Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221401) csaba1203


csaba1203
addikt

Ez az Omega is eléggé le volt pukkanva:
- [link]
Gatyába rázva viszont nekem nagyon bejön kinézetre.

(#221402) jozs6200ax válasza Ganzer (#221400) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Jól néz ki :K . Megkérdezhetem honnan van? :DDD

(#221403) Quartz51 válasza csaba1203 (#221401) üzenetére


Quartz51
tag

Ez lepukkanva? Nézőpont kérdése. Kellett neki egy szerviz, egy új üveg meg egy polír. Alap dolgok. Számlap és mutatók hibátlanok, nem hiányzott egy alkatrésze sem, nem volt se törött rugó, se csapágykő. Autónál se mondjuk az olaj és fékbetétcserére, hogy felújítás :)

(#221404) Amatőr123456 válasza Ubulhun (#221388) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Gratulálok, gusztusos ez a retro formájú tok, használd egészséggel :C Mind a négyféle alapmodellt láttam a hirdetésben. Ez a számlap vonalakkal, számok nélkül egyszerű és nagyszerű! :R Azonban volt kisebb tokkal azúrkék színben is, nálam az lett volna a befutó de sajnos gyorsan elkelt :((
Veszik mint a cukrot!
Ennyire jók ezek a Vosztokok? ;]

(#221405) Ganzer válasza jozs6200ax (#221402) üzenetére


Ganzer
aktív tag

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#221406) Ubulhun válasza Amatőr123456 (#221404) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi!
És 67-es dizájn... Mint jómagam... :)
Majd referálok a tapasztalataimról!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221407) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#221377) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Carnival nekem még mindig a legjobb választás melóba. Bár mostanában csak alváshoz veszem fel. :) Sztem nappal is jó, mert a fehér számlaposnak fekete a mutatója, az enyémen meg fordítva. Remélem, megjön gond nélkül, és elégedett leszel. Én egy rossz szót sem szólhatok rá, 3 éves elmúlt, havi 2-4 s sietés, egyszer elemet cseréltem benne, és a fényét is látom még sötétben.
Új órádon, ha élőben OK a mutató meg a perc beosztás, nem szóltam semmit.

Angel2014 : Nem törekedtem a tökéletességre polírozás terén, nekem már az is öröm, h eltűnt a csorbult rész a tokról. Olcsó mindennapos óra, de zavart, h elbarmoltam bezel cseréjénél. A gyöngyszórás, homokfúvás izgat, de pillanatnyilag nincs mit felújítani, jó állapotúak az óráim szerencsére. Egy Vos tokkal majd teszek egy próbát.

Ubulhun : Talán a legjobban leolvasható Vosztok számlap, jó választás. Szilikon v lánc szíjat javasolnék rá /1000-3000 HUF/. Esetleg ZULU, bár az magasít.

(#221408) jozs6200ax válasza Ganzer (#221405) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Köszönöm :R

(#221409) Ubulhun válasza 5-ös kezelő (#221407) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi! Ma igyekszem utánajárni a szíjnak.
És egyébként használat előtt mindenképpen kötelező szerinted egy szerviz? Zergin is jelezte, hogy Vostokoknál lehet gond az olajozással. Vagy megvárhatom, hogy "hogyan viselkedik", és ha nincs különösebb jele, akkor "mehet" így, ahogy van?

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221410) Polarstar válasza Ubulhun (#221409) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Valahogy úgy. Ezt is tőle vettem még régen. Ellenben ez mindenben jó volt. Azonnal elvittem átnézetni. A meglepetés elmaradt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#221411) Ubulhun válasza Polarstar (#221410) üzenetére


Ubulhun
tag

:R
Köszi!
De akkor, jól értem, nem kell kapásból darabokra szedetni?

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221412) Polarstar válasza Ubulhun (#221411) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én a mások által említett probléma miatt elvittem egy óráshoz- sajnos azóta kocsma nyílt a helyén. Pillanat alatt szétkapta és megnézte.nagyítókkal semmi baja.
Kényelmesen megvártam míg összepakolta, közben beszélgettünk egy jót, majd beállította. Természetesen megnézte horométerrel. Azóta eltelt pár év és szépen teszi a dolgát.
Napi indokolatlan mobil megjelenítés. (Mindkettő igen ritka.)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#221413) gonger válasza Ganzer (#221400) üzenetére


gonger
senior tag

Ez a szíjat kivéve megegyezik ezzel? Mi a különbség a DW-5600BB-1 és a DW-5600BB-1ER között?

(#221414) SOAD19 válasza gonger (#221413) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem semmi különbség nincs a kettő között. Az ER végződés tudtommal azt jelenti, hogy európai régióba szánt. (European Region)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221415) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#221407) üzenetére


dzsi23
addikt

Szólhatsz nyugodtan, minden véleményt tiszteletben tartok, és örülök, hogy nem tetszik mindenkinek ugyanaz, mert különben mindenkinek ugyanolyan órája lenne. :K Talán lehetnének kicsit hosszabbak az 5 perces indexek, de nekem még egyszer sem kellett gondolkodnom, hogy mondjuk 4 óra 4, 5 vagy 6 perc van. :) Ahogy a kép is mutatja; egyértelmű, hogy éppen a nagy 1-es előtt van 4 perckor. És 6 perckor is látszik, hogy utána. De a kicsi index is eléggé más.

A belső AR nagyon jó dolog, kívülről azért ez is tükröződik, de így is látható mindig, és jobb, mintha karcolódna a plusz réteg miatt.
Érdekes, hogy fotókon mindig erősebben látszik a tükröződés, mint a valóságban... talán ez a telefonom gyengesége.

[ Szerkesztve ]

(#221416) Ubulhun válasza Polarstar (#221412) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221417) Ganzer válasza gonger (#221413) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Így van, megegyeznek. Meg ahogy SOAD19 mondja, Európai Régiós az ER. :) Ma a műszaki boltban két eladó is leszólított hogy milyen fa*za taktikai kommandós órám van, biztos egy vagyon volt. Mikor közöltem hogy szíjjal meg kompasszal együtt kb 35ből kijött, máris kérték az óra pontos nevét. :D

[ Szerkesztve ]

(#221418) gonger válasza Ganzer (#221417) üzenetére


gonger
senior tag

Az az érdekes, hogy az Emag-nál pl most van mindkettőből. Az EU-s 27e míg a másik 23 e :-)

(#221419) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#221415) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Neked könnyű, nem az én szememmel nézed. ;] Én jobban preferálom a hosszabb ötös osztásokat. Belső AR a legjobb, sztem is.

Ubulhun : Ha nem zavaróan jár össze-vissza, megvan a cca. 40 óra járástartalék, én nem rohanok óráshoz. Ha a piszkos anyagiak nem számítanának /még nekem is, pedig a kormánynál dolgozom ;) /, akkor minden új Vosztokkal ott kezdenék.

Ma bátor voltam, leszedtem egy Vosztokról a fehér mutatókészletet, és átraktam a nap-éj kijelzős 604-esre. Sötétedés után tesztelem, de sztem így már közel tökéletes a 420-as tokban a 2432-es werk.

(#221420) Ubulhun válasza 5-ös kezelő (#221419) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi. Mindenesetre figyelem egy-két hétig, s meglátom.

Esetleg képet láthatunk? :)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221421) Szulita28 válasza Ganzer (#221417) üzenetére


Szulita28
senior tag

Honnan jött a NATO, ha nem titok? (bocs, ha volt már, átsiklottam)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#221422) xcvbxcvb válasza Szulita28 (#221421) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

[link]
De Alin jóval olcsóbban is van.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#221423) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen órám: CASIO EFA-112D. Többször megcsinálta, hogy a digitális részéről elment minden, és csak elem ki-be segített rajta. (ismerős óráshoz hordtam). Szerkezet (elektronika) csere kellene. Tudom nem nagy az ára, meg van helyette már másik, de életre lehetne még kelteni? Védem a bolygót :) és nem szeretném kidobni. Esélytelen találni hozzá szerkezetet?

[ Szerkesztve ]

(#221424) dzsi23


dzsi23
addikt

Uhh, na ezt eltalálták...

(#221425) SOAD19 válasza dzsi23 (#221424) üzenetére


SOAD19
addikt

De azt ugye tudod, hogy miért tetszik annyira...?! :D Ha eddig nem sikerült rájönnöd, akkor segítek. Nos, az oka nem más, mint... a hosszabb, kinyúló 5 perces indexek. ;] Bocs, nem hagyhattam ki. :P

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221426) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Kicsit lehangolt szegény vekker.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221427) Empsepo válasza csaba1203 (#221401) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez a videó marha jó volt.

(#221428) dzsi23 válasza SOAD19 (#221425) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyértelmű... :D

(#221426) fagyalllo:
Te sem örülnél, ha az orrodat csavargatnák. :P

(#221429) dzsi23 válasza Jimmy8 (#221423) üzenetére


dzsi23
addikt

Első körben a setcompban érdeklődnék, hogy tudnak-e kezdeni vele valamit, vagy tudnak-e új szerekezetet rakni bele (és mennyiért). Ha nem, akkor ebayen talán van szerkezet, vagy leharcolt órák működő szerkezettel, olcsón. Bár ha valamit cserélsz, akkor valami úgyis a kukában landol, és a bolygó szomorú lesz, mint fagyalllo vekkere. :)

(#221430) @mriya@ válasza dzsi23 (#221424) üzenetére


@mriya@
őstag

Hirtelen azt hittem, valami régi Omega. :F

Igaz, pont fordítva vannak dizájnolva a mutatók.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221431) @mriya@ válasza Jimmy8 (#221423) üzenetére


@mriya@
őstag

Tedd be a fiókba, majd a gyerekeid kidobják. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221432) Szulita28 válasza xcvbxcvb (#221422) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#221433) dzsi23 válasza @mriya@ (#221430) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem feltétlenül vannak fordítva. :)

(#221434) 5-ös kezelő válasza Ubulhun (#221420) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Jó lett, látható volt meló közben végig. De muszáj lesz rendelnem Favinov-tól mutatókat, azzal lesz az igazi. - Tudom,a dátum előbbre van, de a mutatók felrakásánál kénytelen voltam előretekerni, h ellenőrizzem a pozíciójukat.

[ Szerkesztve ]

(#221435) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#221434) üzenetére


dzsi23
addikt

3-4 napig ne vedd fel, hogy utolérje a naptár. :D

(#221436) dzsi23


dzsi23
addikt

Hardveraprón már 6 napja ott figyel egy fekete CasiOAK (fehér mutatós)... lecsengett a hájp, hogy senkinek sem kell? :D Nem én árulom, csak meglep, hogy még nem vette meg senki, pedig nem dupla áron kínálja az eladó. :D

(#221437) Ubulhun válasza 5-ös kezelő (#221434) üzenetére


Ubulhun
tag

Szerintem nem csak esztétikailag jó, de a leolvashatóságot is javítja. Vagy tévednék?
Milyenre szeretnéd ezeket még lecserélni?

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221438) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Sziasztok!
Sternglas-tól van már valakinek órája? Ez megér ennyit kb amit kérnek érte? [link]

(#221439) dzsi23 válasza Ganzer (#221438) üzenetére


dzsi23
addikt

Sokan fanyalogni szoktak, amikor fehér dátumtárcsát raknak a sötét számlap alá, pedig sokszor jót tesz az összképnek, mert úgy van egyensúlyban. Na itt kicsit sem indokolt a fehér szín.
8-as Miyotáért sokallom az árat. Mivel egyre kevesebben tudják leolvasni az analóg órákat, hasznos lehet, hogy minden perc fel van írva. :D Ami plusz pont, az a DLC bevonat.

[ Szerkesztve ]

(#221440) consono válasza @mriya@ (#221430) üzenetére


consono
nagyúr

Én is azt hittem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#221441) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#221435) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez a terv, nincs kedvem tekergetni. Előszedtem a "bronz" 150-est, meg a rakétás 53-as parancsnokit is mára.

Ubulhun : Persze, azért csináltam. Sokkal jobb a leolvashatósága így, de talán ez a készlet még jobb lenne. [link] 647-es számlapot nagyon feldobja, valószínűleg a többit is.

(#221442) Luck Dragon

Sziasztok ,mivel nincs más különálló topicja így ide írnám le, hogy megbízható ébresztőórát mit javasolnátok hosszútávra? Én még maradi vagyok, nem szeretem a mobilos ébresztést.
Seiko-t nézegettem. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#221443) csaba1203 válasza Empsepo (#221427) üzenetére


csaba1203
addikt

Mármint pozitív vagy negatív értelemben?
Mivel eléggé érdekel a téma szoktam ilyeneket is nézegetni és mindig irigy vagyok kicsit azokra az embertársaimra, akiket ilyen kézügyességgel áldott meg a kaporszakállú.....

(#221444) @mriya@ válasza Luck Dragon (#221442) üzenetére


@mriya@
őstag

Szvsz. teljesen jó választás, maximum ha éppen nem tud szinkronizálni, akkor hagyományos kvarcóraként viselkedik. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221445) Ganzer válasza dzsi23 (#221439) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Kösz a véleményt! :)

(#221446) fagyalllo válasza Luck Dragon (#221442) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221447) Luck Dragon válasza fagyalllo (#221446) üzenetére

Ez nem tetszik :N

mriya
Igen csak nincs raktáron és nem is lesz.
De Seiko fronton van még választék nem esek kétségbe :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#221448) 5-ös kezelő válasza Luck Dragon (#221442) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem javaslom a rádiójeles vekkereket általában. Ébresztésre jobb a sima kvarc, az nem bolondul meg bizonyos légköri viszonyok esetén - esetleg épen akkor mutat pár órás eltérést, amikor fontos lenne felkelned. Sztem bármilyen óccó is megteszi, aminek tetszik a hangja, és tud emelkedő, egyre erősödő hangot produkálni, a szomszédok és a család többi tagja érdekében. Én telefont használok, rezgésre már ébredek, de egy sima analóg kvarc vekker is be van állítva kicsit későbbre tartaléknak.
Vagy, ha nem zavar a fénye, a rádióval kombinált zöld v piros digitális asztali készülékek is jók lehetnek. Projektoros azért nem jó, mert nem alszol el, mindig azt bámulod a mennyezeten, mikor váltanak a számjegyek. :D

[ Szerkesztve ]

(#221449) fagyalllo válasza 5-ös kezelő (#221448) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az az érdekes, hogy a rádiós karórák se szoktak megbolondulni, ez inkább a filléres lidlis faliórákra jellemző. Tapasztalatom nincs, de szerintem a Seiko és társai ennél ügyesebbek :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221450) Luck Dragon válasza 5-ös kezelő (#221448) üzenetére

Sima is tetszik . Bár élőben sokkal jobban mutat mint itt a képen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.