Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) nimfas válasza Szőrös  (#43700) üzenetére


nimfas
addikt

Esetleg a BÉTA program hibája.... érdekes hogy minden más megy :)

(#43702) Stilinski válasza Szőrös  (#43700) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Idaho State Police?

star-citizen.hu

(#43703) Szőrös  válasza nimfas (#43701) üzenetére


Szőrös 
veterán

Alfa, tök mindegy, hogy nálad mi megy mert simán lehet, hogy az isp tűzfala fogja meg. (isp=net szolgáltató)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43704) PhilBrick válasza nimfas (#43696) üzenetére


PhilBrick
őstag

Errorcodes faq

Eszerint nem tud authenticalni. Szerverterhelés is lehetne, de nem egy napig. Nyomj egy verify installt és nézd meg, hogy kiengedi-e a tűzfalad!
Elméletileg ezeket a portokat használja:
TCP 8000 - 8020
UDP 64090 - 64110

(#43705) macy


macy
addikt

10 perce még ment, most nálam is előjött ez a hülyeség.

(#43706) ttamashu válasza Stilinski (#43702) üzenetére


ttamashu
aktív tag

:D :D

Vagy talán Internet Service Provider :DDD

Tea az élet!

(#43707) Stilinski válasza ttamashu (#43706) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Egyik sem biztosabb a másiknál :D

Amúgy mégsem a net hibája lesz, mert most nálam is hibát jelez, pedig nemrég itt is jó volt. Szóval valószínűleg a túlterhelés.

star-citizen.hu

(#43708) Menthirist


Menthirist
veterán

Közben AtV 3.11

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43709) Menthirist


Menthirist
veterán

Lol, szerencsétlen Marco Corbetta-t is rávették a szereplésre :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43710) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#43711) Stilinski válasza Malibutomi (#43710) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Ez nagyon kemény volt... és a csillagok, ahogy láthatóvá váltak! Aaaa, gyönyörű.

star-citizen.hu

(#43712) Menthirist válasza Malibutomi (#43710) üzenetére


Menthirist
veterán

Már előre látom magam előtt hogy beszállok a hajóba, elmegyek a bolygóra egy olyan helyre ahol épp napkelte vagy napnyugta van, végignézem, majd vissza a hajóba, furikázok egyet körbe hogy megint legyen egy napfelkeltém. Körbe és körbe és körbe :D

Az is kemény ahogy árnyékot vetnek a földre a felhők.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43713) Menthirist válasza Stilinski (#43711) üzenetére


Menthirist
veterán

viszont felmerül hogy ha elvileg nincs skydome, akkor mik azok a csillagok? mert biztosan nem olyan csillagok ahova el lehetne pl repülni. egy olyan réteg lenne, mint a felhők, csak sokkalta nagyobban? ilyen procedurálisan generált sokmillió kilométeres gömb a galaxis körül? Vagy néha editorban sikerült kijelölniük valami zöld wireframe gömböt a bolygó körül. Esetleg ezek a csillagok mégis erre lennének egy generált skybox-ok, és még csak az lenne a helyzet hogy több skybox került kivezetésre, de még nem mindegyik? Perpill nem tudom elképzelni hogy máshogy lehetne ezt megoldani (max ilyen fill shaderrel, ami automatikusan kitölti valami generált pöttyözéssel a látószög egy adott háttér szeletét, mint amikor valaki pl lilába renderel mindent, ami "háttér")

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43714) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#43713) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól, hogy nem minden csillag beutazharó, még lehetnek valós égitestek/fényforrások. Ne feledd, hogy a csillagközi utazáshoz ugrani kell, azt meg csak járatokban lehet. Tehetnek a galaxisba tonnányi égitestet, amikhez nem vezet járat és akkor hónapokon át kéne repülni, hogy odajuss. Út közben elfogyna a quantuum üzemanyag (ha egyáltalán képes lenne befogni a QD a célállomásr), az afterburner és a sima is, tehát csoroghatnál gyök2-vel hónapokig.

Mindazonáltal én szinte biztos vagyok benne, hogy ha így lesz, lesz játékos, aki épít egy kis ITX vasat, veszegy kezdő csomagot és hagyja vakon repülni a cuccot az úticél felé. Mert megteheti.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43715) pgabor26


pgabor26
tag

Kaizen #08
A 161. cikk később pótolva lesz.

(#43716) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#43714) üzenetére


Menthirist
veterán

technikailag értettem. Tehát beutazható, valós égitest akkor, amikor azért van ott az a pötty, mert a képkocka renderelésénél az egy távoli modell, ami 1-2 pixelt jelent az égbolton raszterizáláskor. Nem valós, nem beutazható égitest akkor, amikor semmilyen modell nem áll mögötte, hanem a pöttyöket csak úgy kirajzolja a rendszer, még akkor is ha valami földi vagy UE konstellációt ábrázol. Tehát technikailag úgy van-e ott az a pötty mint bolygó mint ahogy a hold vagy az űrállomás a képen (tehát része az adott 64 bites mapnak, benne van a látóhatárban, stb) vagy sem. És szerintem nem. Ne feledjük hogy még legmerészebb és hihetetlen esetben is kb 100 rendszerrel számoltak, ez pedig elosztva egy bolygó felszínéről látható pöttyre is kevés, kb azt eredményezné mintha a bolygó bármelyik pontjáról jó ha két-három pötty látható lenne. Szóval szerintem ez csak egy generált starmap pixel shader, ami kitölti azt a hátteret, ahova nem esett modell screen space-ben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43717) Stilinski válasza Menthirist (#43716) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Amúgy szerintem ugyanazt látjuk most, mint amit pl. a PU-ban röpködés során látunk, szóval nem a bolygón lesz skybolt. Kérdés, hogy ez később is így lesz-e megoldva? :)

star-citizen.hu

(#43718) Menthirist válasza Stilinski (#43717) üzenetére


Menthirist
veterán

valós égitestekkel nem fogják tudni helyettesíteni, hisz nem akarnak elite vagy nms irányba elmenni ezen a téren. szóval mivel helyettesítenék...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43719) vaakuum válasza TESCO-Zsömle (#43714) üzenetére


vaakuum
addikt

;]
ÉS ott a távolban, másfél évi vakrepülés után talál egy bengált (felfedezés opció a maxon pörgetve a nagy nyereményekkel), a hajótrezorban meg 10trilliárd UEC kreditet, aztán kiír egy küldetést, hogy másodpilótákat keres, mert egyedül nem bír a géppel, az első 9 odaérkező kap 100millió kreditet, tehát elindulnak utána vagy 5000-en. Kb két év múlva oda is ér az első 9 ember, miközben vagy 30 százalék eltévedt, túlment, vagy egyszerűen nem találja, a 20 százalék meg abbahagyja a játékot. Aki 10-iknek ér oda, durci lesz, és agyonlő mindenkit... A hullák az ismert rendszerben élednek, másfél éves repülési távra a kincstől...
Aztán kezdődik minden előről.

És 2050-ben hír lesz, hogy a játékban az elsőnek felfedezett gazdátlan Bengál hordozót végre sikerült UEE területre léptetni. :DDD , miután egy jól szervezett csapat végre elment érte, és könyörtelenül leamortizálva a kósza kalandorokat, bekísérte a hajót szervezett körülmények között. :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#43720) #45997568 válasza vaakuum (#43719) üzenetére


#45997568
törölt tag

Errol kicsit egy BSG-s vandorlas jut az eszembe, vagy a Voyager :K Erdekelne :) esetleg SG Universe :)

(#43721) vaakuum válasza #45997568 (#43720) üzenetére


vaakuum
addikt

Viccet félretéve lenne azért pikantériája, ha ilyen körülmények között lehetne találni az értékes cuccokat... Mondjuk nem sajnálnám szerencsétlenektől, ha egy éves repülés után áramszünet vagy nethiba miatt kifagy a játékból, a progi meg az első ismert bázisra automatikusan elrakja a gépét...mondjkuk pont vissza oda, ahonnan elindult :W .

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#43722) PhilBrick válasza vaakuum (#43719) üzenetére


PhilBrick
őstag

Aztán visszafelé is ugyanannyi az út, így mire az ismert rendszerekbe ér, a 10trillió UEC már nem elég egy tele tankra sem és az elavult Bengalokat már teherszállítónak használják. ;]

(#43723) vaakuum válasza PhilBrick (#43722) üzenetére


vaakuum
addikt

Azt hiszem, én ott felvenném a lóvét, és amint jóváíródik a számlán, megtalálnám a legelső aszteroidát padlógázzal egy kellemes otthonébredés céljából. :DDD Micsoda királyi ellátásom lenne a kórházban. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#43724) Stilinski válasza vaakuum (#43723) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Aztán mint a Diabloban, vissza kell menned a hulládhoz, hogy felvedd a cuccokat, különben nagyjából semmid sem marad...

star-citizen.hu

(#43725) Stilinski


Stilinski
aktív tag

(#43726) Stilinski


Stilinski
aktív tag

(#43727) Szőrös  válasza Stilinski (#43726) üzenetére


Szőrös 
veterán

Jééééjj :C :R

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43728) Xerxész válasza Malibutomi (#43710) üzenetére


Xerxész
őstag

Ez melyik AtV verzióban van benne? Tudsz linket adni hozzá? :)

(#43729) Malibutomi válasza Xerxész (#43728) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A tegnapiban.
19 percnel.

(#43730) glovasi


glovasi
tag

FreeFly hétvége Super Hornettel ;)

(#43731) Sp!ke válasza kicsicsuvi (#43671) üzenetére


Sp!ke
csendes tag

Köszi a választ. Arénában megnéztem, gyönyörűen megy. Ha online megyek akkor viszont elég rendesen akad. Mindenképp terveztem már az upgarde-et, de még vártam volna vele. Ezek szerint eljött az idő. :)

(#43732) kicsicsuvi válasza Sp!ke (#43731) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Kb 15-20 óra alatt minden küldetést meg lehet csinálni, és mindenhol alaposan körül lehet nézni, ennyit szerintem nem ér egy 100k-s gépfrissítés. Ha nem kell feltétlenül más játék miatt, én még várnék vele a helyedben a bétáig, akkor biztosan olcsóbban megkapod ugyanezt/erősebbet kapsz ugyanannyiért.

(#43733) Menthirist válasza Sp!ke (#43731) üzenetére


Menthirist
veterán

egyetértek csuvival, mint említettem valószínűleg :) Csak SC miatt nem érdemes perpill szerintem sem fejleszteni, lévén a netkód úgyis megfogja most az online részt, és magad mondtad hogy az aréna szépen megy. Ha van más játék ami miatt szintén kell az upgrade, hajrá, de csak az SC-ért szerintem érdemes még várni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43734) Jack@l válasza nimfas (#43696) üzenetére


Jack@l
veterán

Persze hogy nem megy, edig is döglődtek a szerverek már egy uj verziónál is, képzeld mi van ha mindenki rászabadul az ingyen hétvégén.
Szimplán sóherek rendes szerverparkot alárakni, ez már igen sokszor kiderült.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#43735) pgabor26


pgabor26
tag

(#43736) RazoR


RazoR
veterán

Megjelenésről valami infó/pletyka/találgatás/teória/bármi?

(#43737) Stilinski válasza RazoR (#43736) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Nincs új.

star-citizen.hu

(#43738) vagabor válasza Jack@l (#43734) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szerintem meg még nem járnak abban a fázisban hogy szerverparkot tervezzenek. Az valószínű csak a béta után jön. Ha fingjuk nincs hogy milyen vas kell majd alá akkor hogyan építsenek szerverparkot? Az optimalizálás a szervoldalt is érinteni fogja, ott meg már röpködnek a millió dolcsik. Alpha fázisban van jelenleg a játék, a tesztelés most a lényeg nem az hogy mindenki probléma mentesen tudjon játszani. Majd eljön az az idő is. Sóherek amúgy ja.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#43739) Szőrös  válasza vagabor (#43738) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem kell nekik se szerverparkot alárakni se tervezni, már jó ideje google cloudot használnak. Ennyi.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43740) pgabor26


pgabor26
tag

(#43741) Jack@l válasza vagabor (#43738) üzenetére


Jack@l
veterán

Pedig az ilyen inyenes hétvégéknek, a beetetésen kívül, az is a lényege hogy nagy terhelés alatt nézzék a szervereket, felmérjék hogy mennyire terheltek és alápakoljanak még többet.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#43742) Stilinski válasza Jack@l (#43741) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Van benne igazság, de ha meg úgy csinálnák, akkor egy másik csoport jönne, hogy "elszórják a pénzt a szerverekre egy hetes terhelés miatt ahelyett, hogy ténylegesen játékot fejlesztenének".

Könnyű ebbe belekötni, mivel nincs kifejezetten jó megoldás.

Szerk.: Amúgy nekem az egy hét alatt egyszer jött fel ilyen hiba, pedig elég sokszor beléptem.

[ Szerkesztve ]

star-citizen.hu

(#43743) nimfas válasza Stilinski (#43742) üzenetére


nimfas
addikt

Én 4 napja próbálom... Tegnap éjjel 1 óra felé sem indult el. Egyszer sem sikerült...

(#43744) Stilinski válasza nimfas (#43743) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Nem tudom, hogy miért van, de nálam tegnap egész nap ment, bármikor próbáltam. És nem hülye időpontokban, hanem pl. délután 5, meg este, stb.

star-citizen.hu

(#43745) Szőrös  válasza nimfas (#43743) üzenetére


Szőrös 
veterán

Milyen neted van és melyik szolgáltatónál? ISP hibát ki lehet szűrni azzal, hogy ha van mobilneted akkor azzal próbálod meg. Ha úgy se megy akkor egyértelműen náluk van a bibi, ha igen akkor meg a szolgáltatódnál.

Egyébként ugye nem a profilodnál látható konfiggal akarod kipróbálni? Mert azzal sajnos felesleges.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43746) nimfas válasza Szőrös  (#43745) üzenetére


nimfas
addikt

Korlátlan 4G mobilnetem van, nem natolt, publikus ip címmel. Ftp, ssh, transmission megy wan oldalról is.... Szóval szerintem nem nálam lesz a bibi....

(#43747) macy válasza nimfas (#43746) üzenetére


macy
addikt

Nálam is előjött tegnap ez a hiba, de rögtön fel is ugrott a win tűzfal ablaka, hogy engedélyezem-e a hozzáférést a progihoz. Utána egyből ment.

(#43748) Szőrös  válasza nimfas (#43746) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az hogy az ftp meg ssh megy mindegy, más porton dumálnak.
Amit Macy írt még azért meg lehet nézni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43749) nimfas válasza Szőrös  (#43748) üzenetére


nimfas
addikt

Kaspersky van fent. Próbáltam úgy is hogy kikapcsoltam a védelmet fullra. Hol kéne még megnéznem?

(#43750) Szőrös  válasza nimfas (#43749) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azt kéne megnézni szerintem, hogy melyik google cloud datacenter felé próbál kommunikálni a játék (ip cím) és arra megnézni egy trace routot nálad.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.