Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tms+ válasza migabi24 (#395) üzenetére


tms+
junior tag

De annak sincs értelme, hogy vannak, akik tényleg meg se akarják venni a telefont, ennek ellenére ide járnak A) haterkedni, levezetni a feszkót, B) bizonygatják, hogy az S23 jobb, ezért nem cserélik le. :))

Ha valaki jön és komolyan érdeklődik a készülék iránt, akkor A) vagy eleve utána nézett és a hétköznapi felhasználásra kíváncsi, B) itt kér tanácsot, és a tulajok is el fogják mondani a hátrányokat, ezért kár haterkedni jönni a topikba. Szerintem.

Az én tapasztalatom az, hogy az idei Exynos az S22 szériához képest sokkal jobb lett, nyilván a Snapis verzió előnyben van ebben a szériában is, ez sajnálatos, de azt itthon úgysem kapni. Van sima S23 a családban, ahhoz képest pedig nem látunk a hétköznapokban hátrányt.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#402) nincsnév007 válasza manokaki (#385) üzenetére


nincsnév007
őstag

köszi. ha már kettő napot kibir az már jó.

(#403) Béká válasza Lala6 (#136) üzenetére


Béká
csendes újonc

Végül 23 ultra lett. Tegnap vettem át.

(#404) zzola


zzola
félisten

[Ebben] a videóban azt mondja a tag, van proxymity szenzor.

(#405) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Az aod nagyon bénán van megoldva és zabálja az aksit ami teljesen érthetetlen. Moto - k esetén ha aktivitást érzékel bekapcsol egy látványos de alacsony fényerejű animáció mellett, itt csak olyan beállítás van hogy gyakorlatilag folyamatosan kellene mennie. Tétlen készenléti idő esetén kb dupla annyira merül mintha ki lenne kapcsolva (óránkéntb1.5 %)

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#406) gangstagergo válasza drzsoo1 (#405) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Mit takar nálad "aktívitás"? Az érintéses vagy az új értesítés esetén bekapcsoló AOD szerintem minden igényedet lefedné.

(#407) tms+ válasza drzsoo1 (#405) üzenetére


tms+
junior tag

Nem kell folyamatosan mennie:
* csak érintésre kapcsol be az AoD,
* csak új értesítés esetén kapcsol be az AoD,
* auto módba teszed és elvileg zsebben, sötét szobában lekapcsol,
* sőt még időzíteni is lehet, hogy X időintervallumban menjen, de akkor folyamatosan.

Van arra lehetőség, hogy ne menjen folyamatosan. Az más kérdés, hogy nekem is tetszik a Google Pixel féle megoldás, hogy maga az értesítés is olvasható, amikor beérkezik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#408) Osi222


Osi222
tag

Az utóbbi 2 hétben nálam minden rendben futott, leszámítva a következőt:
tegnap 1 óra Wireless AA és QI töltés a kocsiban eléggé forrófejűvé tette:


Más is alá tudja ezt támasztani?

[ Szerkesztve ]

(#409) tms+


tms+
junior tag

Nem újra indítani akarom a Snapdragon vs Exynos témát, de itt pl. arra jutottak, hogy az Exynos a legtöbb esetben jobb eredményt ért el az akku tekintetében, mint a Snapdragonos verzió.

https://youtu.be/pYB2GJ5KfhY?si=SIC0ukyceI8a8EPd

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#410) dnelb válasza tms+ (#409) üzenetére


dnelb
veterán

egyedüliként a világon kb :D

(#411) manokaki válasza tms+ (#409) üzenetére


manokaki
őstag

ez furcsa :)

(#412) migabi24 válasza dnelb (#410) üzenetére


migabi24
nagyúr

Fizetett teszt :D

(#413) gangstagergo válasza tms+ (#409) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Hitelesebbnek tűnik nekem ez az összehasonlítás mint a 4 óra alatt a szart is hajtsuk ki belőle videók.

(#414) migabi24 válasza gangstagergo (#413) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pont az volt a hiteles, mert végig láttad mi történik, itt meg csak hablatyolnak, azt mond amit akar :U

(#415) gangstagergo válasza migabi24 (#414) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Teljesen nyílvánvaló, hogy téged nem lehet meggyőzni a készülék pozítiv tulajdonságairól. Nem is akarlak :DDD De jól is van ez így mert legalább itt kitombolhatod ( és a többi puffogó ) magad és nyugodtan alszol ;]

[ Szerkesztve ]

(#416) drzsoo1 válasza tms+ (#407) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Igen, ez így alapvetően rendben is lenne ha nem lenne mellette a Motorola amely már 7 évvel ezelőtt is jobban ki volt találva. A mostani 38 óra készenlét melletti 28 % merülés meggyőzött arról hogy a legjobb ha az AOD - t kikapcsolva tartom. Érdekes módon a 2700 mAh akkus moto aod üzemmódját sose akartam kikapcsolni üzemidő gondok miatt, valahogy az nem szívta így az akksit.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#417) migabi24 válasza gangstagergo (#415) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te meg nagyon jól viseled ha átbasznak :D szeretem az S23-at de engem is átbasztak vele, mert kaptam egy kiló banánt a kamerába építve, hogy k.pnák be, te biztos fiatal vagy még azért nyelsz le mindent :D

(#418) gangstagergo válasza migabi24 (#417) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Áhh akkor innen jön a gyűlölet. Samsung károsult ;] Engem ugyan nem vertek át mert tudtam minden lehetséges "hibáról". Sokkal rosszabbra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#419) TTom65


TTom65
tag

Helló.
Van köztetek olyan aki s22 ultra-ról váltott? Mik a tapasztalatok?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#420) duckload


duckload
tag

Sziasztok.
Pár héten belül visszaváltok samsungra, de még vacilálok.
sima s23 és S24 között.
Iphone 13 ról váltok. Melyik lenne a jobb választás? Tartósság, üzemidő, megbízhatóság szempontból? :R

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#421) tms+ válasza duckload (#420) üzenetére


tms+
junior tag

Én azt venném a helyedben, amelyiket jobb áron lehet elhozni. Nincs jelentős különbség a két modell között.

Nekem egy hangyányit kényelmesebbek az S24 élei, és jobban tetszik, hogy a keret is matt felületet kapott.

Tartósság szempontból az S24 annyiból jobb, hogy 7 évig lesz támogatva szoftveresen.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#422) tms+ válasza gangstagergo (#413) üzenetére


tms+
junior tag

Azt nem tudom, hogy hitelesebb-e, de van ilyen eredmény is. Annyiból talán szerintem is jobb ez, hogy jobban hasonlít az átlag felhasználásra.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#423) nincsnév007 válasza tms+ (#421) üzenetére


nincsnév007
őstag

az s23 az valahogy nekem se adja, vodafone üzletben nyomogattam, mondom marad még a kis redmi telefonom. De ez a s24 nem tudom miért de valahogy nagyon tetszik :D főleg a 7 év támogatás, ami majd kiderül hogy mennyi is lesz a valós, meg az ai funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#424) gangstagergo válasza tms+ (#422) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Egyenlőre az üzemidővel elégedett vagyok. Eddig egy korábbi telefonom se hozta ezt az eredményt egy nap után. [kép]

(#425) tms+ válasza gangstagergo (#424) üzenetére


tms+
junior tag

Szerintem sem rossz az üzemideje, az S22-nél biztosan jobb. :))Nyilván az S23U-ámat nem tudja überelni.

#423: Nem rossz az S23 sem, de valamiért, talán pont a matt élek miatt, jobban tetszik az S24. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#426) manokaki


manokaki
őstag

7 év támogatás , az remek ! Igy tudom ,hogy még az unokámnis ezt fogja használni :D
Hol tartok meg egy telefont 7 évig , hogy az addig használva van ! Addig 2x kell aksit cserélni az amugy is remek üzemidő mellett !
Engem különösen nem hatnak meg a frissitések , használtam pixel 4-et , amit 4 évesen ujként bontottam fel a dobozbol , és ugyan ugy ment frissitések nélkül is , tökéletesen , de ez a 7 év max egy reklámfogás !

(#427) TODI1111 válasza manokaki (#426) üzenetére


TODI1111
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy rengeteg olyan ember van aki csak azt engedheti meg magának, hogy használt készüléket vegyen. Nekik nagyon is jó a 7 év támogatás...... :R

(#428) drzsoo1 válasza TTom65 (#419) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Annál bármi jobb, egy igazi béna tégla, merül mint a Titanic ( ha még nem merült akkor majd egy frissítéssel megkapod) fotó képessége pont akkor hagy cserben amikor szükség lenne rá (pl dokumentum fotózás) laggolni azt tud, nincs egy olyan pillanat ami miatt kicsit is hiányozna. Ha amúgy neked vmi csoda folytán bejött akkor viszont inkább a23u felé tekints, az s24 legfőbb erénye hogy kicsi.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#429) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Ezen S24 snap vs exynos [teszt] alapján megint hulladék lett a chip. Érdemes S23-at választani itthon helyette.

[ Szerkesztve ]

(#430) gangstagergo válasza Zamasun (#429) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Volt már róla szó.

(#431) csubííí válasza TODI1111 (#427) üzenetére


csubííí
senior tag

Így van.

Plusz van aki hosszútávra tervez, mert nem látja értelmét az 1-2 évenkénti cserének.

(#432) kchris78 válasza csubííí (#431) üzenetére


kchris78
veterán

Azert az 1-2 ev meg a 7 ev kozott azert nagysagrendi difi van... De tenyleg nem allok ellen a 7 evnek csak megjegyeztem :).

(#433) csubííí válasza kchris78 (#432) üzenetére


csubííí
senior tag

Szerkeszteni akartam, de már nem engedte. :)
Írhattam volna 3-4 vagy 5-6 évet is.
A mai készülekek sok-sok évig jól használhatók.

[ Szerkesztve ]

(#434) autotaxmo válasza gangstagergo (#415) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ez nem puffogas meg kitombolas hanem egyszerű észrevétel és tény megállapítás. Semmi köze ahhoz hogy valaki Samu fanboy vagy hater akár pártatlan user. Ha 100-bol 98 teszt azt hozza le hogy az Exynos újfent nem sikerült jól és alulteljesít a snapival szemben akkor azt lehet mindennek is nevezni de semmiképpen sem tombolasnak vagy puffogasnak a user irányából.

(#435) autotaxmo válasza tms+ (#425) üzenetére


autotaxmo
őstag

Az emberek 99% tokba teszi a telefonját, többek között én is,.így kvara nem látom értelmét annak hogy matt a telefon meg milyen az éle, szó se róla, nekem is nagyon bejön az S24 designja, veri az S23-at. Max amiatt cserélnék de így hogy exynos, tuti nem. Arról nem beszélve hogy arra is ment volna a Pitaka tok, szóval ugyanott lettem volna designban mint az S23 most.

(#436) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Ezt a 7 éves frissítési marketing maszlagot látom sokan benyaljak, ez olyan mint a nyugdíj. Ki tudja mi lesz addig, azért egy mobiltelefon világában ez nagyon hosszú idő. Amúgy meg elég ritka szerintem az a réteg aki 5-6 éves android telefonokat vesz magának. Persze van egy nagyon elenyésző társadalmi réteg aki megveszi magának most a Galaxy S9 telefont, na ezt gondoljátok el hogy akkor majd az S24-et 2029-ben vagy 2030-ban majd valaki megveszi 30 ezer forintért tőled mert jajj de jó hogy van még rá frissítés 😂😂 neeee már srácok. Ez marketing, semmivel nem leszel előrébb hogy 7 év frissítés van ra

(#437) gangstagergo válasza autotaxmo (#436) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Én támogatom, hogy minden nap írj az észrevételeidről és a tényekről. Rosszul érezném magam ha nem írnál ide :DDD

(#438) tms+ válasza autotaxmo (#435) üzenetére


tms+
junior tag

Az emberek 99%-a tokban hordja, én pont nem, vagy legalábbis sokat van tok nélkül, és mivel a kérdező szokásait nem ismerem, így megéri megemlíteni.

#434 Mégiscsak kicsit "tombolásnak" tűnik, amikor olyanok írják tele a fórumot, akik nem is tervezik megvenni a mobilt, annak ellenére, hogy nyilván van hátránya az Exynosnak, de az is igaz, hogy jobb, mint ami az S22-ben volt.

#426 Szerintem is kevés user van, aki 7 évig használja, de használt piacon talán nem hátrány.

#419 Az S22U után az S23U is érezhetően jobb, de az S24U is jó lehet, ha a mérettel nem volt gondod. A sima S24 jelentősen kisebb, ez a fő erénye.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#439) nincsnév007 válasza autotaxmo (#436) üzenetére


nincsnév007
őstag

én se vagyok frissitős mániás, de ha 5 évig tudnám használni, és addig támogatja a samsung már elégedett lennék.

(#440) rookie8906


rookie8906
csendes tag

Hi,
Kint vagyok most amerikaban es szeretnek venni telot.
Nyugodtan meg lehet venni az us verziot is?
Ez elvileg snapdragonnal van meg 1 simes.
Azon kivul van barmi mas difi az us meg az eu verzio kozott?
Barmi ami miatt nem tudnam otthon hasznalni?
Remelem nincs.
Elore is koszi.
Udv

(#441) TODI1111 válasza autotaxmo (#436) üzenetére


TODI1111
addikt

"Amúgy meg elég ritka szerintem az a réteg aki 5-6 éves android telefonokat vesz magának."
Nem erre gondoltam hanem arra, hogy 2-3 évesen tudja megvenni és még akkor is lesz 4-5 év frissítés hozzá.

(#442) janeszgol válasza autotaxmo (#436) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Az Ultra topic is tele van ezekkel a 7 ev emberekkel. Meg az is ezzel peldalozott, aki S23U-rol valtott (lolal emlitette mar). Egy vicc.
De most komolyan. Az S23 kap 5 evet, az S24 meg hetet. Ez kinek deal breaker az S24 iranyaba?

Az nem baj, ha valaki szerint jobb az S24, mint a tavalyi, de ne az 5 ev vs 7 ev support mezsgyejen menjunk mar.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#443) janeszgol válasza gangstagergo (#415) üzenetére


janeszgol
félisten

Az az osszehasonlito, ahol a 17% difi jott ki, az a teszter becsuletes. Hiaba fikazod ezt a modszert, attol meg hiteles es iranyado. A kerdes az, hogy ez mit jelent szamokban, kell-e ezzel foglalkozni. Milyen elethelyzet az, akinek ez fontos. Aki mindig ugy fejezi be a napjat, hogy neki pont kellene az az utolso 17%, az rosszul valasztott telefont. Szerintem.
Vagy hasznaljon powerbankot, toltson a plazaban, kavezoban stb. Konnektor sok helyen van.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#444) samu74 válasza rookie8906 (#440) üzenetére


samu74
addikt

Simán tudod használni itthon is ,csak a szervizelés ami macera.

-----------

(#445) janeszgol válasza TODI1111 (#441) üzenetére


janeszgol
félisten

2-3 evesen megveszi hasznaltan 100-150k kozott, az az ember 2 ev utan ugyanugy lecsereli. Nem fog akkucserevel szorakozni (vagy kerul bele valami utangyartott).
7 evet nem bir ki telefon szerviz nelkul. Az 5 ora SoT 7 eves korban ketto korul lesz. Nem a szoftverfrissites hianya lesz a gond.
2024-7=2017. Galaxy S8. Amit ma adnak el S8-at eredeti akkuval, az akkuhibas. 2-3 eve meg azokat lehetett megvenni, amelyek az eredeti kapacitas 60-70 szazalekat tudtak.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#446) TODI1111 válasza janeszgol (#445) üzenetére


TODI1111
addikt

Annak aki csak használtan 2-3-4 éves készüléket tud venni annak olcsóbb egy akkucsere mint megint egy új használt készülék. Azoknak akiknek nincsenek hétköznapi gondjai nehezen értik ezt meg és csak mondják a magukét.... :R Elengedtem ezt a történetet. Szerintem jó a hét év támogatás, szerintetek nem.

(#447) manokaki válasza janeszgol (#445) üzenetére


manokaki
őstag

Jol látod ! :R De ha vesz is valakib5 éves telefont , azt mar végkép nem érdekli a támogatás , ha még müködik egyáltalan a telefon..

[ Szerkesztve ]

(#448) zzola válasza gangstagergo (#437) üzenetére


zzola
félisten

Ezt én is, kell egy megmondó ember ebbe a topicba is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#449) janeszgol válasza TODI1111 (#446) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem mondtam, hogy nem jó. Csak azt, hogy ez lényegtelen.
Kettő. Nem ismersz, nem tudhatod, hogy nekem mikor mire volt pénzem és mire nem.

5 vs 7 év, az ma egy S8 meg egy S10. Ma az S10 szerintem még kurva jónak számít. Oké az üzemideje nem jó, de ez újonnan sem volt az. Még közel gyári értékekkel lehet venni S10-et (80%-os akkuval). Az Android 12 is teljes körűen használható. De az S10-ben is 8 GB ram volt már. Az S10e-ben 6GB, de az S10-ben és S10 Plusban 8GB. (Van hatos, de az nem nálunk jelent meg, irreleváns.)
Az S8 a maga 4GB memóriájával és az Android 9-cel már senkinek nem ajánlható. Talán gyereknek játékra elmegy Kisebb gyereknek. Így jöttek sorban:
4GB ram: S8, S8+ és S9
6GB: S9+ és S10e
8GB: S10, S10+ és S10 Lite.

Az S24-ben is 8GB ram van. Az S23-ban is. Ha még az S24+-ról lenne szó, arra azt mondom oké. 12GB, az S23+-ban sajna csak 8GB van. Aki a kettő közül ma az utóbbit veszi az...

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#450) csubííí válasza TODI1111 (#446) üzenetére


csubííí
senior tag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.