Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zolisx4


zolisx4
őstag

Na jó azért ekkora hó nem kell,sőt lehet hogy nem is kellene .

(#2) eXodus


eXodus
őstag

nem lesz semmi

(#3) Lenry


Lenry
félisten

úúú de mocskosul béna photoshop az a kép...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) zolisx4 válasza eXodus (#2) üzenetére


zolisx4
őstag

Lehet igazad lesz ,de nagyon ígérik majd meglátjuk :K

Lenry
Igen az, úgy találtam, de sajna nem volt jobb .
Végül is ha hó mennyisége a lényeg hogy mennyi esik majd .

[ Szerkesztve ]

(#6) zolisx4 válasza Lenry (#3) üzenetére


zolisx4
őstag

Tényleg igazad volt inkább cseréltem a képet :K

(#7) Dictator^ válasza Lenry (#3) üzenetére


Dictator^
veterán

miben veszed észre ezt?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem emlékszem az évre, de egyszer majd fél méteres hóban lépegettem. Itthon lemértem a lábszáramon, hogy milyen vastag volt a hótakaró, 45cm. :)
Ide dél-keletre sok havat ígérnek, 20-30 centit. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e hóhelyzet. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) zolisx4 válasza Dictator^ (#7) üzenetére


zolisx4
őstag


Ez volt az eredeti kép erre gondolt , :R

Algieba
1987. ben volt nagy hó, még dolgozni sem tudtunk menni ,és nagyon hideg is volt.

[ Szerkesztve ]

(#10) Algieba válasza zolisx4 (#9) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A 87-es tél nekem is emlékezetes. 9 éves voltam, és testvéreimmel nyaggattuk anyánkat, hogy mikor mehetünk már le az emeletes ház udvarára játszani. Közben még odakint ömlött a hó, süvített a szél. Azonban másnapra csitultak az elemek, viszont elszabadultak a panelház gyerkőcei. Pár fiú akkora hókupacot lapátolt össze, hogy végül iglu lett belőle. Kifulladásig szórakoztunk a hóval. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) Crystalheart válasza Algieba (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk néhány éve, tényleg néhány éve volt 50 centis hó. Emlékszem, hogy térdig ért, mikor a határban éjféltájt futottam szűz hóban három kilométert.

(#12) zolisx4 válasza Algieba (#10) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen emlékeim szerint a gyerekek nagyon örültek ,de mindig mai napig örülnek a hónak legalább is itt a faluban ahol lakom .Megindulnak a gyerekek a szánkóval azonnal . :K

Crystalheart
Felénk nem nagyon volt jó pár éve nagy hó max 15 cm .


Ezt szoktam nézegetni, itt szép nagy havat ígérnek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Algieba válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Igen, a 2000-es évek elején is volt egy nagy havazás. A 90-es évek közepe tájékán egyszer november elején csattant össze a Kárpát-medencében a szibériai hideg légtömeg és a mediterrán térségből felrohanó ciklon. Emlékezetesek a hókotrók által emelt embermagas hókupacok az utak szélén. :))
Szeretem a havazást, mert egyből hóhelyzet van. ;] Olyan országban élek, aminek életét már 10 centi hó is megakasztja. Kissé gyengén teljesítünk... de ez már off.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Crystalheart válasza zolisx4 (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mintha az időjárás csak nekem kedvezett volna. Egy-két napon belül leszünk kész az erdőtakarítással, a gallyak stócokba való összehordásával, és eddig a tél minden napján lehetett dolgozni. Ha minden igaz, akkor pedig most februárban lesz csapadék is, ami jót tesz a növényeknek, a hideg pedig sok károkozót gyérít meg. Mintha csak a kívánságaim szerint változna az időjárás. :D

(#15) zolisx4 válasza Algieba (#13) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen ha esik 10 cm hó tényleg hóhelyzet van ,nincs elég kapacitás az utak takarítására.
Ráadásul -7-8 fok alatt a só sem használ .

Crystalheart
Mi már kivágtuk ami engedélyezett volt, még a gallyakat is eltakarítottuk ,de pár cm hó nem igazán akadály az erdei munkában :K

[ Szerkesztve ]

(#16) Crystalheart válasza zolisx4 (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyi nem, de 10-20 centi azért már nem kellemes, és -10 fokban átázott kesztyűvel sem jó fejszézni :) Szóval ez így most pont megfelelő.

(#17) zolisx4 válasza Crystalheart (#16) üzenetére


zolisx4
őstag

10-20 cm hóban hiába van -10 teljesen elázol a ugye a bakancs is elázik idővel ,nem is kell neki sok ,és szépen a nadrág ázik fölfelé haladva nem egy kellemes az biztos .
Mondjuk fél liter hp után már nem számít semmi :DDD
De a témához visszatérve nagyon jó idő volt a fa szedésre .

(#18) zolisx4


zolisx4
őstag

Mivel egyre közelebb van a hétvége ,ezért annak a valószínűsége is egyre nagyobb hogy tényleg sikerül eltalálni az időjárást a meteorológusoknak .
Még tényleg igazuk lesz .

(#19) Lenry válasza Dictator^ (#7) üzenetére


Lenry
félisten

nézd meg a #9ben a két zsiráfot. a bal oldalinak szögletesen vágták körbe a fejét, ezen kívül sokkal élesebb, mint a jobb oldali zsiráf, plusz a kettőnek a színtónusa is más, látszik, hogy két külön helyen és időben készült a két kép.

ezen kívül a kép léptéke sem jó, hacsak nem teniszlabda méretű hópelyhek estek.

a hóban az árok aránytalanul kicsi a zsiráfokhoz képest. ha ki is mennének zsiráfok a hóba, akkor sem csak a vékony nyakuk vágna árkot, hanem alatta a széles testük is.
de nem tartom valószínűnek, hogy bármely állatkert kiengedné ekkora hóba az alapvetően szavannai éghajlatra tervezett állatokat, természetes élőhelyükön, pedig még ennyire sem valószínű az ekkora hó.

(#20) Crystalheart nem volt smiley, úgyhogy nem tudhatom, hogy mennyire volt komoly a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Crystalheart válasza Lenry (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Ugye csak poénból részletezted? :DDD)

(#21) Kassadin válasza zolisx4 (#9) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez simán megeshet Afrikában. Nem fotósop.

[ Szerkesztve ]

(#22) Crystalheart válasza Lenry (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak ő már nem azt a képet látta, a zsiráfosról a hülye is megmondja. :D

(#23) Lenry válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Lenry
félisten

#21 :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Dany007 válasza zolisx4 (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Baromság ez a cikk a szenzációhajhász címével együtt.
Azt írják 25 éve nem látott havazás jöhet. Aztán részletezik, hogy 25 éve 77cm-es hó esett. Most meg az ország dél-keleti részén lehet maximum 35cm!

Meg amúgyis, az a 35centi lószar. Éppencsak valami havacska. Mikor még apám vitt suliba 10-15 évvel ezelőtt, télen rendszeresen ki kellett ásni a kocsit a hóból, mert beszállni nem lehetett, a szélvédőig ért. És nem ám olyan havazás, mint ami mostanában van. Hogy a hegyvidékek kivételével 2 nap után elolvad. Heteken át! Fél méteres hó. Na az már valami.

Az elmúlt 5 évben mindig ezt játsszák a híradások, időjárás jelentések. Jön 10 centi hó és már mindenki megakar halni.
A másik kedvenc, amikor egy héten át mondják, hogy jön a hó. Majd amikor megjön, másnap jön a szöveg: A váratlan hóesés megnehezítette az autósok dolgát! Az autósok nem voltak felkészülve a havazásra. Vagy egyéb hasonló marhaság. Úgy lenne helyes, hogy a balf*sz autósok nem voltak felkészülve a havazásra. De amikor előtte egy héten át ez szól a híradóból, a rádióból, a netről akkor nehogy már azt merjék mondani, hogy váratlan havazás? Vagy, hogy van aki nem számított erre? Vicc.

(#25) Wictor


Wictor
senior tag

Valaki emlékszik még a 2003. februári havazásra? Az barátok között is 9 év. Akkor itt (Kiskunfélegyháza) minimum 30 centi leesett egy éjszaka alatt és mamámék kertjében olyan 70 centis hófalak magasodtak "útfúrás" után. Hetekig el sem olvadt. Túléltük? Túl. Megbénult a város? Nem. Mindenesetre nem hiányzik... Nekem inkább a mínusz hússzal lesz a bajom...

[ Szerkesztve ]

(#26) zolisx4 válasza Dany007 (#24) üzenetére


zolisx4
őstag

Gyakorlatilag már mindenütt ezt olvasni hogy jön a nagy hó ,és felkészültek a hó eltakarítására ,kíváncsi leszek mi lesz a reakció majd ha esetleg leesne 30 cm hó .
De biztosan igazad lesz azt mondják nem volt idő felkészülni :K
Igazából arra leszek kíváncsi hogy sikerül -e nekik kitalálni pár napra előre az időjárást .

Wictor
Felénk 2003 ban nem esett sok hó max 10cm ha volt.
1991 ben is hasonló hideg volt mint most a hó mennyiségére már nem emlékszem talán ha 10 cm volt,de általánosságban pár évenként azért esik mindig nagyobb mennyiségű hó.

[ Szerkesztve ]

(#27) Crystalheart válasza zolisx4 (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyen nyártól télig tartó aszály után nem is árt meg.

(#28) Dany007 válasza zolisx4 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, én se azt mondom, hogy sose sikerül felkészülni, mert azért az nem igaz.
De az elmúlt években rendszeresen hallom / látom / olvasom, hogy egyértelműen bejelentett hóesés után arra próbálnak hivatkozni, illetve azzal próbálják kisebbíteni a bénaságukat, hogy "nem várt havazás". Meg a "váratlanul ért" havazás.
Engem meg dühít, hogy 3 napja ez megy a hírekben, mindenhol, nekik meg váratlan :)

Engem nem zavar ez a kevés hó. Bár kissé hangulatromboló az tény. De a tavaly tönkrement bakancsom helyett idén még nem kellett vennem újat. Remélem nem is fog kelleni.

(#29) madgie válasza Dany007 (#24) üzenetére


madgie
titán

'99-ben akkora hó volt felénk, hogy jó egy hétig megbénult minden, a gimis kolisoknak vittük a konzervet, mert haza sem tudtak menni. Na, az hó volt. Azóta csak tityi-lötyi van, az autósok nagy része meg akkor is harminccal tötyög az egyenesben, ha fél centis hó van (nyári gumival ugye)

(#30) zolisx4 válasza Dany007 (#28) üzenetére


zolisx4
őstag

Gyakorlatilag ha esik majd egyáltalán hó,és fennakadások lesznek ami szinte biztos , kíváncsi leszek mit mondanak majd az útkezelők, :K
Az meg jogos hogy minden hírek erről szól, és majd váratlan lesz .Na Hétvégén vissza térünk rá mi is fog történni. :K

Crystalheart
A csapadékra nagy szükség lenne a mezőgazdaságban az biztos.

(#31) hfrankee


hfrankee
senior tag

Ez mind lóf@sz.
2001-ben Osttirolban éltem,egy éjszaka alatt esett 40cm hó.De már volt előtte vagy 2 méteres.
Másnap csak "szállingózott" 25cm esett.Utána 6 napig napi min. 10 cm esett.
Jó vot a szálloda 2 emeletének erkélyéről leugrálni a mocsok nagy hóba. :D

(#32) zolisx4 válasza hfrankee (#31) üzenetére


zolisx4
őstag

Biztosan jó lehetett de nálunk ekkora hónak a valószínűsége kicsi .
Már a kutyák is fáznak :DDD nem gyengén vacog

[ Szerkesztve ]

(#33) Lauda válasza zolisx4 (#26) üzenetére


Lauda
félisten

1 centi ho leesik es megbenul a fel orszag. Az egesz kozutkezelo egy penztemeto, szinte produktum nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#34) #53246592 válasza Lauda (#33) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ha 1 centitöl megbenul az orszag, annak nem sok köze van a közutkezelöhöz.

(#35) Tibor_560sec válasza Dany007 (#24) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Csak nem olyan havazást akarsz újra ... ? :D

És az a szörnyű tény hogyha leesik egy komolyabb mennyiség (20 cm+) akkor beáll a közlekedés ... mert sok ember nem felkészülve nincs , hanem egyáltalán nem is tud vezetni ilyenkor ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#36) Dany007 válasza Tibor_560sec (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Nem feltétlenül. Nekem akkor is be kéne mennem dolgozni :D Csak max 1 órával tovább tartana míg kiásom az autót. Lévén nincs is mivel kiásni :S

A felkészületlenségen sokat segítene ha legalább téligumi lenne az autókon. Nem is értem, hogy ezt mért nem tették még kötelezővé.
Fiatalabb koromban mentem én is nyári gumival hóban szigorúan városon belül. De még úgy is kész "öngyilkosság". Minden kanyart úgy kellett bevenni, mintha valami drift bajnok lennék. Ha csak 30-cal kanyarodtam akkor is.

Amúgy most találtam képeket arról a "híres" 87-es havazásról. [link]
Na nálunk itt Veszprém környékén a 90-es évek végén pont ilyen telek voltak! Az első Ford sierránkat pont így ilyen hóból kellett kiásni. Persze a vidéki oszt.társak akkor már nem tudtak bejönni suliba. Volt, hogy egy hétig se!
Ehhez képest az elmúlt években tapasztalható (hegyek kivételével) max 10-20 centis hó lófene se.

(ja és persze a linkkelt cikk címe, hogy vajon ez vár ránk hétvégén? Miközben több helyen is leírták, hogy max 35 centi hó várható. A képeken amik 87-ben készültek, ott meg 77 centi hó volt... Akkor mégis miért írják ezt? Félrevezetés és fölösleges pánikkeltés az egész)

[ Szerkesztve ]

(#37) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ez alapján is kapunk a jóból: [link]

Bárcsak így lenne :R

mod: érdekes amit a bulvár lapok írnak (pl. 168óra), én az elmúlt 10 évben többször is lapátoltam 40-50cm-es havat :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38) Lauda válasza #53246592 (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igaz.

(#39) #53246592 válasza Lauda (#38) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ja, hogy az két egymástól független kijelentés volt? :)

(#40) Lauda válasza #53246592 (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Is-is, az elso rahat a masodikra es a masodik visszahat az elsore. :DDD ;)

amugy ha kicsi a ho, akkor a soforok balfaxkodnak, ha nagy akkor meg a kozutkezelo csunik meg, szoval mindenkeppen kampec.

[ Szerkesztve ]

(#41) Tibor_560sec válasza Dany007 (#36) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Hmm azok a képek ... így utólag visszanézve ...

Én is sokat használtam nyári gumit hóban ... :)) hála a jó Istennek még nem volt balesetem soha és remélem nem is lesz

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#42) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Csak esne már! :))

Mentalita'

(#43) zolisx4 válasza Lauda (#40) üzenetére


zolisx4
őstag

Felénk ha nappal elkezd esni a hó akkor hajnal tájt néha szokott jönni hótoló autó :K
Először Pest és a főutak és talán felénk is elérnek valamikor .
Ha hófúvás van akkor a baj nem kicsi :K

nincsisbéla
Péntek ,Szombat ra ígérik a havazás kezdetét.

[ Szerkesztve ]

(#44) RootRulez válasza zolisx4 (#18) üzenetére


RootRulez
félisten

Eddig olvastam: "...lyesen kutató amatőr meteorológus, Rácz Ferenc a Blikknek. "

═════════════════════════════════════════

(#45) zolisx4 válasza RootRulez (#44) üzenetére


zolisx4
őstag

:F

(#46) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

"Elképesztő, évtizedek óta nem látott fagy jön!" - by retek klub híradó

Érdekes, én 1 éve is mértem -20 fokot, a média teljesen meg van bolondulva... most már biztos vagyok benne hogy nem lesz 5cm hónál több..

Mai napra is -5 fokot jósoltak, napközben +1 fok volt, miről beszélünk :U

"Aki teheti ne induljon útnak" - LOL, hát persze..

ez már riogatás...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47) Kassadin válasza Motion_Blur (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

Média, mit vársz.

(#48) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ennyi biztos nem lesz, de 40centinek örülnék bár kétlem hogy össze jön.:(

(#49) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Visszanéztem 2009 év végén mértem majdnem -25 fokot, akkor egy szót se érdemelt az egész: [link] :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#50) Brutális eb válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1......

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.