Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#220251) Empsepo válasza icsil (#220249) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem erre a válaszra vársz, de leírom a véleményemet.
A számlap felújítása nagy lóvé.
Reméljük megkapod itt a választ, mennyi az annyi.

De. Nekem is van öreg Doxám, csúnya számlappal. Nem is gondoltam arra, hogy felújítassam. Mondjuk az enyém családi darab, ez számíthat. Ha nem nagyapámé lett volna, ki tudja...

Szerintem a werk legyen rendben, arra vigyázz.
A külsőség ebben az esetben pedig hozzátartozik az órához.
Én hagynám.

:)

(#220252) 5-ös kezelő válasza tjb007 (#220241) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

West End aluljáró szinten Tutu óraszalonban is megcsinálják sztem. És szerezz be pár száz Ft-ért stift kinyomó / kiütő készletet, ne kelljen mindig óráshoz rohangálni. És ne hagyd el a stifteket rögzítő picur felhasított csöveket, mert elhagyod az órád - biztosan van róla videó.

(#220253) mert_csokis válasza -cobra- (#220244) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Ezüst sunburst, viszont az igényesebb fajta. Abszolút nem bazári, sikerült finoman megoldaniuk.
Lőttem még egy képet úgy, hogy közvetlenül a lámpa alá álltam. Illetve összehasonlításnak csináltam egyet a Tissot PR 100-asról is, ami viszont matt ezüst számlapos.
Így azért látszik, hogy rendben van a Seiko.

Miskolci vagyok, ismerős a helyzet. Ebben is, mint sok másban, a pestiek vannak kiemelt helyzetben.
Nálunk a Casio-kon és Daniel Klein típusú divatórákon túl nem igazán van élet.
Maradt a rendeléses módszer. Nyugodtan meg tudom nézni, és van rá minimum 14 napom, hogy eldöntsem.
Ha nem jön be, visszaküldöm. Nyilván a postaköltséget rászánja az ember, de egyre több weboldal kínál ingyenes visszaküldést.
Legutóbb a Certina DS-8 Chronometer járt nálam. Ment is szépen vissza, és maradt a Seiko.
Abszolút csalódás volt élőben, pedig nagyon rá voltam izgulva képek alapján. Plusz a COSC minősítés is hízelgő volt.
Na, ott például irritáló volt a sunburst hatás, és a számlap arányaival sem voltam kibékülve.

A lényeg, hogy nyugodt szívvel tudom ajánlani a kis Seiko-t. Ami nekem kicsit bezavar a képbe, azok a perc jelző indexek.
Rövidek is, halványak is.
Ennyi érzékük ne legyen, hogy ha ezüst számlapot választok, akkor nem szürke árnyalatú indexet használok hozzá. Mert az optikailag beleolvad, kevésbé lesz funkcionális és olvasható.
Már az is sokat dobott volna, ha egy árnyalattal sötétebb színt választanak, plusz egy kicsit megnyújtják őket. Lásd a PR 100-ast.
De ez már csak az én agymenésem, mert egyébként az óra kiállása, arányai abszolút kárpótolnak.
És igen...végre van GS és SARB feeling kvarcban is.

[ Szerkesztve ]

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#220254) Sir Pocok válasza mert_csokis (#220253) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Azt kell mondanom jó döntés volt. Használd egészséggel.

Én is nagyon elgondolkodtam az SUR311-en lehet, hogy be is rendelek egyet mert ár/érték arányban jó vétel ráadásul 60-70 eFt között láttam Chrono24-en EU-ból.

Más témák:

1. A Seiko weboldalán az alacsonyabb árkategóriájú órákról miért nem találni semmit? Vagy én keresek rosszul? SUR3** szériát kerestem de nuku-semmi.

2. Nagyon várom már ezt az Orient Star szériát de ahhoz képest, hogy májusra ígérték semmi. Gondolom a COVID miatt csúszik de jöhetne már....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220255) fagyalllo válasza Sir Pocok (#220254) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ott van az, csak tényleg eléggé eldugva: [link] [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#220256) @mriya@ válasza fagyalllo (#220255) üzenetére


@mriya@
őstag

Nemelyik modellnek megketszerezodott az ara. :-O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220257) -cobra- válasza mert_csokis (#220253) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Köszi a képeket, valóban nagyon eltalálták a SUR3** szériát.
Mivel a Tissot Luxury-m ezüst így jobban örülnék valami más világos színnek, ezért látatlanban most a Visodate felé hajlok kicsit. Megpróbálok futni egy kört helyben, hátha meg tudom nézni valamelyiket élőben.

(#220258) dzsi23 válasza mert_csokis (#220253) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem külsőre az a PR100 szimpatikusabb a SUR307-nél.
Vajon a belseje melyiknek megbízhatóbb hosszútávon? :U

(#220259) Sir Pocok válasza fagyalllo (#220255) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi! A nemzetközin is néztem, de ott se találtam.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220260) csaba1203 válasza Sir Pocok (#220254) üzenetére


csaba1203
addikt

Ezek az Orientek nekem is tetszenek főleg a kék színű.
Kíváncsi leszek milyen árcédulát kapnak majd...

(#220261) dzsi23 válasza Polarstar (#220250) üzenetére


dzsi23
addikt

Hááát nem tudom... jópofa az a Lunar Dude, de csak annyira, mint a Snoopy-s Undone. :))

De ha már Snoopy és Undone, akkor lehet jobbat is találni, ahogy valszeg Amphiból is... de utóbbi csak decemberben derül ki. :)

(#220262) Sir Pocok válasza csaba1203 (#220260) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát amennyire tudom az Orient Star-ok itthon 150 eFt-tól indulnak, vélemények szerint Seiko Presage színvonalat minimum hozzák, többek szerint egy kicsivel felette is vannak.

Nekem ami van nagyon magas szintet képvisel, az egyik Kronométer adásban is szerepelt és elismerően beszéltek Gonzi-ék róla, nem véletlen.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220263) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#220262) üzenetére


Sir Pocok
őstag

45. perctől

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220264) dzsi23 válasza Sir Pocok (#220262) üzenetére


dzsi23
addikt

Elég széles a Presage paletta, más márkáknál több család is kijönne belőle, 100%, hogy van közte olyan, aminél jobbak az Orient Starok. :) És valszeg olyanok is, amiknél nem. Kiadhatnának ők is egy snowflake-et... :D

(#220265) Sir Pocok válasza dzsi23 (#220264) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az a baj, hogy Seiko tulajdon és nem nagyon akarnak átfedést a két márkával. Szerintem elég jól sikerült az elkülönítés, az rient-Star-ok elég jellegzetesek lettek. Én azon is csodálkoztam, hogy egyáltalán elengedték ezt az új kollekciót mert nagyon hasonlít a GS-re.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220266) KKG válasza dzsi23 (#220248) üzenetére


KKG
kezdő

Némileg megnyugtattál, kezemben, karomon még nem volt, de valószínűleg veszek egyet év végéig, ha on the spot is ilyen elragadó. Árban az a kategória, ahol még nem nagyon morfondírozok, ha ennyire tetszik. :K

(#220267) dzsi23 válasza Sir Pocok (#220265) üzenetére


dzsi23
addikt

A Seiko alá tartoznak, de elvileg attól függetlenül működnek. Gyakorlatilag biztos van beleszólásuk. A laikusok viszont nem tudják, hogy mi a kapcsolat közöttük (egész pontosan mi sem), csak két külön márkát látnak, megkapják a választás lehetőségét, a Seiko meg mindenképp jól jár. Nem csodálkoznék, ha kijönne egy snowflake. Csak lenne 250 alatt. :D Bár ott van olcsóbban a Cocktail Time snowflake, de arról már lebeszéltem magam.
Mindegy, igazából csak álmodozom, hogy hátha nem kell ráköltenem a SARX árát, ha valami hasonlót akarok... ;]

(#220268) Polarstar válasza dzsi23 (#220261) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért van különbség! A Luna Dude úszni is meghív többször is.
Míg Snoopy elöször, utoljára és soha többet! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220269) dzsi23 válasza Polarstar (#220268) üzenetére


dzsi23
addikt

A 170-esemen még búvárkodik. :D

(#220270) futizoli válasza 5-ös kezelő (#220200) üzenetére


futizoli
tag

Jó időt futott.

(#220271) Taylor79 válasza mert_csokis (#220253) üzenetére


Taylor79
tag

Én is vidéki vagyok (Békés megye) egyetértek veled, óravásárlási, javítási szempontból (is) nagyon hátrányos helyzetben vagyunk. Nekem a legutóbbi megrendelésem nem jött össze. A két első generációs Orient Mako búvárom mellé rendeltem egy Ray 2 narancs számlaposat. Képeken ugyan láttam, hogy kicsit kisebb a koronája, mint az első generációsnak, de mikor élőben megláttam... Gyakorlatilag begörcsölt a kezem mire ki és betekertem a koronát, mert olyan kicsi, ráadásul betekerve nem illeszkedett a tokhoz. Nyomban vissza is küldtem, számomra csalódás volt.

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#220272) 5-ös kezelő válasza futizoli (#220270) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

És látszólag hibátlan. - Még a Meranomos befuthatna. - Kínából szilikon szíjak 2 hónapja lettek rendelve, még semmi. Lens protector USA, hetek óta semmi, pedig pár nap alatt itt szokott lenni sima levélben.

(#220273) MARVEL


MARVEL
tag

Melyiket választanátok?
Esetleg nem ismertek valakit akinél van egy eladó darab? :)

(#220274) Eugene Roe válasza MARVEL (#220273) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mindkettőt árulják a gyári webshopban, elvileg van készleten. A felsőben kínai, az alsóban seiko szerkezet van, ezért (illetve mert jobban is tetszik), az alsót választanám.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#220275) Polarstar válasza MARVEL (#220273) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Újra itt? :D

Kivetted a kajaszünetet? :D

Nem is tudom kinek van itt pont az alsó. Kelemennek talán? Én természetesen a felsőből választanák, mert az nekem jobban tetszik, és ha valakinek oda kell verni vele, akkor meg sem érzi az óra. Csak az akinek bevertek. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220276) MARVEL válasza Polarstar (#220275) üzenetére


MARVEL
tag

Jaja. 😂
Ha jön az apokalipszis fegyvernek is lehet használni. 😂

(#220277) Caldera válasza 5-ös kezelő (#220272) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nekem ma érkezett egy küldemény, amiről már le is mondtam, 02.26-án adta fel a kici kínai.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#220278) Polarstar válasza MARVEL (#220276) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szép lassan egyél, nyugodtan rágd meg - nehogy áttoljanak a gasztroenterologiára. :D

Küldök mellé neked egy limonádét: /Béke/

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220279) BloodRay


BloodRay
veterán

Meglett a velem egykorú. :)
A fotóért elnézést, csak gyorsan kattintottam egyet.
Szerintetek milyen szíj passzolna rá?
Én phenomenato-ra gondoltam, de a színben se vagyok biztos.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220280) Empsepo válasza BloodRay (#220279) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez a szíj nagyon gáz?
Így autentikus.

:D

Amúgy marha menő.
Grat!

[ Szerkesztve ]

(#220281) BloodRay válasza Empsepo (#220280) üzenetére


BloodRay
veterán

Kis hajtogatott, retró.
Nem gáz amúgy, kényelmes és szép a csatja is. Csak gondoltam kicsit frissebb lenne valami újjal. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220282) Veron válasza Polarstar (#220275) üzenetére


Veron
őstag

ő akart Longines LLD-t, jól emlékszem? lehet meg is vette már. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#220283) Lami66 válasza BloodRay (#220281) üzenetére


Lami66
őstag

Ha fontos volt, hogy veled egykorú órád legyen, akkor legyen már a szíj is egykorú veled.

(#220284) BloodRay válasza Lami66 (#220283) üzenetére


BloodRay
veterán

Meglátjuk majd, hogy lesz. Egyelőre asszonynak is megtetszett és sajnos ez még neki se túl nagy. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220285) Lami66 válasza BloodRay (#220284) üzenetére


Lami66
őstag

Mondd meg Asszonyodnak, hogy a fórumban azt mondták, ez neki nem jó, mert ő nem annyi idős (feltehetően) :D, és biztos nem akarja, hogy emiatt idősebbnek nézzék.

[ Szerkesztve ]

(#220286) mert_csokis válasza dzsi23 (#220258) üzenetére


mert_csokis
senior tag

A Tissot minimalista, baltával faragott dizájn. A Seiko-ban "több lélek van", ha lehet így fogalmazni.
Egyszerű, de megbízható kvarc szerkezet mindkettő. Igényes és normális kidolgozású tokban, zafír üveggel és 100 méteres vízállósággal.
Felveszed, hordod majd leveszed kategória. Túl sok gondod nem lesz vele.
Szerintem minőségre egy kategóriát képviselnek. A Tissot-nál kicsit vastagabban fog a ceruza...

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#220287) mert_csokis válasza -cobra- (#220257) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Hát igen. Én is jobban örülnék egy törtfehér vagy krém számlapnak.
Sajnos ők nem így gondolták. :)

[ Szerkesztve ]

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#220288) BloodRay válasza Lami66 (#220285) üzenetére


BloodRay
veterán

Az a "baj" ezzel, hogy kb 25-nek ha kinéz és ezt ő is tudja. :))
Amúgy valójában nem zavar ha tetszenek neki az órák. Csak max macera átállítani a szíjat. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220289) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ianos Avyssos.... görög, ókori történeti (kompjuter) ihletésű karóra. ETA 7001 kézihúzós.
Ahogy az ára is! 1299 CHF Sikeres Kickstarter projekt, 250% lejegyzés. Érdekes, ott is 795 CHF volt, és vitték.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220290) tjb007 válasza fagyalllo (#220243) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi, a felesleges körök helyett egyből hozzájuk mentem, pikk-pakk megcsinálták.

(#220291) SOAD19 válasza BloodRay (#220288) üzenetére


SOAD19
addikt

"Amúgy valójában nem zavar ha tetszenek neki az órák."
Csak az, hogy pont a Te óráid?! :P

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220292) BloodRay válasza SOAD19 (#220291) üzenetére


BloodRay
veterán

Az se. :))
Ami vicces, hogy könnyebb találni férfiórák között olyat ami tetszik neki mint a nőiek között. Csak azok meg persze olyanok lennének mintha malomkövet kötnénk a kezére általában...
Amúgy tényleg vicc, hogy pl a Seikonak se nagyon vannak különlegesebb, egyedibb, női órái. Férfiben szebbnél szebb Grand Seikok vannak, nőiben meg azzal letudják a dolgot, hogy rápakolnak köveket, vagy aranyozzák 'oszt jóvan'.
Olyan mintha gazdag nagymuttereknem gyártanának csak komolyabb női órákat kizárólag. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220293) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Sziasztok,

Első olyan órámat veszem amit megpróbálok majd becsben tartani... Főleg ha a szervízben rá is bólintanak hogy eredeti :) :) :) Ez egy használt Breitling B-1. Sajnos nem az autentikus fémcsattal, de majd valami jó bőrt szerzek hozzá... Na de nem is ez a lényeg :)

Ha szeretném külsőleg is rendbe rakatni, hová érdemes plírozni vinni?

Én valami nagyon precízen, szívvel-lélekkel dolgozó szakihoz vinném legszívesebben, aki igényes munkát végez.. Tudtok ilyet ajánlani Budapesten vagy körnéykén? Acéltokos, de lehet a zafírt is érdemes lenne kicsit megápolni majd... :)

(#220294) dzsi23 válasza BloodRay (#220292) üzenetére


dzsi23
addikt

"Olyan mintha gazdag nagymuttereknem gyártanának csak komolyabb női órákat kizárólag."

Ezen már én is kiakadtam párszor. Ezen a GS-en még elviselhető a kavicsok mennyisége (van kavics nélküli változat is), de 28mm, atyaég!! :Y Az asszony kikacagna, ha megvenném neki... vagyis inkább sírna, mert kidobtam egy csomó pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#220295) BloodRay válasza dzsi23 (#220294) üzenetére


BloodRay
veterán

Lehet kisebb, nagyobb is. Azért alapvetően szerintem egy női csuklóra nem is kell malomkerék.
Ez amit te is beraktál Seiko. Totálisan fantáziátlan. Raktak rá kavicsokat, és nem csúnya, de 12 egy tucat. :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220296) dzsi23 válasza mert_csokis (#220286) üzenetére


dzsi23
addikt

"A Seiko-ban "több lélek van", ha lehet így fogalmazni."

Lehet úgy fogalmazni, csak nem győzöl meg vele. :D Szép az a Seiko, de nekem valahogy olyan aggresszív (nem, nem szívtam semmit), a Tissot sokkal finomabb, nyugisabb, nagyon egyben van szerintem.
Kár, hogy a Tissot sokszor le van sajnálva a felhasznált szerkezeteik miatt.

(#220297) dzsi23 válasza BloodRay (#220295) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor neked ezt tudom javasolni. ;]

(#220298) BloodRay válasza dzsi23 (#220297) üzenetére


BloodRay
veterán

Miért is? :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220299) mert_csokis válasza dzsi23 (#220296) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Senkit nem akarok meggyőzni, jóember. :)
Ezt már a bőrszíjas beszélgetésnél is eljátszottad. Egyszerűen csak leírtam, hogy én így látom.
Egyébként igen, egyszerűségében szép a Tissot. Ezért is tartottam meg, pedig tervben volt az eladása.
De valahogy nincs szívem megválni tőle.

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#220300) dzsi23 válasza mert_csokis (#220299) üzenetére


dzsi23
addikt

Bocsánat, rosszul fogalmaztam: az óra nem győz meg. Köszönöm a véleményt! :R
A bőrszíjas dolog viszont jogos volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.