Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Tomics


Tomics
addikt

Rozsdásodik az új Swiftem

PH! addikt since 2004

(#5052) I_Am válasza süti5 (#5050) üzenetére


I_Am
veterán

Nézz szét mondjuk a Ford Mondeok között. 15 éves és 1 milla az ára.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5053) Mecy_Lacee válasza Tomics (#5051) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Olvasd el a hozzászólásokat!
Csabi gyerek más f@szával veri a csalánt! :(((

Ez a videó remélhetőleg hamar el fog innen tűnni. Személyesen ismerem a videó készítőjét, s nem járult hozzá, hogy más -itt a Csabi gyerek- felhasználja ezt a videót!

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5054) Tomics válasza Mecy_Lacee (#5053) üzenetére


Tomics
addikt

és ez mit változtat azon a tényen, hogy a másfél éves swift rozsdásodik? :U
Nem vagyok suzuki ellenes, a családban is ignis van, előtte swift I., mindkettővel meg voltam/vagyok elégedve. strapabíró jószágok :K
de ez a bejegyzés... :(

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#5055) Oiblood


Oiblood
tag

A family már 3 Suzukit is nyúzott, egy Swifet, egy Wagon R+-t és egy Liana-t. Mindhárom jó kis kocsi volt, semmi gond nem volt velük. Olyanról is hallottam, hogy egy Swift 60000 km-ert is elment olajcsere nélkül! Ez azért nem semmi. Az SX4 semmiképpen sem éri meg az árát, pláne az SX4 Sedan nem, a 4 milliós alapárért vagy az alatt már kaphatsz egy új Ford Focus Trend-et.

(#5056) I_Am válasza Oiblood (#5055) üzenetére


I_Am
veterán

Akármelyik kocsi elmegy 60k km-t olajcsere nélkül. Csak utána szedd szét a motort és nézd meg belülről.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5057) dabadab válasza I_Am (#5052) üzenetére


dabadab
titán

Aki 15 eves Mondeoert ad egy millat, az meg is erdemli :) A hasznaltauto.hu-n leginkabb fel milla alatt vannak az ilyen idosek es akkor meg az alku sehol sincs.

DRM is theft

(#5058) Sh@dowMAN007 válasza I_Am (#5052) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Hol vannak a 15 éves Mondeók 1 misiért? :F

Nem inkánn 10-et akartál ítni?

10 évesek: átlag kb 900.000ft
[link]

15 évesek: átlag kb 400-500.000ft
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5059) I_Am válasza Sh@dowMAN007 (#5058) üzenetére


I_Am
veterán

Hasraütöttem, de ha megnézed, akkor vannak 96-os példányok is. Csak egy gyors példa volt. Nem konkrét szemléltetőeszköz.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5060) tildy válasza süti5 (#5050) üzenetére


tildy
nagyúr

Vegyél olyat amit nem lopnak el:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5061) süti5 válasza tildy (#5060) üzenetére


süti5
őstag

Veszek egy hundájt, az csak nem kell senkinek :DDD

(#5062) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nem lehetne ezt a k*b*ott "kissebb új vs nagyobb régi" témát lezárni?
Van akinek ez, van akiknek az.

Én speciel édesanyámnak nézek 100%ban megbízható, 100%ban városban használt kocsit a Splash miatt jöttem be ide de odáig még nem jutottam el. És ezért:
-A csomagtér mérete "lényegtelen": A bevásárlás férjen bele oszt kész.
-Lehessen vele könynen parkolni.
-A megbízhatóság, kényelmi szempontok(magasrol való ki, beszállás!!) nagyon fontosak, volt már Suzukink és megbízhatóságra eleddig a legjobb kocsink volt, ha kényelemre a régi swift hmm "nem is volt tökéletes". (Igen jobb volt a Suzukink megbízhatóságra mint a nagy/drága autónké.)
-Van még pár egyébb szempont pl legyen benne ülésfűtés és ami még nagyon fontos de baromi szubjektív: Legyen szép, öröm ránézni a Splash meg a nők nagy részének számára szvsz ilyen kocsi, de ez majd nemsokára derül ki élőben.

Na nálunk ezért lesz 3misiért fulextras kiskocsi és nem egy böszme 4-5-6éves. Tudom képtelenség ezt megérteni és hülyék vagyunk: Kérlek hagyjatok meg minket ebben a tudatlan hülye állapotban, én/mi ebben szeretnénk meghalni: Köszönöm.

ui: Ha nagyobb csomagtérre lenne szükségünk akkor sem 4-5-6éves kocsit néznénk 3misiért hanem pl egy Honda Jazz Sedant vagy ha .... tudom érthetetlen.

más: Nem jut hirtelen eszembe ki is volt de itt vki dolgozik a suzukinál: Mi a véleménye a Splashröl?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5063) ett válasza Dare2Live (#5062) üzenetére


ett
aktív tag

Én volnék az a szerencsétlen sajnos. Bár ne kéne ott rohadnom. Csak szubjektív véleménnyel tudok szolgálni. Eleje nekem nagyon tetszik, tényleg pofás kis gép. A hátulja hányás, de nem csak ennek ,az összes ilyen autót utálom aminek lefűrészelik a hátulját és ilyen ronda lesz.
A belsőtér kopogós műanyag, ennyi pénzért ez van az ilyen kocsikban, fogdosni nem jó, de kinézetre nem undorító. Amúgy a belseje nem rossz, de nekem nem tetszik hogy fenn van a váltó, az sem tetszik hogy túl magasan ülök, bár ez nem mindenkinek hátrány persze. Az viszont undorító, hogy olyat hazudoznak a cikkek, meg a bemutatók, hogy hátul kényelmesen el lehet férni. Én magam mögött nem férek el kényelmesen a 176 centimmel, nulla hely van a lábamnak, hozzá kell nyomni az üléshez és pocsékul érzem magam hátul. Bevásárolni amúgy elég, főleg ha lehajtod a hátsó üléseket, akkor egész jól lehet pakolni bele. Az 1 literes motorral rettenetesen gyenge az autó, nem emlékszem már hol, vmelyik bemutatón sztárolták, hogy a japók szerint az 1 lityis motor az igazi meglepetés. Az biztos, csak éppen nem kellemes meglepetés. Az 1,2-es moci egész jól mozgatja a járgányt. A megbízhatósággal biztos nem lesz gond itt sem. :)
Ja ami még nagyon nem tetszik, az a kézifék. A swifthez és az sx4-hez képest nagyon kemény, alig bírom behúzni a tesztpadon, hogy bezöldüljön az érték. Járhatna kicsit könnyebben. Egyébként jó kis autó, viszik mint a cukrot.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5064) Dare2Live válasza ett (#5063) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

erre a "rozsdásos" linkre mit mondasz?

A nemrég említett 12éves utcán tartott swift nem néz ki kb így...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5065) Mecy_Lacee válasza Tomics (#5054) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Az enyém az első szériából való. Nekem pl nem rozsdásodik. Valszeg szerencsésebb vagyok.

Ja, s az innent természetesen a TC-ről értettem, nem pedig a PH-ról. :R

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5066) Thunder78 válasza Oiblood (#5055) üzenetére


Thunder78
senior tag

Én 3.050.000,-Ft-ért vettem az SX4 1,5 GLX AC-met ... az alapár egy dolog, viszont mindenhol adnak belőle 500-600eFt kedvezményt. Azt tekintsd az autó árának :)
Szerintem ... márcsak azért is, mivel most már több mint fél éve tart ez az akció. Az már más kérdés, hogy a kereskedő minden hónapba azt mondja, hogy abban a hónapban ér véget az akció :D

És 3 millát meg megér klímásan, metálfénnyel és GLX felszereltséggel. 2005-ben a Seat Ibizám hasonló felszereltséggel 2.850.000,-Ft volt és nem volt rajta metálfény. És az esiksznéggyel jobban meg vagyok elégedve, mint az Ibizával. Ibiza 17000km-ig volt nálam, SX4-be már 20000 van. Úgy érzem, hogy az a 200.000,-Ft "benne van". :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5067) as_Rock válasza I_Am (#5059) üzenetére


as_Rock
őstag

Ezek után miért vegyenek komolyan? :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5068) lajafix válasza I_Am (#5052) üzenetére


lajafix
addikt

ha van 500e ft a kesztyűtartóban! :) De 8 év múlva az enyémet 1 misiért neked adom, akár ma aláírhatjuk az adásvételit! :)

Rock'n Roll

(#5069) Oiblood válasza I_Am (#5056) üzenetére


Oiblood
tag

Annak viszont nem lett semmi baja, ezt felejtettem ki az előző hsz-emből.

[ Szerkesztve ]

(#5070) ett válasza Dare2Live (#5064) üzenetére


ett
aktív tag

Semmit, én csak a kész autót nézegetem már. Nem tudok ilyen hibáról, de biztos volt.
Egyébként meg 54 másodperces ütemidővel ne várjon senki csodát, ugyanis ilyen időközönként jön le egy kész autó a sorról. Nekünk pedig 1,5-2 perc van az egyes tételek ellenőrzésére. Nem túl sok.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5071) as_Rock válasza ett (#5070) üzenetére


as_Rock
őstag

Gondolom a festési fázis után is van minőségellenőrzés, nem csak a sor végén :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5072) Dare2Live válasza Oiblood (#5069) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én láttam kocsit 60ekm után úgy, hogy egyszer kapott olajat az ingyenes első olajcserénél kb 2000kmnél.

szerencsés volt, olaj/légszürő... csere után ment az de motor mindha 200k+kmet ment volna.
Nagy üzlet volt nem elvinni 15700Ftba kerülő kötelezőkre.

Olyan ez mint a 200+kkmet futott vezérlőszíj esete. Olyat én még nem láttam, lehet kibírja de ettöl még mint a fentit istenkisértésnek és debilizmusnak tartom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5073) ett válasza as_Rock (#5071) üzenetére


ett
aktív tag

Igen, minden üzemben többször is ellenőrzik az alkatrészeket. A soron is vannak ellenőrök, és vannak végső ellenőrök is.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5074) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!!

Multkor nemkaptamrá választ ezért m,egpróbálom újra:
Valami furcsát vettem észre az Ignisemen.
Ha elindulok 1-es 2-esben kb. 30km/h-ig nyikorog a kocsim.(Ilyen "nyik-nyik" hang és ahogy gyorsítok egyre gyorsabban nyikorog.) Miután elkezdek gyorsítani 40 fölött már nem hallom, ha üresben vagyok akkor sem nyikorog. Van valakinek ötlete hogy ez mi lehet és mennyibe fog nekem kerülni??
Illetve a másik azt vettem észre hogy miután tettem 1-2 km-t aztán kezd nyikorogni... talán addigra melegszik be az autó???

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5075) spirit007 válasza Tomics (#5051) üzenetére


spirit007
senior tag

És ?
Az E merciken (W210) meg 4-5 éves korban rozsdásodnak az ajtók ...

Oiblood:
"Olyanról is hallottam, hogy egy Swift 60000 km-ert is elment olajcsere nélkül!"

Én meg olyat is , hogy a kotont kimossák és 2-3X is használják ...
Lehet egy és ugyan az a két illető :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#5076) divot


divot
veterán

Ecém, már nincs is fönt a kereskedő oldalán az exautóm.

Hát, nem irigyelm az új tulajt, bár imádkozom érte, hogy nála már ne jöjjön elő semmilyen hiba.

(#5077) bobsys válasza divot (#5076) üzenetére


bobsys
addikt

akkor ezt pikkpakk eltudta passzolni
barcsak az en 12eves stiftem is igy menne majd el

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5078) divot válasza bobsys (#5077) üzenetére


divot
veterán

Nagyon magabiztos volt a kereskedő, mert ezeket a gránát-narancsokat nagyon keresik, mivel különleges szín, és ráadásul alig gyártottak belőlük.

(#5079) bobsys válasza divot (#5078) üzenetére


bobsys
addikt

tudom, asszony is ebben a szinben kerte az SX4et

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5080) hossszú válasza bobsys (#5079) üzenetére


hossszú
őstag

Nem a rézvörösre gondoltál, SX4 nem készült gránátnarancs szinben

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5081) Thunder78 válasza hossszú (#5080) üzenetére


Thunder78
senior tag

Szerintem is rézvörös ... nekem is olyan az SX4-em :)
Bár lehet hogy korábban hívták gránát-narancsnak is. Mondjuk a forgalmiba narancs szín van írva :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5082) bobsys válasza hossszú (#5080) üzenetére


bobsys
addikt

granat narancs helyett van most ez a rezvoros nev, olyan narancsos :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5083) Thunder78 válasza bobsys (#5082) üzenetére


Thunder78
senior tag

Előferdülhet :D

Egyébként tényleg szép szín, nekem is tetszik :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5084) as_Rock válasza bobsys (#5079) üzenetére


as_Rock
őstag

Zsánerszín a konyhában :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5085) feel good


feel good
aktív tag

Annak a speckó gránátnarancsnak a színkódját meg lehet tudni valahonnan?

(#5086) SzalaiG válasza bobsys (#5082) üzenetére


SzalaiG
addikt

Inkább kolbász-zsír-metál. :))

(#5087) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Régi swiften (pl.:2002es) van valakinek 165/60R14-es kerék?
Ilyen alufelnim lesz szerdán. :D

(#5088) feel good válasza SzalaiG (#5087) üzenetére


feel good
aktív tag

Van. Küldtem néhány képet. :)

(#5089) Grillo válasza SzalaiG (#5087) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez a mérete a WagonR-ének. A Swift Sedanon 165/65 R14esek vannak gyárilag.

(#5090) Zenty


Zenty
őstag

Suzuki a legjobb! És még hazafi is vagy ha azt veszel: Suzuki a hazáért! :DDD

Guild Wars - Zenty a survivor

(#5091) divot


divot
veterán

Kaptam hétfőig egy Fiat 500 Sportot. Épp most rohangálok vele céltalanul a városban. Ami nagyon tetszik, hogy mindenki megnézi és mosolyog. :)

(#5092) philoxenia válasza divot (#5091) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Péntekre vállalj vele fuvarokat, megkeresheted az árát . :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5093) Khelben válasza divot (#5091) üzenetére


Khelben
nagyúr

ennyi erővel rohangálhatnál meztelenül a belvárosban, a hatás hasonló lenne :D

(#5094) Grillo


Grillo
senior tag

Ááá, az 500ast jobban megnézik.

(#5095) süti5 válasza Zenty (#5090) üzenetére


süti5
őstag

Pont ezen gondolkoztam pár napja, és ezzel a hazát támogatod dologgal kapcsolatban ismét megjegyeznék valamit:

pár éve már beszéltünk arról, hogy milyen kocsikat használ a rendőrség itthon és külföldön. Akkor megjegyeztem, hogy az EU-ban divatos dolog és kötelező is tendereket kiírni nagy gépjárműbeszerzéseknél, de valahogy, hogy-hogy nem mindig hazai gyártók nyerik. Franciao-ban csak peugeot, renault, citroen van, olaszoknál fiat, még a románoknak is volt annyi eszük, hogy megszórták az egész országot daciaval, de tényleg, mikor kint voltunk minden rendőrörs a faluban is kapott egy-egy fehér logant.

Akkor mindenki azt mondta, a suzuki azért nem jó, mert kis kategóriát gyárt itthon, lásd swift akkor meg ignis, nagyobb kéne. Most itt van ez az sx4. A kisker ára 2.500.000-tól indul. Gondolom 1000-es rendelésnél olcsóbban jönne ki.....hazai gyártás, kényelmes 4 embernek, a hasmagassága 16 centi, tehát városba padkára is és vidéken terepen is jobb mint egy sima autó, ráadásul ha kell olyan helyre, van összkerekes változat is.

Felteszem a naív kérdést, itthon miért nem ezeket veszi száz meg ezerszámra a rendőrség, miért kell nekünk opel, skoda meg minden csak nem hazai?.... :(

(#5096) Zenty válasza süti5 (#5095) üzenetére


Zenty
őstag

"Felteszem a naív kérdést, itthon miért nem ezeket veszi száz meg ezerszámra a rendőrség, miért kell nekünk opel, skoda meg minden csak nem hazai?."
Valószinüleg üzleti lobbi van a hátterébe.

sx4 már szerintem is jó lenne, bár nem akkora mint az Octavia.
Régen ha jól rémlik, valami olyasmiről nyavalyogtak, hogy nem elég gyors a Suzuki, és családon belül nincs sok változata - nekik kell például autópályára "minden verő" változat is. A logisztika miatt pedig egy családból előnyös ( Skoda Octavia RS használják most a "minden verőre")
Ebbe van valami, de a rendőrségnek fullra nem egységes a logisztikája..
Ford focust is vettek, és pár darab ignist vidékre stb..
Így ennek a nagy logisztikai kamu dumának aztán sok értelme van...

Egyébként SX4 lehetne az alap kocsi, és ahogy mondtad akár összkerekes változatba is, ha szükséges.
A gyors kocsira pedig ott lenne a győri audi.
Úgy is ilyen "gyors kocsikból" csak 1- 2 kettő vesznek.

Eredmény = teljes haza támogatás :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#5097) Khelben válasza süti5 (#5095) üzenetére


Khelben
nagyúr

hmm... sx4, mint üldöző autó? :D
bár az 1,4es octaviát veri, de az meg nagyobb.

(#5098) divot válasza Grillo (#5094) üzenetére


divot
veterán

Az biztos.

Vicces nagyon ez az egész hangulat: integetnek az emberek, a lakótelepen pedig a gyerekek biciklivel jöttek utánam. :)

(#5099) fokukac válasza divot (#5091) üzenetére


fokukac
nagyúr

figyimár, és beleférsz? ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5100) süti5 válasza Khelben (#5097) üzenetére


süti5
őstag

Az sx4-ből készülőben van a 2 literes turbos, 200 lóerő feletti modell, az sx4 wrc mintájára, az simán veri majd az rs octaviakat :)

Mellesleg egy octavianak kb. csak a csomagtartója nagyobb mint az sx4-nek, a csomagtartót meg annyira azért nem használják ki a zsaruk.....arra meg amúgyis ott a sedan sx4 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.