Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) ngy_tms


ngy_tms
csendes tag

Valaki nem tudja véletlen, hogy 95-ös swiftben hátul ki lehet-e cserélni a nem övfeszítős övet övfeszítősre?

Mármint vennék a bontóból egy 96-os swiftét és azt raknám bele.

(tudom, ki kell vágni a műanyagot majd a csomagtér oldalán, ahova az övfeszítő tekercs megy fel)

Kérdés az, hogy van-e valami kialakítás ott?

(#5802) Tigi


Tigi
őstag

Na, az én dobozom is túl van a 60K-s szervizen.
Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertyák, vezérműszíj (6 éves a kocsi) asszem ennyi.
Cakli pakli 12.400 Ft-ot fizettem havernak persze nem szervízben.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#5803) csigi


csigi
addikt

Új Swift II -ről van szó...
Öreg "motoros" vagyok már, nem szoktam csak úgy lefulladni. De az új autómmal bezony előadom hetente 1-2X. Eddig arra fogtam, hogy sokféle autót vezetek melóban, otthon is. Ez meg olyan kis finom szerkezet. Mindig egyesben nem sikerült az indulás...
Tegnap rájöttem mi a gond. Hiába van a váltókar előre-balra tolva, mégis hármasban van. Ha nem teljesen és kockásan nyomom üresben balra, majd előre akkor simán becsúszik hármasba, pedig balra áll úgy is a kar.
Aztán próbálgattam. Nektek is olyan hármasba téve a váltókar, hogy eltolható balra az egyes felé? :U

nofene

(#5804) Tigi válasza csigi (#5803) üzenetére


Tigi
őstag

Faternak első szériás új Swiftje van és azzal nincs ilyen gond.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#5805) ett válasza csigi (#5803) üzenetére


ett
aktív tag

Igen, én is észrevettem és gondoltam megreklamálom, mivel a mostaniakban már nem tudod kiugrasztani a fokozatból a kart. Csak szerintem szarnának rám. Nagyon idegesítő hiba. Észrevettem én is, aztán másnap megnéztem melóban is egyet és azon már másik váltókar volt, hogy rohadjanak meg.
Egyébként a pozícionáló fülek ugranak ki, és az újban már úgy vannak kialakítva, hogy nem tudnak kiugrani. Ezt tuti reklamálta már valaki valamelyik országból.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5806) a_tesz válasza ett (#5805) üzenetére


a_tesz
Korrektor

:Y ...de erre biztos nem lesz visszahívás.

nekem is fulladozott az első időben néha, de nekem a kuplunggal van bajom, egyszerűen nem sikerült megszokni hogy olyan magasan fog. azt mondták a hidraulikus szerkezet miatt van, de pl haver l200asában is az van, és ott mégsincs ilyen gondom vele, de ez úgy látszik egyedi gond.

más. ett, nem tudod hogy ilyen navigációt itthon mért nem lehet kérni bele? :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5807) ett válasza csigi (#5803) üzenetére


ett
aktív tag

Közben utánajártam. Meg lehet reklamálni nyugodtan, mivel jó alkatrésszel jöttek, aztán egy ideig szarral, utána megint jóval. Volt is belőle piaci reklamáció. Az enyém 2008. júniusi gyártmány és ebben ugye rossz.
A lényeg, hogy meg kell reklamálni és megcsinálják.

a_tesz: Szerintem azért nincs ilyen navi, mert akkora igény nem lenne rá. Vagy a fene se tudja. Nem sok helyre megy ilyennel (olasz, német, francia, holland honba menő autókon láttam még csak). Ez egy clarion cucc amúgy, amit nem lehet üzletekben kapni, csak hasonlót, kb. 250000 körül van az ára.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5808) csigi válasza ett (#5807) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm az infót! :R
Akkor majd magam is utánajárok hogy, s mint cserélnék ezt a kis pozicionáló izét... Egyébként ez hol is van, rögvest a váltóbot alatt? Mert akkor belenéznék elébb.

nofene

(#5809) ett válasza csigi (#5808) üzenetére


ett
aktív tag

Leszeded a váltószoknyát és már látod is. Nem nagy cucc, csak ilyen pattintós izé. Próbáld ki úgy is, hogy leszedett szoknyával berakod mondjuk 5-ös vagy 3-as fokozatba és elmozdítod utána balra a váltókart. Látszik, ahogy kiugranak a fülek. Jobban nem tudom elmesélni. :B

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5810) csigi válasza ett (#5809) üzenetére


csigi
addikt

Ennyi elég is volt, köszönöm. :R Valamelyik nap belenézek majd...

nofene

(#5811) csigi válasza ett (#5809) üzenetére


csigi
addikt

Szétkaptam, belenéztem. Ahogy mondtad, egy fekete gyűrű bigyó van ott és mikor hármasban elmozdítom balra, akkor az felemelkedik és kijön a négy kis pöcke a helyéről. Négyes és kettes között ugyanez van.
Szóval akkor beleestem ebbe a hibába. Nem tudod véletlen, hogy elvihetem akárhová szervizbe ezzel az autómat, vagy a garit, csak a vásárlás helyén lehet intézni? :U

Másik:
Szétszedtem az autóm leghangosabb alkatrészét, a kesztyűtartót is. :DDD A zárszerkezete cicergett veszettül. Belenézve látható, hogy gyárilag kis öntapadós gumidarabkákkal gondoskodtak a rázkódásmentesítéséről. Nos az enyémben az egyik el volt csúszva a helyéről. Visszatettem, remélem ott is marad.
Hazafelé meg sem rezdült! :C

nofene

(#5812) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok most készülök majd 98as 3ajtós swiftre nyári gumit vásárolni. 165/65 r13ban ti milyen gumit ajánlotok, újonnan amiket néztem ált 8-9k db-ja, esetleg vmi tipp ahol van jó állapotú használt?

Make things work

(#5813) trassher


trassher
addikt

Sziasztok
Itt van pár kép amit ígértem. Csak mobillal de a lényeg látszik.
1
2
3
4

Redmi Note 7

(#5814) csigi


csigi
addikt

Voltam Suzukinál a régi kezelési könyv miatt. Szegény fószer sorban bontogatta ki a még bontatlan egységcsomikat. Valahol a 4-5. környékén talált egy újabbat. Rendes volt, kicserélte.
És az új könyvben már benne van a beépített rádió kezelése is!
A Suzuki az új autókhoz nagyobb részben még mindig a régi, 2005-2006-2007 könyveket csomagolja... :F :((

nofene

(#5815) t1 válasza X Factor (#5812) üzenetére


t1
addikt

155/70R13 ami a legjobb rá R13 méretben, 8-9k nem drága de legalább tartós.

(#5816) ett válasza csigi (#5811) üzenetére


ett
aktív tag

És megreklamáltad a váltókart is? Akárhol megteheted, nem lesz gond. Én ma voltam vele és tudtak róla. Azt mondták két változat van. Az egyik, hogy csavarral rögzítik a kiugró füleket és akkor sosem ugrik ki többet, a másik meg a komplett váltókar csere, de ehhez szét kell bontani az egész műszerfalat, utána a váltónál bowdent állítani, aztán megint megvárni amíg bekopik, mert addig darabos még. Na én az első változatot választottam, mivel annyira nem bízok az emberkékben, hamarabb szedem szét én, mint ők. Így meg csak a váltószoknyát kell leszedni, meg a burkolatot annál. 23-ára kaptam időpontot, egy óra alatt megcsinálják.
Más: nekem a kesztyűtartó nem zörög, jó helyen van a gumi benne. Viszont van a kormányoszloptól jobbra három kis lyuk és ami onnan jön hátul, az a kábel egy vékony gégecsőben van elvezetve. Csakhogy ez nekem sehova nem volt rögzítve, ott lifegett szabadon. Így aztán zörgött rázós úton, amikor hozzáverődött a többi cucchoz. Megoldottam ezt is, ragasztottam rá szivacsdarabot, aztán kábelkötegelővel rögzítettem és már jó is lett.
Ma beraktam az sx4-re való spricniket is, így már 3 vízsugár jön belőle a kettő helyett. Sokkal jobban mossa az ablakot. A pollenszűrőt is kifújtam kompresszorral. Ma ilyen takarítós, gányolós napom volt. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5817) ngy_tms válasza X Factor (#5812) üzenetére


ngy_tms
csendes tag

155/70R13-ban Continental Ecocontact 3
csöndes, energiatakarékos

(#5818) csigi válasza ett (#5816) üzenetére


csigi
addikt

Én sem engedem, hogy műszerfalat bontsanak. :Y Ahány gányolást láttam eddig autóban, az mind az utólag kereskedésben, szervizben beépített dolgok körül volt. Jó lesz az a csavaros dolog is, csak ne nagyon nyúljanak hozzá. Majd rákérdezek a szervizemben... Köszi az infót. :R

A Swift II -ben van pollenszűrő? :B

nofene

(#5819) ett válasza csigi (#5818) üzenetére


ett
aktív tag

Igen a kesztyutarto mogott.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5820) csigi válasza ett (#5819) üzenetére


csigi
addikt

És aláfeküdve a kesztyűtartónak hozzá lehet férni, ki lehet szedni? No, majd oda is belenézek legközelebb...

nofene

(#5821) ett válasza csigi (#5820) üzenetére


ett
aktív tag

Nem így működik a dolog. Kinyitod a kesztyűtartót, aztán óvatosan ki akasztod először az egyik, majd a másik felét. Akkor lenyílik teljesen. Így férsz hozzá a szűrőhöz.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5822) csigi válasza ett (#5821) üzenetére


csigi
addikt

Ja, hogy le kell szerelni a kesztyűtartót! Olyat már csináltam.
De nem kiakasztani kell a tetején az ütközőket, hanem a két alsó forgáspontot lehet kipattintani. Ezután megemelve kissé kijön a két felső ütköző.
Vagy Te is így gondoltad? :U

Szűrőt meg majd megnézem egyszer. Bár még új a szekér... Milyen gyakran kellene azt tisztítani, cserélni? Benne van ez is a könyvecskében?

nofene

(#5823) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!

SX4-el van valakinek tapasztalata?

(#5824) a_tesz válasza csigi (#5822) üzenetére


a_tesz
Korrektor

a kézikönyv azt írja rá, hogy elvileg évente a szervizen kell ellenőrizni, ha nagyon odavan akkor cserés, ha csak kicsit, akkor kifújják. egyébként kösz a leírást ett, én is meg fogom csinálni :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5825) ett válasza csigi (#5822) üzenetére


ett
aktív tag

Ja, csak azt kihagytam. :) De ígyis értetted szerencsére. Kíváncsi vagyok már, hogy miként csinálják meg ezt a váltókart.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5826) csigi válasza ett (#5825) üzenetére


csigi
addikt

Nem kötözködni akartam. :B :R Csak legelsőre én úgy támadtam volna, hogy mögé nyúlva-befelé hajlítva akartam kiemelni a tetején lévő ütközőket. De nem igazán hajlott annyit. Azután rájöttem aláfeküdve, hogy kissebb nyomással-ütéssel kiugrik alul a forgáspontból...

Váltódra magam is kiváncs vagyok! Úgy saccolom, csak a szoknyát leszedve felülről kapsz csavarokat... :U

a_tesz: Már én inkább magam akarom azt tisztítani ha lehet (mint a légszűrőt is), a lehető legkevesebbet igyekszem a szervizre hagyni. ;)

nofene

(#5827) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy jó szervíz-e a Suzuki Pest?
Van valakinek tapasztalata?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#5828) ett válasza csigi (#5826) üzenetére


ett
aktív tag

Megcsinálták a váltókart. Nem pont úgy ahogy gondoltam, de nagyon jó lett. Ezért kár lett volna új váltókart berakni. Holnap teszek fel képet róla. Csak 3 csavar és kész is.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5829) csigi válasza ett (#5828) üzenetére


csigi
addikt

Örülök, hogy sikerült! Képet pedig várom. :R
És erről a garis javításról kaptál valami írást a szervizkönyvbe? Vagy van nyoma valahol?

nofene

(#5830) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

"Van egy 16szelepes Suzukim. Nem vagyok versenyző és nem hordok overált. Európa egyik legszebb és legjobb autóját vezetem, és rajtam kívül még több ezer autótulaj tudja, mire gondolok, ha azt mondom Swift. A fordulatszám mutató simán elhagyja az 6000-et, és nem örülök, ha az emberek összekeverik az autómat egy másikkal.
Büszkén gondolok a GTi-re, az Ignisre és számos más Suzuki típusra. Szeretem a Havassy tengelyt, a 15-ös felniket, a hengerenkénti injektort és a rövid egyest. Itt élek Európa szívében. Gyorsulásban mi vagyunk a császárok, és igenis a Suzuki a legjobb streetracing kocsi!
Suzuki, én így szeretlek."

:C

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5831) ett válasza csigi (#5829) üzenetére


ett
aktív tag

Itt a kép. Elég egyszerű megoldás, de működik prímán.

Kép1
Kép2

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5832) csigi válasza ett (#5831) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm szépen a képeket! :R

Viszont ez bonyolultabb megoldás, mint gondoltam. Ehhez már le kellett szedni a műanyag burkolatot, meg az rugós valami is útban van az egyik csavarnak. Mindazonáltal azt hiszem egy nyugis hétvégi napon nekifutok magam a problémának...

Garis javításról került be valami a szervizkönyvbe, vagy ehhez nem adják a nevüket?

nofene

(#5833) ett válasza csigi (#5832) üzenetére


ett
aktív tag

Ez bonyolult? Csak leveszed a felső burkolatot. Kihúzod ott ahol a váltószoknyát szeded le. A könyvet nem is néztem, nem nagyon érdekelt a dolog. Ez viszont tuti nem jön ki többet, remekül fogja az a 3 csavar is.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5834) csigi válasza ett (#5833) üzenetére


csigi
addikt

Ilyen szempontból nem néztem még bele az autóba, csak a képekről tűnik bonyinak...

nofene

(#5835) Reaper


Reaper
őstag

Hali,

Szeretnék gumit cserélni a 98-as switemen mert nem igazán stabil autópálya tempónál. Jelenleg még a téli szett van rajta de van a garázsban egy szett kb 2 hónapot használt MIchlein energy saver 155/70 R13 méretben. Na ezt szeretném valami szélesebbre cserélni, csak abszolút nem értek hozzá, gondolom új felni is kell alá.

Valakinek valami ötlet?

(#5836) Tothgera30 válasza Reaper (#5835) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem a Wagonon (2003-as 1.3ccm-es Piros Wagon R+) téli gumit használok egész évben, 175/70/R14-es méretben, de persze így kicsit gyorsabban megy mint amit az óra mutat!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5837) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Elég a suzuki swifthezaz 1,3 as motor? Az őj swiftre gondolok hirtelen. Nem akarok versenyezni vele meg brutál tuningot építeni rá, hanem csak használni és menni vele.
Néztem olyanokat amik keveset mentek pár 10 ezer kmtert.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#5838) nesa válasza Mr.Grincs (#5837) üzenetére


nesa
veterán

Pfff minek ne lenne eleg bele az 1,3as motor 2 szemelyt lazan elvisz barhova hatra ulni nyomorusagos buntetes, csomagtartot 1db diplomata taska utan nemlehet lecsukni ugy tele van... szal nemlehet tulterhelni.

(#5839) Mr.Grincs válasza nesa (#5838) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Formailag a 3 ajtós jobban bejön de azt vesszük hogy melyiket könnyebb majd eladni akkor a 4 ajtósra szavaznék....Melyiket éri meg jobban megvenni?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#5840) nesa válasza Mr.Grincs (#5839) üzenetére


nesa
veterán

Melyiket éri meg jobban megvenni?

Inkabb 1 octaviat vagy ha minden kepp suzuki kell SX4 sedan

Azert gondolj bele semmi ertelme ilyen kis jatek szutyok autot megvenni meg 1 gyerekulles se fer bele menetiranyal hatra :Y nekunk a 323 mazda is kicsi peddig 4x akkora csomagtere van.

Esetleg ha akarsz melyladat bele utanna meg 1 tic-tac os dobozt se birsz berakni...
KB olyan mintha 1 mopedet vennel csak epp van futes es nemazol meg.

(#5841) Reaper válasza Tothgera30 (#5836) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, de asszem azt mondták nekem, hogy a vagonR kereke nem megy rá az enyémre, mert más a váltómérete. Lehet jobb az úttartás, ha marad a régi méret de esetleg egy alufelnin?

(#5842) SzalaiG válasza nesa (#5840) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az SX4 sedan abszolút bukta. Annyi pénzért 100x inkább Octavia.
Pedig nekem is Suzukim van, de az esikszét az nagy mellényúlás.

(#5843) nesa válasza SzalaiG (#5842) üzenetére


nesa
veterán

Ennyire nem ertek a suzukihoz:) de az sx4 sedan az aminek van ertelmes csomagtartoja is es nyaralasnal akar 2-3 ember cucca is befer az osszes tobbi pattanas null erteku, anyamnak meg a hetkozi kis bevasarlashoz is kicsi lenne...

En alapbol ennyi penzert mar autot vennek :K

(#5844) SzalaiG válasza nesa (#5843) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezért nem értem, h miért nem csinál a Suzuki kombi autókat. A Fábia és a Dácsia is nagyon jól szerepel ebben a szegmensben.

(#5845) Tothgera30 válasza Reaper (#5841) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát... nekem az alufelni kiesik,mert ami jól nézne ki a kis "kocka autón" az elég drága! Használt felnibe meg nem ruházok be pénzt. Tehát vettem kicsit nagyobbakat a gyáriak helyett. SAjnálom hogy nem tudtam segíteni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5846) Mr.Grincs válasza nesa (#5840) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát igen akkor már octavia, de abból is vagy kombi és dízel de az árban már megint más tészta.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#5847) csigi válasza ett (#5833) üzenetére


csigi
addikt

Elkészült!
Utólag már nem is volt nagy meló. Váltó alatti műanyagokat leszedve remekül hozzá lehetett férni. De csak bizonyos szögekben, mert az ülések miatt nem fért be sem fúró, sem csavarhúzó. Végül is négy darab csavart kapott. Mindegyikből leköszörültem, a 10 mm-es is hosszú volt.
Még azon gondolkodom, hogy a folyamatos cibálás miatt nem fognak-e kilazulni. Ha igen, ugyanez a megoldás körmös alátéttel esetleg pillanatragasztóval kombinálva... nem tudom. :U
:R Nagyon köszönöm mégegyszer a segítséget és a képeket! :R

nofene

(#5848) mdk01


mdk01
addikt

hali!

2001-es Suzuki 1.3GLX-re szeretnék nyári gumikat venni idén, mert az eredeti 4 évszakost már ideje lenne lecserélni ,meg amúgy is sztem egy kalap x@rt ér.
Szóval érdeklődnék ki milyet vett, mennyire vált be, hol vette, és mennyirbe került.

Köszönöm szépen!

ui.:Télgumiba Matador márkájú van ami bevált. Legalábbis ezt érzem mert jól tapad és halk. Persze ha gurul az ember akkor lehet hallani a redőket de ez normális.

(#5849) SzalaiG válasza mdk01 (#5848) üzenetére


SzalaiG
addikt

Matador MP 165/60R14

(#5850) süti5 válasza nesa (#5843) üzenetére


süti5
őstag

Sosem értettem ezt a kamu szöveget hogy anyámnak is kicsi lenne stb....

Nekem a sport verzió van, 3 ajtós. Tény, hogy nem túraautó 4 személyre, de pl. én vagy egyedül használom, vagy bnőmmel és bőven elég a nagysága, pedig 184 centi vagyok és 130 kilós, tehát nem egy kisdarab. A titka az, hogy hátra kell tolni az első ülést és rendesen beállítani egyszer, aztán nincs vele dolga az embernek. Hétköznap ha tescoban vásárolunk, vagy hétvégén elmenni utazni bőven, ismétlem bőven elég 2 személy csomagjainak, ha nem lenne elég, előre hajtod a két hátsó ülést és van majdnem 1 m3 raktér....
De előredöntés nélkül is belefér vagy 2-3 karton víz meg 10 tesco szatyor, aki ennél többet vásárol az vegyen kamiont vagy egyszerűen csak döntse előre a hátsó üléseket.

Előző kocsim ignis volt, azelőtt egy fiat uno, és mindben rendesen elfértem.
Ha 4 személy ül be, tény, hogy nemigen tudsz sok csomagot belepakolni, de mivel én kb. évente 2x használom 4 személlyel, ezért nem érdekel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.