Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#220401) Bubaaa válasza dzsi23 (#220399) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Köszi :R Így egyszerűbb a nézelődés :)

(#220402) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Seiko srpc44

Nektek mi a véleményetek ezekről a bevonatos órákról? Nekem mindig gagyi érzetem van ezzel kapcsolatban. Az alaptípust kedvelem, de ebben az aranyban... :U

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220403) Veron válasza Empsepo (#220396) üzenetére


Veron
őstag

Pitbull rulez, forza Juve ;)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#220404) Bubaaa válasza Veron (#220403) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

:K Forza Juve!! Tudtam én hogy mindenhol összefutni Juve fanokkal! :C

(#220405) Bubaaa válasza Sir Pocok (#220402) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nekem olyan bazári :DD

(#220406) SOAD19 válasza Ganzer (#220392) üzenetére


SOAD19
addikt

Érdemes, akkor valamelyik üzletnél előrendelni, mert ki tudja mennyi fog érkezni, nehogy elfogyjon. Timecenter fórumtárs privátban írta is, hogy náluk is már többen előjegyeztek a sárgára, kapós.
A Lees Ghock tényleg vadállat ahogy Te fogalmaztál, de az ára is az (6500 dollár környékén láttam az egyik webshopban). :)

(#220393) Ubulhun
Köszi, de inkább jobbulást kellett volna kívánnod! :D

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220407) djeperto válasza Veron (#220403) üzenetére

[link] Pitbull... terrier :DD

"there are more jacks then one at the fair..."

(#220409) fagyalllo válasza Sir Pocok (#220402) üzenetére


fagyalllo
őstag

A gyári fekete szíjjal nagyon jó, hordanám, ezzel a strapcode arannyal nekem már túl sok az arany.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#220410) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen döntést hozzak meg?

Csakis új óra érdekelne, legfőképp G-Shock Casio férfi karórákat nézegetek és tetszenek kinézetre bizonyos típusok, melyek az alábbiak :

DW5600-E, DW5600-BB(elemes)
GWM5610 (szoláris)
GWB5600-BC (szoláris, /bluetooth/)

1.
Jól látom, hogy a szoláris (fényenergiával működő) ezen típusok rádiójellel vezéreltek, ha igen, akkor mi a hátrányuk, illetve előnyük?

3.
Ha nem szinkronizálom időnként, akkor sokat siet vagy késik, perceket is akár, ennek tekintetében akár stabilabb az elemes?

4.
A bluetooth megéri a plusz felárat,vagy csak parasztvakítás?

5.
A tok nagyjából ugyanaz a minőség ütődés-rázkódás-vízállóságot illetően? Az "üveg" kb egyforma karcállóssággal bír?

6.
Nem lényeges szempont de ami extra funkciót esetleg értékelni tudnék még, az egyedül a lépésszámláló lenne, bár fent jelölt típusokban nem látok.... esetleg ebben az árkategóriában és stílusban tudnátok javasolni olyat/olyanokat ami(k)ben van?

Segítségeteket előre is köszönöm! 😉

(#220411) @mriya@ válasza bghistvan (#220410) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem a középső van, mikor az üzletben fél évig nem tudott szinkronizálni, 3 másodpercet mászott el.
Amúgy szinkronizálás nélkül normál kvarcóraként funkcionál.
Fény kell neki az élethez, ha sokat van ingerszegény környezetben, nagyritkán meg kell etetni! :C
A bluetooth nálam nem szempont, nincs rá szükségem.
Én most is az 5610-es választanám. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220412) Polarstar válasza Empsepo (#220400) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Ez jó volt. Nem bánnám ha a fellegekből kicsit lefele szállnának.
Ilyen g.cik a milkások - akár egymással is! Borítanám az asztalt régen amit ezek kifogásként mondtak a "nem fizetjük vissza" címén. Urak vagyunk és megmagyarázzuk... Pusztuljon az egész. Belterjes fertőzés...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#220413) djeperto válasza bghistvan (#220410) üzenetére

5610 est vegyél. Ebben a kategóriában az inverz kijelzők nem láthatóak rendesen pl napfényben. Hátránya a rádióvezéreltnek nincs... szerintem csak előnye. Szinkronizál automatikusan, nem késik siet. A bluetoothos a telórol veszi az időt dátumot. Ennyi. Tok üveg nagyjából egyforma. Lépésszámlálóstol hasonló paraméterekkel ebben az árkategóriában nem tudok. Most 30 e körül akciósan meg is tudod venni

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#220414) Sir Pocok válasza fagyalllo (#220409) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jah, azzal még vállalható lenne.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220415) dzsi23 válasza bghistvan (#220410) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem akkor lett elegem a rádiósból, amikor hetekig nem szinkronizált automatikusan, aztán pár napig manuálisan sem. Ha benne van egy funkció, akkor azt csinálja rendesen, vagy inkább ne is legyen benne, mert akkor csak b.ssza a csőröm. Ez mondjuk egy Citizen volt, nem G-Shock, de semmilyen rádióst nem vennék már, sokkal inkább sima kvarcot; nekem nem okoz gondot, ha egy évben egyszer-kétszer pontosítani kell az időt, és az elemcsere sem X évente.
Ettől függetlenül szerintem tegyél vele egy próbát, mert sokaknál működik rendesen, és bizony tök jó dolog a rádiószinkron, csak én élek rossz helyen. :D
A bluetooth sokkal biztosabban és gyorsabban találja meg a telefon jelét, de az nekem már túl "okos", akkor meg inkább okosórát vennék (pl. Garmin Instinct).

[ Szerkesztve ]

(#220416) Empsepo válasza Polarstar (#220412) üzenetére


Empsepo
senior tag

Undorító az egész.

Ezért is jó ez a sorozat. Tényleg őszintén beszélnek a srácok és ez marha szimpatikus nekem.
Amúgy Svájcról alapból hallani érdekességeket, el tudom képzelni milyen szintű sznobizmus jellemezhet egy ilyen rendezvényt...

" Van ott egy étterem, bemehetsz ha rajta vagy a Forbes listán. "

:D

(#220417) mert_csokis válasza -cobra- (#220340) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Azt el is felejtettem, hogy a tükröződés engem is baromira zavart. És nem az átlagosnál jobban bevilágított üzlet miatt volt.
Szobában is olyan volt. Szabad ég alatt még inkább. Úgyhogy igen, többszörösen el van baszarintva az az óra.
Pedig lett volna fantázia benne.
Nem tudom, van-e rajta AR bevonat, de a domború kialakítású zafírnak nem tesz jót a tükröződés.

Szépek azok a Presage Seiko-k. Nekem sokáig a klasszik, világoskék számlapos "Cocktail Time" tetszett nagyon.
De egy Grand Seiko kvarc lenne a végső állomás. Vagy a 38mm-es Omega Seamaster Aqua Terra kvarc. Vagy egy The Citizen Chronomaster.
Ott hagynám el az örök elégedetlenség érzését...

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#220418) dzsi23 válasza Sir Pocok (#220402) üzenetére


dzsi23
addikt

Az arany színű bevonatnál egy kicsit azt érzem, hogy aranyórának próbál tűnni, de különösebb bajom nincs vele, csak ne legyen túltolva az arany (ne legyen a szíj is arany). Fekete gumival (nem a gyárival, mert az nem jön be) vagy natoval simán hordanám.
Fekete bevonattal ennyi bajom sincs, az nem próbál többnek tűnni, mindenki tudja, hogy csak bevonat. Persze, kopással számolni kell.

Vajon a DLC is kopik az éleknél, mint a PVD? :U

(#220419) Braddock válasza bghistvan (#220410) üzenetére


Braddock
őstag

Pár különbség a teljesség igénye nélkül:

GW5610
rádió kontroll
napelem
5 ébresztés
kontrasztosabb kijelző
energiatakarékos mód
auto light

DW5600
hosszabb világítás
stopper és timer üzemmódban látható a idő
kevesebb "zavaró" felírat a kijelző körül
dátumra is állítható, de csak 1 ébresztés
hangosabb riasztás
olcsóbb

Saját lista, szóval lehet benne kis pontatlanság.
A fentiek miatt én az 5610-est vettem.

Olvass utána, hogy jól dönthess.

(#220420) Amatőr123456 válasza @mriya@ (#220394) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

A Mako 3. 55eFt-ról indult. 50-72 között szokták hirdetni. Boltban 72-95 között elérhető.

(#220421) @mriya@ válasza Amatőr123456 (#220420) üzenetére


@mriya@
őstag

Ismerem az árakat, de kikiáltási árat árverési oldalon szoktak felrakni. Arra lehet licitálni. De a Jófogás nem ilyen. 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220422) Ubulhun válasza SOAD19 (#220406) üzenetére


Ubulhun
tag

Főleg, mert a végén még elkapom én is a betegséget... :DD

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#220423) SOAD19 válasza Ubulhun (#220422) üzenetére


SOAD19
addikt

Már késő bánat, már a lappangási időszakban vagy. ;] Annó akartam venni egy órát, mert gyerek korom óta nem volt órám, és mivel bicajjal közlekedek untam, hogy állandóan kínlódni kell, elővarázsolni a telefont a zsebemből, hogy ha meg akartam nézni az időt többnyire zebránál várva a zöldre. Ugyebár menet közben elég esélytelen előtúrni a telefont a zsebből. És általában pont akkor váltott a zebra zöldre, mikor elővettem a telefont, megint rohanás, elrakni a telefont, hogy még átérjek a zöldön. Így vettem egy G-shockot. Majd, csak kellett egy olyan óra is, amit alkalmakkor is fel tudom venni, mert egy fekete G-Shock nem mindig megfelelő viselet ugyebár. Most ott tartok, hogy van 5 G-shockom (az egyik játszós, melós lesz), de jó lenne majd még egy automata diver később. Illetve a mostanában tárgyalt OCW-S100-1AJF ist el tudnám magamnak képzelni, kár, hogy titán. A titánt szíjat olvastam itt, hogy elég nehézkes szervizelni, felújítani... Meg tudják oldani, csak horror áron, vagy az is előfordulhat, hogy nem vállalják el?

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220424) hdanesz válasza Sir Pocok (#220402) üzenetére


hdanesz
senior tag

Dögöljek meg...nekem tetszik. :D Hol lehet ilyet Mo.-n beszerezni?

(#220425) fagyalllo válasza SOAD19 (#220423) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az S100-at úgyse ütnéd-vágnád, nem lenne leharcolt, ilyen mendemondák ne tántorítsanak el tőle!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#220426) SOAD19 válasza hdanesz (#220424) üzenetére


SOAD19
addikt

Itt van még egy "aranyos", egy G-shock (van inverzben is) ;) : [link]
Igaz, nem olcsó.

(#220425) fagyalllo
Az biztos, hogy nem vágnám, de azért elő-elő fordul, hogy véletlenül odakocca az ember órája valamihez. Illetve a csat a neuralgikus pont egy szíjnál, az van legjobban kitéve a karcolódás esélyénének. Random Rob videójában is, ott figyel egy "szép" nagy karc a csaton: [link]
Amúgy nagyon vagány az a szíj, és a számlap is zseniális, ahogy a kék elő-elő bukkan, ahogy mozgatja az ember az órát. Mondjuk az ára is elég szép.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220427) Sir Pocok válasza mert_csokis (#220417) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Dettó. A cél egy 9F85 szerkezetű kvarc Grand Seiko. A japánok hihetetlen letisztult órákat tudnak csinálni. The Citizen és a Chromaster is egy remekmű.

Nincs bajom az automata órákkal, de a kényelem fontos a számomra. A Seiko prémum kvarc szerkezetei (de az alapok is) elnyűhetetlenek, karbantartási igényük is minimális.

Svájci vonalon most a BALL Fireman szériája tetszik:

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220428) BloodRay válasza Sir Pocok (#220427) üzenetére


BloodRay
veterán

Tényleg jól néznek ki ezek a Ball-ok, de ezek a nevek... Totál nem tudok elvonatkoztatni tőle, hogy a Labda márka Tűzoltó típusú órájárol van szó. :DDD
Amúgy nálam is cél egy csúcs kvarc.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220429) Sir Pocok válasza BloodRay (#220428) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen, elég szerencsétlen a név választás és a típusoknak se a legjobb. (Egyébként "Bál"-nak ejtik)

Alapvetően a YT-s órás kritikák nagyon pozitívak, minőségi termékeket gyárt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220430) BloodRay válasza Sir Pocok (#220429) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, tudom, de bennem akkor is ott a kisördög amelyik folyton felröhög. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220431) hdanesz válasza SOAD19 (#220426) üzenetére


hdanesz
senior tag

Épp előtte néztem meg ezt a videót. :D Nekem valamiért bejön. Amint jön a fizu...már rendelem is. :Y Ennyit a három óra már elég lesz témáról...

[ Szerkesztve ]

(#220432) pulutodurumo válasza BloodRay (#220430) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez már csak ilyen. Amikor az ember belegondol a külföldi nevekbe, márkanevekbe, a zenei világba... Ott a Mátrixból Kovács ügynök, Suszter Mihály a híres F1 pilóta, az arckönyv, a csicsergő, vagy 20 fillér a neves rapper, esetleg Rózsasz!n az énekesnő. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#220433) BloodRay válasza pulutodurumo (#220432) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen és adott esetben nincs is ezzel baj. De azért egy elegánsabb órát ne pöttyöslasztinak hívjanak már(nagy betűkkel a számlapon)... :))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220434) csaba1203


csaba1203
addikt

Na ez is bakancslistás...
- [link]

(#220435) 5-ös kezelő válasza SOAD19 (#220423) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Az én kétezer forintos bicajos komputerem mutatja az időt is... ;]

(#220436) Sir Pocok válasza csaba1203 (#220434) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen, nagy kedvenc.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220437) SOAD19 válasza 5-ös kezelő (#220435) üzenetére


SOAD19
addikt

Bakker, és tényleg... Na, most már mindegy. :D

(#220431) hdanesz
Ilyen, ez a popszakma. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220438) Redwoodtree válasza BloodRay (#220279) üzenetére


Redwoodtree
csendes tag

Megkésve, de én is gratulálok hozzá szép darab :) ha készül még fénykép róla szívesen látom, jók ezek a vintage kvarcok.

(#220439) Ubulhun válasza SOAD19 (#220423) üzenetére


Ubulhun
tag

Én is ifjúkorom óta tavaly hordtam először újra karórát - és most kettőnél tartok. És éppen gondolkodom egy játszós, olcsó, strapa-órán. (Lehetőség szerint ana-digi, de attól függ, mi jönne szembe.)
Lehet, hogy ez már egy súlyos tünet...? :DDD
Én is Casio-kat kezdtem el nézegetni, de valahogy nagyon nagyok, úgy látom. Nekem meg sajnos vékony csuklóm van... :( Mondjuk a 41 mm-es Seiko Sngz07 még abszolút nem tűnik - szerintem legalábbis - túl bumfordinak, de mondjuk 42 mm fölé nem nagyon mernék menni.
Persze mondjuk inkább a fül-fül méretet kéne nézni, de azt tényleg nem adják meg mindenhol.
Vostok is eszembe jutott, mint egy olyan masszív darab, amit talán kevésbé sajnálnék. De azt hiszem, azok sem kicsit, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#220440) dzsi23 válasza Ubulhun (#220439) üzenetére


dzsi23
addikt

Vannak kicsi Vostokok, csak kevés köztük az anadigi. :)

(#220441) Ubulhun válasza dzsi23 (#220440) üzenetére


Ubulhun
tag

"...de attól függ, mi jön szembe." :B
Vagyis nyitott vagyok...
Ha éppen egy Vostok jön szembe, akármi is megtörténhet, még ha véletlenül nem ana-digi, akkor is. :D
A kombinált verzió talán csak nosztalgia, néhai kedves órám iránt.

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#220442) SOAD19 válasza Ubulhun (#220439) üzenetére


SOAD19
addikt

Timecenternél a Casioknál meg vannak adva a méretek a leírásban.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220443) Ubulhun válasza SOAD19 (#220442) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi!
Megnézem!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#220444) BloodRay válasza Redwoodtree (#220438) üzenetére


BloodRay
veterán

Köszönöm! :)
Mostani őrületben teljesen elfelejtettem írni.
Majd lesz kis időm és ki is szabadulok csinálok mindenképp képeket.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#220445) dzsi23 válasza Ubulhun (#220441) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehet, hogy csak nosztalgia, de rengeteg ana-digi van ma is, elég csak a G-Shockokra vagy a Pro Trekekre nézni, de elegánsabb modellek is vannak a Casionál a Lineage sorozatban, vagy pl. a Breitlingnél is nagyon mennek. Na mindegy, mindenesetre itt hagyok egy olcsó, ana-digi strapaórát, 42mm-nek írják, de lehet, hogy az a gomboknál mért átmérő. :)

Egyéb:
Ezt meg csak úgy. :))
A zöld jól jöhet, ha vadászat közben kell gyorsan kiszámolni valamit.

(#220446) Ganzer válasza dzsi23 (#220445) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nálam Pro Trekből ez a favorit:
Muszáj lesz vennem egy ilyet is valamikor.

(#220447) Sir Pocok válasza Ganzer (#220446) üzenetére


Sir Pocok
őstag

PRW-50Y van feketében, imádom azt az órát, heti háromszor simán rajtam van.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#220448) SOAD19 válasza dzsi23 (#220445) üzenetére


SOAD19
addikt

Valamelyik nap futottam bele, ebbe az Omega ana-digibe. Nem csúnya:

Videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#220449) @mriya@ válasza SOAD19 (#220448) üzenetére


@mriya@
őstag

Igaz hogy a világűrbe készült, de azért a wr30 szerintem kevés. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#220450) SOAD19 válasza @mriya@ (#220449) üzenetére


SOAD19
addikt

Ennyire nem mélyedtem el benne, de tényleg érdekes, azért nem egy dress watch-ról van szó. :F Bár, ha magamból indulok ki, nekem szerintem a wr30-as is megtenné, egy kézmosást, vagy egy esőben történő bőrig ázást kibírna. Fürdésre, úszásra én komolyabb órát sajnálnék bevetni, arra jók a G-shockok.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.