkrétan forexre gondolok. Anno sok ideig csináltam a demó programban persze csak pár szakkönyv kiolvasása után, elég egyedi kereskedési stratégiával. Viszont a várakozásaimat úgy ahogy hozta.

Egyelőre csak 1-2 általános információban szeretném kérni a segítségeteket. Anno az Oanda forex platformján gyakoroltam és szeretnék továbbra is ennél maradni. Ez lenne az első kérdés, hogy esetleg van valakinek tapasztalata Oandával élesben? Mennyiben különbözik a demó program az élestől? Már ha egyáltalán van különbség.
Következő kérdésem csak annyi lenne, hogy vázlatosan miként működik az éles számla nyitása és a kereskedés elkezdése? Úgy képzelem el, hogy egyszerűen regisztrálok online, online nyitok egy számlát az Oandánál melyre itthonról utalok pénzt persze dollárt és ennyi. Amit nem tudok, hogy az esetleges nyereséget miként tudom visszautalni magamnak az itthoni számlámra? Van-e valami limit, átfutási idő? Korlátozás? Vagy ugyanúgy működik mint egy mezei számla utalgatok oda-vissza ahogy kedvem tartja?

No, azért még bónusznak leírnám a kereskedési "stratégiámat" ha lehet ezt az elképzelést így nevezni. Mert ugyan nálam eddig demóban működött, de nem tudom hosszútávon mennyire életképes.

Természetesen csak is EUR/USD párral kereskednék. Annyi tőkét befektetve, hogy tőkeáttét segítségével 50.000 egységet tudjak vásárolni egy pozíció nyitásával. Az egész kereskedést real-time-ban csinálom. Tehát, hogy ott ülök a platform előtt és figyelem az árfolyam alakulását. Az egyértelműen látható "trendcsatornákra" mennék. Mindezt a különböző indikátorok jelzéseivel egyeztetve természetesen. Figyelembe véve több chartot is 1 órás, 30 perces, 5 perces stb... A konkrét pozícióba állást az 5 perces charton tenném meg abban az esetben ha az árfolyam áttöri a trendvonalat és egyértelmű kitörés kezdődne. Tehát ha 5 perces charton egyértelmű kitörést tapasztalnék, amit az indikátorok is megerősítenek - esetleg az alakzatok már amennyire azok pontosak egy 5 perces charton - akkor annak megfelelően pozícióba állnék. Itt kap szerepet az 50.000 egység megvásárlása. Ugyanis erre azért van szükség, hogy a lehető legkisebb elmozdulás után is relatíve sok profitot kapjak. És relatíve sok alatt 10-20$-ra kell gondolni. Ez viszont a töke áttétnek köszönhetően relatíve kevés, pár százados /ezredes elváltozás során már meg van. Tehát kitört az árfolyam, én pozícióba álltam. Természetesen azonnal állítok be stop/loss és take/profit értékeket viszont továbbra is folyamatosan figyelem. Mikor elérte az előre kalkulált profitot mondjuk 10$-20$-t akkor egyből zárom a pozíciót. Nem várom meg a további emelkedést vagy csökkenést, nem kockáztatok. És ennyi. A következő pozícióba állást csak akkor ejtem meg ha újra egyértelműen berajzolható trendet találok és ott ismét kitörést tapasztalok.
Nagyjából ennyi. A saját igényeimnek megfelelően így elég lenne napi 50-70$ profitot összehozni, - persze ebben több vesztes és nyertes pozíció is szerepel - amit annak idején 4-6 poziból össze is sikerült hozni.
Tudom, hogy ez idétlenül hangzik, tudom, hogy szó szerint baromságnak tűnik, de annak idején 7-8 hónapon át csináltam minden egyes nap és működött.

Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#6020) Dzoli válasza Dany007 (#6019) üzenetére


Dzoli
tag

Ha szerinted működik, akkor hajrá!
Állításod szerint figyeled a magasabb idősíkok mozgását is (H1-M30), és ezeknek megfelelően lépsz piacra kis idősíkon (M5). Akkor kellene hogy legyen egy hosszabb távú elképzelésed is az árfolyam jövőbeli alakulásáról.
Ha van, akkor miért akarsz kiugrálni pár pip után?
0,5 lot EUR/USD 4 pip elmozdulással csinál 20$-t. Egy erős árszint, vagy egy komolyabb trendvonal megtörésekor kemény harc alakul ki, ahol az árfolyam akár 15-20 pipes kilengésekre is képes ezen a páron, mire eldől az új irány.
Aki árfolyam elmozdulásból szeretne profitálni, az szerintem csak úgy lesz eredményes hosszú távon, ha időt tud hagyni a mozgásnak, és minél tovább a piacon tud maradni egy jó irányú mozgásban. Nem nagy pozimérettel kellene megpróbálni kis elmozdulást elkapni, hanem kis pozimérettel minél tovább meglovagolni trendeket, akár rá is építeni, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6021) Dany007 válasza Dzoli (#6020) üzenetére


Dany007
veterán

Úgy ahogy mondod.
Nagyobb intervallumban meghatározom, hogy milyen irányú a trend és alapvetően attól függ, hogy kisebb "idősíkokban" long vagy short-ba állok-e.

Mutatok egy példát:

Ez tegnap csak egy próba volt, hogy kipróbáljam működik-e még az account-om az Oandánál, illetve, hogy a páromnak megmutassam mire is gondoltam.
A két trendvonalat 1 órás intervallumban húztam meg, a pozícióba állás pedig 5 percesen történt. A kis zöld nyilaknál álltam longba, majd a pirosnál zártam a pozit. Ez a kettő amit látsz, ez 20$-t jelentett volna, ha élesben csinálom.
De amint látszik nem kockáztatok sokat, mert ekkora tőkeáttétnél gyorsan sokat veszthetek aztán jön a margin call... :U Annyi a negatívuma, hogy mocskosul idegölő így. Azért elég higgadtnak és tudatosnak kell lenni közben.

Azért nem csinálom kisebb téttel hosszabb távon, mert úgy érzem ahhoz nem elegendő a tudásom. Amit mutattál képet, az elsőt. Ott szépen berajzoltad a trendcsatornát amikre én hajtok. Itt akár azt is meglehet játszani amíg az árfolyam a csatorna két széle között ingadozik. Mikor az alján van longba állni, mikor a tetején akkor shortba. Persze a stop/loss-t mindig beállítom, hátha... No de én inkább ezekből a csatornákból való kitörésre játszok. A tőkeáttét miatt ha kitör az egyik irányba az árfolyam akkor már biztos, hogy meglesz az a 20$-om. Mindezt persze 5 perces charton. Ha ezt sikerül egy nap 3x megcsinálnom akkor aznapra már be is fejezhetem az egészet.

(#6022) Dzoli válasza Dany007 (#6021) üzenetére


Dzoli
tag

Jól látod, hogy idegölő. Pont azért, mert gyanítom túlságosan nagy méretű a pozíció a kereskedési tőkéhez képest. Ha demóban izgulsz miatta, mi lesz éles számlán?
Lebeszélni nem akarlak, próbáld ki, majd meglátod.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6023) Dany007 válasza Dzoli (#6022) üzenetére


Dany007
veterán

Teljesen igazad van. Ezért is próbálok érdeklődni ki hogy látja.
Demóban azért is izgulok mert megpróbálom a lehető legkomolyabban venni. De persze a tényleges kezdés előtt szeretnék újra belerázódni a demóba. Plusz asszem újra elolvasom a könyveimet, meg asszem még van valahol tanfolyam dvd-m is ezzel kapcsolatban.

(#6024) Ferdzsoo válasza Dany007 (#6019) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én sem tartom jó megoldásnak kis tőkével nagy kötésegységek vállalását, igaz hogy így hamarabb elérheted a célodat (10-20$) viszont rossz forgatókönyv esetén ugyanilyen hamar ugyanennyit buksz.
Szerintem a legfontosabb a kereskedésben a kockázatkezelés. Amit leírtál az alapján ennek a súlyát nemigazán érzem nálad. :)
Term. sok sikert és kívánom hogy hosszútávon sikerüljön.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6025) Dany007 válasza Ferdzsoo (#6024) üzenetére


Dany007
veterán

Örülök minden véleménynek. :) Akár ki is fejthetnéd bővebben.
Tudom, hogy ez így kockázatos. De ahogy írod is kb 50-50%. Ezt az esélyt javítandó próbálom követni a trendeket csak kitörésekre játszani, figyelembe venni az indikátorok jelzéseit stb... Amik elvileg ugyanúgy működnek kis időtávon is, mint nagyban csak ugye kisebb eséllyel.

Ti amúgy hogy szoktátok ezt csinálni? Valaki írhatna egy ilyen hosszabb távú de még mindig daytrading stratégiát. Felkeltek reggel és mondjuk 9-kor elkezdtek elemezni számolgatni, majd pozícióba álltok és meglátjátok mi lesz nap végén?

(#6026) Ferdzsoo válasza Dany007 (#6025) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hosszú távon (több év és több száz, esetleg ezer trade) után a vesztő vs nyerő pozíciók (ha azonos a tp és az sl szinted, 50-50%-osak lesznek. (ezt a nagyok írják.) Szóval elvileg a 0 környékén fogsz táncikálni.
Daytrade-ben sajnos én nem tudok hozzászólni, én próbálok minél tovább a piacon lenni megfelelő forgatókönyv esetén... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6027) Dany007 válasza Ferdzsoo (#6026) üzenetére


Dany007
veterán

Ezen az 50-50%-on most én is elgondolkodtam... :U De azért nem hasra ütés szerűen állok pozícióba. Az csak javít valamit az arányokon. A t/p meg a s/l szint mindig az aktuális charttól függ. Mert ugye 1-1 korrekció rövidtávon is van, de az még nem jelenti a trend megváltozását. Ehhez mérten szoktam a s/l-t beállítani.

És képes vagy hosszútávon is előrejelezni? Ahhoz már nem kevés kell... Úgyértem hosszútávon a technikai elemzés már nem elég. Ott a már a hírek is erősen beleszólnak, nem? Mondjuk a hírelemzés részről semmit nem tudok, úgyhogy nem tudom hogyan megy. De ezért se mennék bele daytrade-nél hosszabb időbe.

(#6028) Ferdzsoo válasza Dany007 (#6027) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én csakis trendvonalakkal dolgozok ha úgy alakul akár 1 hétig is pozícióban maradok, de van hogy 15 perc alatt kivesz a piac... Én mindennemű információt figyelmen kívül hagyok, csakis azt kereskedem amit a charton látok.
Nem bocsátkozok előrejelzésekbe nem akarom megjósolni a jövőt, bizonyos jelek megjelenésekor piacra lépek, és ennyi. Onnantól történik ami meg van írva...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6029) Dany007 válasza Ferdzsoo (#6028) üzenetére


Dany007
veterán

Oh értem. Így azért jobban kalkulálható. Legalábbis szerintem.
Gondolom akkor keresed az alakzatokat plusz az indikátorok jelzéseit figyeled.

(#6030) batorpeti


batorpeti
tag

Üdv
Ha megengeditek én is közbeszólnék.
Dany007: Azt leírtad hogy ha jó irányba megy az árfolyam akkor mit csinálsz, de mi van ha nem jó irányba megy? Mekkora SL-t állítasz be? A kockázatkezelésről nem nagyon írtál. Ha csak néhány pip elmozdulást akarsz elkapni és túl közel rakod a SL-t hogy jó legyen a R/R arányod, akkor simán lehet hogy egy hír miatt az árfolyam kiüti a stopodat, majd elmegy a jó irányba. Másrészt ha az árfolyam jó irányba megy, nyerőben vagy, akkor miért zárod le csak azért mert elérte a TP-odat? Mi van ha tovább megy az árfolyam jó irányba, te pedig lezártad? Egy csomó nyereségtől fosztod meg magadat.
"Úgyértem hosszútávon a technikai elemzés már nem elég. Ott a már a hírek is erősen beleszólnak, nem?" Szerintem pont nem. A híreknek kis idősíkon van jelentősége, ahol 10-20 pip elmozdulás is nagyon sokat számít, ahogy te is írtad, viszont ekkora elmozdulások H1-H4 idősíkon beleférnek, nem véletlen hogy a swing traderek döntő többségét nem érdeklik a hírek. Másrészt biztos vagy benne hogy kezdőként M5-ön akarsz kereskedni tapasztalt daytraderek és robotok "ellen", ahol percek alatt kell egymás után akár több döntést is hozni?
Másrészt a stratégiát érdemes pontosan leírni, részleteiben is megfogalmazni, hogy minden eshetőségre legyen előre terved, amihez a kereskedés során tartod magad.
Persze ezek csak a saját szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#6031) Gibkey


Gibkey
csendes tag

"A tőkeáttét miatt ha kitör az egyik irányba az árfolyam akkor már biztos, hogy meglesz az a 20$-om."

Fenét biztos, sose biztos. Lehet addig tartott a felszúrás ideje, amikor te észbe kapsz , hogy kötni kéne, és már le is csúsztál róla. Nagyobb szinteken (tapasztalatom szerint) nagyobb eséllyel pattan vissza inkább az árfolyam.
10-20pip a cél, mi a kockázat ? Szintén 10-20pip ? Vagy több ? Mennyit teret hagysz neki gondolkozni?

(#6032) Frank.B


Frank.B
csendes tag

Üdv,

A segítségeteket szeretném kérni a leendő brókerem kiválasztásához akinél életem első éles számlám megnyitásához.. Nem sokat szoktam variálni, a telefonszámom az életben is ugyanaz amit szakközepes koromban 14-15 éve kaptam, szóval egy megbízható, korrekt brókert keresek. (Már ha van ilyen.)

Számomra az ideális bróker biztosít
-MT4 kereskedési platformot
-1000 $ letét mellett is ECN/STP hátteret
-0.01 lottal (esetleg 0.1) való kereskedést
-1:300 - 1:500 -as tőkeáttét
-Stabil, gyors infrastruktúrát (elsősorban folyamatos, stabil kapcsolatra gondolok a lehető legkevesebb kapcsolódási hibával)

-Arannyal ill. ezüsttel való kereskedési lehetőséget

Számomra nem próbélma, ha:
-csak angol supportot ad
-nem kínál több száz / ezer kereskedhető devizapárt
-nem kínál első befizetés utáni bónuszt

A topicot elolvastam már, úgymond „ismerem” a régi tagokat. Archenius / Dzoli véleményét mindenféleképpen megvárom, és ha jól sejtem nem szeretne majd konkrét példát ajánlani. Ha csak nem okoz problémát és kérhetek ilyet, akkor légy szíves ezúttal vonatkoztass el ettől az alapelvedtől. Nem venném reklámnak. Amikor az életemben valami nem úgy sül el, ahogy terveztem, akkor szeretem magamat hibáztatni mások helyett.
Tudom, hogy nagyon sok brókert kipróbáltál már és csak remélni tudom, hogy a tapasztalatoddal segítesz is.
Természetesen mások véleményét is várom.

Amennyiben több ilyen brókert ismertek, akkor egy listát is szívesen vennék, lehetőleg olyan brókerekről, akikkel már van tapasztalat.

Amennyiben nem, hogy lista nincs de az ismeretek szerint nincs olyan bróker akit keresek akkor kérlek szóljatok, hogy melyek az(ok) az igénye(i)m amiből mindenféleképpen le kellene adnom.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6033) Gibkey válasza Frank.B (#6032) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Ment privat nem akarok itt balhét , hogy lehúzok valamely cégeket.

(#6034) Gh0sT válasza Gibkey (#6015) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ajánlom, erősen! Nem a legolcsóbb bróker ez tény, de nem is egy market maker.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6035) Dany007 válasza batorpeti (#6030) üzenetére


Dany007
veterán

Üdv!

Én köszönöm a beleszólást. Nem véletlenül vagyok még mindig csak demóban. Hiszen még én sem vagyok benne biztos, hogy jó ez így. Gyakorolni kell és pár hónap múlva kiderül van-e értelme.

No, a stop/losst a chart alapján állítom be. Amit mutat a chart az alapján. A trendvonalak mindig be vannak húzva. És csak akkor állok pozícióba amikor - számomra - tisztán látszik a lehetséges kimenetel. A stop loss arra a pontra van állítva, ahonnan már biztos, hogy mégse történt kitörés.
Berajzolom a korábban feltöltött képre, hogy akkor hol volt a stop loss.

Talán látszik, hogy az első pozíciónál s/l olyan helyre lett beállítva, ami a korábban berajzolt trendvonal alatt helyezkedik el. Amiből arra következtettem, hogy ha azt a vonalat átlépi az árfolyam, akkor már biztos, hogy esni fog nem fogja tovább követni a trendet. Persze volt egy kis ráhagyás is a trendvonalam alatt. A t/p szint pedig a felső trendvonal tetejére volt beállítva. Hogyha onnan visszapattanna, még előtte lezáródjon a pozi.
A másodiknál a t/p szint feljebb volt, mint ahol lezártam a pozit de nem akartam kockáztatni többet.
Hát ennyi.

"akkor miért zárod le csak azért mert elérte a TP-odat? Mi van ha tovább megy az árfolyam jó irányba, te pedig lezártad? Egy csomó nyereségtől fosztod meg magadat."

Azért mert nem a profitmaximalizálás a cél, hanem az általam előre megszabott profit elérése a cél. Ami a legtöbb esetben (a múltkor 8 hónap tapasztalata alapján) jóval lejjebb van, mint a kitörések maximuma. Ez nem gond a bukott pozícióim nagyrésze azért volt, mert többet akartam, mint amennyit az elején elterveztem.

(#6036) Dany007 válasza Dany007 (#6035) üzenetére


Dany007
veterán

Sőt legutóbb - 2009ben - mikor egy picit már gyakorlottabb voltam a demóban a fibonacci retracement- et tökéletesen letudtam kereskedni rövidtávon 10 és 5 perces chartokon. Szinte hajszál pontos volt! Emlékszem, mint amikoreggyullad az ember feje fölött a lámpa. Megjelenz az alakzat berazjoltam a fibot es az árfolyam hajszál pontosan követte...
A lényeg hogy mindez 5-10perces charton..

(#6037) Dzoli válasza Frank.B (#6032) üzenetére


Dzoli
tag

Nem sok helyen van lehetőség 1000$-al ECN/STP számlát nyitni.
Szerintem a következő brókereket érdemes megnézni:

Pepperstone
FX Open AUS
esetleg
Roboforex

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6038) batorpeti válasza Dany007 (#6035) üzenetére


batorpeti
tag

Az első pozíciódnál érdemes megnézni hogy a SL szinted kb ugyanolyan távol van a belépés helyétől mint a TP szinted. Ugyanannyi pénzt kockáztattál, mint amennyit vártál hogy majd megkeresel. Ez üzleti szempontból nem igazán jó. Azok a lehetőségek jók üzleti szempontból, ahol szemmel láthatóan több pénzt kereshetsz, mint amennyit kockáztatsz.
"Azért mert nem a profitmaximalizálás a cél, hanem az általam előre megszabott profit elérése a cél." Szerintem egy trader azért kereskedik, hogy minél több profitra tegyen szert, a profitmaximalizálásnak szerepelnie kell egy trader céljai között. Miért akarod a saját profitodat korlátok közé szorítani? A veszteségeket kell bekorlátozni, azt viszont a lehető legjobban.
"Ez nem gond a bukott pozícióim nagyrésze azért volt, mert többet akartam, mint amennyit az elején elterveztem." Én úgy szoktam, ha az ár elmozdul a jó irányba annyi pipet amennyi a kezdeti SL volt, akkor 0-ba húzom a stopot, így ha az árfolyam nem éri el a TP szintemet, akkor sem bukok a traden, hanem legrosszabb esetben is 0-ban záródik a pozíció.
Egyébként én is kezdő vagyok, demo számlán kereskedek, éles számla nyitását még nem tervezem. Azért is írtam hogy ez csak az én véleményem, mert még én is a tanulás fázisában vagyok. :)

(#6039) emvy válasza Dany007 (#6035) üzenetére


emvy
nagyúr

> Azért mert nem a profitmaximalizálás a cél, hanem az általam előre megszabott profit elérése a cél.

Anyam.

while (!sleep) sheep++;

(#6040) Dany007 válasza batorpeti (#6038) üzenetére


Dany007
veterán

Igen tudom ez már nekem is feltűnt...
Ez ugye többnyire azért van mert csak akkor lépek pozícióba mikor már biztos vagyok a dolgomban. Ezért az nem épp a legjobb helyzet. Ezért van az, hogy a s/l érték is majdnem akkora, mint a várt profit.

" Szerintem egy trader azért kereskedik, hogy minél több profitra tegyen szert, "

Ez így igaz, de nem mindegy milyen áron és milyen gyorsan. Ez leginkább tudás és gyakorlat kérdése. Szerintem. Minél nagyobb az ember tudása és tapasztalata annál többet kockáztat mert annál biztosabb a dolgában. Én ebből amúgy sem milliomos akarok lenni, hanem az a napi 50$ a cél egyelőre.

"Én úgy szoktam, ha az ár elmozdul a jó irányba annyi pipet amennyi a kezdeti SL volt, akkor 0-ba húzom a stopot, így ha az árfolyam nem éri el a TP szintemet, akkor sem bukok a traden, hanem legrosszabb esetben is 0-ban záródik a pozíció."

Ez szerintem teljesen jó módszer. Én is alkalmazom amikor tudom. De mivel elég nagy a tökeáttét és sok egységet vásárolok egyszerre ezért nálam a kis negatív elmozdulás is bukó lehet. Általában előbb lezárok egy profitot elért pozit mint mielőtt elérném azt a szituációt amit leírtál. De egyébként teljesen korrekt.
Annyi még, hogy a pszichikailag rosszul esik, mikor mondjuk már 20-30$ pluszban vagy de te hagyod hátha megy még feljebb, majd hirtelen visszakorrigál és kiüti a s/l-t. Akkor az mocskosul dühítő tud lenni. :)

Tessék itt egy régi hsz-em a témában. Hehe, régi szép idők. :D Ebből azért kapsz egy kis áttekintést, hogy nagyon kezdőként miként csináltam a dolgot. Huh ez még nagyon az elején volt...
Leginkább a Fibonacci-s részre érdemes figyelni, mert ahogy korábban mondtam, az hajszál pontosan bejött. Itt leírom a befektetni kívánt tőkét is meg írok pár konkrétabb adatot. Így jó 3 év távlatából nekem is jó volt újraolvasni. :)

Ja és újfent köszönöm a véleményt. Ebből tanulok én is.

[ Szerkesztve ]

(#6041) emvy válasza aAron_ (#6017) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem van ezekrol tapasztatom.

Ha tovabbra is aktiv tagja szeretnel lenni ennek a topicnak, akkor ne vegezd el oket.

while (!sleep) sheep++;

(#6042) Dany007 válasza emvy (#6039) üzenetére


Dany007
veterán

Oh ez ám az építő jellegű hozzászólás. :R Gondolom nem az ilyenekért kaptad azt az egyéni rangot.

(#6043) emvy válasza Dany007 (#6042) üzenetére


emvy
nagyúr

Reszben az ilyenekert. :)

Van valami kozom a topic temajahoz, es a hozzaszolok 95%-a aldozatta fog valni a piacon, ha nem is rovidtavon. Aki kisbefektetokent forexezik 1 perces horizonttal, charttal, annak tenyleg fogalma sincs arrol, hogy mi zajlik ezeken a piacokon.

Es lehet persze nyerni, akar sokat/sokaig is. Ahogy a kaszinoban is.

while (!sleep) sheep++;

(#6044) Dany007 válasza emvy (#6043) üzenetére


Dany007
veterán

Az ilyen beszólásokért nem szoktak rangot osztogatni. :) Ezt te is tudod.
Egyébként igen, nem véletlenül demózok még mindig. Illetve nem véletlenül olvasom a fórumot.
Nem egy percessel, hanem inkább 5 és 10 percessel. De a lényegen persze ez se változtat.

De továbbra sem értem mért gond ha nem a profitmaximalizáls a cél, hanem egy előre meghatározott profit a cél. Eddig minden könyvben vagy cikkben amit a témáról olvastam azt írták, hogy jó előre meghatározni a célt és ahhoz tartani magad. Aztán hogy ez kinek mit jelent az már más kérdés. Nekem egy konkrét összeget jelent a cél, nem pedig azt, hogy minél többet amennyit csak lehet... Mert nyilván úgy nő a kockázat is... Na mindegy.

(#6045) batorpeti válasza Dany007 (#6044) üzenetére


batorpeti
tag

"Eddig minden könyvben vagy cikkben amit a témáról olvastam azt írták, hogy jó előre meghatározni a célt és ahhoz tartani magad" A SL és TP meghatározása azt a célt szolgálja hogy felméred az üzleti lehetőséget, hogy egyáltalán megéri e pozícióba lépni, de nem azt jelenti hogy ha az ár elérte a TP-ot akkor le kell zárni. Miért zárnád már le ha nyereségben vagy, és megy jó irányba az ár?
"Nekem egy konkrét összeget jelent a cél, nem pedig azt, hogy minél többet amennyit csak lehet... Mert nyilván úgy nő a kockázat is... " A profitmaximalizálásnak pontosan az a célja hogy először a pozícióból kivesszük a kockázatot, így utána már kockázatmentesen kereshetünk pénzt. Mivel az R/R arányunk nagyobb mint 1, ezért mire az árfolyam eléri a TP-ot (ha eléri), addigra már rég megtörtént az egységnyi elmozdulás és így a stopunk 0-ban, vagy már profitban van, ergo kockázatmentesen tehetsz szert további profitra pl pozícióépítéssel és további stop módosítással.
Egyébként ajánlom ezt a fórumot is, sok hasznos dolog gyűlt itt össze, érdemes lehet elolvasni, főleg a szemlélet miatt.
Még annyit tennék hozzá hogy érdemes lenne kipróbálnod magasabb idősíkon is kereskedni, pl H1-en vagy H4-en, hogy te magad is érezd a különbséget.

(#6046) emvy válasza Dany007 (#6044) üzenetére


emvy
nagyúr

TT konyvek helyett vegezz el egy kurzust, ami matematikai/algoritmikus szemszogbol vizsgalja a HFT-t es az algotradinget, es akkor kiderul, hogy a 'szakkonyvek' jo resze kb. ugy szakkonyv, mint egy auralato tankonyv.

Azert szisszentem fel itt a profitcel/profitmaximalizalas kapcsan, mert lathatolag a kollega nincs egeszen tisztaban a valoszinusegszamitasi alapokkal sem. Erre irtam, hogy igy tradelni ongyilkossag (FX-et tradelni meg sokkal tobb tudassal is total lutri). Mindegy.

Ezek gyorstalpalo 'tozsdei kepzesek' meg olyanok, mint mostansag a hedge fundok -- profitabilisak, annak, aki tartja oket.

Foleg, amikor a tozsdeforumon az oktato havi 100%-rol beszel, mikozben a vilag (!) sztartrederei kuzdenek jelenleg azzal, hogy megverjek az S&P 500-at (evi 15%). Erted, a vilag sztarjai.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#6047) Gibkey válasza Gh0sT (#6034) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Igen , érzem a bőrőmön :) De mivel mások is esküsznek rá, így ő nyert. A minőségnek ára van ? Vagy, hogy is mondják ?:)

(#6048) Dany007 válasza batorpeti (#6045) üzenetére


Dany007
veterán

"Miért zárnád már le ha nyereségben vagy, és megy jó irányba az ár?"

Igen, mondom abban a szituban amit leírtál már lehet lépkedni fölfelé a tp meg a sl szintekkel. Ha jól tudom erre van a trailing stop.
Már csak azt nem értem, ha a számításaid illetve a stratégiád alapján ennyire kockázatmentesen tudsz kereskedni akkor miért nem élesben csinálod? Voltak itt páran annak idején akik elkezdték élesben, róluk lehet tudni valamit?
Egyelőre még elvagyok a 10 perces charttal, fel kell frissíteni az emlékeket mielőtt megpróbálnám hosszabb távon is.

@emvy: Azért ne nézz teljesen hülyének. :) Nem véletlen nem ugrottam bele még én se élesben. És nem a gyorstalpalókra akarok alapozni. Huzamosabb idő alatt a demóban is ki fog jönni, hogy működik-e vagy sem. Ha nem akkor a válasz egyértelmű. Három éve se ugrottam bele, ha úgy érzem, akkor most se fogok.
Azok a 100%-os hozam ígéretek meg baromság a vak is látja. Ha ilyen "egyszerűen" ennyit lehetne keresni vele, akkor mindenki ezt csinálná. Egyébként az elmúlt 3-4 év alatt eléggé behálózott itthon ez a forex mánia. Mindenhol a gagyi hirdetéseikbe meg a tanfolyamaikba lehet botlani. És fűnek fának ajánlják hogy ilyen könnyű meg olyan könnyű. Én nem ezek miatt kezdtem foglalkozni vele és nem ilyenekből próbálok tanulni sem. 2008-ban még sehol a neten nem láttam ilyen reklámokat és ez a topik is épphogy csak indult.

(#6049) aAron_ válasza emvy (#6041) üzenetére


aAron_
őstag

ezt kicsit kifejtenéd bővebben? "ezek" alatt pontosan mit értesz?

What is your ikigai?

(#6050) emvy válasza aAron_ (#6049) üzenetére


emvy
nagyúr

Csinaltam mar coursera-s kurzusokat ill. tudom, hogy mirol van szo a comp. finance tananyagban, meg ilyesmi.

Vegezd el, erdemes.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.