Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) shev7 válasza gyurman (#250) üzenetére


shev7
veterán

legy egy kicsit onallobb :)

11-el kezdodik a mezo:
mezo_nev like '11,%'

van benne 11-es:
mezo_nev like '%,11,%'

11-re vegzodik:
mezo_nev like ',11%'

es ezeket vagy kapcsolatba rakod. Nem mondom, hogy gyors lesz :) de lehet nem igy kene az adatokat tarolni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#252) Louloudaki válasza gyurman (#250) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

igen, a vesszőt kifelejtettem belőle. :U

(#253) tzs84 válasza gyurman (#250) üzenetére


tzs84
tag

nem tudom hogy nez ki pontosan az adatbazisod, de az biztos hogy a tulajdonsagokat kulon tablaba kellene rakni

valahogy ugy hogy termek(termek_id,adatok...)
tulajdonsagok(tul_id,tul_neve)
tulajdonsaggal_rendelkezik(termek_id,tul_id)

lekérdezésnél meg joinolod őket az id-k szerint

(#254) Louloudaki válasza tzs84 (#253) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

nem elegáns ugyan, de keresésnél ez a megoldás gyorsabb, mint több táblát összejoinolni.

(#255) shev7 válasza Louloudaki (#254) üzenetére


shev7
veterán

biztos vagy benne, hogy a stringek vegigkeresese gyorsabb mint a megfeleloen indexelt tablak joinolasa?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#256) gyurman válasza tzs84 (#253) üzenetére


gyurman
tag

Én is ezen gondolkodtam, de öteletem nincs, hogyan tegyem. Mert ha nem tévedek, akkor a te módszereddel csak 1 tulajdonság rendelhető a termék id mellé ugye?
Nálunk egy webhez értő fickó mondta, hogy vesszővel válasszam el a tulajdonságokat, és akkor végtelen számú tulajdonságot vehet fel egy termék.
Már adtam neki tudlajdonságokat. Csak lekérdezni kellene.
Köszi a like utasítást.
Vagy tudtok jobb megoldást, hogy több tulajdonság rendelhető legyen hozzá?
Még a form-on gondolkodom, azt milyen eszközzel lehetne?
Köszi!

(#257) Louloudaki válasza shev7 (#255) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

nálunk is azt mondja a guru, hogy így a gyorsabb, nem a táblák joinolása.

(#258) Jester01 válasza Louloudaki (#257) üzenetére


Jester01
veterán

Az adatmennyiségtől erősen függ. Sok rekord esetén a join gyorsabb lesz.

Jester

(#259) shev7 válasza gyurman (#256) üzenetére


shev7
veterán

''akkor a te módszereddel csak 1 tulajdonság rendelhető a termék id mellé ugye?''

Nem, pont az a lenyege a modszernek, annyi tulajdonsagot parositasz a termek melle amennyit akarsz...

Mas szempontbol sem jo ez a vesszos modszer, mert ha pl torolni szeretnel tulajdonsagot, az elegge maceras...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#260) tzs84


tzs84
tag

szerintem sem lesz gyorsabb
ha a sztring alapján akarsz tulajdonság szerint szűrni, akkor végig kell olvasnia az egész táblában az összes stringet, azokra illeszteni
ha indexeled a stringet, akkor ahhoz hosszú index kell (az egész hosszára!), ami sok helyet foglal, és lassítja a beszúrásokat, módosításokat
ha a külön táblát indexeled tulajdonságid szerint is, akkor csak azokat a sorokat kell olvasnia, amik megfelelnek, és eleve két int-et kell csak összehasonlítani, még joinnal együtt is gyorsabb lesz szerintem, és kevesebb helyet fog foglalni, gyorsabb lesz a beszúrás/módosítás is

és az hogy végig kell túrnia sztringeket pont akkor lesz rossz, amikor már nagy lesz a tábla, mert ahhoz hogy lekérdezz 50-et sokkal többet kell majd olvasnia, mert egyszerűen nem tudja majd merre keresse őket, míg az indexelt tulajdonságid-nél egyből tudni fogja, és 50et összejoinolni nem lesz nagyobb költség mint mondjuk 500 sztringet végigolvasni a lemezről mire megtalál annyit amennyi a limitben van

szerk:
ha ennyire aggódtok a join miatt akkor használjatok innodb táblákat, azoknál elvileg gyorsabb az elsődleges kulcs szerinti joinolás

[Szerkesztve]

(#261) gyurman válasza tzs84 (#260) üzenetére


gyurman
tag

Akkor a tulajdonsaggal_rendelkezik -be kell (termek_id,tul_id1,tul_id2,tul_id3,tul_id4,tul_id5)?
Így csak 5 tulajdonság kezelésére alkalmas a tábla? Mindegyikbe csak 1 számot lehet írni?
De ezzel a módszerrel hogyan keresek? 5 mezőben hogyan keresek?
Ezer köszi.

(#262) shev7 válasza gyurman (#261) üzenetére


shev7
veterán

honnan vetted azt, hogy 5 mezo van? minden termek-tulajdonsag par egy sor a tablaban

termek_id,tul_id1
termek_id,tul_id2
termek_id,tul_id3
termek_id,tul_id4
termek_id,tul_id5

ugyanigy egy masik termek_id-hoz is felvehetsz tulajdonsagokat...

Ha egy termek tulajdonsagait keresed leszursz termekid-ra. Ha egy tulajdonsagnak megfelelo termekeket keresel leszursz tulajdonsag_id-ra. Ha azt akarod tudni, hogy egy termek-re jellemzo-e egy tulajdonsag leszursz mindkettore... nem olyan bonyolult ez...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#263) tzs84 válasza gyurman (#261) üzenetére


tzs84
tag

ezeknek nézz utána és egyből érteni fogod miről beszélünk

-egyed-kapcsolat modell
-relációs adatbázisséma
-normálformák

(#264) gyurman válasza tzs84 (#263) üzenetére


gyurman
tag

Köszi a választ!
MYSQL-t szeretnék installálni, de az összes hivatalos oldalról töltött nem megy a gépemen.
Tipikus error 1335 product.cab bug-ot kapok.
Hol találhatok olyan verziót ami megy a sima xp home -on? A gépben Intel 64 bites proci van.

Ti mit használtok?
Tapasztaltatok ilyet?

[Szerkesztve]

(#265) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Helló

Visual Foxpro.ban szeretnék két adatbázis tábláis között adatot cserélni az insert into parancsal. Az Alis045.dbf különböző oszlopaiban lévő adatokat kéne a JT1.másnevű oszlopaiba rakni.

Próbáltam ezt:

INSERT INTO C:\temp\táblák\JT1.dbf (Tipus ).|. Ja_gtipus FROM C:\temp\MIKI2006\DBV\Alis045.dbf;

de syntax error....valaki tudna segíteni hogy mit írtam rosszul?

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#266) vakondka válasza gyurman (#264) üzenetére


vakondka
őstag

Próbáld meg a WAMP, vagy az Easyphp nevű ingyenes programok valamelyikét.
Ezek mindent egyben felraknak: apache, php, mysql, phpmyadmin.
Előtte távolítsd el a régi apache szervert, mysql-t és php-t.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#267) gyurman válasza vakondka (#266) üzenetére


gyurman
tag

Aha, ezer köszi!

Még egyet kérdeznék.
Hogyan lehet olyan like utasítást adni ami a másik oszlopban lévő értéket keresi magában?
Tehát a gond 1. oszlopban Erika van, a 2. ban csak Eri. És erihez meg kellene találni az Erikát. De hogy?
Vagy excelben tudtok ilyen képletet?

(#268) shev7 válasza gyurman (#267) üzenetére


shev7
veterán

az gaz, ha nem ertem pontosan mi a kerdes?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#269) gyurman válasza shev7 (#268) üzenetére


gyurman
tag

A lényeg, két táblát kell úgy összepárosítani, hogy az egyik mezőben a másik mezőnek csak a töredéke van meg. Eredeti mező: Erika adattal.
Töredékmező: Eri adattal
A két mezőt lekérdezéssel egymás mellé kellene tenni, de hogy?

(#270) Louloudaki válasza gyurman (#269) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

ha a töredék mező elején van, és fix hosszúságú amit keresel, illetve a másik mezőnek is az elején van a keresendő, akkor left outer join

select hosszú.mező, rövid.mező
from hosszú
left outer join rövid
on (substring(hosszú.mező,1,3)=substring(rövid.mező,1,3))



[Szerkesztve]

(#271) gyurman válasza Louloudaki (#270) üzenetére


gyurman
tag

MAjdnem jó, csak nem fix hosszúságú. Köszi

(#272) Louloudaki válasza gyurman (#271) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

akkor nehéz dolgod lesz. nem lehet megoldani fix hosszal?

(#273) gyurman válasza Louloudaki (#272) üzenetére


gyurman
tag

Megoldottam OO calc-cal, VLOOKUP és =SEARCH(C2;B2;1) paranccsal.

Már csak annyi a kérdésem:
1. mező egyedi értékekkel
2. dulpázott értékekkel rendelkezik.
Ebből szeretnék olyan táblát csinálni, hogy a duplázott értékek egyediek legyenek és az egyedi meg hiányosan jelenne meg.
Ezt hogyan tehetem?

(#274) Fehér Mancs válasza gyurman (#271) üzenetére


Fehér Mancs
tag

A kapcsolatnál like-ot is meg lehet adni, szerintem ez működik:

select hosszú.mező, rövid.mező
from hosszú
inner join rövid
on hosszú.mező like (rövid.mező || '%')

(#275) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !


Van 1 adatbázis kezelőm ami .tab kiterjesztést használ, amibe menti az adatokat


Ez régebbi sqlce adatbázis progival készült amit láttam
de a tartalma az ilyen:

1644,390,44101744,'2007/7/23',3,121,NULL,NULL,NULL

valahogy igy néz ki texteditorral :
ez is ugyan ez csak más számok, vagy más a sorrend:

...¶ŢË ŕ E ‡¶ŢË ŕ E †¶ŢË ŕ E
†¶ŢË Ŕ˜D

valami ilyen tartalom van benne, mivel láthatnám az adatokat vagy szerkeszthetném ?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#276) lapa


lapa
veterán

üdv. van egy oracle selectem:

select bla, bla2, bla3, bla4 from tabla where ...

egy olyan oszloppal kéne kiegészítenem, amely megszámolja, hogy hány ugyanolyan fajta sor van az adott soron kívül (tehát pl bla azonos az adott sorral).

a problémám annyi, hogy nem tudok aliast adni, mert az adott programkörnyezet nem teszi ezt lehetővé. ennek oka, hogy mindenképp kiegészíti az én jó kis aliasos selectemet egy alias nélküli where-rel...

megpróbáltam beágyazni egy másik select-et (ez tűnne a szimpatikusnak):

select bla, bla2, bla3, bla4,
(select count(*) from tabla ujra where ujra.bla = bla) from tabla where ...

ez kihoz egy eredményt, de úgy tűnik ez valami rettentő nagy eredményt ad. úgy sejtem, hogy nem tudtam neki megmondani, hogy csak az adott sor bla értékéhez egyezőket keressen.

remélem érthető a probléma. elég láma vagyok sql-ben de minden tippet szívesen fogadok. próbáltam rákeresni a neten, de nem jutottam előbbre.

(#277) Jester01 válasza lapa (#276) üzenetére


Jester01
veterán

1. Az alias nem befolyásolja a where-t, ott attól még nyugodtan lehet használni az eredeti nevet is.
2. ez valami rettentő nagy eredményt ad: Ugyanis az al-selectben ha nem írod ki explicit a táblanevet/aliast akkor az a belső táblá(k)ra vonatkozik. Tehát tulajdonképpen azonosságot írtál (eltekintve attól, hogy NULL != NULL). Helyesen a külső selectben kell megadni tábla aliast és arra hivatkozni. Így ni:

select bla, bla2, bla3, bla4,
(select count(*) from tabla where bla = kulso.bla) from tabla kulso where ...

Jester

(#278) lapa válasza Jester01 (#277) üzenetére


lapa
veterán

értem. a baj így csak annyi, hogy én pont a külső táblának nem adhatok aliast. a program, ahol ez a select lefut automatikusan kiegészíti az általam megadott where részt további változókkal (végülis egy formban megadott adatokkal), viszont nem ír eléjük aliast (

kulso.blan

). ilyenkor ugyebár a program által megadott változókra 00918 ambiguously defined hibát kapok.

de mondok jobbat: ne küzdj vele, megcsináltam excel & ms query-ben, végülis az eredmény volt a lényeg.

(#279) lapa


lapa
veterán

üdv. lenne egy következő kérdésem, szintén oracle sql alá:

vagy egy randa oszlopom a select részben, amit viszont szeretnék több más oszlopban is használni. hogy érthető legyen az első oszlop két időpont különbsége másodpercben. ezt a másodpercet szeretném más oszlopokhoz is használni (pl. ha van még egy méter oszlop, akkor méter / másodperc értékhez).

megoldható valahogy, hogy a ronda másodperc-kivonós oszlopnak valami kvázi nevet adjak és utána csak ezt a változót használjam a többi oszlopnál? köszönöm.

(#280) #65304576 válasza lapa (#279) üzenetére


#65304576
törölt tag

Eltartott egy ideig, mire értelmeztem, de azt hiszem, értem. :) Tehát van egy többé-kevésbé bonyolult képleted (kivonás), amit egy csomó más helyen is használni szeretnél ugyanazon select-en belül, és ezért szeretnéd először kiszámolni, majd a többi oszlopnál is valamiféle változót használni.

A probléma csak kényelmi és vizuális ("csúnyán néz ki"), performanciára nincs hatása, mert az első kivonás eredménye kvázi konstansként behelyettesítődik majd a többi képletbe is (a parser felismeri az azonos kifejezést).
Az Oracle-nek egyébként nincs inline változója, bár al-select-ekkel (inline view, vagy with ... as) megoldható a dolog, azzal igen valószínű, hogy csak rosszabbul jársz. :)
Szóval marad a ctrl+c / ctrl + v. :) (Vagy a pl/sql, de az is lassabb lesz.)

Ha a kifejezést máshol is használni kellene (pl. where-ben), akkor már esetleg lehet gondolkozni azon, hogy előre kiszámolni és primary key alapján visszakötni a főtáblához, immár egyszerű oszlopként. Pl.:

with sub_diff as ( select id, end_time - start_time mp_diff
from table1 where (end_time - start_time) < 5 )
select d.data1 / t.mp_diff, d.data2 / t.mp_diff, d.data3 / t.mp_diff
from sub_diff t, table1 d
where d.id = t.id

[ Szerkesztve ]

(#281) _Lord_B_


_Lord_B_
tag

SziaSztok,
mi lehet akkor ha a táblákat amikor lekérdezem az ékezet helyén csak ??? jelenik meg FF és IE alatt is, de csak ha a En irom a PHP kodot, ha PHP adminnal kérdezem le miden ok... PLS help!

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#282) #65304576 válasza _Lord_B_ (#281) üzenetére


#65304576
törölt tag

Más karakterkészlettel megy ki a weblap. Nézd meg, hogy a PHP Admin hogyan küldi (jobbklikk a lapon - properties) és ugyanolyan kódkészlettel generáld te is a header-t.

(#283) Biaggio


Biaggio
őstag

Adott egy parancs, ami kilistázza azokat a felhasználókat, akik szerepelnek mindkét adatbázisban, azonosítószám alapján összevetve:

SELECT e107_user_extended.* FROM e107_user, e107_user_extended
WHERE e107_user_extended.user_extended_id = e107_user.user_id

A kérdés egyszerű: hogyan lehet ezt úgy átírni, hogy azokat listázza ki, akik ezen felül szerepelnek az e107_user_extended táblában (de nem szerepelnek az e107_user-ben) ? :)

(#284) Lortech válasza Biaggio (#283) üzenetére


Lortech
addikt

Ja jól értelmezlek, akkor right joinnal kéne összekapcsolnöd a két táblát.

Thank you to god for making me an atheist

(#285) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

valaki meg tudná mondani, hogy listázhatom ki, egy tábla által tartalmazott oszlopok neveit?

köszi

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#286) Lortech válasza EEdem_Dtx (#285) üzenetére


Lortech
addikt

show columns from táblanév vagy desc táblanév ?

szerk: ez mysql.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#287) EEdem_Dtx válasza Lortech (#286) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

THX
Oracle-ben kellene :-)

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#288) Lortech válasza EEdem_Dtx (#287) üzenetére


Lortech
addikt

select column_name from dba_tab_columns where table_name = 'táblanév';

Thank you to god for making me an atheist

(#289) EEdem_Dtx válasza Lortech (#288) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

ez már sokkal jobban tetszik neki :)
THX

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#290) Biaggio válasza Lortech (#284) üzenetére


Biaggio
őstag

Úgy nézem, valami ilyesmi lesz jó :)

SELECT e107_user_extended. *
FROM e107_user_extended
LEFT JOIN e107_user ON e107_user_extended.user_extended_id = e107_user.user_id
WHERE e107_user.user_id IS NULL
ORDER BY `e107_user_extended`.`user_extended_id` ASC

(#291) Lortech válasza Biaggio (#290) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nem írtad volna félreérthetően.. : azokat listázza ki, akik ezen felül szerepelnek
Pici tipp: a hosszú táblaneveket én el szoktam eljelölni, pl.
SELECT ux.* FROM e107_user_extended ux
LEFT JOIN e107_user u ON ux.user_extended_id = u.user_id és így tovább.

Thank you to god for making me an atheist

(#292) Biaggio válasza Lortech (#291) üzenetére


Biaggio
őstag

Köszi :)) A te javaslatodra kezdtem megnézni a JOIN témakört, mert korábban nem ismertem, és elnézést, ha félreérthető volt :B

(#293) EEdem_Dtx válasza Lortech (#288) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

...szépen működik is, a gond most az, hogy én nagylelkűen felruháztam scott/tiger felhasználómat, minden joggal, így látja is a 'dba_tab_columns' táblát/nézetet, de más rendszeren, egy mezei scott-nak, nincs joga hozzáférni :S. Létezik másik tábla is, amiből le lehet kérdezni az oszlopokat?
vagy ha nem, hát azzal fog kezdődni a kód, hogy beállítom a jogosultságot... csak nem igazán elegáns.

köszönöm, ha valaki tudna segíteni :)

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#294) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok !!
Nagy kaksiban vagyok, kaptam egy feladatot az új számtek tanáromtól, hogy majd erre adja meg a félévi jegyemet (MySQL), de mi még nem is tanultunk ilyet, de hiába mondjuk neki, azt állítja, hogy a régi tanárunk azt mindta neki, hogy igen tanultunk SQL-t... :(( :((

Na az a feladatom, hogy csináljak egy könyves táblázatot, de úgy hogy ne legyen benne felesleges redundancia (több táblában legyenek az adatok, /könyv címe, kiadás éve/ /író/ /műfaj/, és ha jól értem valahogy úgy akarja mint accesben, hogy az adatok ezekből a táblákból legyenek áthozva egy közös táblába :F , hogy ne legyen például a "dráma" vagy a "szerző" 200-szor letárolva, hanem csak egyszer (vagy valami ilyesmi)

Ha tudtok segíteni ....

(#295) Lortech válasza EEdem_Dtx (#293) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tudok más megoldást sajna.

imibogyo:
Leegyszerűsített séma az alapkoncepció megértéséhez:
konyv (id, cim, szerzo_id, mufaj_id)
szerzo(id, nev)
mufaj(id, nev)

konyv tábla egy sora:
1,Közöny,1,1
2,Bukás,1,1

szerzo tábla egy sora:
1,Albert Camus

mufaj tábla egy sora:
1, regeny

Ha a lekérdezésben összekapcsolod a táblákat úgy, hogy:
select k.cim, sz.nev, m.nev from konyv k
join szerzo sz on k.szerzo_id = sz.id
join mufaj m on k.mufaj_id = m.id
- akkor megkapod eredménynek, hogy:
Közöny, Albert Camus, regény
Bukás, Albert Camus, regény

A címet és nevet nem érdemes szétbontani értelemszerűen, mivel ez egyedi. Kiadás évét sincs sok értelme külön kategóriára bontani szvsz.
De pl. a kiadót érdemes.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#296) imibogyo


imibogyo
veterán

Köszi.. :R :R
Pont így csináltam meg, azóta ugyanis egy pár órát rádobtam a cuccra. A táblák kész vannak, csak azt a JOIN-os lekérdezést nem értem, amit írtál, ha le tudnád írni részletesen azt megköszönném.
Tábláim:

i__ro (iro_id, iro)
k__onyv (cim_id, cim, iro_id, mufaj_id)
m__faj (mufaj_id, mufaj)

Előre is köszi. :R

Ja még egy kérdés, ezt a JOIN dolgot csak lekérdezésnél lehet megcsinálni ?? nem tudom összekapcsolni őket alapból, mint pl. Accesben ???

Vedd semmisnek, most látom, hogy elég részletesen írtad le, csak azt nem értem, hogy mi az a "k" "sz" "m" (az lesz a rövidítése, vagy mi :F )

[ Szerkesztve ]

(#297) imibogyo


imibogyo
veterán

Na úgy írtam be, hogy

SELECT k__onyv.cim, i__ro.iro, m__ufaj.mufaj FROM k__onyv k JOIN i__ro i ON k__onyv.iro_id=iro_id JOIN m__ufaj m ON k__onyv.mufaj_id=mufaj_id;

És így nem jó azt mondja

Syntax error near: 'ON k__onyv.iro_id=iro_id JOIN m__ufaj m ON k__onyv.mufaj_id=mufaj_id' at line 1

:O

(#298) Lortech válasza imibogyo (#296) üzenetére


Lortech
addikt

Ja még egy kérdés, ezt a JOIN dolgot csak lekérdezésnél lehet megcsinálni ?? nem tudom összekapcsolni őket alapból, mint pl. Accesben ???
Mi másnál akarod megcsinálni? Az sql és az access két külön fogalom. :)

A k, sz, m a könyv, szerző és műfaj rövidítése. Amint látod, ott van, hogy konyv k, így k-val tudsz hivatkozni a könyvre, nem csak ezután, hanem előtte is, pl a select k.cim.

SELECT k__onyv.cim, i__ro.iro, m__ufaj.mufaj FROM k__onyv k JOIN i__ro i ON k__onyv.iro_id=iro_id JOIN m__ufaj m ON k__onyv.mufaj_id=mufaj_id;
Persze, hogy nem jó, mivel a "k__onyv.iro_id=iro_id" résznél nem adod meg, hogy az iro_id melyik táblához tartozik. Tehát k__onyv.iro_id=i__ro.iro_id, és a műfajnál is ez.

Thank you to god for making me an atheist

(#299) imibogyo válasza Lortech (#298) üzenetére


imibogyo
veterán

Na megint én.......
Nézdd meg légyszíves, mit csinálok rosszul, a hiba biztos az én készülékemben van.....
Kép

Én arra gondoltam, hogy ha megnézed a képen a mufaj_id és az iro_id a k__onyv táblában 0 defaultosak, a saját táblájukban meg nincs ott semmi ez nem lehet gond ????

vagy valami más eltérés ??? másra már nem tok gondolni amennyire én értek ehhez...

Ja és holnap 12-ig kell leadnom asszem......... :F

Azért addig is köszi.... :R

(#300) Lortech válasza imibogyo (#299) üzenetére


Lortech
addikt

Begépeltem és nekem működik amit bescreenshotoltál. (az adatbázissémát is alátettem)

Thank you to god for making me an atheist

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.