Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) hito válasza CPT.Pirk (#2499) üzenetére


hito
nagyúr

erősen "gyár szaga van" a belőle kijövő levegőnek

Ne viccelj, az a legjobb, imádom...mint az új cipőszag :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2502) rasotamas válasza hito (#2501) üzenetére


rasotamas
veterán

Valami videóban hallottam olyat hogy a megjelenéskori Deckeknél mittudomén Microcenter vagy milyen, az újaknak meg Home Depot szaga van a kifujt levegőnek. :DD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2503) hito válasza rasotamas (#2502) üzenetére


hito
nagyúr

Az nem tudom milyen, de az enyémnél (másfél hetes) már kezd elmúlni :O :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2504) 30z.Samu válasza sittes79 (#2500) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fólia

Tok

Egyik sem nagy extra, csak azért valami mégis legyen rajta. :)

Sic Parvis Magna

(#2505) 30z.Samu válasza hito (#2501) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is imádom. :D

Sic Parvis Magna

(#2506) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nem vagyok képben a Steam Deck-kel. Nincs is rá szükségem. De fiam nyaggat, hogy vegyünk VGA-t a PC-be, hogy tudjon ott (is) játszani. Én ezt kategorikusan kizártam, nem fogok gamer PC-t építeni ismét, mivel van otthon 3 konzol. Viszont eszembe jutott a Steam Deck, amivel talán helyettesíthetném.
Ezért lenne pár egyszerű kérdésem. Mennyire naprakész ez a hardver, ami benne van? Teardown és beam.ng drive játékok érdeklik nagyon. Néztem róluk videót, nem futnak rosszul első ránézésre.
Használható e a Steam Deck monitoron? Kontrollerrel? Egér+Bill-lel?
A legolcsóbb verzió mennyire élhető? (Bővíthető a háttértár? <- erre a választ megtaláltam az összefoglalóban) 64Gb ma már nem sok, 1-2 játékra elég lehet azért.
Előre is köszi a választ.

ui: Eszembe jutott még valami. A fiam 9 éves, lehet nagy lenne neki ez a konzol nem? Kényelmetlen lehet neki a nagy mérete miatt, kézben tartva.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2507) CPT.Pirk válasza .LnB (#2506) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem ezért ne vegyél decket. Most ismét emberi áron kapni vga-t, azzal jobban jársz és nem kell rá hónapokat várnod. Gyerek kézbe meg nagy a deck és 9 évesen nem is biztos, hogy egy ilyen eszköz kellene neki, ami nem olyan zárt és korlátozott, mint egy konzol.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2508) consono válasza CPT.Pirk (#2507) üzenetére


consono
nagyúr

Egyetértek. A Deck jóval nagyobb, mint pl. a Switch, nem annyira kisgyerek kézbe való, meg hát alapból hordozhatónak van tervezve, még ha ki is lehet tenni a képet TV-re, meg lehet rá kötni billentyűzetet, egeret, kontrollert... Arról nem is beszélve, hogy most megrendelve talán Karácsonyra lenne itt, persze ajándéknak jó lehet :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2509) mobal válasza .LnB (#2506) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Milyen VGA-ról cserélnél, ha cserélnél mégis?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2510) mobal


mobal
MODERÁTOR

GetMyDeck mennyire "valós"? Nem lehet készpénznek venni azt értem de ami ott van görbe mennyire fedi a valóságot? Mert ha igen akkor az augusztus végi megrendelésem októberben akár reális is lehet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2511) .LnB válasza CPT.Pirk (#2507) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mérlegelem csak a lehetőségeket. (Majd megyek a milyen VGA-t vegyek topikba is :D)
A PC-nél nyíltabb és korlátlanabb dolog elé nem is ültethetném. Szóval ez sajnos csöbörből-vödörbe. És a PC ami van az még i5 6600 alapú. Azt se tudom, hogy mit ér az ma már mondjuk egy 1660-as VGA-val. Én amikor váltottam PC-ről, teljesen elengedtem a témát. Már a hardverekkel sem vagyok tisztában. Netezős gépnek van fenntartva. Szóval elég valószínű, hogy egy VGA a gépbe kevés is lenne. És én nem akarom ezt újrakezdeni, ezt az örök körforgást.. :((( Ezért gondoltam a Steam Deck-re.

#2509 mobal
Egy i5 6600-as IGP-ről. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2512) .LnB válasza consono (#2508) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Karácsonyi ajándék lenne.
Pont ez érdekel egyébként, hogy mennyire működőképes az, hogy monitorra kötve, PC-ként használva legyen?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2513) inspiroyhome válasza .LnB (#2506) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Szia!

Ez a ket jatekot pont feltettem a deckre tegnap. A beamng-t kiprobaltam, hihetetlenul jol fut egy kezikonzolhoz kepest (allitgatas utan ~40fps, 1 autoval) viszont csak a sajat felbontasaban es biztosra mondhatom, hogy nem helyettesit szamitogepet. (Arrol nem is beszelve, hogy beamng esetben peldaul pont githubhoz, meg egyedi terminalos javitgatashoz kellett fordulni, ugyanis a protonos verzio valamiert nem generalja le a shader cachet rendesen, ezert manualisan kell letolteni mar generalt fileokat. :

https://github.com/SnoutBug/BeamNG_terrainMaterialCache

USB-C monitoromon tokeletesen mukodik, 4K-t outputol, es kozben tolti is a monitor - ezekre rament egy egy bluetooth eger + bill es gyakorlatilag kesz egy PC.. De ez nem arra valo - illetve az arabol harvdverapron biztos, hogy veszel osszerakva olyan gepet, amivel mar nem kell foglalkoznod vagy epitgetned, lerakod, bekapcsolod oszt' mukodik. Pl:

https://hardverapro.hu/apro/also-kozep_kategorias_komplett_gamer_konfig/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#2514) .LnB válasza inspiroyhome (#2513) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rosszul fogalmaztam. Nem PC-t akarok vele helyettesíteni. Hanem tud e vele úgy játszani, mint PC-n? Ahogy te leírtad, és az nem is hangzik rosszul. Mert pont erre gondoltam, hogy monitorra kötve, egér + bill.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2515) consono válasza inspiroyhome (#2513) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, ha nekiáll az ember fejleszteni, nagyobb SSD, dokk, monitor (jó .LnB-nek ez nem kell, gondolom), perifériák, akkor már simán egy belépő gamer notebook áránál tart. Kézi PC-nek viszont a 64-es tényleg best buy, főleg ha még nem 400 Ft-os Euróval tette félre az árát az ember...
Ja, de nem is ez a lényeg: PC-n is meg lehet oldani, hogy a "Steambe" bootoljon a gép, olyan mintha konzol lenne akkor.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2516) inspiroyhome válasza .LnB (#2514) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ertem. Amit erdemes eszben tartani, hogy ez egy baromi komoly eszkoz, de van egy beta feelingje. A folyamatos updatek nagyon jok, de mint irtam fentebb, van rogton olyan jatek, amit manualisan kellett heggeszteni. Illetve most eszembe jutott, az RDR2 is ilyen volt, mert nem volt hajlando elindulni - ott protont kellett bleeding edge-re allitani.

Ezekre mondjuk megoldas lehet, ha csak verified jatekokat teszel ra, vagy rogton azzal inditasz, hogy megy ra a Windows 10.. De az kicsit szerintem tobb barkacsolas, mint amennyit szeretnel vele foglalkozni. :))

De a kerdesre valaszolva, igen, ez gyakorlatilag egy sima laptop, egy darab USB-C-vel, dokkolva mindent tud, amit egy szamitogep.

[ Szerkesztve ]

(#2517) .LnB válasza inspiroyhome (#2516) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na igen. Az én feltételeimhez óriási negatívum is amit írtál. Mivel ez a buhera rám hárulna természetesen. Aminek egyeltalán nem örülnék. Azt hittem Steam könyvtárból letöltöm ami ott megvásárolható és fut. Kész, passz.. :)
Az meg még aggasztóbb, hogy sikerült rögtön két játékból beletrafálnom egybe, amivel "gond" van.
Ez nagyon értékes infó volt. Köszi!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2518) mobal válasza .LnB (#2514) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem PC-t nem fogsz tudni vele helyettesíteni. Még nem.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2519) 30z.Samu válasza .LnB (#2506) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha már van egy PC-nek egy alap, akkor a Deck árából VGA-t vennék inkább. :)) Arról nem is beszélve, hogy mire megérkezik a Deck, a gyerek is megőszül, nem hogy Te. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2520) sirarcheer válasza .LnB (#2506) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szia!

Én 12 éves fiamnak tervezem majd néha oda adni.
Steam OSben lehet családi jelszót beállítani, ami reményeim szerint Decken is működni, fog, ezért olyan játékokat lát majd amivel játszhat.

Azt nem tudom a ha Desktopra való átlépést lehet-e jelszóval védeni.

PSN: sirarcheer

(#2521) .LnB válasza mobal (#2518) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is akarom, csak játék terén. Majd futok egy kört VGA ügyben is. De annyira nem akarom én már magamnak ezt a PC dolgot.. Ezért jutott eszembe ez. :)

30z.Samu
Na az meg a másik, hogy 170-200k-ért biztos nem veszek VGA-t. Az max 100k. Nagyon max. A Deck-et kifizetném az újdonság varázsa miatt, és a handled miatt stb stb.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2522) inspiroyhome válasza .LnB (#2517) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nincs mit!

Az igazsaghoz azert hozzatartozik, hogy ezek nem verified gamek. Tehat a steam sosem ajanlotta volna fel oket, ha nem keresem meg manualisan, es rakom fel. Ennek fenyeben azert igy kemeny, hogy 10 perc butykoles utan mukodik is. De teljesen megertelek teged is, en se szeretem ezt mar, butykolom a szervereket meloban eleget. :D

(#2523) SyMbioTe válasza .LnB (#2521) üzenetére

Leírásod alapján szerintem is célszerűbb valami használt kártya a gépbe. i5-6xxx nem mai széria, de egy 9 éves valószínű boldogan elvan vele. :K
Főleg most, hogy visszamentek az árak, 1060 is kijön ilyen 50-60k környékén.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2524) .LnB válasza SyMbioTe (#2523) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet. De 1060-at használtan nem fogok venni. Az már annyira régi. Még én is vágom, hogy az melyik VGA. :) Lutri olyan idős hw-t venni. Szóval valamit boltból néznék majd.

Ez az egész dolog felcsesz, hogy nem elég neki a PS5, Series X, Switch OLED (jó ez az én mániám is, azért van ennyi.) De ez egyrészt a mi hibánk, és nekem is kell megértetnem vele. :)
Én megmondtam neki, hogy felejtse el a PC-t. Nekem nem is meri mondani, édesanyját nyúzza csak ezzel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2525) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek a válaszokat. Én egy kicsit ki is zártam akkor ezt a Steam Deck vásárlást. Így legalább nem foglalom majd a helyet, a konzolra várakozók között a sorban. :D

Tényleg még valami. HA-n a 64Gb-os 200k. Jól látom, hogy magasabb az ára, mintha előrendelném? Mert úgy 170k körül számoltam. Azért mert plusz pénzt kérnek az emberek, hogy azokra AH-n már nem kell várni mi?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2526) addamka válasza gyugyo79 (#2489) üzenetére


addamka
őstag

Nyomtattam már egy ideje, teljesen jól használható. Nekem a szövet tok elég hamar megunta az életét így mindenképp kellett valami amibe a töltőt rakom.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2527) kovsol válasza .LnB (#2525) üzenetére


kovsol
titán

419€ ha a steam-en rendeled elő. Nincs extra költség (vám áfa) mert EU-ból szállítják ki.
Persze ez lutri mikor jön meg. Több hónapos várolista is lehet belőle ha most megreneled.

May the Force be with you!

(#2528) sirarcheer válasza .LnB (#2525) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Igen, különböző összeget tesznek rá, mint a PS5 esetében 2 éve. De nem szabad erről beszélni mert törlik.

PSN: sirarcheer

(#2529) 30z.Samu válasza kovsol (#2527) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ne áltasd, tuti több hónapos várólista lesz. :D

Sic Parvis Magna

(#2530) Vertigo18 válasza .LnB (#2525) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valahol feljebb olvastam azt is, hogy Karácsonyra lenne ajándék. Hááát, ha nem apróról veszed, hanem a Valve-től, akkor az Karácsonyra, egy mostani rendelés tutira nem ér már ide...

Még egy ok a Deck ellenében...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#2531) .LnB válasza Vertigo18 (#2530) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én azt láttam a honlapon a hogy várható szállítás 2022 Q4. Na most más támpontom nem volt. Szóval arra hagyatkoztam. Persze lehet, hogy nem igaz, de az van odaírva. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2532) kovsol válasza 30z.Samu (#2529) üzenetére


kovsol
titán

Jó hát talán egyszer elindul az EU64 sor is. :DDD

May the Force be with you!

(#2533) 30z.Samu válasza .LnB (#2531) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is ezt írja, pedig májusban rendeltem meg. :D

Sic Parvis Magna

(#2534) gyugyo79 válasza addamka (#2526) üzenetére


gyugyo79
addikt

:R

(#2535) sirarcheer válasza 30z.Samu (#2533) üzenetére


sirarcheer
senior tag

512-est kellett volna rendelned, aztán csere 64-esre. ;)

PSN: sirarcheer

(#2536) 30z.Samu válasza sirarcheer (#2535) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát persze. :))

Sic Parvis Magna

(#2537) Damateo


Damateo
aktív tag

Van két Steam Deck rendelésem, egy 512GB-os és egy 64GB-os. Az nagyobb június 25.-én lett rendelve Augusztus 22.-én a kisebb.
Akkoriban a nagyobb verzió gyakorlatilag alig haladt százalékban jobban indult a kisebb. Mostanra a nagyobb 85%on áll a kisebb 69,5%.
Pedig a kisebb kellene jobban… :(

(#2538) sirarcheer


sirarcheer
senior tag


:C

PSN: sirarcheer

(#2539) Vesporigo válasza sirarcheer (#2538) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nálam ugyanez, és nagyon várom. :)

Meg rendeltem még egy JSAUX dokkolót (HB0603) hozzá.

(#2540) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Have fun mindkettőtöknek! :C

Sic Parvis Magna

(#2541) SyMbioTe válasza .LnB (#2524) üzenetére

Ja, újonnan azért kicsit neccesebb, 50-100 között nincsenek olyan jó vételek (1030 50k-ert viccc..)

"Nekem nem is meri mondani, édesanyját nyúzza csak ezzel."

Mintha csak magamat látnám kiskoromban :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2542) sittes79


sittes79
addikt

Ijj "Elokeszitjuk a csomagod szállításra"

Életem email üzenete :C

(#2543) SyMbioTe válasza sittes79 (#2542) üzenetére

Életed eddigi...
A következő a GLS-é lesz, hogy "Ezúton értesítjük, hogy partnerünk által feladott csomago(ka)t a mai napon kézbesítjük a következők szerint"
:))

Mai nappal megérkezett a gép, sajnos csak este tudtam kibontani, most frissít, meg telepít, illetve töltök le rá lassan valamit. Eddig zseni a cucc, nagyon kellemes a fogása.
A 7" kijelzőt először gondolkodtam, hogy nem lesz-e kicsi, de így élőben tökéletes. :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2544) rasotamas válasza SyMbioTe (#2543) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, a 16:10 7" nem ugyan az, mint egy kb 21:9 7" telefon :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2545) zombiex válasza SyMbioTe (#2543) üzenetére


zombiex
tag

Joleso irigyseggel olvasom, sok boldogsagot kettotoknek :D az egyeduli dolog, ami kicsit lelombozhatott volna, ha kicsinek hat a kijelzo a konzol batar mereteihez kepest

Arrol talan meg nem esett szo, hogy maga a kezeloszervek mennyire hangosak (ravaszok, joy stb.). Teszem azt kint ulok az 1. emeleti keco erkelyen ejjel siri csendben egy bt fulessel, belemelyedve egy porgosebb jatekba, akkor arra felkapja valaki a fejet az utcan, hogy mi ez a csattogas? :)

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#2546) vidaila


vidaila
aktív tag

Valaki játszik stratégia játékkal a gépen?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#2547) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Remélem azért ma picit elmozdulunk a 64GB-s gépekkel. :D

Sic Parvis Magna

(#2548) P41N válasza 30z.Samu (#2547) üzenetére


P41N
senior tag

Kétlem, hogy 1%-nál többet fog ugrani (last known order: 2022-04-22T09:19:44Z). Október előtt szerintem nem is érdemes rá várni, de ki tudja, léteznek még csodák.

(#2549) 30z.Samu válasza P41N (#2548) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lassan már az 1%-nak is örülni kell. :D Tegnap szülinapomra megkaptam a memóriakártyát, szóval most már minden kellék itt van, jöhet az e-mail. :C

Sic Parvis Magna

(#2550) P41N válasza 30z.Samu (#2549) üzenetére


P41N
senior tag

Én is örülnék neki ha már megkapnám, de nem akarom magamat annyira fel hypeolni, mert még vissza van pár hét :DDD Nekem eddig csak az SSD van meg, mást még nem vettem (memóriakártyán még gondolkodok, egyenlőre még azt se tudom hogy mekkora kéne), dock / hub-on is gondolkodok még, hogy melyiket kéne. JSAUX HB0603 tetszik, de ilyen 20-30k-t nem szívesen adnék ki érte.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.