Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) pzstm válasza Hunter2 (#150) üzenetére


pzstm
titán

explorer.exe alat sztem az asztalra gondoltak előtted a hozászólásban ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#152) Vladi válasza cucka (#133) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt nem tudom, hogy az ujac hogy működik pontosan, de a Linuxos rész amit írsz, marhára sántít. :U
ubuntu meg egy külön állatfaj. Ott is hasonló az elrendezés, mint a többi linuxban, csak a sudóval megbolondították. Bizonyos értelemben csökkent, bizonyos értelemben meg nőtt a biztonság. Például nem tudsz teljes root joggal belépkedni.
De mezei user is adhat root jogot bárminek.
Ez meg arra jó, hogy leszoktassák az újoncot a rootként belépésről. Még mielőtt rászoktak volna. Fedorában ez egyszerűbb, ott simán nem enged be a gdm. :))
A kapitánnyal meg nyűzzük a Linuxát egy ideje. :C

Ha már biztonságnál járunk! Ha már van a vistában egy biztonsági réteg, azt miért kell következetesen kikapcsolni? Ezt ugyanúgy nem értem, mint amikor valaki a SELinuxot kapcsolja ki. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#153) micro


micro
addikt

A Media Center része a Win7-nek hogyan kezeli az avi mellett levő feliratokat (srt, sub)?
Kell valamit telepíteni, vagy már ez is integrált?
MKV formátummal hogy áll?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#154) CPT.Pirk válasza micro (#153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már annak is megörültem, hogy képes DVD-t lejátszani codec telepítés nélkül.

Egyébként rögvest felküldtem ffdshow-t, matroskaa splittert, ac3filtert, így nincs lejátszhatatlan HD.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#155) KrAt válasza cizoe (#146) üzenetére


KrAt
veterán

utorrent szerencsére frankó nálam :)

(#156) Hunter2 válasza pzstm (#151) üzenetére


Hunter2
addikt

pontosabban a tálcára.

micro
Mkv-t még mindig nem játszik le viszont a CCCP telepítése után már lejátszotta sőt kezelte is a benne lévő több hangsávot.

[ Szerkesztve ]

(#157) cucka válasza Vladi (#152) üzenetére


cucka
addikt

Tudom, nem teljesen pontos, amit a linuxos részhez írtam, igazából végfelhasználói szempontok szerint néztem a kérdést. Arról volt szó, hogy az otthoni felhasználó ugye egy személyben júzer és rendszergazda, mégis kéne valamilyen választóvonal a két feladatkör közé, ez lenne az UAC vagy az mondjuk az ubuntus rákérdezős/sudo megoldás. Véleményem szerint ez így otthonra jobb megoldás, mint ahogy általában a linuxban működik, utóbbi inkább sok felhasználós rendszereknél lehet előnyös, ahol valóban van külön rendszergazda.

(#158) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Én is feltettem a windows7et, és minden tökéletesen működik, nem omladozik semmi, kivéve a hangot.. a hangkártya driver rögtön elszáll, ha valami kicsit megdolgoztatja a procit (mondjuk ugy 60-70%ra) Hangkarim egy Realtek AC 97-es, integrált... A hangkezelésnél a hangfalakat mindig le kell tiltani aztán engedélyezni és megint jó egy ideig. Erre nincs valakinek valami ötlete, hogy ne szálljon állandóan el?
Jah, és a driver az az amit alapbol feltett a win.7, de ha a vistás 6285ös verziójú van fent, akkoris ugyan ez a baj.

Egyébként a játékok nektek is rosszabbul futnak mint Vistán? :S Trackmania vistán közepes graffon 35-50FPS, itt meg csak 15-25 :-S Bár ez betudható, még a rossz drivereknek.

(#159) KrAt válasza Szokenesz (#158) üzenetére


KrAt
veterán

Win Update-et próbáld meg, hátha leszed vmi fiss, jó drivert :)

(#160) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Nos, az update jelzett is frissítés, ami 10hó 20.ai kiadású, de megpróbáltam telepíteni és nem tudta annyit mondott rá "Failed" :S Indítsa ujra a gépet és próbálja meg ujra.
Újra is indítottam, erre rámegyek, hogy keressen frissítéseket vissza dobja, hogy a rendszer napra kész, viszont ha vissza nézem az eddig telepített frissítéseket jelzi ott hogy Hiba történt a hangkari telepítésnél, szóval már nagyon nem értem. :S

(#161) KrAt válasza Szokenesz (#160) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor passz :(

(#162) Overlocker


Overlocker
veterán

Én is feltettem két napja, de még nem sokat teszteltem..Szélvészgyorsan működik SSD-vel, kaptam is rá 7,9 pontot:)

(#163) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ha jól tudom, a BitLocker az alap Vista Ultimate-ben benne van. De csak az Ultimate-ben.

(#164) KrAt válasza WonderCSabo (#163) üzenetére


KrAt
veterán

Sajna nem azom volt :B

(#165) pzstm válasza WonderCSabo (#163) üzenetére


pzstm
titán

Jól tudod! ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#166) Hunter2


Hunter2
addikt

BS player megy valakinek Win7 alatt?

(#167) pzstm válasza Hunter2 (#166) üzenetére


pzstm
titán

2.32-est kipróbáltam...nincs vele gond.....amúgy VLC

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#168) Hunter2 válasza pzstm (#167) üzenetére


Hunter2
addikt

nálam nincs kép csak hang. CCCP kódek pakkal, xp alatt minden működött rendesen ugyanilyen felállásban.

(#169) pzstm válasza Hunter2 (#168) üzenetére


pzstm
titán

passz...media plaer nagyját megoldja kodek nélkül....többire meg ott a VLC....BSPlayerről ideje már leszoktam:-)

Mondjuk nekem nincs semmilyen kodek pakk jelenleg 7-es windows-on....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#170) hemaka


hemaka
nagyúr

Kipróbáltam, telepítéskor semmi probléma nem volt, drivereket is megette, total, nod32, chrome, winrar is felment gond nélkül. De majd ha megjelenik, azt használom, addig XP.

(#171) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv. újra :-)

Sikerült megoldani a hangproblémát :-D Szóval mostmár tökéletes, igaz igy picit hallkabb de nem száll el.. ami a lényeg :D
A többi esetleges Realtek AC97es tesztelőknek:
Meg nem mondom megint, hogy hol :D De a vistában is van olyan menü, ahol be lehet állítani hogy milyen hangfal van, pl.: stereo, kvadrofon, 5.1 és itt ki kell választani a 7.1est, és letiltani az összes hangfalat ami nincs, jelen esetben 2.1 van. Ő később automatikusan letiltja a Hangfalat és átáll a Realtek Digital Output kimenetre, ami viszont tökéletes. Boccs, han em sikerült v.mi érthetőre.

(#172) KrAt válasza Szokenesz (#171) üzenetére


KrAt
veterán

Frankó :) Nem gondoltam volna, h ez a megoldás :) Még béta, na :)

(#173) WonderCSabo válasza KrAt (#164) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondoltam. ;) Egyébként grat a cikkhez, jó lett!

(#174) KrAt válasza WonderCSabo (#173) üzenetére


KrAt
veterán

:R

(#175) Hunter2


Hunter2
addikt

logmein nem hajlandó települni rá, azt írja hogy modolva van a rendszer.Ami mondjuk igaz is hogy a Win7 egy modolt Vista de attól még felmehetne rá.
Egy .MSI a telepítője van és nem lehet neki kompatibilitást állítani.

(#176) pzstm válasza Hunter2 (#175) üzenetére


pzstm
titán

Radmint illetve távoli asztalt használok....mindkettő tökéletesen működik :R :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#177) Male


Male
nagyúr

Felrámoltam én is... egyelőre nagyon tetszik... most érzem azt, hogy erre már lecserélném az XP-t.

Csak pár gondom van vele:
- hangkártya... a szokásos, miért is menne az SB Live 5.1-em. Alapból nem ismerte fel, de ha rányomtam, hogy keressen hozzá drivert, akkor talált egyet, ami viszont telepítés közben kékhalál... 2006-os amit talált, szóval nem csoda. Párszor eljátszottam, és feladtam... alaplapi hagkártyával tökéletes. (Mindegy, Vista alatt se volt már jó.)
- egér... a görgő tetü lassú, feljebb állítom a sebességét, akkor még lassabb. MS Wireless Laser Mouse 6000... Csak Vista driver van hozzá, kicsit problémál, de felmegy... plusz gombok tökéletesen mennek, de a görgő még rosszabb lett. (Kicsit vicces, hogy pont egy MS hardverrel van gond.)

Ezek nem olyan nagy problémák, viszont ami igazán zavar:

Nem megy rendesen a helyi háló! Egyszerűen nem látja a többi gépet. Felraktam az ősrégi FAR Managert, ahol simán Network->MSHOME->...és már itt is vannak a gépek, simán másolgatok róluk, stb. Ugyanakkor a beépített filekezelőben csak saját magát látja...

(A munkacsoport beállítás ok, MSHOME-ban van most ez is.)

Mi lehet a gond? Van valakinek ötlete?

(#178) CPT.Pirk válasza Male (#177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáld meg Daniel_K moddolt Vista drivereit, talán még EAX is menn ifog vele. Neve ellenére elvileg a live-hoz is jó, ha nem gagyi szoftveres verzió mint pl. SE...: [link]

No meg talán a kx-es driverek mennek vista alatt is, bár azok eax-et nem használják, csak zenére jók.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#179) blokad válasza Male (#177) üzenetére


blokad
senior tag

Hálóra windows intéző címsorába \\<idemeg a belsőhálós ipje a gépnek> vagy csatold fel a mappákat mint hálózati meghajtót elérési út: \\ip\megosztas

(#180) Male válasza CPT.Pirk (#178) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! Kipróbálom... hátha :)

Nem butított, még a régi.

blokad: Igen, így megy elvileg (parancssorból próbáltam, úgy ment), csak ez macera mindig... látnia kéne simán.

(#181) CPT.Pirk válasza Male (#180) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most szórakoztam egész nap a driverrel, és itt audigy-n megy az EAX, meg a térhangzás is a filmeknél, szóval nagy taps illeti ezt a Daniel K-t. Persze (ha felmegy) ne felejtsd el a programban külön beállítani, hogy milyen a hangszóró konfiguráció. Egyébként nálam elsőre csak CoD5 ment térben, filmek nem. Aztán Most pár restartal később már a filmek is (persze ami olyan) térben szólnak.

Mondjuk én ffdshow+matroska splitter+AC3filter kombóját használom Gabest féle media player classiccal.

Egyébként ha egy lehetőséged van (alig drágább), cseréld a Live-ot Audigyre, évekig Live-om volt, aztán meglepődtem, mennyire erőteljesebb az Audigy hangja. (no meg ugye EAX-ben is többet tud)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#182) Male válasza CPT.Pirk (#181) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, köszi! Elszórakozom majd vele.

Mondjuk ma egyszercsak újraindult... (épp nem voltam a gép elött, így csak a végeredményt láttam, illetve az üzenetet), és azóta nem megy az IE8 :(

35 volt ez a Live! amikor vettem :D
Ha már cserélek, akkor az valamelyik X-Fi lesz azthiszem.

Jó ez a SuperTaskbar, de azért van ami nem tetszik benne:
- Nehéz újabb példányt indítani a programokból onnan (én egy jobb kattra csináltam volna, és a jobb kattra bejövő menüt tettem volna a kis nyilra.)
- Mostanra sokakat rászoktattak a Tab-os böngészésre a sok böngészőpéldány elindítása helyett... jó lenne, ha ezek ott megjelennének (tehát a tabokat mint külön ablakokat mutatná, és egyből az adott tabra válthatnék).

(#183) kegyetlen19


kegyetlen19
csendes tag

Hali
Nekem majdcsak tökéletes megy a win7-es csak a hanggal van egy kis gond.
SoundBlaster Live 7.1 24bit.
Alapból felismerte és az Update után használható ’’ lett’’.
Hang van csak a subwoofer nem szól mivel a SurMixer és a SpkSet meg a többi vagy nem telepíthető vagy ha felmegy akkor sem indul el.
A windows-ban lévő hang beállításoknál lévő tesztnél viszont szól, de sehol máshol nem. Próbáltam a sajátjával a Audigy 2 - 4 meg a előzőleg emlegetet Daniel K-val de nem megy.
Valakinek van ilyen gondja, meg tudta oldani?

Kegyetlen Kepu. ASUS M5A97 Pro - AMD P.II X4 965 - 8Gb DDR3 - ATI 5750

(#184) Male válasza Male (#182) üzenetére


Male
nagyúr

A KX Project-es driver lett a végzete a Windows 7-nek...

Volt némi hibaüzenet, de felment. Meg is jelenet a hangerőszabályozóban, de a SuperTaskbar "beszürkült", eltűnt az ikonok egy része, és kivágta, hogy a SuperFetch leállt.
Újraindítottam... Mixer ment, minden jónak tűnt, de amint a Start menüre kattintok kékhalál... memory dump, aztán leállítja a vinyót, majd újraindítja a gépet... Most nincs időm tovább szórakozni vele, majd még megnézem, hogy legközelebb elindul e annyira, hogy leszedjem róla ezt.

(#185) [Ace]


[Ace]
aktív tag

Nemrég felraktam én is valakinek a gépére próbaképpen, nagyon tetszettek a szép újítások, már azon gondolkodtam, hogy én is ezt fogom használni, amikor előjött a hisztije. Amikor egy videókat tartalmazó mappába léptem be, elkezdett tölteni, de aztán semmi nem lett belőle. Bezárni be tudtam, de ezután mindig csak üres ablakot adott ha megnyitottam egy mappát. Leállítás ezután nem is sikerült, ahogy már írták korábban is, egyszerűen végtelen leállásba kezdett. A sebessége valóban gyorsabb néhány ponton, mint a Vista, szóval jó úton haladnak, reméljük jobbra sikerül az alap Win7, mint a Vista.

:: MuSiC Is LiFe :: d(^_^)b

(#186) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Valahol olvastam, hogy a Windows 7 minimum gépigénye vagy "tár igénye" 12 GB. Gondolkoztam hogy veszek egy SSD meghajtót, azok közül is a 16 GB - os verziót. Szerintetek elég lesz a Win. 7 - nek 16 GB hely (telepítő fájlok, frissítések, stb.)?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#187) Male válasza HUNNIA1920 (#186) üzenetére


Male
nagyúr

Nem lesz elég... nekem 15GB volt telepítés után, úgy, hogy még csak Firefoxot és Adobe Readert tettem fel.
/persze biztos meg lehet nyírbálni/

(#188) HUNNIA1920 válasza Male (#187) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hát akkor lehet várok inkább, amíg a 32 GB - os SSD - k olcsóbbak lesznek. Addig mondjuk az XP - nek elég lenne a 16 GB is, csak akkor nem kéne 2 - t vennem.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#189) CPT.Pirk válasza HUNNIA1920 (#186) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha jól emlékszem, a telepítő szerint 7383Mb szabad hely kell. Itt most 13 gigán létezik, két hét használat és tucatnyi program után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#190) HUNNIA1920 válasza CPT.Pirk (#189) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Értem, köszi!
Ha 8 GB a minimum, akkor lehet mégiscsak 16GB - os SSD lesz véve.:)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#191) CPT.Pirk válasza HUNNIA1920 (#190) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért a végles Win7-re ne alapozz. Még bármi lehet! :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#192) Depression válasza HUNNIA1920 (#190) üzenetére


Depression
veterán

Ne felejtsd el, hogy pl. Vistánál az SP1 telepítése 8 giga szbad helyet igényelt a C: meghajtón. Theát nem érdemes egy olyan kicsivel próbálkozni. A Sacred 2 kiegészítője is csak az OP.rendszer meghajtóján volt hajlandó települni, és még rengeteg ilyen progi létezik. És azt sem szabad elfelejteni, hogy pl. A játékmentések is oda kerülnek, amik lehetnek elég méretesek is. Szóval a 7-nek lehet, hogy elég lenne a 16 giga, de rengeteg bosszúsággal járna.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#193) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megfogadom a tanácsotokat. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#194) Male válasza Depression (#192) üzenetére


Male
nagyúr

Ezek a könyvtárak valószínűleg Win7 alatt is áthelyezhetőek lesznek... persze akkor se jó ennyire szűkre szabni a helyet.

(#195) pzstm


pzstm
titán

Windows7 Build 6936 képek :C

Sok változás nincs így elsőre...legalábbis képek alapján...persze szívesen felraknám! :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#196) pzstm


pzstm
titán

http://vista123.net/content/windows-7-build-6956-iso-now-available-heretorrent

Érdekes....Esetleg valaki tud azzal kapcsolatban nekem információval szolgálni, hogy ha már fent van a6801-es BUILD, akkor teljes formázás-újratelepítés nélkül esetleg tudom upgradelni a már meglévő SEVENEMET? :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#197) pzstm


pzstm
titán

Előző link már sajnos nem él...updateelve lett.... :-)
http://www.vista123.net/content/windows-7-build-6956-iso-now-available-heretorrent-updated
:DD :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#198) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Én feltettem ezt a build 6956-os verziót.
Legnagyobb meglepetésemre a telepítője build 6801et irt, viszont a feltelepült rendszer meg már 6956os volt. Elírás, mindegy nem is lényeges.

Látszólag nem sok különbség van köztük. De a tálca teljesen másképp viselkedik már, nem olyan idegesítően mint az előző verzióban. Vagy az ablakok is pl.:
Fogsz a normál méretű ablakot, kihúzod a jobb felső sarokba akkor megjelenik egy aeros kis mező és fél képernyőt elfoglalja utána az ablak, de ha onnan elhúzod vissza áll az előző mértére.
Driverek ugyan ugy működnek mint az előzőnél, viszont játékok alatt már nagyon nagy teljesítmény különbség van, pl.: Trackmania alatt
Vista SP1: 20-25 FPS
Win7 build 6801: 10-15 FPS
Win7 build 6956: 25-30 FPS (kb. XP-n produkál nekem ennyit)
Legalább is nálam ezt produkálta. További jó tesztelgetéseket! :D

[ Szerkesztve ]

(#199) Hunter2


Hunter2
addikt

Úgytűnik valami gajra tette a hang drivert, recseg meg sistereg mint az állat.Lassan újra kéne raknom az xp-t csak nincs hozzá kedvem.

Szokenesz
Tiszta telepítést csináltál vagy a 6801-re raktad?

[ Szerkesztve ]

(#200) pzstm válasza Hunter2 (#199) üzenetére


pzstm
titán

Én nem tudom ugyan melyik telepítést választotta, de mindenképp a tiszta telepítésre szavaznék....különösen egy Pre-Beta rendszer esetében :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.