Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) hito válasza hszilard666 (#2139) üzenetére


hito
nagyúr

Jókor jössz, mert 1 hete taposom neked az utat :D 20x-orra telepítem a Deck-et mindenféle felállásban (win10-11, SD-re, SSD-re, stb.) és kezd körvonalazódni, hogy mit szeret és mit nem. SD-s win-t szerintem el kell felejteni, csak elsődleges OS-ként hajlandó működni normálisan, SD-n nem érzi jól magát. Random fagyások, kék halál, minden amit el tudsz képzelni, pedig én így akartam használni. Mivel SD-re SteamOS nem telepíthető, ezért marad nálam a win only megoldás. Teljesítménycsökkenéstől nem kell tartani, bizonyos játékok DX11-ben még jobban is futnak Windowson, RPCS3 szintén jobb teljesítményt nyújt Windows alatt. Sajnálom nagyon, mert SteamOS-t szerettem volna SSD-n és Win-t SD-n, de nem adja be a derekát, a Win-ről pedig nem vagyok hajlandó lemondani, úgyhogy a SteamOS-nek kell mennie.

Dobd már el végre azt a Switch-t, haladni kell a korral ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2152) hszilard666 válasza hito (#2151) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi az infót! :R

Agyaltam rajta ma egész nap, majdnem meg is vettem egyet, de aztán feltettem magamnak a kérdést hogy mivel játszanék? GTA V, meg a dishonored széria hiányzik igazán, de ezekért nem biztos hogy érdemes venni decket. :(

Nem beszólni a switchre! ;] Megy rajta a DOOM Eternal, meg a Crysis trilógia is! :Y És annyira nem is rosszul hogy kidobjam az ablakon és rohanjak egy deckért. Ezért nem tudok dönteni hosszú hónapok óta…

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2153) hito válasza hszilard666 (#2152) üzenetére


hito
nagyúr

Azok már egy jobbfajta kotyogóson is mennek ;] Egyébként meg imádom a Switch-t, tudod! ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2154) rasotamas


rasotamas
veterán

Akinek van fent windows, nem futtatna le egy Passmark vagy CPU-Z benchmarkot? Nagyon érdekelnének a pontszámok, hogy kb milyen asztali cpu-nak felel meg, de neten nem találok.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2155) hito válasza rasotamas (#2154) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnos elég gyenge CPU-ban, mobil Ryzen 5-öktől és 11. genes i7-es (pl. 1165G7) prociktól is rendesen elmarad (GPU-ban viszont legalább annyival erősebb). Ha lesz időm ma, szívesen csinálok egy teszetet :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2156) 30z.Samu válasza hito (#2155) üzenetére


30z.Samu
félisten

Végül is a PS4-ben is retek gyenge a proci és látod, össze tudtak hegeszteni rá egy God of War-t. :))

Sic Parvis Magna

(#2157) consono válasza 30z.Samu (#2156) üzenetére


consono
nagyúr

Könnyű volt: csak egy (kettő) konfigra kellett optimalizálni, nem vegtelenre :) Mondjuk a PC-s verzió sem lett rossz...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2158) 30z.Samu válasza consono (#2157) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, csak arra akartam rámutatni, hogy nem feltétlenül gond a gyenge proci.

Sic Parvis Magna

(#2159) hszilard666 válasza hito (#2153) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe az biztos! :D

A sleep mód mennyire működik win10 alatt? Nem lehet hogy a kékhalál a szemét AMD drivereknek köszönhető? :D

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2160) consono válasza 30z.Samu (#2158) üzenetére


consono
nagyúr

Így van. Én most az Elden Ringet tolom, nagyon érdekes látni, hogy mennyire GPU limitált a játék, a CPU csak lötyög ( nálam valahogy úgy néz ki, hogy az RTX3050 90-99%-on pörög az 5600H meg 15-25 úgy hogy a proci TDP-jét még vissza is vettem). Szóval szerintem jó döntést hozott a Valve azzal, hogy az erősebb GPU-ra szavaztak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2161) 30z.Samu válasza consono (#2160) üzenetére


30z.Samu
félisten

Végül visszamondtad a géped vagy még várod?

Sic Parvis Magna

(#2162) rasotamas válasza consono (#2160) üzenetére


rasotamas
veterán

Én pont hogy azt látom Steam Deck teszteken, hogy nagyon proci limites a játék, és még külső bivaly vga-t rákötve és minimumra véve a grafikát sem nagyon megy 40fps fölé, mert visszafogja a proci.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2163) hito válasza hszilard666 (#2159) üzenetére


hito
nagyúr

Nem nagyon volt lehetőségem tesztelni, mert folyton ment a reinstall :D Na, ha az AMD driver szemét, akkor az Intel mégis micsoda? Warning nélkül le se írhatom :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2164) rasotamas válasza hito (#2155) üzenetére


rasotamas
veterán

Egy ilyet találtam, ez alapján kb az I3-10100 szintjén van összteljesítményben, de egyszálasban elmarad ettől, és inkább 4gen I7 szintjén van.
Már ha 4c/8t procikkal akarom összehasonlítani, mi mással.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2165) hszilard666 válasza hito (#2163) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, GPD subredditen olvastam róluk, csomó játékban problémát okoznak :(

Az AMD vel sajnos személyes rossz tapasztalatom van, 14 évesen 270.000HUF ot köhögtem ki az akkori csúcs HD7990 ért és egy rakás sz.r volt a driver support. Azóta használok nvidia-t :DDD

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2166) 30z.Samu válasza hszilard666 (#2165) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem valamiért az Intel volt mindig a mumus, amíg PC-n játszottam. Valamiért Nekem sem akartak működni normálisan. Az AMD gépeket pedig csak összeraktam és mentek, ahogy kell. :D

Sic Parvis Magna

(#2167) consono válasza 30z.Samu (#2161) üzenetére


consono
nagyúr

Visszamondtam, abból lett a Dell :)
rasotamas: ez eléggé játék függő is, szerintem az AMD-nek is legalább ilyen GPU-val kellene szerelnie az U-s procijait, akkor tényleg lehetne gamer ultrabookokat csinálni elfogadható áron, jó üzemidővel. Másrészt meg a Deck 720p/800p-re meg 30/40 FPS-re van kitalálva, mert olyan a beépített LCD, azt még hozz a is a proci is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2168) rasotamas válasza consono (#2167) üzenetére


rasotamas
veterán

Azért egy kicsit erősebb 75-100-120-144Hz kijelző belefért volna.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2169) CPT.Pirk válasza rasotamas (#2168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lett volna bármi haszna? Játékbeli előnyt nem nagyon ad, de cserébe FreeSync-es képkocka többszörözéssel vagy valami hasonlóval meg kellene oldanod, hogy kellően magas képkocka számod legyen, különben elkezdene darabosodni / tearingelni a kép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2170) rasotamas válasza CPT.Pirk (#2169) üzenetére


rasotamas
veterán

Minden játékfüggő. Hamár minden AMD, egy freesync is belefért volna.
Van, ahol jó tud lenni a több FPS.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2171) 30z.Samu válasza rasotamas (#2170) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd talán a követkető Deck-nél.

Sic Parvis Magna

(#2172) CPT.Pirk válasza rasotamas (#2170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit magán a deck-en játszol, ott szerintem nulla haszna lenne ennek. Pl. CS:GO-t ahol van egy pici jelentősége a gyorsabb panelnak, azt valszeg nem fogsz a decken tolni, maximum botok ellen.

Egyébként külső monitorra kötve van FreeSync 2.0 a decken.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2173) rasotamas válasza CPT.Pirk (#2172) üzenetére


rasotamas
veterán

Engem nem a játékbeli előny érdekel, hanem a vizuális.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2174) rasotamas


rasotamas
veterán

Van egy direkt USB-C -> Displayport kábelem, plusz bluetooth egér és billentyűzet.
Kipróbáltam a GTA V-öt.
A Decken 1280x800-ban nagyon magas beállításokkal hibátlan, 40-60fps és tök fluid az egész.
Totál minimumra levéve 2560x1440 monitoron nagyon szaggat, még 30 alá is beesik, fejre célozni sem bírtam. Viszont a freesync és a 144 Hz is jól működik.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2175) rasotamas


rasotamas
veterán

Az adathasználatot lehet valahogy monitorozni, most még wifin, hogy tudjam, hogy ha ugyan ezzel a játékkal játszok mobilnetről, mennyit fog enni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2176) rasotamas


rasotamas
veterán

Színtelítettséget hogyan lehetne növelni? Mint ahogy nvidia driverben a vibrance-ot.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2177) hito válasza rasotamas (#2176) üzenetére


hito
nagyúr

Sehogy, mert nincs rá működő AMD Radeon Software. A napokban akartam utánajárni, hogy hogy lehet rá felvarázsolni. Állítólag valakinek már sikerült, cikk is lett belőle.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2178) CPT.Pirk válasza rasotamas (#2176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy git repót le kell tölteni, a tartalmát make-el lefordítani.
Aztán ugyanitt egy pearl script fájlt létre kell hozni, majd futtatni az adott kimenettel és a kívánt szaturáció értékével.
Itt írják a részleteket: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=1850540#p1850540
Nem bonyolult, 5 perc alatt megvan.

Igaz nekem még nem jött meg a deck-em, de ez generic cucc és működik az AMD-s asztali gépemen, szóval a decken is fog. - színhőmérsékletet meg magában a KDE-ben tudsz állítani desktop módban.

hito: jaa, azt nem tudom mit használ. :) Csak elkapott a nosztalgia, mert régen az analóg monitorok idején még használtam én is a szaturációt, volt rá csúszka a GeForce driverekben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2179) hito válasza CPT.Pirk (#2178) üzenetére


hito
nagyúr

Ajajj, elnézést! Nem tudom, hogy miért hittem, hogy Windows-t használ a Decken :D Ott nem lehet állítani, mert AMD Radeon Software kéne hozzá. Kerülőutaknak meg még nem néztem utána.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2180) isti0308 válasza rasotamas (#2176) üzenetére


isti0308
csendes tag

Szia!
Elvileg ez is működik, és talán egyszerűbb! :)

(#2181) rasotamas


rasotamas
veterán

Épp a Yuzu-t próbálom felvarázsolni, fel van telepítve, nincsSD kártyám így dokkoló+pendrive-val akarnám a key filet meg a játékot magát felmásolni, de nem találom hova.
A Yuzuban elvileg ha rákattintok hogy open yuzu folder meg kéne nyissa, de nem csinázik semmit. :(

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2182) rasotamas


rasotamas
veterán

Mikor a Decky Loadert installálni próbálom Konsole terminálból így:
curl -L https://github.com/SteamDeckHomebrew/decky-loader/raw/main/dist/install_prerelease.sh | sh
azt mondja jelszó kell
Mi a f*?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2183) rasotamas válasza isti0308 (#2180) üzenetére


rasotamas
veterán

Sikerült, köszi, kellett jelszót beállítani.
Nagyon fasza lett színesebben a deck.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2184) consono válasza rasotamas (#2183) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, én pont ezzel játszottam ma Dell G15-ön, egész sokat lehet szoftveresen javítani, nem is gondoltam volna!

"In God we trust. All others must bring data"

(#2185) chemand válasza hito (#2151) üzenetére


chemand
tag

Szia,
érdekes amit írsz, azért mert nálam nincs gond a W11-el sd kártyán, sőt külső ssd-n sem. Egyszer sem volt kék halál. Tervezem normál Windowos PC-ként használni SteamOS-es játék mellett. (Pl.: A garázsban használom Windowsos Pc-ként, monitorra kötve. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#2186) 30z.Samu válasza chemand (#2185) üzenetére


30z.Samu
félisten

" (Pl.: A garázsban használom Windowsos Pc-ként, monitorra kötve. :)) ) "

Na ilyet se hallottam még. :D

Sic Parvis Magna

(#2187) chemand válasza 30z.Samu (#2186) üzenetére


chemand
tag

Az “is” elmaradt. :D csak példaként írtam. Egyébként a garázs nálunk nem csak garázs (autótárolás) funkciót tölt be, ha esetleg ez nem jött le.
Akkor biztos az is furcsa lesz, hogy laptopunk nincs. :N

[ Szerkesztve ]

(#2188) hito válasza chemand (#2185) üzenetére


hito
nagyúr

Nálam a fagyások 95%-a a hang driver megfagyásával indult, mint amikor megakad a CD és utána 3mp-cel később jött a kék halál. MS honlapjáról töltötted te is az iso-t hozzá?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2189) chemand válasza hito (#2188) üzenetére


chemand
tag

Igen az MS honlapjáról. Rufus-t haszáltam minden esetben. Egy Sandisk Extreme 128GB-os SD kártyára, illetve egy Kingston Sata SSD-re tettem fel. Gondolom mindkét audio drivert feltetted. BT-n megy ki a hang hangszórókra.

(#2190) 30z.Samu válasza chemand (#2187) üzenetére


30z.Samu
félisten

Belegondolva egy kézi konzolnak pont ez a lényege, hogy bárhol tudod használni. Csak nem hallottam/olvastam még ilyet, hogy valaki garázsban űzi az ipart. :) Hogy nincs laptop, abból a szempontból nem fura, hogy vannak emberek, akik mindent a telefonjukkal intéznek. Ha van is valamilyen számítógépük nagyon ritkán használják. Mert azon is a Facebook menne, a Messenger, Youtube és hasonló jóságok. Ezeket pedig tudják a telefonon is nézni, ráadásul mobilisabb (de szép szó), mint akár egy laptop.

Sic Parvis Magna

(#2191) hito válasza chemand (#2189) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, ebben a sorrendben: wifi, BT, APU, hang 1-2, SD kártya. Egyik oldalon így írták. Nem mertem még a sorrendtől sem eltérni :B Nem tudom nálam mi lehetett a gond, én is Rufus-szal írtam és hivatalos iso.

Most éppen (már belső SSD-n van a win11) ad-hoc jelleggel lecsatolja az SD kártyát. Kipróbálom majd másik SD-vel is, de nem hiszem, hogy az lesz a ludas, mert a Win-t több SD-n is próbáltam és ugyanaz volt a hibajelenség.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2192) chemand válasza 30z.Samu (#2190) üzenetére


chemand
tag

Űzi az ipart :) , ez tetszik. Én többek között ott szerelem/tartom karban a kerékpáromat, mert az a hobbim, így több időt igényel. Ilyenkor jó ha megy valami a háttérben. (Pl.: sportesemény, YT video) De volt idő amikor oda vonultam el vizsgára tanulni, akkor is jól jött a sz.gép. Én nem szeretem erre a telefont használni, számomra ehhez kicsi a kijelzője.

(#2193) chemand válasza hito (#2191) üzenetére


chemand
tag

Nem lehet, hogy ez a lecsatolás jelenség okozta a gondot az SD-s windows-al? Konkrétan az sd olvasó?

[ Szerkesztve ]

(#2194) 30z.Samu válasza chemand (#2192) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó, ha van egy hely, ahova el tud az ember vonulni. :K Telefonon én is max este böngészek meló után vagy amikor nem vagyok otthon. Nekem alapból kényelmesebb egy laptopon vagy asztali gépen. Abból szempontból jó a mobil, hogy amikor várni kell valamire, addig meg tudom rajta oldani a tanulást. Addig sincs "üresjárat". :)

Sic Parvis Magna

(#2195) hito válasza chemand (#2193) üzenetére


hito
nagyúr

Nem hinném, mert két Steam Deck-en is próbáltam. De ettől függetlenül nincs kizárva. Az a gond, hogy az elmúlt 1 hétben össze-vissza kavartam a gépekkel, rendszerekkel, SD-kel, úgyhogy ez már nem igazán visszakövethető. Ha lesz egy kis időm, telepítem az egyik SD-re megint a Win11-et és megnézem. Ha ott is ezt csinálja (másik kártya, másik gép), akkor viszont általános problémáról van szó és neked van nagy szerencséd :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2196) chemand válasza hito (#2195) üzenetére


chemand
tag

:) Nem hiszem, hogy szerencsém lenne, de ki tudja? Az utóbbi időben ritkábban használtam W11-el, majd most majd többet fogom használni vele és referálok.

30z.Samu: szinte mindig PC-m volt az eddigi közel 30 év számítógép használatom alatt. Talán 4 évig volt saját laptopom.

[ Szerkesztve ]

(#2197) hito válasza chemand (#2196) üzenetére


hito
nagyúr

Ok :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2198) elder troll


elder troll
senior tag

Ez a 256GB-os 2230-as nvme ssd jó lehet steam deck-be?
pcie 3.0, 4x
Ezt elég csak bepattintani a 64GB-os verzióba?
Mire kell még figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#2199) kovsol


kovsol
titán

Reménykedtem hátha ma jött el a nap, de 3% -t haladt a 64GB sor ma is csak. :(
95,67%

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2200) 30z.Samu válasza kovsol (#2199) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én 90%-on vagyok, ha így haladunk, 2-3 héten belül tényleg jön az e-mail, ahogy elsején jósoltam. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.