Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221551) BloodRay válasza dzsi23 (#221546) üzenetére


BloodRay
veterán

Tök jó órának tűnik árában. :K
Sok örömet hozzá édesapádnak.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221552) bluemirage válasza dzsi23 (#221546) üzenetére


bluemirage
őstag

Túra órának mindig Timex-et használtam. -timex expedition-. Olcsó... nem kell ezért sajnálni... vízálló, világít a sötétben... és tényleg világít.

Most a második ami erre a célra van, de az első kb. 20 éves!! működik, az iránytű miatt és a nagyobb méret miatt lett vásárolva néhány éve egy utód. Ha rájuk nézek mindig az jut eszembe, hogy 20 év alatt a telefonok előbb összementek, majd mostanában megnőttek... az órák viszont csak megnőttek... :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#221553) Veron válasza dzsi23 (#219487) üzenetére


Veron
őstag

megérkezett az adjustable single pass szjj a CNS-től? ha igen, mik a tapasztalatok vele, vállalható C&B Chevron koppintás?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221554) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok sikeres vizsgáimra lepném meg magam egy új szépséggel. Három van versenyben :1 Citizen BN0151-17L búvár napelemes de a szíja egyből csere nem is értem ilyet és még hasonlót se láttam. 2 Seiko 5 SRPD51K2 . 3 Orient ami nekem még soha nem volt és most egy olcsóbb quartz tetszene de nem ismerem ezeket. Meg tudná valaki mondani hogy az SP mit jelent ennél a márkánál illetve vásárolható újonnan nyugodtan vagy inkább ne sajnáljam a kétszer sőt az új 5- ös Seiko esetében a háromszoros árát vagyis kerülendő az olcsó Orient?

(#221555) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Szerintem ezzel a szettel kihúzom a nyarat. :C




"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#221556) Taylor79 válasza gipsztigris (#221555) üzenetére


Taylor79
tag

Húúú, ez a szíj nagyon szép! A neten láttam farmernaciból készült D.I.Y szíjakat, de ez profi munka.
A kezed méretét elnézve úgy gondolom, hogy nem tanácsos veled ujjat húzni. :N

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#221557) gipsztigris válasza Taylor79 (#221556) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi! :)
M1ó mester az "udvari" óraszíj készítőm, de időnként nem árt kitekinteni, hogy mások milyen dolgokat csinálnak. MISHY is pontos, precíz munkát végez!
Mostanában -ahogy a térdeim és a gerincem fáj, szerintem bárki le tudna gyűrni. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#221558) BloodRay válasza gipsztigris (#221555) üzenetére


BloodRay
veterán

Szuper összeállítás. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221559) @mriya@ válasza gipsztigris (#221555) üzenetére


@mriya@
őstag

Én a címkéket biztosan lehagytam volna róla. 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221560) gipsztigris válasza @mriya@ (#221559) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem meg pont az adja meg a fűszert. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#221561) @mriya@ válasza gipsztigris (#221560) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221562) Szilágyi84 válasza Szilágyi84 (#221554) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Orient FUNG3006B0

(#221563) CB


CB
senior tag

Üdv!
Megállt a Luminox órám, és az elemcsere sem segített.
Tudtok ajánlani jó szervizt, ahova bátran elkúldhetem, és nem lesz több baja kézhezvételkor, mint amikor beadtam?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#221564) dzsi23


dzsi23
addikt

Empsepo, Ubulhun, SOAD19, BloodRay:
Köszi, srácok, a nevében is! :R

(#221552) bluemirage:
Bár ez nem egy tipikus nyúzós óra, de eléggé egyben van, remélem, a szerkezet is bírni fogja. És remélem, hogy a dátum mindkét irányba való állítása nem bug, hanem fícsör. :D

[ Szerkesztve ]

(#221565) @mriya@ válasza CB (#221563) üzenetére


@mriya@
őstag

Milyen szerkezet van benne?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221566) dzsi23 válasza Veron (#221553) üzenetére


dzsi23
addikt

Megérkezett, már írtam róla: link1, link2. Közben rájöttem, hogy a csatnál állítható a szíj hossza, viszont ha beállítom úgy, hogy a lyukak jó helyen legyenek számomra, akkor a 2. bújtató marhára elcsúszik, a szíj vége a közelébe sem ér, ráadásul pont a singcsontomhoz kerül, ahol nagyon zavaró... megoldás lehet, ha levágom azt a bújtatót, úgysem veszem hasznát. Viszont ha azt leveszem, akkor az első bújtató szabadon csúszkálhat... most akkor varrjam le az elsőt? Viszont ami a Chevron esetén sem okés, az az, hogy a szíj végét semmi sem szorítja le, azok a bújtatók eleve csak dísznek jók, vagyis ha nem feszül eléggé a szíj (és ki akarja elszorítani a csuklóját), simán kicsatolódhat... :F
Röviden: nem ajánlom. :N

(#221567) CB válasza @mriya@ (#221565) üzenetére


CB
senior tag

Ronda

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#221568) fagyalllo válasza CB (#221567) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ebay-ről ~2000 forint egy új Ronda 515 szerkezet, hogy nem swiss made, csak swiss parts, tök mindegy. A javításába nem szabad energiát ölni, legolcsóbb cserélni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221569) CB válasza fagyalllo (#221568) üzenetére


CB
senior tag

Tehát ha jól értem:
Ebay-ról megveszem az új szerkezetet, majd elviszem egy óráshoz, és kicseréli.
Valahol azt olvastam, hogy nem mindegy milyen hosszú a tengelye, mert a tríciumcsöves mutatók vastagabbak, és ezért figyelni kell erre.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#221570) Ubulhun válasza gipsztigris (#221560) üzenetére


Ubulhun
tag

Szerintem is - bár amúgy is jó - de sokat dob rajta a címke!
Nagyon jó!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221571) Amatőr123456 válasza Nekton (#221545) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Szia, egyetértek veled, ez a való világ, csak nem mindenki látja a fától az erdőt. :C Ha valami "olcsó" attól még lehet akár jó is. De ha valami drága az sem garantált hogy eltétlen jó is lesz.

(#221572) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

CITIZEN announces a limited-edition model commemorating
its 50th anniversary of titanium technology

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#221573) Amatőr123456 válasza @mriya@ (#221538) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Ha még relatíve olcsó is volt az óra, azért rendeltetésszerű használat ( nem ütöttem vertem) mellett 2 hónap alatt levedlette a krómozás egy részét alul-fölül is, tehát nem csak az izzadtságot nem bírta, de mást sem, azért ez szerintem gáz. Ne adjanak 3 év garit olyan termékre, ami nem alkalmas viselésre. Vagy írják rá, hogy ez ennyit tud. Régebben halottakra gyártott cipőket is hoztak Ausztriából, aminek papírtalpa volt. Itt eladták jó pénzért, de viselésre persze nem volt alkalmas érthető módon:(( A termék szép volt, és nem hibás.... viszont úgy gondolom jogosan vitték vissza a vásárlók.

(#221574) fagyalllo válasza CB (#221569) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem tudom, utána kell nézni a ronda honlapján, vannak-e különböző variációi a szerkezetnek, illetve órással is konzultálhatsz rendelés előtt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221575) Amatőr123456 válasza @mriya@ (#221543) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Nem csak én vagyok peches, mert kb. 3 másik vásárló is akikkel beszélgettem, valamint az órások is elismerték hogy a müanyag egybe préselt szerkezet nem való egy 100 eFt-os Tissot-ba.(Nem én választottam, hanem ajándék volt.) De amióta Swatch tulajdonba került azóta azt mondták hogy a minősége is romlott.
Közban Orient Mako 3 elégedett tulaja lettem, ez működik ahogy kell :))

(#221576) CB válasza fagyalllo (#221574) üzenetére


CB
senior tag

Hát, köszi a válaszokat. Viszont pont onnét indult a kérdésem, hogy a fórumozók tudnak-e jó, és megbízható órást. Én paksi vagyok, sajnos itt csak egy órást tudok, de nem tudom hogyan dolgozik.
Egyébként nem lenne érdemes lecserélni ezt a ronda szerkezetet egy jobbra? Ez nem sokat tudott. Kb. 2 évet......

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#221577) Ubulhun válasza Amatőr123456 (#221571) üzenetére


Ubulhun
tag

Nem tudom. Más, engem személy szerint érintő területről tudok csak példát hozni. Nem számoltam utána, nem vennék rá mérget, de azért elgondolkodtató...

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221578) Amatőr123456 válasza Ubulhun (#221577) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Érdekes cikk volt :C Egy nevenincs óra az Aldiban azonban egész más, nem hasonlítható egy világmárka termékéhez, akik fejlesztenek, nagy apparátus tartanak fent, reklámoznak stb.

(#221579) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Tegnap megrendeltem a Citizen Ecozilla adaptert /USA/, ma visszautalta a pénzt az eladó, mert ebay nem javasolja a Magyarországra történ szállítást, és a repülők sem úgy jönnek. Sűrű bocsánatkérésekkel, persze, ahogy illik. Szóval Amerikából nem érdemes rendelni mostanában. Pech, h más meg nem árul ilyet, ha jól látom. :O

Miyota 90s5 témához : Ma, melóban, 11 órányi viselés alatt kb. -1s - -2s járáseltérés. Nem olyan rossz, főleg, h én lőttem be ilyenre, és csak havonta járatom meg. Számlappal lefelé alszik, délelőtt már +2s lesz benne sacc/kb. :)

(#221580) fagyalllo válasza CB (#221576) üzenetére


fagyalllo
őstag

Akkor ezt a kockázatot vállalni kell, egy szerkezet kicserélése nem nagy ügy.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221581) Ubulhun válasza Amatőr123456 (#221578) üzenetére


Ubulhun
tag

Igen, természetesen más. Viszont ha a komolyabb tervezési, tesztelési, egyéb költségeket leszámítom, akkor is maradnak a vámok, adók, eladók bére, üzlet fűtés, világítás.....stb...stb.
Ha tehát csak ezeket a tételeket leszámítom az aldis órából, akkor az jön ki, hogy tényleg, szó szerint fillérekből rakták össze. Innen nézve nem nagyon számíthatok semmire...
Egy kicsit, vagy inkább nagyon - bár lehet, azért gondolom csak így, mert rosszul aludtam - a mi fogyasztói szemléletünk az oka a bóvli terjedésének. Szeretnénk mindent megkapni bagóért - aztán csodálkozunk, hogy sz@r a minősége…. :(
Persze ezt már sokan elmondták előttem... De talán attól még aktuális.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#221582) Veron válasza dzsi23 (#221566) üzenetére


Veron
őstag

Köszi. A második lyuk problémáját már sokan, sok helyen megénekelték. A Chevron rövidebb, így talán kevésbé jelentkezik annál.
Úgy tűnik túl vékony vagy túl vastag csuklón nem ideálisak ezek. Mekkora a csuklód körmérete?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221583) fagyalllo válasza Veron (#221582) üzenetére


fagyalllo
őstag

Valakinek probléma, másoknak lehetőség... ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221584) Lev Abalkin válasza Ubulhun (#221581) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Off. Ha tudjuk, hogy mit veszünk, azt mondom, van létjogosultsága. Minap fúrnom kellett pár lyukat, nem volt megfelelő méret otthon, a Tescoban eszembe is jutott, vettem hát egy filléres fúrószárat, és hálás voltam, hogy nem kell a barkácsbolt felé kanyarodnom. Lyukakat kifúrtam, fúrószár kissé elnyalódott, de mivel nem vagyok egy - kertvárosban sűrűn tenyésző - flexmatyi (bocsánat, sűrűn barkácsolgató mesterember), úgy gondolom, ennyi pénzért megtette a kötelességét.

[ Szerkesztve ]

Új San Martin BB58 (SN0008G) - 40 e Ft-ért szerető gazdáját keresi...

(#221585) dzsi23 válasza fagyalllo (#221583) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, biztos vagyok benne, hogy van olyan ember, akinek tökéletes a méret, de ettől én még nem veszem több hasznát. :D Meg tudnák csinálni, hogy mindenkinek jó legyen, csinálhatnának rá több lyukat, de neeem, ők inkább arra hajtanak, hogy első ránézésre minél jobban hasonlítson az eredetire: ugyanúgy kevés a lyuk, és ugyanolyan rosszul tervezett a csat. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy megvettem, mert másnak úgysem hinném el, hogy sz@r, és előbb-utóbb úgyis vennék egyet. :D

(#221582) Veron:
18.5

(#221586) Veron


Veron
őstag

Filozófiai kérdés következik.
Órab**iként itt gondolom mindenki szabad szemmel látható összeget költ órára a takarója hosszától függően.
Van olyan helyzet, mikor azt érzitek, hogy túl drága a hőn szeretett darab és inkább vitrinben tartanátok, mint felvegyétek és így kitegyétek sérülés kockázatának? :F

@dzsi23: Kösz, ha neked nem ér el a második bujtatóig a szíj, akkor nekem biztosan nem fog. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221587) fagyalllo válasza Veron (#221586) üzenetére


fagyalllo
őstag

Soha. Hamarabb rájövök, hogy ennyi pénzt nem akarok az adott órára költeni és meg se veszem.
Ja, a használatból eredő kopások, karcok egyáltalán nem zavarnak.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221588) SOAD19 válasza Veron (#221586) üzenetére


SOAD19
addikt

Én többek között, ezért döntöttem úgy (nem beszélve a szervizköltségről ilyen óráknál), hogy inkább nem is kacérkodok sok százezres órákkal. Pedig egy Fortis, Sinn, Damasko sportosabb, vagány órára lehet összespóroltam volna a pénzt, de inkább letettem róla. Sajnos eléggé féltem a cuccaimat, és már az is bosszant, hogy a tavaly vett automatámnál (81k) már van néhány karc a csaton, tokon. Gondolhatod mennyire idegesítene ugyanez, egy tényleg drága óránál... Tudom, ezek használati tárgyak... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#221589) ujtordai


ujtordai
tag

Üdv Mindenkinek,

Egy kérdésem lenne, melyik az az óra, amely Miyota 9015 ös szerkezettel rendelkezik és ár-érték arányában a legjobban megéri?
(Az nem árt ha legalább kezetmosni vagy úszni lehet benne, cc 50m)

Előre is köszönöm.

☻♂♫

(#221590) fagyalllo válasza ujtordai (#221589) üzenetére


fagyalllo
őstag

130-140$-ért lehet venni Cadisen feliratos elegáns fazonú órát, zafírüveges, WR50, 9015
Úszásra nem, kézmosásra nyugodtan. Ez a legolcsóbb, az ár/érték már az ízlésedtől függ, hogy milyen fazonút szeretnél.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221591) @mriya@ válasza Veron (#221586) üzenetére


@mriya@
őstag

Sosem vennék olyan használati tárgyat, amit félnék használni.
Nem értettem meg azokat, akik vesznek valamit, és mondjuk széfben tartják. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221592) Lev Abalkin válasza @mriya@ (#221591) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Majdnem rávágtam, hogy jaja! De van pár Spy zsebkésem, amit szeretek nézegetni, nyitogatni, magamnál tartani, de vágni csak csak nagyon lájtosan...óraban viszont mindent hordok, bár minden célra mást.

Új San Martin BB58 (SN0008G) - 40 e Ft-ért szerető gazdáját keresi...

(#221593) dzsi23 válasza ujtordai (#221589) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha kifejezetten 9-es Miyotáról van szó, akkor a Tisell búvárokat mondanám. Vagy mondhatnék egyéb microbrandeket, amik 9-est használnak, pl. Obris Morgan, Borealis, Nodus, Baltic, Aevig... Persze, ezek között vannak drágábbak is, viszont az ár-érték arány erősen szubjektív szerintem, szal ha valami neked jobban tetszik, akkor az neked többet érhet.

(#221594) ujtordai válasza dzsi23 (#221593) üzenetére


ujtordai
tag

Köszönöm, megnézem őket.

☻♂♫

(#221595) Sungoo válasza ujtordai (#221589) üzenetére


Sungoo
addikt

Plussz zafír, plussz kerámia lünetta.

(#221596) Csari93


Csari93
aktív tag

Szíjakról:
-Szerintem király a Citizen BN0151-17L-n a gyári szíj, ha lenne búvárom ilyen lenne rajta.
-Van CNS-es adjustable single pass (ha ez a klasszikus lyukas paratroopert jelöli), nekem bejött, néhány hétig elvoltam vele, de annál sokkal jobb a dupla bújtatós dizájnnal a sima paratrooper, most ezt hordom.
-M1ó-tól én is most rendeltem, esküvői bőrszíjat. :) Mivel amúgy nem hordok bőrszíjat, és nincs is külön alkalmi órám, csináltattam olyat a hétköznapira, ami színben passzol majd a cipőhöz-övhöz, illetve van rajta némi szöveg és dátum, így kiváló emlék is lesz, remélem. :) (Most nézem, hogy feltöltötte.)

www.flickr.com/csari

(#221597) djeperto válasza Sungoo (#221595) üzenetére

plusz ROLEX Submariner 114060 homage, azaz egy nagy mínusz ;]

(#221586) Veron
Akkor szeretem ha hordom ;) Igaz van ami széfben vagy vitrinbe pihen, de csak azért, mert nem tudom mind egyszerre felvenni. Ez a gond akkor merül fel, ha már túl elbu***tam :DD

(#221592) Lev Abalkin
igen, a bicsakok az más tészta :R

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#221598) Sungoo válasza djeperto (#221597) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez van, ezzel együtt kell élni. :) :P

(#221599) djeperto válasza Sungoo (#221598) üzenetére

jah, amúgy szépen felfejlődtek tisselék. Ár/érték arányban nem rossz... csak az a fránya mercimutató ;)

Azon is filóztam már, hogyhogy nem marinersub-nak nevezték el :DD

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#221600) Ubulhun válasza Veron (#221586) üzenetére


Ubulhun
tag

Engem csak az első karcig, sérülésig zavar... :D Nem vicc. Az elsőnél mérges vagyok, akár egy-két órát rágom magam, miért nem tudtam jobban vigyázni. Aztán rájövök, hogy valóban, használati tárgy, nem vitrinbe vettem...
"- Anyu, emlékszel, van az a váza, amiért mindig nagyon aggódtál, nagyon kellett rá vigyázni, és ideges voltál, ha csak hozzáértem?
- Persze, kisfiam!
- Most már nem kell többet idegeskedned! Összetörtem!"
:DD

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.