Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) zzola


zzola
félisten

(#702) autotaxmo válasza LNx (#699) üzenetére


autotaxmo
őstag

Itthon kuponos áron vettek sokan 800 dolláros áron S24-et, igaz nem snapdragonost.

(#703) viewdetails válasza <Adamsky> (#692) üzenetére


viewdetails
addikt

Sehogy sem jut eszembe a neve, de még a 4-es droid környékén volt egy hivatalos program, mikor a Nexusok mellett több más gyártó készülékeire is lehetett gyárilag AOSP ROM-ot tölteni, de aztán nagyon hamar vége lett a dolognak.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#704) Ricardo válasza Avicularia (#655) üzenetére


Ricardo
félisten

"Oké, hol tudom beállítani hogy az appok függőlegesen scrollozódjanak folyamatosan, ne vízszintesen oldalanként? Ez az egy zavar nagyon a Samsung launcherben. "

Lesz függőleges görgetési lehetőség.

[link]

(#705) Avicularia válasza Ricardo (#704) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, ez jó hír. Kár hogy csak nyárra írja, de ne legyünk telhetetlenek, igaz :D ?

(#706) Ricardo válasza Avicularia (#705) üzenetére


Ricardo
félisten

Most futottam bele a hírbe, és eszembe jutott hogy valaki kérdezte. :)

[ Szerkesztve ]

(#707) drzsoo1 válasza Ricardo (#704) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Én is kerestem, köszi a jó hírt. MS launcher t próbálom de ha lehet inkább maradna a one UI ismét.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#708) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Szerintetek mennyire csinál jó fotókat az S24 mondjuk egy Iphone 15-höz képest? Illetve az akku kibír 1 teljes napot átlag felhasználás mellett?
A napokban kell telefont vennem, de nehéz a döntés.

(#709) barnam_ válasza tibbike01 (#708) üzenetére


barnam_
nagyúr

Fotók: nem tudom, engem a kamera nem annyira érdekel
Akku: egyértelműen kibír 1 napot, átlag (bár ezt nehéz meghatározni, kinek mi az átlag) felhasználás mellett 1-2 nap is simán

(#710) adamssss válasza tibbike01 (#708) üzenetére


adamssss
veterán

Jelenleg sotetben sokkal rosszabbat. Igaz i15pro-m van de a sima kameraja nem sokban kulonbozik. Jo par hsz-el ezelott raktam fel kepet az enyem vs a parom s24-erol. Eg es fold a kulonbseg. Nappal forma-forma.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#711) drzsoo1 válasza tibbike01 (#708) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Iphone 15 pro max kamerája is zavarba hozható pl sötétben marco módot nem tudja kezelni, ugyanitt pl a Thinkphone brillirozik. Összességében a i15 kamerája jobb lesz mint az s24 tehát ha csak ez a szempont akkor egyértelmű iphone előny. S24 sokkal kényelmesebb, kisebb tömegű, kifejezetten jó kézbe fogni, iphone nehezebb, a kamera miatt olyan érzés mintha ki akarna fordulni a kezemből.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#712) tibbike01 válasza drzsoo1 (#711) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Annyira gáz, hogy gyakorlatilag egyik Androidos teló sem képes olyam szintű fotókat csinálni, mint az Apple. Jönnek itt a Pixel 8-al meg a többivel, de mikor nézed az összehasonlító képeket-vedókat, akkor csak mosolyogni tudsz, hogy ez megint nem jött össze...
Párom i12proja is valamivel jobb képet csinál, mint az S4 :(((

Nem értem, hogy ez miért nem tudják meglépni, hosszú évek óta...

(#713) grizlisandor válasza barnam_ (#686) üzenetére


grizlisandor
addikt

"nincs két fizikai SIM"
Igaz, de sose volt, mióta a Google Pixel néven adja ki a telefonjait (Pixel 2, 2017-), azóta egy fizikai és egy e-sim kombinációt használnak.

"VoLTE csak olyan országban + szolgáltatóval megy, ahol hivatalosan árulják."
Pixel 6-tól a saját Tensor chipet rakják a telefonokba és kell a VOLTE a hibátlan telefonáláshoz és a telefonok tudták az első perctől, csak nekünk aktiválni kellett a szolgáltatónál a VOLTE szolgáltatást.
5G-re eleinte igaz volt, amit írsz, de idéntől már aktivalták 7a, 7 és 7 Pro telefonokra, sajnos a Pixel 6-ra még nem, de elvileg az is folyamatban van.
VOWIFI pedig a hónap elejétől lett aktiválva, ha a csomagod is tudja.

(#714) Sn00k


Sn00k
veterán

Mi a helyzet ezzel a banan gate storyval. Kamera frissitessel tortent ezügyben előre lépés?
Nagybátyám szeretne egy ilyen gyöngyszemet beszerezni, de még bizonytalan mi legyen a végszó...

3njoy the Lif3

(#715) TODI1111 válasza Sn00k (#714) üzenetére


TODI1111
addikt

Az nem az S23?

(#716) Sn00k válasza TODI1111 (#715) üzenetére


Sn00k
veterán

Lehet felre vagom de mintha olvastam volna itt is van :F

3njoy the Lif3

(#717) dnelb válasza TODI1111 (#715) üzenetére


dnelb
veterán

s22 s23 s24, mivel ugyanaz a modul
s24

(#718) Sn00k


Sn00k
veterán

Enterprise edetion miben másabb? Pl GSM palotában is azt árulják. Onnan tervezzük venni.

#717dnelb
Aham tehát akkor jelen van. Na ez így akkor esélyes hogy skippeljuk

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#719) nincsnév007 válasza Sn00k (#714) üzenetére


nincsnév007
őstag

mi az hogy banan gate?

(#720) TODI1111 válasza dnelb (#717) üzenetére


TODI1111
addikt

:R A22-es és 24-es szériáknál nem hallottam olyan panaszáradatot mint a 23-as szériánál.

(#721) Rigormortiis válasza nincsnév007 (#719) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Egy olyan dolog, ami akkor tűnt csak fel az (itteni) felhasználóknak, miután pár hónappal a keszülék premierje után külfökdi lapok cikkezni kezdtek róla, noha a hiba már addig is fent állt.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#722) qltsar válasza dnelb (#717) üzenetére


qltsar
addikt

Nem teljesen elvileg, de az issue ugyanugy megvan.

S23 fo szenzora minimalisan elter a masik kettotol, de S24 megkapta S22 szenzorat. Gondolom kevesebb gond volt vele, termeszetesen a blur megvan.

(#723) viewdetails válasza qltsar (#722) üzenetére


viewdetails
addikt

És a mozgó objektumok problémája aka. "no sport mode" is megvan? (bármi ami gyorsabb mint 1,3 m/s, az elmosódott paca)

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#724) Sn00k válasza viewdetails (#723) üzenetére


Sn00k
veterán

Tehat van blur, ezalatt amugy mit kell pontosan erteni ? Gondolom nem pozitiv dolog.
+ gyors mozgast nem tudja lekezelni, ez igy nem tul biztato...

3njoy the Lif3

(#725) viewdetails válasza Sn00k (#724) üzenetére


viewdetails
addikt

Nem kijelentettem, kérdeztem, mivel egy korábbi lencserendszert kapott meg a leírások alapján.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#726) zzola válasza Sn00k (#714) üzenetére


zzola
félisten

Nem kapkodnak a frissítésekkel.

(#727) Sn00k


Sn00k
veterán

Megvarjuk, lassan jon az a55.
Lehet jobb lesz valamivel es a kamera sem lesz benne elkefelve.

3njoy the Lif3

(#728) qltsar válasza viewdetails (#723) üzenetére


qltsar
addikt

Szerintem a sport mode alapból ki lett véve szoftveresen, talán pro mode-ban tudsz trükközni ezzel. Valahol anno írtak róla, hogy van rá esély, hogy visszakerül.

#727Sn00k:
Ha más szenzort kap, érdemes lesz ránézni, hátha...de én tuti biztosra mennék, és megnézném egy Experience store-ban és letesztelném.

Eddigi infok alapján 50 MP, f/1.8, (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS a főszenzor.

Comparison:
[link]

Emlékszem, amikor bementem Budapesten az experience store-okba, és elkezdtem egy A4-es lapot fényképezni a kiállított S23 és S22 telefonokkal, a "Samsung Expertek" (azthiszem így hívják őket?) csak pislogtak, hogy mi az istent csinálok, aztán kiselőadást tartottam, és csak néztek, hogy ilyen hogy lehet. Store-onként 4-4-et próbáltam ki S22/S23 és ezek + variánsait, mindegyiknél ott volt a banana-blur kivétel nélkül, ugyanolyan százalékban, plusz ehhez még hozzáveszem az ismerősök S22 és S23 telefonjainak a tesztelését is, plusz sajátom. Összesen 13db S22/S23 modellt teszteltem, mindegyiknél jelen volt, ez maradt így a kameraszenzor és leírások alapján S24 alap és + változataiban is.

[ Szerkesztve ]

(#729) Sn00k válasza qltsar (#728) üzenetére


Sn00k
veterán

Koszi az infot. Nem gondolnam az A55 ben ugyan az a kamera lenne majd mint tobb mas S szeriaban aztan majd kiderul. Par nap…

3njoy the Lif3

(#730) Robi12345


Robi12345
csendes tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy makro fotókat mennyire tud szépen csinálni ?
Az S23-nál ez elég gyenge volt, sikerült javítaniuk ?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#731) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok!

5 éves telefon leváltása esedékes. Véleményetek szerint:

S23 256Gb fekete
vagy
S24 256Gb fekete

Megnéztem mindkettőt élőben, az S24 dizájnja jobban tetszik.

Előre is köszönöm, Maszi

(#732) autotaxmo válasza maszibmw (#731) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ha jobb aron tudod megvenni az S23-at akkor egyertelmu valasztas, snapi proci miatt es a kiforrottsag miatt

(#733) autotaxmo válasza Robi12345 (#730) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nincs egyiknel sem makro fotozas!

(#734) Robi12345 válasza autotaxmo (#733) üzenetére


Robi12345
csendes tag

Köszönöm

(#735) tibbike01 válasza autotaxmo (#732) üzenetére


tibbike01
őstag

Miert jobb a snapi proci és mit értesz kiforrottság alatt? Amúgy mindkét telefonban Snapdragon proci van.

[ Szerkesztve ]

(#736) Sgr_A válasza tibbike01 (#735) üzenetére


Sgr_A
addikt

a sima s24-ben exynos van

(#737) autotaxmo válasza tibbike01 (#735) üzenetére


autotaxmo
őstag

Olvass utana, az egesz forum errol szol es szolt, hogy az S24 exynos procit kapott Europaban.

(#738) tibbike01 válasza autotaxmo (#737) üzenetére


tibbike01
őstag

Ja bocsi, benézten az US-ban van snapi, nade mégis mitől olyan rossz az exynos?

(#739) barnam_ válasza tibbike01 (#738) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az a baja, hogy nem Snapdragon :D
Van egy rossz hírneve a Samsung chipnek, és automatikusan rárakódik a mostani modellre is.

Nekem semmi bajom vele. Egy dolog csak, talán az S23 picivel jobban bánt az akkuval mint az S24+. Előbbivel lazán megvolt a 2 nap, utóbbival inkább olyan 1,5 nap üzemidő.

(#740) rookie8906


rookie8906
csendes tag

Hi,
Kint vagyok amcsiba es vettem egy s24+t.
Az letezik,hogy nincs rajta normal magyar nyelv?
[kép]
Ha vegigmegyek a beallitasokon akkor utana be tudok allitani magyart,de akkor is ilyen hibrid lesz.
Angol meg magyar vegyesen.
Lehet letolteni nyelvi fajlt vagy akarmi?
Vagy hogy lehet ezt megoldani?
SM-S926U a telo.
Koszi.
Udv

(#741) autotaxmo válasza rookie8906 (#740) üzenetére


autotaxmo
őstag

Igen, letezik, nem europara gyartott S24 telefont vettel, nem lesz benne magyar.

(#742) autotaxmo válasza barnam_ (#739) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nem kell automatikusan rarakodnia semminek, csak meg kell nezni az osszehasonlito fuggetlen teszteket az S23 es S24 kozott es szepen kirajzolodik a kulonbseg minden teren. Youtube a baratod, nezzel utana es rajossz hogy nem oktalanul bantjuk az exynos procikat :DDD

(#743) ps4rendeles


ps4rendeles
csendes tag

Tiszteletem, sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Telefont szeretnék cserélni. Jelenleg egy 6 éves Huawei p10 a társam. Úgy érzem eljött az ideje a váltásnak. Annál is inkább, mert a kislányom szemet vetett rá. Az elvárásom a kis méret. Én telefonálok, viberezek, böngészek, fényképezek. Ritkán van rajta filmezés, játék. Ennyi időm nekem nincs a munka és a család mellett. Ez napi max 2-3 óra telefonozást jelent. A cél az S22 lett volna. De az Exynos+3700mAh aksi kombója állítólag 5 forintot nem ér. Optimalizálatlan, döcög, napi 2x töltés stb... Így elbizonytalanodtam. Ez még most 2024-ben is így van, x mennyiségű frissítés után? Mert ha továbbra is gyenge a teljesítmény, akkor S23... Bár lenne lehetőség hozzájutni egy S24-hez +30000Ft-os felár megfizetésével, de abban továbbra is ott az Exynos... Szóval a kérdés : S22, S23 vagy S24? :)

Köszönöm: Gábor

(#744) adamssss válasza ps4rendeles (#743) üzenetére


adamssss
veterán

Ha ezt is 6+ evig szeretned hasznalni akkor s24 mivel itt 7 evig fog frissiteseket kapni a telefon.
egyebkent kb mindenben megegyezik az s23-al.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#745) ps4rendeles válasza adamssss (#744) üzenetére


ps4rendeles
csendes tag

Mindenképpen hosszútávra tervezek! Nem vagyok az a nagy telefoncserélgetős... Főleg, ha megszeretem az adott terméket. Igyekszem vigyázni rá, megbecsülni! Persze ettől még a rendszer áthúzhatja a számításaimat! Köszi a segítséget! :R

(#746) tms+ válasza autotaxmo (#737) üzenetére


tms+
junior tag

Igen, néhányan a fórumon, akik meg sem akarták venni és meg sem vették az S24-et, hőbörögnek, akik megvették és használják, azoknak meg semmi baja az S24 procijával. :))

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#747) barnam_ válasza autotaxmo (#742) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sok tesztet elolvastam és megnéztem az S24-ről, egyikben sem írták vagy mondták volna, hogy az S24 rosszabb lenne mint az S23. Illetve de, arra emlékszem, hogy az S23 jobb volt akku időben.

Ahogy tms+ írja, lehet panaszkodni hogy fúj Exynos, de a végén gyakorlatban nem sok különbséget látni. Mondom ezt úgy, hogy S23-at cseréltem S24+-ra, és nem bántam meg. Illetve egy kicsit igen, mert nagyon bejött az előző kompakt mérete :B Viszont ebben meg több a tárhely és nagyobb a felbontás. Ami persze jobban eszi az akkut is :DDD

(#748) tibbike01 válasza barnam_ (#739) üzenetére


tibbike01
őstag

Én egy tesztet sem találtam, amiben az S23 jött volna ki győztesnek.

(#749) Oldman2


Oldman2
veterán

Alap One UI kezdőképernyőn a Dokk eltüntethető-e valahogyan?
:F

(#750) dnelb válasza ps4rendeles (#743) üzenetére


dnelb
veterán

s22-t semmiképp, samsung legótvarabb chipsete ever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.