Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) mephi666 válasza csyo (#850) üzenetére


mephi666
nagyúr

1.-t néztük régen szüleimmel... egy dokiról szól, aki nem tudom már miért alaszkába költözik és ott lesz valami kisváros orvosa... van egy jó fej asszisztensnője meg asszem egy idősebb fickó, akivel gyakran összejár beszélgetni... a helyi rádiós is elég nagy szerepet kap a sorozatban... érdemes szerintem megnézned, mert kellemesen szórakoztató... a színészek is elég hitelesen játsszák a szerepüket... engem kicsit a "szívek szállodájá"-ra emlékeztet a stílusa...

most a bostoni halottkémek-et (crossing jordan) nézem... 1évadot lenyomtam 1hét alatt... most a 2. évad elején járok... jó kis sorozat ez is :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#852) Jadro válasza mephi666 (#851) üzenetére


Jadro
veterán

Valami bünti neki ez a meló. Jó régi sorozat még nem is voltam sorozatrajongó maikor ez ment. Nem túl izgalmas, mégis elég érdekes. Vannak benne blődségek. Pl a műhold ami egy faszira esik. :) Néha nosztalgiából belenézekamikor éppen elkapom az ismétlést.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#853) mephi666 válasza Jadro (#852) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg... valami rémlik... oda kell mennie valami büntetésből... :) mintha lett volna olyan rész, hogy visszamehetett volna valamelyik amcsi nagyvárosba, de inkább maradt, mert megszokta/megszerette a helyet :) mintha valami fiatal indián srác is szerepelne még a sorozatban... ed talán? (vagy mással keverem?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#854) doc


doc
nagyúr

igenigen, az jo kis sorozat
meg mikor az oreg csapos fiatal felesege kiborul hogy o nem jo tarsalkodopartner a faszinak, mert nincs kozos temajuk, az oreg meg azzal vigasztalja hogy "ugyanmar, nem az eszedert szeretlek hanem a testedert" es a csajszi tokre megnyugszik es boldog :D

(#855) mephi666 válasza doc (#854) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg, valami "kivénhedt" űrhajós volt az öreg :)) jönnek az emlékek... mindig nasa-s cuccban nyomult... jó kis sorozat volt... lehet h be kell szereznem :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#856) csyo válasza mephi666 (#855) üzenetére


csyo
senior tag

ok, akkor sztem megnézem ezt az alaszkás sorozatot..

Ha a szinészek jók, és érdekes a sztori, jöhet:-D

--

Legyen szép a napod!

(#857) Borify Péter válasza csyo (#856) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

jajj..télleg..ezt én is néztem..nagyvonalakban rémlik csak..még elég kics voltam..:)
asszem a dokiba szerelmes is voltam
meg valami indián is volt benne:)
a csajt akinek mindig meghaltak a pasijai nem Maggienek hívták..assze ő játszott a Cliffhangerben is

(#858) Wolverine válasza csyo (#850) üzenetére


Wolverine
félisten

A Miért éppen Alaszka? egy zseniális sorozat, igazi feelgood sztori, néha abszurdba hajló humor :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#859) csyo válasza Wolverine (#858) üzenetére


csyo
senior tag

nah, akkor tleg nekem való falat!

Legyen szép a napod!

(#860) Integra


Integra
titán

kettesen megy a monk új részekkel!!
a mai rettenet jópofa rész volt:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#861) csyo válasza Integra (#860) üzenetére


csyo
senior tag

mni az a "MONK"?

Legyen szép a napod!

(#862) Wolverine válasza csyo (#861) üzenetére


Wolverine
félisten

Mr. Monk egy magánnyomozó. Igaz, kicsit dilisebb, mint a sokévi átlag :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#863) brownus válasza Integra (#860) üzenetére


brownus
veterán

nekem nagyon nem jön be... fárasztó mint anno a kálámbó volt.

(#864) Borify Péter válasza brownus (#863) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nekem már a pasi eleve unszimpi

(#865) Nunder


Nunder
őstag

Szinte semmit nem tudok nézni :W

How I Met Your Mother: 4. évad vége
The Big Bang Theory: 2. évad vége
Supernatural: 4. évad vége
Kyle XY: 2 évad felénél cancel :O
Heroes: 3-4. évad (ezen nem megyek el) vége
Fringe, Dollhouse: nagy elmaradás, lusta vagyok bepótolni
Ami maradt: Harper's Island ;)

Most egy új jelentkező tűnt fel: Gary Unmarried :C

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#866) Integra válasza brownus (#863) üzenetére


Integra
titán

ég és föld a kettő.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#867) csyo válasza Wolverine (#862) üzenetére


csyo
senior tag

mint Colombo?

vagy a Simlis és a Szende? milyen stílus?

Legyen szép a napod!

(#868) Integra válasza csyo (#867) üzenetére


Integra
titán

nem. teljesen más.
nézz meg pár részt, este 7kor van hétköznapokon:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#869) csyo válasza Integra (#868) üzenetére


csyo
senior tag

nincs tévém, csak neten nézek ilyeneket

Legyen szép a napod!

(#870) Wolverine válasza Nunder (#865) üzenetére


Wolverine
félisten

Better Off Ted, Parks And Recreation, The Office? :)

csyo: :DDD Monk beteg, annyira kényszeresen pedáns és tisztaságmániás, hogy alig mer kilépni az otthonából (legalábbis a sorozat elején). Viszont nyomozónak iszonyúan zseniális. Igazából kb. egy, max. két rész után érezni fogod, hogy bejön-e vagy sem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#871) csyo válasza Wolverine (#870) üzenetére


csyo
senior tag

oksa. :R

---

Lars Von Trier kórházas sorozatát ismeritek?

nem jut ezsembe a cime... De amcsi remake-t is csináltak belőle (béna lett)
az eredeti sorozat sokkal abszurdabb, és morbidabb

Legyen szép a napod!

(#872) Nunder válasza Wolverine (#870) üzenetére


Nunder
őstag

Office-on ki vagyok akadva. Akárhányszor csak egy kis részletet is elcsíptem Viasaton, bűn rossznak tűnt. Ennek ellenére 9.3-on áll IMDB-n :Y Ha tényleg ilyen jó lehet hogy időben kellett volna elkezdeni. A másik kettőről viszont még nem hallottam, lehet hogy utánuk járok :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#873) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

keresek egy gyilkos elmek reszt, vmi ismetlo gyilkos egeytemen sok ev a gyolkossagok koztt eldugott hid, frissen festett paddal/korlattal?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#874) puttputt


puttputt
őstag

Ma láttam, ill. jobbára inkább "hallgattam" a "reggeli Simpson családot" a Comedyn. Az észrevételem nem tipikusan ide illik (felesleges ehhez topikot nyitni), de érdekes, mindenesetre... Örülök, hogy vannak végre új részek, meg nagyon szeretem, de ez akkor is feltűnt (s ez nem a sorozat hibája :N ). Kiírták, hogy: "Personal Licence Plates" - azaz "Személyre szabott (névre szóló) rendszámtáblák". Erre a szinkron: "Személyre szabható Tálak". Hmm... érdekes...
Amúgy, nagyon ajánlom a sorozatot, remélem, sokáig folytatódik még - ez már inkább az ON része lenne a hsz.-nek...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#875) Jadro


Jadro
veterán

Kivégeztem a Two and a half men 6 szezonját. Barmi jó, konstans színvonal végig. Várom a folytatását. Közben belekezdtem a House darába is, lassan végzek az első szezonnal. Ez is szuper, de ezt tudtam is. Csak valahogy mindig elodázódott a nézése.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#876) ladybug válasza Nunder (#872) üzenetére


ladybug
őstag

Lehet eredeti hanggal és feliratosan kellene megpróbálnod nézni. A magyar szinkron sokszor kiábrándító.

A Gary unmarried-et kezdtem el nézni. Vannak benne aranyos poénok, jópofa beszólások.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#877) Fortissimus válasza ladybug (#876) üzenetére


Fortissimus
őstag

jo a gary, nalam az egyik kedvenc ujonc, en most Rules of engagement-et daralok, ha szereted a HIMYM-et ez is tetszene, eleg hasonlo leosztas

mas: spoiler alert

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#878) ladybug válasza Fortissimus (#877) üzenetére


ladybug
őstag

A Rules of Engagement nagyon jó. Végignáztük a teljes évadot. Az idősebb pár a legjobb a sorozatban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#879) Fortissimus válasza ladybug (#878) üzenetére


Fortissimus
őstag

harom evad van belole

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#880) ladybug válasza Fortissimus (#879) üzenetére


ladybug
őstag

Az évadokkal nagyon nem vagyok képben, mert mindent egybe nézek/nézünk. Úgyhogy én sosem tudom, hogy melyik sorozatból hány évad készült. :B
Viszont nem ez számít... Jó kis sorozat, és ez a fontos.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#881) Fortissimus válasza ladybug (#880) üzenetére


Fortissimus
őstag

:K

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#882) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Az Afterworld-ot szokta nézni valaki? Ha igen, milyen véleménnyel van róla?

Vig

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#883) Borify Péter válasza Jadro (#875) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

a doktor House valóban Birilliáns..én is imádom

(#884) Troy.


Troy.
addikt

Two and a half men
Ki az idősebb? Charlie vagy Alan?
Több részben is hallottam ellentmondást.

Tavaly már kérdeztem, de nem kaptam választ rá. :D

[ Szerkesztve ]

.

(#885) ladybug


ladybug
őstag

Az Eight simple rules for dating my teenage daughter sorozathoz valaki tudja hol lehet magyar feliratot találni?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#886) Troy. válasza ladybug (#885) üzenetére


Troy.
addikt

Szia!
Nem mondtad melyik évad melyik részhez. [link]

.

(#887) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

a dadus sorozat nioncs meg valakinek?

(#888) ladybug válasza Troy. (#886) üzenetére


ladybug
őstag

Köszi.
Egyébként sosem tudom melyik évadot nézem, ezt már korábban leírtam. :B Igyekszem odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#889) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

vagy esetleg a kés alatt,vagy a charmed évadjai valakinek?

(#890) Gyusz válasza ladybug (#885) üzenetére


Gyusz
őstag

Második, harmadik évadhoz viszont még angol felirat sincs. Mondjuk csak a második évad első pár részéig igazán jó a sorozat (úgy az első 31 epizód), utána már nem az igazi.

Egyébként megy szinkronnal is itthon, bár eredeti hanggal szerintem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#891) Fortissimus válasza Gyusz (#890) üzenetére


Fortissimus
őstag

erdetiben minden jobb, nagyon keves sorozat van ami jo magyarul is (pl. south park)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#892) Troy.


Troy.
addikt

Hol tudnék tájékozódni a sorozatok esetleges folytatásáról?

.

(#893) RexpecT válasza Troy. (#892) üzenetére


RexpecT
addikt

Végülis nem teljesen arra való,de mutatja azt is hogy lesz-e újabb évad vagy nem.
[link]

(#894) Wolverine válasza Troy. (#892) üzenetére


Wolverine
félisten

A sorozatjunkie és a comment.com az utóbbi héten közölt egy listát arról, mi mikor folytatódik - ami nincs a listán, annak vége.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#895) ladybug


ladybug
őstag

Megnéztem a Lost room 6 részes szösszenetet. Egyszer megnézős sorozat. Kicsit többet vártam, szerintem ki lehetett volna még izgalmasabb történetet hozni belőle.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#896) Armahun


Armahun
addikt

Nekem nagyon tetszett, csak nem volt értelme.
Legalábbis nekem az jött le, hogy attól keletkezett a szoba a tárgyakkal, hogy használták azokat a kísérletben.
De akkor még nem volt hatalmuk a tárgyaknak mert a kísérlettől lett, vagy nem?
Elég paradox helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#897) Troy. válasza Wolverine (#894) üzenetére


Troy.
addikt

Köszönöm a tippeket, előbbit ismerem, utóbbinál tőlem felhasználónevet és egy jelszót kért be..
Two and a half men
terminator
lie to me
family guy
californication
jelenleg ezek érdekelnek, hogy van-e folytatás belőle. :)

.

(#898) RexpecT válasza Troy. (#897) üzenetére


RexpecT
addikt

Jah mert regelni kell.
Amit tudok hogy Californicationból lesz új évad, a Terminator viszont kaszát kapott.

(#899) Wolverine válasza Troy. (#897) üzenetére


Wolverine
félisten

A Terminátornak vége, a Californication 12 részes évaddal jön, a Family Guy és a TAAHM siker, a Lie To Me meg nem meggyőző első évados nézettség után kapott még egy esélyt.

szerk: a comment.com hivatalos neve comment.blog.hu egyébként :B

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#900) Troy. válasza Wolverine (#899) üzenetére


Troy.
addikt

Köszönöm!
Ezzel meg is válaszoltál mindent! :)

szerk: részemről megy a sorozat "dara".. :) Ti mit néztek? Esetleg tudtok ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.