Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) SyMbioTe válasza rasotamas (#2797) üzenetére

Játék indítás előtt jobb oldalt van egy fogaskerék, és emllette egy kontroller ikon.
Ott tudod állítani a dolgokat.

Vagy játék közbe Steam gomb és ott is van a játékvezetők között ilyen sablon.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2802) rasotamas válasza SyMbioTe (#2801) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! És van amelyik ilyen kormányzó mozdulatos és a bal kar jobbra-balra mozgatását végzi?
Én csak olyat találtam amikor bekukkantottam, hogy jobb karként vagy egérként működik.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2803) Sati1984


Sati1984
tag

19-én jött meg a mailem, még aznap ki is fizettem a Decket, de azóta semmilyen további mail, értesítés nem jött. Ez normális? :)

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#2804) 30z.Samu válasza Sati1984 (#2803) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem jött egy "Köszönjük a vásárlást" e-mail és kaptam egy rahedli Steam pontot. Majd elköltöm örömlányra. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2805) kriszpontaz válasza 30z.Samu (#2804) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Csak a thai "csajokkal" vigyázz.... ;]

(#2806) Sati1984 válasza 30z.Samu (#2804) üzenetére


Sati1984
tag

Igen, az a mail megjött :) Nem voltam eléggé pontos a fogalmazásban: a szállítással kapcsolatos infókat hiányolom, nem jött semmi sem a Steamtől erről, sem a GLS-től. Még annyi sem, hogy melyik nap megy a raktárba érte a GLS, pedig ilyesmit vártam volna :)

Ennek mennyi a normális átfutása? Mintha azt olvastam volna itt több kollégától, hogy másfél hét múlva már megkapták a fizetéstől számítva a Deckjüket, de így, hogy még a raktárat se hagyta el a cucc... vannak kétségeim :O

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#2807) 30z.Samu válasza Sati1984 (#2806) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem igen, elvileg 7-8 nap, mire odaér hozzád a gép. Én is 19-én fizettem ki, szerintem ma vagy holnap jönni fog e-mail a GLS-től, hogy átvették a csomagot.

Sic Parvis Magna

(#2808) zombiex válasza sirarcheer (#2799) üzenetére


zombiex
tag

Eeees nem lett csillogosabb, mint az eredeti? (volt itt anno valaki, aki le is szedte a matt foliat, mert annyit rontott rajta)

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#2809) 30z.Samu válasza kriszpontaz (#2805) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy megkérdezném valamelyik szolgáltatót, hogy Steam pontot elfogad-e. :D

Sic Parvis Magna

(#2810) zombiex válasza Sati1984 (#2806) üzenetére


zombiex
tag

Ne aggodj(atok), szerintem meg ma megkapjatok a GLS csomagkovetest, ez alapbol csuszik par napot. A Steam -> Fiok reszletei -> Vasarlaselozmeny megnezese -> decknel a Szallitasi reszletek. Ott az allapot valtozni fog es lesz csomagkovetos link.

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#2811) slima válasza Sati1984 (#2806) üzenetére


slima
tag

kb. 3 napig nincs semmi, ez normális. Ma este fogsz mailt kapni hogy átadták a GLS-nek a csomagod, és hétfőn, legkésőbb kedden már kézhez is kapod.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#2812) sirarcheer válasza zombiex (#2808) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nem, matt maradt szerencsére.

PSN: sirarcheer

(#2813) slima


slima
tag

Tegnap megvettem a Death Stranding Director's Cut-ot pár Team Fortress2-es cucc eladásának a bevételéből, de végül refund lett belóle, pedig jól indult a dolog.
Medium beállításokon szépen, stabil 40 FPS-en működött, a prológus végéig. Az Elden Ringhez képest jobban tekerte a ventit, az még nem is lett volna gond, de a prológust követő töltőképernyő után folyamatosan becrashelt/kilépett.
Experimental és GE proton verziók sem segítettek, csak az, ha levettem low-ra a beállításokat.
Így már nem volt crash, viszont így is tekerte a ventit, és valahogy elment tőle a kedvem. Majd talán pár év múlva visszatérek hozzá, mert addig amíg működött szépen, addig tetszett. Jó a zene, és fa**za a hangulat.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#2814) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Mw2 támogatott lesz vajon hogy érkezik steamre, vagy a csaló védelem miatt felejtős? Ja a dota 2 milyen decken?

[ Szerkesztve ]

(#2815) sirarcheer válasza Bazsi1987 (#2814) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Ha teszel fel windowst akkor szerintem futni fog.
A fortnite is elvileg fut úgy, meg lehet xbox game passben lesz tavasszal. ;]
Fortnite megy cloudban 60 FPS-sel.

PSN: sirarcheer

(#2816) Sati1984 válasza slima (#2811) üzenetére


Sati1984
tag

Köszi mindenkinek, ez jó hír :)

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#2817) sirarcheer válasza slima (#2813) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nekem is pörgette a ventit de nem nem akadt a játék. Majd próbálom a grafikát lejjebb venni.

PSN: sirarcheer

(#2818) zkxdn válasza Bazsi1987 (#2814) üzenetére


zkxdn
őstag

Ha a Betaba is van AntiCheat akkor ma már kilehet majd próbálni.

(#2819) P41N válasza zkxdn (#2818) üzenetére


P41N
senior tag

Ha nem rendelte elő, akkor várnia kell 24.-ig, akkor van nyílt beta :)

(#2820) zkxdn válasza P41N (#2819) üzenetére


zkxdn
őstag

De más kipróbálhatja, aki igen :))

(#2821) 30z.Samu válasza zkxdn (#2820) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy Youtube a barátunk. :P

Sic Parvis Magna

(#2822) Szati20


Szati20
csendes tag

Sziasztok, a napokban érkezik hozzám is a cucc, úgyhogy most próbálok előre dolgozni és minden tudást összeszedni.
Amiben viszont a tanácsotokat kérném, az a PC-ről SD kártyára másolás. Sok tutorial videót és leírást láttam és a legtöbben a SMB, SSH megosztásokra esküsznek, de ott is kérdéses, hogy közvetlen a kártyára mehet-e az átvitel. Mivel 64 gigás verzió érkezik, így nem megoldás a későbi áthelyezés.
Van valaki, aki mókolt ezzel és van tuti megoldása esetleg egy követhető leírás, amit csekkolhatnék?

Ha már volt erről szó, akkor sorry, próbáltam visszakeresni a fórumon, de nem találtam eről infót. Köszi szépen. :)

(#2823) 30z.Samu válasza Szati20 (#2822) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha nem akarsz a kártyával szórakozni, akkor az is megoldás lehet, hogy felhőbe feltöltöd, amit szeretnél és Deck-en letöltöd. Vagy átalakítóval pen drive. :))

Sic Parvis Magna

(#2824) d@vee válasza 30z.Samu (#2823) üzenetére


d@vee
őstag

Van egy 64 gigás pendriveom, egyik odala Type-C, másik hagyományos usb. Nekem jelenleg ez vált be, hálózati megosztással is ki akarom majd próbálni, ha lesz időm hétvégén megnézni hogyan is kell, régen csináltam már.

Ja

(#2825) 30z.Samu válasza d@vee (#2824) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy az. :))

Sic Parvis Magna

(#2826) Szati20 válasza d@vee (#2824) üzenetére


Szati20
csendes tag

Azt hittem, hogy a PC-n nem ismeri fel a Deck által formázott SD kártyát (illetve forditva).
Ha annyi, hogy berakom a kártyát a gépbe, aztán másolás után a deckbe, akkro királyság, csak azt olvastam, hogy ez nem megy...

(#2827) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nekem már jött a mail. hogy előkészítik a gépet a szállításra, a TrackID még nem aktív, gondolom miután a GLS-től is jött a levél.

Sic Parvis Magna

(#2828) d@vee válasza Szati20 (#2826) üzenetére


d@vee
őstag

Amúgy kb. 5 másodperc kivenni a Deck-ből és berakni egy notiba pl., hogy kipróbáld :DDD

[ Szerkesztve ]

Ja

(#2829) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ez a Powerbank jó a sd-hez ugye jól értem?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2830) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Na csak beszélni kellett róla, lassan javítják is a hibát:
Note: This update is for the Steam Deck Beta and Preview channels, and includes new features that are still being tested. You can opt into this in Settings > System > Steam Update Channel.
General
Improved the responsiveness of On-Screen Keyboard
Fixed missing keystrokes when touch typing on the On-Screen Keyboard in desktop mode
• Fixed the in-game On-Screen Keyboard text entry dialog sometimes having buttons cut off
Steam Input
• Fixed issue where command settings would not save
• Fixed an issue where Mouse Edge Spin would be more sensitive on the left-side of the trackpad than the right
Remote Play
• Fixed crashing issue when streaming from one Steam Deck to another

(#2831) zkxdn válasza 30z.Samu (#2821) üzenetére


zkxdn
őstag

Jólvan majd feltöltöm Youtubera :P

(#2832) razziel válasza Sati1984 (#2803) üzenetére


razziel
csendes tag

Nekem 15-én jött a mail, aznap fizettem.
Steamen köszönték a vásárlást, rahedli steampont jóváírva.
Utána 20-án jött GLS-től a levél, hogy "TERVEZETT KÉZBESÍTÉS:2022. 09. 21.(Amennyiben partnerünk ma feladja a csomago(ka)t)"
Azóta semmi emil vagy értesítés.
Steamen tracking linket kaptam, amire kattintva azt látom, hogy:
21/09/2022 21:26 The parcel has left the parcel center. Germany Neuenstein
21/09/2022 21:20 The parcel has reached the parcel center. Germany Neuenstein
20/09/2022 18:54 The parcel has left the parcel center. Netherlands
20/09/2022 18:54 The parcel was handed over to GLS. Netherlands

I have a baaad feeling about this. - Asszem ebből leghamarabb csak hétfőn lesz gőzfedélzet. :(

(#2833) slima válasza razziel (#2832) üzenetére


slima
tag

Ma este ideér Alsónémedibe, ha mázlid van holnap viszi a futár. Németországot követően másnapra ide szokott érni, ma délután kell kapj mailt.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#2834) gyugyo79 válasza mobal (#2829) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én nem látom, hogy tudna 15V/3A. Csak olyat vegyél ami ezt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2835) mobal válasza gyugyo79 (#2834) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2836) chemand válasza mobal (#2835) üzenetére


chemand
tag

pl.

[ Szerkesztve ]

(#2837) chemand válasza mobal (#2835) üzenetére


chemand
tag

vagy ilyen

(sajnos már kifutottam a szerkesztési időből)

(#2838) razziel válasza slima (#2833) üzenetére


razziel
csendes tag

Még nem kaptam értesítést, de frissült a státusz. Magyar talajon a csomag :D
Gondolom még dolgozzák fel a frissen érkezett csomagokat.

Excitement intensifies..... =D

(#2839) zkxdn válasza Bazsi1987 (#2814) üzenetére


zkxdn
őstag

Na meglessük... :))

(#2840) SyMbioTe válasza rasotamas (#2802) üzenetére

Ránézek majd tüzetesebben. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2841) zkxdn válasza zkxdn (#2839) üzenetére


zkxdn
őstag

Nem működik a béta :(

(#2842) sittes79 válasza zkxdn (#2841) üzenetére


sittes79
addikt

Mert még fizetős nem? Mármint nem mindenkinek, majd 24-től.

Vagy technikailag nem megy?

(#2843) zkxdn válasza sittes79 (#2842) üzenetére


zkxdn
őstag

Technikailag. Kilép azonnal.

(#2844) warfernom válasza zkxdn (#2843) üzenetére


warfernom
tag

Az is lehet hogy a net miatt. Nekem pl. FORZA HORIZON 5 ha nem 2.4 neten használom akkor ki dob azonnal.
De érdekesség képen próbáltam itt bent a cégnél használni egy TPLINK net megosztót telefonon tökéletesen megy de a steam deck valamiért nem kedveli pl FH5 le is dob hiába van nem meg minden valamiért le dobja. Otthon meg rendes wi-fin nincs probléma.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#2845) CPT.Pirk válasza zkxdn (#2841) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Adj nekik 1-2 napot, hogy a proton le tudja reagálni az új megjelenést. Meg figyeld a protondb-t mikor jönnek ki az első jelentések a kompatibilitásról.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2846) kovsol válasza zkxdn (#2839) üzenetére


kovsol
titán

Facebookon most rakta ki valaki, hogy jól fut. Videóval együtt. Akkor lehet neki Windows van rajta?

May the Force be with you!

(#2847) mobal válasza kovsol (#2846) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Windows.

Egy hónapja rendeltem pontosan: [link] ;]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2848) mobal válasza CPT.Pirk (#2845) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezzel van a gond: [link]. Valaki írta ma redditen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2849) CPT.Pirk válasza mobal (#2848) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh igen, az EA kihozott egy új anti-cheat megoldást... Itt egy friss videó a témában: [link]

Szal jah, aki most ilyennel szeretne játszani a decken, annak csak a windows marad. Az EA-től nem számítok rá, hogy akár csak a kisujjukat megmozdítsák a deck irányába.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2850) mobal válasza CPT.Pirk (#2849) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Activision. Már egy éve :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.