Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) Kornel válasza szabonagyur (#22750) üzenetére


Kornel
veterán

Nagy dilemmak ezek.
En is ezeken varialtam.
Utcata 4M-ert autot...
Ugye az csak nem 1,6...
Ezert varom kivancsian a balenot, hatha jo lesz, jo aron ;)

[link]

(#22752) szabonagyur válasza Kornel (#22751) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen olvastam a Balenot csak azt meg nem vennék elsőnek, kellenek a tapasztalatok azért róla, pedig gyönyörű egy kocsi.

Na meg ugye újra azért tuti kevesebb ráfordítás lenne még ha veszít is értékéből.

Amúgy nevetni fogsz lehet veszek a végén még egy Cityt nem automatával, ugyanolyan színben (vagy fehérben a fekete mellé :D , ugyananyi idősen és majdnem km-ben is. Meg amúgy hihetetlen mi szemetet árulnak azért és milyen áron...:(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22753) Kornel válasza szabonagyur (#22752) üzenetére


Kornel
veterán

City jo auto, csak ugye nem egy eromuvesz, meg ugye kinezetre se egy olasz dizajn muremek ;)
Ellenben orok elet +1 nap.

(#22754) szabonagyur válasza Kornel (#22753) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nem tudom mi legyen. SX4 tetszik de az árban még fentebb van ami igazán jó lenne. Swift megint csak vegyes, sok a kopasz autó. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22755) Kornel válasza szabonagyur (#22754) üzenetére


Kornel
veterán

Valogatni kell, ha van idod.
De attol, hogy kifogtal egy megkimelt hondat, azok se jobbak nagyatlagban.
Jo hasznalt autot venni idobe turelembe es penzbe kerul. (A jok sose olcsok, akarki akarmit is mond)

Amugy en is vennek hondat...
[link]
Vagy max. nagy duzzogva egy accord 2.4 type s... :C

[ Szerkesztve ]

(#22756) szabonagyur válasza Kornel (#22755) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, válogatok is rendesen most, hogy mi legyen, meg el kell menni megnézni :)

Ez már túl gombóc nekem, inkább egy Accord :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22757) Kornel válasza szabonagyur (#22756) üzenetére


Kornel
veterán

Nezted a motort is a gombocba? ;)

(#22758) szabonagyur válasza Kornel (#22757) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól még túl gombóc :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22759) Kornel válasza szabonagyur (#22758) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, tenyleg az, de nagy duzzogva csak bevallalnam :DDD

(#22760) mdani01 válasza Kornel (#22755) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ez is sok ideje fenn van már, fb-on Honda csoportba pont ezt beszélték, pedig ha lenne pénzem már nem lenne :O

iPhone 6S SpaceGray

(#22761) Kornel válasza mdani01 (#22760) üzenetére


Kornel
veterán

Egy ev mulva lehet vadaszok egyet...
[link]
Jo utodja lenne a sss-nak.

(#22762) Doze


Doze
aktív tag

Üdv az uraknak még nem vesztem el :D

A sx4 él és megy-megy-megy... eladás másik autó szóba sem jön még most sem...

Sajnos lett 1-2 karcom, meg a saját hülyeségemnek köszönhetően egy márkaszerviz látogatás :O

De amúgy minden maga a tökély... lassan 130.000km óta :)

(#22763) anonymus89 válasza Kornel (#22738) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, elég szégyen akárhova megyek mindenhol 1 év garanciákat vállalnak mostanság az akkukra (általánosságban)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22764) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Nálunk most - 12 fok van. Most megint megadja magát pár akku. Reggel sokan nem indulnak el. Az enyém is csak tető alatt áll ezért is vettem a lehető legerősebb akksit. Ilyenkor igazi kincs az ülés fűtés, már két perc múlva melegít.

(#22765) Kornel válasza Harkovz (#22764) üzenetére


Kornel
veterán

+1
Megfizethetetlen.
Gondolkoztam rajta, hogy bekotnem vezerelhetore, es mikor felkelek benyomnam, es mar meleg lenne az ules, mikorra leerek ;)
Megvalosithato lenne?
Mennyire szivna le az akksit?

Doze: udv ujra itt.

(#22766) Motion_Blur válasza Harkovz (#22764) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Annál már csak a garázs a nagyobb kincs :D

Ahogy nézem lesz reggelre néhol -20 is :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22767) anonymus89 válasza anonymus89 (#22689) üzenetére


anonymus89
addikt

Egyébként azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az autó soha nem áll kint éjszaka, hidegben meg rögtön visszaállunk vele a garázsba. Így xar a banner akku.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22768) Doze válasza Kornel (#22765) üzenetére


Doze
aktív tag

Lehet, de mire atmelegiti a kabátot/ruhát addigra a viz is megmozdul....nekem nem ad a hoerzetemhez Akkora pluszt.

Ebayen viszont neztem egy uj hülyeséget, konnektoros megoldas ugyan, tehat azért korlatolt, de a kerter aljára ragasztanak egy izzoszalat, az meg melengeti az olajat, nem lehet rossz :)

(#22769) mdani01 válasza Kornel (#22761) üzenetére


mdani01
aktív tag

Melto utodja lenne az biztos. Egyszer nekem is kell vennem egy ilyet amig az ember megteheti (csalad stb) elott.

iPhone 6S SpaceGray

(#22770) Harkovz válasza Kornel (#22765) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Biztos van olyan távvezérlős kapcsoló elektronika. Csak állandó áram kéne neki, távirányítóval meg bekapcsolnád. Én kibirom azt a pár percet, kocsiban sosincs rajtam kabát sem, két km.. megyek és már a fűtést is veszi felfelé. Az S-Cross két fokozatú ülés fűtése még jobb lehet. A Scaniaban amivel dolgozom is van ilyenkor nagyon jól jön. Ami jó lehet még az Opel kormány fűtése. Sokáig hideg tud maradni a bőrkormány ilyenkor.

(#22771) pjen válasza anonymus89 (#22767) üzenetére


pjen
félisten

Azért én a töltő kört átnézetném egy villamossági szakival.

(#22772) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

A Castrol Magnatec GTX 10W-40 API besorolás szerint, az egyik webshop (innen vásárolnék) alapján SL/CF besorolású, miközben a kézikönyv azt írja hogy SE, SF, SG, vagy SH besorolásút használjak (Swift 2001). Ezt a típust töltötte a szerelő előzőleg, és megnézve ti is nagyon sokan használjátok/használtátok. Kérdésem. hogy ez a kis eltérés okoz-e bármi gondot, és ha igen akkor milyet? Ma akarok menni venni egy ugyanilyen flakonnal, eddig is ez volt beletöltve, tehát nagyon akkor sem igazán akarok változtatni, csak inkább biztosra megyek, hosszútávon ne legyen ebből gond..

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22773) roti86 válasza HUNPSP (#22772) üzenetére


roti86
őstag

Jó lesz az SL, az általad felsoroltak már régi besorolások.

(#22774) Doze válasza HUNPSP (#22772) üzenetére


Doze
aktív tag

Fölfelé kompatibilis

(#22775) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Idei első "upgrade": [link] :D

10,5 év után nemes egyszerűséggel eltört a műanyag, fontolgatom a pert... :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22776) roti86 válasza Motion_Blur (#22775) üzenetére


roti86
őstag

Több mint 1K-t ezért elkérni? Horror :D

[ Szerkesztve ]

(#22777) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egyébként érdekes dolgot tapasztaltam az elmúlt napokban: hidegen indítva az autót 2x is előfordult hogy az első pár mp-ben nagyon furcsán remegett a motor, mintha nem jól járt volna, pedig megvolt a hideg alapjárat (1500, majd le 1000 fölé). Ja és ezt 10-12 fokos garázsban.

Lehet-e összefüggésben azzal hogy már csak 5-6 liter nyál volt a tankban? Olvastam olyat hogy üres tanknál nagy hidegben (vagy inkább hőmérséklet ingások miatt) kicsapódik a pára a tank belső falán és így vizesedik a benzin. Mert ugye napközben nyitott parkolóban áll.

Tegnap teletankoltam, ma reggel pl. nem csinálta, tökéletesen indult.

Lehet ebben valami?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22778) anonymus89 válasza pjen (#22771) üzenetére


anonymus89
addikt

Miért mi a baj szerinted a töltővel?
Rendesen feltölti az akkut érezhetően jól indul a kocsi

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22779) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Végre téli idő! 4x4 re fel!
☺😊

(#22780) pjen válasza anonymus89 (#22778) üzenetére


pjen
félisten

Jelenleg banner van most 2. éve de sajnos már nem az igazi kin hidegben nagyon hamar le tudja szívni és egyre gyengébben indít az autó is. Ezt Te írtad,azért gondoltam esetleg az autó nem tölt rendesen menet közben.

(#22781) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hidegben tízszeresen amortizálja az autóját

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22782) negroo válasza Motion_Blur (#22777) üzenetére


negroo
aktív tag

Szerintem nincs ráció benne. Mindenkinek vizesedik egy picit és a hosszabb leállásnál indul emiatt be nehezebben. Ha beindul akkor az égés miatt nem volna szabad történi-e. Főkép ha a fordulatszám is meg van. Ha napokban levetted az aksíról a sarut akkor nekem is bebolondul max 1 hétig. Lehet neked ezt dobja ki a gép. Viszont a gyertya csinálhatja ezt is. Nincs rajta és be párásodot ott is gyertya kábel között. Vagy maga a motorban a hézzagnál van víz rá fagyva. Vagy a elosztó ladáknál is elő fordult ez mikor már repedt a fedél és befolyik a víz azt nézhetünk miért nem indul be ilyen időben.

[ Szerkesztve ]

(#22783) anonymus89 válasza pjen (#22780) üzenetére


anonymus89
addikt

Így már értem nekem nem a generátor jutott eszembe rögtön...
Elvisszük megnézetjük.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22784) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Csak 12,2 V van az akksimban. A kocsi 14,4-et tölt. Leállítás után két órával már vissza esik. Nem hiszem, hogy a kocsival lenne baj. Lehet ennyit bírt ez az akku.

(#22785) Kornel


Kornel
veterán

Na megvan az első hibám:

1 hónapja valami kopog hátulról, de csak néha-néha...
elég sok pénzt tennék rá, hogy az egyik (jobb) hátsó gátló gatya.
Ma reggel -10, tempó a szokásos, körforgalom 60-80 között, ahogy kiadja, erre hallom, hogy beleér a gumi a kerékjárati ívbe...
Megpróbáltam még egyszer, megint...
Munkahelyre megérkezve megnézegettem, látszott az íven belül a műanyag peremnél, hogy a kosz le lett dörzsölve.
205/45 r17 van fent, nem kéne, hogy beleérjen. (a gyári 195/45 r17 helyett)
Szemre minden jó hátul minden szerelő szerint, de holnap megy rázópadra, meg lengéscsillapító mérésre, aztán meglátjuk ez volt-e a ludas, de másra ebből nem tudok következtetni.
140k km van benne amúgy.

(#22786) bajnokpityu válasza Kornel (#22785) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a gátló nem felelős a kerék és a váz közötti távolságért.
inkább rugótörés lesz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22787) Kornel válasza bajnokpityu (#22786) üzenetére


Kornel
veterán

nincs eltörve a rúgó, láthatólag biztos nem...
emelőn is volt, végig volt nézve, sehol se látszott.
holnap rázópad meg lengéscsillapító mérés kideríti.

(#22788) pjen válasza Harkovz (#22784) üzenetére


pjen
félisten

Álló helyzetben jó az a 12V akkor lenne baj ha több lenne benne.A 14,4 az a hálózati fesz.Ha nem lenne több mint az aku névleges feszűlsége nem tudná tölteni.

(#22789) Harkovz válasza pjen (#22788) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Most azért feldobtam töltőre. De nem hiszem, hogy 20km.alatt nem töltené fel a kocsi. Szerintem az önindítóm gyengélkedik. Majd nyáron ránézek.

(#22790) Kornel válasza Harkovz (#22789) üzenetére


Kornel
veterán

milyen kocsid van, milyen motorral?

(#22791) Harkovz válasza Kornel (#22790) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Sx4 1.6 Gs 4wd 2009/11 havi

(#22792) pjen válasza Harkovz (#22789) üzenetére


pjen
félisten

Ha le van merülve 20km alatt még nyáron sem tölti fel,nem hogy most mikor megy a lámpa a fútés,rádió.Ilyenkor eléggé határon megy,rővid utakon esetleg a legjobb aksi mellett is kell kis segítség.

(#22793) Kornel válasza Harkovz (#22791) üzenetére


Kornel
veterán

nem volt 1.6 suzukim eddig, ez az első, 2007 SSS.
ugyanaz a blokk, csak a körítés más, mint nálad.
fasza akksi van benne, de érzésre "nehezen" indul, 1-1,5 mp-et is forgat, csak utána röffen be, nem voltam ehhez hozzászokva.
a fórumán megnyugtattak, hogy mindenkinek ilyen, még a legújabb SS-nál is, amit 2012-ben adtak ki, azon biztos nem rossz még az önindító.
úgyhogy én innentől nem foglalkozok ezzel, beindul, jön-megy, addig hagyd békén szerintem :D
nem peugeot ezt, hogy húzni kelljen...

(#22794) Harkovz válasza Kornel (#22793) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Mondjuk olajban is visszaállok majd a 0w-20 ra. Azzal talán kicsit gyorsabban tekerte. Most Sustina 5w30 van benne ami elméletileg alig sűrűbb.

(#22795) gerii válasza Harkovz (#22794) üzenetére


gerii
addikt

Én is érzem a különbséget önindítózás közben.

(#22796) Kornel válasza Harkovz (#22794) üzenetére


Kornel
veterán

sustinaval nem voltam megelégedve...
ette...
ha hajtottam.
ezt nem eszi.
liqui moly toptec4300 5w30
specifikációk szerint is jobb, és 6 liter volt 14k ha jól emlékszem? +/- 1k

(#22797) Harkovz válasza Kornel (#22793) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Csak azért kíváncsi lennék mi lenne velük - 20,-30 fokban? Kicsit aggasztó. Azért vettem olyan akksit ami egy kis dízel teherautóba is elég, hogy ne legyen gond soha. Többet vártam ezért idegesít. Mintha be se akarná tekerni. Mindegy.

(#22798) Kornel válasza Harkovz (#22797) üzenetére


Kornel
veterán

be fogja.
meg -50-be is beindulna.
ez ilyen, ezt kaptam a fejemre, amikor emiatt aggódtam a SS fórumban.
nekem is furcsa volt, hidd el.
ebbe is van egy 52Ah-s 520A indítóáramú varta silver, és teker vele 1,5 mp-et...
mondom ez kuka lesz.
aztán ha 10-en mondják, hogy nyugodjak le a picsába, akkor elhiszem :D

(#22799) dnelb


dnelb
veterán

asd

(#22800) Kornel válasza dnelb (#22799) üzenetére


Kornel
veterán

jól törik.
ez még simán elmegy majd sérülésmentesként a hahun.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.