Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221251) Empsepo válasza csabulaxi (#221246) üzenetére


Empsepo
senior tag

:DDD

Nagyon jó!

(#221252) Ubulhun válasza Kbali (#221250) üzenetére


Ubulhun
tag

...mert a lazac... :)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221253) dzsi23 válasza csabulaxi (#221248) üzenetére


dzsi23
addikt

Tipikus vadember ez a rózsaszín Rolex. :))

De legalább csinálnak Steinhartot is. :D

(#221254) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kissé elgurult a gyógyszeretek pár napja...

Rendes óra nem lesz az ajánlóban? :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#221255) g0n21 válasza Amatőr123456 (#221225) üzenetére


g0n21
senior tag

Nekton csodálatosan leírta a lényeget.
Szerintem egy normális, 21. századi óraszerviznek a rezsióradíja 10.000 forint körül jár. Egy különösen modern, minden szempontból és technológiából naprakész szervizé pedig 20.000-től a csillagos égig. Egy rendes szétszedés, mosás, olajozásos összerakás, esetleges hibakeresés, stb. nem egy óra alatt készül el.

Az autós példához annyit tennék hozzá, hogy én nem örülnék annak, ha a használt olajjal rakná össze a váltót. Plusz miért ne kéne az olajat leengedni hozzá? Nem sok váltót láttam szétszedve, eddig talán kettőt, de mindkettő azzal indult, hogy olaj le, váltó le.
60ezrenként szoktam váltóolajat cseréltetni, akkor is, ha az előírás 120 ezer. Motul váltoólaj 1 liter 5000 ft, 1,75l kell. Az nagyjából 10e. Nem érzem problémásnak.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221256) Amatőr123456 válasza Nekton (#221227) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Bármi lehet, de nem szabad általánosítani az árképzésnél., nem mindig a drága a jó(normális), vannak kivételek is. Sokan a hasukra ütnek, és úgy mondanak árat, aminek köze nincs a befektetett munkához. Kaptam már ajánlatot 5-30eFt között között mindent egy 7s26 szerkezetre. Mint ahogy fagyálló írta közel sem mindegy, hogy a Bajcsy-n egy profi órás (aki mindennap ezt csinálja) percek alatt szedi szét (rakja össze) a Seiko-ot szakszerűen, vagy egy órás órák alatt (lópata olajjal!) , mert negyedévente esik be egy kuncsaft, ezért nincs olyan gyakorlata, de ehhez viszont van "jó magas" órabére, hogy azzal is fenntartsa az üzletét. Sokszor a márkaszervíz a magasabb óradíjjal is - nem feltétlen a bécsi :DD - olcsóbb tud lenni.

(#221257) Amatőr123456 válasza Caldera (#221234) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Köszi a hasznos infót :C

(#221258) Sungoo válasza Amatőr123456 (#221256) üzenetére


Sungoo
addikt

“Automatánál mit takar egy szervíz (kicsi, nagy)?”

Basszus, 2 hónap alatt vérprofi lettél szerviz témában! ;]

(#221259) Amatőr123456 válasza Sungoo (#221258) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Erősen jegyzetelek, iszom soraitokat! :)) Nagyrészt kicsire vonatkoztak(5-15), a 20-nál már egy polír is belefér, a 30 eFt-osnál már nem is firtattam mire vonatkozik, mivel egy kis Seiko 5-nél ez már a totál kár esete, inkább egy újat!

(#221260) Veron válasza Caldera (#221234) üzenetére


Veron
őstag

Ez nem igaz. Én egyszer alkudtam egyre, megvettem és most falidísz lett belőle. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221261) SOAD19 válasza Amatőr123456 (#221256) üzenetére


SOAD19
addikt

"Sokan a hasukra ütnek, és úgy mondanak árat, aminek köze nincs a befektetett munkához. "
Ezt megerősíthetem. Tavaly vettem egy órát, amelynek öt szemes szíja volt, amelyből két sor polírozott volt, ami nem tetszett. Rákérdeztem itt a debreceni Rogersnél/orabirodalom.hu-nál, hogy mennyiért tudnák a polírozott szemeket szálcsiszolni, és egy 30k-s árajánlatot adtak. Aztán gondoltam ráírok fb-on az itt ajánlott Hantosra, aki rákérdezett, hogy tényleg új szíjról van szó, nem használt, agyon karistolt darabról. Írtam neki, hogy tényleg vadiúj szíjról van szó. Erre mondott egy 5k-s árajánlatot, vissza is kérdeztem, hogy nem írta el egy 0-val. :D Vélhetően a Rogersnél, azt az árat adták meg, amit egy használt, karcos szíj felújítására kérnek el.
Amúgy nagy f@sz a tulaj. Anno muterom másodállásban dolgozott neki, az üzlethelyiséget takarította heti pár alkalommal. Viszont fizetni nem nagyon szeretett, még muteromnak kellett kérnie, hogy tudna lassan fizetni a sokadik alkalom után. Persze fizetéskor meg jött a panaszkodás, hogy ez se volt jól, az se volt jól kitakarítva. Bezzeg máshol, lakásoknál senkinek se volt panasza muteromra, ajánlgatták is az ismerőseiknek, mehetett volna csomó másik lakást takarítani. Nem hogy otthagyta volna annó a bölcsödét, lehet több pénzt keresett volna takarítással... De a Rogers dolgozói is panaszkodtak anyámnak, hogy nem egyszerű eset az emberke, eléggé fillérb@szó, munkahajcsár. Nem is sokáig dolgozott neki muterom.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221262) Szulita28 válasza Ubulhun (#221235) üzenetére


Szulita28
senior tag


:P

mr. perfect,
Szerintem kb. egykutya a DHL és a UPS. Mindkettő jó, és a piramis csúcsán vannak. Meranomról még nem rendeltem, máshonnan igen (UPS-szel csak egyszer). Mindkettő gyors, korrekt, jól nyomon követhető, ajánlott; különbséget én nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#221263) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

GA-110JDB
DRAGON BALL
26 400 jen (adóval együtt) Augusztus

GA-110JOP
G-SHOCK x ONE PIECE
26 400 jen (adóval együtt) júliusban jelenik meg

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#221264) Polarstar válasza csabulaxi (#221263) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kiégett a szemem! :Y

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#221265) Empsepo válasza csabulaxi (#221263) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ilyen ocsmány valamiket.
Botrány.

(#221266) 5-ös kezelő válasza Szulita28 (#221262) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

:D
SOAD 19 : Kellene egy feketelista az ilyen típusú vállalkozókról, nehogy véletlenül oda menjünk munkát vállalni, vagy üzletet kötni velük. Kamionosok a Wáb...-ről vannak ilyen véleménnyel például. Hogy jön ez ide, kérdezitek. Hát mert nem fizeti ki az óráikat. :))

(#221267) dzsi23 válasza Empsepo (#221265) üzenetére


dzsi23
addikt

Pedig a 2. nem is rossz, nyáron simán hordanám. :D

(#221268) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Sziasztok!
Ennek a lünettának van valamilyen funkciója? Hogyan kell használni?
Úgy emlékszem korábban volt róla szó a topikban, de nem találom azt a bejegyzést.

(#221269) tauruska2020


tauruska2020
friss újonc

Sziasztok!

A hozzáértésetekre ill. tanácsotokra lenne szükségem.
Van egy 2007-ben anno újonnan vásárolt Tissot PRC 100 lady chronograph karórám. A minap elvittem elemcserére, mert megállt és az új elemmel sem járt rendesen. Állandóan el-el akadozott a másodperc mutató rajta és meg is állt. Ha megmozgatom fizikálisan a karórát, akkor megint elindul kicsit, aztán újra leáll. Visszavittem az óráshoz, aki az elemcserét végezte, másik elemet tett bele, akkor is ez történt. Budapesti vagyok, hová érdemes vinnem hiba megállapításra? Vajon mi baja lehet? Én vigyázok az óráimra, több is van szinte mind újszerű állapotban......Nagyon szeretem ezt az órát, de az órás azt mondta, hogy a Tissot nem javít, hanem komplett szerkezetet cserél csak? Ez igaz lehet?

(#221270) dzsi23 válasza SI-ZO (#221268) üzenetére


dzsi23
addikt

Itt megtalálod a választ: [dekompresszió]. :)

(#221271) dzsi23 válasza tauruska2020 (#221269) üzenetére


dzsi23
addikt

Remélhetőleg csak rossz elemet rakott bele; én pont tegnap dobtam ki két zsír új elemet, mert nem voltak jók, pedig akkor bontottam ki, és csak pár hete vettem.

"a Tissot nem javít, hanem komplett szerkezetet cserél csak"
Esélyes.

"Budapesti vagyok, hová érdemes vinnem hiba megállapításra?"
Pesti Órás, náluk biztos van jó elem. :D

[ Szerkesztve ]

(#221272) tauruska2020 válasza dzsi23 (#221271) üzenetére


tauruska2020
friss újonc

Bemérte az elemet valami ketyerén. Erősen kilengett a műszer. A csere új elemet is bemérte, annál is kijelzett maximumra. :)

(#221273) fagyalllo válasza tauruska2020 (#221269) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az órás jól mondta, ez a szerkezet javíthatatlan, csak egyben cserélhető.
Kérhetsz árajánlatokat, legolcsóbb az, ha megrendeled magad és órásra bízdod a cseréjét.
[link]
Ha megnézed a hátlapról készült fotókat, nem csavarok rögzítik a lemezt, roncsolás nélkül nem lehet szétszedni.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221274) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki támpontot adni, hogy Longines nál hogyan lehet kisakkozni a gyártási évet?
Köszi

(#221275) dzsi23 válasza tauruska2020 (#221272) üzenetére


dzsi23
addikt

Én is bemértem, maxot mutatott, csak terhelés alatt mutatott kb. nullát, de persze, simán lehet más gondja a szerkezetnek.

(#221273) fagyalllo:
ETA G15.211, ha minden igaz, vagy az ugyanaz?

(#221276) tauruska2020 válasza fagyalllo (#221273) üzenetére


tauruska2020
friss újonc

Köszönöm a válaszod. Akkor beviszem a Tissot-hoz ( Váci u. 19-21.) egy hibameghatározásra és árajánlat kérésre. Gondolom más nem foglalkozik ezzel a típussal szervizelés szinten? . :DD

(#221277) Amatőr123456 válasza SOAD19 (#221261) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Sokszor pofára megy az árképzés. Többen azt mondták hogy ez egy napos meló szétszedni összerakni egy kis Seiko 5 ös szerkezetet. Hagyjuk már, a hülyék a másik oldalon vannak. Nem szedtem még szét, de nem gondolnám hogy a leglassabb órásnak is 2 óránál tovább tart maga a szerelés. Persze ha nincs más munkája és mindent beleszámol (Reggeli, ebéd, vacsora, asszony lerendezése, sziaszta stb.) , akkor azért eltelhet a nap. Az órabéres dolgokat nem igazán szeretem, mióta egyszer megtapasztaltam.
A rádióban hallottam hogy nyugdíjas mesterek órabérben olcsón dolgoznak. Gondoltam kipróbálom a mosógép osógépnél csapágycsere. Mivel kicsi volt a fürdőszoba, ezért a lakás közepén komótosan darabokra szedte, úgyhogy tőlem kért szerszámokat!!!? Végül 2 óra után felbehagyva távozott. A szomszédnak meséltem mi történt. Azt mondta miért nem szóltam, tök egyszerű egy csapágycsere pikk-pakk megcsinálja ő is. Na mondom itt a lehetőség gyere. Meglátta a szoba közepén az alkatrészeket és azt mondta "ki volt az az állat aki így szétborította", amikor nem is kellett volna. Így ő már nem vállalja. Mivel közlekedni is alig lehetett a lakásban összeraktam én. Másnap hívott a szerelő hogy jönne folytatni. Mondtam hogy már nem kell megoldottam, és a szomszédom szavait is idéztem. Ezután udvariasan elköszönt, és már a szerszámaiért sem jött vissza. De számtalan pofátlan, lehúzós emberrel hozott már össza sors, gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

(#221278) g0n21 válasza tauruska2020 (#221276) üzenetére


g0n21
senior tag

Ezt a szerkezetet nem lehet javítani, nem úgy találták ki és építették fel. Ha elromlik, akkor cserélni kell, mivel nem szerelhetőre lett kialakítva.

fagyalllo: nem biztos, hogy minden órás szívesen belemegy a "hoztam a szerkezetet, ki tudná cserélni" műveletbe... Persze nem kizárt, de egy rendes -nem haver- autószerelőhöz sem viszünk alkatrészt, hacsak nem valami lehetetlen OT-s dologról van szó.

(#221277) Amatőr123456
És ha összerakás után a kis Seiko5 szerkezete nem úgy jár, ahogy a nagykönyvben meg van írva, a lengésszög nem megfelelő, és a hibafeltárásra alkatrészcserékkel-próbákkal elmegy mondjuk még 3-5 óra, mert szét kell szedni, rugot cserélni, összerakni, járatni, megnézni, még mindig nem jó, szétszed, bizonyos pontok, alkatrészek mikroszkóp alatt megvizsgál, vagy megtalál, vagy nem, stb, stb... Aki 7/24 egy gyártó szerkezetével foglalkozik, annak ez nem 3-5 óra, hanem 1, max 2. De ha nem márkaszervizbe viszed, hanem "általános óráshoz", akkor simán lehet több óra. És akkor ha az egész napja elment vele, akkor simán beszopta, és 10 ezerért dolgozott egész nap? Vagy nem értem...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221279) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

8203 Myota esetén idő állításánál mindkét irányban lehetséges az állítás? Vagy kizárólag előre szabad?

K

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#221280) fagyalllo válasza tauruska2020 (#221276) üzenetére


fagyalllo
őstag

Dehogynem, ezt bármelyik valamirevaló órás vállalja, nagyon elterjedt szerkezet, ismeri mindenki.
Nem véletlenül írtam a többes számot, nagy szórás lehet az árakban, a márkaszerviz mellett bátran kérdezz meg másokat is, érdemes!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221281) csabulaxi válasza g0n21 (#221278) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ebben az autószerelősben sosem lesz egyoldalú igazság
egyik oldal, igen értem, hogy az alkatrész garancia, ha nem jó és még egy napot várni kell az emelőn a szétszedett autónak....
másik oldal, tudjuk, hogy legalább 40% a haszonrés az alkatrészeken, miközben a rezsi óradíjat is simán hozzávágja a kuncsafthoz..
a rendes szerelő meg ilyen: mondta nekem múltkor, hogy hozzál a bontóból egy gyári jó állapotú sárvédőt, mert az utángyártottal csak a gond van, sokáig kell állítgatni és akkor sem stimmel rendesen, a gyári új meg aranyárban van
és így is lett mindenki megelégedésére.
az ismeretség számít csak
sehogy sem jársz jól leginkább, vagy lehúznak árral vagy szarul csinálják meg és lehet le is húznak ;]
szaki kedvezmény kártyájával (típus klubbok) saját magadnak szerelsz (i love youtube) és meglesz a kétkezi munka öröme is :K

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#221282) Ubulhun válasza Szulita28 (#221262) üzenetére


Ubulhun
tag

:R :C

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221283) g0n21 válasza fagyalllo (#221280) üzenetére


g0n21
senior tag

Ha hozzánk bejön valaki egy szerkezettel, természetesen ha jó, belevaló, kicseréljük, de nem fogunk a werkre egy perc garanciát sem vállalni. Ha elromlik, akkor szívesen rendelünk bele, vagy hozhat az üf. másikat, de a csere árát ismét ki kell fizetni.
Ha mi szerezzük be a werket, és elromlik garanciaidő alatt, díjmentesen cseréljük.
Van akinek ez számít, van, akinek nem.

2020-06-17 14:28:16 (#221281) csabulaxi
Régen én is így gondolkodtam. Egy ideje pedig miután a saját munkámban is tapasztaltam, hogy az emberek annyira rohadtul képben vannak mindennel, hogy mi mennyi idő, meg mennyibe kerül, satöbbi, elhatároztam, hogy olyannak, aki nem azzal foglalkozik, amivel én, de azt rohadtul tudja és kva okos, annak semennyi pénzért nem dolgozom.
Én pedig inkább kifizetem a szakembert, aki ért hozzá és biztosan meg tudja csinálni, a megfelelő alkatrészekből, és nem kezdek el fillérb.szni, hogy akkor ezt meg azt én viszem, és akkor majd írd már majd ezt, meg várjál már a bárdiba nekem is van 48%-om...

Az MX5-nél az első kuplungcsere 170e km körül jött el. Elmentem a bárdiba, megvettem féláron, elmentem az akkori szerelőmhöz, - munkaidő után fusiba csinálta mindig a suzukit és anno, meg az mx5-öt is, amíg hozzá vittem -, szar volt a kuplung, 50 km után már ütött...
Kocsi szétszed, kuplungcsere munkadíja újra kifizet, bárdiban meg harc, hogy műhely szakvéleménye kell, hogy szakszerűen lett beszerelve, és nem a szakszerűtlen beszereléstől ütött. Fos kuplung vissza, egy hétig megint azzal, aztán megkaptam a cseredarabot, mentem vissza megint kuplungcserére, de rendes volt, mert csak félárat kért munkadíjra, mert látta, hogy szopás.

Apósom Zafiráját elvittem az "új" szerelőmhöz futómű felújításra, meg EGR szelep cserére, meg hasnló huncutságokra. Vele olyan dealben vagyok, hogy ad némi kedvezményt az alkatrészből, a munkadíj pontosan le van bontva munkaórára, és az felszorozva a rezsióradíjjal.
Volt alkatrész, amiből a negyediket kellett rendelje, mert alvázszám alapján sem passzolt az a féltengely csukló... Nem kellett 4x kifizetnem. Az EGR szelep két hét után szart be megint, díjmentesen cserélte más gyártóéra, stb...
Szóval értem, hogy mindenki "le akar húzni", meg "rajtam akar meggzdagodni", de ha talán nem ilyen "oldjuk meg a legokosabba" lenne a közmagyar felfogás, egy kicsit gördülékenyebben mehetne a fejlődés. De ez csak a személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221284) fagyalllo válasza g0n21 (#221283) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez így működik telefonoknál is, egyre többen rendelnek alkatrészt és hozzák el beszerelésre. Előre tisztázzuk a feltételeket, sőt, az okosabbak rendelés előtt konzultálnak.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221285) g0n21 válasza fagyalllo (#221284) üzenetére


g0n21
senior tag

Azé' mondom, hogy van akinek kockáztatva jobb, van akinek drágábban, de "biztonságosabban". - Ha laikus.

Ne aggódj, én úgy mennék hozzád, hogy "nézd, beszart. Megcsinálnád? Köszönöm".

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221286) Ubulhun válasza g0n21 (#221283) üzenetére


Ubulhun
tag

Amint először is írtam, ez nyilván bizalom kérdése. És az már csak egyén hozzáállásának a függvénye, hogyan kezdi. Van, aki helyből nem bízik senkiben, csak ha már ötvenszer bebizonyosodott, hogy nem veri át. Én inkább azt az álláspontot képviselem, hogy amíg be nem bizonyosodik valakiről, hogy átver ("lehúz"), addig megbízom benne. Ha viszont megingott a bizalom, akkor azt nem tudom, helyre lehet-e állítani még.
És a bizalom nem is pénz kérdés. De egyik oldalon sem. Lehet, hogy valaki olcsón, de lelkiismeretesen dolgozik, mert úgy gondolja, jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint. A másiknak pedig még a magas rezsióradíj sem elég ahhoz, hogy lelkiismeretesen elvégezze a dolgát.
Szóval nem pénz kérdés, inkább emberi minőség. (Persze ettől még nyilván a másik végén is van olyan, aki olcsón és sz@rul dolgozik.)

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221287) dzsi23 válasza xXxian (#221279) üzenetére


dzsi23
addikt

(#221288) g0n21 válasza Ubulhun (#221286) üzenetére


g0n21
senior tag

Teljesen igazad van, egyetértek.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221289) csabulaxi válasza g0n21 (#221283) üzenetére


csabulaxi
senior tag

nekem azzal van bajom mikor egyszemélyes szerelő akar mindent csinálni, de látja, hogy az alkatrész árréséből simábban és tisztábban megél. nem veszi fel a telefont mert bújja netet alkatrészért, közben azért végig görgeti a fészt, instát, elugrik az bárdihoz cuccért, a szerelés meg nem halad és mutogatja, hogy alig készül el valamivel ezért annyi a rezsidíj
ha kis műhely, van ember a lótifutira, az anyag rendelésre, a szerelő meg szerel, nem okoskodik, ott legyen övék az árrés, tartsa el ezt a fószert, csak haladjon

de mindkét álláspontot megértem, szerintem nincs csak egy igazság

azért az k@rvára dühítő, ha mi kis városunkban nincs gázszerelő, ha olyan kell aki kijön, ott 20-30 ezer a kiszállás csak vagy több mint egy év könyörgés után 2 nap net túrás után én magamnak megcsináltam 2 óra alatt
ja és az én kazánomhoz 4 éve nem jött ki az itteni szerelő az éves karbantartást megcsinálni, már agyalok rajta, hogy írok a gyári honlapnak.

ja és seikora eddig egy 1 magyar szerviz van itt ajánlva, a gyári
na ez a gáz
svájcira meg a hantos

más

fészen írja a csóvó, hogy tavasszal kerti gaz égetéskor eltűnt az órája, most meglett a hamu alól. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#221290) g0n21 válasza csabulaxi (#221289) üzenetére


g0n21
senior tag

Tudok egy jó gázszerelőt, bár lehet, hogy kinőtte magát már... :D
Itt bp-n azonos kerületen belül is 10k a kiszállás...

Mi is vállalunk Seikot szívesen, de nem vagyunk olcsóbbak a Seiko szerviznél.
Svájcit is vállalunk, gyakorlatilag bármilyen kategóriájút (öröknaptárast és percütőst nem). De nem hangoztatom, mert még ban-t kapok :DDD

Az tény, hogy pl. gyári alkatrészellátása a Seiko szerviznek jobb, mint bármilyen más maszeknak..

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221291) Amatőr123456 válasza g0n21 (#221278) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Főképp a lehúzós szerelők nem szeretik ha viszed az alkatrészt, mert azon is keresni akarnak, na ezekhez nem megyek én. Számolja fel a munkadíját becsülettel, és majd én eldöntöm jó-e az nekem. Az alkatrészt nálam az adja, aki jobb áron tudja beszerezni, vagyis legtöbbször én.Veszem a fáradtságot megkeresem a legjobb ajánlatot és az Áfa is visszajön.
Annyi rizikója azért legyen az órásnak is ha egy kicsit hosszabb időt vesz igénybe, nehogy már a vevő szívjon, mert ő lassabb, vagy bénább. Ha alkatrész kell akkor természetesen azt számolja fel.
Legutóbb a Ducato turbóm meghibásodott, mert egy szerb kókler szerelő adagolócserénél beejtett egy anyacsavart, ami ledarálta a lapátokat, örültem hogy hazaértem Bp-re. Arany áron még kárt is csinált!!! :(
Itthon az egyik szerelő azt mondta, hogy 2 napos munka, mert a motort, váltót ki kell venni min 60 eFt a munkadíj, nem is szívesen vállalja. Másik nem vette ki a motort, csak kicserélte a turbót 25 eFt - ért (amit a kezébe adtam) amibe a hátsó fékpofák, gyújtáskapcsoló csere is belefért!!! Szerinted? Számtalan hasonló példát hozhatnék. Mivel lottón nem nyertem , ezért kénytelen vagyok a véges fizut ésszel beosztani. :) Vannak akik fizetnek mint a katonatiszt, végül is az a legkényelmesebb.
Viszont nem tudom hallottad-e, hogy vannak emberek, akik napi 10000 Ft-ot sem keresnek?

(#221292) g0n21 válasza Amatőr123456 (#221291) üzenetére


g0n21
senior tag

Általában azok az emberek, akik nem keresnek napi 10e forintot sem, nem bérelnek több százezerért üzlethelységet (vagy fizetik a hiteltörlesztőt), nem feltétlen tolnak bele milliókat a felszerelésekbe, eszközöbe, nem költenek egyéb rezsidíjakra 1-200ezret havonta, alkalmazotti bérekre, meg járulékokra még jónéhány százezret, akár egy milliót is.

Mert ha ezeket mind megteszik, és mégsem keresnek 10ezret se naponta, akkor gyorsan csődbe mennek...

Nem feltétlen kényelmes fizetni, mint a katonatiszt, de ha nekem elmegy 1-2 napom alkatrészkeresésre, utána szaladgálásra, akkor 1-2 napig nem tudom a saját dolgom csinálni, amivel lehet, hogy több pénzt keresnék, mint amennyivel olcsóbb lesz az alkatrész azzal, hogy én szerzem be az egyiket innen, a másikat onnan, a harmadikat amonnan.

Most hogy miért egy szerb kóklerhez vitted adagolócserére, azt már inkább meg sem kérdezem. :N Fontos megtalálni azokat a szakembereket, akikben meg tudunk bízni, ez a fontos gondolat az imént már elhangzott pl. Ubulhuntól.

De két teljesen más szemszögből nézzük ezt a dolgot, ezért sokkal egyszerűbb lesz, ha elengedjük. A Te igazságod, és az én igazságom közös halmaza nagyon kicsi, mert másként tapasztaltuk, és másként állunk hozzá bizonyos dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221293) csabulaxi válasza g0n21 (#221290) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Na mivel te is írtál egy halm dolgot, most én is kiömlengek pár szerelős témát ami nem órás, de talán a hozzáállást a szerelgetős "hozzáértős kuncsaft" dolgot jobban bemutatja
szakmám autóvillamossági szerelő, de sosem dolgoztam benne, de szeretek magam szerelgetni

kávégép
a gépem alig folyatja a kávét, sőt egyik csövön semmit sem. 3 éves automata darálós gép.
nézek fórumot, videókat. írják van egy kávékifolyó rész ami eldugulhat, szereléséhez szét kell szedni a fél gépet. létezik ráncfelvarrott cserealkatrész. gondolkodom megcsináljam magam.
erre egyik nap hív a gyerek beszart a kv gép. van egy szerelő cég akik a félországot ellátják használt felújított gépekkel, tőlem ez 50 km-re van, szoktam abba a másik városba járni egy partneremhez. este 8-kor hív is, hogy másnap reggel 7-től vigyem a cuccomat, mert kész és kell a hely. na este - éjfélkor csak csesz a dolog, hogy ha már úgyis szerelőhöz kell vinnem csak bele nézek és legalább látom azt a kifolyó részt. simán szétszedtem, a kérdéses rész tényleg centi penészes iszap. kitakarítottam mint egy műtőt, a darálót is. itt hülye voltam nem próbáltam le kiszedve, hogy a motor része jó e.nem működött a gép továbbra sem, így másnap reggel elvittem a szerelőhöz. több mint egy hónap után lett kész. elmegyek érte, 50 ezer ft daráló csere 30, ami a legolcsóbb helyen 17 ezer ft, igazából csak a motornak lehetett baj, az meg csak 7 ezer ft, minek cserélni a többi részt? panel javítás. erre nem tudok mitt mondani ahhoz nem nagyon értek valami triakot cserélt, ez gondolom alkatrész költség 5500 ft lehetet. mindegy is ennyi ennyi. ja és mondja a kávékifolyót is kitakarította, mert kkoszos volt. itt nagyon gondolkodtam, hogy beszóljak-e, de nyeltem egyet. otthon jó is a gép egy hét múlva esedékes karbantartás hát egy tömítés félig eltorlaszolja a kv útját és be van csípve rossz helyre. ezért nem utazom 100 kmt szétszedem , tudom ugrik a gari, hát a rozsdamentes csavarok pont ott ahol nem kellnek a vizes részen a sima fekete rozsdásodó csavarok berakva, 1 hiányzik, 1 meg megszakítva a műanyagban és beterve valami fossal, hogy hátha fog valamit
tehát 25-30 ezer forintnyi munkadíjért összehányva az egész, mikor 80-90 ezerért 2 év garis vadiúj vehető

monitor
régóta küzdöttem egy samsung monitorral egyre hosszabb időre volt szüksége, hogy legyen kép is bekapcsoláskor. szerviz 10 ezertől indul. megnéztem itt a ph fórumon mitt mondanak erre a típusszámra. találtam 1 hozzászólást, kondi cserét írtak, rákerestem a youtube-on, van videó, mit kell nézni, mit kell csinálni. kellet 6 kondi 300 háromszáz ft volt a helyi boltban, átforrasztottam 1 óra alatt kész voltam, azóta is tökéletes.

vizes
nyaralóban fürdőszoba felújítás, csempe, csap, minden új
kifizet , mikor megy el mondja, ha nem megy a víz meg kell ütögetni a hidroforon a kis fekete izét.
kösz
tényleg nem megy, lemászok szétszedem, kipucolom, tele volt homokkal, azóta megy. viszont a csaptelep másfél centire eláll a csempétől. jó az ezért nem jönne vissza, meg nem tud vel mit csinálni. na nekifogtam és megtudtam csinálni, most passzentos.

kárpitos
vettem 5 ezerért egy használt komplett kocsibelsőt, hívom a kárpitost a kettőből csinálj egyet . ok, most a vírus miatt a szállodák visszamondták a megrendeléseket. 2 hónapja ott van, hívom, hát mégiscsak rájöttek a szobáztatók, hogy most újítják fel a szobabelsőket. én meg le vagyok szarva és nincs másik a környéken, ráadásul több éve több dolgot készíttettem már vele.

szóval úgy vagyok vele mostanában, hogy kisértékú műszaki cucc, akkor szétkapom megnézem , megtudom-e csinálni. ha nem akkor kuka, veszek újat
ha nagy értékű, mondjuk mosógép, akkor vagy azt nézem, hogy a kiszállás-hibafeltárás kb 10 ezernél kezdődik, azaz pont ennyivel lesz drágább az új gép (mondjuk találtam egy nagyon jó jútúbos mosógépszerelős csatornát, sima ügy) azaz minek kiadni ezt az összeget, ezért elsőre belenézek én :DDD

vidéken már csak a kóklerek maradtak, akinek van tudása az már mind a fővárosban vagy külföldön van.

az óra nálam egy speciális este, ahhoz nem nyúlok, nincs szerszámom, nagy lapát kezem van és rossz a szemem

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#221294) Amatőr123456 válasza g0n21 (#221292) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

A 7s26 - hoz nem hinném hogy nagy eszközpark kell, nem egy űrtechnika.
Van aki nem a Váci utcában bérel üzletet, hanem a saját házában alakította ki, és saját maga dolgozik benne alkalmazottak nélkül, aminek fenntartása is más. Ha jó szakember és korrekt áron dolgozik, akkor ez nekem pont megfelel.
Az internet korában nem kell szaladgálni, csak ajánlatot kérni. Viszont számomra a szaladgálás sem gond, mert úton vagyok mindennap. Aki pl. szoftverfejlesztő, az valóban ne foglalkozzon ezekkel, mert ha jó a szakmájában akkor sokkal jobban keres. De valóban mindenki helyzete más, így a megoldásai is. Egy német vagy holland spórol, pedig az anyagi helyzetük erre nem késztetné őket. A magyarok egy része még erőn felül "mulat", hitelekbe veri magát sokszor ok nélkül. Én inkább az előző kategóriát preferálom.
A lakóautónk Belgrád alatt az autópályán nem indult, mivel a szerelőm 500 km-re volt, ezért maradt ez a kényszermegoldás.

(#221295) fagyalllo válasza Amatőr123456 (#221294) üzenetére


fagyalllo
őstag

Rolexhez is alig kell pluszban néhány szerszám a 7S26-hoz képest, toknyitó és microstella kulcs, az alap ugyanaz minden óránál, ezen nem lehet spórolni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221296) g0n21 válasza fagyalllo (#221295) üzenetére


g0n21
senior tag

:R

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#221297) Veron


Veron
őstag

tud valaki jó minőségű, finom szövésű (és ha lehet single pass, bár le lehet vágni a felesleget) 19 mm-es NATO fellelhetőséget? nyilván Phenomenatora gondoltam, de nincs ilyen méretben sajnos (Wizard, legyen pls).
Crown&Buckle-nál vannak effélék, köztük a Chevron nevű anyagból is. erről mit tudtok?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221298) gipsztigris válasza Veron (#221297) üzenetére


gipsztigris
addikt

A 20-as szerintem feltűnés nélkül befűzhető és abból lényegesen nagyobb a választék.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#221299) Spet válasza fagyalllo (#221295) üzenetére


Spet
addikt

Én kalapácsra és satura gondoltam, de akkor nem ilyen finom szerszámokkal kell nekiesni egy Rolex-nek a panel pincében:DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#221300) fagyalllo válasza Spet (#221299) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szétszedéshez jók azok is. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.