Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hunter2 válasza LeG3Nd (#99) üzenetére


Hunter2
addikt

A nyelvtanilag helyez az hogy :médiákok :DDD

(#102) LeG3Nd válasza KrAt (#100) üzenetére


LeG3Nd
tag

Olyan dolgoknál működhetne, ahol nem szükséges nagy átviteli sebesség, nem nagy fájlokat kell átvinni, de mégis hasznos ha azonnal elérhető. Kis távolságnál talán a bluetooth a legelőnyösebb (class 2 eszköz esetén is 10 méter hatótáv, elenyésző fogyasztás), és a védelem is megoldott valamilyen szinten, hiszen csak párosítás és a mindkét oldalon azonos jelszó megadása után hajlandó működni. Ha szomszéd annyira kíváncsi a kutyámról készült képekre, máshogy is megoldja. A sebesség elég arra hogy a fényképező pár perc alatt lementse az aznap készült fotókat, az mp3 lejátszó meg szinkronizálja a zene könyvtárat, kit érdekel mennyi idő alatt, úgyis csak másnap használom, addig meg nem arról hallgatok zenét ha kényelmesebben is megtehetem.

Másik megoldás a wi-fi, hasonlóan elterjedt, titkosítás megoldott, csak nagyobb az energiaigénye, sugárzása, és az adóvevő helyigénye. Ez még mindig az egyik oldala a problémának, mivel az összes hordozható eszközt tölteni kell. Persze mondhatnám hogy egységesen AAA elemről (Ni-Mh akkuról) működjön mindegyik, vagy legalább legyen egységes micro USB / töltőcsatlakozó, hogy ne kelljen 3 különböző kábelt magammal cipelni egy pár napos távollétre. Teslát kellett volna megkérni a probléma megoldására. :)

Visszatérve a használhatóságra: számomra az a kényelmes, pontos, megbízható billentyűzet-egér párosnál, az zene- és videólejátszás teljeskörű távirányíthatóságánál kezdődik. Hiába van átlátszó, tükröződő, előnézetes tálca ha csak ötödszörre sikerül az egérrel a rákattintani, akkor is másik ikonra mint akartam. (Na itt kiesik a vezetéknélküliség :P) Hiába van hiperátlátható, árnyékot vető menüs szövegszerkesztő ha bedagadnak az ujjvégeim mire két sort begépelek. Enter helyén meg ű...

shorter of breath and one day closer to death

(#103) KrAt válasza LeG3Nd (#102) üzenetére


KrAt
veterán

Hát igen, szerencsére most összeállt végre egy frankó bill + egér kombóm (jó, ha wireless lenne, akkor jobb lenne, de ígyis 99%-ban megfelel) így már a szememnek legyen jó :)

(#104) PuMbA


PuMbA
titán

Nekem ennyi volt a Windows 7,meghalt pedig jó volt amúgy. Csináltam a házit grafikából Dev-C++-ban erre bejön egy tök kék kép írás nélkül aztán gép újraindul.Ezután meg mikor elindult a gép 1 perc múlva megint kék kép és restart és ez ment a végtelenségig akárhányszor kapcsolgattam ki-be. Visszatettem a Vista Business SP1-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#105) KrAt válasza PuMbA (#104) üzenetére


KrAt
veterán

Nem tettél fel Daemon Tools-t vagy ilyesmit? :)

(#106) PuMbA válasza KrAt (#105) üzenetére


PuMbA
titán

Nem :) Programozás közben adta meg magát valahogy...

(#107) KrAt válasza PuMbA (#106) üzenetére


KrAt
veterán

Érdekes :U

(#108) PuMbA válasza KrAt (#107) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos nem a programom nyírta ki,mert Vistán azóta befejeztem :C

(#109) KrAt


KrAt
veterán

Épp írtam a fórumra egy hsz-t, amikor a Windows 7 úgy döntött, h ő most frissítés telepítés után se szó, se beszéd újraindul..

Kurva kellemes volt elveszíteni a hsz tartalmát.. :U

(#110) Hunter2 válasza KrAt (#109) üzenetére


Hunter2
addikt

Nálam ugyanezt játék közben játszotta el.

(#111) KrAt válasza Hunter2 (#110) üzenetére


KrAt
veterán

Azért ez meredek, akárhogy nézzük :U

(#112) Hunter2 válasza KrAt (#111) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez betudható annak hogy béta, sztem a véglegesben nem így fog müködni.Azért Xp-be is belerakhatták volna azt amit a vistába hogy megtudod adni neki hogy az újraindítással zaklasson 7 óra mulva.

(#113) DeSanto válasza Hunter2 (#112) üzenetére


DeSanto
őstag

Nálam ugyan úgy megkérdezte a Win7 is.
Kérdés hogy ütöttél e entert mikor megjelent az a kis ablak ott alul. :D
Jártam már úgy is...

(#114) Yooha


Yooha
aktív tag

Lehet, hogy már ezerszer volt, de megkérdem:
XP-n, ha nyitva van 5 word fájl, a tálcán látom a nevüket (legalábbis az elejét) és a megfelelőre tudok kattintatni. Win 7-nél. ha csak ikonok vannak, ez hogy működik? Csak ha fölé viszem az egeret?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#115) KrAt válasza Yooha (#114) üzenetére


KrAt
veterán

Fölötte megjelenik a név :)

(#116) pzstm


pzstm
titán

Media playerben valakinek sikerült kodek telepítése nélkül előcsalogatni feliratot? vagy ez még várat magára azért?? :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#117) vsgaborr11 válasza DarkByte (#5) üzenetére


vsgaborr11
tag

az internet explorer 8 beta valahánya nem PH! ready :DD :DDD

(#118) KrAt válasza pzstm (#116) üzenetére


KrAt
veterán

Tettem fel egy VLC-t, azt jónapot :)

(#119) pzstm válasza KrAt (#118) üzenetére


pzstm
titán

az oké...de gondoltam hogy hátha erre is gondolt Microsoft...nah majd véglegesben hátha:-)
Amúgy a mai nap felraktam élesben én is.... :C :R
Hát igen bejövős fajta.......
amit jobban megnéztem az az UAC beállíthatósága/szabályozhatósága 4 szinten...amiről eddig nem nagyon láttam írást...de szerintem a Vista egyik legnagyobb "hibáját" oldották meg ezzel valamilyen szinten :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#120) Alukard


Alukard
senior tag

Jól sikerült írás :)

Látom sikerült megoldani a startmenü dolgot...

https://blackfyre.ninja

(#121) eclipse006


eclipse006
őstag

sziasztok!!

azt szeretném kérdezni a windows7-tel kapcsolatban hogy a vistától mennyivel várható hogy jobb lesz,meg a driverek kompatibilisek lesznek??a választ köszi előre is :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#122) pzstm válasza eclipse006 (#121) üzenetére


pzstm
titán

Asus notebookon mindne driverrel kompatibilis volt...(1-2 rinyált picit, de azoknál kompatibilitási üzemmódot átállítva Vista RTM-re pöccre feltelepült) :R
REngeteg mindenhez msjaát maga is megtlaálja a drivert, sőt frissíti is
:-)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#123) eclipse006 válasza pzstm (#122) üzenetére


eclipse006
őstag

köszi a választ!! :) ,még annyit elfeljtettem hogy gondolom angol verziót lehet leszedni a bétából?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#124) pzstm válasza eclipse006 (#123) üzenetére


pzstm
titán

Természetesen...mondjuk nem is nagy baj... :-) tipikus esete az egyszerre játszik és tanul a gyereknek :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#125) eclipse006 válasza pzstm (#124) üzenetére


eclipse006
őstag

köszi szépen!!felrakom kiváncsiságból,legalább angolozok egy kicsit :D

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#126) pzstm válasza eclipse006 (#125) üzenetére


pzstm
titán

Tegnap raktam fel én is.....azóta se egy fagyás...se egy hibaüzi...se semmi....amúgy laptopon 24 perccel többet bírt akksi :-) Ami szerintem igen szép erdménynek mondható! :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#127) KrAt válasza pzstm (#119) üzenetére


KrAt
veterán

Ha felteszek egy Vistát, az első dolgom, h kilövöm az UAC-ot :D

Meki: köszi :)

(#128) pzstm válasza KrAt (#127) üzenetére


pzstm
titán

Vistánál én is kilőttem eddig..de itt már nem volt rá szükség... :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#129) CPT.Pirk válasza pzstm (#128) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig itt is útban van. Lehúzva 0-ra, mindjárt nem zaklatott többet.

Tehetnének valami expert kapcsolót a telepítésbe, amivel tudatnám a windowsal, hogy nem vagyok 1 bites júzer.

Egyébként gyors, meg minden, de még több bugot is találtam benne. Viszont most megint fel fogom küldeni, mert az új vistás catalyst állandó kékhalált okoz nálam vistán.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) cucka válasza CPT.Pirk (#129) üzenetére


cucka
addikt

Azt nem expert-nek hívnák, hanem mondjuk "Vér István vagyok és értek Windowshoz" kapcsolónak.

(#131) KrAt válasza cucka (#130) üzenetére


KrAt
veterán

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#132) CPT.Pirk válasza cucka (#130) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott van pl. a UAC. Nem tagadottan azért került be, hogy leszoktassa az embereket a tovább gomb folytonos nyomogatásáról, amire az előző windowsok alatt rászokott. Én spec nem érzem szükségét ennek a saját vonatkozásomnak.

Meg engedjem meg xy programnak, hogy fusson / ne fusson. Érdekes mód linux alatt valahogy meg tudták oldani, hogy csak az fusson, amit felhasználó elindít, ott nincs szükség ilyen csoda uac funkciókra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#133) cucka válasza CPT.Pirk (#132) üzenetére


cucka
addikt

Tévedsz. Azért került bele, hogy értesülj arról, ha valamilyen program a rendszerfileokat szeretné piszkálni. A probléma gyökere, hogy általában az otthoni windows felhasználó alapból rendszergazdaként működik, XP-n pedig bármit elindítottál rendszergazdaként, gyakorlatilag szabadon garázdálkodhatott a teljes diszkeden. Az UAC nem csak egy "biztos vagy benne?" felugró ablakot jelent, van mögötte biztonsági fícsör is, majd nézz utána, ha érdekel.

Linux alatt pont így tudták megoldani, mint ahogy a windows is. Használtál már linuxot? Ott tudtál mezei júzerként bármilyen rendszerfile-okat érintő dolgot futtatni? Ugye, hogy át kellett jelentkezni root-nak. Ubuntu-ban meg az UAC-hez nagyon hasonló megoldás van, ugyanis ott nincs root felhasználó. Ha a rendszergazda felhasználó olyan programot indít el, amihez root jog szükséges, felugrik az ablak, hogy írja be a jelszavát (UAC-ben ehelyett ok/mégse van, a lényeg ugyanaz). Konzolból pedig sudo-val kell indítani minden egyes ilyen parancsot. Namost akkor mit oldottak meg olyan kurvajól?

(#134) CPT.Pirk válasza cucka (#133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így van, persze. Szépen elbeszéltünk egymás mellett. Főleg h. aktívan használok Uborkát is. :DDD

Csak nem írtam le mindent, de tény, hogy az uac megalkotásában szerepet játszott az enter püffölésének leszoktatása is.

A gond az, hogy Vistáig kellett várnii, mire odafigyeltek erre. A probléma meg ott van, hogy tudom mit futtatok a gépen, azt is, hogy mit fog csinálni, ennélfogva nem kívánom uac-t használni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#135) domi007


domi007
őstag

Miután haveromnál semmilyen filmet nem volt hajlandó lejátszani (belehalt az ablakkezelő, a lejátszóprogit bárhoba húztuk, otthagyta az ablakkeretét), és egy pdf megnyitása azonnali kékhalálba döntötte, elég hamar lekerült a gépéről.

Gondolom a végleges teljesen stabil lesz, de így, neki személy szerint napi használatra ez bőven nem használható szinten van.

Uff, szólt az én véleményem.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#136) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jó teszt.
Köszönjük.
A saját fájlait-könyvtárait ez is úgy védi mint a Vista?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#137) Bukta01


Bukta01
tag

Sziasztok!

Anno én regeltem rc1-es vista kulcsért, vki megtudná mondani, h megtalálom még azt a kulcsot vmi microsoftos oldalon? És ha igen hol? Jó lenne ha priviben is küldenétek a választ.

Ja és egy észrevétel: Gigabyte N512-es notim van Vista alatt nem sikerült sehogy sem előhozni a hangot, Windows 7 alatt XP-s driverrel ment:D Remélem ez is lesz Campusban:D

(#138) cizoe válasza Bukta01 (#137) üzenetére


cizoe
őstag

Elvileg jött róla mél, abban kaptad meg a keyt. És ráadsául "elvileg" 2 keyt kaptál, egyet magyar mélben, egyet angolban. Legalábbis nekem anno kettőt küldtek ms-ék rc1 idejében.

(#139) pzstm válasza Bukta01 (#137) üzenetére


pzstm
titán

Ilyesmi mailt kaptál:
*********************************
Please keep this e-mail for your records.
**********************************

Thank you for your interest in Microsoft Windows Vista RC1. Your Product Key is included at the bottom of this message. You may install RC1 on up to 10 PCs using the same Product Key.

To help answer questions you may have related to installation and use, we have created newsgroups for Windows Vista RC1. To join or read postings in these newsgroups please visit http://windowshelp.microsoft.com.

For the latest information on Windows Vista, please visit http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=65938.

Thank You,
Microsoft

Product Key:
XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

Amúgy google első találata: Activate Windows 7 Pre Beta 6801 without Crack or Product Key

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#140) KrAt válasza pzstm (#139) üzenetére


KrAt
veterán

Hmm, jónak tűnik :)

(#141) Hunter2 válasza KrAt (#140) üzenetére


Hunter2
addikt

Én találtam ennél egyszerűbb módszert is

Nálam tegnap csak úgy egyszer csak kifagyott pedig előtte sosem csinált ilyet.
Kipróbáltam alatta crysis-t egész jól ment full grafon.Viszont fraps nem mutatott semmit játék közben.
Lassan lehet visszatérek xp-re, de lehet hogy vistára.

(#142) pzstm válasza Hunter2 (#141) üzenetére


pzstm
titán

Annál egyszerűbbet, hogy csak úgy beírsz egy kulcsot? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#143) No-kia


No-kia
őstag

napi használatra elég érett már a win 7? mert a vistám fiolyamatos kékhalállal dobálózik, meg nem indul néha el a vidkari(vagy is gép elindul alvó módból de a monitor nem kap jelet) xp-re meg nem nagyon akarok visszaváltani

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#144) Hunter2 válasza pzstm (#142) üzenetére


Hunter2
addikt

upsz benéztem, nálam is hasonlóképpen ment.

No-kia
a Pre-BETA kifejezés mond valamit? Napi haználatra nem ajánlott.Nálam pl random kikapcsolja az explorer.exe-t aztán visszakapcsolja meg ilyenek. Ha a vistádon kékhalál van az nem biztos hogy szoftveres hiba, bár lehet az is.A helyedben lefutatnék egy memtestet.Vagy lehet driver inkompatibilitás is.

[ Szerkesztve ]

(#145) pzstm válasza Hunter2 (#144) üzenetére


pzstm
titán

Nekem egyenlőre(lekopogom) semmilyen hibaüzit nem dobot még ki...explorer.exe sem áll csak úgy le.......ha ilyen szinten maradna(illetve a későbbiekben jobb szintre emekedne) akkor nagyon megfontolom hogy valaha is visszaváltok Vistara. :B :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#146) cizoe


cizoe
őstag

Nekem egyedül a utorrent vacakol, nem lehet belőle kilépni, pár perc után kidobja magát. WLM is szórakozik néha, de szerintem ez nem a 7miatt van, bár ki tudja. Explorer asszem eddig 1x állt le.

(#147) pzstm válasza cizoe (#146) üzenetére


pzstm
titán

Próbáld ki esetleg a BETA Messnegert...BETA oprendszerhez az illik...mondjuk nem próbáltam még utorrentet...de majd igyekszem azt is tesztelni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#148) cizoe válasza pzstm (#147) üzenetére


cizoe
őstag

Nincs vele komoly baj, szerintem egyszerűen az új tálcá fagyasztja meg, nem bírja feldolgozni az ablakok tartalmát. De amúgy 99%ban jól működik, 1-5 mp-re fagy ki picit, de helyrehozza magát. :)

Utorrent is spécin fut, de a programból való kilépéskor megfagy néha, pedig a stabil 1.8.1. release.

[ Szerkesztve ]

(#149) CPT.Pirk válasza cizoe (#146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

WLM nálam tökéletesen ment. Most friss install után végre felraktam a 8.10-es hotfixes catalystot meg hozzá 8.11-es CCC-t, így végre tökéletesen megy a Hybrid Crossfire is. (mind vistás driver) Kipróbáltam mindenféle játékot, semmi hibát nem tapasztaltam egész napos nyúzás alatt.

Ha nem szúrnak el valamit nagyon, akkor szerintem XP méretű sikerre számíthat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#150) Hunter2 válasza cizoe (#146) üzenetére


Hunter2
addikt

nekem utorrentel semmi probléma nem volt.Explorert meg nemhasználok. Opera megy alatta rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.