Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#2051) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#2049) üzenetére


Daneeka
senior tag

Vegasban nem csak tömöritetlen forrásanyaggal lehet dolgozni? :F

(#2052) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#2051) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Gyakorlatilag csak tömörítetlennel. De volt már pár szerencsés flótás, aki kifogott egy-egy codec-et, amit lekezelt.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2053) fLeSs válasza Daneeka (#2050) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi az infót, ez egy díjnyertes ötlet volt (fraps) :D.
effektre adhatnál tippet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2054) BigBadPlaYeR válasza fLeSs (#2053) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Color Correction (pl. computer RGB to studio RGB) minden event-re. Az megdobja rendesen :D Esetleg egy kis motion blur még. Ide-oda bele lehet dobni áttünéseket és jó is. De végülis az arányokon van a lényeg, nem?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2055) Daneeka válasza fLeSs (#2053) üzenetére


Daneeka
senior tag

BigBadPlaYeR-rel csak egyet érteni tudok. Color Correction, Track Motion, Motion Blur jól megtudja dobni a render időt.

[ Szerkesztve ]

(#2056) Nimrod válasza Daneeka (#2050) üzenetére


Nimrod
addikt

Pardon, de Fraps az már tömörítési formátum is. Ami abből kijön az nagyon is tömörítve van már, csak jó a minősége. :)

Más. Vegas tud-e greenboxot és ha igen akkor hogyan? :F

(#2057) BigBadPlaYeR válasza Nimrod (#2056) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Fraps-ban be lehet állítani, hogy uncompressed-ben vegyen föl (Nem is tudom milyen gép az ami a felvétel mellett még bír tömöríteni is :Y ).

Vegas tud, Chroma Key FX-et kell használni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2058) Daneeka válasza Nimrod (#2056) üzenetére


Daneeka
senior tag

Azt hiszem mondassz valamit mert ha akármi más programban "tömörítek" tömörítetlenbe akkor nagyobb lesz mint a Fraps anyaga. Mindenesetre Fraps .avi-jait elfogadja forrásfájlnak a Vegas pedig általában tömörítetlennel lehet csak dolgozni videoszerkesztőkben.

[ Szerkesztve ]

(#2059) Nimrod válasza Daneeka (#2058) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem az a furcsa helyzet állt fent egyszer, hogy a digikamerámmal rögzítettem videót, ami avi-ba ment. Vegas nem ette meg, át kellett WMM2-ben mentenem wmv-be és úgy már igen. :))

(#2060) fLeSs válasza Daneeka (#2055) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nincs pluginem hozzá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2061) BigBadPlaYeR válasza Nimrod (#2059) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én VirtualDub-al uncompressed-be, vagy huffYUV-ba konvertáltam volna.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2062) BigBadPlaYeR válasza fLeSs (#2060) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezekhez egyikhez sem kell plugin...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2063) Daneeka válasza Nimrod (#2059) üzenetére


Daneeka
senior tag

Valóban érdekes.

Ha már Fraps: Én mióta 400x300 helyett 1024x768 felbontású klippeket veszek fel Frappsal azóta nem bírom őket se Vegassal, se VirtualDubbal tömöríteni DivX-be. Fraps oldala ezt írja erről:

Divx6 places restrictions on the video resolution for many of its profiles and this may cause an error when handling large Fraps videos. In Virtualdub you can go to the Divx codec configuration screen and set it to use the "Unconstrained Profile". This will allow you to encode movies of any resolution and won't generate the source format error.

Vegasban pl. nem találok ilyet, hogy: "Unconstrained Profile".

Xvid, akármi enkódolás megy.

Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#2064) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#2063) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vagy felejtsd el a DivX-et, vagy ahogy írják (In Virtualdub you can go to the Divx codec configuration screen and set it to use the "Unconstrained Profile".), használj VirtualDub-ot!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2065) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#2064) üzenetére


Daneeka
senior tag

Akkor inkább elfelejtem, mert VDub-ban sincs ilyen opció confignál. :U
Egyébként ezzel száll el: Video compression error: The source image format is not acceptable. (error code -2)

(#2066) fLeSs válasza BigBadPlaYeR (#2062) üzenetére


fLeSs
nagyúr

akkor hogy kéne?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2067) Nimrod válasza Daneeka (#2063) üzenetére


Nimrod
addikt

Én úgy szoktam, hogy Vegasban mentem wmv-be (majdnem avi a beállítások miatt), utána Xilisoft 3GP-vel konvertálom DivX-be. A DivX külön tömörítője valahogy nem akar működni. :F

(#2068) megintrich válasza Daneeka (#2063) üzenetére


megintrich
csendes tag

a vegas divX beallitasoknal van Unconstrained Profile!!!
kiprobaltam 1024x768-ban es mukodott.
nekem viszont az a problemam vele, hogy csak pcm-ben engedi a hangot a divX-el!!??

[ Szerkesztve ]

(#2069) Daneeka válasza fLeSs (#2066) üzenetére


Daneeka
senior tag

Úgy hogy benne vannak a Vegasban mint feature.
Megnyílik a Vegas ,akkor bal alsó sarokban lesz egy olyan fül, hogy "Video FX" Na ott fogd és vidd módszerrel ráhúzod a kivánt effektetet a videora ami a timeline-on van. Utána a megnyíló Event FX ablakban állítgatod.

(#2070) Daneeka válasza megintrich (#2068) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy hol találtad? Arra gondolok, hogy leírod, hogy Render As-Custom-DivX stb.
Egyébként DivX Pro 6.7-em van és Vegas 7.

Mp3-ba nem lehet kódolni a hangot Vegasban DivX-nél. Ellenben Vegasban megszerkeszted a videot a hanggal együtt, a hangot külön rendereled .wav -ban és VirtualDubbal hozzáfűzöd a Vegasban kirenderelt "némafilmedhez". VDubbal már választhatod az mp3-at.

(#2071) fLeSs válasza Daneeka (#2069) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nekem a video fx alatt nincs semmi.
de a többi alatt sincs semmi. :DDD :F

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2072) megintrich válasza Daneeka (#2070) üzenetére


megintrich
csendes tag

nekem hatos vegas van, remelem a hetesben is megy: render as -> type: avi -> costum -> video ->video format: DivX 6.7 codec -> configure... -> certification profile: unconstrained
voilà :)

(#2073) Daneeka válasza megintrich (#2072) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nekem ez a panel ugrik fel arra amit írsz (meg eddig is itt konfigoltam):
[DivX]
Na ezen belül se certification profile, unconstrained meg főleg nincs :F

[ Szerkesztve ]

(#2074) megintrich válasza Daneeka (#2073) üzenetére


megintrich
csendes tag

a kep amit feltettel az ellenkezot allitja. azon a certification profil (tehat ott van): home theatre profil. ezt kell unconstrainre valtani.
az en print screen-em kisertetiesen hasonlo a tiedhez, egy apro kulonbseggel ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2075) Nimrod válasza BigBadPlaYeR (#2057) üzenetére


Nimrod
addikt

Elmagyaráznád, hogy hogyan is működik a greenbox a gyakorlatban Vegas alatt? :F

(#2076) BigBadPlaYeR válasza Nimrod (#2075) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Gondolom ugye megvan az adott felvétel, aminek a háttere egyszínű (gondolom valami zöldes árnyalat, ha már greenboxot írsz). Erre ráengeded a Chroma Key nevű FX-et, felnyílik az opció ablak és ott beállíthatod, hogy milyen árnyalatbeli eltérést engedjen még meg, amit még megjelenít. Óvatosan kell vele bánni, különben néhány olyan árnyalat is eltűnhet, amit még látni szeretnénk. Ezért oylan fontos, hogy a háttér minnél homogénebb legyen, jó megvilágítással, illetve, hogy minnél jobban különbözzön a látni kívánt elemk színétől (ruhák, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2077) Daneeka válasza megintrich (#2074) üzenetére


Daneeka
senior tag

Bámulom az önuralmad. Ha nekem egy ekkora seggnek kellett volna magyaráznom mint amilyen én voltam az előbb akkor lehet, hogy más szavakat használtam volna.

Mégegyszer köszi :R

(#2078) Nimrod válasza BigBadPlaYeR (#2076) üzenetére


Nimrod
addikt

FXHome-ban láttam egy mintavideót a greenboxra és reméltem, hogy menni fog Vegas alatt is, csak nem tudtam, hogy hogyan. :B
Köszönöm! :R

(#2079) hussanas


hussanas
csendes tag

Jonapot Urak!
Lenne egy olyan problemam, hogy frapsal felvettem vmit 1280-1024 es felbontasban es szeretnem ugy renderelni, vagy wmv vagy xvidbe leginkabb wmv be, hogy vmi normalis kepet adjon mert eddig akarmit beallitottam vagy nyomott volt vagy tul szeles raadasul a minosege is eleg ratyi volt es hogy mindenki teljes kepen normalisan lassa mer az sem sikerult :( Barmilyen segitseget varok es koszonom elore is !

(#2080) drk88


drk88
senior tag

Hali!
Lécci segitetek nekem elég kezdő vok még az sv ben hol tudom egy zenének a hangerejét levinni ahol a végét beállitottam vagyis a végén hallkuljon el..?

(#2081) Daneeka válasza drk88 (#2080) üzenetére


Daneeka
senior tag

Erre több lehetőséged is van.

-A hangsávod végének a felső sarkához viszed az egeret. A kurzor átalakul egy negyed-körré és kiírja, hogy "fade offset xxx". Na itt nyomvatartod az egeret és húzod befelé. Itt majd látsz egy görbét, az lesz a hangerő "grafikonja, függvénye".

-Abban a téglalapban ahol a hangerő, pan csúszka van, ott egy üres helyen nyomsz egy jobb egérgombot. Utána Insert/Remove Envelope-->Volume. Így lesz egy kék vonal. Ezen pontokat hozhatsz létre duplakattal és húzogathatod őket föl-le a hangerőszint állításhoz.

(#2082) Daneeka válasza hussanas (#2079) üzenetére


Daneeka
senior tag

File-->Properties-->Widht/Height: 1280/1024

File-->Render As-->Custom-->Frame/Image Size-->Custom Beírod a megfelelő helyekre, hogy 1280/1024. Ha normálisa ki bírtad tölteni a Project Settingset akkor itt Use Project Settingset is választhatod.

(#2083) Blasta


Blasta
csendes tag

Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy megoldható-e az, hogy több videosávot teszek szépen egymás főlé, és valahogy levágom a sávok egyes területeit (tehát ezeket a részeket átlátszóvá teszem, hogy azon a részen az alatta lévő videosáv képe látszódik).
Nemtopm érthetően írtam-e? :D

ÁJ IZ

(#2084) BigBadPlaYeR válasza Blasta (#2083) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Pan/Crop-ban kapcsold be a mask-olást és akkor az anchor-al ki tudod jelölni azokat a területeket, amiket ki akarsz szűrni. 2 féle nézet van, vagy eltünteti azt a részt amit kijelölsz (azt hiszem ez az alap beállítás), vagy csak azt hagyja meg.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2085) megintrich válasza BigBadPlaYeR (#2084) üzenetére


megintrich
csendes tag

2-3 eve nyuzom a vegas-t, de meg most is sikerul dolgokat felfedeznem a jovoltadbol.
koszonet aldasos tevekenysegedert.

[ Szerkesztve ]

(#2086) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Ismét elérhető pár cikk az új oldalamon. A Vegas rész Track Motion és 5.1 Surround kiegészítéssel. A többi cikk még kicsit várat magára. (Majd vizsgaidőszak után.)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2087) ekimaster válasza Lotusz (#2) üzenetére


ekimaster
tag

Nos, a kész videódat MPEG2-be rendereld ki. Azt rádobod egy DVD-re bármilyen íróval és már játsza is bármelyik lejátszó. :) Esetleg menüzheted DVD Architect-el.

(#2088) ekimaster


ekimaster
tag

Ha kérdés van Vegasban itt vagyok :)

(#2089) megintrich válasza ekimaster (#2088) üzenetére


megintrich
csendes tag

ha minden valaszodra ket evet kell varni, akkor nem leszel tul nepszeru
:DD :D :)) :) :( :O :W

[ Szerkesztve ]

(#2090) ekimaster válasza megintrich (#2089) üzenetére


ekimaster
tag

Okés bocs csak még a fórum beállításaimmal bajlódtam :)
Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#2091) Daneeka válasza ekimaster (#2090) üzenetére


Daneeka
senior tag

Olyan effekt kéne nekem, hogy a tárgyak élei zölden világítanak.
Megmutatom mire jutottam: [Kép]
Ezt úgy értem el, hogy csináltam egy Tracket majd duplikáltam. A felsőt Color Correctorral elzöldesítettem, majd Convolution Kernel FX-et kapott amit Find Edges presetre tettem. Így lett egy full zöld, élkiemelt videom. De én színesben akartam. Ezért rátoltam egy Chroma Keyert amit feketére állítottam, magas tűréshatárral és így a videom nem zölden világító éleit kicserélte a második track rendes színeire. Na ezt az állapotot látjátok a képemen.
Viszont ezzel nem vagyok megelégedve. Nincs valami ennél is jobb módszeretek?

(#2092) Blasta válasza BigBadPlaYeR (#2086) üzenetére


Blasta
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a helpet!
Majd mutatom a végeredményt, ha elkészülünk vele egyszer :D

Üdv,
Blas

ÁJ IZ

(#2093) Daneeka válasza Daneeka (#2091) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nehezet kérdeztem? :F

(#2094) ekimaster válasza Daneeka (#2093) üzenetére


ekimaster
tag

A Find Edge-t ha a Konvolution elé teszed élesebb lesz a kép.

(#2095) Daneeka válasza ekimaster (#2094) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nem tiszta amit írsz, hiszen a Find Edges az a Convolution Kernel-nek egy presetje. Ebben a formában nem lehet "elé tenni" szerintem.

(#2096) ekimaster válasza Daneeka (#2095) üzenetére


ekimaster
tag

Igaz bocs, elírtam.
Szal próbáld ki ezt:

1. sáv
Erre tegyél Convolution Kernelt (Find Edges) majd ez után egy Color Correctort az alábbi beállítások szerint.

- az alsó színskálát húzd le, a magasat és közepet ugyanarra a színre állítsd
- szaturáció: maximum
- gamma: 1,2-1,8
- gain: max
- offset: -23-25

2. sáv (ez legyen a felső)
A maszkolás legyen (compositing mode) legyen Lighten

(#2097) Daneeka válasza ekimaster (#2096) üzenetére


Daneeka
senior tag

A te módszeredet szóról-szóra követve kijön egy decens kis élkiemelt, zöld videó (ami ellenben nem színes mint a képemen) de eredetileg az enyémmel az volt a probléma mint ahogy a képen is látható, hogy elég darabosak voltak a vonalak, sok helyen nem találta meg az élt stb.

Viszont összevissza nyomogattam a sikertelen próbálkozás után és találtam egy nagyon jó effektet. Olyan foltokban mátrixos-vonalas-zöldes foltokban meg normális. Mintha kezdene szétesni a Mátrix. :D

(#2098) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#2097) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezt támogasd meg egy print-screen-el :DDD

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2099) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#2098) üzenetére


Daneeka
senior tag

Kérésed parancs :D

[Kép]

(#2100) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#2099) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Egész jól néz ki :C

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.