Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#220301) dzsi23 válasza BloodRay (#220298) üzenetére


dzsi23
addikt

"Totálisan fantáziátlan."
Nem hiszem, hogy fantáziátlanabb, mint a többi Grand Seiko (vagy a többi is fantáziátlan), csak aránytalan az a pici óra a vastag fülekkel. :) Meg eleve túl kicsi.

(#220302) @mriya@ válasza szolnoki (#220293) üzenetére


@mriya@
őstag

rákérdeztem. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220303) pulutodurumo válasza dzsi23 (#220294) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Részben azért is van így, mert a nőknek van nyakéke, fülbevalója, karperece. Elég egy kisebb, kevésbé feltűnő óra, hogy ne vonja el a figyelmet a többiről.
Persze ez csak egy aspektusa a dolognak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#220304) mert_csokis válasza dzsi23 (#220300) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Legyen akkor 1:1 :)

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#220305) BloodRay válasza dzsi23 (#220301) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezer féle különleges számlapot tud a Seiko ez pedig totál semilyen. Raknak rá köveket és kész.
Egyedi, fantáziadús, ízléses nem egyenlő a groteszkkel, rusnyával. Nálam.
Ízlések és pofonok persze. Ezért lenne jó ha lenne választék. Én szívesen vennék az asszonynak is komolyabb, minőségi japán órát.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220306) consono válasza BloodRay (#220295) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem ez a női óra méret generációs kérdés is: a feleségem bő negyvenes, meg sem nézi a nagy órákat, mindig kicsi volt neki és csak az tetszik. A kolléganőm, aki mellettem ül a cégnél a húszas éveiben van, ő bezzeg nálam nagyobb órákat visel :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#220307) dzsi23 válasza pulutodurumo (#220303) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem divat mostanában a hangsúlyos ékszer, és az óra sem kell, hogy feltűnő legyen, de 20. századi méretekről már el lehetne szakadni. :)

(#220308) dzsi23 válasza consono (#220306) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez így van, a feleségednek szerencséje van óraválaszték terén, az enyém meg szerencsére szereti a Michael Korst is. :)

(#220309) Polarstar válasza dzsi23 (#220308) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Májkelkoooorsz... Netto Fuuujj!!

Vegyél már neki valami rendesebbet! :DDD Jó kis Rodania... Semmi köves csicsa, de izléses!

Ezennel meg is nyitom az "izléses női óra" témát.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220310) Szulita28 válasza szolnoki (#220293) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hantos Laci (Kelenföldi pu. mellett)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#220311) Polarstar válasza Polarstar (#220309) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az érthetetlen nyelven hadováló finnektól itt van egy teszkó gazdaságos, ámbár kellően izléses megvalósítás. Ne akarjatok eligazodni az oldalon. [link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220312) Polarstar


Polarstar
nagyúr

És akkor kalandozzunk el a bajor virslik vidékére, ahol a tejeskannák közé szorulhat némi selyemszalagos elegancia... [link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220313) Amatőr123456


Amatőr123456
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérek azoktól, akik birtokolnak Vostok öt. Megint felmerült bennem, hogy kellene egy Vostok. Ami miatt eddig lemondtam róla, hogy nem akarok az órásnál kezdeni, ha elfelejtették beolajozni, valamint ha túl nagy lenne a járás eltérése. Mibe kerülhet egy olajozás ennél? 10-20 eFt egy Seikonál, ennél újonnan mennyi lenne? 21+20 már sok lenne, mert egy Mako 2 48eFt és az biztos jó minőségű.
Tetszik :)
https://www.jofogas.hu/budapest/Orosz_Vostok_amphibia_67_evek_design_tokban_automata_karora_104691108.htm

Rozsdamentes acél a tok és a lánc?
A lünetta úgy rémlik íta valaki hogy nem acél hanem alumínium, de akkor krómozott?
Lünettás búvárom még nem volt, mennyire sérülékeny ha festett a lünetta?

(#220314) 5-ös kezelő válasza Amatőr123456 (#220313) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez egy acéltokos, acélszíjas /nem tömör szemes/ óra, eladót is ismerjük. Itt a Hardveraprón is szokott hirdetni. Kenés ugyanúgy lutri, az én órásom kb. 13-ért szervizel, de vannak olcsóbbak is. Ha a pontatlanság zavar, ez nem a te órád. Ha tetszik, és illik is a kezedre, vedd meg bátran. Össze fogtok rázódni. Kicsit oroszos a kidolgozás, arra azért számíts. De megbízható az eladó, és új órát kapsz jó áron, olcsó alkatrész-utánpótlással. Megfelelő tokot válassz, igen sokféle van. Vékony csuklóra 420, 150, 120 - ezeknél a két stift közötti távolság 45-46mm, a többinél 48 általában. Jól mutasson a kezeden, ne legyen aránytalan.

(#220315) Polarstar válasza Amatőr123456 (#220313) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Van nekem is ebből 3.

A lünetta krómozott réz. Kopik de ki a francot érdekel?! Ki lehet cserélni Seikora pl. Nem akar lejönni nekem sem a festék az évek alatt.. Szóval nyugi.
A tok masszív, ez tényleg vízálló. Az üveg plexi - javítani olcsó, egy ezres kb (na jó, 1500)
Ha nem vagy benne biztos, hogy nem kent a szerkezet - külvárosi órás kicsipénzért elvégzni, de szétszedéssel megmondja mi van benne.

Ja! Ez a Zergin itt a herdveraprón. Természetesen az egyik óra is ép tőle van. Korrekt ember és ügyesen csinálja. Csak jó darabok vannak nála.

Szóval hajrá! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220316) Amatőr123456 válasza 5-ös kezelő (#220314) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Köszönöm az infókat! Mennyire lehet beállítani a pontosságát? 30-40mp már zavarna. A lünetta acél vagy alu? Üvege kristály? Úgy tűnt hogy domború. Lume mennyire erős? Akkor már ne is alkudjak belőle? :) Tömítés, alkatrészek vannak hozzá? Két tokkal van most ministri és design 67-es modell

[ Szerkesztve ]

(#220317) @mriya@ válasza szolnoki (#220293) üzenetére


@mriya@
őstag

Nakéremszépen, válaszolt az úriember. :R

Ezt írta:
"Szia. Telefonon bármikor. De jobb lenne látnom is, hogy miről beszélgetünk. Esetleg Skype?
06202916993"

A facebookon meg lehet nézni a munkáit, szerintem nagyon szépen dolgozik, de ezt mindenki döntse el maga!

[Órák polírozása, krómozása és aranyozása]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220318) @mriya@ válasza Amatőr123456 (#220316) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem ez a legszimpatikusabb darab, sokat számít nálam, hogy nincs rajta dátum (nehézkes állítani).
Sokszor volt, hogy beraktam a kosárba, de a józan eszem győzött, így töröltem.
Mivel "egy órás" vagyok, csak a fiókban száradt volna meg benne az olaj, akkor meg MINEK?! ;]

Most meginogtam kicsit, mikor szembejött velem a Fekete Gyöngy, de most üres a zsebem (szerencsére). :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220319) @mriya@ válasza @mriya@ (#220318) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220320) Amatőr123456 válasza @mriya@ (#220318) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Én is egy órát hordok és a józan eszem lebeszélt róla, de egy automata csak kellene a Solar mellé :)) Melyik a Fekete Gyöngy? Én csak dátumosat láttam. Mennyire lehet beállítani a pontosságát? 30-40mp már zavarna. A lünetta acél vagy alu? Üvege kristály? Lume mennyire erős? Akkor már ne is alkudjak belőle? :) Kintről rendelve mennyivel lenne olcsóbb? Tömítések vannak hozzá? Van márkaszervize Magyarországon, Budapesten valahol boltban meg lehet próbálni? Két tokkal van most ministri és design 67-es modell.
[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#220321) gipsztigris válasza @mriya@ (#220317) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem már dolgozott, és elsőrangú aranyozást csinált.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#220322) Polarstar válasza Amatőr123456 (#220320) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Figyelj már! Szoktad olvasni a válaszokat is vagy csak írogatsz??
Az óra jó! Ellenálló a hétköznapokra. Olcsó a javítása. Igen jól beállítható pontosra. Nem, ez nincs boltban - hál istennek, mert majd háromszor drágább volt, mint kintről! Nem kell kintről rendelgetni, ha az ember itt is elérhető.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220323) Sungoo válasza gipsztigris (#220321) üzenetére


Sungoo
addikt

Jé, egy elveszett ember. :)

(#220324) Amatőr123456 válasza Polarstar (#220322) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Ne viccelj persze hogy olvasom, te is hasznos infókat adtál, de volt még kérdésem. A fotó is hasznos, jól látszik a használat nyoma, a karcok a réz alapon. Azt is olvastam hogy 13000 Ft az olajozás ami nem tűnik olcsónak körülbelül ennyi más óránál is. Legtöbb termék megvásárolható itt Magyarországon is, de ettől még nem feltétlen itt érdemes megvásárolni. Ha van jobb lehetőség akkor nem feltétlen másodkézből vásárol az ember. A pontosság is relatív nem mindegy hogy naponta 10 mp, vagy 60. azt a javaslatot kaptam ha a pontosságra törekszem ne ezt vásároljam. Persze ezért az árért nem gondolom hogy másodperc pontos órán kapok, de a mértéke nem mindegy

(#220325) Amatőr123456 válasza @mriya@ (#220319) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Ez lenne a fekete gyöngy? Ezt a fotót nem láttam korábban.

(#220326) Amatőr123456 válasza Polarstar (#220315) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Lehet hogy naiv a kérdés, de nem vagyok profi a témában, ezért kérdezek. A karc a plexiről polírozása tüntethető el?

(#220327) Polarstar válasza Amatőr123456 (#220326) üzenetére


Polarstar
nagyúr

igen. A plexi otthoni eszközökkel kézileg is csiszolható.
Az én új órásom hatezer forint alatt tisztítja, olajozza és állítja be a szerkezetet. Az egyik plexi cseréje munkadíjjal együtt 1000 forint volt.
Ha neked az átlagos szerkezet pontosság nem jó, akkor irány a kvarc!

Mivel én minden nap más órát hordok (szinte) ezért én alkalmasint állítgatom az óráimat. Nincs jelentősége a pontosságnak, hiszen úgy is állt a szerkezet ha felveszem a tárolóból.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220328) Taylor79


Taylor79
tag

Seiko fanoknak ajánlott darab mától a Lidl-ben.

Ha nagyon hunyorítva nézzük, a cunami hullám logóra hasonlít. :)

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#220329) Sungoo válasza Taylor79 (#220328) üzenetére


Sungoo
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#220330) Polarstar válasza Taylor79 (#220328) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez jó!!! :C :C

Óvatosan azzal a Cunamival... Ott aztán végkép.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220331) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na, akkor a nem csicsa feleslegesen túldíszített női óra ajánlót zárom ezzel a képpel.
Nem záporoztak az ötletek.... Én is viszonylag sokat keresgettem, hogy a karcsú listámból kiszűrjem a retteneteseket. (Pl a Seiko almárka ALBA borzalmas óráit!) A csehek megcsinálták a férfi Diplomat kivitelt nőiesen kicsi méretben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220332) BloodRay válasza Polarstar (#220331) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez pl egész visszafogottan elegáns.
Én várnám hogy a Seiko azért majd még kiad fantáziadúsabb női órákat. Pl mint a férfi Presage-k legalább. Tudom van vagy 3db cocktail time-os női, de nem kellene ennyivel letudniuk. Szerintem.
De tényleg vicc, hogy pl egy fosli Olivia Burton-nek százszor ötletesebb női órái vannak mint a nagy márkáknak. Meg persze, hogy pl Swatch-ból semmi ami érdekesebb lenne nem elérhető...
Tudom sok a bajom. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220333) @mriya@ válasza Amatőr123456 (#220325) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez a Fekete Gyöngy. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220334) Polarstar válasza BloodRay (#220332) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ahogy elnézem a tucatok mellett lehet találni igen kellemes és egyáltalán nem unalmas darabot. Csupán napok vagy hetek kérdése és meglesz! Ez a nagy különbség a női és a férfi órák között. Bugyira és melltartóra, táskára többet költenek, órára ezek szerint kevesebbet.
Olcsó vackok tömege... Tényleg halomban vannak az unalmasabbnál unalmasabbak...

Ez igen szép!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220335) @mriya@ válasza gipsztigris (#220321) üzenetére


@mriya@
őstag

A facebookon lévő munkái is eléggé meggyőzőek! :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220336) gipsztigris válasza Sungoo (#220323) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem vagyok elveszve. :) Teljesen naprakész vagyok a topikból, de inkább csak olvasgatok mostanában. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#220337) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Sima 6900, de nagyon tetszik a stötétszürke-kék szín a normál LCD-vel!
Mozi is van róla, DW-6900LU-8D a becsületes neve: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#220338) Veron


Veron
őstag

Hol lehet mostanában normális minőségű, viszonylag olcsó milánói szíjat szerezni? Random ebayes eladó, vagy van bejáratott hely?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#220339) Polarstar válasza Veron (#220338) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Van valami magyar óralkatrészes kereskedő a Fehér úton és van webáruháza is. Sző szerint hegyekben van nála a milánóis :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220340) -cobra- válasza mert_csokis (#220253) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Sikerült megnéznem élőben a Visodate Quartz-ot, de nem kapott el a birtoklási vágy. Az egy dolog hogy letisztult, de valahogy nem éreztem benne a részleteket. Lehet hogy az üzletben lévő sok spot lámpa miatt, de iszonyatosan tükröződött az egész, már-már kicsit bazárinak tűnt a mesh szíjjal. A betekintési szög valóban nem túl jó, de talán megszokható lenne. Nem értem, pár éve amikor a másik Tissomat kerestem néztem ennek az automatáját, az emlékeimben az valahogy sokkal szebbnek hatott.
Hogy tovább bonyolítsam a helyzetemet bekerült a képbe egy olyan típus amit már láttam pár éve monitoron, és sose gondoltam hogy majd egyszer élőben is megismerhetem: SRPC97J1, videó
Ennek a számlapját egész nap el tudnám nézegetni, annyira különleges. Viszont árban (160k) megint ott vagyok mint a SARB035, és ebben 'csak' 4R35 ketyeg. Tanácstalan vagyok. :F

(#220341) zoarden válasza 5-ös kezelő (#220200) üzenetére


zoarden
tag

Milyen számlappal?

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#220342) @mriya@ válasza Polarstar (#220339) üzenetére


@mriya@
őstag

webshop címe? :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220343) Polarstar válasza @mriya@ (#220342) üzenetére


Polarstar
nagyúr

[link] Szerintem a többségnél ez is be van könyvjelzőzve.
Ugyanis van óraüveg, plexi, szerszám és más érdekesség is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220344) dzsi23 válasza -cobra- (#220340) üzenetére


dzsi23
addikt

Melyik boltban találkoztál SRPC97J1-gyel? A magyar webshopokból kihaltnak tűnik a modell.

(#220309) Polarstar:
"Netto Fuuujj!!"

Látom, jól megy az "MK szar" mantra. :D Persze, meg tudom érteni; nem véletlen, hogy több hozzászólásban a csicsát emlegeted, mert tényleg vannak ocsmány óráik, sőt, talán többségben is vannak. És a legtöbb helyen túlárazottak is, és nem is ajánlanám senkinek "eredeti" áron, de a legtöbb modellt ki lehet fogni olcsóbban is. Olyan áron, ahol max. Lorus vagy Casio kapható, de mit ez a két márka? Hajtogatott szíjas, csicsás, kavicsos sz@rokat, vagy nagyiórákat, vagy retro digiket (utóbbiak mondjuk nekem bejönnek, de most női órákról van szó). Ezzel szemben az MK tömör szemes (és tömör végszemes) szíjat kínál, minimum Lorus szintű minőséggel (sok járt már nálam, MK és Lorus is), és találni ízléses darabokat is. Ne válasszam a jobb minőséget, csak azért, mert divatóra, nem "rendes" óra? Olcsón bizony jobbak a divatórák. Persze, én inkább veszek fel egy műanyag Casiot, de egy nő, akinek fontosabb az óra külseje, annak hiába ajánlanám.

Melyik csicsás? Szerintem egyik sem. És évek óta teszik a dolgukat.

Az offot mindenki képzelje ide, aki szerint nem ide illenek!

(#220345) dzsi23 válasza Polarstar (#220311) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezek semmiben sem jobbak szerintem, de tény, hogy ízléses darabok. :)

(#220312) Polarstar:
Na, ez már igen, ez gyönyörű, még én is hordanám! :C Majd megkérdezem az asszonyt, de általában neki nem jönnek be a téglalap órák. :( Persze, ennyiért még magamnak sem vettem órát. :D

(#220346) Polarstar válasza dzsi23 (#220345) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Figyi... hiába mondod nekem, hogy elfogult vagyok. Marad nálam a netto utálat a májkelkorsz iránt. Ezen sem fogok változtatni. Mint ahogy cigizni sem fogok elkezdeni és kólát sem iszom. Se felrázva, sem keverve. :D

Ettől függetlenül észrevettem, hogy volt pár tétel ami felkeltette az érdeklődésedet. Ennek kifejezetten örülök!
Azt gondolom, hogy jó buli volt felfedezni a gyártók lapjain az érdekesebb dolgokat. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220347) @mriya@ válasza Polarstar (#220343) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezt megtaláltam, de én a budapesti Fehér útra asszociáltam. 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220348) Amatőr123456 válasza Polarstar (#220327) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

:R

(#220349) Polarstar válasza Amatőr123456 (#220348) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Örülök, hogy segíthettem(-tünk) neked.

Majd mutasd meg mi lett a választásod. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220350) Amatőr123456 válasza @mriya@ (#220333) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Nem rossz.... ez jobb, mint egy Vosztok? :DD :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.