Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) 30z.Samu válasza consono (#1850) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én úgy veszem le, hogy a Valve is hasonló nyitottságot tanúsít. Lásd a driverek a Windows-hoz, érdekükben ugyan nem áll, hogy használd, de ha szeretnéd, tessék. :K

Sic Parvis Magna

(#1852) CPT.Pirk válasza zombiex (#1848) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Interstellar Space: Genesis volt, 2020 végén. Mondjuk TBS, nem RTS. :)

consono: engem is meglepett. De egyéb témákban beszélgetve külföldi emberekkel, már inkább ez a természetes, nem a hazai zárkózottság / takaroggyáinnen hozzáállás. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1853) consono válasza 30z.Samu (#1851) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogy nem áll érdekükben: azt akarják, hogy tőlük vedd a játékot ;) Minden konzol gyártó ezért teper, nem (csak) a hardver eladásért...

CPT.Pirk: azért kint sem ez mindenhol a helyzet, lásd pl. a Rogue Company vagy a Destiny példáját. Az utóbbinál hallani sem akartak az egészről... Májusban még ez volt a hozzáállás:
"“Players who attempt to launch Destiny 2 on the Steam Deck through SteamOS or Proton will be unable to enter the game and will be returned to their game library after a short time.” Bungie ends the post by saying that it will ban any players attempting to bypass the incompatibility"

"In God we trust. All others must bring data"

(#1854) 30z.Samu válasza consono (#1853) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó, ez igaz, de hogy tőlük vedd a játékot, ahhoz nem kell Deck. Ez a nyitottság inkább sokszínűbbé teszi a gépet és ez teszi vonzóbbá. Ezt végig gondolva...végül is ja, érdekükben áll. :D :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1855) CPT.Pirk válasza consono (#1853) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy-két ilyet én is láttam. Viszont szerintem idővel be fogják adni a derekukat, miután a deck elterjed, meg úgy általában tényezővé válik a játék piacon.

Azt értem, hogy a cheeterek miatt paráznak, de szerintem arra a problémára lesz megoldás később. - mondom ezt úgy általánosságban, hogy nem ismerem a játékot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1856) hito válasza 30z.Samu (#1835) üzenetére


hito
nagyúr

De hol? A profilomnál nem ír semmi ilyet. Vagy arra gondolsz, amit rendelés előtt ír, ami mindenki számára látható?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1857) 30z.Samu válasza hito (#1856) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ott fogja mutatni, ahol lefoglaltad a gépet. Megnyitod a Steam-et és vagy egyből ott lesz a Steam Deck felirat vagy kicsit lejjebb kell görgetni.

Sic Parvis Magna

(#1858) rasotamas


rasotamas
veterán

Hogy ez a a lutrisos wine, vagy rockstar launcher, most nem is értem melyiket akarja telepíteni, 275 mega és 0,05MB/s-el tölti az normális?
Elmentem itthagytam, visszajöttem lement 0-ra és végtelen hátralévő idő.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1859) consono válasza CPT.Pirk (#1855) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem is ez lesz, átlép egy kritikus darabszámot a Deck és onnantól nem lehet megkerülni. Gondolom be kell majd építeni a megfelelő biztosítékokat a rendszerbe, kicsit kevésbé lesz majd nyitott az OS, de hosszú távon sem lesz ez rossz!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1860) hito válasza 30z.Samu (#1857) üzenetére


hito
nagyúr

Valóban, köszi :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1861) CPT.Pirk válasza consono (#1859) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez már most megvan. Az immutable fájlrendszer ezt megoldja, azt ráadásul nem kapcsolja ki a fejlesztői mód engedélyezése sem. Amit telepítesz, az flatpakk, amit esetleg azon kívül felraksz a fájlrendszer írhatóvá tétele után, azt meg törli a következő nagy SteamOS frissítés mert jön az image és gyalul.

Itt a probléma az, hogy az anticheat megoldások Windowson ring 0 (azaz teljes) hozzáféréssel mennek, mert a csalások is ezt használják, ilyen olyan módon megszerezve ezt a hozzáférési szintet az oprendszerben. Az magas nekem, hogy Linux alatt ez hogy van, de feltételezem ott is meg tudják oldani a csalások készítői ezeket a dolgokat, amikre megint új anticheat megoldást kellene fejleszteni, e helyett egyszerűbb bannolni a nem Windowsos játékosokat...

Emlékszem a régi szép időkre, mikor a CoD2 szervereken a PunkBuster azért dobált ki, mert éppen a Windows Vista publikus bétáját használtam és az már no-no volt. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1862) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#1861) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Szerintem simán DKMS-ben kernel modulként mennének ezek egyszerűen, ha a fejlesztőket érdekelné. Sőt, mivel a Linux open-source, ezért szerintem még gyorsabban is menne egy ilyen implementálása.

Ha jól tudom, akkor a Windowsos EAC a kernelt is nézi, a Linuxos Protonos EAC pedig csak userspace, ahogy a többi másik anticheat is.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1863) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Most sikerült összegyűjteni a Deck-re az eurót. Májusban kezdtem el, akkor 390-395 (de inkább az utóbbi) körül mozgott egy euró, most inkább 400-410. Ha maradt volna a 395 körüli ár, akkor kb 165 körül lett volna meg a gép forintba átszámolva, így 176 lett a vége. Kicsit bosszantó, de nem a világ vége az a 11k, pláne ha azt vesszük figyelembe, hogy minden drágul. :(

Sic Parvis Magna

(#1864) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#1863) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kis korrigálás, nem 176 lett, hanem 172. :B

Sic Parvis Magna

(#1865) P41N válasza 30z.Samu (#1863) üzenetére


P41N
senior tag

Ha az első rendelésemet (2021 Július 17) nem mondtam volna le, és már akkor feltöltöttem volna 419 eurót, kb 152k-ba jött volna ki (akkor kb 365Ft volt egy euró), talán kicsit többe.

Én mondjuk alapból trükközni akartam az egésszel. Vettem volna egy olyan CS:GO skin-t egy oldalon, amit ha marketen eladok, többet kapok érte mint amennyiért valójában vettem. Ami maradt volna pluszba, azt meg vagy visszaforgattam volna, vagy vettem volna belőle valami játékot :DDD Mondjuk ez sérti a Steam-es TOS-t, szóval nem igen ajánlatos.

(#1866) slima


slima
tag

Bedobtam most a Stemes csoport chatbe is, illetve itt is felmerült már más által az ötlet, hogy lehetne egy poén-CS:GO meccset tolni szigorúan Deck-en, handheldben valamikor.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1867) Cucuska2 válasza P41N (#1865) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én félreraktam az összeget Revoluton még tavaly júliusban, és abból fizettem. (Bár tény, hogy közben meg külföldre költöztem, és eurót fizetnek nekem, de attól függetlenül az elkülönített eurómat költöttem el. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1868) vidaila válasza 30z.Samu (#1863) üzenetére


vidaila
aktív tag

Én kicsit hazárdíroztam, kinguinon és gamivon (szigorúan több száz ezer pozitív értékeléses eladótól) vettem meg a Steam wallet és gift card kódokat) még 415 forintos euró mellett (julius közepe) is 147ezer forintból jött ki bruttó a deck

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1869) 30z.Samu válasza vidaila (#1868) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az igen, hogy ez nem jutott eszembe... :C Egyébként ha még jobban akarnám pontosítani, akkor 4€-t már kifizettem a Deck-ből, ha levonjuk a 172-ből a 395-ös árfolyammal, akkor 170,5-re jön ki. De ez már igazából lényegtelen. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1870) vidaila válasza 30z.Samu (#1869) üzenetére


vidaila
aktív tag

100€-s wallet vagy gift card kapható volt 85-90€ között a nyár közepén

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1871) Braha válasza vidaila (#1870) üzenetére


Braha
csendes tag

Azt jó lett volan észrevennem :D De lényegében csukott szemmle járok fel Steam -re. Valahogy mindig költekezés a vége, ha szétnézek... :D

(#1872) rasotamas


rasotamas
veterán

Felraktam a Rockstar Launchert a Lutris-szal, de sajnos csak utólag láttam, hogy ne lépjek be, zárjam be ha megnyílt, de én beléptem. Hogy lehet újra telepíteni?
Bár nem tudom milyen problémát okozhat, mobilnetről nem kezdtem el lehúzni a 100 gigás GTA-t :D, ha a 275 megás installer még bele is fért.

Reggel kocsival jöttünk, felváltva járunk a fiammal, hátsóülésről autós játék nem a legtutibb, mikor közben gyorsul/lassul kanyarodik alattad az autó. Egy oldal/felülnézetes lassabb RPG biztos egész más lenne.

Kérdés: Szerintetek mennyire gáz vagy mennyire biztonságos BKV-n játszani Steam Deck-kel? Néha buszozok egy fél órát pesten.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1873) 30z.Samu válasza rasotamas (#1872) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Kérdés: Szerintetek mennyire gáz vagy mennyire biztonságos BKV-n játszani Steam Deck-kel? Néha buszozok egy fél órát pesten."

Igazából ez Tőled függ, ha tudsz rá vigyázni, akkor nincs gond. Én személy szerint nem venném elő tömegközlekedésen. És a Deck-et sem. :D

Sic Parvis Magna

(#1874) kovsol válasza rasotamas (#1872) üzenetére


kovsol
titán

Miért a 200-500e Ft-os mobilokat nyomkodni mennyire biztonságos? Mindenki kezében ott van.
Én személy szerintem nem azért nem venném elő BKV-n ülve, mert félek, hogy ellopja valaki, hanem olyan cikinek érezném.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1875) 30z.Samu válasza kovsol (#1874) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már miért lenne ciki? Szerintem nem ciki, ha valaki játszik, pláne ha sokat utazik, valamivel el kell ütni az időt.

Sic Parvis Magna

(#1876) Braha válasza kovsol (#1874) üzenetére


Braha
csendes tag

32 évesen, családapaként, saját vállalkozásomban dolgozok és full menőnek érzem magam, hogy SDeckem lesz nemsoká. :DDD
Bár nem utazom tömegközlekedéssel.
A telefont le lehet követni, ezért kevesebb az esélye, hogy valaki kikapja a kezedből (gondolom én).
A deck az valamilyen módon lekövethető? Esetleg serial number alapján és internet kapcsolat létrejötte esetén?

(#1877) 30z.Samu válasza Braha (#1876) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na ez egy jó kérdés.

Sic Parvis Magna

(#1878) zombiex válasza Braha (#1871) üzenetére


zombiex
tag

En is. Olyan, mint egy virtualis OBI. Oda is csavaralatetert mentem be es ott hagytam huszonotezret

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1879) zombiex válasza rasotamas (#1872) üzenetére


zombiex
tag

Ha mar felvetodik benned ez a BKV-s kerdes, akkor mar Te is tudod a valaszt.. NE! A csajoknak nem jon be a kockulas, a rezborueknek viszont felcsillan a szeme, igy nem eri meg gizdazni vele

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1880) 30z.Samu válasza zombiex (#1879) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerencsére az én Asszonypajtásom nem bánja a gaming-et. :D

Sic Parvis Magna

(#1881) hito válasza zombiex (#1879) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem ez meg már túlparázása a dolgoknak. Vannak járatok, amin én se erőltetném a dolgot, de azért nem egész Mo. no go zóna :) Másik, hogy nem "gizdázni" veszem elő, hanem filmet nézni/gamelni. Szerintem sokkal bénább egy 15-ös laptoppal szerencsétlenkedni, ha az ember egy hosszabb úton meg akar nézni egy részt az aktuális sorozatból.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1882) 30z.Samu válasza hito (#1881) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy normális vonaton még laptoppal is meg lehet oldani a kérdést. Meg szerintem buszon nem is nagyon lehet már csajozni sem, mert mindenki nyomkodja a telefonját, el van a kis világában + ha megszólítod még kellemetlenül is érzi Magát, mert manapság ez nem annyira jellemző.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1883) hito válasza 30z.Samu (#1882) üzenetére


hito
nagyúr

11 éve nem próbálkoztam hasonlóval sem. Azóta vagyok házas :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1884) 30z.Samu válasza hito (#1883) üzenetére


30z.Samu
félisten

És Nálad az Asszony hogy áll a gaming kérdéshez? :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1885) hito válasza 30z.Samu (#1884) üzenetére


hito
nagyúr

Egy szent. Mindent eltűr, ami nem pia, drog és nőkhöz kapcsolódik :D Nyílván az is közrejátszik, hogy nem hanyagolom el miatta a családot és a kötelességeimet.

Egyébként Switch típusú partyjátékokban még benne is van, de a kaszabolós és egyéb játékok tök hidegen hagyják. Vicces mert anyós már rendesen benne van a korban, ehhez képest néhány éve még 3-asban nyomtuk a Wii-n a sportjátékokat. Anyós úgy gyepált el mindenkit, hogy öröm volt nézni. Golfban és bowlingban esélytelen volt megszorongatni :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1886) 30z.Samu válasza hito (#1885) üzenetére


30z.Samu
félisten

Durva, mert az én Anyós jelöltem is szeret Switch-en játszani különösen Mario Kart-ozni ill. a gépén fent van az egyik régebbi Tomb Raider, még azzal szeret játszani. :D

Sic Parvis Magna

(#1887) hito válasza 30z.Samu (#1886) üzenetére


hito
nagyúr

Haláli arcok :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1888) 30z.Samu válasza hito (#1887) üzenetére


30z.Samu
félisten

Párom (csak hogy ne mindig Asszonyt írjak :D ) szülinapja októberben lesz, Neki megveszem majd többek között a Mario Party-t, mert azt nagyon szeretné. Van egy sanda gyanúm, hogy Anyuját sem kell kétszer kérni majd, hogy játsszon Velünk. :D

Sic Parvis Magna

(#1889) hito válasza 30z.Samu (#1888) üzenetére


hito
nagyúr

Lesz majd cicaharc a kontrollerért ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1890) 30z.Samu válasza hito (#1889) üzenetére


30z.Samu
félisten

Óóó, van több, felkészültek mindenre is! Meg a Mario Party-val lehet négyen is játszani. :D

Sic Parvis Magna

(#1891) rasotamas válasza zombiex (#1879) üzenetére


rasotamas
veterán

Csajozni nem szándékozom, 10 éve nős vagyok.
Még ha szándékoznék se mernék, az asszony csak ilyen megcsalta lelőtte elásta műsorokat néz, nagyon jól tudom, hogy lefagyasztva dekopírfűrésszel darabolna fel :DDD
Hogy mások mit gondolnak a buszon, alapvetően hidegen hagy, csak h ne lopják el. Néha ha a gyerek kocsijával megyünk kiszállok a konditeremnél és edzés után 202E-vel megyek be dolgozni. Ezt leszámítva vagy 8 éve nem ültem tömegközlekedésen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1892) rasotamas válasza hito (#1885) üzenetére


rasotamas
veterán

"Anyós úgy gyepált el mindenkit, hogy öröm volt nézni"

Aztán nekifogtatok játszani ;]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1893) rasotamas


rasotamas
veterán

PS4 Pro van itthon, Frantics, Chimparty, Knowlesge is Power mennek, ezekhez nem kell kontroller, telefonnl kell fölcsatlakozni.
Most meg monopoliztunk 4 kontrollerrel, baromi jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1894) 30z.Samu válasza rasotamas (#1892) üzenetére


30z.Samu
félisten

:C

Sic Parvis Magna

(#1895) addamka


addamka
őstag

Hétvége Villány túra párommal és szüleivel, kicsit furán néztek, hogy minden szálláson a TV-t néztem tud-e HDMI-t fogadni, de a 4 steam controller + deck kombó enyhén illuminált állapotban baráti társasággal is jó volt már :B
Korfun sikerült olyat foglalni ahol no TV, gondolkozok elfér egy monitor az autóban végül is :D

Btw 38 leszek, MÁV-on amikor néha utazok simán elő merem szedni, mondjuk ennyi idősen a mi a ciki dolgot pont elengedtem már :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1896) rasotamas válasza addamka (#1895) üzenetére


rasotamas
veterán

4 steam controller? Jézus.
Mit lehet 4-en játszani? Tudnál sorolni pár játékot?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1897) 30z.Samu válasza addamka (#1895) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valahogy csak itthon maradiak az emberek (tisztelet a kivételnek persze) és szajkózzák hogy ez gyerekes dolog stb. Pedig ez is egy olyan hobbi, mint bármi más. bezzeg ha a Big Bránert vagy a nem tudom hányadik Valóvilágot nézném bezombulva, azzal nem lenne semmi gond. :D Környező országokban elfogadott dolog a gaming.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1898) zombiex válasza Braha (#1876) üzenetére


zombiex
tag

En 37 vagyok es idejet nem tudom mikor volt utoljara olyan, hogy igy generalja bennem a hypeot, de megzakkanok ugy varom, hogy vegre a kezeim kozott legyen. (igaz, se no, se csalad nincs + evek ota nem leptem meg magam semmivel)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1899) 30z.Samu válasza zombiex (#1898) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amikor megrendeltem, annyira nem foglalkoztam vele, gondoltam majd jön. De ahogy közeledik az október, egyre jobban várom már. :D Nem biztos, hogy akkor jön, csak bízom benne + akkor már tényleg közel lesz. Addigra le is tudom remélhetőleg az utolsó modulomat és tanulni sem kell majd. :D

Sic Parvis Magna

(#1900) CPT.Pirk válasza zombiex (#1898) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szintén 37. Én már régóta vártam valamire, ami Linux és nagyjából azt csinálhatok vele, amit akarok, miközben nem egy totál korlátolt konzol.

Voltak ilyen laptopok, meg Linuxos telefonok, de mindegyik olyan áron, hogy annyit nem adtam volna értük. Aztán jött a deck, ami még a Cyberpunk szintű játékokat is viszi és megvettek vele kilóra.
Igaz nem adtam be a derekam az elején, de aztán arra jutottam, hogy YOLO B+ nekem ez kell :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.