Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221751) Veron válasza fagyalllo (#221746) üzenetére


Veron
őstag

Nem női, legalábbis semmi sem utal rá. :)
Amúgy valóban, nem csak fémszíjasak jöttek be a képbe. A Wardokat és a Longit fémmel kérni, a többit nem.

Még esetleges a Smith Everest, Zeno Zex és Geckota E-01 lehet szóra érdemes.
A Traska Summiteer is érdekes, de 39mm-es.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221752) @mriya@ válasza Angel2014 (#221741) üzenetére


@mriya@
őstag

Maximum kézihúzós órát lehet úgy megtépni, hogy kiakadjon a rugó.
HIBÁTLAN automatát képtelenség a kuplungja miatt. 🤨
Húzhatsz rajta 40-et,akkor biztosan fullon lesz. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221753) Ubulhun válasza Empsepo (#221734) üzenetére


Ubulhun
tag

Ha beleszólhatok: bennem is ez merült fel. Valami masszívabb darabot képzelne ide az ember... :K
De nyilván azért ez már egyéni ízlés kérdése is. :)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221754) nbukta77 válasza dzsi23 (#221749) üzenetére


nbukta77
addikt

Stilus bauhause, vintage, pilota. Csak sima kezi huzos. Szeretnem latni a szerkezetet. Azt nem tudom, hogy sima huzosban van e datum mutatos. A tissot heritage 1936- om az eta 6498. Ha jol neztem ezeknel csak masodperc mutatas van. Elore is koszi az ajanlasokat.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#221755) PeterPH válasza Gerr'y (#221739) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az én lányom ilyet kapott:
Lorus Kids RRX49EX9 [link]

(#221756) @mriya@ válasza nbukta77 (#221754) üzenetére


@mriya@
őstag

[valamivel drágább, de olcsóbbat úgysem kapsz hasonló minőségben]

amelyik dátumos, az már jellemzően automata. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221757) Empsepo válasza nbukta77 (#221754) üzenetére


Empsepo
senior tag

Steinhart?
Nézd meg az oldalukat.
Van kézihúzós pilóta.

(#221758) nbukta77 válasza @mriya@ (#221756) üzenetére


nbukta77
addikt

Ez szep. Nem ismerem ezt a markat. Mit lehet rola tudni? Ha van meg valami szep akkor varom.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#221759) @mriya@ válasza nbukta77 (#221758) üzenetére


@mriya@
őstag

Régi német manufaktúra.
Kiváló minőségűek a termékeik. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221760) nbukta77 válasza @mriya@ (#221759) üzenetére


nbukta77
addikt

Koszonom.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#221761) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Köszönöm a segítséget, végül a család női tagjai döntöttek és a [Tiko Time 7459-0]
lett a befutó.

(#221762) 5-ös kezelő válasza Gerr'y (#221761) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szerintem máris nézheted a következőt. Komoly hétéves nagylánynak ez túl gyerekes, vagy az lesz nemsokára. ;] Víztől óvja addig is, mert arra nincs gari.

Veron : Ha olyan automatát keresel, amit nem sajnálsz, az Amfíbia a te órád. Vagy egy kis Seiko 5-ös, amire zafírt rakatsz. Ha megveszed a 150-250 ezres ársávban lévő órát, ami szép és jó és pontos, azt megint nem fogod hordani, mert félted. Természetesen magamból indultam ki. :P

(#221763) Veron válasza 5-ös kezelő (#221762) üzenetére


Veron
őstag

Épp a minap néztem rá a kis Seikokra és elfogott a nosztalgia. Lehet újra moddolni kellene egy 5öst, ha megtalálom beteszem a legutóbbi before - after képet. :)
Viszont meglepett, hogy milyen drágán lehet kapni a gyári darabokat, régen 20-25 ezer Ft-ért simán hozzá lehetett jutni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221764) Amatőr123456


Amatőr123456
csendes tag

Én a 9 éves fiamnak szeretném megvenni az első óráját. Néhány fotót csináltam, mert kíváncsi voltam, melyik tetszene neki? Kedvenc színe a narancs és a kék. Nekem a Q & Q feketék (búvár, és az egyszerű is) tetszettek, mondjuk narancs mutatóval, vagy a Casio, ami WR100, de sajnos ő nem rajongott értük, valami pirosat keresett a fotókon!? Lehet, hogy meglepetés helyett el kell vinnem, hogy ő válasszon! :(( [kép] [kép] [kép] [kép]

(#221765) dzsi23 válasza Amatőr123456 (#221764) üzenetére


dzsi23
addikt

Van ilyen pirosban is. Bár a nagyon piros nem biztos, hogy kapható itthon, de pl. Angliából tuti. De azért felpróbálni nem ártana, mert nem gyerek méret szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#221766) Lami66 válasza Veron (#221763) üzenetére


Lami66
őstag

Nemcsak a Seiko drágult nagyot. Ránéztem a Hirsch szíjakra, és azt látom, hogy kb 20-50%-ot drágultak idén. Az a szíj amit tavaly 29 ezerért adtak, most 45 ezer.

(#221767) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

kb. 15 millió ft az ára, 10 darab készül belőle és ez a hivatalos sajtófotója.
Tényleg alkalmazhatnák fagyallo-t. ;]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#221768) csabulaxi válasza Gerr'y (#221739) üzenetére


csabulaxi
senior tag

az első, a Lorus volt az én lányomnak, csak világos kék színben mikor 8 éves volt. Elhagyta.
Két darab elem kell bele. úszóedzésen is hordta.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#221769) fagyalllo válasza csabulaxi (#221767) üzenetére


fagyalllo
őstag

Menj már, hogy nézne már ki a hat éves, olcsó samsunggal az ikeás kanapém karfáján fotózva!
D&G az igazi fotós, a filléres Casiók 4x drágábbnak tűnnek a képein.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221770) Amatőr123456 válasza dzsi23 (#221765) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Köszönöm! :R

(#221771) Ubulhun válasza csabulaxi (#221767) üzenetére


Ubulhun
tag

Lehet, hogy élőben nem ilyen csúnya? :)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221772) Angel2014


Angel2014
addikt

A Seiko SII NH35 szerkezetnél a napi 3 mp késés elfogadható? Ez jónak számít?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221773) @mriya@ válasza Angel2014 (#221772) üzenetére


@mriya@
őstag

ne komolytalankodj, ez még egy kronométernek is megfelel. ;)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221774) Angel2014 válasza @mriya@ (#221773) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem komolytalankodok tényleg nem tudom mennyi az ideális érték..tegnap reggel 7 kor lőttem be
az m1 teletexen 28 óra után.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221775) dzsi23 válasza Angel2014 (#221772) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha azt stabilan hozza hosszútávon is, akkor nagyon jó. Bár én jobban tűrök 7-8 másodperc sietést, mint 3 másodperc késést, mert ha siet, biztos nem kések el sehonnan, késéssel talán. Persze, ha csak 3 másodpercet késik naponta, akkor el kell telnie pár hétnek két beállítás között, hogy jelentékeny késés összejöjjön, de engem megnyugtat, ha nem késik az órám. :)

(#221776) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Citizen NY0040-09W. Az normális, hogy miközben mozgatom a csuklóm a fülemnél, hallom, ahogyan kerreg benne a rotor?

Ez a 2. automatám; a Heimdallr az NH36-tal hangtalan.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#221777) dzsi23 válasza xXxian (#221776) üzenetére


dzsi23
addikt

Az attól függ, hogy hol hallod; metrón, diszkóban nem normális, de csendes környezetben igen. Ha jól tudom, a Miyota hangosabb, mint a Seiko. Seiko automatám sosem volt, de Miyota volt/van, és lehet hallani. :K Legalább tudod, hogy dolgozik. :D
Szerencsére nem olyan hangosak, mint a Seagullok.

Egyéb:
Seagull ST19 mennyire szervizeltethető itthon?

[ Szerkesztve ]

(#221778) xXxian válasza dzsi23 (#221777) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi, megnyugodtam.

Akkor ez egy kevésbé kifinomult szerkezet. :) Kézzel húzásnál is jóval hangosabb.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#221779) fagyalllo válasza xXxian (#221778) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az automatika eltérő konstrukciójából adódik, egyik irányba szabadon forog a rotor, akkor nagyon be tud pörögni és megjön a hangja.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221780) SOAD19 válasza Angel2014 (#221774) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem tudom mennyire pontos a teletex, itt korábban a time.is weboldalt olvastam, javasolták, hogy az jó referencia. Tényleg, mindjárt meg is nézem, hogy a radiós g-shock és a time.is mennyire van szinkronban.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221781) @mriya@ válasza SOAD19 (#221780) üzenetére


@mriya@
őstag

icipicit késik a casio-hoz képest

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221782) Empsepo válasza csabulaxi (#221768) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én a lányomnak flikflak órát vettem ez valami swatch téma gyerekeknek.
Konkrétan valamikor még az Óra magazinban is olvastam róluk, hogy milyen jók.
3 éve vehettem, tavaly állt meg először, elemcsere, újra megállt.
Nem lesz nagy órás a lányom ez közben kiderült, de csak elvittem óráshoz nézze meg.
Az elem tökéletes, az óra szar.
Nem lehet javítani, amúgy alig hordta kímélve volt.
Ennyit erről.
A Q&Q javítható is fél, inkább harmad áron.

(#221783) Quartz51 válasza Empsepo (#221782) üzenetére


Quartz51
tag

Van pár dolog a világon, amiről tudják az emberek, hogy hosszú távon rossz vége lesz, mégis megveszik. Alkohol, cigi, drogok, svájci kvarc...

(#221784) Empsepo válasza Quartz51 (#221783) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez jó!
Bár a svájci kvarccal kapcsolatban nem vagyok ilyen negatív.
Gondolom egy Omega kvarc rendben lenne.

:)

(#221785) djeperto válasza Quartz51 (#221783) üzenetére

Van pár dolog a világon, amiről tudják az emberek, hogy hosszú távon rossz vége lesz, mégis megveszik. Alkohol, cigi, drogok, japán automata...
:))

"there are more jacks then one at the fair..."

(#221786) SOAD19 válasza @mriya@ (#221781) üzenetére


SOAD19
addikt

És tényleg, 1-2 tized másodperccel le van maradva a time.is. Amúgy tényleg nem valami profi ez a rádiós szinkronizáció. Nyitott ablaknál harmadjára sikerült, pedig a szinkronizáció elején L3-at mutatott jelerőségnek. Lehet tényleg jobb lenne, ha teljesen átállnának bluetoothra.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221787) fagyalllo válasza SOAD19 (#221786) üzenetére


fagyalllo
őstag

De a függöny el volt húzva? :)
Jó az a rádiós szinkron, csak jó helyen kell lakni, keletre néző panel alsó szintjén nálam se az igazi. Meg nem kell elvárni, hogy minden nap vegye a jelet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221788) dzsi23 válasza SOAD19 (#221786) üzenetére


dzsi23
addikt

A WatchCheck használja a netes és a GPS-es időt is, és sokszor azok is eltérnek, néha egy egész másodperccel. Vajon melyik adat téves? Azt hinné az ember, hogy a GPS-es időnek tényleg atompontosnak kell lennie, viszont a leírás szerint, ha mindkét lehetőség aktív (net és gps), akkor a netes időt használja. Bár én pont az ellenkezőjét vettem észre; szerintem a gps-es időt preferálja az app, én így láttam, amikor egy másodperces eltérés volt közöttük. :U

(#221789) SOAD19 válasza fagyalllo (#221787) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem, közvetlenül nézett ki az ablakon a párkányról. Amúgy Debrecen, 10. emelet délre néző ablak (az északra nezőnél, múltkor, csak L1-et mutatott).
Akkor lenne igazán jó, ez a rádiós szinkron, ha a lakásban, az órás dobozban lévő óra is tudna szinkronizálni. Pl. Ausztriában, Németországban tudja ezt, vagy ott is, csak az ablak közelében képes fogni a jelet?
Vagy az lenne még jó megoldás, hogy ha tudná azt, hogy a szabadban, utcán séta közben elindított szinkronizáció megtörténne 1-2 percen belül. De ugyebár ez nem lehetséges, mert szinkronizáció közben nem lehet mozgatni az órát.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221790) fagyalllo válasza SOAD19 (#221789) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az óra kis mérete behatárolja az antennát, azért problémás. Az olcsó faliórák simán szinkronizálnak. Kenguruk földjén biztos sokan szívnak vele, az Alpok is tud árnyékolni.
A DCF77 sugárzása 1973-an indult, az első rádiós karórát pedig 90-ben mutatták be, szóval nem is számoltak ezzel a lehetőséggel az elején.
A jel maga egy perc hosszú, ezért kell stabil helyzet az órának.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221791) 5-ös kezelő válasza Veron (#221763) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Azért még van jó vétel. [link] De egy ilyet is szívesen felpróbálnék, képen bejön. Még akkor is, ha integrált szíjas, 99 dodót megér sztem.

(#221792) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#221791) üzenetére


@mriya@
őstag

plusz még 30 $.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221793) End-ru válasza Veron (#221763) üzenetére


End-ru
aktív tag

Egy tipp kisméretű búvárra, ha eddig nem jött volna szembe. https://baltic-watches.com/en/products/aquascaphe-blue-gilt

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#221794) Nekton válasza Empsepo (#221784) üzenetére


Nekton
aktív tag

Az Omega kvarc annyiban jobb, hogy ki lehet venni és újat betenni. Más különbség nincs. Szerviz esetén egyből csere.

(#221795) Nekton válasza fagyalllo (#221790) üzenetére


Nekton
aktív tag

Eddig úgy tudtam, hogy a DCF jelsorozat 7 perc hosszú, ezért kell legrosszabb esetben 14 perc egy teljes jelsorozat vételhez (pont nem kapod el a 7 perces sorozat elejét és az a sorozat már kárba megy. Lehet megvárni a következőt).

(#221796) fagyalllo válasza Nekton (#221795) üzenetére


fagyalllo
őstag

A 7 nagyon sok lenne, többször is megfigyeltem ennél jóval rövidebb szinkront. A wiki-n részletesen leírják a jelet: [link]

És egy érdekesség kiemelten, valahol Spanyolországban mért jelerősség, ezért nem szabad elkeseredni, ha napközben nem sikerül a vétel:

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221797) Empsepo válasza Nekton (#221794) üzenetére


Empsepo
senior tag

Jó, de gondolom azért tartósabb.
Úgy olvastam valahol, hogy pl az Omega jó minőségű kvarcokat csinált régen, csak későn és a japán kvarcokkal nem tudták felvenni a versenyt.

(#221798) @mriya@ válasza Nekton (#221794) üzenetére


@mriya@
őstag

Nocsak, ezek szerint csak az Omega szerkezet cserélhető?
Egy Tissot, vagy Certina nem? :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221799) Nekton válasza Veron (#221586) üzenetére


Nekton
aktív tag

"Van olyan helyzet, mikor azt érzitek, hogy túl drága a hőn szeretett darab és inkább vitrinben tartanátok, mint felvegyétek és így kitegyétek sérülés kockázatának? :F"

Szia!

Ahogy megismertelek itt a fórumon, szerintem te pont ilyen lehetsz. :K Ne érts félre, ez nem baj. :N
Én ilyen vagyok. Nem is azért, mert annyira féltem a cuccaimat, hanem inkább azért, mert nincs "igazi, örök, megtartós" óra. Sokszor azt hittem már, hogy na majd ez lesz az, de aztán jött egy másik, és az éppen hordott, vagyis már kevésbé hordott órát elkezdtem nem hordani, hogy ha már talán úgyis eladom, addig se kopjon, karcolódjon.

Olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy az általam vágyott órák már voltak a birtokomban, így már nem hajt a megszerzési, birtoklási vágy. A jelenleg nem hordott, drága óráim a dobozukban pihennek és szerintem majd eladásra kerülnek, nem a vitrinbe.

Mostani kompromisszum, hogy van egy 36-os Smiths pilóta TimeFactors-os utánérzésem . Az nem volt túl drága (talán 100e körül). Kézihúzós, plexis, szálcsiszolt, egyszerű (igénytelen) óra. Mások számára a kis méret miatt értéktelen, így eladhatatlan. Ezt így nem is sajnálom és nagy megelégedéssel hordom. :K

Az, hogy a hülye Swatch Group már minden 40mm-nél kisebb, vagy 20mm-esnél keskenyebb szíjú órájára azt adja meg, hogy női, az tendencia már vagy 10 éve. Nem kell vele foglalkozni. Az első komolyabb Tissot órám 34mm-es tokkal, 18mm-es szíjjal volt ezelőtt 25 éve. Akkor a 36mm-es Doxákra azt mondták, hogy "nagy méret". Nekem csak 36-os, vagy annál kisebb óráim vannak. Afölött számomra nem kényelmes egy óra. Régi órák közül simán elhordom a 32-est is.

(#221800) Nekton válasza Empsepo (#221797) üzenetére


Nekton
aktív tag

Egyáltalán nem biztos, hogy tartósabb. Sajnos a svájci kvarcok egyáltalán nem tartósak és a finom kidolgozás ellenére a megbízhatóságuk valójában rosszabb, mint a legolcsóbb rizses werkeké. Javítani nincs is értelme őket. Kapszulából vesznek újat és cserélik.

Lehet, hogy az Omega régen jó kvarcokat csinált, de ma már nem gyárt kvarc szerkezeteket. Sima ETA szerkezetek kerültek, kerülnek tokozásra. Bár nem is tudom, hogy van-e még kvarcóra a termékpalettájukon. :F A 2000-es években a kvarc SMP-ben és a Tissot PR50-ben konkrétan ugyanaz a szerkezet volt tokozva. Az Omega változat ródiumozott hidakat kapott, de itt el is fogyott a plusz. Ezt később azzal orvosolták, hogy a Tissot szintű órákba elkezdtek ennél sokkal gyengébb szerkezeteket pakolni, és az eredeti, még most is potom 12.000.- Ft-ba kerülő tucatszerkezet lett a prémium. Majd később, amikor megjelentek a 400e forintos Certina DS Eagle órák, ott azzal ment a marketing, hogy ezekben bizony már ez a prémium, hiper-szuper szerkezet van, holott 10 éve az volt az alap. :((

@mriya@
"Nocsak, ezek szerint csak az Omega szerkezet cserélhető?
Egy Tissot, vagy Certina nem? :Y"

Ez most honnan jött le?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.