Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tildy válasza tildy (#228) üzenetére


tildy
nagyúr

Na mostmar 3:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#252) moha21 válasza Dany007 (#248) üzenetére


moha21
addikt

Hát az én hátam is megérezte, pedig nem idegen a kétkezi munka tőlem : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#253) zolisx4


zolisx4
őstag

Én ezt egyszerűbben megoldom ,a lányom párja lapátolja a havat , :DDD

(#254) Dany007 válasza moha21 (#252) üzenetére


Dany007
veterán

Én is biztos megérezném. De csak amíg lapátolnám a havat. Utána biztosan nem fájna.
Mondjuk az más ha meghúzódik vagy hasonló. De csak simán a munkától nem hinném.
Lehet pont azért mert nem vagyok nagyon ehhez szokva. De ha elő is fordul 1-1 keményebb cipekedés, utána nincs semmi probléma.

Amúgy néztem, jó messze laksz! = o

(#255) moha21 válasza Dany007 (#254) üzenetére


moha21
addikt

Ha nehezett emelek vagy akármi attól nekem sem szokott fájni a hátam, de a kapálás, lapátolás az megviseli a derekam . )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#256) Crystalheart válasza moha21 (#255) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az ásás a halál, tavaly egyszer pénzért ástam föl 100 m2-t 5 óra alatt, és majd meghaltam a végére, úgy kellett ráerőszakolnom magam, hogy folytassam. Pedig odafigyeltem, hogy ne a derekamat erőltessem elsősorban. A hólapátolás lajtosabb egy kicsit, de azért nem kellemes.

(#257) hfrankee válasza zolisx4 (#253) üzenetére


hfrankee
senior tag

:DDD :DDD
Az igazi lányos apuka! kisköcsög huzzá havat lapátolni,ha már molesztálod a lányom! nagyon nagy

(#258) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Azért abban remélem egyetértünk hogy az 1987-es havazáshoz (főleg volumenét tekintve) ennek köze nem volt :R

Ennyit a médiáról.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#259) keIdor válasza atollox (#246) üzenetére


keIdor
titán

En lusta vagyok, igy maradok a panelban.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#260) hfrankee


hfrankee
senior tag

Itt már szikrázó napsütés, II. kerület.

(#261) koshmar


koshmar
őstag

Elállt a hóesés. Csalódtam. :DDD

25-40 cm.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#262) zolisx4 válasza hfrankee (#257) üzenetére


zolisx4
őstag

Így van ahogy mondod :K
Tibii91
Itt is el állt a havazás szépen süt a nap, de hideg van -11 fok.
Holnapra újra mondja a havazást és nagy szelet mondanak az időjósok ,csütörtök péntek ,-22 fokot ígérnek az már nem gyenge .

(#263) madgie válasza koshmar (#261) üzenetére


madgie
titán

Jó volt azért azt elhányni :D

Tegnap csak a szél fújt, de az ezerrel :)

(#264) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

40 cm körül most itt is szünetel. Ennyi elég is volt belőle, kezdhet olvadni a francba...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#265) keIdor válasza Dr. Romano (#264) üzenetére


keIdor
titán

Nem mostanaban fog 0 kornyekere erni a homerseklet, hala istennek. Hozzuk az RWD-t delutan es megyunk csuszkalni. Legjobb a telben. Van lent a Dunanal egy nagy kihasznalatlan betonplacc. 200x200m valamire eleg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#266) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ide a Vértes környékére beígért ~15cm hóból lett kb. 5cm... az utak sónedvesek vagy teljesen szárazak.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#267) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na nálunk végül 10 centi lett kábé, és mivel alatta csak száraz por van, könnyű volt elhányni azon a pár tucat négyzetméteren. Még a hátam sem fájdult meg, csak megizzadtam. :D

(#268) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az előrejelzés szerint holnap újabb csapadéksáv érkezik, és még 10 centi fog hullani. Kb. 30 centi vastag a hótakaró. Most aztán ki lehet élvezni a tél örömeit. Ki tudja, hogy hány évig kell várni a következő igazi télre.
Egyébként utálom. Szükséges rossznak tartom.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#269) Crystalheart válasza Algieba (#268) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyenkor legszívesebben valahol a déli féltekén nyaralnék. :DDD

(#270) koshmar válasza madgie (#263) üzenetére


koshmar
őstag

Mi most toltunk el két napnyi adagot a helyi Posta járdájáról. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#271) Motion_Blur válasza Algieba (#268) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van aki élvezi: [link] :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#272) lsebestyen válasza koshmar (#270) üzenetére


lsebestyen
addikt

én ~fél focipálya nagyságú havat toltam le, persze azért volt segítség is:)

[ Szerkesztve ]

(#273) koshmar válasza lsebestyen (#272) üzenetére


koshmar
őstag

Hány tzenti volt?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#274) lsebestyen válasza koshmar (#273) üzenetére


lsebestyen
addikt

kb olyan 180-200nm, hokipályát csináltunk a helyi tavon :))

[ Szerkesztve ]

(#275) Crystalheart válasza lsebestyen (#274) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Banyek, én a kertemben lapátoltam ennyit. :D

(#276) lsebestyen válasza Crystalheart (#275) üzenetére


lsebestyen
addikt

kertben minek??:D

(#277) Crystalheart válasza lsebestyen (#276) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jójó, az utca előttünk, meg részben a két szomszéd előtt, meg az erdei úton egy darab is benne van :) Az magában több, mint 100 m2. De a kertben az állatok hátul vannak, 50 méter körül, a bakhoz még 20 méter út vezet, a gazdasági udvar jó részéről pedig el kell lapátolni a havat, amíg ellapátolható mennyiségű, hogy olvadáskor ne dagonyázzunk a sárban. Holnap még csinálok egy utat hátra a kert végébe is, hogy ott is lehessen már járni minél korábban.

(#278) lsebestyen válasza Crystalheart (#277) üzenetére


lsebestyen
addikt

ja, értem:) mondjuk jégen könnyebb a havat tolni, csak a kori nehezítés:)

(#279) Crystalheart válasza lsebestyen (#278) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, hát azt nem is tudnám, sosem korcsolyáztam. :D Szépen néznék ki... Azért tisztelek :D

(#280) zolisx4


zolisx4
őstag

Azért legyen egy kis téma , jelenleg -20,5 fok van nálunk :K
A kutyák, 3 van, 1 bódéban vannak ,ilyen még nem fordult elő velük :K

(#281) koshmar válasza zolisx4 (#280) üzenetére


koshmar
őstag

A hideg összehozza őket. :)

Itt most -11 fok van.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#282) Motion_Blur válasza zolisx4 (#280) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mifelénk most kezdett el megindulni lefele, egy óra alatt -11ről lement -14re, kiderült az ég :)

Kutya bent fekszik a nappaliban a +23fokban :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#283) Algieba válasza zolisx4 (#280) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Itt -12C van, alig változik a nappali és az éjszakai hőmérséklet. Ha viszont kiderülne az ég... :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#284) zolisx4


zolisx4
őstag

Tibii91
Igen időkép szerint is annyi van felétek ,.
A kutyák is összebújnak a hidegben .

Motion_Blur
Én is be tudnám engedni őket a garázsba ,de nem teszem mert a melegből kimennek könnyebben megfáznak mintha kinn vannak ,igy 3 an összebújnak el lesznek szépen .

Algieba
Nálunk teljesen csillagos az ég rendes világos van nagyon hideg. :K

Amit bekarikáztam az a falu 2 km van tőlünk ,én kb a sárga pont nál vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#285) zolisx4


zolisx4
őstag

Ismét el kezdett esni a hó nem is kicsit hanem nagyon ,kb 3 cm .

(#286) Dany007 válasza zolisx4 (#285) üzenetére


Dany007
veterán

Itt is esik reggel óta. De inkább csak szállingózik. Nem olyan vészes.
Végülis az időjárás jelentések sokadik módosítása bejött. Itt nálunk mindössze ~ 3 centi hó esett szombat + vasárnap.
Ma délelőtt óta esik. Talán még egy centi hullhatott.
Viszont hideg van, -12 reggel, most is -10 fok.

(#287) darál0w válasza zolisx4 (#285) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

detto...este megyek szánkozni bnővel. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#288) zolisx4


zolisx4
őstag

Dany007
Itt már nagyon esik,de most csak -8 fok van az éjjel több mint -20 volt .

darál0w
Szánkózni jó főleg lefelé ,vissza már kicsit rosszabb,mindig vissza kell menni, hogy újból lecsúszhass :K

(#289) Dany007 válasza zolisx4 (#288) üzenetére


Dany007
veterán

"az éjjel több mint -20 volt ."

Láttam. Azért az kemény lehetett. Itt még csak -12 volt. De az is bőven elég. 5 perc cigi az erkélyen és majd lefagyott az orrom! :) Akkor milyen lehet a -20-22 fok? : o

(#290) zolisx4 válasza Dany007 (#289) üzenetére


zolisx4
őstag

Nagyon kemény volt kimentem cigizni én is de inkább mentem a kazánházba :K

(#291) deicide válasza Dany007 (#289) üzenetére


deicide
veterán

Kemény, nem is nekem, de a 12 éves astra-m a szokottnál nehezebben indult reggel a -19-ben... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#292) madgie válasza Dany007 (#289) üzenetére


madgie
titán

Mínusz 10 körül még elvagyok, elfotózom kint egy-két órát is, de a múlt heti 18 már nekem is sok volt :)

(#293) mephi666 válasza madgie (#292) üzenetére


mephi666
nagyúr

én 0 körül kényelmesen megvagyok dupla pulcsiban (még bringán is reggelente, munkába menet, ami normális úton kb 20perc), mínuszban szoktam felvenni rá még egy dzsekit, de múlt csütörtök-pénteken rendesen szétfagyott a pofám, mire beértem a céghez... ja meg kesztyűn keresztül az ujjaim :K persze a szél is hozzátett egy kicsit... most -10-ben semmi probléma, csak csúszott rendesen a bicaj egy szakaszon, ahol valamivel leszórták a járdát és ilyen takonyszerű masszába állt össze a cucc... tényleg bírom a hideget és a vodkát is, nem hiába ragasztották rám páran a "ruszki" becenevet, de a múlt hét vége majdnem húzós volt... ma viszont kellemes bringázóidő van :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#294) madgie válasza mephi666 (#293) üzenetére


madgie
titán

Huhh, bringázni nem bírok már öt-tíz fok körül sem, nem nekem való :)

(#295) koshmar válasza mephi666 (#293) üzenetére


koshmar
őstag

Jaja, -10 fok kellemes. ;]

Én is voltam ma tekerni egyet.
Egész járhatóak az utak (falun), persze csak ott, ahol el van tolva vagy van keréknyom.

Még tegnap öcsémmel találtunk egy helyet, ahol (a töltés szélén) felgyűlt vagy 130 centi hó.
Nekem sem kellett több. Jól nekigyorsítottam, aztán a hó előtt felkaptam egykerékre.
Amikor leért az az eleje, belesüllyedt a hóba, és persze azonnal megfogta a biciklit.
Én viszont folytattam tovább hosszú utamat a levegőben. :DDD
1,5 métert csúsztam arccal lefele a hóban. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#296) mephi666 válasza koshmar (#295) üzenetére


mephi666
nagyúr

erre gyakorolsz? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#297) koshmar válasza mephi666 (#296) üzenetére


koshmar
őstag

El nem tudom képzelni, ez a csávó mit akarhatott összehozni. :DDD :DDD

Nem igazán, a havat kellemesebb lefejelni. :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#298) Motion_Blur válasza koshmar (#297) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Biztos mondták neki hogy papírvékony a kerítés, menni fog! :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#299) lsebestyen válasza mephi666 (#296) üzenetére


lsebestyen
addikt

:DDD

(#300) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Gyerekek, nálunk hajnalban volt vagy -16 fok. És befagyott a vezetékes víz. :DDD Most drukkolok a tavasznak, hogy siessen, mert addig bajos ám egy-két vízigényes dolog. Ja, és remélem, hogy csőrepedés azért nincs...

[ Szerkesztve ]

(#301) darál0w válasza zolisx4 (#288) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nah igen...azt sosem szerettem....de majd megoldom :D

egyébként most elállt.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#302) keIdor válasza Crystalheart (#300) üzenetére


keIdor
titán

Én élvezem a fehér tájat meg a hideget. Ha rajtam múlna még 3 hónapig maradna ez a hideg és a hó. Ez az igazi tél, nem olyan, ami Decemberben volt, mert az egy rossz vicc volt.
Nyarat nem várom, utálom. A tavasz mondjuk nem rossz, megvan a szépsége.

Múlt héten új Közép-európai hideg rekord volt a cseh-lengyel határon -38°C-at mértek a hegyekben. Na az milyen lehet? ;]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#303) Domxc


Domxc
senior tag

Ahh... Ez semmi. Kreischbergben fent tegnap -22 volt, es lent Murauban, es Rantenben kb. -16
Ehhez kepest Bp. megdontotte a melegrekordot.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#304) Crystalheart válasza keIdor (#302) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem volna gond, ha volna szigetelés a házon, de így befagynak a falak. :D

(#305) keIdor válasza Crystalheart (#304) üzenetére


keIdor
titán

Elhiszem, így biztos utálatos a tél is. :(
Itt a 3. emeleten elég jó a szigetelés, 6 radiátorból csak 2 megy és azok is csak félig vannak felcsavarva. 21°C a szobahőmérséklet. Jó a szigetelés, meg a panelnek is vannak azért előnyei.:) Meg a PC is fűt ha megy. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#306) madgie válasza Crystalheart (#300) üzenetére


madgie
titán

Nekünk a munkahelyen fagyott el megint a víz, fél háromig a havat hánytam meg vakaróztam, míg kijöttek a helyi vizesek. Kicsit nehéz víz nélkül szemüveglencséket csiszolni :D

(#307) Crystalheart válasza keIdor (#305) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Itt most 15 fok van, ez most jobb, mint az eddigi telek, mert állandóan fűtünk. (Értsd: éjjel is fönt marad valaki, hogy tegyen a tűzre.) De azért jobb volna egy kazános-radiátoros rendszer, mint az árva sparhelt, mert ennek a melege nem jut el mindenhova. A fürdőszobában ezért (is) fagyott el valahol a falban a cső, azt sem tudom, hol... Most a vízaknában is elzártuk a főcsapot tavaszig. Nagyon buli a kútról húzni 100 liter vizet egy egyszerű fürdéshez. :D (Amiből néha egészen érdekes növénymaradványok is előbukkannak. :P)

madgie: Na ja, az nem játék, meg kell csinálni. Hát mi nem tudjuk ezért lebontani a fürdő falát. :D

[ Szerkesztve ]

(#308) szente


szente
addikt

Most itt Várpalotán nem tudom eldönteni, hogy hófúvás van, vagy a hó is esik... :F
Mindenesetre bentről elég sz@rul néz ki, és mehetek a postára... :(

(#309) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Csákvár-Székesfehérvár, felejtős is bárhova menni, az utcából nem jutnék ki a hófúvás miatt...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#310) mephi666 válasza Motion_Blur (#309) üzenetére


mephi666
nagyúr

most mondták be, hogy 1.5méteres átfúvás miatt leállt a vonatközlekedés is :K remélem hófúvás nem lesz kecskeméten, mert 1 dolgot rühellek kegyetlenül: a hó+szél kombót...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#311) lsebestyen válasza keIdor (#305) üzenetére


lsebestyen
addikt

en is a geppel futom a szobat:D kellemest a hasznossal:D reggelre viszont 15fokra lehul...

(#312) mephi666 válasza lsebestyen (#311) üzenetére


mephi666
nagyúr

ütemezd be ébredés előtt fél órára a szőrös fánkot :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#313) keIdor válasza mephi666 (#312) üzenetére


keIdor
titán

Persze, azt szaunaban ebredsz.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#314) darál0w válasza Motion_Blur (#309) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itt mifelénk tiszták az utak...elmentem teljesen a határig, majd Ózdig...letakarítva normálisan, ho nem esik, szél nem fuj :)

tegnap lementünk szánkozni bnővel, meg a kutyával. senki nem volt rajtunk kívül. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#315) GabN73 válasza darál0w (#314) üzenetére


GabN73
addikt

threesome?

(#316) darál0w válasza GabN73 (#315) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

persze...a szánkon lefele csuszva:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#317) lsebestyen válasza darál0w (#316) üzenetére


lsebestyen
addikt

miért a sasok is jól nyomják :P

(#318) mephi666


mephi666
nagyúr

kecskemét: kb -18 volt reggel... frissítő volt a bringázás, de az orromat leszámítva nem fáztam :) ahol tehetem, forgalmas úton megyek, mert onnan lenyomták a kocsik nagyjából a havat... viszont a bicikliutak majdnem mindenhol nagyon trágyák: körút nagy részéről azért legyúrhatták volna kistraktorral a havat :( fel van taposva, vissza van fagyva és dobálja jobbra-balra a kereket: ezt az egyet utálom, de nagyon

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#319) madgie válasza mephi666 (#318) üzenetére


madgie
titán

Tegnap mínusz 5-6 körül lehetett este, ez már olyan idő, hogy elvagyok a temetőben :DDD

(#320) zolisx4


zolisx4
őstag

Nálunk elég tűrhető idő volt -13 fok volt reggel most -6 fok van olvad a sóról az út szépen .
Közben a gépem is elromlott ,meghalt az alaplap

madgie
Pár feles után én is szoktam a csillagokat látni az égen :DDD

(#321) zolisx4


zolisx4
őstag

Lássuk kinél mekkora hó van már ,vagy ki fürdik az esőben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.