Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) rum-cajsz válasza thumb (#848) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ez a hibaüzenet kettőt jelenthet:
1. a tábla nem létezik a teamdestiny555 felhasználónál
2. nincs lekérdezés joga a létező táblára a felhasználónak.

Hogy ez a telepítéskori hibákkal összefügg-e, azt neked kellene tudnod, mert ennyiből nem fogjuk kitalálni.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#852) thumb válasza rum-cajsz (#851) üzenetére


thumb
aktív tag

Én megmondom neked mert belenéztem az sql-file-ba. Nincs benne ilyen tábla. :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#853) rum-cajsz válasza thumb (#852) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Megvallom őszintén, én a lekérdezést sem találom, hogy melyik fájlban van...

Nem lehet, hogy egy webSPELL kiegészítőt tettél fel, ami nem települt helyesen?

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#854) thumb válasza rum-cajsz (#853) üzenetére


thumb
aktív tag

Hát én a komplett webspell 4.2.2-őt tettem fel és hát megy csak úgy néz ki valami hiányzik belőle.
átdobjam neked az sql-filet belenézel?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#855) rum-cajsz válasza thumb (#854) üzenetére


rum-cajsz
őstag

[link] Innen letöltöttem és az install könyvtárban néztem.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#856) thumb válasza rum-cajsz (#855) üzenetére


thumb
aktív tag

Abban lehet hogy benne van csak nekem amit felrakott abban nincs benne.

innenletölthetedesmegnezheted

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#857) thumb


thumb
aktív tag

ja de nekem még a 4.2.2a-van fent

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#858) rum-cajsz válasza thumb (#856) üzenetére


rum-cajsz
őstag

de mint mondtam, nem találtam benne sem a create-et, sem a selectet :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#859) thumb válasza rum-cajsz (#858) üzenetére


thumb
aktív tag

Hát igen ez az hogy nincs benne valahogy bele kéne tenni :) de ki tudja, hogy mit és hova? :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#860) martonx válasza thumb (#859) üzenetére


martonx
veterán

Kérdéseim:

1. Ha ez egy szűz install, akkor miért pont egy noname CMS-re esett a választásod? Mivel jobb ez, mint egy garantáltan működő Drupal, Joomla, Wordpress CMS?
2. Próbáltad újra installálni?
4. Hibanélkül lementek a telepítések?
5. A legfrissebb verziót telepítetted?
6. Használsz hozzá plugineket, vagy rögtön installálás után, első működéskor írja ezt a hibát?

Másrészt baromira semmi köze a problémának az SQL-hez, szvsz nem itt kéne vesződni egy noname CMS telepítési nyűgjeivel.

Én kérek elnézést!

(#861) thumb válasza martonx (#860) üzenetére


thumb
aktív tag

Szia!

1. Max. itt magyarországon noname, és mert nekem ez tetszik. A joomla, drupal stb. nekem tól blogos + ezt formulát kifejezetten erre találták ki mint amire használni szeretném.
2. Nem próbáltam, úgy gondoltam így gyorsabban meg lehet oldani...
3. ja bocs ez nálad lemaradt
4. Nem, nem mentek le hiba nélkül így átpasszoltam egy hozzáértő embernek és nála lementek hiba nélkül állítása szerint. Nem ültem mellette és nem fogtam a kezét.
5. Akkor még a 4.2.2-es volt a legfrissebb szóval igen.
6. Nem használok semmilyen plugint ez úgymond rögtön install után jelentkezett.

Hol kéne vele vesződni ha az sql-file-ban nincs benne aminek benne kéne lenni HM?
Nem a cms-ből hiányzik mezei.

üdv.: Thumb

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#862) martonx válasza thumb (#861) üzenetére


martonx
veterán

3-as tényleg lemaradt :B
És az ismerősnél, akinél hiba nélkül lement a telepítő rendben működik? Vagy nála is ugyanez a hiba.

A helyedben nyitnék egy külön topikot (ahogy látatlanban bizotsan van Drupal, Joomla stb. topik is itt a PH-n), vagy szétnéznék a CMS honlapján, hivatalos fórumában. Ha 2-nél kettő esetben nem működik telepítés után, akkor elég nyilvánvaló, hogy itt nem fogjuk tudni megoldani neked. :Y

Nekem édes mindegy melyik CMS-t használod, csak a nagyokkal garantáltan nincs ilyen probléma. A kicsiket pedig nem véletlenül nem használja két tucat lelkes amatőrön kívül senki. De ízlések és pofonok.

Biztos nem mond neked sokat az SQL, elvégre nem itt kezdtél volna el kérdezősködni, de hidd el, az SQL egy gyűjtő fogalom, ahol SQL-es alap problémákkal szoktunk foglalkozni, nem pedig egyes adatbázisok telepítési hiányosságaival. Olyan ez, mintha vennél egy Trabantot, és egy autóelektronikai fórumban megkérdezed, hogy a te autódban miért nincs pótkerék.

Én kérek elnézést!

(#863) thumb válasza martonx (#862) üzenetére


thumb
aktív tag

Hát az a baj, hogy néztem én itt a ph-n webspell topikot de egy darab sincs sajnos pedig hát jó lenne dehát azok sincsenek sokan akik értenek hozzá végülis így kötöttem ki itt. A haver csak felrakta neki nincs működő template-je vagyis nem tudok róla, hogy lenne de azért jó ötlet, rákérdezek nála. Az biztos, hogy a php-vel van a baj mert olyan oldalt már láttam ahol működik csak itt nem vagy így aztán hogy miért azt nem tudom. Végülis azért választottam ezt mert ez tényleg erre a célra készült.

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#864) martonx válasza thumb (#863) üzenetére


martonx
veterán

Többször írtad, hogy valami konkrét célod van, amire ez a CMS a legjobb. Pusztán szakmai kíváncsiság, mint CMS használó: mi az a cél, amire ez a legjobb?
Vagy titok?

Én kérek elnézést!

(#865) thumb válasza martonx (#864) üzenetére


thumb
aktív tag

Nem azt mondtam hogy ez a legjobb hanem hogy ezt arra találták ki amire nekem kell :). Biztos van más cms-is amivel jó lenne vagy meg lehetne oldalni. ez

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#866) martonx válasza thumb (#865) üzenetére


martonx
veterán

Erre bármelyik nevesebb CMS képes, alapból pluginek nélkül. De ez már nagyon OFF.

Én kérek elnézést!

(#867) Sk8erPeter válasza thumb (#861) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A joomla, drupal stb. nekem tól blogos"
Ha ezt állítod, akkor röviden és tömören összefoglalva fogalmad sincs egyikről sem.
A Wordpress-re még lehet állítani, mert az tényleg inkább gyors blog-összedobálás irányába megy, de egy Drupalra azt mondani, hogy "túl blogos"...bullshit, köze nincs az igazsághoz. Ja, és tapasztalatból mondom, nem a levegőbe beszélek.

Egyébként a "mert nekem ez tetszik"-hozzáállással (és kicsit gőgös, "mert csak azért is"-válasszal, legalábbis ez jött le abból, amit írtál) csak saját magadat szívatod. Pl. hogy a Drupalra visszatérjek, brutális nagy közösség áll mögötte, folyamatosan fejlesztik hozzá a modulokat, írásos tutorialok készülnek hozzá, videóismertetők, stb., így jelentős terhet levéve a programozók válláról, és mindezt ingyen osztják meg, ezzel durván felgyorsítva a fejlesztői munkát.
Ha viszont olyan rendszert használsz, ami kevésbé támogatott, akkor az ahhoz való fejlesztés annál nagyobb többletmunkát is jelent számodra/a megbízott fejlesztő számára, ergo több költséggel jár (had ne dobáljak olyan elcsépelt mondatokat, mint hogy "az idő pénz").

Ezentúl az általad később linkelt oldalon szereplő dolgok mindegyikét meg tudja jeleníteni ugyanígy egy Drupal vagy egy Joomla.

========
Többiektől bocs az OFF-ért, de nem hagyhattam reakció nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#868) ArchElf válasza Sk8erPeter (#867) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem értem, hogy a "nekem nem tetszik" miért nem megfelelő válasz neked... Van akinek a szőke jön be, van akinek a barna, van aki meg csak a vörösre esküszik. :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#869) thumb válasza Sk8erPeter (#867) üzenetére


thumb
aktív tag

Köszönöm, hogy mindezt kiszórtad magadból, bár nem kellett volna főleg az előítéletes részt hagyhattad volna ki de sebaj ez egy fórum, itt mindenki beírhat.

[ Szerkesztve ]

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#870) martonx válasza Sk8erPeter (#867) üzenetére


martonx
veterán

Maximálisan szívemből szóltál :DD annyi különbséggel, hogy én már mindenre wordpresst használok, a drupal-t, joomla-t egyre inkább hanyagolom.
És amikor a noname CMS-ekkel való szívásokat látom, csak mosolygok, és azért megpróbálok segíteni.
Ettől függetlenül mindenki azzal szívatja magát, amivel akarja.

Én kérek elnézést!

(#871) Sk8erPeter válasza ArchElf (#868) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából a stílusa volt, ami nálam kicsit kiverte a biztosítékot. Lehet, hogy én is ennek megfelelően reagáltam.
martonx segítőkészen reagált a srácnak, ő meg szerintem eléggé flegmán-lekezelően válaszolt, miközben neki van szüksége segítségre.
Ha meg valaki azt tanácsolja neki, hogy "ugyan már, ne szívasd magad ezzel, van ennél jobb megoldás is", akkor arra nem az a normális reakció, hogy "te meg rohadj meg, nekem akkor is ez tetszik". :D (Nyilván szándékos túlzásokkal teledobva, de érted.)
Ezentúl az is kicsit rosszul veszi ki magát a kommentjeiből, hogy "na majd én megmondom"-stílusban negatív véleményt alkot olyasmiről, amit nem ismer.
Ha valaki segítséget kérni jön egy fórumba, akkor vegyen vissza kicsit az arcából, és kicsit higgadtabban fogadja a jóindulatú tanácsokat, ennyi. :)

===

(#869) thumb:
igazán nincs mit! :D
"de sebaj ez egy fórum, itt mindenki beírhat"
Igen, sajnos olyan stílusban is, ahogy Te tetted.

===

(#870) martonx: pontosan. :D
Wordpress-szel nekem egyelőre csak nagyon rövid tapasztalatom van, de hallottam róla hideget-meleget is, dicsérik amiatt, hogy gyorsan lehet vele összehozni jól működő oldalakat, de egy-két negatív kritikát is lehet olvasni róla a kódja miatt, gondolom mindegyikben van némi igazság. :)
A noname, vagy kevéssé támogatott CMS-ekkel meg tényleg egyszerűen már csak a saját idegrendszerünk kímélése érdekében sem érdemes foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#874) thumb válasza Sk8erPeter (#871) üzenetére


thumb
aktív tag

Szia!

[moderálva]

Olyan stílusban válaszolok általában amilyenben kapom a válaszokat bár ez erős túlzás mert így is igyekszem a lehető legfinomabban fogalmazni ahogyan azt most is tenni fogom.

Korábban már kifejthettem volna nagyobb írásban a véleményemet martonx kolléga írására miszerint "Másrészt baromira semmi köze a problémának az SQL-hez, szvsz nem itt kéne vesződni egy noname CMS telepítési nyűgjeivel." de ezt most akkor meg is tesszük:
Azért ide írtam be a problémát mivel magából az SQL file-ból hiányzott az a pár sor ami nekem kellett volna de abban igaza van maronx-nak, hogy tényleg gőzöm sincs mi az SQL különösebben így mások tanácsára gondoltam azt, hogy abban van a hiba és tévedtem ide. Külön topikot nem szerettem volna nyitni mert én is tudom, hogy nem sok ember jártas a webspell-ben és valószínüleg senki sem írt volna be így az esélyeket latolgatva inkább ez volt az ésszerűbb. [moderálva]

[moderálva] de mindezektől függetlenül ezúton is nagyon köszönöm a segítséget amit nyújtott :R .

[moderálva]

[moderálva]

A lényeg bocs az OFF-ért [moderálva] Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget aki reagált a témában még neked is azért amiért bővebben írtál a drupálról, részemről zárom a témát majd megoldom máshogy.

üdv.: Thumb

[moderálva]

Kivettem, ami nem a topik témájába vág.

[ Módosította: stevve ]

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#877) stevve


stevve
nagyúr

Rendben. Mindenki elmondta, mi a véleménye, úgyhogy térjünk vissza a topik témájához.

Köszönöm

- stevve

(#878) Azazello-


Azazello-
senior tag

sziasztok,

egy recruitment agency adatbazist szeretnek tervezni es ehhez keresnek valami kiindulo pontot.

esetleg volna valami kiindulasi alap otlet ahonnan elindulhatnek? nagy segitseg volna.

elore is koszonom!

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#879) M.Úr válasza Azazello- (#878) üzenetére


M.Úr
tag

Legyen mondjuk minimum egy tábla, amiben az álláskeresők adatait tárolod. Meg egy másik, amiben az állásokat. Kiindulásnak elég? :U

(#880) martonx válasza M.Úr (#879) üzenetére


martonx
veterán

:C

Én kérek elnézést!

(#881) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali,

Adatbázisban tárolom melyik cikkből mennyi darab van.
Ezt monitorozni szeretném:
3 évre visszamenőleg, hogy napi szinten hány darab volt (cikk szinten)
Csak azt tárolom el, hogy mikor került be és mikor ment ki a raktárból.
Tehát ha egy tétel hétfőtől péntekig volt a készleten, akkor kedd-szerda-csütörtöki napon is mutassa meg a riport.

Tudnátok ebben segíteni?

(#882) martonx válasza D@ni88 (#881) üzenetére


martonx
veterán

Milyen SQL? Hétvégék, munkaszüneti napok kellenek / kihagyandóak?

Én kérek elnézést!

(#883) D@ni88 válasza martonx (#882) üzenetére


D@ni88
addikt

Oracle-t használunk, és minden nap kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#884) martonx válasza D@ni88 (#883) üzenetére


martonx
veterán

Oracle-ül nem tudok, de a megvalósítás elvi alapja bármilyen SQL-en (már amelyik ismeri a join-t):
1. csinálsz egy táblát, amibe belerakod 3 évre visszamenőleg az összes napot. Ha már csinálsz egy ilyen táblát, pár évre előre sem árt belerakni a napokat. Esetedben nem kell a munkanapokkal, hétvégékkel, munkaszüneti napokkal foglalkozni, én ettől függetlenül javasolnám, hogy ezeket is kezeld le benne. Ha már rászánod az időt, a későbbiekben még jól jöhet. A szökőévekre azért figyelj oda mindenképpen.
A táblát én úgy csinálnám, hogy beállítok egy kezdő évet, majd while ciklusokkal léptetve az évet, és a napokat, szépen teleinsertálnám a napokkal.
2. A létrejött naptár táblát joinolod a lekérdezendő táblához, mégpedig az alapján, hogy az adott nap közé esik-e az intervallumodnak. Ha több esik közé az is jó (Descarte-szorzat ugye). Az így kapott selectet countozod, groupolod a napokra és voilá.

Az 1-es pont szép, elegáns megvalósítása eltarthat egy darabig (SQL guruságtól függően több perctől több óráig), de megéri a fáradtságot, mert utána mindenféle a 2-eshez hasonló okosságra fel tudod használni a naptár tábládat.

Én kérek elnézést!

(#885) D@ni88 válasza martonx (#884) üzenetére


D@ni88
addikt

Köszi.

Más:Esetleg azt meg tudja valaki mondani, hogy Oracle-ben egy aktuális session milyen select-et/insertet/updatet futtat?

(#886) martonx válasza D@ni88 (#885) üzenetére


martonx
veterán

erre valók a profiler eszközök. Biztosan van ilyen Oracle-höz is.

Én kérek elnézést!

(#887) rum-cajsz válasza D@ni88 (#885) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A v$session nézetben találod meg az aktív és inaktív kapcsolatokat.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#888) Azazello- válasza M.Úr (#879) üzenetére


Azazello-
senior tag

most ez komoly?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#889) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#887) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A gyárban megtaláltam neked, ezzel lehet lekérdezni az aktuális selectet:

select sql_text from v$sqltext_with_newlines
where address = hextoraw(:sql_address)
and hash_value = :sql_hash_value
order by piece

Az :sql_address és a :sql_hash_value változókat pedig a v$session táblából tudod lekérdezni.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#890) ArchElf válasza Azazello- (#888) üzenetére


ArchElf
addikt

Mármint a kérdésed, vagy a válasz? :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#891) martonx válasza ArchElf (#890) üzenetére


martonx
veterán

Egy újabb SQL guru jelöltünk van.

Én kérek elnézést!

(#892) Sk8erPeter válasza Azazello- (#888) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha így teszel fel egy kérdést, mindenféle értelmesebb szűkítés, érdemi, bővebb infók nélkül, ne légy meglepődve, hogy ilyen választ kapsz. :)
Kb. mintha ezt kérdezted volna:
- Adnátok ötletet egy ház felépítéséhez?
- Ja, keverj egy kis betont.

Sk8erPeter

(#893) Azazello- válasza martonx (#891) üzenetére


Azazello-
senior tag

meg az is lehet, hogy nem gurunak keszulok, csak 'kenyszerbol' kell ezt alkalmaznom es azert teszem fel a kerdest igy, mert se nem ertek hozza, se nem erdekel igazan a dolog. viszont meg 'kell' oldanom a dolgot, es gondoltam itt kapok segitseget. gurukam.

egy Human Resource Information System project kidolgozasanak a reszekent szukseges lesz legalabb elmeleti szinten egy adatbazist mellekelnem, es ennek a megtervezesehez kellene a segitseg.
a projec alapja a HR es csak reszben koncentral az adatbazisra.

part time munkavallalok es munkaltatokat kell osszehoznom a leg-eredmenyesebb, hatasosabb modon. kicsit nehez megfogalmaznom, elnezest, mivel eredetileg angolul keszul az egesz es magyarul meg sosem tanultam hasonlot. :B

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#894) Sk8erPeter válasza Azazello- (#893) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értesz hozzá, nem is érdekel az egész, de azért mi oldjuk meg helyetted. Ez azért nem így működik. Nem tudjuk neked elejétől a végéig leírni, hogyan oldj meg egy ilyet, nekünk sincs tengernyi időnk. Úgy tudunk itt segíteni, ha már elindultál egy úton, de valahol megakadtál, és segítséget kérsz a továbbjutáshoz. Az úgy már egészen más, mert akkor már legalább van valami alapod, amire lehet építeni. Ha viszont komolyabb segítséget kérsz, nem árt egy kis alázat is, ahelyett, hogy felháborodva reagálnál a hozzászólásokra (lásd "ez most komoly?", meg "gurukám"), úgy több sikered lenne. Meg azért ne az jöjjön le, hogy igazán elkészíthetnénk mi az egésznek a vázát.

Sk8erPeter

(#895) martonx válasza Azazello- (#893) üzenetére


martonx
veterán

"se nem ertek hozza, se nem erdekel igazan a dolog"

Tudod ilyenkor szoktak szétnézni a munkaerőpiacon, és felvenni egy kompetens embert, vagy megbízni egy kompetens alvállalkozót. Ráadásul röhej, de pont ezzel foglalkoztok, a leírásod alapján. ;]
A fórumok nem erre valók.
Viszont esetleg néz szét a prog.hu-n. Ott meglepődve látom néha, hogy egy-két hülye / tengernyi idővel rendelkező lelkes amatőr (nézőpont kérdése), milyen komoly, több órás melót belerak egy-egy válaszba.

Én kérek elnézést!

(#896) PazsitZ válasza Sk8erPeter (#894) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen, az ilyen szintű kérdés-megoldás kérésnél szokták kérdezni, hogy mennyit szánsz rá.

Azazello- :
A prog.hu-n is, meg itt is, mert ebbe már munkát kell fektetni, nem tanácsot, segítséget adni. :K

Meg a jelenleg 0 információból nem is lehet elkezdeni normálisan/komolyan tervezni. Egy adatbázis optimális kialakítása legtöbb esetben függ a követelményektől is.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#897) M.Úr válasza Azazello- (#893) üzenetére


M.Úr
tag

Tudod mit, írj egy privát üzenetet, és elkészítem neked. Árban megegyezünk.

(#898) Azazello-


Azazello-
senior tag

mindenkitol elnezes, nem volt szandekomban senkit megserteni, csupan elszoktam a magyar reakcioktol.

bocsanat.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#899) M.Úr válasza Azazello- (#898) üzenetére


M.Úr
tag

Kérlek linkeld nekem azt a nem magyar oldalt, ahol ingyen megterveznek neked egy komolyabb adatbázist, ha csak elböffented magad. Köszönöm előre is.

(#900) Sk8erPeter válasza Azazello- (#898) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"elszoktam a magyar reakcioktol"
Te miről beszélsz? :Y Milyen érdekes, rajtad kívül más tudott normálisan kérdezni, és kapott is segítséget ebben a topicban és máshol is a PH! fórumain.
Talán mielőtt ujjal mutogatsz másokra, másban keresed a hibát, egy kicsit fordulj magadba, értelmezd (!), amiket írtunk, és gondolkozz el azon, hogy valószínűleg nem véletlenül írtunk annyian egybehangzó véleményt arról, amit kérdeztél (ti. hogy túl nagy téma ahhoz, hogy ezt csak úgy iderittyentsük neked). Elég szomorú, hogy erre így reagáltál, de legalább ezzel bebizonyítottad, hogy semmiféle segítséget nem érdemelsz meg, amíg nem veszel vissza az arcodból. Tudod, ez úgy van, hogy ha én kérek tanácsot, akkor nem nekem nagy a pofám.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.