Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) Realradical válasza Realradical (#400) üzenetére


Realradical
őstag

Köszönöm a nyüzsgést és a temérdek ötletet. Formailag valahogy így sikerült megoldani :)

SELECT Table.Field1, JoinedTable.Field2
FROM server.db.owner.TableName Table
INNER JOIN server.db.owner.tablenev1 JoinedTable ON
Table.ID = JoinedTable.Table_ID

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#402) raczger


raczger
őstag

Hali, egy viszonylag egyszerű sql selectet akarok létrehozni, de nem sikerül, valamit valószínűleg rosszul írok, de lehet, hogy teljesen rosszul állok a dologhoz, most így néz ki, de elvileg sql szintaktikai hibás:

SELECT * FROM tabla1 ORDER BY SUM(SELECT cella FROM tabla2 WHERE tabla1id='tabla1.id') DESC

Tehát visszafele rendezve akarom lekérdezni a tabla1-et, és a visszafele rendezés az azon tabla2 cella celláinak összege, amiknek a tabla1id cellájukban a tabla1 id-je van. Előre is köszi! :R

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#403) Rimelek válasza raczger (#402) üzenetére


Rimelek
csendes tag

Nem teszteltem pont ilyen tábla szerkezettel, de futtattam és hibát nem adott, csak esetemben nem látszik pontosan az eredmény helyesége, de azért leírom, hogy szerintem így lehetne:

SELECT tabla1.*, sum(tabla2.cella) as sm
FROM tabla1 LEFT JOIN tabla2
ON tabla1.id = tabla2.tabla1id
GROUP BY tabla2.tabla1id
ORDER BY sm DESC

(#404) raczger válasza Rimelek (#403) üzenetére


raczger
őstag

Köszönöm szépen, bár nem igazán értem, de működik a dolog!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#405) Rimelek válasza raczger (#404) üzenetére


Rimelek
csendes tag

MySQL -ben a sum() -on belül nem lehet újabb select utasítás, ezért adhatta a te verziódra a szintaktikai hibát. Viszont itt jön képbe a hasznos GROUP BY , ami ugye annyit tesz, hogy csoportosítja az eredményhalmazt a neki megadott mező szerint. Tehát jelen esetben a tabla2.tabla1id mező szerint. Ha van 10 darab az 5-ös tabla1id ből, akkor azt egy "csokorba" fogja, és az eredmény egy darab rekord lesz, de ettől még lehet rá lekérdezéseket írni.

A tabla1 összes mezőjét lekérdezi, és a tabla2.cella meznek összegét is, de mivel csoportosítva vannak az eredmények, az egy csoportba tartozó cella mezők összegét kérdezi le. innentől az sm-nek átnevezett összeg ugyanolyan mezőként használható, mint a többi. Lehet az alapján fordítva listázni.

Na ezt zavarosan írtam le azt hiszem...

A joinról gondolom nem kell beszélnem, de az csak a két táblát kapcsolja össze a megfelelő mezőik alapján.

[ Szerkesztve ]

(#406) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hi *.*

Az lenne a kerdesem hogy nincs-e veletlen olyan SQL Server amire barki csatlakozhat akar readonlyba. Csak legyen benne par tabla adatokkal hogy tudjam gyakorolni a lekereseket.
Most ebbol kellene nekem egz kis gyorstalpalas, es nem akarok sok idot arra pazarolni hogy letrehozzak egyet es feltoltsem adatokkal.
Letezik ilyen?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#407) vakondka válasza ReFleXx (#406) üzenetére


vakondka
őstag

A legegyszerűbb ha feltelepítesz saját PC-dre egy Apache-PHP-Mysql csomagot,
így tudsz saját gépen gyakorolni, mert ehez természetesen kapsz phpmyadmin adatbázis kezelőt is.
Pl: WAMP
EasyPHP

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#408) lajszer


lajszer
tag

Teljesen kezdő vagyok a SQL-témában!
Azért írok, mert fősulin, jövőre választható a SQL-programozás és igazából nem tudom mit jelent :D
Próbálkozgattam phpAdminnal, aztán rájöttem, hogy ilyen táblázatot lehet csinálni :D és az szerkesztgetni...
de nem értem mi abbe a nagy poén, ha ott a Excel vagy az Access :D

Valaki értelmesen lehetőleg magyarul elmagyarázná mi ez:D

(#409) Cyno


Cyno
tag

Nekem is egy kezdő kérdésem lenne.
Sajnos nem tudom elkerülni az SQL-t. Valaki tudna nekem egy általa használható, jónak gondolt forrást ajánlani, amin keresztül elkezdhetném a barátkozást.

(#410) lajszer válasza Cyno (#409) üzenetére


lajszer
tag

http://www.sulinet.hu/tart/fncikk/Kacb/0/31857/index.html

én itt kezdtem...

(#411) wildrain


wildrain
addikt

Telepítettem egy MS SQL Server 2005-öt, de egészen az elejénél elakadtam: Hogyan kell szervert létrehozni? Valamit csináltam, de nem biztos, hogy jó, mert amikor elindítom a Management Studiot, a bejelentkező ablak Server name mezője üres, és tallózáskor sem látszik egyetlen szerver sem.
Van erről valami szájbarágós doksi a neten? Súgót ugyan olvasgattam, de nem vágom, hogy ilyenkor mi van.

(#412) vakondka válasza lajszer (#408) üzenetére


vakondka
őstag

A PHPMyAdmin-ban nincs is semmi poén... :U

Az már érdekesebb, mikor írsz egy programot ami adatokat tárol, illetve módosít, hív elő.

Pl a Prohardver is így működik.
Gondolj bele mi minden kell:
regisztráció: név, e-mail, cím, jelszó tárolása, stb.
beléptetés: kiolvasni az adatbázisból és ha stimmelnek az adatok, akkor beléphet.
Hozzászólás: adatbázisba írsz adatokat.
Mikor olvasod a Prohardvert: adatbázis adatainak listázása.

Ezt természetesen nagyon leegyszerűsítettem, hiszen tőlem sokkal okosabb emberek írták a motorját a fórumnak :K

De gondolj bele mi mindenhez kell adatbázis:
- webáruház
- termékkatalógus
- fórum :)
- CMS (tartalom kezelő rendszer)

Csak fantázia kérdése az egész.

A PHPmyAdmin szerintem elsősorban arra jó, hogy létrehozz adattáblákat, majd próba lekérdezéseket hajts végre a kézzel felvitt teszt adatokon.
Így még azelőtt optimalizálhatod a táblák szerkezetét, mielőtt konkrétan megírnád a programot (pl a web-nél maradva PHP nyelven).

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#413) ArchElf válasza wildrain (#411) üzenetére


ArchElf
addikt

Ne haragudj, de mire szeretnéd használni az SQL szervert, ha azt sem tudod, hogy kell létrehozni egy adatbázist?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#414) wildrain válasza ArchElf (#413) üzenetére


wildrain
addikt

Először is kösz a segítséget :U, másodszor pedig megkérlek, hogy értelmezd, amit írtam. Nem adatbázist, hanem szervert nem tudok létrehozni. Ha tudnék szerverhez kapcsolódni, akkor az adatbázis létrehozása már sima ügy lenne.
A fősulin tanulok adatbáziskezelést, és most vizsgáznék belőle, így felraktam az otthoni gépemre a tanulóverziót, de mivel a telepítés, beüzemelés szóba sem került órán (nyilván az ilyenről csak olyan mértékben volt szó, hogy "Indítsák el a programot, a bejelentkező ablakon kattintsanak a Connect-re"), így itt el is akadtam. Szóval nem az sql parancsokhoz vagyok hülye, hanem a program telepítéséhez, beüzemeléséhez.
Egyébként sem biztos, hogy rosszul csinálok valamit, lehet, hogy a program rosszul települt, de sajna nem tudom, hogy hogyan kellene kinéznie az első használat során.

Szóval ha kielégítettem a kíváncsiságodat, akkor akár segíthetnél is, hiszen arrogáns kérdésedből arra következtetek, hogy neked ez simán menne... Előre is kösz. :)

(#415) wildrain


wildrain
addikt

Ha nem tévedek, ott van a kutya elásva, hogy a telepítéskor csak a kliens cuccokat ajánlotta fel a telepítő, a szerver létrehozásához még kellene valami(?).

(#416) Jester01 válasza wildrain (#415) üzenetére


Jester01
veterán

Ez alapján bizony úgy tűnik, hogy a legelső "SQL server database services" is kellene, vajon miért szürke? Előtte nem kérdezett valamit?

Jester

(#417) wildrain válasza Jester01 (#416) üzenetére


wildrain
addikt

Az installer nyitóképernyőjén kérdezett, ott az elsőt választottam, de most kipróbáltam a másodikat is, nem segít:
Server components, tools, Books Online, and samples
Run the SQL Native Client Installation Wizard

Gyanítom, hogy azzal lehet a gond, hogy ez egy olyan programverzió, amit a microsoft az iskoláknak biztosít betanulásra.

(#418) wildrain válasza Jester01 (#416) üzenetére


wildrain
addikt

Már tudom mi a hiba. Inaktív az a rész, mert kell a komponenshez az IIS, amit az XP Home (ami a gépemen van) nem tartalmaz. Remélem, valahogy fel lehet tolni rá, ha meg mégsem, akkor másik gépre rakom.

(#419) Orb1337


Orb1337
tag

Ultrawebes oldalra csináltam phpmyadminnal mysql adatbázist. Dreamweaverrel szeretném az adataimat hozzá felvinni. A progi gond nélkül csatlakozik az sql szerverhez, de nem látja az előre elkészített táblát. Mi lehet a gond?

(#420) Orb1337 válasza Orb1337 (#419) üzenetére


Orb1337
tag

A hibaüzi a következő: An unidentifed error has occurred.

(#421) ArchElf válasza wildrain (#414) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha még aktuális:
XP Home sajnos felejtős, nem hiszem, hogy a telepítőben van IIS. Amúgy meg tudod nézni a Add-Remove Components között az Add-Remove Programs-ban.

Másrészt otthonra próbáld meg inkább az SQL2005 Express-t. Van egy-két korlátozása, de tesztelésre/gyakorlásra jó lehet (hacsak nem azokat a szolgáltatásokat akarod tesztelni, ami kifejezetten csak a teljes verzióban van benn).
SQL Server 2005 Express - úgy nézem az XP Home SP2 benne van a listában
SQL Management Studio

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#422) Dominator


Dominator
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni egy szakértőtől:
lehetséges, hogy a PostgreSQL 8.0 nem tudja helyreállítani egy magasabb verziójú változat backup-ját? Az alábbi hibaüzenetet kapom a restore művelet végén:

[I]pg_restore: *** aborted because of error

A processzus 1 kilépési kóddal tért vissza.[/I]

Vagy lehetséges, hogy más az oka? Lehet, hogy át kell konvertálnom PostgreSQL 8.0 kompatibilis verzióra? Hálás lennék, mert fogalmam sincs az adatbázisok használatáról, de szükségem lenne rá, hogy visszakapjam ezeket az adatokat :)

(#423) Dominator válasza Dominator (#422) üzenetére


Dominator
aktív tag

Ok, ez a dolog már felejtős. Ellenben más problémám van: helyi hálózaton belül hogy tudok csatlakozni a PostgreSQL szerverre? Azt tudom, hogy a pg_hba.conf fájlban kellene valamit szerkesztenem, de pontosan mit kell beállítanom?

(#424) Hani


Hani
aktív tag

Hello mindenkinek.

Egy kis segítség kéne, inkább adatbázis-tervezés, mint sql, de aki erre jár, gondolom tud pár ötletet adni.

Egy leegyszerűsített példával bemutatva: legyenek mondjuk lakások, tulajdonosok és bérlők. A lakásoknak is van mondjuk 10 eltárolandó tulajdonsága, a tulajdonosoknak is és a bérlőknek is.

Akkor most bonyolítsunk egy kicsit rajta:
Egy lakásnak legalább egy darab tulajdonosa van, de egyszerre akár több tulajdonosa is és több bérlője is lehet.
Ahogy az idő múlik, a tulajdonos(ok) és bérlő(k) személye változhat, és ha változnak, akkor nekem el kell tárolnom a régi és az új adatokat is (history)

Ugyanígy: egy embernek lehet egyszerre több lakás a tulajdonában, illetve egy bérlő bérelhet egyszerre több lakást is.
Az idő múlásával itt is változhatnak ezek az adatok, és ugyanúgy tárolnom kell a régi és az új adatokat is, tehát itt is van history.

Hogyan lehet ezt normálisan megoldani?

A jelenlegi megoldás nem igazán tetszik: van egy Lakás tábla, egy Tulajdonosok - tábla és egy bérlő-tábla, ahol ezeknek az adatait tároljuk. Van egy Lakás-Tulaj tábla, ahol a lakások ID-je van összepároztatva a Tulaj ID-kkel, és egy lakás-bérlő tábla, ahol a lakások ID-je van a bérlők ID-jével összepároztatva. History jelenleg nincs.

Minden ötletet szívesen fogadnék.

(#425) ArchElf válasza Hani (#424) üzenetére


ArchElf
addikt

1 Lakás tábla - lakás tulajdonságokkal
1 Személy tábla - emberek tulajdonságaival
1 History tábla:
- Lakás azonosító
- Személy azonosító
- Birtoklás típusa (Tulaj/Bérlő)
- Birtoklás kezdete
- Birtoklás vége
Az kötelezően egy tulajdonost adatbázis szinten meg tudod ugyan oldani, de ez csak gányolás. Tessék programoból lekezelni. Ám ha kötelező megcsinálni, akkor a Lakás táblába bele kell tenni egy (fő)tulajdonos azonosítót - de az ehhez tartozó (a megfelelőséget bizosító) Constraint-eket és Trigger-eket már nem egyszerű megcsinálni. És ugye ez mégis csak gányolás.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#426) Hani válasza ArchElf (#425) üzenetére


Hani
aktív tag

A legalább egy db. tulajt megoldom: amikor beviszik az adatokat és lakásokat, addig nem enged tovább, amíg meg nem ad hozzá legalább egy tulajt.

A közös history-tábla érdekes és jó ötlet, csak simán sorba kell raknom őket dátum szerint, és minden szép.

Egy hülye kérdés a triggerekről: Létezik (vmilyen szinten, módon, akár gányolva) idővezérelt trigger? (mondjuk úgyis előbb lekérdezi az adatokat a felhasználó, szóval ha nincs, hát nincs. Max. napi árfolyam - historynál lenne érdekes, ha a user csak hetente kérdezné le az aktuális árfolyamot, de kíváncsi lenne pl. december minden napján az eltárolt árfolyamokra)

Asszem, utánanézek az automatizált végrehajtásoknak/lekérdezéseknek.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.

(#427) Hani válasza Hani (#426) üzenetére


Hani
aktív tag

Meg is van: asszem, a Cron Jobs a válasz az automatizálós kérdésemre.

(#428) ArchElf válasza Hani (#426) üzenetére


ArchElf
addikt

Az idővezérelt Trigger az időzített adatbázis Job :)
Abból tudsz akár SQL parancsot adni, vagy tárolt eljárást hívni...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#429) Hani válasza ArchElf (#428) üzenetére


Hani
aktív tag

Köszönöm :)

(#430) OtheriS


OtheriS
csendes tag

Sziasztok!
Szűrésnél két értéket kellene megadnom egy oszlopnak. pl. listázza ki azokat a sorokat ahol az ID = 0 és 15505. ez igy néz ki:
SELECT Id FROM Tábla WHERE id = 0 és??? itt akadok el, hogy ezt hogy adjam meg neki, mert probálkoztam már de sehogysem akarja elfogadni.

köszi elore is a segitséget

(#431) PazsitZ válasza OtheriS (#430) üzenetére


PazsitZ
addikt

SELECT Id FROM Tábla WHERE id IN (0, 15505);

- http://pazsitz.hu -

(#432) OtheriS válasza PazsitZ (#431) üzenetére


OtheriS
csendes tag

Köszi szépen!!

(#433) rdi


rdi
veterán

Üdv,
valaki megnézné nekem ebben hol a hiba?
Mert én nem találom...

CREATE TABLE tDiak(
Azon smallint,
nev varchar( 30 ) NOT NULL ,
kor integer,
ofo varchar( 25 ) DEFAULT 'ofo1',
CONSTRAINT pr_key1 PRIMARY KEY ( Azon ) ,
CONSTRAINT uq_diak UNIQUE (nev),
CONSTRAINT pk_diak FOREIGN KEY ( ofo ) ,
CONSTRAINT ck_diak CHECK (kor <100)
) ;

köszönöm

Fej! Tor! Potroh!

(#434) PazsitZ válasza rdi (#433) üzenetére


PazsitZ
addikt

A foreign key-nél hiányzik, hogy mire hivatkozik.
CONSTRAINT pk_diak FOREIGN KEY ( ofo )
REFERENCES xDiak(ofo),

CREATE TABLE tDiak(
Azon smallint,
nev varchar( 30 ) NOT NULL ,
kor integer,
ofo varchar( 25 ) DEFAULT 'ofo1',
CONSTRAINT pr_key1 PRIMARY KEY ( Azon ) ,
CONSTRAINT uq_diak UNIQUE (nev),
CONSTRAINT pk_diak FOREIGN KEY ( ofo )
REFERENCES xDiak(ofo),
CONSTRAINT ck_diak CHECK (kor <100)
) ;

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#435) rdi válasza PazsitZ (#434) üzenetére


rdi
veterán

És tényleg. Köszönöm. Már golyózott a szemem :))

Fej! Tor! Potroh!

(#436) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

milyen jó adatbázis kezelő progi van ami ingyenes? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#437) ArchElf válasza cellpeti (#436) üzenetére


ArchElf
addikt

Mit értesz kezelő program alatt?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#438) tkazmer válasza cellpeti (#436) üzenetére


tkazmer
addikt

ha dbms-re gondolsz, akkor mysql, ha mysql-t kezelőre, akkor phpmyadmin vagy van valami mysql 5.0 toolkit vagy mi a fene, ami tartalmaz egy adminisztrátort, egy migrációs szoftvert, és egy kérés szerkesztőt.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#439) zhagyma válasza cellpeti (#436) üzenetére


zhagyma
őstag

A kereskedelmi "fizetős" adatbáziskezelőknek van "ingyenes" változata, ami a tanulásra kiváló (Microsoft MSSQL, IBM DB/2, Oracle, stb.). Ha "open source" megoldásra vágysz, akkor a MySQL-n kívűl érdemes megnézni az alábbiakat is:

[Firebird] Az oldalról letőlthető a "kezelő" program
[PostgreSQL] Az installban benne van a "kezelő" program.

A PostgreSQL-t az egyik legjobb SQL szabvány megvalósításnak tartják. A Firebird pedig nagyon kevés memóriával is beéri, így lokális fejlesztéseknél kiváló.

(#440) cellpeti válasza zhagyma (#439) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm mindenkinek! :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#441) hemu5018


hemu5018
csendes tag

Sziasztok!
Access SQL-jével nem jutok dűlőre!
Adott 3 tábla:
TEVEKENYSEG (ID,NEV)
USER (ID,NEV),
JELENLET (DATUM,USERID,TEVEKENYSEGID)

Ebből szeretnék olyat kinyerni, hogy az összes user dátum szerinti utolsó bejegyzése, ami mysql-ben így nézne ki:
SELECT * FROM JELENLET LEFT JOIN USER ON USER.ID = JELENLET.USER LEFT JOIN TEVEKENYSEG ON TEVEKENYSEG.ID = JELENLET.TEVEKENYSEGID GROUP BY USER.ID ORDER BY JELENLET.DATUM DESC

Egyszerűen nem értem ezeket a groupoláskor használt last, first stbstb függvényeket! :W

(#442) HolyDay válasza hemu5018 (#441) üzenetére


HolyDay
tag

azt nem tudom, hogy az acces féle sql-ben működik-e, de mysql-ben a következő képpen oldanám meg:
select * from user,tevekenyseg,jelenlet WHERE user.id=jelenlet.userid AND tevekenyseg.id=jelenlet.tevekenysegid GROUP BY user.id ORDER BY jelenlet.datum DESC

(#443) hemu5018 válasza HolyDay (#442) üzenetére


hemu5018
csendes tag

Helló!

MySQL-ben én is így tennék, de sajna az access nem így működik és nem jöttem rá a titkára! :o)

(#444) ArchElf válasza hemu5018 (#441) üzenetére


ArchElf
addikt

TEVEKENYSEG (ID,NEV)
USER (ID,NEV),
JELENLET (DATUM,USERID,TEVEKENYSEGID)

SELECT LAST(JELENLET.DATUM) AS UTOLSOBEJELENTKEZES, USER.NEV
FROM JELENLET LEFT JOIN USER ON USER.ID = JELENLET.USER
LEFT JOIN TEVEKENYSEG ON TEVEKENYSEG.ID = JELENLET.TEVEKENYSEGID
WHERE TEVEKENYSEG.NEV="BEJELENTKEZES"
GROUP BY USER.NEV

Csillaggal nem tudsz groupby-olni. Ja, amúgy csak kattintgatsd össze access-ben; nem értem, miért akarsz access-ben sql-t írni :)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#445) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy free sql query analyzert?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#446) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy gyors és nagy segítség SQL-lel kapcsolatban.

Adott egy tábla. Van benne vezetéknév, keresztnév, fizetés.

Amit meg kéne csinálnom, hogy accept-tel bekérem a vezeték- és keresztnevet, majd ezt a két paramétert átadom egy függvénynek (create or replace function) és a függvény visszatérési érték true, ha az adott emberke fizetése mondjuk nagyobb mint 200000, false ha kisebb.

A probléma igazából az, hogy hogyan tudom a függvény belsejében átnézni a táblát és megkeresni az adott nevű emberke fizetését?

Köszi szépen.

CsodaPOK.

(#447) Jester01 válasza CsodaPOK (#446) üzenetére


Jester01
veterán

select count(*) where vezeteknev=@vezeteknev and keresztnev=@keresztnev and fizetes > 200000;

Feltéve, hogy a kukacos változók azok a függvényed paraméterei.

Jester

(#448) CsodaPOK válasza Jester01 (#447) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi szépen a választ! Megpróbálkozom vele.

Közben felmerült még egy probléma: while ciklussal hogy lehet végigmenni egy táblán?
Tehát pl for-nál lehet olyat, hogy

for x in (select fizetés from alkalmazottak)
loop
if (x.fizetés>100000) then <kiír valamit>
else <kiír másvalamit>
end if;
end loop;

Ezt hogy lehetne megoldani while ciklussal?

CsodaPOK.

(#449) Yutani


Yutani
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: hogyan lehet megoldani azt, hogy a lekérdezés eredményeképpen egy adott mező értékeit felsorolva kapjam meg?

Példa: adott egy tétel, ami a raktárban több szektorban van elhelyezve. Normál esetben annyi rekordot kapok, amennyi helyen található a tétel. Én viszont azt szeretném, hogy a tétel csak egy rekordon szerepeljen, viszont a szektort tartalmazó mezőben felsorolva ott legyen minden szektor, ahol előfordul a tétel.

Remélem érthető vagyok, az SQL-t igen alacsony szinten művelem...
Köszi a segítséget előre is!

#tarcsad

(#450) Jester01 válasza Yutani (#449) üzenetére


Jester01
veterán

Hát, ezt natúr SQL-ben szerintem sehogy. A sok rekordból vagy kliens oldalon vagy szerver oldalon (stored procedure) neked kell egyet gyártani. De hátha valaki tud trükköt :F

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.