Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) JSaN válasza marec1122 (#1800) üzenetére


JSaN
addikt

Felgyorsult a gyartas es szalitas.
Nem irtad mit rendeltel es mikor. Ha Q3 neked is akkor szeptember vegeig ki fogjak kuldeni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1802) marec1122 válasza JSaN (#1801) üzenetére


marec1122
senior tag

a 64 gb osat rendeltem azt nem tudom hogy q mennyi

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1803) rasotamas válasza szilasz007 (#1675) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez a lutris valami regisztrálós, esetleg fizetős cucc? Nem tudtam csak úgy letölteni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1804) zkxdn válasza marec1122 (#1802) üzenetére


zkxdn
őstag

Q3=3. Negyedév csak angolul rövidítve :)

(#1805) CPT.Pirk válasza rasotamas (#1803) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, a Lutris full ingyenes. Alkalmazásonként eltérő wine futtatási környezeteket tud létrehozni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1806) MrTwister válasza 30z.Samu (#1769) üzenetére


MrTwister
őstag

Én is. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1807) zombiex válasza MrTwister (#1806) üzenetére


zombiex
tag

Gyertek batran, hatha ott temakra lebontva kevesbe kallodnak el az infok.
http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck
(bocs a reklamert)

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1808) zombiex válasza zombiex (#1807) üzenetére


zombiex
tag

Celom, hogy szinergiat alkossunk ezzel a forummal (ott is kint van az ide vezeto link). Az utobbi hetekben mind az 1800+ hozzaszolast vegig olvastam es sokan sok hasznos infot osztottak meg, de visszakeresni szinte lehetetlenseg.
Peldanak okaert van/volt egy tag honapokkal ezelott, aki 3szor is visszakuldte a decket, mert mindig hibadzott vele valami. Az O tortenete peldaul baromi hasznos lenne, ha szem elott lenne, mert visszakeresni mar nem fogom tudni. Talan felbukkan meg :U
Egy szo, mint szaz.. ott a link

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1809) marec1122 válasza zkxdn (#1804) üzenetére


marec1122
senior tag

ez esetben q4 ként indult és most már q3 :D

egyébként pedig ha eljön az én időm akkor szól a steam, hogy kifizethetem és magadhatom a postázási adatokat?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1810) 30z.Samu válasza marec1122 (#1809) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez pontosan így lesz. :D

Sic Parvis Magna

(#1811) vidaila


vidaila
aktív tag

Kicseréltem a hűtő pasztát a gépben. Egész könnyen szerelhető a gép, leszámítva a mindennél is apróbb csavarokat. Egy mágneses csavarhúzó mindenkinek nagy hasznára fog válni aki szétbontja.
Thermal grizzly Kryonaut pasztát raktam bele, azonos körülmények között alacsonyabb hőfok (-3-5 Celsius) vagy alacsonyabb ventillátor fordulat lett érezhetően, szóval érdemes a gyári megoldást minőségre cserélni.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1812) 30z.Samu válasza vidaila (#1811) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez általában így szokott lenni, mindig valami bóvli szutykot használnak, amit érdemes lecserélni legkésőbb gari lejárta után.

Sic Parvis Magna

(#1813) Damateo válasza vidaila (#1811) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ha egy csúcs minőségű paszta 3-5 Celsiust hoz, akkor szerintem nem annyira gagyi ami gyárilag rajta van. Lehetne sokkal rosszabb is.
Most rendeltem egy 64GB-os verziót is.
mire az megérkezik addigra kiderül mivel lehet kicsit tuningolni.

(#1814) vidaila válasza Damateo (#1813) üzenetére


vidaila
aktív tag

Biosban át kell állítani a VRAM méretet és gyorsabb lesz a gép (cserébe búcsúzhat az ember az akku használattól mert lemeríti pikpakk)
Gyanúm szerint a gyári dokkoló képes lesz módosítani hazsnálat közben ezt az értéket így teljhesítmény növekedés lesz dokkoló használat közben. Talán emiatt is késik annyit.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1815) 30z.Samu válasza vidaila (#1814) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha ezt tudná hozni emberi áron, instant get lenne.

Sic Parvis Magna

(#1816) Cucuska2 válasza vidaila (#1814) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

De hová növeli a teljesítményt, ha maxon így is nehezen tudja hűteni a gépet és nagyon hangos?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1817) Peat;) válasza Cucuska2 (#1816) üzenetére


Peat;)
veterán

A gyári fogyasztási maximum is olyan számomra hogy van de minek. Felesleges plusz teljesítményt hajkurászni ezzel a géppel szerintem mert sokan inkább visszavesznek belőle már most is, kvázi gyárilag is leadja a maximumot.

(#1818) gyugyo79 válasza hito (#1778) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt nem tudom de az nem opció, hogy a belső tárhelyről lecsípsz neki egy keveset és azon lesz egymás mellet a kettő ? Én az 512-es felesbe használom de az, hogy mennyit adtam a Win11-nek az csak particionálás kérdése volt. Aztán a kártyát meg oda adod használtra a Steam OS -nek. Vagy cserélgetsz akár 2-t vagy többet.
#1656
Én egy ilyen állványt vettem mellé. A win 11 simán elfogadta a win 10 kulcsomat. Irányításra én nem találtam még tuti megoldást . Jelenleg kell kb egy GlosSI ami a steam kontrollerből leegyszerűsítve csinál egy xbox kontrollert és utána egy alkalmazás amit már az Xbox kontrollerekhez írtak mint pld a Controller Companion.
Én inkább használom csak érintés vezérléssel és ha kell akkor meg bill + egérel. Ezekből vettem olyat ami több vezeték nélküli eszközhöz tud kapcsolódni így egyszerre tudtam a Linuxal meg a Win -el is párosítani.

[ Szerkesztve ]

(#1819) ImpersonatoR

Azt hogy a x2 v a x4 SSD -t kaptam bele meg lehet nézni valahogy szétszedés és win telepítés nélkül ?

Illetve arra vonatkozóan van teszt, hogy steam OS alatt nincs változás loading time ban es betöltési időben.

De ha windows t rak rá az ember es PC nek használja ott mar lehet belőle erezhető teljesítmény vesztes.
Erről van esetleg összehasonlítás videó /teszt valahol ?

(#1820) 30z.Samu válasza ImpersonatoR (#1819) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha van fent Windows, Aida64 kiírja mi van benne. Lehet van Linuxra is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1821) kriszpontaz válasza ImpersonatoR (#1819) üzenetére


kriszpontaz
veterán

[link]
Hold down the power button until the options menu appears.

Enter Desktop Mode
Open the Applications Menu
In the search bar, type “Device Viewer”
Look under “Devices” for “Storage Drives”
Tap “Hard Disk Drive” to select the SSD and look in the right panel for a model number.

This is important because Valve initially shipped all 256GB and 512GB Steam Decks with PCIe Gen 3 x4 SSDs. Sometime around the end of May 2022, the company started sourcing PCIe Gen 3 x2 SSDs in addition to the Gen 3 X4 drives. The reason behind this is likely to speed up manufacturing to meet demand quicker, but the result is that some users will have half the potential read/write speed than others.

To see which drive you have, look at the model number above for these designators after the dash:

E08: PCIe Gen 3 x2 SSD
E13: PCIe Gen 3 x4 SSD

[ Szerkesztve ]

(#1822) ImpersonatoR válasza kriszpontaz (#1821) üzenetére

Ebben Kingston om3pdp3512b-a01 van legalább is ezt írja.

(#1823) CPT.Pirk válasza ImpersonatoR (#1822) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

X4-es. https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/w5guzg/is_kingston_oem3pdp3512ba01_x2_or_x4/

Btw, a StemOS-ből ki tudsz menni asztalra, és akkor PC-ként használhatod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1824) kriszpontaz válasza ImpersonatoR (#1822) üzenetére


kriszpontaz
veterán

The model number is OM3PDP3512B-A01 (not OEM3PDP3512B-A01) and it's PCIe Gen 3 x4.
You can verify this yourself - boot into desktop mode, open terminal and type
sudo lspci -s 01:00 -vv |grep 'controller\|Width'
Mint CPT.Pirk írta és linkelte.

[ Szerkesztve ]

(#1825) hito


hito
nagyúr

Hol tudom megnézni az aktív rendeléseimet? Foglaltam egy 64-eset, visszaigazolást is kaptam, de csekkolni szeretném, hogy valóban aktív-e a rendelésem. Getmydeck-ból egy szót se értek. 172 napot saccol a foglalás időpontjához viszonyítva, ami nagyon soknak tűnik, ahhoz képest, amit rendeléskor írt a Steam Store (október-december).

Kipróbáltam, nagyon bejött, úgyhogy marad, ergo amit drágán vettem hardveraprón most eladom és kivárom a sorom. Ha nem jött volna be, akkor is eladom, csak akkor nem rendelek :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1826) 30z.Samu válasza hito (#1825) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha kifizetted a foglalás díját, akkor onnantól kezdve él a rendelés.

Sic Parvis Magna

(#1827) consono válasza hito (#1825) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem ha be vagy lépve a Steam fiókodba, a rendelési oldalon is mutatja, hogy foglalóztad.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1828) rasotamas válasza hito (#1825) üzenetére


rasotamas
veterán

Fiók részletei -> vásárláselőzmények

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1829) hito


hito
nagyúr

Köszönöm! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1830) 30z.Samu válasza hito (#1829) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mit ír? Mikorra ér ide?

Sic Parvis Magna

(#1831) ImpersonatoR válasza CPT.Pirk (#1823) üzenetére

Es ami linkelve van benne videó abból mennyi lehet igaz?

Nevezetesen, hogy a Q3 -as Deck nek

-könnyebb
-jobb a textúrája a felületen.
-Thumbstick is jobb
-halkabb hűtő van benne
-Elvileg SSD is jobb benne (főleg nem x2)
-illetve a steam + ... gomb is minőségibb

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1832) 30z.Samu válasza ImpersonatoR (#1831) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az SSD-ben nincs különbség, mármint a korábbi modellekben van x4-es, később álltak át x2-re. Legalábbis én így tudom, lehet, hogy a Q3-as gépekben még X4 van.

Sic Parvis Magna

(#1833) CPT.Pirk válasza ImpersonatoR (#1831) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért lenne bármi hamis az elhangzottakból? Azt mondta is anno a Valve, hogy a legelső deck-ek amiket szétküldtek a youtuber meg tesztelői világba, azok nem 1:1-ben a végleges modellek.
Amellett egy termék élettartama alatt folyamatos fejlesztések is vannak, pl. nyilván ők is érezték, hogy a sivító delta ventilátorral nem igazán vállalható a deck, így lecserélték. Ebből a szempontból jó, hogy mi eddig még nem kaptuk meg a deck-et.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1834) hito válasza 30z.Samu (#1830) üzenetére


hito
nagyúr

A getmydeck? 172 napot. Máshol is meg lehet nézni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1835) 30z.Samu válasza hito (#1834) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Steam-en magán is írja, nyilván nem pontosan csak hogy 2022 Q3-Q4 stb.

(#1833) CPT.Pirk: Én is ezen az állásponton vagyok, később kapjuk meg ugyan, de jó eséllyel egy kiforrottabb gépet kapunk. A szoftverről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1836) Cucuska2 válasza ImpersonatoR (#1831) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én ezek közül a ventilátort tartom messze a legfontosabbnak, a joystickok lényegesen jobbak például az XBOX Series kontrollerektől, a ventilátor pedig idegesítő.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1837) Braha válasza ImpersonatoR (#1831) üzenetére


Braha
csendes tag

Egyetértek #CPT.Pirk (#1833) -el. Eddig nagyon sokat mutattak fel a Valve-től, és látszik, hogy komolyan veszik.
Mondhatni forradalmi, hogy engednek egy ilyen gépet szétszerelni és nem bukod a garanciát, ha szakszerűen csinálod.
Tetszik, hogy foglalkoznak a házi mókolókkal és válaszolnak. pl. a töltésért felelős IC melegedése is később jött elő. Ha korábban kaptam volna meg a SD-t már bele mókoltam volna pl. a 2240- es ssd-t. Íg már tudom, hogy 2230 és pont.
Ha jól tudom a beragadó gombokkal sincs már gond azóta.

Egyébként akkora figyelmet kapnak világszerte, hogy nem is nagyon érdemes hamis állításokat hangoztatni ilyen téren. Bár ez a saját véleményem csak.

(#1838) 30z.Samu válasza Braha (#1837) üzenetére


30z.Samu
félisten

+ az is jó, hogy Linux az alapja az egésznek, mert a lelkes rajongók is hozzá tudnak tenni a jobb felhasználói élményhez. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1839) consono válasza 30z.Samu (#1838) üzenetére


consono
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy hozzá is kell tenniük, mert a játékok nagy része továbbra is Windowsra van fejlesztve, egy csomó online játék nem megy a Decken mert az anticheat nem tud Linux alatt úgy menni mint Winen, nem 100%-os a kompatibilitás a futó játékoknál sem, stb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1840) 30z.Samu válasza consono (#1839) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyetértek, ha csak a Valve foglalkozna a szoftverrel, akkor nem fejlődne ilyen rohamosan és most nem Őket akarom minősíteni. Csak jól jön nekik a segítség.

Sic Parvis Magna

(#1841) Braha válasza 30z.Samu (#1838) üzenetére


Braha
csendes tag

Igen. Sokszor bizonyított már a "lelkes rajongók" szorgalma mire is képes. Örülök, hogy lehetőséget kapnak a világon élő nagy tehetségek, hogy egy ilyen communityben sziporkáztassák tehetségüket.

(#1842) 30z.Samu válasza Braha (#1841) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kicsit irigylem is Őket, mert valamilyen szinten magukénak is érezhetik a Deck sikerét. :B

Sic Parvis Magna

(#1843) CPT.Pirk válasza consono (#1839) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyanakkor eléggé messze eljutott rövid idő alatt a Linuxos játék. Érdemben 2018 nyarától lehet erről beszélni, akkor jött ki a proton első verziója, most meg már ott tartunk, hogy az Anticheat megoldások is kezdik elfogadni...
Ráadásul b. gyorsan le tudnak reagálni dolgokat. Mikor kijött a Cyberpunk, akkor másnap már futott Linux alatt, pedig az egy elég komplex játék.

Mivel a deck miatt érdemi tényezővé vállt a Linux mint játék platform, innen csak tovább fog gyorsulni a fejlődés üteme. A Valve erre jól ráérzett, mikor a Steambox / régi SteamOS sikertelensége után az egész koncepciót újra felépítette, de már a Proton futtató környezet köré.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1844) consono válasza CPT.Pirk (#1843) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, életképesebbnek tűnik ez a megoldás, mint arra várni, hogy legyen natív linuxos támogatás mindenhez. :K

"In God we trust. All others must bring data"

(#1845) CPT.Pirk válasza consono (#1844) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyik RTS-nél én járultam hozzá, hogy fusson a játék Proton alatt. :) Alapból nem volt engedélyezve a proton náluk, de a .exe-t a Windowsos telepítésből vitte a Wine. Na ekkor steamen írtam a fejlesztőknek akik válaszoltak, de nem igazán értették a Proton lényegét, meg attól féltek, hogy nekik ezzel extra supportot kellene adniuk, amit nem szeretnének, mert abszolút nem ismerik a Linuxot.

Aztán elmagyaráztam nekik miről szól a proton meg segítettem kitalálni, hogy mit kell az ő oldalukon átállítani és azóta a játékuk megy Proton alatt. Így nulla munkával új vásárlókhoz jutottak ami végül is mindkét félnek előnyös. :K

Persze a proton hátránya, hogy így kevésbé születnek natív portok Linuxra, de amúgy sem volt túl sok ilyen. Mondjuk volt olyan, mint pl. a Shadow of Tomb Raider, aminél a Linuxos portot sikerült annyira jól optimalizálni, hogy egy kicsit több az FPS-ed vele, mint Windows alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1846) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1845) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meghajolok nagyságod előtt. :D

Sic Parvis Magna

(#1847) Damateo


Damateo
aktív tag

AC gamek (uPlay) lutris-on keresztül mennek?

(#1848) zombiex válasza CPT.Pirk (#1845) üzenetére


zombiex
tag

Melyik jatek volt ez?

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1849) gyugyo79 válasza Damateo (#1847) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ubisoft Launcher -t telepítve és abból telepítve és utána indítva az utolsó 3 biztos megy jól. így

[ Szerkesztve ]

(#1850) consono válasza CPT.Pirk (#1845) üzenetére


consono
nagyúr

Ez tök jó! Meglep a nyitottság, amivel fogadták a fejlesztők, de jó hallani ilyen sikersztorikat!

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.