Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ajánlott üvegfólia? :R

(#1302) vince válasza Atomgeszi (#1301) üzenetére


vince
őstag

a #945-ben linkelt fólia továbbra is hibátlan :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1303) Örni válasza mch (#1300) üzenetére


Örni
senior tag

Celluxszal el tudod távolítani a koszokat róla.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#1304) Telda válasza vince (#1302) üzenetére


Telda
addikt

:DDD

(#1305) Frida(y)


Frida(y)
újonc

Sziasztok, annyi jót ìrtatok a redmi 4x-ről, hogy rendeltem egy 3/32est az eustocktól, ma hozza a futár. :)
Egyetlen szìvfájdalmam, hogy nem támogatja az exFAT-ra formázott memóriakártyát, legalábbis az eustockon a specifikációk között vfat szerepel. Van valakinek konkrét tapasztalata ezzel? Mert azért reménykedem, hogy ez csak elìrás. :D
Rendelt valaki a napokban aranyszìnűt? Befért még az első 500ba?
Illetve mit gondoltok, van rá esély, hogy noname gsm szaküzletben az eladó normálisan rá tud applikálni valamilyen fóliát, ami kibìrja 2-3 hétig, mìg megjön hozzá a tuti cucc, amit rendeltem? :D

[ Szerkesztve ]

(#1306) irnixxx válasza mch (#1300) üzenetére


irnixxx
csendes tag

Az enyém meg szivárványos foltokkal lepett meg. Szerintem a meleg miatt a kijelző felső harmadánál elkezdett foltosodni, igaz, csak fekete háttérnél látszik. De egyelőre nem karcos.

(#1307) starr


starr
őstag

Ha jó fényben, lapos szögben megnézitek a hátlapot, Nektek nincs enyhén behorpadva?

(#1308) kzsolt86


kzsolt86
csendes tag

Időnként rá szoktam pillantani a miui oldalon a színes értesítési LED-del kapcsolatban nyitott bug reportra, hátha fejlődik valahova az ügy.
A tegnapi napon az alábbi hivatalos állásfoglalás született a tickettel kapcsolatban:

"Hello MIUIers,
As per official statement, the LED notification light is multi coloured but devs have implemented only White colour notification LED for battery saving purposes. So this is not a bug.
Disclaimer: I don't know how efficient in saving battery but as per statement,its by design. Thanks for understanding."

LOL! Vicces srácok ülhetnek a dev team-ben. :D
Azért bízok benne, hogy a népharag el fogja söpörni ezt az idióta érvelést.

(#1309) tvamos válasza starr (#1307) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ott nekem is vagy egy kis "horpadas", de fel milimeter sincs. Szamithat valamit? Ha nagyon fontos, majd keresek meroorat, es megmerem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1310) Departed válasza Frida(y) (#1305) üzenetére


Departed
őstag

Itt senki sem válaszol exFAT-os kérdésre, pedig fontos. Szerintem Neked sem fognak válaszolni rá sajnos. :(

kzsolt86: Ez szimpla ökörség, a Redmi 3-asom többszínű led-e mindig jól jön, és brutál hosszú vele együtt az üzemidő. A kicsi kínaiak ezt nagyon benézték..vagy csak mellébeszélnek. Egyébként sem szabadna újabb verziót csökkentett funkcionalitással kiadni. :N

[ Szerkesztve ]

(#1311) Frida(y) válasza Departed (#1310) üzenetére


Frida(y)
újonc

Nem baj, délután kiderül hogy mi a szitu exFAT-fronton, majd beszámolok róla. :)
Fontos, az tény, de azért lehet élni exFAT nélkül is, csak kicsit macerásabb. :D

(#1312) fzoli86 válasza Atomgeszi (#1301) üzenetére


fzoli86
tag

ilyet rendelek, ha megjön lefotózom...
[link]

A szélein ragadós és nem teljes felületen felfekvő egy idő után el csúszik és a retek bemegy alá...

(#1313) Departed válasza Frida(y) (#1311) üzenetére


Departed
őstag

Rendben, köszi! :R
Azért beszédes hogy 10 éves technológia, napról napra egyre több 4GB-nál nagyobb fájl van a világon, és mégse tudják kezelni a legújabb telefonok. Mondjuk ebben az MS keze is benne van.

(#1314) Frida(y) válasza Departed (#1313) üzenetére


Frida(y)
újonc

Most egy lenovo s660-am van (amúgy félelmetes, hogy két és fél éve ez volt az 'ennyiért a hülyének is megéri', meg az 'ahhoz képest hogy 50ezer, elég sokat tud'- kategóriás darab, ma meg kb már őskövületnek számìt), ez sem viszi az exFATot, már megszoktam hogy a nagy fájlokat darabolni kell.

(#1315) tachikoma válasza kzsolt86 (#1308) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Bullshit marketing level 9999
(Csak halkan jegyzem meg, hogy a fehér fényhez kell bekapcsolni és égetni az összes színkomponenst, de mindegy... :D )

(#1316) lócitrom válasza kzsolt86 (#1308) üzenetére


lócitrom
őstag

hát ez tényleg nagyon alja. Redmi 3S-sen sem ment jól verzióról verzióra, de az, hogy teljesen kivegyék tényleg nonszensz. ha már nem adnak egy retkes gombsori világítást, legalább legyen már egy korrekt értesítési LED. én meg pont tegnap este nagy bőszen kerestem ezt az opciót, nem értettem mért nem találtam :W belinkelnéd ezt a fórumtémát? szívesen hergelném a moderátorokat emiatt.

valamint változatlanul lusta vagyok kutakodni. valaki esetleg?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1317) kzsolt86 válasza lócitrom (#1316) üzenetére


kzsolt86
csendes tag

Fórum téma itt

Elállási jogról pedig itt tudsz olvasni a "Vásárlástól való elállás /14 napon belül/" címszó alatt. Ott megtalálod a szükséges letöltendő doksikat is.

(#1318) Daemos


Daemos
tag

Hali,

Read only-ba vagyok de a ledes értesítéshez szeretnék kapcsolódni én is!
Szerintem is gyenge magyarázat amit kiadtak, sőt inkább röhejes. :DD

De úgy vagyok vele hogy eddig akármilyen telefonom volt és azokban lévő színes értesítő lednél sose tudtam hogy most a kék led mihez kapom meg a zöldet meg a pirosat és stb... (hiába állítgattam progikhoz) volt hogy egymás után váltogatta... :D

Számomra nem okoz problémát hogy csak egy színben van értesítő mert tudom hogy ha valami világít kéken utána meg fehéren akkor úgyse szelektálva fogom megnézni :D

Ui: Szerintem még mindig jobb hogy van benne sima led mert egy két telcsibe a mai napig nem raktak...

(#1319) Daemos válasza lócitrom (#1316) üzenetére


Daemos
tag

Na a gombsori világításnak én is jobban örülnék inkább mint az értesítési lednek :)

(#1320) Departed válasza Daemos (#1318) üzenetére


Departed
őstag

Tudtommal így van:
zöld: sürgős dolog történt - telefonhívás, messenger üzenet, sms - vagy telefontöltés
kék: nem annyira sürgős dolog pl. mail érkezett
piros: töltsd már azért föl a telót így 4 nap után :P

(#1321) kzsolt86 válasza Daemos (#1318) üzenetére


kzsolt86
csendes tag

Egyébként én is így vagyok vele. Különösebben nem zavar a dolog, mert úgyis megnézem a telefont, ha villog az értesítési led. Az viszont zavar, ha hülyének nézik az embert. Ennél az is sokkal jobb lett volna ha inkább nem szólnak semmit :D

(#1322) lócitrom válasza kzsolt86 (#1317) üzenetére


lócitrom
őstag

nem olvastam végig a teljes fórumot, de van esetleg a hozzászólások között megoldás, ami engedélyezi a LED beállítását? mert ha jól sejtem a rendszerből nem gyomlálták ki ezt, csak rejtve van.

egyébként küldött már valaki vissza telefont? mennyibe fáj?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1323) Daemos válasza Departed (#1320) üzenetére


Daemos
tag

Köszönöm az infó, jó tudni hogy ilyen prioritással villogtak :R

(#1321) kzsolt86

Tökéletesen egyet értek ilyen téren :) Így kimagyarázni... ettől tényleg jobb lett volna ha nem mondanak semmit... :))

(#1324) miku84


miku84
tag

Dev. romra váltáshoz azt írja, h wipe cache. Recovery- be boot- olnék, de ott meg kiírja. hogy xiaomi.mi.com, ahol a progi fel sem ismeri a telefont. Hogy kell csinálni?
Köszi

(#1325) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kipróbáltam én is picit a 4X-et, fehér-arany kollekcióban.

Hát majdnem gondolkoztam rajta, hogy feketében veszek egyet és a Note 4-est meg eladom. Annyira f.sza, hogy kompakt a cucc a Note-hoz képest, csak lehet nem tudnám megszokni.

@HKorn: Hát jó kérdés: Mediamarkt, Auchan, esetleg Edigital, valamelyik majd csak forgalmazza :D

Vagy beszélsz egy fórumtárssal, hátha a közelben van

[ Szerkesztve ]

-

(#1326) HKorn válasza Graphics (#1325) üzenetére


HKorn
addikt

Hol lehet a 4X-et megfogdosni/kipróbálni amúgy?

Run&Ride

(#1327) Domestos válasza lócitrom (#1322) üzenetére


Domestos
tag

Színes LED: MIUI-ból nem lehet. Linux szinten el lehet root-al érni a LED-et, de ott látni, hogy a linuxos driverrel van valami bug, szerintem a Qualcomm elszarta a 435-ös kernel driverjét, és ez nem írhatták le a xiaomis fiúk.
Szóval jelenleg a zöld és piros szín elérhetetlen, a kék és a fehér meg fel van cserélve. Most írogatok egy appot, amivel a működő 5 színt (fehér, cián, kék, lila, sárga) használható lesz értesítések jelzésére.

(#1328) Graphics válasza Domestos (#1327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kósza kérdés mert most néztem be ide.

A telefon képes többszínű LED jelzésre, de gyárilag cska a fehéret engedélyezték?

-

(#1329) lócitrom válasza Domestos (#1327) üzenetére


lócitrom
őstag

sejtettem, hogy erről lehet szó, mert 3S-ben is összevissza kezelte. 8.2 óta pedig úgy ahogy működik, de csak ideig óráig :)

láttam azt a szkriptet, gondoltam talán van rá részleges orvoslat. mindenesetre ha neked lesz tartós, stabil megoldásod azt szívesen fogadnám.

(#1328) Duliee
igen, képes gyárilag.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1330) Domestos válasza Graphics (#1328) üzenetére


Domestos
tag

Mondjuk úgy, hogy a LED képes rá, de mivel bugos a linux drivere, ezért a MIUI-ban inkább kitiltották az egész színezést. A szomorú, hogy a MIUI-s bugbejelentőben most meg jól meg is indokolták, hogy fogyasztás csökkentése miatt döntöttek a csak fehér mellett, ami szimpla bullshit.
Mondjuk azt le fogom tesztelni, hogy bekapcsolom mondjuk sárgán a ledet, mennyit nő az áramfelvétel...

(#1331) dknight válasza HKorn (#1326) üzenetére


dknight
tag

pl. Edigital üzleteiben, én is ott néztem, a kecskeméti üzletükben.

(#1332) nyikszi válasza Domestos (#1330) üzenetére


nyikszi
őstag

Már írták, hogy a fehér az összes szín megjelenítése, tehát az fogyaszt a legtöbbet... elvileg :) Tényleg hülyeséget beszélnek a vágott szeműek :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1333) tachikoma válasza Domestos (#1330) üzenetére


tachikoma
aktív tag

És ez csak a 4X-et érinti? Mert Redmi Note 4-ben simán megy a színes led, tudtommal ugyanaz a vas van benne.
Sőt párom 4A-jais színes...

(#1334) Departed válasza tachikoma (#1333) üzenetére


Departed
őstag

Nem ugyanaz a vas. Note4-ben 625-ös snapi van, 4X-ben 435-ös.

(#1335) Domestos válasza tachikoma (#1333) üzenetére


Domestos
tag

Mindkettő, amit említesz, más chip. A Note 4 625-ös, a 4a meg 425-ös. Pár napja néztem, még nem adta ki a Xiaomi a kernel source-ot, ha kiadja, esetleg lehet fixálni helyettük, de erre nem nagyon számítanék. Vagy ha más gyártó 435-öst használó telefonjához kiadnák a kernelt, azt is meg lehetne nézni.

(#1336) Frida(y)


Frida(y)
újonc

Na, megérkezett hozzám is. :)
Sajna az exFATot tényleg nem támogatja, de szerencsére tudok élni nélküle.
Valami beállìtásom szar lehet, mert elég gyorsan merül (49% volt 5 órája, most már csak 22%), van valami tippetek hogy mit kellene be- vagy kilőni rajta?
Fólia helyett karcmentesìtő folyadékot rakattam a kijelzőre, van valakinek tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

(#1337) lócitrom válasza Frida(y) (#1336) üzenetére


lócitrom
őstag

azt esetleg megírnád, hogy milyen színűt rendeltél és hogy milyen kijelzőpanel van benne? valamint a doboz hátulján a gyártási dátumot.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1338) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok! Tesómnak kell új telefon.
Huawei P8 Lite-ot, P9 Lite-ot nézett, én ezt ajánlottam neki. Árban kettő között van, legtöbb a memória, legnagyobb az aksi.
Ti mit szóltok, ez lenne a jó döntés? Nagyon sokat Messengerezik, rengeteg üzenete jön, fotózni is szeret.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#1339) Frida(y) válasza lócitrom (#1337) üzenetére


Frida(y)
újonc

Aranyszínű, 2017. 05. és EBBG.

(#1340) Yellow73_a válasza Frida(y) (#1336) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ha az elmúlt öt órában folyamatosan nyomkodtad, és be volt kapcsolva a képernyő, akkor teljesen normális. Kb 8-10 óra maximális képernyőidőt bír a telefon.
Szóval maximum magadat kell kilőni, hogy ne merüljön ilyen gyorsan :D

(#1341) lócitrom válasza Frida(y) (#1339) üzenetére


lócitrom
őstag

kösz :))

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1342) Frida(y) válasza Yellow73_a (#1340) üzenetére


Frida(y)
újonc

Maximum 3 óra volt csak a képernyőidő. :)

(#1343) gingerbalm válasza Frida(y) (#1342) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

de ha ma hozták, akkor a gyári töltöttséggel produkálta ezt, nem?

(#1344) Frida(y) válasza gingerbalm (#1343) üzenetére


Frida(y)
újonc

De. Az úgy akkor oké? Csak mert ahogy böngészgettem a fórumot, sokan elképesztő képernyőidőkről számoltak be az alap, gyári töltöttség mellett is.

Valaki meg tudja mondani, miért nem sikerül a galériából felmenteni a képeket Mi cloudba? Vagy ha SD kártyán vannak a képek, akkor nem lehet? :F

(#1345) gingerbalm válasza Frida(y) (#1344) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Gondolj bele, ez úgy cirka egy hónapja lejött a gyártósorról és el volt téve a dobozba. Teljesen jó, hogy kicsomagolva és használatba véve így merült. Majd akkor lesz mérvadó az adat, ha belakod, felraksz mindent appot, amit szeretnél és úgy indul 100-ról, általad feltöltve. :)

(#1346) tvamos válasza Frida(y) (#1336) üzenetére


tvamos
nagyúr

karcmentesìtő folyadék
Az mi az?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1347) trebrona válasza tvamos (#1346) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1348) fzoli86 válasza trebrona (#1347) üzenetére


fzoli86
tag

Egy olyan tesztet megnéznék, hogy a kijelező egyik felét bekenik ezzel a csodafolyadékkal. Majd a védelem nélküli részen addig növelik a karcolás erejét, míg meg nem karcolják és ezzel a metódussal megcsinálják a kezelt oldalon is...persze mérő műszerrel...

[ Szerkesztve ]

(#1349) trebrona válasza fzoli86 (#1348) üzenetére


trebrona
nagyúr

Engem nem hoz lázba a dolog, csak linkeltem miről is van szó. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1350) fzoli86 válasza trebrona (#1349) üzenetére


fzoli86
tag

Engem felettébb, mert ez nagy valószínűséggel kamu... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.