Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Tézé81


Tézé81
tag

Veszi a fáradtságot és este 8-kor is válaszol az ügyfélnek. Sokan példát vehetnének róluk.

[ Szerkesztve ]

(#602) this is life válasza starr (#599) üzenetére


this is life
Ármester

Excange vedd fel az ms fiokot , nekem igy jott ossze ,naptar nevjegyek ,emlekeztetok mukodnek ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#603) spiderpig820 válasza starr (#599) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

a gmail-ben kiválasztod a címtárat, majd ott az importálást, onnan meg az outlook.com-ot, és át is hozza a névjegyeket.

4B

(#604) starr válasza this is life (#602) üzenetére


starr
őstag

Nem csinálja, csak emailt, de igazából azt sem csinálja meg, csak ki lehet választani.
Erősen szoknom kell az androidot 4év WP után.
Egyelőre egyáltalán nem tetszik. A gyári appok viccek, a kamera is a Lumiához képest.
Maga a készülék masszív, jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#605) this is life válasza starr (#604) üzenetére


this is life
Ármester

Az emai appnal adtam hozza az ms fiokot vallalatikent , appokat , amit csak lehetett toroltem root utan , ggole-bol a google szolgaltatasok ,play ,gmail maradt ,illetve a miui appok . Kamerat probald hdr modban hasznalni, a megszokott ms appokat pedig le tudod tolteni az aruhazbol.
Kamera app-ra nincs alternativa a gyari a "legjobb" meg a szenzornak is meg vannak a maga korlatai , de vsz nem oly veszes , igaz en a 735 kamerajahoz hasonlitom.

Most jutott eszembe hogy nekem se adta hozza elsore , hanem kezi beallitassal kellett atirni szerver nevet mert a beepitett email kliens droidon nem jot rendelt hozza

Nalam igy mukodik
Outlook.office365.com
443 port

Ugyfel tartomany nincs
Ssl/tls

Ha letre hoztad utana beallithatod , hogy mit szinkronizaljon ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#606) blackmoto


blackmoto
senior tag

Beléptem a "klubba" én is. Vasárnap rendeltem, tegnap vettem át, és még belefértem az 500-ba.
Telekom Dominoval használom és nem tapasztaltam a mostanában felmerült hibát.

(#607) Akee92 válasza mdraco (#456) üzenetére


Akee92
tag

Üdv! Láttam hogy még tegnapelőtt te is felvetetted, hogy normális-e az, hogy az Android meríti legnagyobb mértékben az akksit (sokkal nagyobb mértékben, mint bármelyik alkalmazás vagy folyamat). Sajna ez a jelenség nálam is fennáll (nálam a rendszer perpill valami 52%-ra hozza ki ezt a fogyasztást).
Csak annyit szeretnék kérdezni hogy nálad egy napi használat után hány %-os töltöttség maradt és milyen igénybevételnek tetted ki eközben a telót? Csak mert nekem viszonylag kevés nyomkodással (kb fél - 3/4 óra zenehallgatás + kb negyed óra netezéssel mobilnetről + 1 telefonhívással és a telefon menürendszerének böngészésével) 20% simán eltűnt 1 nap alatt.. így most 80%-os töltöttségen állok. Ja és a nap nagyobbik részében amikor ugye nem neteztem a wifi és a mobilnet is ki volt lőve, éjszaka meg 2%-ot merült miközben nyilván tétlenül hevert az asztalon. Még annyi hogy nálam a telefon 4G-n volt amikor csak lehetett. Szerinted ez normális? Lehet ez csak annak tudható be mert még csak most lett először 100%-ra feltöltve? Vagy a 4G az oka? Mert alkalmazások terén nincs fent semmi olyan ami sokat zabálna... :D

Van még egy másik dolog is. Te is észrevetted hogy ha automatikus fényerőn használod a mobilt akkor rendre drasztikusan kevesebb a fényerő mint kézi módban? Csak mert nekem ha kézire rakom akkor egyharmad vagy egynegyed fényerőn is kicsit fényesebb, mint automatára állítva kb a háromnegyedénél beltéri fényviszonyok között... :P

[ Szerkesztve ]

(#608) Franklin válasza Akee92 (#607) üzenetére


Franklin
addikt

Ha egy nap alatt 20%-ot merül, az teljesen jó szerintem, egy átlag telefon meg 70-80-at merül egy nap :D

Ha wifin lógsz, szerintem érdemes 2G-re állítani, azzal is spórolsz egy kis akksiidőt.

(#609) Yellow73_a válasza Franklin (#608) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nem értem ezeket a "spórolsz egy kis akkuidőt" dolgokat.
Mintha a 19. században lennénk, és nem lenne a közelben konnektor.
Ha lemerül, feltöltöm, ennyi. Így is kibír 3-4 napot egy töltéssel, miért olyan nagy vaszisztdasz 2-3-4 naponta éjszakára rádugni a töltőre, amikor úgysem használjuk a telefont?

(#610) ollie válasza Akee92 (#607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a normális ilyen nagy akku + keveset fogyasztó hardver párosnál, hogy az android rendszer fogyasztja a legtöbbet (főleg, ha több napig tart a használat egy töltéssel).

***

(#611) starr válasza this is life (#605) üzenetére


starr
őstag

Köszönöm, de nem segített a dolog. Exchange-ként vettem fel, semmilyen szervert nem lehet módosítani, végül imap-ként jelent meg.
Hívást is csak az Outlook appból tudok kezdeményezni, mert nincsenek meg a névjegyek a tárcsázóban.
Külön kértem, hogy google névjegyeket ne szinkronizáljon, de csak azok jelentek meg.
Egyelőre semmire nem tudom használni így WP után.

[ Szerkesztve ]

(#612) Franklin válasza Franklin (#523) üzenetére


Franklin
addikt

Ezt próbáljátok már ki légyszi, kíváncsi vagyok, hogy mindenkinél csinálja-e, esetleg szolgáltató függő?

(#613) ollie válasza starr (#611) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A névjegyekhez tartoznak telefonszámok?

***

(#614) starr válasza ollie (#613) üzenetére


starr
őstag

Persze, komplett névjegyek, amiket eddig használtam wp telefonon.
Ha megpróbálok egy újat felvenni, akkor van lehetőség a MS fiókot kiválasztani,de a listában nem jelennek meg.

(#615) dontpanic válasza Franklin (#523) üzenetére


dontpanic
tag

Igaz vodafonos vagyok, 7.5.11es weekly eu rommal nem csinálja se 2g-n se 3g-n. Marad fixen a megfelelő kiírás a wifi váltogatástól függetlenül.

(#616) fzoli86 válasza dontpanic (#615) üzenetére


fzoli86
tag

eddig az eu-s rom hibátlannak tűnik...

(#617) this is life válasza starr (#611) üzenetére


this is life
Ármester

Nálamígy van beállítva
Fiok neve : az email címem
Felhasználó név : a live-os nevem

Szerver beallitasoknal:
Felhasználó név : teljes live-os email címem..
Jelszó : a live-os jelszavam
Utána pedig az exchange szerver beállítások amit már írtam ....

Vállalati fiokent adtam hozzá ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#618) miku84


miku84
tag

Jól sejtem, h a gyári appokat nem lehet leszedni v. letiltani, v. csak root után?

(#619) Telda válasza miku84 (#618) üzenetére


Telda
addikt

Én így tudtam letiltani root nélkül.
[link]

(#620) dontpanic válasza fzoli86 (#616) üzenetére


dontpanic
tag

Melyik van fent neked? 7.5.19 mintha eldobalta volna a wifit, de már késő volt és lehet én bénáztam valamit, de most emiatt nem frissítem egyelőre.... Mindenesetre jó hír, hogy már a 7est tesztelik 😊

[ Szerkesztve ]

(#621) starr válasza this is life (#617) üzenetére


starr
őstag

Köszi, sikerült. Az email appban kellett felvenni, és office.outlook365.com-ot beállítani.
Még a kontaktok fényképei is átjöttek. Már csak a google névjegyeket kellene eltüntetni a tárcsázóból. :)

[ Szerkesztve ]

(#622) ollie válasza starr (#614) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A contacts appban (a tárcsázóból is elérhető) tudsz állítani egy csomó dolgot. A beállításokat úgy éred el, hogy a az app váltó gombot (a bal szélső) sokáig nyomod.

***

(#623) eustock


eustock
tag

Kedves fórumozók!

A hálózati problémákkal kapcsolatos észrevételeket olvastuk, a szervizhez még nem érkezett ilyen jellegű panasz, illetve készülék sem.
Első körben javasoljuk a Xiaomi hivatalos oldalán hibaként lejelenteni (bug report) lehetőleg minél többen jelezzétek a gyártó felé, vélhetően szoftveres problémáról lehet szó, ahogy olvastuk a közösségi xiaomi.eu szoftver esetén ez a jelenség nem tapasztalható.

ui: A készüléken elvégzett szoftveres módosítások: root, bootloader nyitás, szoftver csere természetesen továbbra sem okoz garanciavesztést.

EU Stock

[ Szerkesztve ]

(#624) starr válasza ollie (#622) üzenetére


starr
őstag

Hú, köszi!
Soha eszembe nem jutott volna, hogy így további beállítások is vannak.

(#625) Akee92 válasza ollie (#610) üzenetére


Akee92
tag

Köszi a választ, akkor mostmár a magyarázatot is tudom erre a jelenségre... :D Egyébként ahogy néztem 3 napot simán ki fog bírni az akksi relatíve visszafogott használattal, ami egyébként okostelefonos léptékkel nézve kifejezetten jó. Persze valahol titkon azt reméltem hogy 1 napnál több lesz az előnyöm a 2 éves 2100 mAh-ás akksival megtámogatott LG Spirit 4G LTE-mel szemben, és ebből ki tudok hozni akár 4 napot is egy töltéssel (ugyanis az visszafogott használattal a mai napig kibír 2 napot) De ne legyünk telhetetlenek... :D

[ Szerkesztve ]

(#626) Yellow73_a válasza ollie (#622) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ilyenre hogy lehet rájönni?
Van még olyan feature, amit hasonló turpissággal lehet csak elérni?

(#627) sxxorp válasza starr (#624) üzenetére


sxxorp
őstag

Ez egyszerűen a sima System Apps/Contacts (Rendszeralkalmazások/ Kapcsolatok?) menü rövid elérése.
Amit itt tudsz állítani (mármint, h hosszú nyomásra mit csináljanak a kezelőgombok, jelenleg a bal oldali hosszú nyomásra az adott app menüjét hozza elő):
Settings/Additional Settings/buttons (Beállítások, További b./Gombok?)

[ Szerkesztve ]

(#628) retesz147


retesz147
addikt

SIM+SD-vel senkinek nem lassul be az ujjlenyomat olvasója?

Xiaomi 13 eu dev...

(#629) Én 13


Én 13
csendes tag

Sziasztok

Hol kell beállítani , hogy a készülék lássa az SD kártyát ? Egy csomó dolgot áthoztam a régi telefonomról , de nem találom őket .

(#630) fzoli86 válasza dontpanic (#620) üzenetére


fzoli86
tag

Nekem nem eu van, hanem global, ill. a páromnak :)
Csak megjegyeztem, h eu-rom zökkenőmentesebb...

(#631) ambruservin


ambruservin
újonc

Sziasztok!

Már 6 napja vagyok elégedett tulajdonosa a telefonnak. Nekem eddig semmilyen hiba nem jelentkezett (Telekom kártyám van)... Azonnal kicsöng híváskor. Az Eustock pontosan és korrekten szállított.

T-Home set-top-box távirányítóként sikerült már beállítani valakinek? Melyik gyártót kell kiválasztani?

[ Szerkesztve ]

(#632) Tézé81 válasza ambruservin (#631) üzenetére


Tézé81
tag

A gyári távirányító program nem ismeri, de pl. ez igen: Remote CT - Smart Remote

(#633) retesz147 válasza Én 13 (#629) üzenetére


retesz147
addikt

elvileg sehol, automatán fel kell hogy ismerje....esetleg formázd az SD-t (minden adat törlődik!), hátha utánna észheztér...

Xiaomi 13 eu dev...

(#634) NSPeti válasza eustock (#623) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Tehát próbáljam meg egy másik ROM-mal, hátha megoldja a problémát?

(#635) borsodika válasza NSPeti (#634) üzenetére


borsodika
őstag

Ha azt írja, hogy a xiaomi.eu-s rommal nem jelentkezik a hiba akkor igen.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#636) Tézé81 válasza eustock (#623) üzenetére


Tézé81
tag

Én szívesen jelentem a bug-ot az LTE bejövő hívással kapcsolatban, csak kevés hozzá az angol tudásom. Valaki lepötyögné angolul?

(#637) Én 13 válasza retesz147 (#633) üzenetére


Én 13
csendes tag

Köszi , de pont ez volna a lényege ..hogy az adatok megmaradjanak :D

(#638) retesz147 válasza borsodika (#635) üzenetére


retesz147
addikt

nekem eu-s rommal van LTE hibám, de ugye R3S-en....

Xiaomi 13 eu dev...

(#639) vince válasza Én 13 (#637) üzenetére


vince
őstag

Lemented a számítógépedre az sd kártya tartalmát, formázod, beteszed a telefonba, az reméljük felismeri és visszamásolhatod a cuccot rá.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#640) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok, Én már olvasok minden félét, most EU-s rommal érdemes inkább megvenni vagy inkább vagy Global? Mert valamelyik nap akarom megrendelni, köszi! üdv

(#641) gingerbalm válasza zoltannagy (#640) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Az inkább az melyik típus a global és az EU-s mellett? Amelyik jobban inka és nem azték? :D

De viccet félretéve, az eustocktól globallal jön, és ha neked azzal nyűgöd van, felteszed az EU-s romot. :)

(#642) Triumph81


Triumph81
kezdő

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy folyamatosan bekapcsolt bluetoothal észre vettétek e hogy többet fogyaszt.
konkrétan nekem most be volt kapcsolva párosított eszköz nélkül és kb 5 óra alatt lement 10%-ot úgy hogy nem használtam a telefont.
Vagy ez normális?
Be lehet állítani hogy ne merítsen ennyire.
Ja a gyári global rom van rajta.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#643) gingerbalm válasza Triumph81 (#642) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

a bluetooth köztudottan eszi az akksit, de 5 óra alatt 10% nem tűnik vészesnek

(#644) Én 13 válasza vince (#639) üzenetére


Én 13
csendes tag

Ja , közben már megcsináltam.. Azt hittem lementettem a gépre az adatokat , de csak rézben sikerült .
Aztán a telefon írja , hogy formázzak , még jó hogy az sem ment a telónak , illetve a kártyát sem ismeri fel..nyűgös ez a Xiaomi ...pedig Kingston kártya , eddig nem volt gond vele.

(#645) retesz147 válasza Triumph81 (#642) üzenetére


retesz147
addikt

Dettó...

Éjjelre be van kapcsolva minden (wifi, sync, bt mibandhez kapcsolva) 6óra alatt 8%eltűnik.
Kikapcsolva minden ugyanez 0%ra csökken.
Wifi+sync ugyanez 2-3%....

Én13:ott inkább a kártyában keresném a hibát...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#646) golya32


golya32
aktív tag

Véleményetekre vagyok kíváncsi, érdemes a Meizu M5-t erre lecserélni, papíron a xiaomi többet tud, és jobb az akku..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#647) mdraco válasza Akee92 (#607) üzenetére


mdraco
őstag

Nekem kb 2 napot tart egy teljes töltés, de nyúzom rendesen, sokat internetezek rajta :)
4G bizony kicsit jobban szívja az akksi, technológiával jár.
Még nem használtam kézi módban a fényerőt. Azért van az automatikus mód, hogy ne kelljen én állítgassam, panaszom nem volt rá.
4G, képernyő ide vagy-oda, használok mindent, számomra az a lényeg, hogy rendes nyúzással is kibír egy napot, s átlagosan kettőt. :)

Más: Van egy problémán, néha hív egy ismeretlen szám, nem jelzi ki a telefonszámát, utána néztem mit lehet tenni. Kaptam egy ilyet:

Hiába megyek rá, nem látom sehol, valaki tud valamit? :F

(#648) retesz147 válasza mdraco (#647) üzenetére


retesz147
addikt

Mennyi a kijelző időd (SOT)? Nekem olyan 4,5-6 között és szük két nap...

Xiaomi 13 eu dev...

(#649) mdraco válasza retesz147 (#648) üzenetére


mdraco
őstag

Azt hol kell nézni?
Utána néztem, reggel vettem le a töltőről, ma nem volt nagyon alkalmam nyomogatni.
2h 22m szerepel a screen on time-nál és 83% jelenleg az akksi. Majd figyelni fogom ezt, köszi a tippet :)
Egyébként a eu-s miui rommal mintha többet bírná.

[ Szerkesztve ]

(#650) mdraco


mdraco
őstag

Még egy kérdés, csak most kezdem az androidos pályafutásomat.
Mivel bootloadert nyitottam és twrp-t raktam rá, ahhoz hogy eu-s rom-ot tudjak rárakni. És figyelmeztett nyitáskor, hogy nem lesz elég biztonságos stb.
Tehát, biztonságos most banki appokat használni? Nem kellene lezárni a bootloadert? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.