Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3051) Szten Márs válasza BigBadPlaYeR (#3050) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszi a választ! Valami ilyesmire gondoltam én is :)

(#3052) ponix válasza lacibacsi (#3047) üzenetére


ponix
aktív tag

De még mindig nem tudom, hogy melyik FX csinál hangtorzítást, mármint robot szerű efektet! Az Acid és a Vegas ugyanazokat használja! Meg a többi is! Cool Edit Pro, Steinberg Cubase stb..

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3053) agyurma


agyurma
csendes tag

Üdv,
Van gyári script arra, hogy a timeline-on levő jelenetek kezdőpontjához automatikusan markert tegyen? Erre azért van szükségem, hogy a DVD-ben ezek a chapter pontok alapban benne legyenek.
Második kérdésem: van-e olyan script, vagy script-kombináció mellyel a jelenetek első 5 másodpercére beilleszt egy feliratot, mely maga a jelenet neve.
Volt régen nekem egy ilyen gyűjteményem, ezeket meg is tudtam csinálni, de most már nincs időm kikísérletezni, és nem már nem tudom, hogy hol van. Sőt valamelyik fórumon anno meg is beszéltük, de már nem tudom, hogy hol.
Köszi

(#3054) BRinyo válasza ponix (#3036) üzenetére


BRinyo
aktív tag

deform filter a barátod...

(#3055) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Kéne egy kis segítség.
van egy 30sec hosszú snittem.
Azt szeretném elérni, hogy 15-20 sec között a kamera ráközelítsen (belezoomoljon) az egyik szereplő arcára, azaz folyamatosan közelítsen.
Hiába jelölgetem ki a tag-eket 15 és 20 sec-nél a Video:crop/pan ablakban, mindig a film elejétől a végig csinálja rázoomolást

Most ugy oldottam meg hogy kikopiztam a 15-20sec közötti részt és a film feletti trakra illesztettem.
Ennek az elejétől a végig megy a zoom. Igy OK lett, de ez biztos nem a jó megoldás.

Ha több ilyen "rész" zoomot szeretnék csinálni vagy oda-vassza akkor tele leszek +trackekkel.
Hogy kéne az eredeti video tracken megoldani?

(#3056) BigBadPlaYeR válasza fsb1000 (#3055) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Keyframeket pakolj le. Szignómban lévő leírásban van róla szó.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3057) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3056) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.. tag-nek írtam a keyframeket (nem tudom miért)

Tehát új keyframe volt rakva 15 és 20 sec-re
20 secnél beállítva a crop. 15secnél meg hogy "linear".

Ennek ellenére 0-30 között zoomolt.

(#3058) BigBadPlaYeR válasza fsb1000 (#3057) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vegyünk egy alappéldát.

30sec-es videó, 15 és 20 között zoomol, majd ott marad. Egyenlőre ne trüközzünk.

keyframe alapból van 0-n. Rakjunk 15-re, 20-ra, és akár mehet egy 30-ra is. A 0. és 15. keyframeknek egyezniük kell. Ki is másolhatod Ctrl+C-vel, és be is illesztheted Ctsl+V-vel a keyframek tulajdonságait. Ez után katt a 20-as kf-re, beállít a kellő zoomolást. Majd ezt átmásol a 30-asra.

Így állítotad be?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3059) ponix válasza fsb1000 (#3057) üzenetére


ponix
aktív tag

Ilyesmivel nekem akkor szokott gond lenni amikor nem húzom az időcsúszkát a szükséges helyre keyframezésnél, (ez egy új magyangol kifejezés :DD) És berak automatikusan egyet! Mire 20 szor körbejárom, hogy mi lehet a gond, addigra jutok el odáig, hogy észre vegyem a felesleges keyframet! Néha több fedi egymást és nehéz észre venni! De tuti, hogy a keyframeknél van valami bibi!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3060) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3058) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Huh... köszönöm most müxik.

Nem tudom tegnap mit bénázhattam el, de vagy 2 órát szívtam vele.
Valószinüleg olyasmi lehetett mint amit Phonix írt.
Akkor csak nyomkodtam a New keyframet párszor az egérkurzur helyére
Most szorgalmasan húzkodtam a csúszkát elötte és copyztam a keyframeket.
Egyből sikerült. 1 perc se volt.....

(#3061) ponix válasza fsb1000 (#3060) üzenetére


ponix
aktív tag

Akartam csinálni egy kis tutorialt ehhez, de nem sikerült!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3062) agyurma válasza agyurma (#3053) üzenetére


agyurma
csendes tag

Üdv,
nincs ötlet a kérdésemre?

(#3063) BigBadPlaYeR válasza agyurma (#3062) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha lenne, már válaszoltunk volna.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3064) pochok


pochok
csendes tag

Hello!

Lenne egy kérdésem.
mts formátumú videot szeretnék vágni, de csak sony vegas 5-öm van
szedtem le újabbat is de az sem vettem be az mts formátumot, hogy tudjam vágni
azt szeretnem kérdezni, hogy van olyan, ami tudja ezt kezelni, vagy kéne hogy konverter?
mert eddig szedtem le konvertereket de mind trial szaros és csak a felét konvertálja át

előre is köszi!

(#3065) ponix válasza pochok (#3064) üzenetére


ponix
aktív tag

Sehogy, mert az *.mts macinthos kiterjesztés! PC-n nem fog menni! Bár itt

http://www.google.hu/search?hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU310&num=50&q=mts+to+avi&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu

esetleg találsz megoldást

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3066) ponix válasza pochok (#3064) üzenetére


ponix
aktív tag

Sehogy, mert az *.mts macinthos kiterjesztés! PC-n nem fog menni! Bár itt

http://www.google.hu/search?hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU310&num=50&q=mts+to+avi&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu

esetleg találsz megoldást

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3067) pochok válasza ponix (#3066) üzenetére


pochok
csendes tag

Mondom, coverterrel át tudtam alakítani csak a gond, hogy csak a felét.
Nincs valami ingyenes progi ami az egészet átkonvertálja? Vagy valami serial?

(#3068) BigBadPlaYeR válasza pochok (#3067) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Warez a fórumon NINCS!

Ha valamilyen programot keresel, kérdezz rá a "Milyen program ami..." topicban. Mindenkinek szívesen segítenek.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3069) gyenge47 válasza pochok (#3064) üzenetére


gyenge47
tag

Semmiféle machez nincs köze, gondolom egy digi kamerának a kiterjesztése. Alapból adtak hozzá egy programot gondolom az átkonvertálja mpeggé (legalábbis nekem igen). Amugy meg a vegas 8 kezeli, én is most vágtam vele mts kiterjesztésű fájlokat.

(#3070) BRinyo válasza ponix (#3065) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Ez meg hülyeség, nekem a vegas8 eszi az mts-t....
És elmagyarázhatnád azt is, hogy milyen macintosh kiterjesztés az mts?

[ Szerkesztve ]

(#3071) BRinyo válasza pochok (#3067) üzenetére


BRinyo
aktív tag

A vegas8 30 napig ingyenes használható. Egy ingyenes regisztrációt kér csupán cserébe...

(#3072) ponix válasza BRinyo (#3070) üzenetére


ponix
aktív tag

Közben rájöttem, hogy félreértelmeztem a dolgot! Nem Machintos kiterjesztés! De mindenképpen nagyon ritka, az átlagos felhasználó számára! Tévedtem, beismerem!

De ne fokozd tovább!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3073) BRinyo válasza ponix (#3072) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Pedig még lehet. Adj egy mac-esnek .mts file-t. Lehet hogy semmit nem tud kezdeni vele...

(#3074) KPepe


KPepe
senior tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy Vegas tud olyant, mint VirtualDub, hogy ha pl h264-es codec-el 1st pass majd Nth pass-ban akarok kódolni, akkor elmenti job-okba, és egyben megcsinálja?

Valamint ha a film maga nem interlace-s, de a jelenetek közti átmenetek csíkosak, akkor melyik szűrőt ajánljátok? Esetleg ezen mit állítsak be?

[ Szerkesztve ]

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#3075) Mappa


Mappa
addikt

Hali

vegas 8 nál fent van az explorer...régebbi verziónál lent használtam,és mivel ehhez vagyok szokva nagyon zavar,hogy fent van...

csatoltam egy képet

Ezt elhelyezni alul

ha valaki tudja írja már meg ...köszönöm

nem kötelező megadni

(#3076) BigBadPlaYeR válasza Mappa (#3075) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az opcióknál asszem a display fülön van egy pipa hozzá. De fejből nem tudom melyik.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3077) Mappa válasza BigBadPlaYeR (#3076) üzenetére


Mappa
addikt

köszönöm a segítséget sikerült :C :R

nem kötelező megadni

(#3078) sbazsi


sbazsi
veterán

Egy gyors kérdés:
Sony Vegas 8 & Pana HD Cam m2ts fájlok.
Hogy lehet előnézeti képet varázsolni?
Tehát amikor böngészem a fájlokat, egy képet rakjon ki a videóbol.
Ha már betöltöm a timeline-ba, vagy hogy hívják, akkor mutat, de elég nehézkes kb 300 fájlból megtalálni azt amit keresek.

(#3079) BigBadPlaYeR válasza sbazsi (#3078) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A Vegas explorer ablakában van egy kis "play" ikon. Preview a neve azt hiszem. Azzal bele tudsz pörgetni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3080) sbazsi válasza BigBadPlaYeR (#3079) üzenetére


sbazsi
veterán

és olyan nincs, mindenből kiveszi az első kockát, és mint az explorer a képek esetében megjeleníti a miniatűröket?

(#3081) BigBadPlaYeR válasza sbazsi (#3080) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nem tudok róla.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3082) KPepe válasza sbazsi (#3078) üzenetére


KPepe
senior tag

Az explorerben tényleg nem mutat előnézetet, de ha megnyitással böngészel a fájlok közt, vagy az explorerben jobb klikk -> Explore Current Folder, akkor az is megnyit egy win ablakot, ahol szintén megjelennek miniatűrök.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#3083) sbazsi válasza KPepe (#3082) üzenetére


sbazsi
veterán

megnéztem, nekem a kép nem jelent meg. :F

(#3084) ponix válasza sbazsi (#3083) üzenetére


ponix
aktív tag

Nálam úgy jelennek meg miniatűrök, hogy nyomok jobb gombot a filmen, majd/ create subclip/ majd a project media ablakban megjelennek a képek

De lehet, hogy a project media ablakban simán megjelenik!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3085) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3084) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez igaz. Ha hozzáadsz mindent a projecthez (import), akkor a Project Media-ban ott lesz minden klipp, miniatűrrel. Ezen belül hozhatsz létre almappákat is, a jobb átláthatóság kedvéért.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3086) headhunter


headhunter
addikt

Sony Vegas Pro 8-hoz magyarosítás elérhető? :F

(#3087) ponix válasza headhunter (#3086) üzenetére


ponix
aktív tag

[Esetleg itt?]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3088) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. jó videóvágó progit szeretnék, és mindenki a vegas-t javasolta. namármost van ugye a 30napos próbaváltozat....ezt le is töltöttem okés...de ez csak trial...

aztán a netről leszedtem egy full-t....jó is volt...de vmit észrevettem...annak a neve corporate volt...ez vmi másik verzió? cégek számára? meg a build-je is más volt, 170-es asszem, a trial build-je meg 210 vagy vmi hasonló...van különbség? amúgy vegas 8 pro-ról van szó egészen pontosan

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3089) Superman


Superman
nagyúr

A következő kérdésem lenne, ha valaki erre jár: szereztem néhány jó minőségű Star Trek filmet, amelyekből DVD-t szeretnék készíteni. Mindegyik fájl AVI, egyenként körülbelül 1.5GB-osak.

A gond az, hogy a Sony DVD Architekt 5.0 nem akarja beolvasni az AVI-t. Amikor meg akarom nyitni a fájlt (pedig benne van a támogatott formátumok között, legalábbis úgy néz ki) kiírja, hogy renderelési hiba, a hang megy, de a kép sötét marad, így aztán se feliratot, se semmit nem tudok hozzátenni. Eszerint először Vegas-ban konvertáljam át valami mássá, mint AVI? :F

(#3090) lacibacsi válasza Superman (#3089) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!
Ha csak simán egy DVD-t akarsz készíteni belőle és nem akarod szerkeszteni, akkor ne bonyolítsd túl a dolgot, használj célprogramot, pl. a ConvertX to DVD 3-at. A célnak tökéletesen megfelel.
Üdv!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3091) Superman válasza lacibacsi (#3090) üzenetére


Superman
nagyúr

Menüt akartam hozzá készíteni. Kösz a tanácsot, megnézem a progit. Mindenesetre elég furcsa, hogy egy XVID-MPEG4-el kódolt formátumot még mindig nem olvas be a DVD Architect, holott a Vegas Pro igen.

(#3092) BigBadPlaYeR válasza Superman (#3091) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Superman: Az DVD Architect sokmindenben elég butácska sajnos. Adobe Encore egy régebbi verziója jobb opció lehet. Bár az jóval bonyolultabb is.

De ha nem akarsz nagyon bonyolultat, akkor ott a DVDStyler portable is, pl.

Suti_88: Szerintem teljesen mindegy melyik verziót használod. Ha minden működik rendesen akkor ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3093) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. azt szeretném megkérdezni, hogy a majdani kész és elmentett videóteszt minőségére illetve milyenségére befolyással van-e az, hogy a Vegas-ban miket állítok be a Properties résznél? Vagy a videó minősége csak a renderelés beállításaitól függ?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3094) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Feltettem még régen a vegas 8.0-az ment is tökéletesen, aztán ma el akartam indítani és nem ment, valamilyen initialization error ablak jön be, feltettem a 7est de ott is ugyanaz.
Mi lehet az oka, illetve hogyan javítható ki?

Pontos üzenet: "An error occurred durning the current operation. The microsoft .NET runtime could not be initialized."

Minden jó, ha a vége jó!

(#3095) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

suti_88: Properties-ben is el lehet baltázni a végeredményt. Pl. ha progresszív képhez interlace-est állítasz be, stb.

De4d: A .NET keretrendszerrel van valami gondja a hibaüzi szerint. Próbáld újratelepíteni, frissíteni, akármi. Vagy Win reinstall.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3096) volvoguy válasza BigBadPlaYeR (#3095) üzenetére


volvoguy
addikt

megmondom őszintén...én az adott formátumtól függően a lehető legjobb minőségű videót szeretném létrehozni úgy, hogy azért a végeredmény ne legyen mondjuk 200 megánál nagyobb....
Render As-ban nagyjából tudom a beállításokat...

Viszont a Properties-nél nem....sőőt, általában ezt gyárin hagyom...jó ez így is? márminjt ha semmit sem változtatok Properties-nél? Akkor is lehet szép a végeredmény?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3097) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Van egy Panasonic SDR-H60-as videókamerám. HDD-re rögzít .MOD kiterjesztésben. Windows Media Player Classic simán lejátsza stb.

Vegas 6-ba berakom, és sajnos hangot nem hajlandó alá tenni csak magát a képet.

Valakinek valami 5let?

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#3098) De4d válasza BigBadPlaYeR (#3095) üzenetére


De4d
őstag

A progit többször is újratettem, 7-est is 8-ast is, de hiába, egyik se lett jó, pedig kb. 3 hete még ment, Winfos reinstall biztos megoldja, de hát, ezt tudom én is. épp ezt szeretném megúszni.:S

Minden jó, ha a vége jó!

(#3099) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

suti_88: Lehet, csak kicsi a valószínűsége. Pl. a felbontást be kéne állítani az eredeti fájl felbontására. Az aspect ratio-t se ártana a megfelelő végcélúra állítani, és az se mindegy, hogy interlaces, vagy progressive. Ezek a dolgok a szignómban lévő linken le vannak írva.

De4d: .NET-et próbáltad már újrarakni? És aztán a Vegast. Ill. a Registryből is ki szoktam ilyenkor takarítani és aztán újrarakni mindent.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3100) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Ezt hogy tudnám megoldani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.