Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) #83856896 válasza rauschie (#4200) üzenetére


#83856896
törölt tag

trendvonalra sincs szükség. csak könnyíti a vizualizációt.
ha a helyzet nem egyértelmű, akkor egyértelmű hogy nem szabad kereskedni.

(#4202) rauschie válasza #83856896 (#4201) üzenetére


rauschie
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy valóban nincs rájuk feltétlenül szükség a sikeres kereskedéshez, ennek ellenére az eddigi tudásom alapján nem kérdőjelezném meg kategorikusan a létjogosultságukat.

(#4203) brd válasza #83856896 (#4201) üzenetére


brd
nagyúr

Mindenkit más segít az eredményes kereskedésben. Láttam már olyan kereskedőt, akinél a charton jóformán már a konkrét árfolyam sem látszódott, annyi bizbasz indikátor volt "rátéve", mégis "élőben" (trading roomban) láttam eredményesen kereskedni sokszor.

The only real valuable thing is intuition.

(#4204) #83856896 válasza brd (#4203) üzenetére


#83856896
törölt tag

az indikátorok is lehetnek jók. adhatnak jó jelzéseket.
én is használom az ATR-t az átlagos gyertyanagyság megállapítására.
azon belül nem érdemes stopot tenni.
de a baj akkor van, amikor valaki csak a technikai elemzéssel akar pénzt keresni.
azzal önállóan egy forintot nem lehet keresni(persze egyszer-egyszer lehet, de nem hónapról hónapra day traderként), ahogy fundamentális elemzéssel sem.
a siker: 60% psziché, 30% kockázatkezelés, 10% elemzés. tehát az elemzéssel kell a legkevesebbet foglalkozni. senki nem tudja a jövőt.
a macd sem tudja. a fibo sem tudja. amilyen sűrűn vannak a fibo szintek az egyiken biztos fordul.. a trendvonal sem tudja.. a trend sem tart örökké.
csak a kockázatkezelés és az önkontroll
az, aminek az együttes alkalmazásával nyereségesek lehetünk.
a technikai elemzés csak arra jó, hogy meghatározzuk a stop szinteket.

(#4205) Gh0sT válasza #83856896 (#4204) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na és ha valaki kizárólag robotokkal kereskedik, akkor mi a helyzet? Egy robot az esetek 99%-ában indikátorok alapján lép pozícióba és fix TP és SL szintekkel dolgozik. Nem tudja, hogy hír van/volt/lesz, nyitja a pozíciót mert a szabályrendszere alapján ezt kell tennie. Ott nincs psziché, kizárólag indikátorok vannak és money management. Mégis léteznek robotok, melyek profitábilisak.

Lehet, hogy fél év múlva nem fog működni, de mi a garancia arra, hogy egy manuális rendszer működni fog?! Egy manuális rendszer annyival több, mint amennyivel kevesebb egy teljesen automata rendszernél. Szabad kezet ad, igazodhatsz a piachoz szinte azonnal, de ez ugyanúgy hátrány, mint előny. Sohasem tudhatod, hogy a piac valóban megváltozott, vagy csak nem úgy viselkedik néhány hétig mint amit megszoktunk tőle.

A gyertya is egy indikátor. Ugyanúgy torzít, mint egy RSI, egy MACD, vagy akármi. Mert nem a tiszta árfolyamadatot látod, hanem percek/órák eseményeit 4 adatba sűrítve (open, close, high, low).

Lehet konzisztensen pénzt keresni pusztán technikai elemzéssel és lehet pénzt keresni pusztán fundamentális elemzéssel is. Nem könnyű, de mindkettőre van példa.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4206) #83856896 válasza Gh0sT (#4205) üzenetére


#83856896
törölt tag

a robot üzemeltetéséhez is kell psziché. a robot is csinálhat 10 veszteséget egymás után.

"Sohasem tudhatod, hogy a piac valóban megváltozott, vagy csak nem úgy viselkedik néhány hétig mint amit megszoktunk tőle."

A piacon 4 féle mozgás van: emelkedés,csökkenés,emelkedés korrekciója,csökkenés korrekciója,oldalazás. ezeknek változik a mértéke, de a piac mindig is így működött és így is fog működni.

A gyertyagrafikon bőven megfelel(bar chart is jó - tök mindegy). Mutatja, hogy az árfolyam felfele megy vagy lefele több infóra nincs szükség.
Mozgóátlagot is lehet használni trendmeghatározásra, de késve mutatja. Ezért én nem is szeretem, de nagyon sok stratégia használja a MA-kat sikeresen.

"Lehet konzisztensen pénzt keresni pusztán technikai elemzéssel és lehet pénzt keresni pusztán fundamentális elemzéssel is."

psziché és kock. kezelés nélkül esély nincs rá.

[ Szerkesztve ]

(#4207) brd válasza #83856896 (#4204) üzenetére


brd
nagyúr

Én arra válaszoltam, hogy szerinted mire (ill. mire nincs) van szükség. A pszichés oldalát természetesen nem szabad figyelmen kívül hagyni a kereskedésnek, de az, hogy kinek melyik indikátor segít a technikai elemzésben, egyéni preferencia kérdése. Speciel én is csak a csupasz árfolyamot (ill. a japán gyertyás megjelenítését) szeretem nézni (max. egy-két trendvonal, támaszvonal), bőven elég nekem, azon is van mit figyelgetni. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#4208) Gh0sT válasza #83856896 (#4206) üzenetére


Gh0sT
addikt

A robot azért robot mert pont az emberi tényezőt küszöböli ki. Innentől kezdve nem látom benne a pszichét. Ha psziché alatt azt érted, hogy futtatom a robotot vagy sem, akkor rendben van, de ez így erőltetett. Amint belenyúlsz egy robot működésébe onnantól a rendszer nem automata és valóban beszélhetünk pszichéről, de amíg ez nem történik meg, addig robot kereskedik emberi beavatkozástól mentesen.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4209) #83856896 válasza brd (#4207) üzenetére


#83856896
törölt tag

ghost:
természetesen robottal kisebb a psziché hatása. nem véletlen, hogy megcsinálták az MTA-t.
http://metatraderassistant.hu/
ami Birger,Pintér..stb(toptraderek) stratégiái alapján lett megcsinálva. folyamatosan fejlesztik.
brd:
ez igaz, de arra akartam kilyukadni, hogy a kezdők a technikai elemzésbe keresik a szent grált. nem fogadják el, hogy lesznek vesztes pozik bőven. feltesznek valami indikátort úgy, hogy közbe nem veszik észre, hogy 10% tradenkénti kockázat kissé sok. aztán, ahogy jönnek a veszteségek keresnek egy újabbat. ez megy majd évekig. indikátorból rengeteg van. eljön a nap, amikor a trader feladja. vagy feladja a tradelést vagy feladja az egóját.
valamelyiket kénytelen lesz. az érzelmek túllépésére és az egó lebontására egy jó módszer
ET munkássága. http://www.uj-fold.hu
én is kerestem pár évig a szent grált. a tuti indikátort. a tuti stratégiát. sajnos nem találtam meg. egyet viszont találtam. a kockázatkezelést. amikor rossz irányba megy a árfolyam, akkor lezárom. ha jó irányba megy, akkor nem zárom le. ezzel lehet pénzt keresni.

[ Szerkesztve ]

(#4210) morhange


morhange
tag

Én kb két éve kezdtem foglalkozni a forexel és máig beleesek abba a hibába időnként, hogy a sosem hibázó indikátort megkeressem, pedig nincs ilyen. Olvastam már a legelején, az első olvasmányaimban is, hogy nincs ilyen, de néha megkísért a dolog, hogy na hátha ez amit éppen találtam. Persze aztán mindig kiderül, hogy mégsem... Vannak indikátorletöltő oldalak ahol képeket is mellékelnek mellé és a képeken jól is működik, de csak a képen, pont abban a piaci helyzetben, máshol vagy egyáltalán nem, vagy csak félig. Jó példa erre a freescalpingindicator ami jól is mutat a bemutatóképen és videón és (nagyjából) a mostani helyzetben is, de használni valójában nem nagyon nyereséges. És hány meg hány ilyen indikátor van...

(#4211) Dzoli


Dzoli
tag

Sikeres kereskedők azokból lesznek, akik:
- Az ár mozgását kereskedik, és nem az indikátorok jelzéseit.
- Megfelelő tapasztalatot szereztek arról a piacról ahol mozognak.
- Szigorú a kockázatkezelésük.
- Megfelelő önfegyelmük, és önkontrolljuk van.
- Elég kitartásuk volt, hogy mindezeket megtanulják, és kifejlesszék magukban.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4212) rauschie


rauschie
senior tag

Kicsit több, mint fél éve kezdtem el forexszel foglalkozni, két hete élesben kereskedem. Ahogy én látom, csodaindikátor nincsen, de mint a screenshotokon is látszik, bizony vannak olyanok, amik egy adott piaci helyzetben elég magas megbízhatósággal üzemelnek. Ehhez persze kell az is, hogy az ember felismerje ezt a piaci helyzetet, amit leginkább tisztán az ár alapján lehet. Amit ezzel mondani akarok, hogy az ember végeredményben szerintem a tudást váltja pénzzé, ezért új indikátorok kipróbálása szvsz. üdvös dolog, mivel olyan azért nem nagyon van az ismertebbek között, amelyik teljesen használhatatlan, és a helyes döntéshez jó mindig a lehető legtöbb információt összegyűjteni a piacról.

Dzoli: az első pontoddal egyetértek annyiban, hogy az első és legfontosabb dolog szerintem is mindig az ár. Ha az indikátor mást mond mint az ár, akkor lehet gondolkodni, hogy na most mi van,.

[ Szerkesztve ]

(#4213) morhange


morhange
tag

Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy az éles kereskedés első napjaiban mik azok amikre nagyon kell figyelni? Nyilván ilyenkor nagy tud lenni a nyomás az emberen.

(#4214) Dzoli válasza morhange (#4213) üzenetére


Dzoli
tag

Le van írva a kereskedési stratégiád, és be is tartod a szabályait?
Demó számlán már begyakoroltál mindent? Tudod hogy, mit, mikor, és miért csinálsz?
Következetesen tudsz vele demó számlán virtuális profitot termelni pár hete, hónapja?

Ha minden kérdésre igennel feleltél, akkor már nem is fogsz igazából izgulni az éles számla miatt. Mert addigra kialakult benned a rendszeredbe vetett maximális hit, és bizalom.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4215) morhange válasza Dzoli (#4214) üzenetére


morhange
tag

Hm, ez így jól hangzik. :) A kérdésekre a válasz még nem igen, de már afelé haladok lassan :) Köszi.

(#4216) rauschie válasza morhange (#4215) üzenetére


rauschie
senior tag

Várd meg míg igen lesz :) . Két hete kereskedem élesben, átérzem a helyzetet. Sok backtestelgetés segít a magabiztosság kialakításában. Élesben is a nap végén fontos, hogy kielemezz minden kötést, ne legyen olyan, amit nem tudod miért csináltál, ha nyertél, ha vesztettél, mindig tudd utána, hogy miért. Ahogy írták, ha ezek rendben vannak, akkor szerintem sem lesz bajod az éles számlával.

(#4217) morhange válasza rauschie (#4216) üzenetére


morhange
tag

Annyi bizonyos, hogy több időt kéne rászánnom a mi, miért kérdésekre. Meg úgy általában az egészre.

(#4218) szelaci


szelaci
újonc

Sziasztok!

Ismeri valaki az FXVoodoo robotot?
Most kaptam egy hírlevelet a www.forexsupport.eu weblapról, amiben ajándékba adják az FxPro éles számlanyitóknak..
Egyébként is gondolkodtam már FxPro-s számlán mert más fórumokon jókat hallottam felőle, de ha egy ajándék robit is vesznek nekem akkor még csábítóbb a dolog, Persze ez a 90$ vissza fog nekik jönni gondolom a marketing jutalékból, de igazából tökmindegy, hogy hol nyitom meg az éles számlát.
Szóval érdekelnének a tapasztalataitok a Voodoo-val kapcsolatban.
A robot hivatalos oldalán és a ForexPeaceArmy független teszter oldalon is nagyon jónak tűnnek az eredmények, de azért jó lenne közvetlen infó.
Meg persze az FxPro-val kapcsolatos infók is érdekelnének, mielőtt elindítom az éles számla regisztrációmat..
Üdv, Szelaci

(#4219) Dzoli válasza szelaci (#4218) üzenetére


Dzoli
tag

Egyáltalán nem mindegy kinél, milyen közvetítőn keresztül nyitsz számlát.
Ugyanis ők a hozott ügyfelek után jutalékot fognak kapni a brókertől, amit rendszerint veled fognak megfizettetni pl. magasabb spreadben, vagy más módon.
Azt a 90$-t simán megspórolod később, ha közvetlenül a brókernél nyitsz.
Egyébként nem hiszek a robotokban, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne velük pénzt keresni.
Több problémám is van a robot közzétett eredményével:
1, DEMÓ számlán csinálták!!!
2, Nem ismert az induló stop mértéke, de gyanítom nincs neki, vagy őrült nagy az átlagos nyerőkhöz képest.
Itt egy kötése:
06.06.2011 04:10 06.07.2011 11:05 EURUSD Buy 0.10 1.46488 1.48678 1.46468 1.46488 2.0 2.29 1d 0.23%
Egy napot várt, hogy lezárhassa 2 pip nyereségben a tranzakciót, miközben ki kellett ülnie -90 pip mozgást amíg ellene ment az árfolyam. Nem véletlenül vannak 30%-os DD-k a különböző brókereknél futtatott egyenlegek mellett.
Ilyen robot ingyen sem kellene, és soha nem bíznék rá valódi pénzt!!!

Az FxPro amúgy egy jó alternatíva, ha van 1-2000 $-od vagy euród indulásra.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4220) lakat88 válasza Dzoli (#4219) üzenetére


lakat88
csendes tag

Hát ebben nem értek veled egyet, ugyanis vannak brokik akiknél, ha közvetítőn keresztül nyitsz számlát akkor tényleg változhat a spread, pl a svájci MIG Bank is ilyen, természetesen itt a közvetítő dönti el, hogy a brókercég jutalékából felajánlott kis részt kéri-e vagy pedig megemelteti a jutalékot, ekkor ténylegesen nőni fog a te spread-ed. Az FxPro nál viszont biztosan nincs ilyen, ezt onnan tudom, hogy van FxPro ajánlói ismerősöm (MIG-es is). Az FxPro-nál a broki a saját jutalékából ad az ajánlónak, egyébként ez a gyakoribb verzió. Kevés bróker van ahol emelkedhet ajánlótól függetlenül a spread.
Szummázva tökmindegy az FxPro-nál, hogy ajánlói linken vagy közvetlenül nyitsz számlát.

Egyébként Laci kérdésére válaszolva nekem nagyon jó tapasztalataim vannak az FxPro-val legalábbis a skalpoló robotok sokkal jobb profit faktort produkálnak mint más brókercégeknél.
Én pl éles számlán használok már a kezdetek óta pl. Wall Street EA-t, de a legjobb teljesítményt az FxPro-n produkálják.
Éles számlán az FxOpen ECN, Admiral Mrakets ECN, ThinkForex ECN, Alpari Standard, FxClearing Tadawul Standard, és FxPro számlán azonos beállításokkal futtatom.
Meglepő módon sokszor az ECN számlák szarabbak, pl. az Admiral ECN a siralmas kategória..

A számláim nagy részén egyébként robotokkal kereskedem (éles számlák), néhány hete megy a Voodoo.
Az FxClearing kivételével mindenhol igen szépen teljesít az FxClearingen viszont rendszeresen nyit SL-es pozikat, innen le is vettem.
Persze ez valószínűleg azért van mert a Clearing centes mikro számla..

Szóval én első körben biztos nem beszélnélek le a robotról, persze azt már tapasztaltam, hogy nagyon brókerfüggő..

(#4221) lakat88 válasza szelaci (#4218) üzenetére


lakat88
csendes tag

Szia Szelaci,
el tudod nekem küldeni privátba a http://www.forexsupport.eu hírlevelét?
Ugyan a számlanyitás engem nem érint mivel van FxPro-s éles számlám, ráadásul a Voodoo is több számlámon fut élesben, de a supportoldal érdekes lehet... Az előbb regisztráltam, de még semmit nem reagáltak, lehet, hogy manuális a rendszerük..
Köszi!

(#4222) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Rég voltam már itt...látom azért van aktivitás. Remélem mindenki élesben tolja már :)

Kinek, hogy megy a trading?

fulekitrading.wordpress.com

(#4223) Fecdzo válasza lakat88 (#4220) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha megfogadjátok egy vén róka tanácsát és esetleg szeretnétek jó pénzt keresni akkor nem MM-nél nyittok számlát....nem az a lényeg MM-nél, hogy éles vagy nem, hanem az, hogy mekkora összeggel kereskedsz nála...

Amúgy meg az egyik legjobb spreaddel és jutalékkal dolgozó ECN-t kihagytad a sorból....ATC Brokers...

Vannak jó automaták, csak a trükkjük az, hogy nem hagyhatod őket magukra....

fulekitrading.wordpress.com

(#4224) Dzoli válasza Fecdzo (#4222) üzenetére


Dzoli
tag

A pozíció ráépítést még reszelni kell, de alakul. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4225) Fecdzo válasza Dzoli (#4224) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jól van, helyes! Én inkább leépítem a pozit mint fel:) Könnyebb mentálisan menedzselni, hacsak teljesen különálló poziként nem tudod kötni az építést...

fulekitrading.wordpress.com

(#4226) Dzoli válasza Fecdzo (#4225) üzenetére


Dzoli
tag

Részzárás nálam is van, azzal veszem ki a kezdő kockázatot.
A kötések többsége nálam is csak egyszerű scalp.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4227) Fecdzo válasza Dzoli (#4226) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Pedig ahogy nézem, jó trendekben tudnál benne lenni....de azt már csak a kis maradékkal lesz esélyed végig lovagolni....poziépítéssel vélhetően a drawdownod nagyobb lenne, mert vagy túl gyakran zárnád hamar a nagyobb nyomás miatt vagy túl későn (eredeti stoppnál) ahol meg nagyobb a kezdeti vesztődnél az új vesztő (ha építettél és megfordul)

Sztem a matek leépítéssel jön ki...bár majd egyszer ha lesz kedvem akkor tesztelek ilyet is...

fulekitrading.wordpress.com

(#4228) rauschie


rauschie
senior tag

Akkor ha jól értem, ti is úgy látjátok, hogy EUR/USD napi grafikonnak ez volt a teteje?

(#4229) Fecdzo válasza rauschie (#4228) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hááát, teteje? Ezt senki sem tudja...amit én látok most, hogy igen agresszív mozgások voltak az elmúlt hetekben, de, hogy ez a tetejét jelentené kétlem. Részemről még emelkedő trendben vagyunk csak nem ütöttünk újabb csúcsot, ami nem jelenti azt, hogy ez nem következhetne be. Egy egészséges korrekció után bármi megtörténhet.

Mi a szándékod ezzel a kérdéssel mellesleg? :) Én inkább stratégia szerint szeretek gondlkodni és nem szeretek elemezni...régebben szerettem, de már a jóslás nem a kenyerem :)....ergo nem látok most belépést részemről :)

fulekitrading.wordpress.com

(#4230) rauschie válasza Fecdzo (#4229) üzenetére


rauschie
senior tag

A korábban linkelt Elliottos blogon azt mondták, hogy a május eleji csúcs volt az ötödik hullám vége. Na most az Elliott elméletben eddig nem tudok hinni, mert számomra túl képlékenynek tűnik, viszont elültette a fülemben a bogarat, illetve azóta zavar eléggé, hogy nem tudom meddig tart egy trend. Nyilván nem is lehet, de a gyengülésére utaló jeleket lehet rendszerezni. A lényeg, hogy az esés közben a forgalom magasabb volt, mint az emelkedés végén, továbbá az esés előtt napos charton négy kicsi gyertya volt, ami komoly ellenállást feltételez. Ha esetleg olvastad Tom Williams Master the Markets c. könyvét, akkor ezek mind egy trend kifulladásának a jelei. Persze semmi sem biztos, jobb kivárni, de ha mindenképpen mondani kell valamit, akkor a fentiek miatt én shortot mondok. Ezért érdekelt volna, hogy ti hogy látjátok és miért.

Ja, még egy off kérdés: október végén és december elején mi okozta azt a két bazi csúcsot a forgalomban?

mod2: még valami, ha van indikátorok, ami valahogyan megpróbálja külön feltüntetni az ask és a bid volumeot, akkor egy ideje már túlkínálatot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#4231) Fecdzo válasza rauschie (#4230) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos forexen a forgalom kvázi irreleváns (legalábbis elemzés szempontjából), szóval az elmélet már itt bukhat vagy legalábbis sérülhet. Elliottal úgy vagyok, hogy eddig ahány emberrel találkoztam és elliottozott az annyi féleképpen csinálta. 10 ember 10 helyen látná a hullámokat...biztos van olyan aki ez alapján kereskedik, de, hogy nem találkoztam traderrel aki ezt használja. Elemzők szeretnek ezzel jönni. Csakhát elemzeni és tradelni nagyon nem ugyanaz! Az elemző jósol, a trader követi a szabályokat és olyan pontokat keres a charton ahol az egyensúly a legnagyobb valószínűséggel megborul. Lehetsz jó elemző és használhatsz csilli-villi eszközöket, de attól még nem leszel jó trader. Rengeteg könyvet olvastam a témában és arra kellett rájönnöm, hogy jók, kellenek....ahhoz, hogy felhasználd belőlük azt ami a te kereskedési stílusodhoz illik.

Nem kell mindenképp mondani valamit :), ez olyan mintha mindenképp kellene kötni valami....ha nincs pozid az is egy pozíció a forexen ;)

Az ilyen indinek nics értelme forexen a forgalom pontatlansága miatt....ahány bróker annyiféle forgalom, ugyanakkor ahhoz, hogy ilyen indid legyen tick adatokra lenne szükséged, vagy legalábbis ECN árjegyzésre ahol látni a bid és az ask árfolyamot és az adott árszinthez tartozó mennyiséget is. Különben meg nem lennél beljebb vele.Mikor részvényezünk ott is megy a tape reading, meg a bid/ask elemzés, de használhatatlan mert bármikor jöhet egy hirtelen nagy vevői vagy eladói volumen, ami borít mindent....

Te élesben tolod?

fulekitrading.wordpress.com

(#4232) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Amúgy arra gondoltam, hogy valahol össze kéne jönni egy ilyen együtt élesben kereskedős napra. Vagy esetleg többre....hirtelen ötlet, de lehet örülnének páran itt ilyesminek a topikban...

fulekitrading.wordpress.com

(#4233) morhange válasza Fecdzo (#4232) üzenetére


morhange
tag

Jó ötlet, csak kérdés, hogy hol. Mert utazás ma már méreg drága és kit tudja ki hol lakik... napot utazhat valahova. Ha esetleg neten keresztül meglehetne oldani biztos többen lennének, ezalatt webinárium szerűre gondoltam.

(#4234) rauschie válasza Fecdzo (#4231) üzenetére


rauschie
senior tag

Élesben, Dukascopynál. Az utolsó bekezdésedben írt összes feltétel adott elvileg, mondjuk kicsit még béta az indi.

Az alapján, amit olvastam érdemes fenntartással kezelni a forex forgalmat, mondom ezt úgy, hogy részvénnyel még nem kereskedtem, de ennek ellenére elég sok aránylag értékes dolgot elárul. Tulajdonképpen azt kell kideríteni, hogy mit akar a piac és ehhez szerintem egy komolyabb forgalmú bróker mintája már elég. Csak messzemenő következtetéseket nem szabad levonni belőle. Viszont ha egy korrekció forgalma magasabb, mint a hullámé, amit elvileg korrigál, az szerintem gyanús. Úgy gyanús, mint pl. a divergenciák, vagy hogy nem ütünk új csúcsot, szóval bőven nem biztos jelzés, de fél szemmel érdemes figyelni rá tapasztalataim szerint.

Az első bekezdés utolsó mondatával teljesen egyetértek. A második bekezdéshez annyit, hogy erre írtam, hogy ha muszáj mondani valamit. Ha nem az, akkor most még én is semmit mondanék ;). Egyébként 5 perces charton játszom és nem hagyok nyitva pozit estére, szóval annyira nem releváns számomra ez a trend, de azért jó tudni mi van egy szinttel feljebb.

Ha nem olvastad a könyvet és érdekel, akkor csak ajánlani tudom, az utolsó bekezdésedben említett hirtelen megnövekedő forgalmak okáról elég konkrét elképzeléseket ír le. Nekem helyenként kissé összeesküvés-elmélet szagú, de ha csak azt használja fel belőle az ember, amivel azonosulni tud és utána gondol pár dolognak, akkor szerintem elég sok dologra mutat rálátást egy új oldalról.
Ha nem ismered a volume-spread analysist akkor szívesen leírom nagy vonalakban a lényeget, ha meg igen, akkor pár dolog, ami nekem szemet szúrt: buying/selling climax = key reversal, egy csomó gyertyaalakzatra ad magyarázatot, amiket nem említ a könyvben, de az ott leírt mechanizmus őket eredményezi (pl: shooting star és inverted hammer, abandoned baby és evening star, meg mondjuk az összes alakzat ami egy dojin fordul meg).

@4232: Én nagyon örülnék neki, jó lenne egyszer igazi traderekkel is beszélni. Jó dolog a google de nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#4235) Dzoli


Dzoli
tag

Az Elliot beépíthető a saját rendszeredbe, de szabályai nem elég konkrétak.

(Scriptekkel kezelem a pozikat billentyűkombinációval. Wordben szerkesztettem valamit, és másolni akartam Ctrl+C-vel, de épp az MT4 ablak volt aktív, ahol ez a pozizárás script hívása. Így jár aki nem egy dologra koncentrál. :W )

Az elektronika korában utazgatni? Ezért van a skype csoport, konferenciahívás, képernyőmegosztás, és hasonló dolgok. A trading roomnak akkor látom értelmét, ha abban mindenki hasonló elvek alapján gondolkozik. Különben egyesek nem fogják érteni mások miért azt látják a grafikonon, amit.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4236) morhange


morhange
tag

Találtam egy olyan brókert, ami ECM-es, FXCM a neve és van benne micro számla is (50$). Ismeri ezt valaki, van róla valami véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#4237) Fecdzo válasza morhange (#4236) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos, FXCM a legnagyobb retail bróker és a legtöbb bróker belőlük származik (white label, vagy Introducing broker). A baj az az, hogy a retail részlege nem ajánl ECN kapcsolatot, ott ugyanúgy mehet a market making. Az ECN részleg eléréséhez 100.000-os alaptőke kell....ezt tűlük tudom, még februárban érdeklődtem náluk...

fulekitrading.wordpress.com

(#4238) Fecdzo válasza rauschie (#4234) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen ezek, mint mondtam jó dolgok meg szépek is, csak sajnos elavultak! Az ok mindegy, a következmény számít. Hallottál már a HFT-ről? (High frquency Trading). Nos ezek a szuper számítógépek amik végzik a megbízások párosítást, magyarán a likviditás fenntartását a pénz és tőkepiacokon. Ők kvázi a spreadre mennek, vagy legalábbis elérazódásokra, melyeket milliszekudomok alatt, naponta több ezerszer, ha nem milliószor hajtják végre. Ebben az is benne van, hogy párszor direkt megszívatják a népet pl beteszek nagyobb vételi vagy eladási ajánlatokat a bidre-vagy Ask-ra és az általad említett könyv szerint járnak el, vagyis pontosan az ellenkezőjét teszik.

Régebben ezeknek volt relevanciájuk, de manapság számunkra nagyon nehezen vagy egyáltalán nem értelmezhetőek (hisz mint mondtam, egyáltalán nem biztos, hogy bizonyos mennyiségek akkorák e, aminek mutatják őket, ugyanis el is tudják rejteni a megbízásokat!!! reserv orderekként például vagy egyesek iceberg ordernek mondják). Ennek kb annyi a haszna, mint a VIX indexnek, vagy éppen a részvényekben a float short mutatónak....maximum egységnyi valószínűségi pontként értelmezhetőek a részemről...szóval sztem ne pazarolj rájuk időt...én megtettem...

fulekitrading.wordpress.com

(#4239) morhange válasza Fecdzo (#4237) üzenetére


morhange
tag

Hm, értem. Köszönöm.

(#4240) Fecdzo válasza morhange (#4233) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos én már Pesten lakom, tehát itt lenne célszerű ilyet csinálni, vagy webinár....de attól én idegenkedem....csináltam már jópár webinárt és pont az lenne a lényeg, hogy együtt legyünk...majd még visszatérünk a dologra, én is utána nézek mit tehetek...

fulekitrading.wordpress.com

(#4241) rauschie válasza Fecdzo (#4238) üzenetére


rauschie
senior tag

Régebben olvastam erről, de annyira nem vagyok vele sajnos képben, hogy érdemileg vitába tudjak szállni. Ha jól értem, a lényeg az, hogy a piacon lévő pénz 50-70%-a másodpercenként több százszor gazdát cserél, ezért a forgalmi adatnak kevesebb mint a fele 'igazi' kereskedés?

(#4242) Fecdzo válasza rauschie (#4241) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Minden kötésnek lesz másik oldala, csak nem ugyanaz lesz a szándék!Tehát ha valaki vesz akkor egy eladótól fog venni (az Askról). Nekik más az érdekeltségük. Aki eladott az shortban van aki vett pedig longban. A forgalom akkor lesz nagy ha sok eladótól tudnak venni sokat, de addig az árfolyam nem fog emelkedni amíg az adott árszinthez tartozó eladó készletét ki nem tudták meríteni. Ilyenkor két dolog történhet: a likviditásért felelős intézményiek teljesítik kötelességeiket és egy bizonyos ársávon belül adnak vesznek (ha valaki vesz tőlük, vagy elad nekik). Ez növeli a forgalmat...ami így egy-egy támaszt vagy ellenállást beazonosíthatóvá tehet, ami vagy kitör vagy nem, minden az azonnali piaci szereplőkön múlik, akik már intézményiek is szoktak lenni (imádnak manipulálni). Viszont a kitörés azért jön létre mert a piac jegyzők "elengedik" az árfolyamot (nincs több instrumentum a birtokukban amit elkéne adniuk, vagy meg kéne venniük) és ugyanakkor van még aktív piaci szereplő aki hajlandó venni vagy eladni. Ekkor a piacjegyzők egyre magasabban jegyzik az árat kitörésnél, hogy ne legyen nagy vesztőjük (eladnak emelkedésben) vagy épp fordítva letörés eseténmiközben a spread is kitágul, ezzel is csökkentve a kockázatukat. Ez a passzív piaci szereplők feladata, hogy jegyezzék az árat, hogy te vagy én biztonságosan ki vagy be tudjunk szállni amikor csak akarunk (mi aktív piaci szereplők vagyunk, de lehetnénk passzívak is mint ők). És mivel a passzív szereplők a spreaden keresnek, akkor tágítanak rajta amikor túl alacsony a likviditás és nekik nagy a kockázatuk. Ezt teszik miliszekundumok alatt. Ezért mozognak az árfolyamok....ebből kifolyólag a spread NEM LEHET FIX!!!!Mert az egészséges árjegyzés és kereslet, kínálat szabálya és a piacjegyzők nem engedik meg.

Tehát ezekután nekem nehogy bedőljön valaki a fix spread általi "jóságnak", meg hírek esetén is stabil árjegyzésnek, mert a valóságban bizony ilyenkor nagyon instabil az árjegyzés, ami szükség szerűen a spread tágulását vonja maga után, ergo kaki van a palacsintában és valaki hazudik....ez a bróker, aki kockázatot vállal ilyenkor, de ha valaki van olyan butus, hogy bedől neki, akkor rajta fognak pénzt keresni...

Egy szó mint száz, a forgalom felhasználásával sem fogsz tudni belátni a jövőbe, mert vagy jön egy azonnal vevő, vagy egy eladó (jellemzően miszter pumpáló) aki bekavar. Az árfolymból is elég hatékonyan tudsz prognózisokat készíteni. Ugyanakkor a Forexen sessionok vannak. Minden sessionnek más a forgalma és a jellemző volatilitása, ami megint csak megnehezíti a forgalom adatok értelmezését. Tehát miért ne értelmezd a forgalmat? 1: nem valós 2: brókercég függő 3: session függő 4: aktív piaci szereplő függő 5:az FX szabályozatlan piac és sokat megtehetnek az intézményiek amit részvényeknél pl nem. Remélem nem voltam túl össze-vissza....és remélem segítettem...

fulekitrading.wordpress.com

(#4243) morhange válasza Fecdzo (#4242) üzenetére


morhange
tag

Én sosem gondoltam arra, hogy jó-e vagy rossz-e a fix spread, de így már én is értem mi a szitu. :)

(#4244) Dzoli válasza morhange (#4243) üzenetére


Dzoli
tag

A fene se tudja, mert van példa arra, hogy a négy tizedes MM bróker fix spreades megbízása valóban ott teljesül ahová be van téve. Valamint olyan is, hogy az ECN számla dinamikus spreadje rendre elcsal több tized pipet, ezáltal semmivel nem olcsóbb mint bármely más MM számla.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4245) Fecdzo válasza Dzoli (#4244) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Amit "elcsalásnak" mondasz az az úgynevezett slippage, vagyis csúszás, ami teljesen természetes(persze törekednek nagyon erre, hogy ne legyen). Hiszen kell idő amíg kiér a megbízás és ha épp akkor jön egy nagyobb volumenű order akkor mire beér a te megbízásod, addigra fentebb ment az árfolyam. Ezzel innen magyarországról nem fogsz tudni mita kezdeni, pláne ha a broki szervere USA nyugati partján van....

4 digites brókernél jónak néz ki a teljesülés, csak a valódi piachoz képest 0,9 pipet kapásból elcsal tőled (tradenként 1 pip+spread+ha vesztő vagy a vesztőd....jó biznisz ez).

Azért ECN és ECN között is jócskán lehet különbség (annak ellenére, hogy a legtöbb white label FXCM kapcsolatrendszerét használja). Minnél több alternatív kapcsolata van, annal stabilabb és annál szükebb spreadeket tud adni egy ECN. MM-ről direkt nem beszélek, de az esetükben is ez van csak más szándékkal.

Fxpro kinőtte magát egy relative jó MM szintjére, Oanda úgyszintén, de érdekellentét miatt egyiknél sem valószínű, hogy sok pénzt lehet keresni, mert előtte kidobnak....hacsak nem lesz akkor ügyfél állománya, hogy tudja finanszírozni a nyerő tradereket.

Saját szememmel láttam mi történik egy Market Makernél, úgyhogy megspórolom neked a bizonytalanságod ezen a téren ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#4246) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Jaaaa és MINDENKII!!!! Tessék megnézni az Inside job című filmet (magyarul Bennfentesek). A subprime válságról szól....előzmények, okok, következmények....

Felháborító!!!.....de tudnia kell mindenkinek....miért nem ilyen fiklmeket nyomnak itthon a moziban (tavaly októberben vetítették kint és csak nem rég lehetett megszerezni itthon) az ilyen idióta filmek helyett....

fulekitrading.wordpress.com

(#4247) morhange válasza Fecdzo (#4246) üzenetére


morhange
tag

Megnéztem nem régen a filmet és borzasztó... ennél jobb szó talán nincs rá, persze maga a történet az. Főleg amit Izlanddal tettek, szívem ügye Izland, tehát azon eléggé kibuktam. A többi része is érdekes volt, de az annyira nem lepett meg, mármint az a része, hogy mennyire romlottak egyes emberek. Azt aláírom, hogy kell egyfajta "fölösleges" rendszer, ami munkát ad az embereknek (pl.: bürokrácia), de ez már túlzás. Egyáltalán van megoldás? Jó tegyük fel, hogy az állam nagyobb szerepet kap a kontrollban, de az állam az mindig változik, hol ilyen, hol olyan, egyik miniszternek eldurran az agya és hipp-hopp csődbe mehet az ország (még így is megvan rá az esély, hogy korlátolt a szerepe). Most éppen ezt nézem, itt inkább csak alap dolgokat mond az elején, később ha minden igaz rátér egy lehetséges megoldásra.

(#4248) Dzoli válasza Fecdzo (#4245) üzenetére


Dzoli
tag

Majd szólok, ha kitettek, mert túl nyereséges voltam nekik. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4249) rauschie


rauschie
senior tag

Brókerekkel kapcsolatban, bár nincs tapasztalatom más céggel, de a Dukascopyt az eddigiek alapján én ajánlani tudom HA nem feltétel az MT4. (a legfontosabb indikátorok benne vannak a platformjukban, de azon kívül lehet kb 50 egyedi fejjesztés aztán annyi) Gyors a végrehajtás, elvileg békénhagyják a skalpolókat, van slippage control (tized pip pontossággal megadhatod, hogy mekkora lehet a slippage ami fölött már nem köti be a market ordert), meg ugye 1000 dollárért nem sok helyen kap az ember ECN számlát. Annyi a trükk hogy a kis accountokat aránylag magas comissiönnel szivatják, 1000 dolláros számlára alapból 48$ minden 1'000'000$ után, de csökkenthető. Az overnight tarifáik nem tudom mennyire versenyképesek, mivel nem ismerem a többi cégét, de összehasonlító oldalakon dicsérik őket.

(#4250) morhange válasza rauschie (#4249) üzenetére


morhange
tag

Jól értem, hogy minden pozíciónál 48$ vonnak le?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.