Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#70851) alratar válasza Mate (#70849) üzenetére


alratar
addikt

Vagyis két DRM!
Ezért szeretem a Játékokat oda venni ahova kiadták. (ha uplayes uplayeen, ha origines ott veszem)
Francnak kell az a sok DRM!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70852) Mate válasza alratar (#70851) üzenetére


Mate
nagyúr

Én meg egy helyre szeretek megvenni mindent. Ha már játékaim 99%-a steam-en van, akkor jobb szeretem oda megvenni a többit is. Egyéb okokról nem beszélve.

(#70853) alratar válasza Mate (#70852) üzenetére


alratar
addikt

Nem ertem. Ha a játék indításkor amúgy is betölti a uplayt/origint, akkor nem mindegy?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70854) bladegery válasza alratar (#70853) üzenetére


bladegery
senior tag

Nem, mert be kell regisztralni es fel kell telepiteni.

gergely-szabo.com

(#70855) genndy válasza Mate (#70852) üzenetére


genndy
addikt

Még akár annak az árán is, ha onnan véve drágább?
(no offense, csak kérdés)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#70856) Mate válasza alratar (#70853) üzenetére


Mate
nagyúr

:N

Egyfelől steam tölti le, aminek a letöltőrendszere sokkal jobb, mint origin vagy uplay rendszere.
Jobban nyomon tudom követni a meglévő DLC-ket, steam-valetből tudok még hozzá venni, ha kell stb.
Arról nem beszélve, hogy számomra sokkal jobban átlátható steam-nek a könyvtára, mint másik kettőnek.

(#70857) maross válasza alratar (#70853) üzenetére


maross
veterán

nem mindegy, mert steames ac3 deluxe egybol telepit egy fullos verziot, uplay-jel meg szivsz 2 orat mire egyesevel leszedede es feltelepited a dlcket (allitolag).

En csak annyit tudok errol nyilatkozni, hogy ac3 sima verziom van uplayen, es mar a jatek felenel jartam, mire eljutott az 1.05 vagy 1.06-os, legujabb patchig, es tovabb mar nem patchelt inditaskor. Mert ugye minden egyes inditasnal leszed 1 darab verzioval ujabbat, nem szol semmit hogy lenne még ujabb, manualisan feltelepited, es utana inditja a jatekot.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#70858) Agyzuzo válasza maross (#70857) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"szivsz 2 orat mire egyesevel leszedede es feltelepited a dlcket (allitolag)"

2 óra azért nem volt, de alsó hangon 1 órával lehet számolni egy gyorsabb nettel. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#70859) maross válasza Agyzuzo (#70858) üzenetére


maross
veterán

nem is rolad beszeltem :).

szerk: amugy erosen gondolkodom hogy beaktivalok egy deluxe-ot steamen, mert hiaba probaltam kivarni egy season passt uplayen, nem akar jonni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#70860) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Megvettem ezt a játékot jópár hónapja és eddig ott porosodott a polcomon :

Őszintén megmondva nem is foglalkoztam vele hogy steames e vagy pediglen nem , mert szinte biztosra vettem hogy az, és nem is vizslattam a dobozát a boltban,így a gond ott kezdődik hogy egyrészt kód nem található benne sem füzetecske, másrészt nekem nincs optikai meghajtóm a telepítéshez. Mi a makkomat lehet egy ilyen játékkal tenni, mert ilyet még nem láttam.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#70861) Csapoati válasza DrTechnoid (#70860) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Veszel egy optikai meghajtot, mast nemigen tudsz tenni. De erdemes mindig vasarlas elott utananezni a dolgoknak, hogy pl. hova aktivalhato.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#70862) AxBattler válasza Csapoati (#70861) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy csak simán elolvasni a doboz hátulján lévő szöveget. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70863) ollie válasza DrTechnoid (#70860) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Oblivion nem kérd kódot telepítésnél, ezért nincs benne. Optikai meghajtó nélkül nem fogod tudni telepíteni. És mint ahogy már írták is, értelemszerűen nem steames.

Azzal sem érsz sokat, ha csak a telepítéshez kérsz kölcsön egy meghajtót, mert minden indításnál ellenőrzi a lemezt.

[ Szerkesztve ]

***

(#70864) DrTechnoid válasza AxBattler (#70862) üzenetére


DrTechnoid
őstag

:C ;)

Ollie :

Pedig előtte néztem itthon és megtaláltam steamen, így amiatt nem is gondoltam hogy nem az. Mármint a dobozos verzió.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#70865) AxBattler válasza DrTechnoid (#70864) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként elég gyakran szokták akciózni steam-en, simán begyűjthető pár ojróért.
(Aprón a Skyrim gyűjtemény 3k-nál olcsóbban fellelhető...)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70866) ollie válasza DrTechnoid (#70864) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A dobozos játékok 99%-a nem aktiválható Steamen. 98%-a máshol sem. Persze nem feltétlen pontos százalékokat írtam.

[ Szerkesztve ]

***

(#70867) alratar válasza Mate (#70856) üzenetére


alratar
addikt

Nos, ízlések és pofonok. Nekem semmi bajom nincs velük.
Mondjuk DLCket nem szoktam venni (max sorsolásra).
A könyvtár rendszerrel sincs bajom a másik rendszereken, sőt, nekem valahogy jobban bejön,, mint Steam változata.
A letöltési mechanikaán változtathatnanának picit.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70868) eami válasza alratar (#70867) üzenetére


eami
Topikgazda

ritka az hogy szívesen veszek DLC-t, de azért akadnak kivételek. Főleg akkor ha nagyon bejött a játék és már csak azért is megveszem, mert a csapat megérdemli.

[ Szerkesztve ]

(#70869) alratar válasza eami (#70868) üzenetére


alratar
addikt

Nem tudom.
Nem szeretem, ha egy játékból kivágnak egy részt, hogy aztán plusz pénzéért eladják. Ha veszek valamit az legyen teljes és ne szétdarabolt!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70870) Assimilator válasza alratar (#70869) üzenetére


Assimilator
őstag

Sajnos ilyen világot élünk.
Szerintem ettől is van lejjebb, amikor maximum kiegészítő értékű játékot adnak el következő teljes játékként, teljes áron.

(#70871) csaba951 válasza DrTechnoid (#70860) üzenetére


csaba951
veterán

Ezzel már semmit! Esetleg próbáld meg eladni Aprón 500-1000 Ft-ért. Steam-en meg vedd meg kb. ugyanennyiért, amikor -75%-os akcióban van. Év végéig egész biztosan lesz ilyen akció!

#70869 alratar
Szép-szép, de az utóbbi kb. két évben egyetlen AAA játék sem jelent meg PC-re, amihez ne lett volna DLC. Szóval ha nem adsz pénzt olyan játékért amiben van, akkor egy csomó jó játékból kimaradsz. És semmi jele nincs annak, hogy ez megváltozna. Sőt!

#70870 Assimilator
EA nem is merte idén kiadni a Battlefield Hardline-t! :D Majd jövőre! De akkor is bukta lesz, (BF4 után) ezt már végkép nem fogják lenyelni a játékosok. Esetleg mind DLC, talán még elmenne...

[ Szerkesztve ]

(#70872) Mate válasza csaba951 (#70871) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak nekem tűnik úgy, hogy EA és Ubi kicsit összedolgozik? Idén Ubi szinte minden puskaporát ellövi, EA meg semmi. Jövőre meg fordítva. Lehet rájöttek, hogy nincs értelme egyszerre kiadniuk mindent és megegyezni.

(#70873) alratar válasza csaba951 (#70871) üzenetére


alratar
addikt

Hát amíg mindenki megveszi a DLCket, nem is fog!
Egyébként félreértést, a játékot megveszem, csak a DLCket hozzá nem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70874) Assimilator válasza alratar (#70873) üzenetére


Assimilator
őstag

Nem teljesen azt írtad az előbb. :)

Egyébként ami szerintem egy kicsit bicskanyitogató.
Legalábbis nálam kivágta a biztosítékot.
Megvettem a Borderlands 2 : GOTY-t, akkor elvileg minden megjelent DLC benne volt.
Eltelt 3 hét és már 3 új DLC volt elérhető.
Na mondom anyátokat.
Ja meg ez a szeretnék a 3 alaptól eltérő skin közül választani, csak DLC-vel lehetséges, de azt nem tartalmazza a GOTY.....

(#70875) alratar válasza Assimilator (#70874) üzenetére


alratar
addikt

Na igen, az elég bosszantó.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70876) eami válasza alratar (#70869) üzenetére


eami
Topikgazda

mondjuk én olyasmire gondoltam, mint pls most láttam hogy nincs meg a serious sam 3hoz a bonus pack amiben van soundtrack, artwork, 1-2 extra stb. Gyorsan meg is vettem. Darksiders 2höz nemrég rakták ki a soundtracket, azt is berántottam.

Olyan DLC amire te gondolsz, talán a bioshock infinite season passje volt amit megvettem még a karácsonyi elárazásnál €5ért :P

(#70877) Csapoati válasza Assimilator (#70874) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Tropico 4-nel is igy volt... Collection, aztan utana villamgyorsan kidobtak meg 3 dlc-t. Ugyan nem maradtam le semmirol, mert csak a kieg er valamit, a dlc-k nem, de akkor is felhaborito az eljaras.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#70878) Assimilator válasza Csapoati (#70877) üzenetére


Assimilator
őstag

Na igen. Meg van egy játék, pl. 10 euró.
Nézzük a DLC-ket, 1 euró, fél euró. Tök jó.
Aha, csak 40 van belőle. Steam ki sem tudta egy oldalon listázni. :DDD
Nem is emlékszem már melyik játék volt ez, de nagyon érdekes.
Ja és persze 1-2 skin 1 euró. Szóval az ember lenyomja 2x a teljes játék árát 100-ad annyi tartalomért.

(#70879) alratar válasza eami (#70876) üzenetére


alratar
addikt

Igazából én annak amit megvettél, sem látom értelmét, így nem venném meg.
De ha neked megerte...

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70880) alratar válasza eami (#70876) üzenetére


alratar
addikt

Nem szóltam

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70881) eami válasza alratar (#70879) üzenetére


eami
Topikgazda

külön értékelem / elismerem vele a munkát. ennyi. modjuk a darksiders 2-nek pont iszonyat jó saját zenéje van. Ment is csengőhangnak.

(#70882) Csapoati válasza Assimilator (#70878) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sanszos, hogy a Company of Heroes 2 volt az. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#70883) szami777 válasza Mate (#70872) üzenetére


szami777
addikt

Mondjuk EA jövőre se lehet "nyugodt", érkezik egy Division, egy Rainbow Six Siege, a következő Heroes rész is, a szokásos AC részről nem is beszélve, plusz a rogue-t is kiadják jövőre pc-re szvsz.
Az, hogy idén nem jött pl nfs, elképzelhető, hogy részben a the crewnak köszönhető, de ubinak azért jövőre is lesz nem is egy AAA játéka.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#70884) alratar válasza eami (#70881) üzenetére


alratar
addikt

Nekem nem ér a soundtrack pénzt , mert Úgyis felkerül YouTube ra.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70885) eami válasza alratar (#70884) üzenetére


eami
Topikgazda

ja, a játékok meg torrentre, nem? pff...

a mondandómban az volt a lényeg, hogy ha kifejezetten elégedett vagyok egy játékkal akkor hajlamos vagyok lehetőségeimhez mérten külön támogatni is a fejlesztőket.

[ Szerkesztve ]

(#70886) alratar válasza eami (#70885) üzenetére


alratar
addikt

Na igen, de én megveszem a játékokat!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#70887) djculture válasza Mate (#70872) üzenetére


djculture
félisten

Egymás részvény tulajdonosai elég régóta.

(#70888) djculture válasza eami (#70876) üzenetére


djculture
félisten

Ja és sokat érsz vele meg mindenki mikor jönni fog egy complette verzió frissitett grafikával belőle amit újra megvehetsz. Ugyanugy a Sleeping Dogs™ Definitive Edition ami már meg is jelent 30 euroért.

[ Szerkesztve ]

(#70889) eami válasza djculture (#70888) üzenetére


eami
Topikgazda

szerencsére engem ez nem érint. van annyi játékom, hogy amit már egyszer kitoltam azzal jó eséllyel nem fogok játszani mégegyszer. Persze kivételek akadhatna, nade azok meg már az előző kategóriába esnek :DDD

(#70890) djculture válasza eami (#70889) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj hogy csak idegesíti az embert hogy vett egy játékot 1 éve utána megvette az sp-t vagy külön a dlc-ket. Erre kiadják megint ugyanazt és modernebb grafikával. Mondjuk a Metro: Last Light esetén szerencsére sokkal rosszabb lett az új így az engem se idegesít

(#70891) Heavyrain válasza djculture (#70890) üzenetére


Heavyrain
őstag

Gondolkodtam rajta,hogy újrajátszom a Sleeping Dogs-ot,de mostmár DLC-kel. Egy DLC Collection 3 kulcs lenne, Definitive Editiont viszont már tudtam venni 4-ért. Így nekem megérte,annak viszont,aki már anno megvette a DLC-ket,nem fogja.
Az úgy korrekt,hogy 50%-al olcsóbb,azoknak,akiknek megvan az alapjáték,de igazán rakhattak volna rá 75%-ot,azok számára,akiknek a DLC Collection is megvan.

(#70892) Cheesus válasza Heavyrain (#70891) üzenetére


Cheesus
senior tag

Az a komoly, hogy én kipörgettem az alapjátékot, rá egy kis idő múlva meg DLC leárazás volt, berántottam őket, de azóta se jutottam el addig, hogy kipörgessem őket...

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#70893) Arkennys válasza DrTechnoid (#70860) üzenetére


Arkennys
addikt

ezen a nincs optikai meghajtóm dolgon mindig jót szórakozok

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#70894) bladegery válasza Arkennys (#70893) üzenetére


bladegery
senior tag

Es miert?

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#70895) Arkennys válasza bladegery (#70894) üzenetére


Arkennys
addikt

csak mert olyan kezd lenni a helyzet, mintha én most unokaöcsémnek adnék egy nintendo kazettát, ha tudná is, mi az mit kezdjen vele? Közben a dvd-k idejét ennyire nem érzem lejártnak, nekem akkor is alap, hogy van a gépben meghajtó. Tény, hogy sok dolgom is van meg lemezen, szóval ez is ok.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#70896) Met válasza Arkennys (#70895) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem bent van a gépben a dvd író de nem emlékszem mikor volt benn utoljára lemez :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70897) bladegery válasza Arkennys (#70895) üzenetére


bladegery
senior tag

Hat nem tudom, en mindig is utaltama lemezeket, kb. ket eve nincs a gepemben meghajto es egyszer sem hianyzott.
A dvd lejatszo is le lett valtva mar egy par eve, a lemezek meg mentek fel a padlasra egy dobozba..

gergely-szabo.com

(#70898) Arkennys válasza bladegery (#70897) üzenetére


Arkennys
addikt

hát igen, aki nem használja gondolom már nagyváltás után elavultnak-fölösnek tekinti. Szerintem nem kár, ha van, még ha nem is csak saját lemezeimre gondolok, még elő előfordul hogy én azon kapok valami adatot vagy programot, ne adj isten én kiírom ami már nem kellő adat, de később még jól jöhet :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#70899) Assimilator válasza bladegery (#70897) üzenetére


Assimilator
őstag

Szerintem azért jó ha van egy meghajtó a gépben.
Soha nem tudhatja az ember mikor jön jól, vagy lesz életmentő.
Nem egy nagy tétel, a gépben meg elfér.
Én is csak nagyon ritkán használok már olvasót, de attól függetlenül és találom annyira lejárt "lemeznek". (haha, micsoda humor :DDD )

(#70900) szami777 válasza Met (#70896) üzenetére


szami777
addikt

más hogy van-e és más hogy használod is. A jelenlegi gépem 3 éve van meg, 2-szer használtam eddig az optikai meghajtót. :)

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.