Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) vg válasza zoltan77 (#9249) üzenetére


vg
addikt

LOL!!!! Nem fogja mert a biztonsági frissitések nem erre vannak. Hanem pl ez [link]
Senki nem fogja ellopni a pénzed a számládról mert nincs egy frissités a telefonodon. ;]

(#9252) workin válasza Gardaai (#9240) üzenetére


workin
senior tag

Nekem is fekete a toll, pedig MM vásárlás.

(#9253) jereti válasza G-Device (#9241) üzenetére


jereti
tag

Én a név-jelszó kitöltéssel évek óta semmi problémát nem tapasztaltam egyetlen Samsungon sem, sőt ez az ujjlenyomatos Samsung Pass kifejezetten jó.

(#9254) gippazoid válasza jereti (#9253) üzenetére


gippazoid
senior tag

Sorban áll a Google és a Samsung app-ja hogy eltárolhassa a jelszavakat...

Az alma az alma. Akinek bejön, annak bejön és nehezen vált.
Egy olyan rendszer, ami még számsort se képes a billentyűzetre tenni, hanem át kell kapcsolni, az meg nekem nem jön be. Meg amelyik nem tud külön csengőhangot a két SIM-hez beállítani. Ezért porosodik a SE 2022 az asztalon már 2 hónapja. A fene se szívatja magát. Még jó, hogy céges. Egy csúcs 14-es biztos megadja az iPhone feelinget (nekem az SE kivitel egy gagyi Nokia szintet üt meg) de az meg pont duplájába kerül, mint nekem az S23U került.

Így céges SIM bekerült az S23U-ba másodiknak. Csináltam ki-bekapcsoló makrót, ami a mobilnetet is átkapcsolja a céges SIM-re, miután aktiválta.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#9255) mgTerminator válasza zoltan77 (#9249) üzenetére


mgTerminator
veterán

Miért nem váltasz Xiaomira? Ott felrakod a Xiaomi.eu rendszert és hetente jönnek a frissítések amik tartalmazzák a havi biztonsági frissítést is. :DD

(#9256) Corsa02 válasza mgTerminator (#9255) üzenetére


Corsa02
őstag

...meg a heti friss bugokat :D

The Truth Is Out There --->

(#9257) mgTerminator válasza Corsa02 (#9256) üzenetére


mgTerminator
veterán

Azokat direkt nem írtam :D Meg a félig angol félig magyar fordításokat.
Mondjuk az engem nem zavart mert én angol nyelven használom a telefont a Tesla app miatt mert csak így hajlandó kiküldeni a kocsinak a koordinátákat.

(#9258) Moci09


Moci09
csendes tag

Sziasztok!
Új legény a gáton :R egy hete cseréltem le a 3 éves Poco f3-at egy ilyen tökéletes masinára. Egyfolytában olvasom vissza a fórumot és nagyon sok okosságot tudtam meg tőletek a telefonnal kapcsolatban....sok kérdésem volt az első pár napban de a vissza olvasás sokat segített.....Egyetlen kérdésem van csak és nem tudodm hogy egyedi e a gondom vagy másnak is volt ilyen baja. A mobilhálózatomat tartom nagyon gyengének. egyes kettes a jelerősségem 4G-n. Alaphelyzetbe állítottam már a hálózati beállításokat is de nem változott semmi sem. Tudtok e ilyen jellegű problémáról esetleg?
Üdv még egyszer mindenkinek!

(#9259) Mike81 válasza jereti (#9253) üzenetére


Mike81
senior tag

En is osztom a véleményed. Sőt bent meló helyen a védett jelszavas wifit is érzékeli már dobja is fel az oldalt ahol már kínálja is fel a belépés engedélyezését újlenyomattal. Sőt én a fizetést is úgy használom mint egy Iphon-on. 2x bekapcs gomb és már aktiválja is a K&H kártyát fizetéshez. De ehhez nyílván kell az arc azonosítás. De amúgy is az újlenyomat mellett azt is szoktam használni.

(#9260) Mike81 válasza gippazoid (#9254) üzenetére


Mike81
senior tag

Én tettem kitérőt egy 14 PM személyében az IOS világába. Nem mondom hogy nem.lehetne megszokni. A telefon minőségi öröm volt kézbe venni. Főleg hogy már nyitotta is a Face ID 😁 Én pl a bilentyüzetet megszoktam kifejezetten jó volt a szavak hibajavítása, a diktálas perfekt volt. Amivel nekem volt bajom az ébresztő pontosabban a hangereje hogy állnadóan fullon ordított🤬 a fájlok és a galéria "logikája" amivel annyira nem tudtam megbaratkozni. De lehet csak hagynom kellett volna még időt magamnak hogy megtanuljam a rendszert. De térerőben pl ahol a mostani S23Plus Yetteles sim-el nem talált hálozatot ott még az Iphon 1-2 pálcikával el volt. Viszont tény, hogy vannak nem éppen kényelmes megoldásai. De még most is dillemáztam, hogy Ultrát vagy esetleg 14PM-et vegyek újra. De vegül rájöttem hogy ez az ökoszisztéma nekem így kényelmes kézre áll csak meg kellene növelni a kepernyőt ezért döntöttem remélhetőleg jól az Ultra mellett :))

[ Szerkesztve ]

(#9261) dannyl válasza Mike81 (#9259) üzenetére


dannyl
addikt

Minek neked új lenyomat? Nem jó a régi? ;] A kezeden ujjak vannak, aminek a lenyomata az ujjlenyomat.

[ Szerkesztve ]

(#9262) Mike81 válasza dannyl (#9261) üzenetére


Mike81
senior tag

Igen jogos :B

(#9263) kaisers válasza Moci09 (#9258) üzenetére


kaisers
aktív tag

Szerintem ez ilyen is marad.

Nekem otthon szintén nagyon gyenge a térerő 4G-n, úgyhogy ott be van állítva egy Routin, hogy az otthoni wifi hálózatra csatlakozás után automatikusan átvált 2G-re így a probléma otthon (illetve ismert wifi hálózatok közelében) megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#9264) Moci09 válasza kaisers (#9263) üzenetére


Moci09
csendes tag

Óó ezt szomorúan olvasom
Akkor ezt meg kell nekem is oldani nekem is
Köszönöm a gyors választ!

(#9265) migabi24 válasza kaisers (#9263) üzenetére


migabi24
nagyúr

Wifi hívás?

(#9266) xhege válasza Mike81 (#9260) üzenetére


xhege
addikt

Az ébresztés állítható, hogy halkan induljon és egyre hangosodjon. ;)

(#9267) mgTerminator válasza kaisers (#9263) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is dettó ilyen, de néha 2G-n felejti magát, bár ez egyre ritkábban fordul elő.

(#9268) kaisers válasza migabi24 (#9265) üzenetére


kaisers
aktív tag

Nem, azt nem használom.

(#9269) kaisers válasza mgTerminator (#9267) üzenetére


kaisers
aktív tag

Akkor szokta úgy hagyni valamiért, amikor energiatakarékos mód is fut.

(#9270) migabi24 válasza kaisers (#9268) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pedig az pont erre van ki találva, kapcsold be és élvezd :K

(#9271) TODI1111 válasza migabi24 (#9265) üzenetére


TODI1111
addikt

Abban az esetben lehet ha nem Yetteles. A Yettel ilyen fronton nagyon le van maradva (wifi-hívás, multi sim)

[ Szerkesztve ]

(#9272) migabi24 válasza TODI1111 (#9271) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt nem tudtam, köszi a javítást :R

(#9273) r0by


r0by
addikt

Megjött a várva várt augusztusi frissítés. 1350,62MB.

(#9274) vg válasza r0by (#9273) üzenetére


vg
addikt

Így már biztonságban lehetnek a bank dolgok. :C :R

Szerk; nekem csak a pc-s smart switch jelzi, onnan frissíthető és ott 9 giga mint legutóbb. (telekom)

[ Szerkesztve ]

(#9275) golyós válasza vg (#9274) üzenetére


golyós
őstag

9??
1350MB nálam

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#9276) vg válasza golyós (#9275) üzenetére


vg
addikt

Aha, passz. Nem tom miért.

(#9277) migabi24 válasza vg (#9274) üzenetére


migabi24
nagyúr

Miért eddig veszélybe voltak a banki dolgok? :W

(#9278) Lajmund


Lajmund
senior tag

Magától miért nem dobja fel egyből hogy jött frissítés? Mindig itt olvasom és utána keresek rá és csak akkor látom.. Nálatok jelez a telefon vagy mit kell beállítani hogy egyből jelezze? Nálam csak az automatikus frissités van kikapcsolva.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#9279) G-Device


G-Device
csendes tag

Érdekes dolog hogy a banki értesítések volt hogy egy nappal később érkeztek meg kártya használatkor…

(#9280) Lajmund válasza vg (#9274) üzenetére


Lajmund
senior tag

Szerintem ha meg akarnak hekkelni a legfrissebb biztonsági frissités se ér semmit. :D Kb annyi a különbség hogy nem 5 másodperc hanem 7 de lehet annyi se.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#9281) vg válasza migabi24 (#9277) üzenetére


vg
addikt

(#9282) golyós válasza vg (#9281) üzenetére


golyós
őstag

Ez oké, de a telefon bizto nsági frissítésének szetintem semmi köze a banki alkalmazások biztonságához.
Régi telefonnal is lehet biztonsággal bankolni ha az alkalmazás frissítve van, és ott a többlépcsős azonosítás is.
Szerintem

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#9283) migabi24 válasza golyós (#9282) üzenetére


migabi24
nagyúr

Arról nem beszélve, hogy 500Ft levételéhez is az engedélyem kell :D

(#9284) kaisers válasza migabi24 (#9270) üzenetére


kaisers
aktív tag

2G elég hívásra, annál jobb hangminőség nem kell Nekem otthon. Úgy legalább maxon van a térerő, a 4G-n meg van hogy nincs is.
Nem is merül a telefon így...:))

(#9285) zoltan77


zoltan77
aktív tag

Kedves fórumtársak, azért nem kellene a más hozzászólásából viccet csinálni, és közröhely tárgyává tenni. Azért mert én megmertem említeni ebben a fórumban, hogy késik egy frissítés. Köszönöm nektek migabi24, vg, fórumtársak. Meglátszik a magyar mentalitásotok. Ezzel zártam a témát.

(#9286) migabi24 válasza kaisers (#9284) üzenetére


migabi24
nagyúr

A 2G hívás minőségét én nem hasonlítanám a HD híváshoz, arról nem beszélve ha wifi van biztos tudsz telefonálni, 2g se mindenhol van, de te tudod :R

(#9287) dnelb válasza zoltan77 (#9285) üzenetére


dnelb
veterán

ne vedd magadra, csak vicces ez a frissítésért való remegés, ennyi :)

(#9288) migabi24 válasza dnelb (#9287) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van, ha szar egy telefon azért várja mindenki a frissítést hátha jobb lesz, ha hibátlan akkor meg azért, hátha elrontanak valamit :D aztán lehet várni a javítást

(#9289) dnelb válasza migabi24 (#9288) üzenetére


dnelb
veterán

majd rájönnek hogy samsungot amugy sem érdemes havonta frissíteni, amilyen bugos updatek jönnek mostanában.. :D

(#9290) csubííí válasza dnelb (#9287) üzenetére


csubííí
senior tag

+1

(#9291) gippazoid válasza vg (#9274) üzenetére


gippazoid
senior tag

A banki app-ok simán elfutnak a OnePlus7 telómon, amelynek biztonsági frissítése 2022. júniusi. Nem olyan gyorsan történnek a dolgok azért! Erste és CIB is megy rajta és nem panaszkodik egyik app sem!
Ha 1 havi biztonsági frissítés késik, a világon semmi nem történik.

Gippazoid Novelties Inc.

(#9292) gippazoid válasza Moci09 (#9258) üzenetére


gippazoid
senior tag

Azt kellene tisztázni, hogy vannak-e fizikai jelei annak, hogy esetleg gyengébbek a készülék rádiós képességei vagy csak kevesebb pálcikát mutat a térerő kijelző?

Mert nagyon nem mindegy! Ha nem indít hívást a telefon, nem elérhető, SMS jön róla, hogy kerestek de meg se mukkant, torz, csengő-bongó hang van beszélgetés közben, akadozik, kimarad a hang, és mindezek eddig nem voltak, akkor igen, gyengébb a rádiós képessége a telefonnak. Ez egyébként szabványban rögzített dolog, nem lehet akármilyen vételi érzékenységgel mobilt gyártani, van egy szint, amit tudnia kell mindegyiknek. Az persze előfordul, hogy egyes készülékek túlteljesítik az előírásokat és érzékenyebbek. Akkor olyan helyen is van térerő, ahol másik telefonnal nem.

Pl. 20 évvel ezelőtt a nagysikerű Nokia 5110, 6110, 6150 készülékek vételi érzékenysége mérhetően gyengébb volt, mint a közröhej tárgyaként tekintett Alcatel One Touch szériának. Saját mérés volt hitelesített, nem játékszer műszerrel. Attól még mindegyiket lehetett GSM telónak nevezni és árulni, mert a szabványt mindkét márka tudta, de az egyik túl is teljesítette.

Ha csak a másik készüléken megszokott 3 pálcika helyett 2 van a kijelzőn, az szoftveres kalibráció kérdése, egyik modellen 4 pálcika a max. a másikon 5, egyiken bizonyos jelerősség mellett mutat kettőt, a másikon meg ugyan annál a jelszintnél hármat. Ez valójában nem jelent semmit.

Gippazoid Novelties Inc.

(#9293) leslien


leslien
nagyúr

Galaxy S24 Ultra might rock the Snapdragon 8 Gen 3 SoC worldwide

The Galaxy S23 Ultra was Samsung's best-selling flagship in the first half of 2023, according to market data from Omdia. In fact, it was the best-selling Android phone globally, and some suspect that the Snapdragon exclusivity was one of the reasons behind this success.

gyanítják ?! mi más lett volna... ?!idióta banda... még az lesz szép ha sima meg a plusz Exynos-al jön az Ultra Snapdragon-al... öngól lenne... :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#9294) MikeWazowski válasza leslien (#9293) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Na látod az nagyon durva lenne ha csak az ultra kapna sd-t. Akkor eskü nem lesz Samum többet, inkább xperia vagy saomi.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9295) Mike81 válasza migabi24 (#9283) üzenetére


Mike81
senior tag

Pont a napokban olvastam vagy hallottam hogy valakinek úgy húztak le egy halom pénzt hogy beléptek a netbankjába és elutaltak maguknak 400 000 amiről a szamlatulajdonos nem kapott semmi értesítést :F Sőt még havi rendszeres utalást is beállítottak maguknak ugyan ilyen összegben. És volt kétlépcsős azonosítás stb..... Szóval nem tudom hogy ez mennyire igaz illetve ki és hol hibázott. De pl nekem is még azt is meg kell erősítenem hogy limitet módosítok vagy hogy valakit felvettem állandó partnernek aplikáción belül.

(#9296) rjg válasza Mike81 (#9295) üzenetére


rjg
őstag

Erre kíváncsi lennék, mert nehezen tudom elképzelni. A Revoluttal kapcsolatban volt egy cikk sorozat a Forbes-on ebben a témában, de ott egyértelműnek látszik a cég felelőssége, amit nem ismernek el.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#9297) Capella válasza rjg (#9296) üzenetére


Capella
senior tag

Pl. így: SIM swap csalás

(#9298) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Ha lejött az augusztusi, ne felejtsétek bekapcsolni:

(#9299) kengyel válasza Sumptuous (#9298) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nem jutott volna eszembe. Köszi !

kengyel

(#9300) szabeska válasza Sumptuous (#9298) üzenetére


szabeska
addikt

Csináltam tesztet a minap, az állítólagos "veszteségmentes" 2x nagyítás minősége teljesen másmilyen lett, mint az 1x ből kivágott. Az 1x meglehetősen zajos volt sötétebb részeken (szokásos), de volt részlet, a 2x eléggé elkent lett...

[ Szerkesztve ]

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.