Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
Egy kérdésem lenne. Kevés a portszám a HGW-n, tennem kell egy swith-et. Az IPT Box mehet swith-ről? Kettő darab lesz belőle. Megy még a HGW-ről róla egy számítógép, egy másik számítógép PowerLine egységről, és egy médialejátszó. Tegyem inkább a swithre a PC-t és a média lejátszót? A média lejátszó csak nagyon ritkán használja a netet, ha a számítógépről megy a filmnézés.
Köszi a választ előre is.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#43602) wmati válasza SANKADI (#43601) üzenetére


wmati
addikt

Teljesen mindegy tedd ahova jól esik.

(#43603) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tavaly november végén végre csomagot tudtam módosítani a NetMánia L-re, így át is kerültem VDSL2-re és hoztak egy Speedport W724V Ci HGW-t.

Akkor mikor új volt, a sebességek tökéletesek voltak, minden maxon ment, a sebességek kb ilyenek voltak Downstream: 33000 kBit/s, Upstream: 5300 kBit/s.

Viszont azóta hónapról hónapra, mikor a Speedport újraszinkronizált áramtalanítás után az Upstream folyamatosan csökkengetett, jelenleg a kezdetek kezdetén 5Mb/s-es feltöltésből 3.8Mb/s maradt mostanra. :F

Most így szinkronizál, a nap bármely szakaszában.

Downstream
32914 kBit/s

Upstream
3866 kBit/s

Ezzel mit tudtok, mit lehetne kezdeni, mi okozhatta ezt fél év alatt? Tudom eléggé szőrözés ez, de ijesztő hogy 1Mb/s pár hónap alatt csak úgy eltűnt a feltöltésből a VDSL2-es vonalon. :W

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#43604) M_AND_Ms válasza SANKADI (#43601) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Swith-et ne vegyél, az nem jó semmire. Próbálkozz inkább switch-csel, jobban jársz!
;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#43605) poli27 válasza M_AND_Ms (#43604) üzenetére


poli27
veterán

:C

(#43606) havri1 válasza Livius (#43603) üzenetére


havri1
félisten

Én bejelenteném. Ennek a csomagnak sokkal több a szinkronizálási sebessége, legalábbis up irányba.

havri

(#43607) Rick4


Rick4
félisten

Urak, hogy látjátok, ezek az értékek rendben vannak?

Én vagyok az, akinek 1 hét alatt 4x cseréltek modemet, a 120-as net 10-zel ment, kaptam a thomson modemet, adatcsomagvesztés és lassú sebesség, cserélték még aznap délután, adatcsomagvesztés és lassú sebesség, hoztak ehelyett is másikat, egy d-link-et, adatcsomagvesztés, hoztak helyette egy cisco ep 3925-öst, minden megjavult. Ez volt kb 1.5 hónapja, eddig semmi gond sem volt, de most 60Mbit alatt megy a net. Tudom, hogy a 120-ból 15 a garantált, de ezt már észreveszem, eddig mindig 100 fölött volt. Mi lelhette? Esetleg a számokból kiderül valamit?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43608) donceleger8


donceleger8
őstag

Hali!

Növeltettem sebességet a T-Homenál 50 megabitről 120-ra! Ehhez már egy új modemet kellett kapnom. Korábban egy Huawei volt a végberendezés, most is ilyet kaptam, viszont ez már egy router is egyben. Állítólag nem tud csak modem szerepet betölteni, ezért a PPPOE beállításokat ebben az eszközben állították be, és a TP-LINK WDR4300 routerem Dinamikus kapcsolattal lett beállítva.
Így viszont az utorrent folyamatosan hálózati beállítás hibát ír ki, legalább is azt állítja nincs bejövő kapcsolat és egy háromszög felkiáltójellel jelenik meg a jobb alsó sarokban. Illetve egyszer egy piros x is volt.
Adtam a gépemnek fix ip-t és nyitottam portot, ami az utorrentben meg van adva, ezt követően zöld pipát láttam az utorrentben, de ma reggelre megint a háromszög fogadott. A gép nem lett kikapcsolva és nem lett hozzányúlva sem azóta, de akkor mégis miért van megint problémája?

Próbáltam valahogyan beállítani az eszközt (a huawei-t) mégis csak modem funkcióra, be is léptem a menüjébe, de minden szürkén van és nem enged változtatni semmit! Ha nyomok egy gyári beállítások visszaállítást akkor szerintetek be lehet utána állítani? Illetve milyen értékre kell raknom ahhoz, hogy csak modemként funkcionáljon? Nem akarom elhinni, hogy nem lehet így beállítani!

Köszi

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#43609) poli27 válasza Rick4 (#43607) üzenetére


poli27
veterán

Lehet betelt a környék sávszél ügyileg,ha majd szegmentálnak megjavul, azért érdemes lenne bejelentened sztem!

(#43610) Rick4 válasza poli27 (#43609) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nem emlékeznél, már erről beszéltünk, én már ezen túl vagyok, írtam is, az egyik t-s szerelő jó ismerősöm, vele beszéltem a problémáról, nekifogtak, és megcsinálták jó két hónapja, és mint mondtam, az elmúlt egy hónapban minden este rendben volt, a 100 mbitet verdeste......... Most unta meg 2-3 napja, most is 70 mbit körül megy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43611) dchard válasza Rick4 (#43607) üzenetére


dchard
veterán

Ezek az értékek hibátlanok. És azt is megkockáztatom, hogy korábban sem modem problémád volt. Amit körülírtál probléma sokkal inkább mutat időszakos túlterhelésre, vagy valamilyen egyéb hibára (erősítő, ONU, kontakt jellegű probléma, kábelhiba stb.)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43612) Rick4 válasza donceleger8 (#43608) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a modemed mostmár router is, akkor egész más beállítás kell, két router nem szokás csak lan-> wan porton összekapcsolni, a tp-linken kapcsold ki a dhcp szervert, add a saját ip-jét a huawei saját ip-je után következő elő ip-re, és az egyik land portjába dugd a huawei lan portjából kijövő vezetéket, akkor menni fog rendben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43613) Rick4 válasza dchard (#43611) üzenetére


Rick4
félisten

A kábelhiba nem látszana a jelszinteken? A másik kettővel (pontosabban három, mert a technicolorból egy nap délelőtt is, meg délután is kaptam egyet egyet) folyamatosan ping hiba volt, 2 percenként 3-4 hiba, és mindig csak 3-4, utána ment tovább... Az első cisco modem megállt, azt mindenképp cserélni kellett, a két technicolor és a d-link meg ugyanazt a hibát hozta:

Ahogy berakták a cisco 3925-öst egyből megszűnt a probléma.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43614) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kábelneten tapasztal más is anomáliát? Tegnap este óta random nem nyílnak meg oldalak, csak többszöri próbálkozásra. Van amikor tudok mérni sávszélességet, van amikor nem. Amikor épp tudok, akkor minden rendben van.

Véleményem szubjektív...

(#43615) dchard válasza hackeeeee (#43614) üzenetére


dchard
veterán

Nálunk II. kerültben minden ok kábelen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43616) #78121280 válasza hackeeeee (#43614) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hmvhely. Okés

(#43617) #41133696 válasza #41133696 (#43461) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Speedport W 724V CI HGW a 09021601.00.629 Firmware verzióval frissített eszköze, ma váltott IP-t automatikusan, hajnalban miközben aludtam. Eddig ez volt mindig a sarkaltos pont, mert a .624-es illetve az annál is korábbi innentől kezdve minden kimenő hívásra foglalt jelzést adott, illetve azok is azt kapták, akik minket hívtak volna.

Most ez a jelenség elmaradt, szóval kijelenthető, hogy a .629-es FW érdemi változásokat, és javulást hozott :K

(#43618) bopeti98 válasza hackeeeee (#43614) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam is ugyan ez volt, de aztán a DNS szervert átállítottam OpenDNS-re, és azóta nincs gond.

(#43608) donceleger8

Egyik T-Home-os HGW-t sem lehet átállítani bridge módba.

[ Szerkesztve ]

(#43619) hackeeeee válasza bopeti98 (#43618) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm..

Én tegnap este óta tapasztalom ezt. Többszöri modem újraindítás után sem lett jobb a helyzet. Bár, néha úgy tűnt, hogy jó lesz, de most sem.

Pl. a ph-t is úgy tudom megnyitni, hogy többszöri frissítés/enter után egyszercsak betölt, bár van amikor a topic-ok betöltése közben megáll.

Véleményem szubjektív...

(#43620) bopeti98 válasza hackeeeee (#43619) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam is tegnap este óta ilyen, viszont feltűnt hogy a torrent letöltés egyszer sem szakadt meg, Skype is végig be volt jelentkezve csak éppen a weboldalak nem akartak mindig bejönni, ezért gondoltam beírok másik DNS szerver címet ( eddig a T-s volt beállítva ) és azóta normálisan működik.

(#43621) Intruder2k5 válasza Rick4 (#43607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hibátlan, irigylésre méltó értékek, ezek miatt egész biztosan nincs lassulás!

(jaj de jó, hogy ez az idióta ff a Te hsz-ed hozta utolsónak) :)

[ Szerkesztve ]

(#43622) dchard válasza hackeeeee (#43619) üzenetére


dchard
veterán

Azt elfelejtettem mondani, hogy évek óta google DNS-t használok, mivel a Telekomos lassú és sokszor hibásan működik. Lehet ezért nem tapasztaltam hibát.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43623) hackeeeee válasza bopeti98 (#43620) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha mérek sávszélességet, Nálam is rendben van minden.

Lehet, hogy kipróbálok egy google dns szervert (8.8.8.8 és 8.8.4.4) , hátha az segít. Vagy az open dns ajánlottabb?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43624) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#43623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Google-é gyorsabb, inkább azt...

(#43625) balint82 válasza hackeeeee (#43614) üzenetére


balint82
senior tag

VIII. kerület, ugyanez van/volt. A mobilaréna szerencsére megy:)

Google Pixel 4a

(#43626) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#43624) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Átlőttem, primary 8.8.8.8, secondary 8.8.4.4, úgy néz ki megoldódott a probléma.

Véleményem szubjektív...

(#43627) bopeti98 válasza hackeeeee (#43623) üzenetére


bopeti98
őstag

Én csak azért használom az OpenDNS-t mert valamilyen szinten szűri az ismert vírusos oldalakat, és egy kis plusz védelmet ad, de a Google-é sebességben jobb.

[ Szerkesztve ]

(#43628) hackeeeee válasza bopeti98 (#43627) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. :)

Én megszokásból böngészek, nem kallódok ide-oda, szóval talán nem lesz gond. De köszönöm a tippet, később lehet, hogy megpróbálom, hátha megjavul, de az is lehet, hogy marad a google public dns.

Véleményem szubjektív...

(#43629) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Szegeden nálam nagyon problémázik a net, sokszor nem tölti be az oldalakat, aztán meg megtáltosodik és bejön minden, csak nagyon idegtépő. Speedtestet néztem, ha elindul, akkor átjön majdnem a maximális sávszélesség ( 120/10 ), viszont van olyan, hogy el sem indul a mérés, csak várok, várok, várok. Olvastam, hogy másnál is mintha ez lenne a probléma, tegnap óta csinálja ezt a net.

(#43630) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Olyan lehetséges, ha egyik szolgáltatásomon sincs hűségidő és a net, tv, telefonért eddig fizettem 12450Ft-ot, most hirtelen, már két hónapja a számla 17908Ft-ra emelkedett?
Csak így sunyiban emelgethetnek? (Jó átnézem a leveleket, lehet jött valami, hogy emelés volt, de akkor is drasztikusnak érzem.)

Na megvan a különbség. Régen palettások voltunk, de az a régi paletta megszűnt. Az olcsóbb számlánkon volt olyan tétel, hogy "Paletta üzletpolitikai tétel -5000Ft". Na ez tűnt el most az újakról. Ez mit takarhat?

[ Szerkesztve ]

(#43631) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#43628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem érdemes foglalkozni a szolgáltatós szerverekkel, ahogy dchard, én is évek óta a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 szervereket használom, így volt ez Invitel-nél, RubiCom-nál, és így van UPC-nél is, és sosincs semmi gondom velük! Bár nézőpont kérdése, ha Te jobban bízol a T szervereiben, akkor állítsd vissza!

(#43632) Intruder2k5 válasza Nagynozi (#43629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állítsd be Te is publikus DNS szervert, szerintem nálad is ez a gond!

8.8.8.8
8.8.4.4

(#43633) Intruder2k5 válasza Mr. Teddy (#43630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos, amennyiben nincs hűséged, úgy a szolgáltatót se nagyon köti semmi, ahogy Téged se! Bár nem tudom, hogy a T hogyan köti a szerződéseket, de például az Invitel sunyi, és nem az árat garantálja, csupán a kedvezmény mértékét százalékban, így aztán még hűség alatt is emelgetnek néha!

(#43634) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#43631) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha beválik akkor marad.

Csak elsőre megijedtem, azt hittem, hogy a routerrel van gond.

Véleményem szubjektív...

(#43635) bopeti98 válasza Mr. Teddy (#43630) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha lejár a hűség és nem hosszabbítod meg akkor listaáron számlázzák ki a szolgáltatásokat.

(#43636) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#43635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Listaáron? Szerintem ez hülyeség... Bár nem néztem a T listaárait, de azok jellemzően minden szolgáltatónál az akciós áraktól sokkal magasabb árak, olykor 3-4x-es különbség is lehet, nem 2-3 ezer HUF!

(#43637) Mr. Teddy válasza bopeti98 (#43635) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen ezt tudom, persze a tripla kedvezmény még így élt. De a hűség és a paletta amiben voltunk már egy jó ideje felbomlott. Viszont két hónappal korábbig még volt ilyen tétel:
"Paletta üzletpolitikai kedvezmény (SZJ 64.20.11.0) 03.01-03.31 -3.937,01 -5.000,00"
Ez szűnt most meg. Eddig nem tűnt fel ez a tétel, de érdekes az is akár, hogy eddig is volt. No mindegy, majd váltok valamire.

(#43638) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#43636) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha mondjuk csak internetszolgáltatást kérsz ( tehát nincs dupla, tripla kedvezmény ) akkor listaáron megy. Persze ha van mellé tv és/vagy telefon akkor már jár a dupla/tripla kedvezmény.
Én több éve így jártam a Digitális KTV-vel meg a 2 Mbites kábelnettel. Amíg tartott a hűség 10.000 Ft körül volt a havidíj, aztán ahogy lejárt a hűség jött a 25 ezres számla. Ekkor mentem át az Invitelhez.

(#43639) hackeeeee válasza hackeeeee (#43634) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még 1 kérdésem volna ezzel kapcsolatban. Mégpedig, ha dmz-vel van router a 3925 mögött, akkor természetesen csak a router-ben kell átállítani a dns-t, igaz?

Ha jól láttam akkor a cisco-ban nem is tudom módosítani.

Véleményem szubjektív...

(#43640) bopeti98 válasza hackeeeee (#43639) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, csak a Cisco-ra kötött routerben kell beállítani.

(#43641) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#43639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy hol állítod be! Legcélszerűbb a LAN oldali DHCP szerver beállításoknál megadni, ebben az esetben a router ezeket a címeket ossza ki a DHCP klienseknek, és tök mindegy hány router, és/vagy hány HGW van előttük, a kliensek közvetlenül fognak a DNS szerverhez fordulni a kéréseikkel!

Egyébként is így a leggyorsabb, mert a DHCP kérés nem vándorol egyik eszközről a másikra, hanem direktben történik a szerver és a kliens közt!

Ugye, mi történik, ha a CISCO-ban állítod be...? A PC-d elküldi a TP-LINK routerednek a kérést, mert úgy tudja, hogy az a DNS szerver! A TP-LINK tovább küldi a CISCO-nak, mert ő meg úgy tudja, hogy a CISCO az, végül pedig a CISCO küldi a 8.8.8.8 szervernek, és visszafelé is ugyanez a móka!

[ Szerkesztve ]

(#43642) donceleger8 válasza Rick4 (#43612) üzenetére


donceleger8
őstag

Értem. Ha viszont ezt megteszem, akkor a routerem elveszti a router képességét ha jól sejtem, azaz tovább már nem tudja osztani a netet. Ez azért nem lenne túl jó nekem, mert jelenleg van még egy Xbox 360 és egy lg házimozi is, amit a routerem szolgál ki vezetékkel, valamint van egy wifis nyomtató és két mobil is, amit szintén a routerem szolgál ki.
Azzal, hogy most már routeres lett a modem, nincs lehetőség olyan megoldásra, hogy a routerembe állítsam be a pppoe kapcsolatot????

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#43643) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#43641) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében mindent a tplink intéz, a cisco ebben az esetben annyit intéz, hogy dmz-n keresztüli kapcsolaton keresztül adja a netet a tplinknek.

A tp-link network beállításaiban módosítottam, mert ugye dhcp-s ip kiosztást használok, nem fix ip-set. Így ugye azt látom a klienseken, hogy a DNS az a tplink router IP címe.

Így jó, szépen megy minden.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43644) djculture válasza Intruder2k5 (#43636) üzenetére


djculture
félisten

Ja én is listaáron 13600-at fizetnék a mostani 5990 helyett:) Viszont ebben az esetben az előfizető volt megondolatlan ha nem olvasta el hogy a paletta nevü egybe szolgáltatás megszünik így a kedvezménye is és válthatott volna bármire. Levolt írva feketén fehéren a számla alján.

De hát ezt hoztta a nagy távszámla meg a többi. Mindenki fizet mint a katonatiszt el se olvassa hogy mit meg miért.

[ Szerkesztve ]

(#43645) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Azt meg tudja valaki mondani, hogyha tudom az mt azonosítóm és a hozzá tartozó jelszavamat, illetve van tv előfizum, akkor hogy tudom életre lehelni a TV GO dolgot?
Regisztráltam egy mail címemmel, de nem tudom seholsem összekapcsolni a regisztrációmat az mt ügyfélazonosítómhoz. A t-email-es email címemnek meg nem tudom már a jelszavát.

(#43646) adika4444 válasza hackeeeee (#43619) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Megvan, hogy aki itthon a Cisco-t használta miért nem ment neki. Mert én a routeremben persze Google DNS-t használok. A nagy szerencse. Nincs is problémám...
(#43622) dchard: Nem vagy vele egyedül. Én is már kb. 1 éve.
(#43627) bopeti98: Aki vírusírtót használ, szerintem annak jobb a Google.
(#43639) hackeeeee: De a lan setup-nál tudod a DHCP-hoz
(#43642) donceleger8:Miért veszítené el? A Cisco lesz a DHCP szerver, de a routered ugyanúgy Wi-fi-zik, és még kábelen is oszt!

üdv, adika4444

(#43647) poli27 válasza donceleger8 (#43642) üzenetére


poli27
veterán

Mért ne tudná tovább osztani, ezzel a beállítással sima switchként működik meg a wifije ap módként, nem natol ennyi a különbség!

(#43648) donceleger8 válasza adika4444 (#43646) üzenetére


donceleger8
őstag

Tehát akkor is osztja a netet, ha a modemből a kábel nem a wan portba, hanem az egyik lan portba van bedugva?

Poli27
Köszi. Értem. Akkor f1 után meg is csinálom.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#43649) dchard válasza donceleger8 (#43648) üzenetére


dchard
veterán

Igen, de nagyon fontos, hogy a routerben tiltsd le a DHCP szervert és ellenőrizd, hogy a router IP címe ne legyen azonos a HGW IP címével. Ha azonos, akkor tedd át egy másik üres címre ugyanabban a tartományban.

Például ha a HGW IP címe: 192.168.1.1 akkor a routert tedd át 192.168.1.2 -re.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43650) hackeeeee válasza adika4444 (#43646) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És tényleg, sorry.

De a cisco-ban nem bántom, a mögé rakott router intézi.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.