Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) eziskamu válasza Apollo17hu (#549) üzenetére


eziskamu
addikt

Hmm érdekes, próbálgatni kellene, mert szerintem elég lenne egy helyen is a harmadik feltétel, de most így hirtelen passz. Én se vagyok nagy guru, de addig próbálgatom amíg sikerül (vagy amíg be nem pipulok és megírom/összerendezem több lekérdezésből Java-ban :), persze ha már eleve oda kell, akkor nincs gond :) , de van mikor elég csak az SQL )
Amúgy az Oracle Database XE ingyenes, és jó az is programfejlesztéshez gyakorláshoz

[ Szerkesztve ]

(#552) Apollo17hu válasza eziskamu (#551) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Úgy nézem, hogy itt a két tábla összevetésénél az egyik feltétel az egyik táblából, a másik feltétel pedig a másik táblából zárja ki a nem megfelelő elemeket, ezért kell mindkettő. Na majd holnap kiderül élesben. :)

Köszi, rákeresek a Database XE-re!

[ Szerkesztve ]

(#553) eziskamu válasza Apollo17hu (#552) üzenetére


eziskamu
addikt

Asszem a 10g express edition rövidítése az XE, és lehet regisztrálni kell a letöltéshez egy létező mail címet , de megéri.

(#554) Apollo17hu válasza eziskamu (#553) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igen, regem az már volt régebbről. Az SQL Developert próbálgattam (az is ingyenes), de vmi dll fájlokat hiányol. Most nem állok neki, talán a jövő héten utánakeresek, hogy pontosan mire van szükség a telepítéséhez, de ezeket a programokat mindenképp üzembe fogom helyezni itthon.

(#555) eziskamu válasza Apollo17hu (#554) üzenetére


eziskamu
addikt

Mi kell hozzá? Sok memória és XP :) (Vista, Win7, bár a fene tudja, lehet a Win7-et már nem komálná annyira, de a 10.valahanyas sima klienset is ráeröltettem már Win7-re :) )
Itthon helyi hálóban elég volt telepíteni egy másik gépre a klienset és a tesóm tudott (volna, ha nem lenne lusta, de működött) gyakorolni órára :)

[ Szerkesztve ]

(#556) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Össze kellene hasonlitanom két MySQL táblát. Az aktuálisat meg az egy héttel ezelőtti mentést. Milyen módon tudnám én ezt gyorsan megcsinálni?
Gondoltam, hogy ki exportálom excelbe csak sajnos nem járható az út mert túl sok rekord van. Vkinek vmi ötlete?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#557) cucka válasza sonar (#556) üzenetére


cucka
addikt

Ezt olvasd el, és mennie kéne. (A te feladatodat szerintem MINUS-al kéne megoldani, ehhez a cikk második felében találsz mysql-el is működő megoldást)

(#558) vzs


vzs
tag

HI az lenne a problémám, hogy van a táblám ami tartalmazz egy
az első oszlop jelöli hogy melyik járműről van szó
a második meg hogy melyik megállóról
a harmadik hogy kell-e e nekünk az 1 kell 0 nem minden járműidhez kettő 1-es tartozik a 3.oszlopból(1-es jelöli a végállomást)
jid mid kelle
1 1 1
1 2 0
1 4 0
1 6 0
1 8 1
2 9 1
2 6 1
2 3 0
3 4 0
3 5 1
3 6 0
3 8 1
3 9 0
és kéne írni egy lekérdezést ami kiírja, hogy melyik jármű honnan hova közlekedik
itt az lenne a mo:
1 1 8
2 9 6
3 5 8
A problémám abból áll hogy hogyan tudnám visszaadni egy sorban két különböző értékkel az mid-t

(#559) Jester01 válasza vzs (#558) üzenetére


Jester01
veterán

Például:
SELECT col1, MIN(col2), MAX(col2) FROM table WHERE col3 = 1 GROUP BY col1

Jester

(#560) sonar


sonar
addikt

Sziasztok
Két nagy kérdésem lenne.
1. MySQL-ben csináltam egy nagytakaritást. 350k recordból lett durván 60-70k. Ilyenkor kell még vmi extrát csinálni, hogy ugyanolyan performance-szal menjen az adatbázis? Vagy rendbe rakja saját magát?
2. Egy "komolyabb" projectbe szeretnék majd belevágni ahol esetenként Milliós bejegyzések lehetnek az érintett táblákban. Nos ehhez szeretnék ajánlást. A program nagy valószínűséggel C# lesz, Win7 alatt. Illetve későbbiekben valószínű, hogy az adatbázis egy rendes vassal megáldott dedikált gépre fog kerülni. Kérdés, hogy ilyen feladatra vajon melyik adatbázis a legjobb. Tehát van hozzá normális windowsos driver, és nagyon megbízható.
Ilyen téren kinek milyen tapasztalatai vannak? :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#561) Alukard


Alukard
senior tag

Üdv!

Van 1 kisebb problémám :(

Nyakamba varrtak 1 kisebb rednszer integrációs házit... Amiben a segítség kéne...

Van 2 MySQL táblám, persze mindkettőben szükséges infók a rendszert leginkább 1 webshophoz tudnám hasonlítani...

Szerveződést tekintve:

tábla 1:

listing_id | user_id | listing_title | listing_notes
1 | 1 | example1 | sample note
2 | 1 | example2 | sample note

tábla 2:

listing_field_name | listing_field_value | listing_id | user_id
field1 | value1 | 1 | 1
field2 | value2 | 1 | 1
field1 | value3 | 2 | 1
field2 | value4 | 2 | 1

ebből kéne valami ilyesmit összehoznom:

listing_id | user_id | listing_title | listing_note | field1 | field2
1 | 1 | example1 | sample note | value1 | value2
2 | 1 | example2 | sample note | value3 | value4

remélem megszántok és tudtok segíteni 1 (nagyon) kezdő SQLesen :R

https://blackfyre.ninja

(#562) Jester01 válasza Alukard (#561) üzenetére


Jester01
veterán

select t1.*,t2a.listing_field_value field1,t2b.listing_field_value field2 from t1,t2 t2a,t2 t2b where t2a.user_id = t1.user_id and t2a.listing_id = t1.listing_id and t2a.listing_field_name = 'field1' and t2b.user_id = t1.user_id and t2b.listing_id = t1.listing_id and t2b.listing_field_name = 'field2';

Jester

(#563) Alukard válasza Jester01 (#562) üzenetére


Alukard
senior tag

HÁLÁS KÖSZÖNETEM!!!
:R :R :R :R

https://blackfyre.ninja

(#564) lordcsaba


lordcsaba
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném MS SQL témában.
Mindenek előtt, szólok, hogy abszolút kezdő vagyok az adatbázisok terén.

A lényeg, tömören:

Egy fórumot szeretnék létrehozni, ami phpBB-n és Microsoft SQL Express serveren alapul.
Az SQL Server Management Studióban létrehoztam egy phpBB adatbázist, hogy a fórum adatait majd ebben tároljam (kép 1-es pont).
A phpBB a telepítése közben kiírja, hogy az MSSQL Server csak ODBC-n keresztűl érhető el (kép 2-es pont). (Valójában nem tudom, miért csak odbc-n keresztűl érhető el, de ezt betudom annak, hogy kezdő vagyok és/vagy ez csak egy ingyenes változat... szóval, ez van, ez így működik.)
Az ODBC-ben megcsináltam a teendőket, próbáltam ésszerűen és logikusan. Kiválasztottam, hogy az alapértelmezett adatbázis a - már említett - phpBB nevű adatbázis legyen (kép 3-as pont). OK. A tesztek lefutottak (kép 4-es pont).
Dehát, aztán az, nem úgy van az, kérem szépen: a phpBB fórum telepítője mégiscsak hibát ír ki (kép 5-ös pont).

(Ha nem állítom be az alapértelmezett adatbázisnak a phpBB adatbázist, akkor az alapesetben 'mester' adatbázishoz gyönyűrűen csatlakozik a fórum, csak hát abban nincs jogosultságom - szinte - semmihez, ezért nem tudja létrehozni benne a telepítő a kis táblácskáit, meg bejegyzéseit és az 'Access denied' hibával le is áll.)

Próbálkoztam már sok mindennel. Keresgéltem fórumokban, és mindenféle SQL-lel foglalkozó oldalon, de valamilyen oknál fogva sehol nem találtam megoldást erre a problémámra.
Ebből két dolgot vélek sejteni:
1.: Senki másnak nincs ilyen problémája, tehát teljesen rosszul csinálom az egészet, mert kezdő vagyok és ezért nem jutok tovább.
2. Két kattintással megoldható a dolog, és erre mindenki rájön egy pár perc gondolkodás után és senki nem kérdezi meg, semmilyen fórumban.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#565) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen egyszerű lekérdezésem:
SELECT T0.[ItemCode], T0.[Dscription], T1.[CardCode], T0.[Quantity], T0.[Price], T0.[LineTotal], T0.[TotalFrgn]
FROM INV1 T0 INNER JOIN OITM T1 ON T0.ItemCode = T1.ItemCode
WHERE T0.[DocDate] >=[%1] and T0.[DocDate] <= [%2]

Azt szeretném megoldani, hogy az eredménylistát csoportosítsa T1.CardCode szerint és az egyes csoportok végén összesítse a T0.Quantity és a T0.LineTotal mennyiségeket.
Tudna valaki segíteni?
:U

(#566) rum-cajsz válasza lordring (#565) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A selectben kell egy group by, a számított mezőkre pedig csoportosító fv.
Ha jól értem ez kellene:

SELECT
T1.[CardCode], sum(T0.[Quantity]), sum(T0.[LineTotal])
FROM INV1 T0
INNER JOIN OITM T1 ON T0.ItemCode = T1.ItemCode
WHERE T0.[DocDate] >=[%1] and T0.[DocDate] <= [%2]
group by T1.[CardCode]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#567) potyo


potyo
csendes tag

Sziasztok

Adott egy hirdetéseket tartalmazó tábla, id, mezo1 és mezo2 mezőkkel. id szerepe a szokásos, auto increment minden beszúrásnál. mezo1 értéke jelenti azt, hogy a hirdetés kiemelt vagy sem, és mezo2 értéke pedig azt határozná meg, hogy amennyiben a hirdetés kiemelt, akkor listázásnál milyen sorrendben listázza a _kiemelt_ hirdetéseket. A hirdetéskiemelés sms-el történik, amikor jön a kiemelés, akkor a mezo2 értékét egyszerűen MAX(mezo2)+1-re állítom azért, hogy mindig a legfrissebben kiemelt hirdetés legyen legfelül. Viszont ha a hirdetés nincs kiemelve, akkor viszont id alapján kellene a többit sorbarendezni. Namost erre kellene nekem valami ORDER dolgot írnom, de egyelőre nemsok ötletem van rá. Azt szeretném elkerülni, hogy PHP-ból kelljen megoldanom, hogy lekérni, hány kiemelt hirdetés van, akkor megnézni, hogy ebből hány esik arra az oldalra, amelyiknél épp a lapozás tart, és akkor még egy kéréssel lekérni a nem kiemeltek közül a maradékot, amiket az oldalon meg kell jeleníteni. Persze ha máshogy nem lehet, akkor így lesz muszáj csinálnom, csak jó lenne egy lekérdezésből megoldani a dolgot.

Tehát összefoglalva, ha mezo1 értéke 1, akkor mezo2 alapján legyenek a találatok sorbarendezése, ha viszont mezo1 értéke nulla, akkor id alapján legyen a maradék. Megoldható ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#568) Jester01 válasza potyo (#567) üzenetére


Jester01
veterán

ORDER BY mezo1*mezo2 DESC, id DESC

Jester

(#569) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Postgres-hez tudtok ajánlani vmi free query browsert? Eddig csak fizetőseket találtam
Van a gépemen egy adatbázis és abba szeretnék egy kicsit beletúrni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#570) x123456 válasza sonar (#569) üzenetére


x123456
aktív tag

Ilyesmire gondolsz?

(#571) sonar válasza x123456 (#570) üzenetére


sonar
addikt

Igen, kösz.
Találtam közben még párat. Próbálgatom őket

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#572) maathe


maathe
senior tag

Van egy táblám amikbe a következők vannak: id, username, password. A jelszavakat hogy lehet utólag titkosítani?

(#573) Jester01 válasza maathe (#572) üzenetére


Jester01
veterán

UPDATE tábla SET PASSWORD=valamilyen_titkosító_függvény(PASSWORD)

Jester

(#574) maathe válasza Jester01 (#573) üzenetére


maathe
senior tag

Meg van, kössz!

(#575) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,
Van egy PL adatbázis, amiben van sok sok tábla. Kéne nekem egy lista, hogy milyen táblák vannak és a táblák szerkezete is kéne.
Van erre vmi egyszerű módszer?
:R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#576) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Él ez a topik? Van egy kérdésem. Hogy lehetne egy MSSQL update parancsot insert-é alakítani? Valószínáleg az INSTEAD OF UPDATE triggert kellene használnom, de az istennek nem sikerült működésre bírnom.

Valaki tudna ebben segíteni?

Én kérek elnézést!

(#577) ArchElf válasza martonx (#576) üzenetére


ArchElf
addikt

link (remélem az angol nem probléma)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#578) martonx válasza ArchElf (#577) üzenetére


martonx
veterán

Hehe, nem csak a VB topikban futunk össze? :)

Nagyon jó a tipped, sajnos 2005-ös az SQL amin dolgozok. Viszont sikerült úgy megcsinálnom az update triggeremet, hogy nincs benne redundancia. :Y

Én kérek elnézést!

(#579) ArchElf válasza martonx (#578) üzenetére


ArchElf
addikt

Szuper :)
Általában az összes SW fejlesztés topicot nézegezni szoktam...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#580) Tier555


Tier555
csendes tag

Üdv,

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a megfelelő SQL parancs ha olyan lekérdezés a célom, hogy az egyik táblában ha adott oszlopban adatot találok akkor másoljam a másik tábla adott oszlopának, de nem ugyanabba hanem egy másik sorába amit pl az 1. oszlop egy sztringsorával azonosítok.

Köszi a választ előre is.

(#581) ArchElf válasza Tier555 (#580) üzenetére


ArchElf
addikt

Ezt még egyszer, kicsit szemléletesebben, kérlek...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#582) martonx válasza Tier555 (#580) üzenetére


martonx
veterán

Erre gondolsz? Ez a legtömörebb megoldás, legalábbis MSSQL-ben biztos működik.

insert tábla2 (id, oszlop3)
select oszlop1, oszlop2 from tábla where oszlop2 is not null

Ez a tábla2-be létrehoz egy új sort, melynek az értéke: id - tábla tábla oszlop1 értéke, oszlop3 pedig a tábla tábla oszlop2 mezője.

Lehet félreértettelek.

Én kérek elnézést!

(#583) ArchElf válasza martonx (#582) üzenetére


ArchElf
addikt

Sose tudjuk meg... :(((

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#584) martonx válasza ArchElf (#583) üzenetére


martonx
veterán

Vagy legalább egy köszönömöt kaptunk volna :DD

Én kérek elnézést!

(#585) x123456 válasza ArchElf (#583) üzenetére


x123456
aktív tag

Szóval nem csak engem bosszant, ha nincs visszajelzés... :(

(#586) ArchElf válasza x123456 (#585) üzenetére


ArchElf
addikt

Most sírós időszakomban vagyok, mindenért beszólok (még magamnak is)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#587) nuendo válasza Tier555 (#580) üzenetére


nuendo
tag

szerintem is INSERT-el próbálkozz...

(#588) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egy kis gubancban vagyok.
Van egy Access adatbázis amibe adatokat viszek fel illetve olvasok ki SQL parancsokkal.
Viszont mivel magyar nyelvű a jószág ezért ugye tizedes vessző van. Nos ilyen esetben, hogyan írok a táblába tizedes számokat? Mert ugye a vesszős elválasztásnál bukta van mert úgy érzékeli, hogy több értéket akarok beírni mint ahány mező van.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#589) sonar válasza sonar (#588) üzenetére


sonar
addikt

Reggelre megvilágosodtam :)
Rosszul raktam össze a query stringjét. Kicseréltem a tizedes vesszőt tizedes pontra és jó lett.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#590) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Megint én. Van egy táblám (tbl_player) ami fel van töltve mindenféle adattal. És én azt szeretném meg tudni, hogy hány helyen van "fd" beírva a table_name_search mezőbe.
Mi lehet a gond? Az access folyton csak az össz rekordot dobja vissza meg futás előtt egy paramétert vár. Kidob egy ablakot, hogy paraméter megadása table_name_search
Nem értem mi lehet a baj ezzel a queryvel:

SELECT COUNT(*) as "szam" FROM tbl_player WHERE table_name_search='fd';

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#591) martonx válasza sonar (#590) üzenetére


martonx
veterán

Ránézésre semmi gond vele. Nyilván valami triviális oka lesz annak, hogy az access paraméterként értelmezi a table_name_search mezőt.
Az adatbázisod ismerete nélkül nem hiszem, hogy tudok segíteni.

Én kérek elnézést!

(#592) ArchElf válasza sonar (#590) üzenetére


ArchElf
addikt

Asszem az Access a dupla idézőjelet (macsaköröm) szereti, nem a szimplát...
Esetleg a "szám" nem teszik neki... Nekem így alakította át:
SELECT COUNT(*) AS ["szam"]
FROM tbl_player
WHERE table_name_search="fd";

Ja megy szimpla idézőjellel is (a duplára én alakítottam át).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#593) Totu


Totu
csendes tag

Hello mindenki!

Eddig csak a hírlevél miatt voltam fent a lapon, de most jött egy kérdésem, amit hirtelen nem tudok kimatekozni.

A kérdés MS SQL Server-rel kapcsolatos, mégpedig a következő:

Elég profinak érzem már magam mindenféle SQL-es dologban, és most viszek is egy komolyabb projektet, ami kezd kilépni a gyerekcipőből.
A problémám, hogy van egy éles rendszer, amin eddig fejlesztettem, és eljött az a pillanat, hogy nem lehet "garázdálkodni" az éles rendszeren, tehát tükrözéssel egy alternatív adatbázisba kell tenni mindent, és ott végrehajtani a fejlesztéseket.

A gondom csak ott van, hogy a fejlesztés során a mechanika néha élesen változik, és a régi mechanikát nem tudom hogy írjam felül az adatok sérülése nélkül.
Tárolt eljárásokat simán lehet SQL batch-ből update-elni, ez nem gond. (előtte ugye egy DB tool segítségével exportálni a fejlesztett scripteket)
Csak ott van a gond, ha a táblastruktúrák változnak. Ez nem nem olyan gyakori, de annál nagyobb problémát okoz, ha a változások száma meghalad egy bizonyos számot.

Gyk. lehetetlen lenne fejben tartani, hogy a szoftver melyik verziója milyen struktúrában volt/van, és mit és hol kell átírni.

Szeretném elkerülni, hogy az adatokat is exportálni kelljen, mielőtt a verziót frissítem, mert ez néha elég hosszúra nyúlhat... (sok adat keletkezik)
De lehet, hogy nem tudom elkerülni... ?

Tömören: mi a hivatalos módja annak, hogy egy meglévő adathalmazt egy felülről kompatibilis struktúrára ráhúzzak?

Lehet, hogy megválaszoltam már magamnak a kérdést, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!

üdv,
Totu

cordiali saluti, Totu

(#594) martonx válasza Totu (#593) üzenetére


martonx
veterán

Lehet félreértettelek, de nálunk (600 fős cégnél, ahol az IT csapatban dolgozok) ha változik az adatbázis struktúra, akkor backup (pontosabban real time replikációnk vana clusterek között, úgyhogy a pontosság kedvéért arra az időre a replikáció kikapcsolása), változtató script lefuttatása, majd teszt.

Ha továbbra is minden oké, akkor örülünk. Ha nagyon nagy a gáz, akkor visszaállunk. Ennyi. Nem hiszem, hogy ezzel mi találtuk volna fel a spanyol viaszt.

Mit kell ezen ennyit agyalni, meg körüljárni a témát?

Én kérek elnézést!

(#595) Totu válasza martonx (#594) üzenetére


Totu
csendes tag

Á, értem! :)

Nos a helyzet az, hogy kisebb cég, egyedül csinálom a szoftvert, és mivel adatbázisok szintjén ilyesmivel még nem volt dolgom, gondoltam megkérdezem, hogy ennek mi a módja a nagyoknál? :)
A választ megkaptam, már csak azt nem tudom, hogy hogyan döntitek el, hogy mi a változás? Vagy biztos ami biztos az egész struktúrát lemódosítjátok?

cordiali saluti, Totu

(#596) martonx válasza Totu (#595) üzenetére


martonx
veterán

Hogy érted, hogy mi a változás? Ha külsős cég fejleszt, bennünket igazán nem is érdekel, hogy mi a változás. Ad egy sql scriptet, és azt a fent leírt módon lefuttatjuk.

Ha pedig mi fejlesztünk, akkor az ember csak tudja már, hogy mit fejleszt??? Nem értelek. Nem tudod, hogy mit fejlesztesz??? Vagy hogy melyik táblához, melyik eljáráshoz nyúltál hozzá???

Emellett azért napi szinten lementjük az sql scriptjeinket (táblák kivételével mindent), a kapott sql scripteket pedig feltoljuk SVN-be. Így SVN-ből bármikor visszanézhető, hogy mikor melyik sql scriptben mi változott. Néha jól tud jönni, ha a sok fejlesztő, plusz külsős cégek, véletlenül egymás scriptjeit felülírják, és vissza kell álltani egy előző állapotot.

Remélem segítettem.

Én kérek elnézést!

(#597) Totu válasza martonx (#596) üzenetére


Totu
csendes tag

Hali!

Dehogynem tudom, mi a fejlesztés, csak eddig nem kellett trükközni, mert az "éles" rendszer volt a fejlesztői is. Tudom, hogy ez hosszú távon nem tartható, ezért kérdeztem, milyen kényelmes módja van a frissítésnek.

Van 40 táblám kismillió relációval és index-szel, 100 eljárás, 15 függvény, ezeknek a száma még természetesen nőni fog, tudom, hogy ez nem olyan nagyon sok, de egyedül fejben tartani lehetetlen és egyébként is marhaság.

Az SVN-es ötletet jónak tartom, majd én is bevezetem. Köszi!

Egyébként nem vagyok olyan fejetlen, mint amilyennek tűnök néha. :DDD
Csak eddig számomra ismeretlen területre tévedtem, és gondoltam megkérdezem.
És ahogy mondják: kérdezni nem szégyen, pláne ha ingyen van.

Úgyhogy köszi a választ! :)

cordiali saluti, Totu

(#598) vincent001


vincent001
csendes tag

Sziasztok,

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogyan kell MySql adatbázisból importálni ,hogy az localhosttra fel tudjam exportálni.
Szeretnék php fájlokat tesztelni illetve nézni ha a css ben átírok valamit akkor hogyan mi változik.
Wampot szeretnék használni mint szerver oldali progi de adatbázis nélkül ez nem fog menni ha jól tudom.

Kérlek segítsetek. :-)
Köszi

(#599) martonx válasza vincent001 (#598) üzenetére


martonx
veterán

MySQL adminisztráláshoz legjobb a Toad for MySql program. Ezzel fogsz tudni adatbázist exportálni, importálni.
Illetve ha valahol meglévő tárhely hostingod van, és onnan akarod az adatbázisodat leszedni, akkor ott gondolom alapból PhpMyAdmin áll rendelkezésre. Ezt még sosem használtam komolyan (elég ratyi), de azért biztos ez is tud valahogy adatbázist backupolni fájlba.

Én kérek elnézést!

(#600) Parameter


Parameter
csendes tag

Sziasztok!

Egy táblában (DATE, NÉV) pl Ilonához tartozó dátum ami 0809 formátum
Egy másik táblából meg kell feleltetnem (DATE, ÉRTÉK) azt a dátumot, ami egyezik ezzel a dátummal! de itt a dátum formátum YYYY.MM.DD
Az eredménynek több sort kell visszadobni (minden évben van egy ilyen dátum), majd ebből a második legnagyobb értéket kell kiválasztanom!

SELECT Nevek.Date, Nevek.Nev
FROM Nevek
WHERE Nevek.Nev = "Ilona" --megvan ilona és a hozzá tartozó dátum OK.

--megpróbálom a névhez tartozó dátumot egyeztetni a másik táblában, dátum alakítás szükséges lenne :(((
(SELECT Nevek.Date, Nevek.Nev Ertekek,Date, Ertekek,Ertek
FROM WHERE (Nevek.Nev) IN

(SELECT Nevek.Date, Nevek.Nev Ertekek,Date, Ertekek,Ertek
(Nevek
RIGHT JOIN Ertekek
ON Nevek.Date = Ertekek.Date));


--és ezek után a második legnagyobb érték kiválasztása

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.