Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) lajo


lajo
senior tag

Van egy új sorozat a címe Vanished. Egész jó. Nézzetek rá.(google-t mindenki ismeri) Amúgy a foxon megy.

(#302) amargo


amargo
addikt

Halee

Esetleg tud valaki valami infót a Jack & Jill sorozatról?
[link]

Sehol nem találom a neten.. igaz régi sorozat.. de akkor is.
Még a Két srác, egy csaj meg egy pizzéria is érdekelne.

Köszönöm
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#303) brownus


brownus
veterán

a Jericho-t látta már vki? ha igen milyen? [link]

corlagon, kár! gondoltam egy nukleáris robbanás kiverte belőlük :D a sztoriból kiindulva azt hittem tökös film lesz... mindegy azért a pilotot megnézem

[Szerkesztve]

(#304) corlagon válasza brownus (#303) üzenetére


corlagon
senior tag

Én a pilotot megnéztem, kb. lájtos posztapokaliptikus hepiendes lelkizős Barátok Közt-nek jött át, nem erőltetem a továbbiakban.

Nem annyira rossz, csak nekem a poszt-nukleáris dolgokban a Másnap meg a Mad Max feeling kellene, ez meg messze van attól, olyan daytime családi sorozat.


[Szerkesztve]

(#305) QuarK válasza brownus (#303) üzenetére


QuarK
senior tag

katartikus elmenyt ugyan nem nyujt; valoszinuleg az alladat se kell majd percenkent keresgelned; amde nekem nagyon erdekesnek bizonyult. a tema maga izgalmas, mi lenne ha... es vannak benn erdekes megoldasok. volt, hogy mar vartam a tipikus kamerabeallitast; de sikerult meglepniuk.

a house szunetelese kozben gondoltam, hogy keresek valamit, hogy kitoltse az urt; ez az egy jott be, es annyira, hogy most mar ezt is figyelemmel kiserem, elso 2-3 resz megnezese utan szerintem tudni fogod, kell-e.

osszessegeben csak ajanlani tudom; de ha lost/prison break szeru ''jack elcsuszott egy bananon amit scofield ejtett el nemreg, amit annal a nenikenel vett, aki idonkent megjelent katie almaiban, es aki voltakepp katie es sayid kozos ver szerinti anyja, akinek a ferje nem mas, mint mahone ikertestvere'' csavarokat szereted, akkor lehet, megse teszem :)

szerk.: corlagon: masodik resztol indul be picit jobban... ha teheted, nezd meg azt is, a pilot onmagaban hamu. amugy ahogy irtam, nem az a hihetetlenul porgos sorozat; nekem speciel nem jon be, ha minden resz ugy fejezodik be, hogy mar a plafonon vannak az idegeim :| meg hat, sok benne a potencial, meg barmit kihozhatnak belole.

[Szerkesztve]

(#306) brownus válasza QuarK (#305) üzenetére


brownus
veterán

___________________________SPOILER_____________________________________







megnéztem az első két részt, és tetszett mindkettő. az első picit érzelgősebb de ez érthető, sok családtag meghal, megsérül + az atomtámadás (hátha alienek voltak, és akkor lesz mit kavarni a 2. 3... évadban :) ). ha lesz belőle pár évad akkor mondhatni a tökéletes első rész
a 2. már komolyabb, meg is lepődtem amikor csak úgy lelőtték a két rossz fiút, gondoltam egyet magukkal visznek megmenteni... de nem, remélem a többi részben sem fognak szarakodni ha cselekedni kell, szóval jó lesz ez a sorozat is és ebben is csinos nők vannak ofkóz:)

szerk:ja, kell :D igaz két rész után mondom de bízom a készítőkben, az alapsztori megvan

[Szerkesztve]

(#307) brownus válasza brownus (#306) üzenetére


brownus
veterán

jól van:) jericho: [link]

még 5 perc :)

firefly: ebből miért nem készült még 1-2 évad? imdb-én és a tv.com-on is jóval 9 felett kapott


[Szerkesztve]

(#308) brownus válasza Manitou (#249) üzenetére


brownus
veterán

ez se rossz: [link]

(#309) brownus válasza QuarK (#305) üzenetére


brownus
veterán

__________________________JERICHO - SPOILER____________________________




na, megnéztem a 3. és 4. részt is. volna pár kérdésem.... az oké, hogy a rádióaktív szennyeződést el/be mosta az eső a földbe, de a fáknak, a környezetnek nem kellett volna már elrohadnia? meg ki a tököm az a néger?? kezdi felbaszni az agyam!
eddig arra lehet következtetni, hogy az usa-t megtámadták és lesöpörték a színről vkik, amiről vmi infója lehet a néger gyereknek, de honnan?? mert még a 3. részben elpakolt pár fegyvert meg skulót a sarokba, még be is falazta. bár ha visszagondolok az vmi henger szerű tartály volt?!

meg vmi igazán félelmetes azért történhetne már... :D

[Szerkesztve]

de jól elbeszélgetek magammal :DDD

[Szerkesztve]

(#310) QuarK


QuarK
senior tag

szerk: jaize, spoiler vagymi

johat, ne zavartasd magad. a neger foszer nem tudom mit kavar, de majd erre is rajovunk, egyelore nem erzem tul terhesnek a vele kapcsolatos cernahuzogatast. a radioaktiv esorol meg nem tudjuk, mennyire lehetett az, ugye a nema lanynak a testvere se fest ugy (eddig), mint akit betettek a mikroba foni.

abban egyetertunk, hogy ideje lenne kicsit megloditani az esemenyeket, ezt a elso 4 reszt betudom ilyen ''ismerjuk-meg-a-szereploket-jool'' kategorianak; de ha sokaig huzzak igy, feladom.

tovabba, a negyedik resz vegen is majdnem elcsoppent a ''vaszon'' attol a dumatol a kapolnaban... de a potencial megvan. :)

[Szerkesztve]

(#311) brownus


brownus
veterán

lehet nyitni kellene egy jericho-s topikot?

_______JERICHO - SPOILER___


és a néger az most kinek az oldalán áll? talán eric-ék oldalán és ide jött ''elbújni'' vagy megmenekülni...

#310-re: a végét tekertem :D nem bírtam már ideggel. tényleg nem tudjuk mennyire volt az ha rádiós volt-e egyáltalán az eső.

de a mama keményen lesmárolta victort! nem sokat vacakolt:)
hát igen, a köv. részekben már kell egy kis pörgés!


[Szerkesztve]

(#312) corlagon válasza brownus (#307) üzenetére


corlagon
senior tag

firefly: ebből miért nem készült még 1-2 évad? imdb-én és a tv.com-on is jóval 9 felett kapott

Mert a k*cs*g Fox levette valami nepbutito valosagso kedveert, ami elt aztan vagy fel evet, az alkotogarda meg szetszeledt kozben. Az Amazonon sokaig a top25 dvd-ben volt a Season 1

(#313) brownus


brownus
veterán

_________JERICHO - SPOILER__________________





megnéztem az 5. részt, végre visszalőttek az amcsik:) az jópofa volt amikor mondták egymásnak; i was a pool guy ...... me too :D a két ex-super katona

de tényleg lassan adagolják az infókat a szegény nézőnek, franc beléjük!

(#314) QuarK válasza brownus (#313) üzenetére


QuarK
senior tag

engem majdnem a hideg razott, belekepzeltem magam. jo lesz ez.

(#315) brownus válasza QuarK (#314) üzenetére


brownus
veterán

hát igen, félelmetes volt!

megnéztem a Heroes 1. részét, nagyon jó! eleve imádom az ilyen filmeket, ebben meg van a természetfelettiből bőven:) ha tetszenek az ilyen típusú filmek ezt imádni fogod, sokszor arra figyeltem fel, hogy feláll a szőr a kezemen mint egy gyereknek:) váááá, kurva jó film
a zene is összhangban van a jelenetekkel, minden passzol!


(#316) brownus válasza corlagon (#312) üzenetére


brownus
veterán

hi, tegnap megnéztem 8 részt, hát ezegykibaszott jó sorozat!! főleg a hangulata ami nagyon tetszik, finom kis humorral megfűszerezve. sajnálom, hogy nincs több évadja.

scifiben nekem ez a top1:)

[Szerkesztve]

(#317) Genji válasza brownus (#315) üzenetére


Genji
őstag

Heroes nálam az idei favorit! Mindenki nézze! ;)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#318) bobace


bobace
őstag

Vanished e08 nem tudja mikor jön ki, már elvileg a mult héten lenni kellet volna :O

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#319) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, a dr. House a kedvenc sorozatom most. Zseniális. :R Mondjuk kiváncsi vagyok a magyar szinkronra is, úgyhogy lehet valamikor belenézek az etéel kjubon.

I am having fun staying poor.

(#320) Drizzt válasza Drizzt (#319) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintetek milyen a szinkronja?

I am having fun staying poor.

(#321) koxx válasza Drizzt (#320) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az első pár részbe belenéztem, annyira nem rossz (mint pl a Prison Break), de az eredeti hanggal a legjobb.

(#322) brownus válasza Drizzt (#320) üzenetére


brownus
veterán

ha a 3. évadtól kezdem el mit hagyok ki? érdemes az elejétől? időm nem lesz rá..

(#323) koxx válasza brownus (#322) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

sokmindent, nagyon jó az 1. ill. a 2. évad, de a 3.évad első néhány része sztem elég gyengére sikerült

[Szerkesztve]

(#324) brownus válasza koxx (#323) üzenetére


brownus
veterán

ok, akkor mondjuk legyen a 2. :) annyi időm nincs sajna, hogy előlről kezdjem

a jericho-t meg töröltem... de véletlenül lecsekkoltam a 7. és 8. részt hát nem kezd legalábbis a szavazatok alapján beindulni?? a 8. rész már jóval 9 felett kapott :U :)

QuarK, milyen volt a utolsó két rész? Te nézed még?

[Szerkesztve]

(#325) koxx válasza brownus (#324) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

gondoltam rá, hogy adok még egy esélyt a sorozatnak, de az első 4-5 rész nagyon gyengére sikerült, kíváncsi leszek mit tudnak kihozni a sorozatból

(#326) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nézzük közben a Sopranost is az elejétől, de nekem a House a csúcs manapság.

I am having fun staying poor.

(#327) NwL


NwL
tag

Dextert nézi valaki?
Nagyon pöpec kis sorozat.

(#328) koxx válasza NwL (#327) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

huu Dexter nagyon üt, eléggé 18+ kategória :)

(#329) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

Sorozat csere-bere érdekel valakit?
pesten

(#330) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Dr. House-ban a credits alatt milyen zene megy? Most fejeztem be az első évadot.

I am having fun staying poor.

(#331) koxx válasza Drizzt (#330) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

az introban lévő zenére gondolsz?

(#332) Arnold2 válasza Drizzt (#330) üzenetére


Arnold2
őstag

Massive Attack - Teardrop

Az írásmódban nem vagyok biztos ,de fonetikusan jól hanzik. :D .

(#333) Arnold2 válasza Arnold2 (#332) üzenetére


Arnold2
őstag

Kiegészítés: [link]

(#334) Drizzt válasza Arnold2 (#332) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A másik végére gondolok. Ami a végén megy a stáblista alatt, ami az elején van, azt rögtön felismertem, örömködtem is neki. :)

I am having fun staying poor.

(#335) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na basszus, 3/9-nél járok, még a 3/10 van, aztán legközelebb januárban. :O

I am having fun staying poor.

(#336) Drizzt válasza Drizzt (#335) üzenetére


Drizzt
nagyúr

9-én jön az új. ;] Addig meg elvizsgázgatok...

I am having fun staying poor.

(#337) Dylen


Dylen
aktív tag

sziasztok!
A vanished-ről érdeklődnék, remélem tud segíteni valaki.
Úgy tudom 13 részt adtak le tv-ben és a többi részt majd neten lehet megnézni,
ebből mi igaz? :Y Ha így lesz, akkor ez mikorra várható?
Megnéztem 13 részt, a 12eshez már csak angol feliratot találtam, a 13-ashoz
már azt se :F



[Szerkesztve]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#338) Integra


Integra
titán

szerda 23:05-től kezdődnek az új alias részek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#339) LOTR


LOTR
addikt

idéntől berakták a csatornák közé az AXN-t is, hát elég jó filmek mennek rajta
valaki ismeri a Kingdom Hospitalt?
milyen sorozat, már úgy értem, hogy érdemes nézni?

One Ring to rule them all

(#340) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Megnéztem egy House részt magyarul... Hát tuti maradok az eredetinél. Nem rossz a szinkron, de szerintem a hangok nem igazán illenek az eredeti szereplőkhöz.

I am having fun staying poor.

(#341) bozont


bozont
veterán

Most fejeztem be az Eureka c. sorozat első évadát(12 rész, remélem lesz folytatás) és nagyon tetszett. IMDB: [link]; scifi.com: [link]
A történet lényegében egy kis város életét mutatja be napjainkban, de az érdekes a dologban, hogy Einstein és Truman elnöknek köszönhetően jött létre és egy csomó tudóst telepítettek ide, akik zavartalanul végezhetik kutatásaikat/kisérleteiket, és hát mint tudjuk, a dolgok nem mindig úgy működnek mint elméletben, vagy ahogy azt mi akarjuk...

Elég szórakoztató, meg érdekes, és néha közben elgondolkoztam, vajon a valóságban milyen kisérletek/kutatások folyhatnak a háttérben, amiről nem is tudunk és akár veszélyes is lehet? Vagy mennyivel járhatnak egy átlagos halandó által ismert technológia felett?

(#342) Vigneau


Vigneau
félisten

Kis segítséget kérnék Tőletek.

Ha van valaki közületek, aki jó ideje néz már a BBC Prime-on mókás sorozatokat (Little Brittain, Coupling, stb.) és emlékszik egy kiöregedő rockerra és a családjára (fia van és hetyke, fiatal felesége), akik egy kastélyban laknak - lakájjal is rendelkeznek -, annak nagyon örülnék. Különösen akkor, ha meg tudná mondani a címét a sorozatnak.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#343) brownus válasza bozont (#341) üzenetére


brownus
veterán

biztos vannak, viszont a linkeden ott van, hogy a következő évad ez év júliusában kezdődik:)

(#344) Vigneau válasza Vigneau (#342) üzenetére


Vigneau
félisten

Szóval nem nézte korábban senki közületek?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#345) Chandler


Chandler
senior tag

hali

régen a tv-ben (asszem a viva-n) adták az ali g sorozatot, nem tudjátok honnan tudnám beszerezni magyarul?

(#346) Drizzt válasza Drizzt (#340) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most pedig minden jórézésű embernek mondanám, hogy nézze a tv2-n, de nem teszem jó szívvel, mert az eredeti hang sokkal jobb. Hugh Laurie színészisten. :U

I am having fun staying poor.

(#347) pulcsi válasza Chandler (#345) üzenetére


pulcsi
tag

ali g nem szinkronizálták csak feliratosan van,de torrentröl le lehet csak tudni kell hol

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#348) D4rkm4n válasza Arnold2 (#332) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az intorzene tényleg a Massive Attack-tók a Teardrop.

Első dolgom volt, hogy leszedjem! :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#349) D4rkm4n válasza Drizzt (#346) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ezért ajánlom az angolul nem tudóknak, hogy felirattal nézzék meg! :)

Én is épp az Eufória c. rész feliratán dolgozok. (II. évad utolsó része.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#350) D4rkm4n válasza Drizzt (#334) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az is megvan nekem. Ha kell, csak szólj, valahogy eljuttatom hozzád. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.