Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156801) Essejó válasza Stylerr (#156799) üzenetére


Essejó
veterán

Egy combossbb előfizetéssel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156802) ooloo válasza zoli62 (#156788) üzenetére


ooloo
őstag

Most jut az eszembe... nekünk a TV tud felvenni , ha van adattároló csatlakoztatva . De gondolom Nálad ez az opció nem játszik.... sajnos.

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156803) ArGab válasza Essejó (#156800) üzenetére


ArGab
őstag

Nem, azt kikapcsoltam meg szétszedtem két SSID-re a 2,4 és 5-ös hálózatot.

(#156804) Stylerr válasza Essejó (#156801) üzenetére


Stylerr
addikt

Természetesen egyből én is így tettem volna, azonban nálunk ez a legcombosabb előfizetés.

(#156805) richard_d85 válasza Forza_JUVE (#156666) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Szia! Dobj rá egy openwrt! Többit privátban, ha kérdésed van.

(#156806) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok,

mi az általános folyamat, tapasztalat, miután a lépcsőházunkbe behúzták a GPON-t?
Gondolom kijönnek mérni egyet, és mire bekerül a rendszerbe, hogy "rendelhető", az hetek ugye? Ha nem hónapok.

(#156807) csixy válasza Forza_JUVE (#156666) üzenetére


csixy
addikt

Pedig annak működni kellene dupla NAT-olással. A TP-link WAN lukát kellene összekötni mondjuk Sagemcom F@st 5670 negyedik sárga lukával. Csak arra kell ügyelni, hogy a F@st alap LAN IP-je a 192.168.1.1 , a TP-link LAN IP-je ne az ....1.1-es legyen, hanem más, pl: 192.168.2.1,vagy mittomén 192.168.33.1 oszt annyi.
Egyébként a sagemcom ragyogóan intézi a hálózatot , érdemes akár egy gigabites switch betoldásával tovább osztani valamelyik lan portot és akkor nem lesz dupla natolás. Persze port forwardra nincs tapasztalatom , azt sosem használtam , de gondolom, hogy a sagemcom menüjében be lehet valahogy állítani, ha szükség van rá.

#156808 kutga: Mivel az IPTV-t a sagemcom intézné a saját hálózatával, ezért azzal nem kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#156808) kutga válasza csixy (#156807) üzenetére


kutga
nagyúr

IPTV-hez az IGMP snoopingot is be kell kapcsolni nem?

Let the Zone take me if I am.

(#156809) Kbali válasza Infomaker (#156806) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kb igen, de érdemes feliratkozni a T-nél, hogy szóljanak, ha köthető a szerződés. Nálam bejött, mert hamarabb jött a mail, mint ahogy teleszórták a postaládákat.

(#156810) ooloo


ooloo
őstag

Üdv az Uraknak ,

Segítenétek azt a kérdést megválaszolni , hogy aTelekomnál a routerre kötöm majd a tévé beltéri egységét ? Illetve még azt kérdezném , hogy a beltérin keresztül el lehet érni a tévén az internetes felületet - YouTube , Twitch stb. ? Vagy ahhoz még egy Patch kábel kell a routerből ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156811) boborján2 válasza ooloo (#156810) üzenetére


boborján2
aktív tag

A telekom tv boxot a telekom routerra kell majd kötni.
Ezen az utp-n a t tv box eléri a netet és a tv adásokat is.

A 2. kérdés nem világos számomra....de t android tv boxon van (telepíthtő) a youtube és szerintem twitch app is. Ha ezeket ha okos tévén akarod futtatni a t box kihagyásával, mert azon csak a tv adást nézed ,akkor értelemszerűen oda is kell egy kábel ,hogy netet kapjon. Vagy esetleg csatlakoztatod wifin a tévét.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#156812) ooloo válasza boborján2 (#156811) üzenetére


ooloo
őstag

Igen , arra gondoltam , hogy a tévére előre nem telepített alkalmazásokat is el szeretném érni ... tehát kell még egy Patch kábel a routerből a tévébe . A routerből a beltéri egységbe elég az 1 Gbit/s Patch kábel ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156813) Essejó válasza ooloo (#156812) üzenetére


Essejó
veterán

A Tv-be gyárilag épített Lan port csak 💯 Megás. Én 5 GHz Wifin érem el a Tv-vel a hálózatot, valami 560 Mega körül.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156814) ooloo válasza Essejó (#156813) üzenetére


ooloo
őstag

Akkor a kérdés megoldódott ....

Köszönöm a választ !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156815) zoli62 válasza ooloo (#156802) üzenetére


zoli62
addikt

Amíg Digi TV volt, én is külső lemezre rögzítettem a műsorokat.

(#156816) boborján2 válasza ooloo (#156812) üzenetére


boborján2
aktív tag

A beltéri is 100 megabites lan. De azt a szerelő intézi.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#156817) ooloo válasza boborján2 (#156816) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

A szerelő ne intézzen semmit , mert a falban akarom elvezetni a kanócokat ... a villanyszerelővel már behúzattam az 5Gbit/s os vezetékeket onnan , ahonnan az előző lakónak behozták a lakásba a jelet. A 2db tévé mögött lesz "rejtve" a konnektor , a Patch és a HDMI kábel . Ezek az íróasztalnál a routernél futnak össze . És még ott van a wifi is mint csatlakozási lehetőség lehetőség .

zoli62 : Mi Fehérváron voltunk a Telekomnál és tisztán emlékszem arra , hogy az ügyintéző egyértelműen kérdezte , hogy fel szeretnénk venni az adást ? Mondjuk szó szerint úgy kérdezte , hogy felvevős készüléket szeretnénk ..... nagyjából beleolvastam , de csak annyit találtam , hogy 3 napig visszanézhető ... én ezt nem éppen felvevősnek gondolnám .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156818) boborján2 válasza ooloo (#156817) üzenetére


boborján2
aktív tag

Az felvétel amiről beszélt ,az tuti hogy az android boxhoz tartozó felhős rögzítés. A csatornák tulajdonosai mondják meg mit rögzíthetsz es mit nem.

De legalább külön pénzért adják ezt a fícsört is 😀

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#156819) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
van itt közületek akkor telekomnal hiba elhárító? Rá tudna nézni, hogy moert nincs tv szolgáltatás? A chat nem tud segíteni. Majd 72 órán belül jelentkeznek. …

(#156820) lali303 válasza Gergőke88 (#156819) üzenetére


lali303
tag

Hívd a 1414-et!

(#156821) ooloo válasza boborján2 (#156818) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Amúgy lehet tudni , hogy milyen modemet adnak a szolgáltatás mellé ? Netből a plafon lesz , ha ez számít .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156822) Lauda válasza ooloo (#156821) üzenetére


Lauda
félisten

Technicolor FGA2235.

(#156823) ooloo válasza Lauda (#156822) üzenetére


ooloo
őstag

Köszön a választ ! :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156824) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok,
1000/200-as netem van. Random időközönként azt csinálja, hogy beesik a letöltés kb 45 mbitre, feltöltés marad a szokásos 210 körül.
Sagemcom 3896-os HGW van. Restart után helyre szokott állni.
Saját router hiba kizáráva, közvetlenül is ennyi.
Docsis értékek a küszöbérték alatt vannak.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#156825) ooloo


ooloo
őstag

Ha már itt vagyunk , akkor kérdeznék ....

A lakáson belülre behozza a Telekom az optikai kábelt , de onnan Cat.7 kábelen menne a routerhez a jel . Konvertert azt ad a Telekom ?
Eddig csak sima felhasználó voltam ... routerbe be , gépbe be aztán használtam .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156826) boborján2 válasza ooloo (#156825) üzenetére


boborján2
aktív tag

Egyértelmű ,hogy nem csak belógatják az optika végét :D

Ont-t ad, abba megy az optika ,van rajta 4 vagy 5 lan port, abból aztán úgy húzod tovább ahogy akarod.

Csak arra figyelj,hogy ha lesz tv is, akkor a boxokat vagy az ont -re kötöd, vagy igmp képes eszközök kellenek a multicast miatt.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#156827) Rick4 válasza tudi13 (#156824) üzenetére


Rick4
félisten

Csak a szokásos, nem kapcsoltad ki a hálókártyánál az energiagazdálkodást.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#156828) ooloo válasza boborján2 (#156826) üzenetére


ooloo
őstag

Én műszaki analfabéta vagyok , amolyan múlt századi .... :DDD

Behozza a falon belülre a jelet .. ott egy hasonló konverterből - mint az alábbi képen van - viszem tovább a jelet az íróasztalhoz ... ott bedugom a routerbe , ahonnan tovább osztom a számítógéphez és a tévékhez . Jól értem ? Nyugtass meg , hogy ezen átalakítókhoz nem kell konnektor . Csak azért mert ahol behozzák , ott a közelben nincs konnektor.

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156829) tudi13


tudi13
aktív tag

Több eszköz, kábel és wifi. Ennyi a sebesség.
HGW restart után megy az 1000 körüli.

(#156830) csako válasza ooloo (#156828) üzenetére


csako
veterán

Nem, kintről behúzza a vékony fekete optikai kábelt, és ebbe (vagy hasonló eszközbe) fogja bedugni. Ez egy ONT (Optical Network Terminal), ami router feladatok is ellát, a sajátodra lehet nem is lesz már szükséged. Konnektor természetesen kell neki :D
Ennek az eszköznek a helyét te határozhatod meg, oda fogja húzni a szerelő a kábelt, ahova akarod.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#156831) Lauda válasza ooloo (#156828) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekre a kérdésekre már megírtuk a válaszokat. :)

(#156832) ooloo válasza csako (#156830) üzenetére


ooloo
őstag

Éppen ezt akartam elkerülni , hogy kábelek fussanak a falon kívül ... szerintem itt rövidre zártuk a történetet , mert a villanyszerelő már behúzta a kábeleket . Majd azt az egy optikai kábelt a falon kívül vezetik el . Nem így terveztem , de mindegy.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156833) Rick4 válasza ooloo (#156832) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben neked vna apadlásról levezetett hely, a bejárathoz közeli előre elkészített nyírás, urat, falba rejtett doboz, bármi, meg tudják oldani, hogy oda legyen berakva. Ha nem készítettetek ilyet, akkor a villanyszerelővel beszéld át, miért nem így csinálta.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#156834) kali válasza csako (#156830) üzenetére


kali
legenda

Vagy szürkét :D

(#156835) csako válasza kali (#156834) üzenetére


csako
veterán

Ehh, tudhattam volna, hogy más színe is lehet :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#156836) tudi13 válasza Rick4 (#156827) üzenetére


tudi13
aktív tag

Több eszköz, kábel és wifi. Ennyi a sebesség.
HGW restart után megy az 1000 körüli.

(#156837) ooloo válasza Lauda (#156831) üzenetére


ooloo
őstag

Igen , megírtátok de én félre értettem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156838) boborján2 válasza ooloo (#156832) üzenetére


boborján2
aktív tag

Szerintem ha igyénybe akarsz venni egy szolgáltatást , akkor némi kompromisszumot kell kötni. Vagy a jelen kornak megfelelően előre úgy kialakítani a falon belül a kábelezést , hogy azt bármilyen szolgáltatást ki tudjon szolgálni. Utp, optika,koax , minden mindenhová behúzni és legyen egy helység ahol bármit bármivel össze lehet "drótozni" egy rack szekrényben.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#156839) Essejó válasza ooloo (#156828) üzenetére


Essejó
veterán

Ilyen Ethernet Media konverter akkor kell, ha egy telken belul két távolabbi épületet össze akarsz kábelezni optikai kábellel. Vagyis 2 db kell belőle, kivéve ha a távoli épületben lévő eszköz tud SFP+ csatlakozót fogadni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156840) ooloo válasza boborján2 (#156838) üzenetére


ooloo
őstag

Na igen.... ha tudom , hogy elesek , akkor előtte leülök. Nem vágom ezeket a rendszereket , és nem vágta a "szakember" sem. Aki nem jártas az adott témában azt könnyű megvezetni.

Viszont most is tanultam pár dolgot .... igaz , a saját káromon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#156841) the radish


the radish
senior tag

Nos nem tudom mi történt, de mindkét a SEI box megbolondult. Hiába nézünk mást, kb. 10 perc után automatikusan elindul vagy a Tv, vagy a Telekom launcher...
Kíváncsi lennék, ha ezen néznék a lányok a Netflixet, azt is megszakítaná-e.

(#156842) johniee válasza ooloo (#156825) üzenetére


johniee
senior tag

Nekünk Cat5e kábelt használt a szerelő a héten

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#156843) kabelmania27 válasza tudi13 (#156824) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Letöltési értékeknél vannak hibás csomagok?

(#156844) tudi13 válasza kabelmania27 (#156843) üzenetére


tudi13
aktív tag

Üdv,
Azt nem vettem észre, egyszerűen csak belassul 40-45 mbitre.

(#156845) kabelmania27 válasza tudi13 (#156844) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a letöltési és feltöltési értékek?

(#156846) korcsi


korcsi
veterán

Optika 1/1-es netem van. Tegnap reggel arra keltem, hegy gyerek panaszkodik nincs wifi (szolgáltatói eszköz csak "modem"-ként funkcionál, PPPOE passthrough-val) nézem F@st 5670-en csak power led világít.

Átnéztem kábel rendben lévőnek tűnt.
Ma reggel jött szerelő, a kis fehér dobozban a hegesztéstől 1-2 cm-re volt elpattanva a szál.

Csak érdekességképpen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#156847) Rick4 válasza tudi13 (#156836) üzenetére


Rick4
félisten

Próbálj rá egy másik adapterrel, ugyanolyan volt érték, amper lehet erősebb, simán megunhatta a tápegysége is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#156848) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha egy műsort "kedvencnek" jelölök, az mit jelent?
Felveszi vagy esetleg jelez, amikor kezdődik.
(Utóbbi nagyon hiányzik)

#?*@&!

(#156849) tudi13 válasza Rick4 (#156847) üzenetére


tudi13
aktív tag

Még fél éve sincs, hogy kötötték. Ennyi idő alatt megadhatja magát?
Illetve amióta írtam ide, azóta nem produkálta természetesen. :C

(#156850) Rick4 válasza tudi13 (#156849) üzenetére


Rick4
félisten

Bármi megtörténhet, 50 milliós merci is megállhat 3 nappal a vétel után, ebben a tápegységben is lehet egy kondi, ami gyengébb, de átcsúszott a QC-n. Ha a másikkal nem csinálja, akkor tápegység baj, ha azzal is, akkor hibajegy, ránéznek, ha nem látnak semmit, legfeljebb cserélik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.